15 grudnia

15 grudnia

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 14 grudnia

18:00- ++ Anna (10 rocz. śm.) i Stefan Jarzęcki

18: 00- W intencji Ministrantów i ich rodzin

Niedziela, 15 grudnia – III Niedziela Adwentu

8:30 –++ Tadeusz, Bogdan i Maria Bogusławscy

8:30- + Antoni Kulikowski          – syn z rodziną

10:30- + Andrzej Paulus zmarły w Polsce

12:30- + Czesław Waśkiewicz (11 rocz) – córka z rodziną

M.W. W 10 rocznicę powstania chóru „Vox Populi”

19:00- ++ Anna Miśkiewicz i Wiesława Długołęcka

Poniedziałek, 16 grudnia

19:00- O Boże błogosławieństwo i dary Ducha św. oraz opiekę Matki Bożej dla Krzysztofa z okazji Urodzin

19:00- Z podziękowaniem za udaną operację i z prośbą o powrót do pełni sił i zdrowia dla córki

Wtorek, 17 grudnia

19:00- O Boże bł. dla Renaty Piekut z okazji Urodzin

19:00- Dziękczynna z prośbą o dalsze łaski dla Emilii

Środa, 18 grudnia

19:00- + Krystyna Auriga

19:00- Z podziękowaniem za pomoc i z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Janiny Demchyshyn                                                                – Zofia          

Czwartek, 19 grudnia

9:00 – Za Parafian i Dobrodziejów

19:00-  O Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Baxterka, Wylliego, Mayi i Blanki z okazji kolejnych  rocznic chrztu św.       – prababcia

19:00- ++ Jan Tylecki i zmarli z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące

19:00- ++ Witold, Maria i Marek Rećko            – rodzina 

Piątek, 20 grudnia

9:00- + Józef Furman, TCh.

19:00- ++Teofilia i Stanisław Tłustochowicz i zmarli krewni

19:00- + Adolf Pajewski (2 rocz)                  – syn z rodziną

Sobota, 21 grudnia

8:30 – + Janina Mieleńczuk

18:00- + Michalina Olszewska (21 rocz)   – wnuczka z rodziną

18: 00- + Wiesława Kaźmierska (10 rocz)  – córka z rodziną

Niedziela, 22 grudnia – IV Niedziela Adwentu

8:30- O Boże bł. dla Anny Rudzińskiej z okazji Urodzin

8:30- O Boże bł. dla Renaty Piekut                – Jadwiga

10:30- O Boże bł. dla Emilii, Julii i Eweliny    – babcia

12:30- ++ Tadeusz, Bronisław i Eugenia Molińscy oraz dusze w czyśćcu cierpiące

19:00- ++ Michał i Emilia Rożek oraz zmarli z rodziny  – syn z rodziną

III NIEDZIELA ADWENTU

Iz 35,1-6a.10; Jk 5,7-10; Mt 11,2-11

Ref: Przybądź, o Panie, aby nas wybawić.

Dwa słowa dzisiaj są dla nas ważne – radość i nawrócenie. Obojętnie, w jakiej kolejności będziemy ich używać, to jednak właśnie dzisiaj mają znaczenie szczególne, bo III Niedziela Adwentu, nosząca nazwę Gaudete – Niedziela Radości (a symbolem radości jest kolor różowy), mówi o radości oczekiwania, o przyjściu Oczekiwanego, ale chcąc doświadczyć radości oczekiwania, trzeba się nawrócić. Nie traktujcie słów o nawróceniu, jako pouczenia czy przestrogi. Przecież nasze nawrócenie to również nasze otwarcie na słowa, gesty i czyny Chrystusa, który nas prowadzi  ku sobie, do swego serca. To otwarcie oznacza naszą ufność, bo jak w pierwszym czytaniu słyszymy „Wtedy przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą. Wtedy chromy wyskoczy jak jeleń i język niemych wesoło krzyknie.” (Iz 35,5-6), a więc radość z tego, co nastąpi, czego oczekujemy, czego pragniemy.Jak się do przyjścia przygotować, jak nawrócić? Święty Jakub w swoim liście daje nam taką radę: „Tak i wy bądźcie cierpliwi i umacniajcie serca wasze, bo przyjście Pana jest już bliskie.” (Jk 5,8). Każdy z nas zinterpretuje te słowa po swojemu, tak samo każdy z nas będzie szukał dla siebie wzorca postępowania. Jakub podpowiada: „Za przykład wytrwałości i cierpliwości weźcie, bracia, proroków, którzy przemawiali w imię Pańskie. (Jk 5,10). A zatem  postawmy sobie kilka pytań:, Kim tak naprawdę jest Bóg dla moich myśli, dla mojego serca, dla całego mojego życia i działania? Czy jako chrześcijanin nie tylko wierzę w Niego, ale również Mu ufam? Czy mówię o Nim innym? Czy daję świadectwo o Nim w środowisku rodzinnym, środowisku pracy, szkoły? Uczniowie Jana Chrzciciela zapytali samego Jezusa: „Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?” (Mt11,3). Postąpili jak ci, którzy szukają światła na modlitwie, a potem dopiero w książkach i dokumentach. Większość z nas częściej pyta o to, kim jest Jezus, księży, katechetów, spowiedników czy też profesorów uniwersytetów katolickich. Zapominamy, że trzeba tak jak uczniowie Jana Chrzciciela zapytać samego Pana Jezusa: postawić to pytanie na modlitwie, w czasie Mszy świętej, po Komunii świętej. Gdyby uczniom Jana Pan Jezus powiedział: Jestem Mesjaszem – nikt by nie zrozumiał. A jeśli by powiedział: jestem Bogiem – nikt by w to nie uwierzył. Odpowiedź Pana Jezusa była inna. Znaczyła: wtedy Mnie poznacie, kiedy zobaczycie, co czynię. Ważna to dla nas wskazówka. Ważne są sentencje teologiczne, ważne definicje katechizmowe, ale Pana Jezusa najlepiej poznamy wtedy, gdy w hałasie tego świata zobaczymy to, co On uczynił i wciąż czyni dla nas, dla ludzi.

LEKTORZY – 14-15 grudnia

18:00- L. Shelley, S. Teresa, R. Shelley

8:30 – M. Podgórny, M. Sobczak, O. Pepłowski

10:30 – A. Kamieniak, S. Salome, K. Kamieniak

12:30- W. Potocka, M. Kulaga, A. Gurgul

19: 00 – M. Sapielak, M. Iskra, W. Grabowski

PROGRAM ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNY

24.XII – WIGILIA

21:00 – Msza św. wieczorna po polsku i angielsku

                – Za Parafian i Dobrodziejów

                – +John Androschuk

00:00 – O północy- PASTERKA po polski i angielsku

                – Za Parafian i Dobrodziejów

                – Ks. Proboszcz – imieniny (Rada Parafialna)

25.XII – BOŻE NARODZENIE

10:30 Msza św. w j. polskim – O Boże błog. dla Renaty Piekut z okazji urodzin – Anna

12:30 Msza św. w j. polskim – O Boże błog. dla Marka i Teresy z okazji ślubu – Zofia

– +Kazimierz Sujata i zmarli z rodziny Sujata i Kaczkowski oraz za dusze czyśćcowe

NIE MA MSZY WIECZOREM

26.XII – ŚW. SZCZEPANA

10:30 – W intencji Arkadiusza i Renaty z okazji urodzin

12:30 – O Boże błog. dla Anny Rudzińskiej z okazji urodzin – Jadwiga

19:00 – ++Stanisław, Bogdan, oraz Janusz i Marek Pasternak

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

REKOLEKCJE ADWENTOWE wygłosi ks. prof. Jan Perszon z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, od czwartku 19 grudnia do niedzieli 22 grudnia. W każdy dzień rekolekcji będzie okazja do spowiedzi godzinę przed Mszą św. i po Mszy św., aż do wyspowiadania wszystkich penitentów. W piątek 20 grudnia pomagał będzie ks. Jarosław Dziuba, a w sobotę 21 grudnia będzie służył pomocą ks. Stefan Ganowicz. Ponieważ ma on problemy słuchowe, będzie spowiadał w pomieszczeniu obok zakrystii i wtedy mogą tam udać się osoby, które też mają problemy słuchowe. Nie czekajmy ze spowiedzią na ostatnią chwilę, nie ma spowiedzi w Wigilię i w Święta!

RORATY DLA DZIECI

W każdą środę Adwentu zapraszamy dzieci do udziału we Mszy św. Roratniej. Prosimy, by dzieci przynosiły lampiony.

Dla dorosłych Roraty w poniedziałki i piątki o 19:00. Również zachęcamy do przynoszenia lampionów albo korzystania ze świeczek oferowanych przez s. Lucynę. W tym przypadku należy bardzo ostrożnie obchodzić się z ogniem, oraz zwrócić uwagę by nie poplamić ławek/posadzki ciekłą parafiną.

SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY!!!

Dzisiaj, w niedzielę 22 grudnia 2019, ministranci będą rozprowa­dzać sianko na stół wigilijny. Dotacje w postaci dobrowolnej ofiary zasilą fundusz ministrancki.

https://tse1.mm.bing.net/th?id=OIP.NpmBv4e4FfFs-d7oS0jY7QAAAA&pid=Api

SPOTKANIE Z CHORYMI I STARSZYMI

Tradycyjne spotkanie dla chorych i starszych parafian z naszej wspólnoty odbędzie się w niedzielę 22 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12: 30. Wówczas udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Bezpośrednio po Mszy św. zapraszamy na spotkanie z poczęstunkiem w sali parafialnej i wspólne śpiewanie kolęd.

KOPERTY OFIARNE NA 2020 ROK

W przedsionku kościoła znajdują się zestawy kopert na ofiary składane w ciągu roku podczas niedzielnej kolekty. Koperty w tym roku są ułożone alfabetycznie. Jeśli ktoś z Parafian nie ma swego zestawu a chciałby używać kopert, to prosimy o zgłoszenie do biura parafialnego. Na podstawie ofiar składanych w kopertach wydajemy zaświadczenia do rozliczeń podatkowych po Nowym Roku.

Serdecznie dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii! Ma to szczególne znaczenie obecnie, gdyż od dwóch lat wydatki przekra­czają wpływy i żyjemy „z oszczędności lat ubieglych”…

PODZIĘKOWANIE

Koło Modlitewno – Apostolskie Rycerstwa Niepokalanej, działające przy naszej parafii, wyraża serdeczne podziękowanie za pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebrano: $6014. Ofiary te zostały przekazane na placówki polonijne Kościoła na Syberii oraz Ukrainie i Białorusi. Niech Dobry Bóg wynagrodzi swoimi łaskami Ofiarodawców, a Niepokalana otoczy swą szczególną opieką. Bóg zapłać!

TOGETHER IN ACTION – 2019 W całej Diecezji Calgary trwa akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $27,818.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 17,220.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Czeki prosimy wypisywać “Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION”. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

KAWIARENKA

Panie z Grupy Parafialnej pod kierownictwem Marty Zdończyk zapraszają do kawiarenki na wypieki własnej produkcji, oraz na wyprzedaż ciast świątecznych  w dzisiejszą niedzielę.  Życzymy smacznego!

SYLWESTER W SALI PARAFIALNEJ 2019

Wspólnie pożegnajmy stary rok i przywitajmy nowy w w ciepłej i miłej atmosferze. Organizato­rzy balu zapewniają pysz­noś­ci kulinarne oraz gwarantują wspaniałą mu­zykę DJ. Marco. Serdecznie zapraszamy! Bilety w cenie $90.00 od osoby do nabycia w sali parafialnej w każdą niedzielę. Informacja i rezerwacja: Marzena Kulaga tel: 403-685-2106 i Irena Miazga tel: 403-680-6851.

ZAPISY DO PARAFII Kierujemy serdeczną zachętę i przypomnienie do wszystkich nowoprzybyłych, jak również do młodych, (którzy są już „na swoim”, czyli nie mieszkają z rodzicami), odnośnie zapisu do wspólnoty parafialnej. Akt zapisania się jest wyznaniem wiary, wyrazem łączności z Kościołem katolickim i troską o życie religijne i materialne wspólnoty. Zapis do parafii jest obowiązkowy, aby udzielić Chrztu, Pierwszej Komunii, Sakramentu Bierzmowania, przygotować dokumenty do zawarcia małżeństwa, itd.

Zdarza się, że osoby niezapisane, niechodzące do naszego kościoła, przychodzą do biura parafialnego po zaświadczenie, że mogą być rodzicami chrzestnymi czy świadkami przy innych sakramentach. Czasem ktoś chce potwierdzenia, by dziecko posłać do szkoły katolickiej. Nie mając zapisu i żadnego dowodu uczestnictwa W ŻYCIU PARAFII, NIE MOŻEMY TAKICH ZAŚWIADCZEŃ WYSTAWIAĆ. Osobami należącymi do naszej Parafii są ci, którzy: formalnie zapisali się do Polskiej Parafii, praktykują swoją wiarę, wspierają naszą Parafię swym darem materialnym. Takie formalności są wymagane we wszystkich kościołach katolickich w Kanadzie jak i w Polsce i na tej zasadzie będzie można otrzymać zaświadczenie.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Od niedzieli 22 grudnia, nie ma zapisanej rodziny. Można, zatem zgłaszać się i wpisywać na listę peregrynacji. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Biblioteka będzie zamknięta przed świętami 21 i 22 grudnia. Nastepne spotkanie Klubu Książki odbędzie się 5 stycznia 2020 r. o godz. 14: 00 w bibliotece. Temat: Biografie sławnych ludzi. Zapraszamy też do odwiedzenia strony biblioteki na Facebooku. www.facebook.com/bibliotekaparafialnacalgary

SYLWESTER W DOMU POLSKIM Smaczne i obfite menu – wino do obiadu i szampan o północy, tzw. „Party Favours”. Do tańca gra DJ Mirek Syp. Wstęp $130 od osoby. Bilety dostępne są tylko w Domu Polskim.

YOUNG POLISH CANADIAN PROFESSIONALS ASSOCIATION

Organizuje Sylwestra w Domu Polskim. W cześniej wykupiony bilet w cenie $35.00 od osoby. W cenie biletu: przekąski, toast o północy, pizza i słodycze.  Rozrywka zapewniona przez PEZ Productions. Bilety będą dostępne do nabycia w dzisiejszą niedzielę w Sali parafialnej po Mszy św. o 12:30.  Alternatywnie bilety można kupić https://www.eventbrite.ca/e/new-years-eve-2020-tickets-80064592351?ref=eios

PRACE NA TERENIE PARAFII

Podziękowania dla Jana Rajchel za pewne prace elektryczne w garażu i w sali ks. Jana Otłowskiego. Ks. Proboszcz i Zygmunt Hryc „przebili się” przez ścianę, w stronę plebanii, co umożliwiło instalację dodatkowego nawiewu. Przez to temperatura w sali Ks. Jana Otłowskiego znacznie się podniosła i obecnie może ona służyć na różne spotkania. Dodatkowo pomagają grzejniki elektryczne ofiarowane przez Witka Żuczka i Józefa Hryszko. Dziękujemy!

W niedzielę 22 grudnia będzie zbierana druga kolekta na fundusz remontowy. Hojne datki na ten cel pozwolą nam „podreperować” budżet parafii, a w dodatku są zwolnione z „diecezjalnego opodatkowania” bo mieszczą się w ramach funduszu remontowego.

POMOC DLA PANI MARII KOZIOŁ

Pani Maria prosi o kremy, szampony, chusteczki higieniczne, „ginger ale” do picia i jak wspominała wcześniej: buty na zimę rozmiar 9 i spodnie XL. Osoby chętne pomóc mogą kontaktować się bezpośrednio z Panią Marią: 587-349-3122.  Cedar Villa 3330-8 Ave S.W. Pokój 831.

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

BISHOP WILLIAM T McGRATTAN

Typhoon Kammuri, known locally as Tisoy, the equivalent of a Category 4 Atlantic Hurricane, has impacted the southeastern part of Luzon, the Phillippines, largest and most populous island. As a result, thousands of people have been evacuated from their homes. Communities in the area have suffered crippling losses to food and water supplies, homes, schools and churches.  I would ask that a second collection be taken up in all of our parishes on the weekend of December 14-15, 2019.

If parishoners wish to issue a cheques, please have these payable to your parish, Earmarked ”D&P- Typhoon Kammuri” or payable to RC Diocese of Calgary, earmarked “D&P – Typhoon Kammuri”

Develeopment and Peace is the official international development organization of the Catholic Church in Canada and Canadian member of Caritas Internationalis. Thank you for your expression of solidarity and generosity toward the rebuilding of the communities affected by this natural calamity.