14-21 lipca

14-21 lipca

INTENCJE MSZALNE Sobota, 13 lipca

18:00- ++ Alicja, Leszek, Roman i Mieczysław Szymoniak

Niedziela, 14 lipca

8:30 – O Boże błogosławieństwo dla Tomka i Viktorii Bogusławskich w rocznicę sakramentu małżeństwa

10:30- ++ Jan i Renata Kułach                               – rodzina

12:30 – O Boże błogosławieństwo dla Krystyny Apanowicz z okazji Urodzin                         A. Rudzińska

12:30- O Boże błogosławieństwo dla Aleksandry i Krzysztofa Hamryszczak z okazji 8 rocz. Sakramentu małżeństwa

19:00- + Robert Śniadała (11 rocz)

Poniedziałek, 15 lipca

19:00- + Józef Furman

19:00- O zdrowie dla Jerzego Raciborskiego

Wtorek, 16 lipca

19:00- O Boże błogosławieństwo i łaski Ducha św. dla Reginy

Środa, 17 lipca

19:00-  O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla mamy z okazji imienin                     

Czwartek, 18 lipca

19:00 – Dziękczynna za szczęśliwą operację i zdrowie dla męża Andrzeja

Piątek, 19 lipca

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Ewelinki z okazji 2 Urodzin i dla Emili i Juli                                          – babcia

Sobota, 20 lipca

18:00- + Tony Śliwonik

LEKTORZY – 13-14 lipca

18:00- R. Kohnke, M. Iskra, W. Sujata

8:30 – O. Pepłowski, M. Sobczak, R. Przybylski

10:30 – M. Sapielak, S. Salome, M. Kaczan

12:30- E. Kiegler, M. Kulaga, M. Domaradzki

19:00 – J. Pajewski, B. Pajewski, J. Pajewski

INTENCJE MSZALNE

Niedziela, 21 lipca

8:30 – ++ Krystyna i Witold

10:30- O Boże błogosławieństwo dla Sebastiana w dniu Urodzin, oraz z okazji imienin dla Jakuba

12:30 – ++ Henryk i Maria Sztemberg

19:00- ++ Michał i Marek Skaliński          – żona z rodziną

Poniedziałek, 22 lipca

19:00- Wolna intencja

Wtorek, 23 lipca

19:00- +  Teresa Ebel (14 rocz)

Środa, 24 lipca

19:00- Wolna intencja                   

Czwartek, 25 lipca– Święto św Jakuba Apostoła

19:00 – Wolna intencja

Piątek, 26 lipca – Wspomnienie świętych Joachima i Anny rodziców NMP

19:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla brata Stanisława z żoną, dziećmi i  wnukami

Sobota, 27 lipca

18:00- + Antonina Nutowicz (5 rocz) – córka Alina z rodziNiedziela, 28 lipca 8:30 – + Anna Nowak                                – córka z rodziną 10:30- O Boże błogosławieństwo dla Mariana Cichowlas z okazji Urodzin 12:30 – O Boże błogosławieńsatwo dla Jerzego i Ireny Strożyk z okazji 59 rocz. Sakramentu małżeństwa 12:30- O Boże błogosławieństwo, łaski Ducha św dla Ks. Marcina w dniu Urodzin                          – Rada Parafialna 19:00- + Marek Pasternak

LEKTORZY – 20-21 lipca

18:00- J. Bogusławski, B. Pajewska, J. Pajewski

8:30 – P. Adamski, M. Sobczak, O. Pepłowski

10:30 – M. Kaczan, S. Salome, R. Kohnke

12:30- A. Gurgul, O. Zyro, A. Gurgul

19:00 – M. Edgar, K. Pietrzak, M. Edgar

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lipca, 2019

Pwt 30,10-14; Kol 1,15-20; Łk 10,25-37

Ref: Ożyje serce szukających Boga.

Niebo jest na wyciągnięcie dłoni. Wyciągnięcie dłoni do kogoś, do kogo już nikt jej nie wyciąga. Skoro miłować bliźniego powinno się tak jak siebie, to każdy gest uczyniony w stronę bliźniego jest szansą daną sobie na pokochanie siebie samego. Za co bowiem możemy siebie tak naprawdę pokochać? Za to, co uczyniliśmy innym. Samarytanin, który wzruszył się głęboko na widok zranionego człowieka, wzbogacił się o nowe wyjątkowe uczucie: wzruszenie. Być może był człowiekiem niewrażliwym i oto jak bardzo pomogło mu to, że spotkał kogoś na wpół umarłego. Czyż nie zbliżył się do samego siebie jak nigdy dotąd, podchodząc do zakrwawionego wędrowcy? Można sądzić, że zmarnował czas, ale pewne jest to, że zdobył nową umiejętność: opatrywanie ran. Jakże cenne ubogacenie siebie: opatrywać rany, a nie zadawać je! Zaczynam się zastanawiać, kto tu kogo uzdrawia: Samarytanin zranionego z krwawych ran, czy zraniony Samarytanina z niewrażliwości i obojętności? Wylewając oliwę na rany, Samarytanin zapewne wiedział, co czyni, gdyż oliwę wykorzystywano do leczenia ran, ale dodawać do tego wino? Nie słyszałem o takiej praktyce. Mogę to tylko wytłumaczyć hojnością. Kiedy ludzie nie wiedzą, jak pomóc komuś drugiemu, pomagają tym, co mają, i uruchamia się w nich hojność. A hojność jest bezcennym nabytkiem, i znowu myślę, że i tym razem więcej otrzymał Samarytanin niż ten cierpiący fizycznie. Otrzymać ulgę fizyczną to o wiele uboższe doświadczenie, niż zdobyć się na hojność. Gdy chociaż raz okażesz się szczodrym, poczujesz, jakie daje to szczęście. Smak hojności jest bogatszy od wina czy oliwy! Samarytanin wsadził rannego na swoje bydlę. Słowo „bydlę” wydaje mi się zbyt ordynarne. A jednak przestajemy być jedynie dwunożnymi ssakami, gdy po ludzku pomagamy drugiemu człowiekowi. I wreszcie owe pielęgnowanie w gospodzie jest zajęciem się kimś z największą ostrożnością i troską. Troskę udowadnia się czynem. Cnoty ujawniają się w bezpośrednim działaniu. Udzielenie dwóch denarów to zapłacenie za dwa dni pobytu. Widocznie miał zamiar trzeciego dnia wrócić po chorego i wynagrodzić gospodarzowi, jeśliby, co więcej wydał. A ten był do tego skłonny, widząc piękno serca Samarytanina. Wydaje mi się to dziwne, że gospodarz bez oporów wpuścił do żydowskiej gospody Samarytanina, i to jeszcze z kłopotliwym pacjentem. Musiał istnieć jakiś powód i chyba było nim miłosierdzie, które emanowało z tego anonimowego dobroczyńcy. Łatwiej naśladować dobro niż zło, wbrew temu, co myślimy o jednym i drugim. Samarytanin stracił czas, stracił wino i oliwę, stracił denary, ale zyskał przejrzysty kolor swego istnienia, który uczynił go wartym wieczności.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 lipca, 2019

Rdz 18,1-10a; Kol 1,24-28; Łk 10,38-42

Ref: Prawy zamieszka w domu Twoim, Panie.

Gdy przyklękamy do modlitwy, zamknąwszy drzwi izdebki, z naszego wnętrza wyłaniają się hałaśliwe echa wszystkich doznań z ostatnich kilkudziesięciu godzin, a czasem i lat. Na zewnątrz już jesteśmy Marią z Betanii, ale z wnętrza wydobywają się okrzyki Marty. Maria słucha słowa Bożego, przysiadłszy przed kolanami samego Boga. Marta wydobywa z naszej pamięci orszak wspomnień i zmartwień wzbudzający tumany kurzu uczuciowego: gniew, złość, wspomnienia, lęki, przywiązania, zdrowe wyrzuty sumienia i te neurotyczne, pretensje, niepokój o najbliższych. To wszystko jest jakimś niepotrzebnym wtrącaniem się Marty, żądającej dalszego usługiwania i krzątania się w porządkowaniu naszego światka. Możemy jednak temu całemu zgiełkowi powiedzieć stanowczo: nie teraz! Zajmiemy się tym wszystkim za godzinę. Kiedy jesteśmy z Kimś najważniejszym, wszystko ważne staje się nieważne.Kiedy już uciszymy cały ten zgiełk i zamkniemy go za bramami milczenia, pojawią się przed nami subtelniejsze podwoje, bardziej ukryte, a przez to trudniejsze do pokonania. Jeśli ich nie przekroczymy, prawdziwa modlitwa stanie się znowu nieosiągalna. Drugie wrota modlitwy nie dotyczą już świata zewnętrznego, ale naszego wewnętrznego świata niepokojów.W tym miejscu modlitwy mogą nam się nasunąć wątpliwości, czy w ogóle Bóg nas słyszy i czy nie jesteśmy czasem zupełnie obojętną Mu osobą. Może to być lęk przed Jego niezadowoleniem, karą, albo wrażenie, że Bóg nas odrzuca lub pomija, nie słyszy lub nie chce z nami rozmawiać. Skoro nic nie czujemy i ogarnia nas pustka, to być może nic dla Niego nie znaczymy? Lęk może sprowokować w nas sztuczną stymulację duchowych przyjemności. Poczujemy szczególne uhonorowanie, objawienie albo misję do nawrócenia świata. Być może zwiedzie nas jakieś wyjątkowe poznanie teologiczno-intelektualne albo wrażenie wybrania. To nie jest jednak Bóg, tylko nasze lękowe pragnienia, które nas odwodzą od ostatnich drzwi uciszenia w modlitwie. Nasza modlitwa głębi jeszcze bardziej domaga się wyrzeczenia samych siebie i swoich pragnień i lęków niż nasze życie aktywne i moralne. Każda prawdziwa modlitwa musi się przynajmniej kończyć ciszą zapatrzenia się w oczy Jezusa i usłyszenia Boga w Jego prawdziwych słowach, jakie do nas kieruje wprost z Biblii. Maria zapomniała o wszystkim, nawet o krzątającej się siostrze. Była szczęśliwa, ale niepodekscytowana. Zapatrzona i zasłuchana. Jej miłość uwolniła ją na godzinę z wszelkich trosk i zmartwień, lęków i obaw. Marta zaś oddała się swoim zmartwieniom i lękom, dlatego była pozbawiona miłości i wypełniona pretensjonalnością.

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Od 7 do 16 lipca rodzina Marioli i Kuby Streżyńskich będzie się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

TOGETHER IN ACTION – 2019 W całej Diecezji Calgary rozpoczęła się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $27,818.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 12,134.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty w ramach jałmużny postnej. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach. 

MSZE ŚW. PORANNE PODCZAS WAKACJI

Przez okres wakacji nie będzie sprawowanych Mszy św. porannych w piątki i soboty. Przez okres wakacji nie będzie odwiedzin chorych i starszych z naszej parafii.

WYJAZDY NA WAKACJE

Wielu naszych parafian udaje się na wakacje i odwiedziny rodzin w Polsce i innych krajach. Na drogę pokoju i pomyślności niech was kieruje wszechmogący Bóg, a Rafał Archanioł niech towarzyszy wam w drodze. Wszechmogący, wieczny Boże, otaczaj nas, podróżujących, Swoją opieką. Bądź nam w potrzebie pomocą, w drodze towarzyszem i pociechą, w przeciwnościach obroną, abyśmy za Twoim przewodnictwem, pod opieką Matki Najświętszej i św. Rafała Archanioła, pomyślnie dotarli do celu i szczęśliwie wrócili do naszych domów. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

BIURO PARAFIALNE PODCZAD WAKACJI Zawiadamiamy, że biuro podczas wakacji będzie czynne trzy razy w tygodniu we wtorki, środy i czwartki od 9: 00 do 13:00.

NA ROK SZKOLNY 2019/2020

ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ W CALGARY

Sala Parafialna  ( 10:00 – 14:00)

Niedziela – 25 sierpnia

Do: 25 sierpnia ( włącznie), 2019

Opłata za jedno dziecko – $400.00, dwoje – $540.00,  troje i więcej – $600.00. Depozyt za dyżur – $120.00

Po 25 sierpnia, 2019 opłata za szkołę wzrasta o $100.00.

KONSULAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W CALGARY uprzejmie informuje, że w dniu 17, 18 lipca 2019 r. od godz: 9: 00-17: 00 odbędzie się dyżur konsularny, podczas którego przyjmowane będą wnioski paszportowe.   Konsulat RP w Calgary uprzejmie informuje, że wnioski paszportowe będą przyjmowane w Domu Polskim adres: 3015-15 Str NE.  W sprawach konsularnych prosimy kontaktować się z Konsulatem Generalnym RP w Vancouver 604 688-3530. Dane personalne prosimy przesyłać drogą elektroniczną na następujacy adres: Rejestracja paszportowa onlinehttps://secure.e-konsulat.gov.pl Następujace dane osobowe należy przesłać na adres Konsulatu Generalnego RP w Vancouver: Imię, nazwisko, nazwisko panieńskie (dla kobiet) data i miejsce urodzenia, imiona rodziców, adres zamieszkania, numer telefonu, seria i numer posiadanego paszportu, jaki urząd wydał, numer PESEL  

ZARZĄD FUNDACJI IM. ŚW. BRATA ALBERTA W CALGARY zawiadamia wszystkich zainteresowanych o Walnym Zebraniu, które odbędzie się 18-go lipca 2019 o godzinie 19:00. Miejsce zebrania podamy w terminie późniejszym. Życzymy wszystkim udanego letniego wypoczynku. 

PROŚBA O POMOC

Osoba starsza, nasza parafianka, z progresywnym stwardniem rozsianym (MS), jej mąż z chorobą genetyczną na Muscular Dystrophy, i ich córka z tą samą wrodzoną chorobą, co ojciec oraz z Anorexią proszą bardzo o pomoc dla Marii, która jest w domu starców i nikt z rodziny nie może jej pomóc. Pani Maria bardzo prosi o pomoc w zakupieniu ginger ale do picia, szamponów, kremów, chusteczek higienicznych oraz ofiary pieniężne na opłaty związane z rehabilitacją i z pobytem w domu starców, na które jej nie starcza z miesiąca na miesiąc.  Osoby chętne pomóc proszone są o dostarczenie rzeczy do biura parafialnego. Pani Maria w raz z rodziną pragnie wyrazić ogromną wdzięczność, wszystkim ludziom dobrej woli za wsparcie finansowe i okazaną bezinteresowną pomoc, które traktujemy, jako wyraz Państwa dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Dzięki pomocy finansowej możliwa jest dalsza rehabilitacja i opieka w domu starców. Bóg zapłać!

Z KARTY ŻAŁOBNEJ

W środę 10 lipca odeszła do wieczności ś.p. Józefa Koperczak w wieku 89 lat.  Pogrzeb ś.p. Józefy odbędzie się w naszym Kościele we wtorek 16 lipca o godzinie 11:00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, ś.p. Józefę polecamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!

SPOTKANIA TOWARZYSKIE DLA SAMOTNYCH SENIORÓW Zapraszamy na spotkania dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w Sali parafialnej w godzinach od 12: 00-2:00pm. Każda osoba przynosi własny posiłek. Kontakt:403-547-0686

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

PRACA Firma zajmująca się instalacją ścian biurowych poszukuje pracowników na cały etat lub pół etatu.Więcej informacji pod numerem telefonu  403-472-7124 Krzysiek. (1x)

PRACA Poszukujemy operatora sprzętu budowlanego grader backhoe i skid steer. Możliwość przyuczenia. Kontakt Robert 403-899-6563 (2x)

PRACA Potrzebne są kobiety do sprzątania domów. W sprawie informacji o pracę proszę dzwonić 403-663-9886 dzwoniąc proszę zostawić swoje imię i numer telefonu dla odzwonienia.(6x)

PRACA Poszukujemy panie do sprzątania domów. Zainteresowani proszę dzwonić, lub zostawić wiadomośc. Tel: 403-247-1251/403-714-0060 (5x)

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

ORGAN WORKSHOP

Sacred Heart Parish, in collaboration with Sacred Arts Guild of Alberta and the Diocese of Calgary, is hosting an „Introduction to the Organ for Pianists” workshop. Two dates available: Monday, Sept. 16 or Sept. 23 from 6:30 to 9 pm. Attendees will be given a brief lecture on the mechanics and registrations of the organ, playing techniques, demonstration and a private 15-minute lesson on the organ. At the end of the workshop, a list of area organ teachers currently accepting students will be provided, along with a list of recommended organ books. Workshop cost is $25. Space is very limited. To register, contact Alane at alanemarie@shaw.ca

CEMETERY MASSES

· August 13, Tue., 7:30 pm | Queen’s Park Cemetery

· August 14, Wed., 7:30 pm | Mountain View Cemetery

CAREER OPPORTUNITIES

Part-time Case Worker, Level 2 – Elizabeth House, Calgary

Account Receivable/Account Payable Clerk – Catholic Pastoral Centre, Calgary

Part-time Sacrament Coordinator – Holy Name, Calgary Youth Ministry Coordinator – St. Albert the Great, Calgary) Visit http://careers.calgarydiocese.ca for more opportunities, information about the positions and application details.

THREE CALGARY VENUES TO SCREEN ANTI-ABORTION FILM “UNPLANNED”

If you have not heard about this movie please check out the link. It has been controversial and even getting it to show in Canada has been a real struggle. The Cinemas are now going to show it in selected theatres and only for one week beginning July 12 because of all the pro- abortionists sending hate mail and other things to the theatres. It took petitions and letters writing campaigns to find Canadian distributor willing to take the risk. This movie has been showing in the US and did not encounter the same problems in the US. Some pro-abortion and people participating in the industry have quit as a result of this movie which documents the life of Abby Johnson who was a director of a Planned Parenthood clinic and even had aborions herself. She is now a leading voice in the pro-life movement.The Unplanned movie is taking the world by storm, much to the ire of Hollywood and the abortion industry. Despite backlash, Cinemaplex has further defended its decision to screen the anti-abortion film “Unplanned” whith will be shown across Canada, including at some Calgary theatress. Now YOU, YOUR FAMILY, AND YOUR FRIENDS finally have a chance to see it here in Canada.

Unplanned_PIC.png

The movie opens in theatres across the country next Friday, July 12th.

Calgary: Landmark Cinemas 10 Shawnessy – July 12-18

Calgary: Landmark Cinemas 16 Country Hills – July 12-18

Calgary: Cineplex-Scotiabank Chinook 17 – July 12-18

Cochrane: Movie House – Sunday July 14th

If you want to see other cities available go to https://www.unplannedfilm.com/canada