22 maja, 2016

22 maja, 2016

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 21 maja

18:00 – + Zdzisław Mazur (3 rocz)               – żona i dzieci

Niedziela, 22 maja

8:00 – O Boże błogosławieństwo dla Andrzeja w dniu Urodzin                        – mama

9:30 – O łaski i siły dla syna by odrzucił zło         – mama

11:00 – O Boże błogosławieństwo z okazji Urodzin dla Moniki i Aleksandra            – babcia i dziadek

12:30 – + Wacław Kwartek

19:00 – + Krystyna                                  – grono przyjaciół           

Poniedziałek , 23 maja

19:00 – + Witold Zalewski                         – przyjaciele

19:00 – + George Blumenschein             – Jadwiga i Adela

Wtorek, 24 maja

19:00 – ++ Zygmunt i Jadwiga Kociuba oraz Józef, Władysława i Kazimierz Hadała

19:00 – + Danuta Szala

Środa, 25 maja

19:00 – + Stanisław Bażant                             – Josse Bażant

19:00 – + Helena Jędras                                – rodz. Krygier

Czwartek, 26 maja

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Małgosi w dniu Urodzin          – mama

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Stanisława Topór                     – syn z rodziną

Piątek, 27 maja

9:00 – O wiarę i potrzebne łaski dla córek           – mama

19:00 – Dziękczynna za dar Komunii św i Boże błogosławieństwo dla Dominiki Machula      – dziadkowie

Sobota, 28 maja

8:30 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Marty i Jurka w 40 rocz. Sakramentu małżeństwa

18:00 – ++ Bronisława, Grzegorz i Stanisław

18:00 – + Maria Nurek

Niedziela, 29 maja      – UROCZYSTOŚĆ BÓŻEGO CIAŁA

8:00 – + Czesław Lisiński i zmarli z rodziny

9:30 – + Eugeniusz Sztupecki

11:00 – + Anna Perczyńska zmarła w Polsce

12:30 – ++ Helena i Stanisław Jacyszyn        – córka z rodziną

19:00 – + Antoni Pasternak                                – dzieci i rodzina

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

Prz 8,22-31; Ps 8,4-9; Rz 5,1-5; Ap 1,8; J 16,12-15

 

Ref: Jak jest przedziwne imię Twoje, Panie

Św. Faustyna zapisała w swoim duchowym „Dzienniczku”: „W pewnej chwili zastanawiałam się o Trójcy Świętej, o Istocie Boga. Koniecznie chciałam zgłębić i poznać, kto jest Ten Bóg. W jednej chwili duch mój został porwany jakoby w zaświaty, ujrzałam Jasność nieprzystępną, a w niej jakoby trzy źródła jasności, której pojąć nie mogłam. A z tej Jasności wychodziły słowa w postaci gromu i okrążyły niebo i ziemie. Nic nie rozumiejąc z tego zasmuciłam się bardzo. Wtem z morza jasności wyszedł nasz ukochany Zbawiciel w piękności niepojętej, z Ranami jaśniejącymi. A z onej jasności było słychać głos taki: Jakim jest Bóg w Istocie swojej, nikt nie zgłębi, ani umysł anielski, ani ludzki. Jezus mi powiedział: Poznawaj Boga przez rozważanie przymiotów Jego. Po chwili Jezus zakreślił ręką znak krzyża i znikł” (Dz. 30). Dziś zatrzymujemy się na progu Tajemnicy Boga, na progu zdumienia. Pragniemy oddać cześć Bogu Jedynemu w Trzech Osobach – Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu. Tajemnicy Trójcy dotykamy w naszej codzienności, wykonujemy znak krzyża – rozpoczynając dzień, modlitwę, posiłek, podróż. To jedna z najprostszych modlitw – nawet małe dzieci umieją się przeżegnać. Jednak ta pozornie najprostsza modlitwa zawiera w sobie niezmierną głębię. Każde wypowiedzenie słów „W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen” jest dotknięciem wielkiej tajemnicy, wobec której ludzki umysł staje bezradny. Pierwszą Osobą Trójcy Świętej jest Ojciec, który wszystko stworzył, z którego początek bierze wszelkie istnienie. Ojciec – Dawca życia oraz prawa Przykazań, strzegący ich swoim autorytetem, wymagający i stanowczy – a jednocześnie czuły, wrażliwy, czekający na marnotrawnych synów i zawsze gotowy przebaczyć. Drugą Osobą jest Syn, który zstąpił na ziemię dla zbawienia człowieka. Ten, który tak dobrze zna nasze ludzkie sprawy, rozterki, pytania, cierpienie, radości i smutki. Ten, który uczy nas otwartości w relacjach z innymi, widzenia brata w drugim człowieku i przyjmowania go z miłością. Ten, który przez zachwyt swoją, umiejętnością dostrzegania piękna w świecie i dobra w drugim człowieku prowadzi nas do Ojca, od którego pochodzi wszelkie dobro i piękno. Trzecią Osobą jest zaś Duch Święty, który pochodzi od Ojca i Syna, i posłany został po to, aby doprowadził świat do pełnej świętości. Duch Święty – Pocieszyciel, Ogień i Wicher, Woda Życia gasząca wszelkie pragnienie. Ten, który uczy nas się modlić; modli się w nas i za nas. Pozwala nam przekraczać kolejne bariery naszych zniewoleń i zranień. Wyzwala nas z lęku i rozpaczy, a jednocześnie otwiera nasze oczy i zakasuje rękawy, pokazując, jak wiele rzeczy w nas i wokół nas domaga się przemiany i uzdrowienia.

Dzisiejsza uroczystość jest okazją do stanięcia przed Jezusem z prośbą, by pomógł nam zrozumieć, poznać i docenić miłość Ojca – i odpowiedzieć na nią z mocą i radością, pochodzącą od Ducha Świętego. Jest okazją, by naśladować w swym życiu miłość Bożych Osób. By nasze życie toczyło się w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

 

LEKTORZY – 21-22 maja

18:00 – J.Bogusławska, Organista, J. Pietrzak

8:00 – M. Edgar, A. Rudzińska, P. Adamski

9:30 – R. Przybylski, S. Teresa, J. Kraska

11:00 – M. Kaczan, Laetare, K.Kamieniak

12:30 – W. Potocka, M. Kulaga, P. Wieleżyński

19:00 – Lektorzy/Młodzież

 

W NASZEJ WSPÓLNOCIE      

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

Dzisiaj w niedzielę o godzinie 14:00 Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla 32 dzieci z naszej parafii. Od poniedziałku 23 maja do czwartku 26 maja tzw. „Biały Tydzień” dla dzieci pierwszokomunijnych, dlatego zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwa majowe.

2A

Mateusz Rafał Cichowlas

Oliwia Grabowska

Kornelia Gargol

Maximilian Piotr Gorczyca

Maya Green

Christopher Jaworski

Roksana Kowal

Patryk Lewandowski

Karina Marianna Lorek

Dominique Machula

Thomas Joseph Noga

Erik Olkowski

William Saski

Vanessa Morley Świderski

 

2B

Jakub Babisz

Jakub Oscar Bryll

Olivia Bugala

Hubert Cieniak

Piotr Ciok

Natan Cudak

Matthew Fielden

Konrad Kokoszewski

Julia Victoria Kolici

Christopher John Luce

Dominik Marcoń

Dominikus Nosal

Jakobus Nosal

Martinus Nosal

Olivia Surowiec

Daniel Twaróg

Olivia Karabasz

Konrad Tomasz Rutkowski

ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW.

W niedzielę 5 czerwca na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii św. w 2015 roku. Wszystkie dzieci klasy III zapraszamy w odświętnych strojach komunijnych.

TOGETHER IN ACTION – 2016

Dziękujemy za złożone dotychczas ofiary w wysokości $21,887.00 na cele charytatywne diecezji Calgary. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church z dopisem w memo: TOGETHER IN ACTION. W dalszym ciągu serdecznie prosimy o ofiary na ten cel !

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Przez najbliższy tydzień od 22 do 29 maja Rodzina Ewy i Dariusza Jakuszko  będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Zapraszamy na nabożeństwa majowe po każdej Mszy św. wieczornej, podczas którego śpiewamy Litanię Loretańską przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkie dzieci w każdą środę na godz. 18:30

NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. OJCA PIO

Zapraszamy Grupę Modlitewną na nabożeństwo w poniedziałek 23 maja na Mszę św. o godz. 19:00.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W przyszłą niedzielę 29 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Uroczystość ta jest dla nas ludzi wierzących, szczególną okazją, abyśmy Bogu okazali wdzięczność za dar Eucharystii. Niech ta niedziela będzie dniem wielkiej manifestacji naszej wiary. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w procesji eucharystycznej po Mszy św. o godzinie 12:30. Zaproszenie kierujemy również do organizacji polonijnych i pocztów sztandarowych, członków Koła SPK # 18 w mundurach i ze sztandarami. Szczególne zaproszenie kierujemy do dziewczynek pierwszo-komunijnych, aby przyszły w białych sukienkach. Zapraszamy również chłopców do udziału w procesji oraz dziewczynki w strojach krakowskich. Prosimy o pomoc Rycerzy Kolumba w przygotowaniu ołtarzy na procesję i później w złożeniu i zabezpieczeniu ich na przyszły rok.

ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Szkoła Św. Anny ( w godzinach zajęć)

Piątek, 27 maja, Sobota, 28 maja

Sala Parafialna ( godz.10:00 -14:00 )

Niedziela, 5 czerwca, Niedziela, 12 czerwca, Niedziela, 28 sierpnia

Opłata za jedno dziecko –               $390.00

Opłata za dwoje dzieci   –               $490.00

Opłata za troje i więcej dzieci –     $550.00

Depozyt za dyżur –                           $ 80.00

Po 28 sierpnia, 2016 roku opłata za szkołę wzrasta o $50.00.

FUNDACJA IM. STEFANA SZOLC ROGOZIŃSKIEGO 

Moi Drodzy ! Z wielką wdzięcznością piszę do was ten krótki liścik ! Otrzymałam waszą pomoc pieniężną a adresowaną dla dzieci w Kamerunie. Jesteście wielcy w tym ! Jesteście wielcy, bo umiecie się dzielić nadzieją na lepsze jutro z tymi , którzy nie mieliby takiej nadziei gdyby nie wy ! Jesteście wielcy, bo widzicie potrzebę współpracy w misyjnym dziele Kościoła, do którego Jezus wezwał wszystkich swoich wyznawców ! Każdy z nas został zaproszony, aby iść i głosić Ewangelię wszystkim narodom, a skoro nie możemy iść na te krańce ziemi, to przynajmniej pomagamy misjonarzom, którzy to czynią ! Lubię powtarzać zdanie błog. Teresy Ledóchowskiej, że kto pomaga misjonarzom, nagrodę misjonarzy otrzyma ! To zdanie ofiaruję wam jako wyraz mojej wdzieczności dla was ! Wy, współpracownicy misjonarzy, dobroczyńcy tak wielu dzieci , bo będę mogła sprawić, że kolejnych kilku dzieci pójdzie do szkoły we wschodnim Kamerunie ! Oni bardzo potrzebują waszych serc i waszej pomocy aby iść w stronę nadziei i przyszłości ich samych, ich rodzin, ich regionu a także ich kraju ! Zdawajcie sobie sprawę, jak wiele wnosicie w ich przyszłość, jak ważna to cegiełka, którą kładziecie w budowanie lepszej przyszłości w Kamerunie ! Jesli ktoś z was zechciałby wspomagac indywidualnie któreś dziecko, znać jego imię i nazwisko, widzieć jego zdjęcia, znać wyniki nauczania, czyli być takim « rodzicem adopcyjnym » ale na odległość, to zapraszam serdecznie na stronę Fundacji im. Stefana Szolc Rogozińskiego :

http://sercedlaafryki.com/?page_id=320 Można tam wybrać dziecko, młodego czy nawet studenta i dowiedzieć się co i jak. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wam ten piękny odruch serca ! Niech sprawi, że wy sami i wasze rodziny będziecie chodzić otoczeni Bożą Miłością na codzień ! I niech wam błogosławi ! Siostra Tadeusza, OP

PASTORAL CARE TEAM

Parafia M.B.K.P zaprasza wszystkich parafian w miarę czasu i z otwartym sercem do modlitw za życie przed kliniką aborcyjną w Calgary, 2431 – 5 Ave N.W. Dyżur naszej parafii jest w każdy piątek od godz. 9:00 do 10:00am.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Zawiadamiamy, że biblioteka dzisiaj będzie nieczynna ze względu na długi weekend.

Z ŻYCIA POLONII

DZIEŃ DZIECKA

Tegoroczny „Dzień Dziecka” będzie wspaniałym przeżyciem dla Twojego malucha.  Dziecięca grupa teatralna Scena Młodych Zielony Dzwon oraz Harcerstwo w Calgary (ZHP) serdecznie zapraszają na Festiwal z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 5 czerwca o godz. 14:00 w Domu Polskim.  W programie przedstawienie dla dzieci pt. „Królewskie Tarapaty”, mnóstwo nagród, konkursów, zabaw, opowieści bajarki, malowanie twarzy oraz innych atrakcji…Rezerwacja biletów konieczna: email: zielony.dzwon@gmail.com lub telefon: Magda-403 803 5771 lub Dorota 403 465 6091. Bilety $10 od osoby.

KRAKUSY I POLANIE serdecznie dziękują wszystkim za wsparcie podczas naszej sprzedaży ciast w sali parafialnej. Pragniemy jednocześnie poinformować wszystkich że w niedzielę 29 maja będziemy prowadzili także „bottle drive”, każdy kto chce podarować puszki lub butelki w tym dniu wesprze ofiary pożarów w Fort McMurray. Cały dochód ze zbiórki puszek i butelek będzie podarowany na wsparcie lub odbudowę tego miasta. Krakusy i Poalnie zapraszają wszystkich do kibicowania naszym tancerzom podczas Festiwalu Lilac, 5 czerwca na 4 St SW. Krakusy i Poalnie będą występowały o godz. 4pm (16.00).

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE Zaprasza na majowe zebranie miesięczne w niedzielę, 29 maja w Domu Polskim. Początek o godz.14.30. Zapraszamy wszystkich zrzeszonych oraz osoby zainteresowane działalnością organizacji.

KOMUNIKAT SPK KOŁA #18 W CALGARY

Uwaga: Zebranie ogólne przeniesione na dzień 5 czerwca

ZWIAZEK PODHALAN W CALGARY

Zaprasza wszystkich serdecznie na coroczny piknik góralski , który odbedzie się w sobotę dnia 18 czerwca o godz. 13:00  w przepięknie położonym terenie niedaleko Ghost Lake – 26303 Beaupre Creek Rd.  Bilety w cenie $ 10.00 do nabycia przy wejsciu. Mapa i dojazd dostępne na naszej stronie: http://zwiazekpodhalancalgary.ca.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

WAKACJE W B.C Można wynająć na dowolny okres pół domu. Dom całkowicie wyposażony, piękna okolica blisko jeziora Kootenay Lake z plażą w Twin Bay. Można ze sobą zabrać psa. Inf:403-540-7736 (16x)

PRACA Potrzebne kobiety do sprzątania domów. Dobre warunki i wynagrodzenie. Przejazdy między domami wliczone w czas pracy. Stawka początkowa od $14.50 do $15.00 w zależności od doświadczenia. Pozwolenie na pracę konieczne. Tel: 403-803-1747 (7x)

WYNAJMĘ APARTAMENT Apartament 73 m2, 3 pokoje, loggia, schowek. Widok na park. Na terenie ogrodzonego budynku windy, basen, siłownia, korty tenisowe, pralnia, pokój spotkań, sala imprezowa, przydzielony parking. Koło domu przystanki tranzytu. Lokalizacja:  Calgary – Dalhousie NW.  Tel: 403-680-5480.(6x)

GRUPA „NADZIEJA” Jeśli uważasz, że masz problem z nadużywaniem alkoholu, nie jesteś odosobniony. W każdy czwartek o godz. 19:30 odbywają się spotkania dla kobiet i mężczyzn w salce przy Kościele St. Joseph 640 – 19 Ave NW. Serdecznie zapraszamy. (11x)

DO WYNAJĘCIA

Małżeństwo szuka pilnie domu lub basementu do wynajęcia. Tel: 403-277-2222 (5x)