31 maja 2015r.

31 maja 2015r.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Pwt 4,32-34.39-40; Rz 8,14-17; Mt 28,16-20

Ref: Szczęśliwy naród wybrany przez Pana.

Niepojęty Bóg – Św. Augustyn rozpoczyna swe „Wyznania” od próby wyrażenia, kim jest dla niego Bóg. Tekst należy do najpiękniejszych opisowych definicji Boga, jakie wypracowano na przestrzeni wieków. W Uroczystość Trójcy Świętej warto w oparciu o słowa biskupa Hippony dostrzec w Bogu niewypowiedzianą tajemnicę. „Czymże więc jesteś, Boże mój? Tylko do Ciebie wołam, Pana Boga! Bo któż jest Bogiem oprócz Pana? Jakiż jest Bóg oprócz Boga naszego? O, najwyższy, najlepszy, najmożniejszy, bezgranicznie wszechmocny, najbardziej miłosierny i najsprawiedliwszy, najgłębiej ukryty i najbardziej obecny, najpiękniejszy i najsilniejszy, zawsze istniejący, a niepojęty! Niezmienny jesteś, a przemieniasz wszystko, nigdy nie nowy, nigdy nie stary, wszystko odnawiasz, a do starości wiedziesz pysznych, gdy oni o tym nie wiedzą. Zawsze działasz, zawsze trwasz w spoczynku, gromadzisz, a niczego nie potrzebujesz. Podtrzymujesz, napełniasz, osłaniasz. Wszystko stwarzasz, karmisz, prowadzisz ku doskonałości. Szukasz, a niczego Ci nie brakuje. Kochasz, a nie spalasz się; troszczysz się, a nie lękasz; żałujesz, a nie bolejesz; gniewasz się, a spokojny jesteś; dzieła zmieniasz, a nie zmieniasz zamysłu; przygarniasz, co napotkasz, chociaż nigdy tego nie utraciłeś. Nigdy nie jesteś ubogi, a radujesz się zyskiem. Nigdy się nie łakomisz, a żądasz pomnożenia tego, co dałeś. Daje się Tobie ponad obowiązek, abyś Ty był dłużnikiem — a któż z nas ma cokolwiek, co nie byłoby Twoje? Oddajesz długi, nic winien nie będąc. Długi darowujesz, nic nie tracąc. Cóż ja tu mówię, Boże mój, życie, słodyczy mego życia święta! I cóż właściwie mówią ci wszyscy, którzy o Tobie mówić usiłują! Lecz biada, jeśli się o Tobie milczy! Choćby najwięcej wtedy mówił człowiek, niemową jest”.

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 30 maja

18:00 – O Boże błogosławieństwo dla Daniela Łojko z okazji 35 Urodzin       – rodzice

Niedziela – 31 maja

8:00 – + Leokadia Miszczak                     – rodz. Gawrzyjał

9:30 – + Adela Przeginiak (1 rocz.)         – mąż z synami i rodziną

11:00 – ++ Stanisław i Stanisława Banaszek               – syn

12:30 – + Jan Olszewski                             – żona z dziećmi

19:00 – ++ Kazimierz i Mieczysław Kiźlin

Poniedziałek – 1 czerwca

19:00 – ++ Michał i Stefania Hadała oraz Leon i Krystyna Mazurek       – rodzina

19:00 – + Eugeniusz Sztupecki           – żona z rodziną

Wtorek, 2 czerwca

19:00 – + Jan Sowa                            – rodzina Dąbrowskich

19:00 – + Zofia Wojtasik                   – przyjaciele

Środa, 3 czerwca

19:00 – + Aleksandra Kaczan            – rodzina

19:00 – ++ Jan Kanaszyc i Franciszek Rapacz – córka i syn

Czwartek, 4 czerwca

9:00 – ++ Czesław Jankowski i zmarli z rodziny Lisińskich

19:00 – O zdrowie dla Małgorzaty Grabowskiej

Piątek, 5 czerwca

9:00 – + Urszula Kwapińska zmarła w Winnipeg 2 maja              – przyjaciele

19:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Zakowicz, Śliwonik i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota, 6 czerwca

8:30 – O Boże błogosławieństwo i powrót do zdrowia dla Marii i Mariana i ich dzieci         – siostra z rodziną

18:00 – + Alojzy Cichański                           – syn z rodziną

Niedziela – 7 czerwca

8:00 – O Boże błogosławieństwo dla Piotra i Stacey oraz ich dzieci

9:30 – ++ Piotr i Maria Bakon oraz Stanisława i Stanisław Bednarczyk         – syn

11:00 – ++ Stanisław i Helena Starzyk   – rodz. Pastuszka

12:30 – Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam

19:00 – + Michał Cozac                                                  – córka

LEKTORZY 30-31 maja

18:00 – Z. Topor, D. Topor, M. Edgar

8:00 – O. Pepłowski, Organista, M. Pepłowski

9:30 – J. Borecki, M. Iskra, J. Pietrzak

11:00 – J. Miazga, Laetare, T. Miazga

12:30 – J. Bogusławska, M. Kulaga, P. Wieleżynski

19:00 – Młodzież

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

JUBILEUSZ ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH

Nadszedł piękny, radosny i szczególny Dzień dla naszej Parafii – wspólnego świętowania Jubileuszów Kapłańskich: 25-lecia Święceń Kapłańskich Księdza Karola i 30-lecia Święceń Kapłańskich Księdza Proboszcza Czesława. Życzymy więc, naszym Drogim Kapłanom-Jubilatom: niech Was Bóg błogosławi i obdarza wszelkimi łaskami, życzymy aby płomień wiary, nadziei i miłości zawsze wzrastał w Waszych sercach wraz z pełnym poświęcenia i ofiary zapałem dla owczarni Bożej. Życzymy dużo zdrowia, pomyślności, uśmiechu i radości na co dzień i wiele lat. Wyrażamy też głęboką wdzięczność Panu Bogu za posługę naszych Drogich Księży w naszej Parafii, za prowadzenie z oddaniem polskiej Parafii i prosimy Królową Pokoju, Królową Polski i Królową Apostołów o opiekę nad Drogimi Księżmi na każdy dzień i na długie lata.

Szczęść Boże!    Parafianie i Rada Parafialna

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Przedłużeniem peregrynacji po polonijnych parafiach Księży Chrystusowców jest peregrynacja mniejszego wymiarami obrazu Matki Boskiej po rodzinach. Rodzina, która przyjęła w tym tygodniu obraz od 24 do 31 maja to rodzina Sobczak. Od 31 maja do 7 czerwca przejmie obraz rodzina Sławomira i Renaty Michalskiej. Prosimy wpisywać się na listę rodzin, pragnących przyjąć obraz Matki Bożej na tydzień do swego domu, by modlić się z całą rodziną i wypraszać przez wstawiennictwo Matki Bożej obfitość łask dla rodziny, przyjaciół i znajomych.

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

W pierwszy piątek miesiąca 5 czerwca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po porannej Mszy św. o godz. 9:00. Prosimy wpisywać się do wyłożonego zeszytu przy biuletynach, aby była ciągła obecność modlących się w kościele. W tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzamy chorych i starszych parafian. Wszystkich, którzy pragną odwiedzin z posługą w tym dniu prosimy poinformować biuro parafialne.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

Zapraszamy w najbliższą sobotę 6 czerwca na nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu z rozważaniami tajemnic różańcowych od godz. 17:15 przed wieczorną Mszą św. o 18:00. Zapraszamy wszystkich członków Rycerstwa Niepokalanej, Rodzinę Radia Maryja i Koło Żywego Różańca św., oraz wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy różańcowej

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Zapraszamy w miesiącu czerwcu na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W przyszłą niedzielę 7 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość ta jest dla nas ludzi wierzących, szczególną okazją, abyśmy Bogu okazali wdzięczność za dar Eucharystii. Niech ta niedziela będzie dniem wielkiej manifestacji naszej wiary. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w procesji eucharystycznej po Mszy św. o godzinie 12:30. Zaproszenie kierujemy również do organizacji polonijnych i pocztów sztandarowych, członków Koła SPK # 18 w mundurach i ze sztandarami. Szczególne zaproszenie kierujemy do dziewczynek pierwszo-komunijnych, aby przyszły w białych sukienkach. Zapraszamy również chłopców do udziału w procesji oraz dziewczynki w strojach krakowskich. Prosimy o pomoc Rycerzy Kolumba w przygotowaniu ołtarzy na procesję i później w złożeniu i zabezpieczeniu ich na przyszły rok.

ZMIANY MSZY ŚW. PORANNYCH

Przez okres wakacji, począwszy od czwartku 18 czerwca nie będzie sprawowanych Mszy św. porannych w czwartki, piątki i soboty.

AKT OSOBISTEGO POŚWIĘCENIA SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

Matko Boża, Niepokalana Maryjo!

Tobie poświęcam ciało i duszę moją,

wszystkie modlitwy i prace, radości i cierpienia,

wszystko, czym jestem i co posiadam.

Ochotnym sercem oddaję się Tobie w macierzyńską niewolę miłości.

Pozostawiam Ci zupełną swobodę posługiwania się mną dla zbawienia ludzi i ku pomocy Kościołowi Świętemu, którego jesteś Matką.

Chcę odtąd wszystko czynić z Tobą, przez Ciebie i dla Ciebie.

Wiem, że własnymi siłami niczego nie dokonam.

Ty zaś wszystko możesz, co jest wolą Twego Syna, i zawsze zwyciężasz.

Spraw więc, Wspomożycielko Wiernych,

by moja rodzina, parafia i cała Ojczyzna były rzeczywistym królestwem Twego Syna i Twoim. Amen.

30 LAT RYCERSTWA NIEPOKALANEJ

1985 – 2015 Obecny 2015 rok jest Rokiem Jubileuszowym dla Rycerstwa Niepokalanej w naszej polskiej parafii p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju, gdyż właśnie w tym roku przypada 30 lat od założenia tego Ruchu Maryjnego w naszej parafii. Rycerstwo Niepokalanej powstało w parafii z inicjatywy Sióstr Dominikanek przy współpracy z Księżmi Chrystusowcami, którzy każdego roku w grudniu, z okazji Święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, przyjmują podczas uroczystej Mszy św. grupę kandydatów, często całe rodziny, włączając ich do tego Ruchu Maryjnego. Rycerstwo Niepokalanej (M.I.) założone przez Św. Maksymiliana M. Kolbe w Rzymie 1917 roku. Członkowie Rycerstwa Niepokalanej oddają się pod szczególną opiekę Matki Bożej Niepokalanej, wzywając Jej opieki i pomocy. Codziennie też modlą się, prosząc Maryję o lepszy świat: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.” Zachęcamy Parafian do wstępowania w szeregi Rycerstwa Niepokalanej, aby swoje rodziny, swoje dzieci ofiarować Matce Bożej, prosząc o szczególną opiekę nad nimi, a równocześnie modlić się o lepszy świat. Więcej informacji oraz zgłoszenia do wstępowania w szeregi Rycerstwa Niepokalanej: Sr. Teresa, tel. (403) 282-5077

TOGETHER IN ACTION – 2015

W Diecezji Calgary trwa akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $32,878.00. Dotychczas złożono ofiary na sumę $ 23,502.00 – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty.

SPOTKANIE MINISTRANTÓW

Zapraszamy wszystkich ministrantów na spotkanie w czwartek 4 czerwca bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Sobota, 6 czerwca – Kl. 7 – 9,     Msza św. –  Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju, godz. 18:00. Rozdanie nagród i świadectw sala parafialna, godz. 19:00.

Piątek, 12 czerwca – Kl. 10 – 12,   Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów – Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju, godz. 19:00. Część oficjalna – sala parafialna, godz. 20:00.

Sobota, 13 czerwca – Kl. 0 – 6 ,  Msza św. –  Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju, godz. 9:30. Rozdanie nagród i świadectw, godz. 10:30.

ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Sala Parafialna (godz.10:00 -14:00)

Niedziela, 7 czerwca, Niedziela, 14 czerwca, Niedziela, 30 sierpnia

Opłata za jedno dziecko –               $390.00

Opłata za dwoje dzieci   –               $490.00

Opłata za troje i więcej dzieci –     $550.00

Depozyt za dyżur –                           $ 80.00

Po 30 sierpnia, 2015 roku opłata za szkołę wzrasta o $50.00.

OGŁOSZENIE O WALNYM ZEBRANIU I ZBIÓRCE

Zarząd Fundacji im. św. Brata Alberta zaprasza na Walne Zebranie, które odbędzie się 8 czerwca o godzinie 19:00 w Domu Polskim. Serdecznie prosimy wszystkich Parafian o poparcie naszej, ostatniej przed wakacjami, comiesięcznej zbiórki pieniężnej na rzecz ośrodków, którym pomagamy w Polsce.  Członkowie Zarządu będą dyżurować w sali parafialnej w niedziele 7 czerwca po dziennych Mszach świętych.   Dziękujemy wszystkim naszym dotychczasowym ofiarodawcom.

WYSTAWA p.t. ‘TROPEM WILCZYM’

Zapraszamy na do sali parafialnej w sobotę 13 i 14 czerwca do obejrzenia wystawy poświęconej Żołnierzom Niezłomnym. Wystawa upamiętniająca Żołnierzy Niezłomnych ufundowana jest przez Klub Gazety Polskiej w Toronto i Klub Gazety Polskiej. Ekspozycja składa się z plansz przedstawiających najbardziej znane formacje wojskowe antykomunistycznego podziemia, ich dowódców i rejony ich działania. Jedna z tablic przedstawia nieznane fakty dotyczące barbarzyńskich praktyk oprawców spod znaku LWP, KBW, UB i NKWD związanych z bezczeszczeniem zwłok pomordowanych bohaterów podziemia oraz bezczeszczeniem znalezionych przy nich ryngrafów. Ostatnia tablica poświęcona jest szesnastu Niezłomnym – z których większość nie była wojskowymi – przedstawicielom władz podziemnego Państwa Polskiego podstępnie zwabionym przez NKWD do willi w Pruszkowie, bezprawnie aresztowanym i wywiezionym do Moskwy, a następnie poddanym pokazowym procesom sadowym. Był wśród nich również ostatni komendant AK, gen. Okulicki. W ekspozycji szczególne miejsce poświecono tragicznie zmarłemu Zwierzchnikowi Polskich Sił Zbrojnych, Prezydentowi RP, śp. profesorowi Lechowi Kaczyńskiemu, któremu ‘Niezłomni’ zawdzięczają ustanowienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Głównym celem przyświęcającym organizatorom wystawy, członkom klubów GP z Toronto, oprócz pokazania historycznej prawdy o bohaterach skazanych przez komunistów na zapomnienie, było również przywrócenie ich do życia w symbolicznym sensie, poprzez przybliżenie zwiedzającym ich wspaniałych cech charakteru. Byli to bezmiernie oddani i wierni Ojczyźnie giganci, ale jednocześnie także zwyczajni ludzie, kochający swoje rodziny mężowie, synowie i córki.

W NASZEJ SPOŁECZNOŚCI

KOLONIA LETNIA DLA DZIECI

Hufiec Harcerek „Młody Bór” serdecznie zaprasza na Kolonię Zuchową dla dziewcząt i chłopców w wieku od 7-10 lat (od 8-10 dla dzieci nie należących do harcerstwa).  Kolonia odbędzie się na Stanicy Kopernik w okolicach Garner Lake, AB, około 500 km na północ od Calgary, od 5 do 18 lipca.  Liczba miejsc ograniczona.  Kontakt: Agata Starczyk  e-mail: hufcowa@mlodybor.zhpkanada.org lub 403- 560 -2018.

ZEBRANIE S.P.K. KOŁA  #18 W CALGARY.

Miesięczne zebranie odbędzie się w niedzielę 21 czerwca o godz.14.30 w Sali Kombatanta w Domu Polskim. Ostatnie przed wakacjami. Zapraszamy zrzeszonych i wszystkich, którzy są zainteresowani członkostwem w naszym Stowarzyszeniu.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

POKOJE DO WYNAJĘCIA

W Kelowna B.C. Kontakt Barbara 1-250-769-0959

ZATRUDNIMY PANIE DO SPRZĄTANIA DOMÓW Praca na pełny etat na stanowiska: Team Leader – wymagany samochód (od $21/godz.). Cleaning Partner (od $14/godz.)

Pełnopłatne przejazdy między serwisami. Zapewniamy płatne szkolenie. (Praca w przyjaznym, 2-osobowym zespole i miłej atmosferze. Oferujemy świadczenia zdrowotne (dentysta, okulista). Zadzwoń po więcej informacji: 403-829-0687 (1x)

WAKACJE W B.C W OKOLICY CRESTON

Niedaleko jeziora Kootney Lake, z białą plażą w Twin Bay, można wynająć dom całkowicie wyposażony. Duża weranda, piękne widoki, dużo drzew i kwiatów. Można zabrać ze sobą pieska. Po więcej informacji proszę dzwonić do Krystyny Tel: 403-540-7736 (15x)

PRACA Zatrudnimy osoby do sprzątania domów prywatnych, mieszkań, apartamentów oraz show homes. Sprzątanie regularne, po-remontowe, po-budowlane oraz wyprowadzki. Stawka początkowa na godzinę to $12.50 z możliwością szybkiego awansu w zależności od postępów pracy oraz doświadczenia. Wymagane pozwolenie na prace. CV oraz podanie o pracę prosimy wysyłać na email info@mgocleans.com. (1x)

PRACA Poszukuję pań do sprzątania domów. Zainteresowane osoby proszę o kontakt. Tel: 403-247-1251 (2x)

PRACA Przyjmę panią do sprzątania budynków mieszkalnych na cały etat lub pół etatu. Po więcej informacji proszę dzwonić pod numer 403-478-6073 (1x)