15 września

15 września

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 14 września- Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

18:00- O Boże błogosławieństwo w dniu Urodzin dla Ryana i Madelaine

18:00- + Józefa Koperczak                                      – Danuta

Niedziela, 15 września – Wspomnienie NMP Bolesnej

8:30 – ++ Teofila i Stanisław oraz zmarli z rodziny Tłustochowicz i Trzmiel

8:30- ++ Ludwik i Stefania Kryczmanik i zmarli z rodziny

10:30- + Teresa Ebel

10:30- Na rozpoczęcie Roku Szkolnego

12:30 – Za poległych w obronie Ojczyzny 1-17 września, 1939r                                                                         – SPK #18

19:00- + Cezary Surwiło (6 rocz)                              – dzieci

Poniedziałek, 16 września

19:00- + Katarzyna Kowal

19:00- ++ Jacek Machula i zmarli z rodziny

Wtorek, 17 września

19:00-  ++ William i dusze w czyśćcu cierpiące – żona z rodziną

19:00- + Sławomir Heller                

Środa, 18 września- Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski

19:00- + Maria Samborska (2 rocz)            – dzieci i wnuki

Czwartek, 19 września

19:00 – O opiekę Matki Bożej i dary Ducha św. dla syna\

Piątek, 20 września

9:00- Wolna intencja

19:00 –++ Jan, Maria, Jadwiga, Zygmunt, Stefania, Michał, Leon i Krystyna

Sobota, 21 września – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

8:30 – ++ Kazimierz Sujata i zmarli z rodziny Sujata i Kaczkowski oraz Dusze w czyśćcu cierpiące

18:00-  O Boże bł. i łaski Ducha św. dla córki z rodziną

18:00- Z podziękowaniem za wszelkie łaski i o Boże bł. dla Michała Błach z okazji 60 Urodzin

Niedziela, 22 września

8:30 – + Gertruda Cichański                    – syn z rodziną

8:30 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Damiana z okazji Urodzin

10:30- ++ Michał i Marek Skaliński  – rodzina i przyjaciele

10:30- W intencji Ministrantów i ich Rodzin

12:30 – + Jerzy Pietrzak (9 rocz)                                  – żona

19:00- ++ Aleksandra Majewska i Elżbieta Skałka

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Wj 32,7-11.13-14; 1Tm 1,12-17; Łk 15,1-32

Ref: Wstanę i wrócę do mojego ojca.

Nierzadko w naszych umysłach powstaje bunt i przekora, widząc jak tym, którzy są daleko od Boga, powodzi się lepiej, dostatniej i weselej. Jednak my powinniśmy zrozumieć zasadę miłości Bożej i równości, którą Bóg stosuje, ponieważ każdemu daje szansę na wiarę i nawrócenie. Także i do nas stosuje tę zasadę, bowiem niejednokrotnie zasmucamy Go złymi uczynkami, myślami.   Przykład widzimy już w pierwszym czytaniu, gdzie Bóg widząc złe uczynki Izraela, jednak postanawia im przebaczyć i podać pomocną dłoń. Mojżesz prosił Pana by poprzez wzgląd na Abrahama, Izaaka i Izraela, zaniechał gniewu. „Wówczas to Pan zaniechał zła, jakie zamierzał zesłać na swój lud.” (Wj 32,14) Z pięknym świadectwem życia w wierze spotykamy się w II czytaniu, gdzie św. Paweł wspominając swoją przeszłość, głosi miłosierdzie, jakie zostało mu okazane i z radością równą swej pokorze wyznaje: „Jezus Chrystus przyszedł na świat zbawić grzeszników, pośród których ja jestem pierwszy” (Tm,1,15). Któż z nas może powiedzieć, że nie potrzebuje nawrócenia? Pan Jezus wszystkich zaprasza do uczestnictwa w Królestwie Bożym. Wszyscy, więc potrzebujemy nawrócenia i uświęcenia. Każdy, nawet największy grzesznik jest wezwany, aby się nawrócił i przyjął bezgraniczne miłosierdzie Ojca. Św. Paweł całkowicie odpowiedział na łaskę Bożą. Jego życie po nawróceniu było jednym wielkim dziękczynieniem, bo do końca życia uświadamiał sobie swoją słabość i wielkość miłosierdzia Bożego. I my z pokorą dziękujmy Bogu za nawrócenia, za łaskę wiary i miłości. Zaś Ewangeliczne przypowieści, opowiadane przez Jezusa podkreślają radość człowieka znajdującego to, co strącił. Dwie z nich obrazują zatroskanie Boga o to, co małe, cierpiące, zagubione i potrzebne pomocy; tak, więc pasterz z radością odnosi na ramionach zbłąkaną owcę do stada, przypowieść „o miłosiernym ojcu”, który przygarnia utraconego syna jest dla nas obrazem Boga Ojca, który otwiera swe błogosławiące i miłosierne ramiona i zawsze oczekuje na swych synów, szczególnie tych, co zaginęli, a odnaleźli się. Jego ręce podtrzymują, obejmują, umacniają, dodają otuchy, pocieszają i tulą. Są jednocześnie rękami ojcowskimi i matczynymi. Dziękujmy za wszystko, bo wszystko, co Bóg zsyła, lub dopuszcza, ma dla nas wymiar zbawczy. Módlmy się za siebie nawzajem, bo Bóg Ojciec myśli o nas, jako o całości, o wspólnocie i chce, żeby nikogo z nas w niej nie brakowało.NAJŚWIĘTSZA MATKO, prosimy, wspomagaj nas w budowaniu jedności i miłości..

LEKTORZY – 14-15 września

18:00- L. Shelley, S. Salome, M. Domaradzki

8:30 – B. Chabiera, A. Rudzińska, W. Sujata

10:30 – M. Łabinowicz, B. Pajewska, M. Sapielak

12:30- V. Kanaszyc, D. Topor, Z. Topor

19:00 – M. Edgar, M. Iskra, M. Syska

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

POWITANIE KS. ADAMA BOBOLA

W imieniu całej wspólnoty parafialnej pragniemy z całego serca powitać Ks.Adama, jako naszego Proboszcza. Zapewniamy, że będziemy Cię wspierać modlitwą, pomocą i pracą w Twojej kapłańskiej posłudze. Życzymy Ci wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów, życzliwości ludzkich serc oraz wszelkiego dobra na lata pracy w naszej parafii. Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny będzie dla Ciebie siłą w tej posłudze, Prowadź nas w wierzę ku zbawieniu! Szczęść Boże!

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Do końca września nie ma rodziny zapisanej, która mogłaby się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem. 

TOGETHER IN ACTION – 2019 W całej Diecezji Calgary rozpoczęła się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $27,818.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 13,249.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty w ramach jałmużny postnej. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

MINISTRANCI

Uroczyste rozpoczęcie roku ministranckiego oraz wprowadzenie w posługę nowych ministrantów odbędzie się 22 września (niedziela) o godz. 10: 30. Po Mszy św. dla wszystkich ministrantów oraz ich rodzin BARBECUE. Nowych kandydatów na ministrantów prosimy o zapisywanie u ks. Marcina.

BIERZMOWANIE

Rozpoczynamy zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie to adresowane jest do uczniów klas 8 (PL) szkół podstawowych i starszej młodzieży, która nie przystąpiła jeszcze do tego sakramentu oraz dorosłych. Z biura parafialnego lub od ks. Marcina prosimy zabrać deklarację zgłoszeniową. Zapisy trwać będą do 6 października.

JUBILEUSZOWY KONCERT CHARYTATYWNY:

Człowieka nie można rozumieć bez Chrystusa

Dom Polski, Niedziela, 20 października 2019r.

DNI, KTÓRE ZMIENIŁY HISTORIĘ POLSKI I ŚWIATA.

40. Rocznica pierwszej, historycznej pielgrzymki Papieża – Polaka do Ojczyzny.

Przesłanie Prezydenta USA Donalda Trumpa z okazji 40. Rocznicy pierwszego przyjazdu Papieża do Ojczyzny.

„Historyczna, pierwsza wizyta Papieża w Polsce zmieniła bieg historii. Pamiętając długą walkę Narodu Polskiego z komunizmem, przyznajemy również, że miliony ludzi żyją teraz w wolności dzięki Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II i Jego nadzwyczajnemu życiu, jako ucznia Jezusa Chrystusa, i obrońcy ludzkiej godności i wolności religijnej”. „W swojej homilii 40 lat temu, Święty Papież Jan Paweł II zawarł potężne przesłanie nadziei, skierowane do tłumów zgromadzonych w Warszawie, do całej Polski i do świata. Zainspirował odwagą serca milionów kobiet i mężczyzn do tego, by zaczęli szukać lepszego życia w wolności. Dzis świętujemy ten historyczny moment i potwierdzamy nasze zobowiązanie do zapewnienia, że wolność zawsze zwycięża”. „Wzruszające przemówienie Papieża Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa w Warszawie, poruszyło duszę Narodu Polskiego i ostatecznie pomogło zburzyć żelazną kurtynę komunizmu w Europie. Obyśmy nadal byli wzmacniani Jego słowami i Jego zawierzeniu Bożemu Miłosierdziu, sile i chwale”.

Serdecznie zapraszamy całą Polonię do wzięcia udziału w tym szczgólnym Koncercie Jubileuszowym, w którym usłyszymy słynne zdania Papieża, poezję o Wielkim Rodaku, pieśni religijno – patriotyczne w wykonaniu chóru Vox Populi i Zespołu Młodzieżowego oraz zobaczymy piękne tańce w wykonaniu znanych Zespołów.  Wstęp wolny – DAR SERCA na działalność pro-life oraz pomoc ubogim dzieciom na Kresach.

SIOSTRY DOMINIKANKI serdecznie zapraszają na jesienny kiermasz „ Z DOMINIKAŃSKIEGO STRYSZKA” Który odbędzie się w niedziele 22 września i 29 września na naszej Sali Parafialnej. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na misje prowadzone przez Siostry Dominikanki w Kamerunie i na dalekiej Syberii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary. Bóg zapłać!

KAWIARENKA

We wrześniu panie z grupy parafialnej zapraszają do kawiarenki.

ZESPÓŁ  PIEŚNI I TAŃCA ‘POLANIE’ reprezentujacy Calgary na 50- leciu  Zespołów Flolklorystycznych  w Rzeszowie  powrócił z Polski i obecnie serdecznie zaprasza młodzież do tańca w zespole na nowy rok szkolny 2019/2020. Wiecej  informacji można uzyskać  pod numerem 403-680-6851 lub 403-978-7163.

ZESPÓŁ „POLANIE” serdecznie zaprasza  na coroczny BAL MASKOWY  , który odbędzie się w Domu Polskim w sobotę, 26 października 2019. Szczegółowe informacje i rezerwacje  pod numerem telefonu 403-680-6851.Sprzedaż biletów w każdą niedzielę od godz. 10 do 14 w sali parafialnej. ZAPRASZAMY!

GRATULACJE DLA PROFESORA, ROMANA PRZYBYLSKIEGO.

Pragniemy poinformować, że, nasz parafianin, Profesor Roman Przybylski, został wyróżniony tytułem Doktora Honoris Causa przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Profesor Przybylski, przez ostatnie 35 lat pracując na uniwersytetach w Kanadzie, prowadził badania nad poprawa, jakości i właściwości żywieniowych olejów i tłuszczy jadalnych, oraz zajmował się składnikami prozdrowotnymi obecnymi w surowcach i produktach spożywczych. Uroczystość nadania tytułu odbędzie się w Poznaniu w dniu 15 października 2019.

KOMUNIKAT SPK KOŁO NR 18 W CALGARY.

Pierwsze tegoroczne powakacyjne Zebranie członków Koła odbędzie się dzisiaj w niedzielę 15 września o godz. 14.30 w Domu Polskim. Serdecznie zapraszamy na zebranie członków oraz chętnych do wstąpienia w szeregi naszego Stowarzyszenia.

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE W CALGARY zaprasza wszystkich zrzeszonych w Stowarzyszeniu oraz zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia na miesięczne zebranie, które odbędzie się w niedzielę, 29 września 2019 r. o godzinie 14: 30 w Domu Polskim.

ZEBRANIE RYCERZY KOLUMBA odbędzie się w środę 18 września o godzinie 20 00 w sali parafialnej.

DYŻUR PASZPORTOWY

Uprzejmie informuję, że na stronach internetowych KG RP w Vancouver (PL i EN) pojawiło się ogłoszenie o najbliższym dyżurze paszportowym w  Edmonton w dniu 16 września 2019 roku i Calgary w dniu 17 września 2019 r. Jednocześnie uprzejmie przypominam o zmianie formularza wniosku paszportowego. Wszystkie aktualne informacje dotyczące aplikowania o paszport dostępne są na stronie internetowej naszego urzęduhttps://vancouver.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/paszporty/paszporty
Z poważaniem, Zygmunt Potocki konsul Hon.RP w Calgary

ZESPÓŁ MAZOVIA ZAPRASZA NA ZAPISY!

Dzieci w wieku 7-10 lat,  młodzież  w wieku 11-17 lat  oraz 18-25 lat w niedzielę dnia 15 września,2019. Dzieci od godziny 4.00pm-5: 00pm. Młodzież i dorośli  od godziny 5: 15pm-8: 30pm. Miejsce: W&M Physical Theatre 4005 9 St SE, Calgary, Alberta Gwarantujemy

• umiejętność współdziałania w grupie oraz nowe znajomości i przyjaźnie
• poznawanie wielkiego świata dzięki podróżom na festiwale
• propagowanie folkloru w kraju i za granicą oraz poznanie rodzimej kultury ludowej oraz obrzędów. Chętnych prosimy o kontakt z p.Majka Kowalczyk pod numer telefonu 403-540-5794 lub email mazoviadance@gmail.com

ZABAWA ZESPOŁU MAZOVIA

Mili Goście dnia 5 października 2019 r. zapraszamy na 5 rocznicę powstania Zespołu  MAZOVIA! Przybywajcie!Zaczynamy 6: 30pm Muzyka – Mirek Syp. Adres- Sala Parafialna przy Kościele Polskim 2111 Uxbridge Dr. Gwarantujemy: – wspaniałą zabawę, – tradycyjne polskie jadło, – moc atrakcji! Wstęp $60 od osoby Rezerwacja biletów Majka Kowalczyk tel.403-540-5794 oraz na sali parafialnej w każdą niedziele września! ZAPRASZAMY!

PODZIĘKOWANIE 

 Zespół  Mazovia Polish Song and Dance Association  bardzo serdecznie chciałyby podziękować wszystkim, tym, którzy w tym roku poświęcili swój czas i wspomogli zespół swoją pomocą w Kasyno.Wasza nieodzowna pomoc pod każdą postacią, wasze wsparcie i dobre słowo, pozwala nam dalej się rozwijać i działać. Wasze miłe słowa i czyny pokazują naszej młodzieży jak ważne są dobre uczynki, jak szlachetna jest miłość i zrozumienie bliźniego! Jak bardzo istotne jest, aby wzajemnie się wspierać, gdyż wszyscy poniekąd mamy wspólny cel, sławić i kochać naszą ukochaną Polskę! Jeszcze raz szczerze dziękujemy! Zespół MAZOVIA.

WYBORY DO SEJMU I SENATU

Drogi Rodaku, nie tylko w Calgary zgodzisz się ze mną, że i Twoje emigracyjne doświadczenia potwierdzają konieczność obrony naszej Polski, która po latach niewoli, poniżenia, okradania zasługują na to, aby JEJ bronić tak jak broni się własnej matki, własnej rodziny czy wartości chrześcijańskie. Nadchodzące wybory do Sejmu i Senatu to wielka szansa, aby świadomym Twoim głosem Wyborcy dokonać obrony Ojczyzny. Do walki o Polskę, swoim głosem wyborczym zachęcam wszystkich Polaków na obczyźnie. Szczęść Boże. Piotr Zabielski 403-437-4657.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

PRZEDŁUŻANIE RZĘS  – SUPER CENA, GWARANTOWANY EFEKT Zapraszam Panie na stylizację rzęs metodą klasyczną oraz volume – 2D, 3D. Jestem certyfikowaną stylistką przedłużenia rzęs. Przedłużanie rzęs to łatwy i relaksujący zabieg, która znacznie wydłuża i pogrubia Twoje naturalne rzęsy.ü  Czas aplikacji w zależności od naturalnych rzęs to około 2godz (+/-30 min),  dopełnienia 1,5g (+/- 30 min).ü  Cennik: Aplikacja classic – 1:1 –  $ 50-60 $, Aplikacja volume:  2D –  $ 60-70$,  3D – $ 70-80$    Adres:  Coventry Hills Way NE. Jeżeli jesteś zainteresowana aplikacją bądź masz jakieś pytania proszę o kontakt:  Marta: +1 403 397 9366 (4x)

PRACA Potrzebna szwaczka, krawcowa na pełny etat do Sum Canada. Tel 403-279-9853 (1x)

PRACA Potrzebna jest energiczna osoba do sprzątania domów 1 lub 2 razy w tygodniu.

PRACA Potrzebne są kobiety do sprzątania domów. W sprawie informacji o pracę proszę dzwonić 403-663-9886 dzwoniąc proszę zostawić swoje imię i numer telefonu dla odzwonienia.(1x)

PRACA Potrzebna osoba do pomocy i lekkiej pracy w domu przy starszej pani. Kontakt Krystyna 403-230-3229

PRACA Potrzebna osoba od zaraz do opieki nad starszą panią, która tylko wymaga drugiej towarzyszącej jej pani wrazie potrzeby i pomocy na nocne zmiany od godz. 9:00 lub 10pm do godz. 8: 00am. Osoba zainteresowana proszona jest o kontakt 403:585-4436 (1x)

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

CALGARY LIFE CHAIN

We would like to ask your support the upcoming National Life Chain Sunday on the 6th of October, Sunday, from 2.30pm to 4pm. Calgary Life Chain will be set along MacLeod Trail between Heritage Drive and Southland Drive. Life Chain is not a calloused public demonstration, with frivolous conversation and errant interaction with motorists. To the contrary, we must first humbly invite God to minister to us the Church in the true spirit of 2 Chronicles 7:14, and then reverently ask Him to anoint and minister through our solemn public witness. To that end, let us prepare our church, our families for sincere prayer and self-assessment during a critical period in our nation’s history.   We must look beyond the “abortion issue” to the dignity of the unborn child’s humanity – a dignity because of the image of God in us and a humanity shared with us by our Lord Jesus Christ.  The need for your leadership and your support are urgent because God does not see local Preborns as statistical non-persons.

October 6, Sunday @ 2:30pm to 4pm

Along MacLeod Trail between Southland Drive & Heritage Drive

Drive

West Side of MacLeod                                  East Side of MacLeod

1 St. Gerard / St. Mary’s                           2 Bethel United Reformed

3 St. Patrick / Sacred Heart                    4 First Alliance / Light of Christ

5 St. Bonaventure / St. Anne                      6 St. Thomas More / St. Mark

7 St. Anthony / Our Lady of M. Bistrica 8 Corpus Christi / St. Boniface

9 Lighthouse Church                                              10 St. Peter / St. Pius X

11 Southwood Church                                            12 St. Luke / St. Joseph

13 St. Albert the Great                           14 Mary, Mother of the Redeemer

15 Holy Name / St. James                                16 Ascension / St. Bernard

17 Holy Spirit / SAIT                                                  18 Canadian Martyrs

19 St. Michael / Ste. Famille                     20 Our Lady of Perpetual Help

21 St. Elizabeth of Hungary                         22 Our Lady Queen of Peace

23 St. John the Evangelist                                  24 Calgary Korean Baptist

25 Holy Trinity / Our Lady of Fatima                26 River of Life Alliance

27 St. Cecilia / St. Bernadette                                    28 Southside Victory

29 St. Francis of Assisi / St. Vincent Liem           30 St. James (Okotoks)

31 FFL ‐Foundation of Family Life                       32 St. Mary’s University

As you stand for the unborn, please space yourselves 25 to 30 feet apart along the route.

Do not park in front of any open business.

Always be courteous.

SOUTH END ‐ Southland DriveTH END ‐ Heritage Drive

MARRIAGE PREPARATION

In partnership with the Roman Catholic Diocese of Calgary, Catholic Family Service (CFS) offers a Marriage Preparation Weekend for couples preparing for the sacrament of marriage.

UPCOMING MARRIAGE PREPARATION WEEKENDS October 11-13 St. Michael’s Catholic Church, 800 – 85 St.

COURSE FEE The course fee is $225 per couple. The weekend includes a gift certificate for three couple counseling sessions at Catholic Family Service, a $500 value. There is no fee if you’d like to change to a different weekend once registered. A $25 administrative applies to a refund.

REGISTER To register online, please visit this web page: cfs-ab.org For more information, please contact Stephen Robinson at 587.896.2901.