30 listopada 2014r.

30 listopada 2014r.

I NIEDZIELA ADWENTU

30 listopada 2014r.

Iz 63,16b-17. 19b; 64, 3-7; 1 Kor 1,3-9; Mk 13,33-37

Ref: Odnów nas, Boże, i daj nam zbawienie.

 

Adwent oznacza „przyjście” (łac. adwentus). Dla nas jest to czas liturgicznego przygotowania do przeżycia na nowo narodzin Syna Bożego z łona Maryi „w pełni czasu” (Ga 4,4). Jest to czas prawdziwej nadziei dla wszystkich ludzi, czas nowych perspektyw, nowych wyzwań. Z tym wiąże się jednak potrzeba przemiany, odrzucenia dawnego sposobu życia, radość oczekiwania i gotowość na spotkanie. „Czuwajcie i módlcie się, byście nie popadli w pokuszenie” (Mk 14,38). „Czuwajcie… Duch wprawdzie pełen zapału, ale ciało słabe” (Mt 26,41). „Czuwajcie i bądźcie mocni w wierze” (1 Kor 16,13). „Czuwajcie wytrwale” (Ef 6,18). „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie!” (1 P 5,8). W powtarzających się wezwaniach wyraża się podstawowe przekonanie: że człowiek, istota historyczna, podlega zmęczeniu, nie może wyrwać się o własnych siłach z przytłaczających go słabości, przywar i grzechów. Każdy chrześcijanin musi być przekonany, że nikt nie może być pewny swego wytrwania i że największe niebezpieczeństwo czyha na tych, którzy mniemają, iż doszli do tego stopnia równowagi, że nie potrzebują żadnego środka ostrożności. Nowotestamentowe wezwanie do czuwania mówi nam, że szatan stara się pozbawić nas radości wiary i nadziei chwały życia wiecznego. Zawsze jesteśmy atakowani w tych zasadniczych punktach. Trzeba więc czuwać, wiedząc, że w tej walce nie ma spoczynku i że w każdej chwili może zawładnąć nami smutek i zniechęcenie, a nasz duch rozproszy się w zewnętrznych radościach, które osłabiają wiarę.
INTENCJE MSZALNE

Sobota, 29 listopada

18:00 – ++ Wiktoria i Stanisław Kobylański

– córka z rodziną

Niedziela, 30 listopada

8:00 – ++ Józefa i Stanisław Orłowski                         – córka

9:30 – ++ Weronika i Józef Mościanica

– rodz. Siemaszkiewicz

11:00 – + Marian Rębisz  i zmarli z rodziny Wróblów                                                                                   – żona z rodziną

12:30 – ++ Aleksandra i Michał Dać        – córka z rodziną

 

19:00 – +-+ Za dziadków i babcie z rodziny Pasternak i Tałałaj

Poniedziałek, 1 grudnia

19:00 – + Sabina Kos                                           – syn i synowa

19:00 – + Mieczysław Obrocki                                        – żona

Wtorek, 2 grudnia

19:00 – O zdrowie i błogosławieństwo Boże z okazji Urodzin dla Dariusza                                   – żona z synem

19:00 – Dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski dla dzieci i ich rodzin                                                      – rodzice

 

Środa, 3 grudnia

19:00 – + Karol Kowal (22 rocz.)

19:00 – + Edward Nutowicz (21 rocz.)    – córka z rodziną

Czwartek, 4 grudnia

9:00 – ++ Halina i Władysław Karpiński             – rodzina

19:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Rosiak, Stasica, Rocskar, Jadwiga i Witold Rosiak, Judyta Rocskar, Jadwiga Miśkiewicz, Kazimierz Stasica zmarły w Polsce 21 października oraz Boże błogosławieństwo i zdrowie dla jego żony Jadwigi i całej rodziny     – rodzina Rocskar

Piątek, 5 grudnia

9:00 – ++ Antoni, Wiesław i Helena Hryszko oraz Edward i Nadzieja Gajdel i zmarli z rodziny      – rodzina

 

19:00 – + Krystyna Wojcieszonek (5 rocz.)

– dzieci i wnuczki

Sobota, 6 grudnia

8:30 – ++ Aniela, Franciszek i za zmarłych z ich rodzin oraz dusze w czyśćcu cierpiące

18:00 – + Mirosław Banach

Niedziela, 7 grudnia

8:00 – ++ Anna i Tadeusz Maliszewski   – córka z rodziną

9:30 – ++ Zofia i Władysław Moszoro oraz Ryszard i Janina Olchowy                                                     – rodzina

11:00 – O Boże błogosławieństwo dla Rycerstwa Niepokalanej z naszej parafii MBKP

12:30 – Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam

 

19:00 – +-+ Władysław, Grzegorz, Maksymilian i Klementyna Ramut                                                       – rodzina

LEKTORZY  29-30 listopada

18:00 – M. Edgar, M. Iskra, M. Broniewski

8:00 – M. Pepłowski, A. Rudzińska, M. Sobczak

9:30 – P. Adamski, S. Teresa, P. Podgórny

11:00 – M. Kaczan, Laetare, M. Domaradzki

12:30 – A. Gurgul, D. Topor, Z. Topor

19:00 – Młodzież

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

PIERWSZY PIĄTEK I SOBOTA MIESIĄCA

W pierwszy piątek miesiąca 5 grudnia, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 18:00, podczas której modlimy się na różańcu i odmawiamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W pierwszy piątek odwiedzamy również chorych i samotnych parafian. Zgłoszenia prosimy kierować do biura parafialnego.

W pierwszą sobotę miesiąca 6 grudnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17:15.

 

 

KOPERTY NA OFIARY NA 2015 ROK

W przedsionku kościoła znajdują się zestawy kopert na ofiary składane w ciągu roku podczas niedzielnej kolekty. Koperty ułożone są według numeracji z nazwiskiem i imieniem ofiarodawcy. Jeśli ktoś z parafian chciałby używać kopert, to prosimy o zgłoszenie się do biura parafialnego. Na podstawie składanych ofiar w kopertach wydajemy zaświadczenia do rozliczeń podatkowych po Nowym Roku. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w mijającym roku – Bóg zapłać !

SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie ze Świętym Mikołajem w sali parafialnej w sobotę 6 grudnia o godz. 19:00. Zapisy przyjmują Siostry Dominikanki. Tel: 403-282-5077.

SPOTKANIE MINISTRANTÓW

W czwartek 4 grudnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich ministrantów z rodzicami na spotkanie z Ks. Karolem o godz. 19:30.

SAKRAMENT POKUTY W ADWENCIE

Ks. Biskup Frederick Henry podtrzymał zwyczaj spowiedzi we wszystkich kościołach Diecezji Calgary w każdą środę Adwentu (3,10,17 grudnia 2014r.) od godz. 7:30pm-8:30pm. Jest to dodatkowy czas na spowiedź przedświąteczną poza regularnym rozkładem spowiedzi w poszczególnych kościołach.

RORATY DLA DZECI

Przez cały Adwent Msze św. roratnie z udziałem dzieci w każdą środę o godz. 19:00. Prosimy dzieci, by przynosiły lampiony i dobre uczynki.

Prośba do dzieci: W czasie Adwentu zapisuj każdy spełniony dobry uczynek na zrobionej przez siebie ozdobie choinkowej i ozdoby te przynieś do kościoła, w każdą środę na roraty z udziałem dzieci lub w niedzielę na Mszę z udziałem dzieci na godz. 11:00 i złóż je do żłobka przed ołtarzem.

REKOLEKCJE ADWENTOWE

Zapraszamy na rekolekcje adwentowe w dniach od 14-21 grudnia, które wygłosi Ks. Dr Sławomir Tykarski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Program rekolekcji według stałego rozkładu Mszy św.:

Niedziela – Rekolekcje czyli czas ponownego zbierania

Poniedziałek – „Kim właściwie On jest” (Mk 4,41)

Wtorek – „Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie i miały je w obfitości” (J 10,10)

Środa – „Zawsze się radujcie (…). W każdym położeniu dziękujcie” (1Tes 5, 16-18)

Czwartek – „Lecz lud zaczął szemrać przeciw Panu narzekając, że jest mu źle” (Lb 11,1)

Piątek –  „Panie, naucz nas się modlić” (Łk 11,1)

Sobota –  „Mężczyzną i niewiastą stworzył ich” (Jan Paweł II)

Niedziela – „Niech mi się stanie według twego słowa” (Łk 1,38)

POMOC KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

Koło Modlitewno–Apostolskie Rycerstwa Niepokalanej (M.I.) działające przy polskim kościele p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju, posiada Charity Status w celu niesienia pomocy w życiu religijnym Polaków na Wschodzie. Raz w roku, z okazji Święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz z okazji szczególnej modlitwy za Kościół na Wschodzie, w II Niedzielę Adwentu, Koło M.I. przeprowadza przy kościele zbiórkę na ten cel. Wszystkie ofiary otrzymują Income Tax – pokwitowanie do urzędu podatkowego. Więcej informacji zawiera wkładka – Informator, znajdujący się w Biuletynie Parafialnym wraz z kopertą, która można złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, 7 grudnia. Serdecznie prosimy o poparcie tej tak ważnej sprawy- Bóg zapłać!

PRZYJĘCIE NOWYCH KANDYDATÓW DO RYCERSTWA NIEPOKALANEJ

W sobotę, 6 grudnia, podczas Mszy św. o godzinie 18:00, nowi kandydaci zostaną włączeni do Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy rodziny do wstępowania w szeregi Rycerstwa, aby pod szczególną opieką Matki Bożej, dawać świadectwo życia prawdziwie chrześcijańskiego, modlić się o nawrócenie grzeszników i o lepszy świat. Do Rycerstwa Niepokalanej może należeć zarówno dorosły, jak i młodzież oraz dzieci.

KAWIARENKA

Zapraszamy do kawiarenki na kawę i ciasto, które przygotowują Panie z „Grupy Parafialnej”.

SPRZEDAŻ CIAST ŚWIĄTECZNYCH

W sali parafialnej można nabywać ciasta świąteczne przygotowane przez Panie z „Grupy Parafialnej”.

KARTKI NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

Kartki świąteczne i opłatki są dostępne w biurze parafialnym i w sali parafialnej przy stole z kawą i ciastem.

WIGILIA PARAFIALNA

Wieczór wigilijny naszej wspólnoty odbędzie się w sobotę 20 grudnia o godzinie 19:00. Tradycyjne dania wigilijne w nastroju świątecznym z opłatkiem i życzeniami oraz w oprawie artystycznej. Bilety są do nabycia w sali parafialnej. Cena biletu $ 25.00 dla dorosłych i $ 15.00 dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do przeżycia wigilijnej wieczerzy w naszej wspólnocie parafialnej !

SPOTKANIE Z CHORYMI  I STARSZYMI

Tradycyjne spotkanie dla chorych i starszych parafian z naszej parafii będzie w  niedzielę 21 grudnia na Mszy św. o godz. 12:30, podczas której udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Bezpośrednio po Mszy św. zapraszamy na spotkanie z poczęstunkiem w sali parafialnej.

STRONA INTERNETOWA PARAFII

Zapraszamy na stronę internetową naszej parafii: www.queenpol.org gdzie można znaleźć historię parafii i kronikę z ostatnich lat a także biuletyny niedzielne i zdjęcia. Autorem strony jest Chris Wardziński.

ŚWIATOWE DNI MŁODYCH 2016

Wszystkich zainteresowanych wyjazdem na Światowe Dni Młodych, które odbędą się w dniach 26-31 lipca 2016r. w Krakowie, prosimy o zgłoszenie się do Ks. Karola lub Sr. Salome. Pierwsze spotkanie dla osób zainteresowanych wyjazdem odbędzie się 30 listopada po Mszy św. wieczornej.

PARAFIALNA ZABAWA SYLWESTROWA

Parafia zaprasza na Sylwestra 31 grudnia 2014r. Coctail o godz. 19:00. Kolacja 19:30. Zabawa do godziny 2:00am. Muzyka – Bogdan Chabiera. Cena biletu $ 90.00. Kontakt i rezerwacja Małgorzata Iskra 403-217-2745.

APEL DO OSÓB POBIERAJACYCH EMERYTURĘ Z POLSKI

Bardzo ważna informacja – dotyczy osób, które pobierają lub mają zamiar pobierać emeryturę z Polski.
Fundacja Nasza Przyszłość otrzymała status organizacji pożytku publicznego, co umożliwia przekazywanie jej 1 % podatku dochodowego od osób fizycznych.
Możemy uczynić bardzo wiele dobra, wielkiego dobra, dla poszczególnych ludzi, rodzin, narodu, Ojczyzny.
1% podatku na Fundację Nasza Przyszłość będzie można odpisać najwcześniej w styczniu 2015 r. W tym celu podatnik powinien wypełnić tzw. PIT za 2014 rok, wpisać numer KRS (KRS Numer 0000091141, Fundacja Nasza Przyszłość) oraz kwotę 1% podatku.
Proszę zauważyć – przeznaczając 1 % kwoty podatku na cele Fundacji nie tracimy ani złotówki. Po prostu 1 % od podatku zamiast wpłynąć do kasy Skarbu Państwa wpłynie na konto Fundacji Nasza Przyszłość.
Uprasza się też o przekazanie wiadomości do rodziny i przyjaciół w Polsce – Koło Radia Maryja

FUNDACJA IM. ŚW. BRATA ALBERTA

Zarząd Fundacji im. Św. Brata Alberta serdecznie prosi o poparcie comiesięcznej zbiórki pieniężnej na rzecz ośrodków, którym pomagamy w Polsce.  Członkowie Zarządu będą dyżurować w sali parafialnej w niedzielę 7-go grudnia po dziennych Mszach świętych.
W NASZEJ SPOŁECZNOŚCI

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

The Calgary School District would like to present, „Hear the Angels Sing” An advent and Christmas Choral Festival brought to you by four participating high schools: Bishop Grandin High School, Bishop O’Byrne High School, Bishop Carol and St. Mary’s High school. This concert takes place on Thursday, December 2, 2014 – 7pm. Doors open at 6:30pm. Address: St. Mary’s Cathedral 219-18th Avenue SW. Admission is free.

A FAMILY CHRISTMAS AFFAIR

Mount Royal Chamber Flutes & Foothills Brass Quintet invites you to a Christmas Concert in support of “Inn From the Cold”. Tickets sold at the door (cash) $20 adults, $15 students/seniors, $40 families. Knox United Church 506 – 4  St SW, Calgary; Sunday, Dec 7th @ 14:00

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

CIASTA NA ZAMÓWIENIE

Pieczenie ciast (tradycyjne i nie tylko) z możliwością dostawy do domu. Informacje na Tel. 587-892-6370 (1x)

POTRZEBNE KOBIETY DO SPRZĄTANIA DOMÓW

Dobre warunki i wynagrodzenie. Preferowane kobiety z własnym samochodem i Kanadyjskim prawem jazdy.

Dla kobiet tylko sprzątających $ 14.00 na godzinę na początek. Stawka od $18.00 do $ 20.00 na godzinę w zależności od doświadczenia. Przejazdy pomiędzy domami wliczone w czas pracy. Wymagane pozwolenie na pracę w Kanadzie. Tel. 403-803-1747 (1x)

PRACA

Firma Alberta Partition Construction Ltd. zatrudni pracowników. Kontakt Krzysiek: 403-472-7124 (2x)

GOSIA’S PIEROGI

Na każde spotkania, i nie tylko rodzinne. Pyszne domowego wyrobu pierogi  różnego rodzaju, gołąbki oraz inne dania. Planowane zamówienia mile widziane. Kontakt Małgorzata lub Piotr. Tel:403-393-9980 (8x)

ZATRUDNIMY PANIE DO SPRZĄTANIA DOMÓW

Praca na pełny etat na stanowiska: Team Leader – wymagany samochód ($21/godz). Cleaning Partner ($14/godz). Praca od poniedziałku do piątku (Southwest Calgary). Wolne wieczory i weekendy. Pełnopłatne przejazdy między serwisami . Zapewniamy płatne szkolenie. Praca w przyjaznym, 2-osobowym zespole i miłej atmosferze. Oferujemy świadczenia zdrowotne. Zadzwoń po więcej informacji: 403-829-0687

ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO

W pierwszą niedzielę Adwentu 30 listopada 2014 roku  rozpoczyna się Rok Życia Konsekrowanego pod hasłem „Ewangelia, proroctwo, nadzieja – życie konsekrowane w Kościele dzisiaj”. „Papież Franciszek daje nam sposobność do odkrycia na nowo wartości całkowitego poświęcenia się Bogu, którego świadkami są osoby konsekrowane” – mówi Ks. Biskup Kazimierz Gurda, przewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego KEP. Hierarcha przypomina, że prowadzone przez osoby konsekrowane szpitale, domy opieki społecznej, szkoły i przedszkola oraz różnorakie dzieła charytatywne służą nam wszystkim.

APEL O POMOC DLA DZIECKA

16 miesięczna Julka Piskorska z Lubartowa potrzebuje  operacji nóżek, by mogła chodzić na swoich nóżkach. Jeśli operacja nie dojdzie do skutku, to ta malutka dziewczynka straci obie nóżki. Koszt leczenia obu nóg wynosi ponad $ 300,000.00. Jak dotąd jej rodzina zdołała zebrać już prawie 70% tej sumy. Na to składa się oddanie tej sprawie całej społeczności Lubartowa i pomoc niesiona z innych zakątków Polski i zagranicy, jak również składki poprzez internet oraz urządzane na ten cel imprezy charytatywne, audycje radiowe i telewizyjne. Czas jednak nieubłaganie płynie, jeśli jej nie pomożemy, to amputują jej nóżki i nic się już nie da zrobić. Każdy wpłacony dolar może jej pomoc!

Informacje o Julce: http://www.julkapiskorska.pl/, https://www.facebook.com/pages/Julka-Piskorska oraz http://www.siepomaga.pl/f/zdazyczpomoca/c/1402

Po więcej informacji proszę dzwonić: Barbara lub Mietek Lewicki 905-997- 3712. Dodatkowe informacje na temat pomocy Julce na tablicy w przedsionku kościoła.