2 grudnia, 2018

2 grudnia, 2018

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 1 grudnia – Dzień powszedni
18: 00 – O opiekę Bożą dla Lajos i jego rodziny – Jadwiga
18: 00 – ++ Marian Luma(10 rocz) i Barbara Luma

Niedziela, 2 grudnia – I Niedziela Adwentu
8: 30 – ++ Marianna i Józef
10: 30 – W intencji Harcerstwa
10: 30 – + Weronika Mościanica – rodz. Siemaszkiewicz
12: 30 – ++ Jacek Kuczaj i Róża Hadała
19: 00 – O Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla Dariusza z okazji Urodzin

Poniedziałek, 3 grudnia – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera
19: 00 – + Adolf Pajewski (1 rocz)
19: 00 – + Tadeusz Wiśniewski

Wtorek, 4 grudnia – Dzień powszedni
19: 00 – ++ Adam Grifik i Józef Lewandowski
19: 00 – ++ Grzegorz i Janusz Lorenc

Środa, 5 grudnia – Dzień powszedni
19: 00 – O Boże dla Janiny Demcyshyn – Zofia
19: 00 – + Andy Powell – rodzina

Czwartek, 6 grudnia – Dzień powszedni
19: 00 – O wszelkie potrzebne łaski dla rodziny i dzieci – A.G
19: 00 – ++ Bartłomiej, Kazimierz, Jadwiga, Jacek Machula i zmarli z rodziny oraz Dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek, 7 grudnia – Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora
9: 00 – O szybki powrót do zdrowia dla Jerzego Radłowskiego
19: 00 – ++ Za zmarłych z rodziny Zakowicz, Śliwonik i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota, 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
8: 30 – O zdrowie i błogosławieństwo Boże oraz opiekę Matki Bożej i łaski Ducha św dla Elżbiety Skałka – rodz. Surowców
18: 00 – + Marian Niedźwiecki
18: 00 – + Jan Zukowski – Christine Kornega i Norma Konrad

Niedziela, 9 grudnia – II Niedziela Adwentu
8: 30 – + Antoni Kulikowski – rodzina
10: 30 – Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam
12: 30 – O Boże bł. dla Davida z okazji 20 Urodzin
12: 30 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla dzieci i wnuczków o łaski Ducha św. oraz opiekę Matki Bożej dla Anity z rodziną, Moniki z rodziną, Sylvi z rodziną i Olivi z rodziną
19: 00 – + Czesław Pituch – rodzina

I NIEDZIELA ADWENTU
Jr 33,14-16; 1 Tes 3,12-4,2; Łk 21,25-28.34-36
Ref: Do Ciebie, Panie, wznoszę moją duszę

W końcowym okresie nauczania w Jerozolimie, krótko przed aresztowaniem, Jezus kontynuuje wyjaśnianie okoliczności związanych ze zniszczeniem Jerozolimy oraz swoim powrotem na ziemię. Po wypowiedzi Jezusa, że „nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie uległ ruinie” uczniowie zapytali o czas tych zdarzeń i o znaki potwierdzające, że to właśnie będzie miało miejsce. Pojawią się znaki na słońcu, i księżycu, i gwiazdach, to wskazówki, znaki rozpoznawcze, ostrzegające lub zapowiadające powrót Jezusa Chrystusa. Ludzi niewierzący będą bezradni i niepewni. Ludzie wierzący w czasie powrotu Jezusa Chrystusa mają wyprostować się i podnieść swoje głowy, bo zbliża się ich odkupienie. Mają nabrać otuchy i odzyskać nadzieję. Już są zbawieni przez Ducha, już są zbawione ich dusze, teraz zostanie zbawione ich ciało. Zakończy się proces zbawienia. Już na zawsze pozostaną z Bogiem. Dlatego teraz pozostając jeszcze na ziemi, mają czuwać.Czuwać etymologicznie oznacza, „nie spać” stąd „trwać bez snu”. Ten obraz opisuje właściwy sposób myślenia ludzi wierzących. Mają być przebudzeni i trzeźwi, czyli kierować się ufnością i posłuszeństwem Bogu. Kiedy mają czuwać? Zawsze, kiedy ich serca staną się ociężałe. Gdy im już nie będzie się chciało, gdy spoczną na laurach, gdy będą się wymawiali wiekiem, chorobą, brakiem czasu. Czuwanie to rozważanie, rozmyślanie, wytyczanie sobie Bożych celów i realizowanie ich, podejmowanie inicjatywy, koncentrowanie się na tym, co jest ważne. Czuwać to modlić się w Duchu, wyrażać Bogu ufność, posłuszeństwo, wdzięczność, wyznawać grzech, mówić o swoich potrzebach. Uwielbiać Boga. Czuwać to rozważać Słowo Boga, poszukiwać tego, co jest wolą Bożą, co jest mądre, co przemienia myśli i pragnienia. Każdy uczeń Jezusa, który uważa na siebie i czuwa, stanie przed Bogiem, nie z lękiem, ale z radością i uwielbieniem. Jeśli będą czuwać z pełną wiarą, będą gotowi. Nie zaskoczy ich ani śmiercią Jezusa, ani Jego zmartwychwstaniem, ani napełnieniem Duchem Świętym, ani Jego niewidzialną obecnością, ani Jego powrotem.

LEKTORZY – 1-2 GRUDNIA
18: 00 – M. Edgar, S. Teresa, R. Kohnke
8: 30 – D. Adamski, M. Iskra, M. Sobczak
10: 30 – M. Kaczan, S. Salome, O. Pietras
12: 30 – L. Shelley, M. Kulaga, T. Miazga
19: 00 – K. Pietrzak, M. Sapielak, J. Pajewski

Kolekta z 25 listopada będzie podana w przyszłym biuletynie.
Serdeczne Bóg zapłać!

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

WITAMY KS. PROF. DARIUSZA OKO
Witamy w naszej wspólnocie ks. prof. Dariusza Oko, który przeprowadzi rekolekcje adwentowe. Będzie też możliwość spotkania i porozmawiania z naszym gościem. Ks. Oko odwiedza kilka wspólnot polonijnych w Kanadzie i USA. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w posłudze duszpasterskiej naszym rodakom. Szczęść Boże.

12 GRUDNIA – ŚWIĘTO MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE – POMOC MISJOM W MEKSYKU
Jak co roku, Biskup William McGrattan, zwraca się z prośbą do wszystkich parafian naszej Diecezji o poparcie i złożenie ofiary na pomoc misjom w Meksyku w sobotę 8 i w niedzielę 9 grudnia. Druga kolekta będzie zbierana po Komunii św. – serdeczne Bóg zapłać za ofiary!

TOGETHER IN ACTION – 2018
W całej Diecezji Calgary odbywa się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $29,233.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 22,703.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

SAKRAMENT POKUTY W ADWENCIE
Ks. Biskup William McGrattan podtrzymuje zwyczaj spowiedzi we wszystkich kościołach Diecezji Calgary w każdą środę Adwentu od godz. 7: 30pm – 8: 30pm. Jest to dodatkowy czas na spowiedź przedświąteczną poza regularnym rozkładem spowiedzi w poszczególnych kościołach. W naszej parafii spowiadamy codziennie przed Mszami świętymi.

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE
Koło Modlitewno – Apostolskie Rycerstwa Niepokalanej (M.I.), działające przy polskim kościele p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju w Calgary, posiada Charity Status w celu niesienia pomocy w życiu religijnym Polaków na Wschodzie.
Raz w roku, z okazji Święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz z okazji szczególnej modlitwy za Kościół na Wschodzie w II Niedzielę Adwentu, Koło M.I. przeprowadza przy kościele zbiórkę na ten cel. Ofiary te otrzymują Income Tax – pokwitowanie do urzędu podatkowego. Więcej informacji zawiera wkładka – INFORMATOR, znajdujący się w Biuletynie Parafialnym wraz z kopertą, którą można złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, 9 grudnia, kiedy będzie przeprowadzana zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Serdecznie prosimy o poparcie tej tak ważnej sprawy, dotyczącej życia religijnego naszych Rodaków na Kresach Wschodnich. Niech Matka Najświętsza wyprasza obfite łaski Ofiarodawcom. BÓG ZAPŁAĆ!

PRZYJĘCIE NOWYCH KANDYDATÓW DO RYCERSTWA NIEPOKALANEJ
Dzisiaj, w I Niedzielę Adwentu, 2 grudnia, podczas uroczystej Mszy św. o godzinie 10: 30 nowi kandydaci zostaną włączeni do Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy rodziny do wstępowania w szeregi Rycerstwa, aby pod szczególną opieką Matki Bożej, dawać świadectwo życia prawdziwie chrześcijańskiego, modlić się o nawrócenie grzeszników i o lepszy świat. Do Rycerstwa Niepokalanej może należeć zarówno dorosły, jak i młodzież oraz dzieci. Podczas Mszy św. o godzinie 10: 30 wszyscy należący do M.I. odnowią Akt Zawierzenia Matce Bożej. Po Mszy św. odbędzie się też zebranie Rycerstwa Niepokalanej w kościele. Serdecznie zapraszamy.
Idąc za Maryją, nie zboczysz z drogi.
Modląc się do Niej, nie stracisz nadziei.
Myśląc o Niej, nie pomylisz się.
Jej się trzymając – nie zginiesz.
Kiedy Ona Cię strzeże, nie trworzysz się.
Gdy cię prowadzić będzie, nie zmęczysz się.
Kiedy Ona łaskawa ci będzie, dotrzesz do celu.
Modlitwa św. Bernarda

KOPERTY NA OFIARY NA 2019 ROK
W przedsionku kościoła znajdują się zestawy kopert na ofiary składane w ciągu roku podczas niedzielnej kolekty. Koperty w tym roku są ułożone alfabetycznie ze zmienionym numerem kopert, dlatego prosimy zabierać swoje koperty z imieniem i nazwiskiem, a nie kierować się numerem koperty z ubiegłego roku. Jeśli ktoś z parafian chciałby używać kopert, to prosimy o zgłoszenie się do biura parafialnego. Na podstawie składanych ofiar w kopertach wydajemy zaświadczenia do rozliczeń podatkowych po Nowym Roku. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w mijającym roku – Bóg zapłać!

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Do końca roku nie ma rodziny zapisanej, która mogłaby się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

OGŁOSZENIA BIZNESOWE W BIULETYNIE
Nadchodzi czas na odnowienie opłat za reklamy firm i biznesów w biuletynie parafialnym na rok 2019. Prosimy o potwierdzenie kontynuacji swych reklam do 28 lutego, 2019r. Serdecznie dziękujemy sponsorom naszego biuletynu. Bóg zapłać!

MINISTRANCI
Rozpoczynamy nabór na nowych ministrantów. Zapisy u Ks. Marcina

BIERZMOWANIE
2 grudnia (niedziela) po wieczornej Mszy św. o godz. 19: 00 zapraszam przygotowujących się do Bierzmowania oraz Rodziców na spotkanie formacyjne.

WIGILIA DLA MINISTRANTÓW
8 grudnia (sobota) po Mszy św. wieczornej o godz. 18: 00 zapraszam wszystkich Ministrantów oraz Rodziców na Spotkanie Opłatkowe.

KAWIARENKA
W miesiącu grudnia panie z grupy parafialnej zapraszają do kawiarenki na smakowite wypieki.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy z dziećmi na spotkanie ze św. Mikołajem do Sali parafialnej przy Polskim Kościele. Spotkanie odbędzie się 6 grudnia (czwartek) o godzinie 5: 30pm. Wszystkich pomocników św. Mikołaja prosimy o dostarczanie prezentów o wymiarach nie większych niż 20cm x32 cm. Informacja i kontakt z siostrami Dominikankami. 403-282-5077

RORATY DLA DZECI
Przez cały Adwent Msze św. roratnie z udziałem dzieci w każdą środę o godz. 19: 00. Prosimy dzieci, by przynosiły lampiony, oprócz lampionów dzieci mogą przynieść zabawki, które zostaną przekazane do domu dziecka.

WIGILIA PARAFIALNA
Serdecznie zapraszamy na PARAFIALNĄ KOLACJĘ WIGILIJNĄ naszej wspólnoty, która odbędzie się w sobotę – 15 grudnia, 2018r. o godz.19: 00. Bilety można nabyć w sali parafialnej w niedzielę po każdej Mszy św. Cena biletu $30 dla osób dorosłych i $15 dla dzieci (do lat 12). Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej Wieczerzy Wigilijnej. Uprzejmie prosimy osoby chętne i organizacje polonijne o zakupienie biletów do 2 grudnia. Ilość miejsc ograniczona.

PARAFIALNY BAL SYLWESTROWY
: STARY ROK- NOWY ROK MIEJSCE DA NOWYM DNIOM: Wspólnie pożegnajmy stary rok i przywitajmy nowy w w ciepłej i miłej atmosferze. Organizatorzy balu zapewniają pyszności kulinarne oraz gwarantują wspaniałą muzykę. Dla każdego coś dobrego, dla starszego i młodszego. Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina starszy czy młodszy chłopak czy dziewczyna. Serdecznie zapraszamy! Bilety w cenie $90.00 od osoby do nabycia w Sali parafialnej w każdą niedzielę. Informacja i rezerwacja: Marzena Kulaga tel:403-685-2106 (403-797-0032) Życzymy szampańskiej zabawy i Szczęśliwego Nowego Roku!!!

ZARZĄD FUNDACJI IM. SW. BRATA ALBERTA W CALGARY serdecznie prosi wszystkich Parafian o poparcie naszej comiesięcznej zbiórki pieniężnej na rzecz ośrodków, którym pomagamy w Polsce. Członkowie Zarządu będą dyżurować w Sali Parafialnej w niedziele 2-go grudnia 2018 po dziennych Mszach świętych. Dziękujemy wszystkim naszym dotychczasowym ofiarodawcom. Bóg zapłać!

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE Zaprasza wszystkich zrzeszonych na ostatnie w tym roku kalendarzowym miesięczne zebranie Stowarzyszenia, które odbędzie się w niedzielę, 9 grudnia 2018r.o godz.14.30 w Domu Polskim.Ze względu na przewidywany ciepły posiłek, prosimy o potwierdzenie swojej obecności na adres roman.pietrzak34@gmail.com, tel.403-280-4787 w terminie do dnia 5 grudnia.

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO MEĐJUGORJA
Oferujemy dwa terminy na rok 2019, od 30 maja – 14 czerwca 2019, i następny termin w dniach 29 września – 18 października 2019 z możliwością przedłużenia pobytu w Chorwacji. Zainteresowanych poroszę o skontaktowanie się z Ewą Has – Passort Travel Int, Telefon: 403-608 9522 albo 403-256 9343,ewa.passort@shaw.ca

PROŚBA O POMOC
Osoba starsza, nasza parafianka, z progresywnym stwardniem rozsianym (MS), jej mąż z chorobą genetyczną na Muscular Dystrophy, i ich córka z tą samą wrodzoną chorobą, co ojciec oraz z Anorexią proszą bardzo o pomoc dla Marii, która jest w domu starców i nikt z rodziny nie może jej pomóc w nijaki sposób, bo wszyscy w chorobie, a nie mają żadnej rodziny tutaj w Kanadzie. Pani Maria bardzo prosi o pomoc w zakupieniu ginger ale do picia, szamponów, kremów, chusteczek higienicznych oraz ofiary pieniężne na opłaty związane z pobytem w domu starców, na które jej nie starcza z miesiąca na miesiąc. Osoby chętne pomóc proszone są o dostarczenie rzeczy do biura parafialnego. Pani Maria bardzo jest wdzięczna wszystkim, którzy okazali jej dotychczas dużą pomoc. Bóg zapłać!

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE
PRACA Firma zajmująca się instalacją ścian biurowych poszukuje pracowników na cały etat lub pół etatu. Więcej informacji pod numerem telefonu 403-472-7124 Krzysiek. (2x)

DO WYNAJĘCIA
Wynajmę master bedroom z łazienką w dzielnicy Ranchland. Więcej informacji 403-990-6756 (1x)

POLSKIE FIRMY
Poszukujących informacji o polskich firmach działających w Calgary zapraszamy do odwiedzania strony „Orzeł w Swiecie”. Znajdą tam Państwo oferty przodujących biznesów polonijnych oraz ważnych wydarzeń w naszym mieście: https://orzelwswiecie.com/

FIRST AID AND CPR/AED COURSES – For Your Home and Workplace!! Instruktorka Pierwszej Pomocy certyfikowana przed Canadian Red Cross oferuje kursy CPR and First Aid. W ofercie kursy jednodniowe i dwudniowe (CPR and First Aid, AED training, Child
Care First Aid) z dojazdem do biura/ domu klienta. Certyfikaty są ważne przez 3 lata i są wydawane bezpośrednio po ukończeniu kursu. Przystępne ceny, dużo ćwiczeń praktycznych z manekinami. Szczegóły i rezerwacja: Joanna Mycek, Red Cross First Aid Instructor phone: 403- 999- 4775 e-mail: joannamycek87@gmail.com

TATRY FREESTYLE SKI ACADEMY zaprasza na kolejny SEZON NARCIARSKI. Zajęcia dla dzieci i młodzieży w COP i Nakiska od Grudnia 2018 do Kwietnia 2019. Posiadamy również ofertę dla rodziców i dorosłych. Więcej informacji email: tatryfreestyle@gmail.com, tel: 1.403.638.4844.

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

EMPLOYMENT OPPORTUNITY: CASEWORKER FOR ELIZABETH HOUSE The Diocese of Calgary invites applications for the role of Caseworker at Elizabeth House. Elizabeth House is a life-skills program and family-oriented home, which welcomes at-risk pregnant and parenting women who need a safe place to live. The successful candidate must have a post-secondary degree in Social Work & Youth Care Counselling or comparable working experience. For more information about this position, qualifications and application details, visit: http://careers.calgarydiocese.ca

N.W. ADVENT Penitential Services
2018
Everyone Welcome!
Thurs., Dec. 6
7:30 pm
St. Paul’s
1305 Main St. Airdrie

Tues., Dec.11 7:30 pm St. Luke’s 1566 Northmount Drive. N.W.

Wed., Dec. 12
7:00 pm.
St. Mary’s
Cochrane, AB

Wed., Dec. 12
7:00 pm
St. Pius X
2424 24 Ave. N.W.

Thurs., Dec. 13
7:00 pm
St. Agnes
Carstairs, AB

Thurs, Dec. 13
7:00 pm
St. Bernard’s Parish
711 37 Street N.W.

Thurs., Dec. 13
7:30 pm
St. Joseph’s
640 19 Avenue N.W.

Thurs., Dec. 20
7:00 pm
St. Boniface – German
1923 Broadview Road N.W.
For more information on the Sacrament of Reconciliation at other parishes, go to the Diocesan website:www.yyccatholic.ca