7 czerwca 2015r.

7 czerwca 2015r.

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

Wj 24,3-8; Hbr 9,11-15; Mk 14,12-16.22-26

Ref: Kielich zbawienia wzniosę w imię Pana.

Uroczystość Bożego Ciała jest świętem uwielbienia i dziękczynienia za dar Eucharystii. W tym dniu chrześcijanie gromadzą się wokół ołtarza, aby kontemplować i adorować tajemnicę wiary, pamiątkę ofiary Chrystusa, przez którą przyniósł On wszystkim ludziom zbawienie. Doskonale znaczenie Eucharystii rozumieli pierwsi chrześcijanie, którzy zachęcali się wzajemnie do przyjmowania Komunii św. słowami: pójdźmy po życie, po moc, po miłość, po świętość!

W „Przewodniku Katolickim”, w rubryce „duszpasterz odpowiada”, został zamieszczony list pewnej czytelniczki, która po kilkunastu latach życia w grzechu, zdobyła się na szczerą spowiedź. Spowiednik doradził jej częstą, a nawet codzienną Komunię św. „To mnie uratowało” –  wyznała. Znalazła w Komunii św. siłę do przezwyciężenia zła. Wytrwała w dobru. Po pewnym czasie zaczęto ją uważać za dewotkę, i ona teraz pyta, co ma dalej robić, „bo dla mnie –  pisze –  zrezygnować z częstej Komunii św. znaczy powrócić do grzechu. Ja bez tej pomocy Jezusa Eucharystycznego nie wytrwam. Ja sama nie mam tyle sił, by przeciwstawić się grzechowi”.

Jezus najpierw zstąpił z nieba na ziemię, żył przez 33 lata i nauczał o królestwie Bożym, a tuż przed swoją śmiercią krzyżową zostawił nam w swoim testamencie Najświętszy Sakrament. A kiedy zmartwychwstał i wstąpił do nieba, to jednocześnie pozostał z nami, na ziemi –  z Ciałem i Duszą: pod postacią chleba i wina. Czy jednak naprawdę w to wierzymy? Od braku wiary lub chwilowego zwątpienia nikt nie jest wolny. Świadczy o tym cud w Macerata we Włoszech. Rankiem 15 kwietnia 1356 r., pewien kapłan odprawiał Mszę św. w kościele benedyktynek. Podczas konsekracji dopuścił się on krótkiej chwili zwątpienia w realną obecność Chrystusa w Eucharystii, gdy nagle przy łamaniu Chleba, z Hostii popłynęła krew. Ręce mu zadrżały i krople krwi upadły na korporał pod kielichem. Po zakończeniu Mszy św. kapłan pośpieszył do biskupa, który nakazał splamiony korporał poddać kanonicznemu badaniu w katedrze. Cud ten został porównany do słynnego cudu w Bolsena z 1236r., który dał początek świętu Bożego Ciała. Komisja potwierdziła autentyczność cudu i korporał z plamami krwi został wystawiony do publicznej adoracji. Krwawe plamy wyraźnie widoczne na korporale, uznane są za Najświętszą Krew Zbawiciela. Relikwiarz zawierający cenny skarb przetrwał burzliwe koleje losu a jego zawartość do dziś czczona jest w kaplicy katedry Macerata – szczególnie w oktawie Bożego Ciała. Chrystus powiedział kiedyś do słuchających go ludzi, którzy mieli dokładnie takie same problemy jak my: „Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem”. A „jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. I wtedy byli tacy, którzy uwierzyli, jak również tacy, którzy odeszli do tzw. swoich spraw. I wśród nas są tacy, którzy przyjmą te słowa z wiarą; inni może się nad nimi zastanowią; a jeszcze inni pewnie odejdą i wrócą do siebie bez żadnej reakcji, jakby nic się nie stało. A co ty zrobisz?

PROCESJA DO CZTERECH OŁTARZY

  1. Eucharystia jest Ofiarą – Mt 26,17-19,26-29

Ref: Kielich Przymierza to Krew Zbawiciela.

  1. Eucharystia jest pokarmem duszy- Mk 8,1-9

Ref: Pokarmem z nieba Pan swój lud obdarzył.

  1. Eucharystia jest zadatkiem życia wiecznego

– Łk 24,13-16.28-35

Ref: Kto ten chleb spożywa, będzie żył na wieki.

  1. Eucharystia jest Sakramentem jedności Kościoła

– J 17,20-26

Ref: Spraw to Nasz Ojcze, byśmy byli jedno.

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 6 czerwca

18:00 – + Alojzy Cichański                           – syn z rodziną

Niedziela – 7 czerwca

8:00 – O Boże błogosławieństwo dla Piotra i Stacey oraz ich dzieci

9:30 – ++ Piotr i Maria Bakon oraz Stanisława i Stanisław Bednarczyk           – syn

11:00 – ++ Stanisław i Helena Starzyk   – rodz. Pastuszka

12:30 – Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam

19:00 – + Michał Cozac          – córka

Poniedziałek – 8 czerwca

19:00 – + Stefan Bator                       – dzieci, wnuki i żona

19:00 – + Bogdan Wysocki                – brat z rodziną

Wtorek, 9 czerwca

19:00 – + Wanda Czyżowska            – rodz. Dzikowski

19:00 – + Marian Stochlak (8 rocz.)     – syn Wojtek i wnuczka Karolina

Środa, 10 czerwca

19:00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Małgorzaty Grabowskiej

19:00 – ++ Piotr i Eugenia Laszczyński   – córka z rodziną

Czwartek, 11 czerwca

9:00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Janiny Obrockiej        – siostra

19:00 – + Antoni Pasternak            – dzieci i wnuki

Piątek, 12 czerwca

9:00 – ++ Antoni (13 rocz.), Helena (5 rocz.) i Wiesław Hryszko (11 rocz.)

19:00 – Dziękczynna za powrót do zdrowia dla Krystyny Pawlickiej i za wsparcie rodziny i przyjaciół o Boże błogosławieństwo         – dzieci

Sobota, 13 czerwca

8:30 – + Marian Łysoń

18:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Świderski, Smutek i Rotko      – rodz. Świderski

Niedziela – 14 czerwca  

8:00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Urszuli        – mąż z dziećmi

9:30 – + Maria i Józef Kabut             – przyjaciele

11:00 – O zdrowie dla Małgorzaty Grabowskiej

12:30 – ++ Za zmarłych rodziców: Dominika i Mieczysław Setman oraz Gertruda i Stanisław Sztukowski      – dzieci

19:00 – + Maria Kucharyk                                              – córka

LEKTORZY 6-7 czerwca

18:00 – J. Bogusławska, Organista, M. Broniewski

8:00 – A. Rudzińska, Organista, M. Sobczak

9:30 – J. Borecki, S. Teresa, J. Pietrzak

11:00 – E. Kiegler, S. Salome, M. Kaczan

12:30 – J. Kraska, M.Iskra, M. Pepłowski

19:00 – Młodzież/Lektorzy

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

PODZIĘKOWANIE KSIĘŻY PO JUBILEUSZU

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością podczas Jubileuszowej Uroczystości Kapłaństwa 30-lecia Ks. Proboszcza i 25-lecia Ks. Wikariusza. Dziękujemy chórowi „Vox Populi” za pięknie wykonany śpiew podczas Mszy św. Dziękujemy przedstawicielom grup polonijnych za przybycie i za życzenia oraz za słowa uznania dla naszej pracy duszpasterskiej. Składamy serdeczne podziękowania i wyrazy uznania wszystkim, którzy przygotowali uroczysty bankiet w sali parafialnej, a szczególnie Paniom: Hannie Broniewskiej, Krystynie Cichańskiej, Bronisławie Hanus, Bronisławie Koneckiej, Gertrudzie Komorek, Aleksandrze Korczewskiej, Irenie Miazga, Annie Pieczara, Adeli Piotrowskiej, Jadwidze Różnickiej i Marcie Zdończyk. Wielkie podziękowanie i wyrazy uznania dla Rady Parafialnej, a szczególnie Pani Krystynie Apanowicz i Panu Bonifacemu Pulwickiemu, za przeprowadzenie uroczystości. Dziękujemy zespołowi „Krakusy” za wykonane tańce i posługę przy stołach. Dziękujemy solistom: Marzenie Kułaga, Bogusławowi Maciejewskiemu, Marzenie Cichosz i Wiktorii Lachowskiej za pięknie wykonany repertuar. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom za życzenia i modlitwy – Bóg zapłać!

Ks. Proboszcz Czesław Rybacki, S.Chr.

Ks. Wikariusz Karol Twarowski, S.Chr.

PODZIĘKOWANIE PO I KOMUNII

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza w postaci donacji na obrusy maryjne oraz ofiarę pieniężną na cele naszego Kościoła – Bóg zapłać!

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Trwa peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej po rodzinach naszej parafii. Przez najbliższy tydzień od 7-14 czerwca Rodzina Dariusza i Marii Adamskich będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Zapraszamy w miesiącu czerwcu na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00.

ZMIANY MSZY ŚW. PORANNYCH

Przez okres wakacji, począwszy od czwartku 18 czerwca nie będzie sprawowanych Mszy św. porannych w czwartki, piątki i soboty.

TOGETHER IN ACTION – 2015

W Diecezji Calgary trwa akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $32,878.00. Dotychczas złożono ofiary na sumę $ 23,879.00 – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Prosimy wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty!

ZEBRANIE RYCERSTWA NIEPOKALANEJ

W niedzielę 14 czerwca, po Mszy św. o godzinie 11:00, odbędzie się w kościele zebranie dzieci, młodzieży i dorosłych należących do Rycerstwa Niepokalanej. Zapraszamy i prosimy o przybycie wszystkich, gdyż będzie to ostatnie zebranie przed wakacjami.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Biblioteka na okres wakacyjny będzie nieczynna. Termin do oddania zaległych książek upływa w niedzielę 21 czerwca, i to będzie ostatni dzień czynnej biblioteki. Prosimy bardzo, aby do tego terminu książki zostały zwrócone.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Piątek, 12 czerwca – Kl. 10 – 12,   Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów – Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju, godz. 19:00. Część oficjalna – sala parafialna, godz. 20:00.

Sobota, 13 czerwca – Kl. 0 – 6 ,  Msza św. –  Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju, godz. 9:30. Rozdanie nagród i świadectw, godz. 10:30.

ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ NA ROK SZKOLNY 2015/2016

Sala Parafialna (godz.10:00 -14:00)

Niedziela, 7 czerwca, Niedziela, 14 czerwca, Niedziela, 30 sierpnia

Opłata za jedno dziecko –               $390.00

Opłata za dwoje dzieci   –               $490.00

Opłata za troje i więcej dzieci –     $550.00

Depozyt za dyżur –                           $ 80.00

Po 30 sierpnia, 2015 roku opłata za szkołę wzrasta o $50.00.

OGŁOSZENIE O WALNYM ZEBRANIU I ZBIÓRCE

Zarząd Fundacji im. św. Brata Alberta zaprasza na Walne Zebranie, które odbędzie się 8 czerwca o godzinie 19:00 w Domu Polskim. Serdecznie prosimy wszystkich Parafian o poparcie naszej, ostatniej przed wakacjami, comiesięcznej zbiórki pieniężnej na rzecz ośrodków, którym pomagamy w Polsce.  Członkowie Zarządu będą dyżurować w sali parafialnej w niedziele 7 czerwca po dziennych Mszach świętych.   Dziękujemy wszystkim naszym dotychczasowym ofiarodawcom – Bóg zapłać!

ONE ROCK – FESTIWAL MŁODZIEŻOWY

Festival of Faith – Festiwal młodzieżowy organizowany przez Diecezję Calgary, odbędzie się przez weekend 14-15-16 sierpnia dla młodych od 17-35 lat, w Redwood Meadows Fair Grounds, Bragg Creek. Bilet dla jednej osoby $ 35.00, bilet dla całej rodziny w cenie $ 80.00 na wszystkie trzy dni imprezy można nabywać w biurze parafialnym. Więcej informacji w piśmie „The Carillon” przy biuletynach oraz na stronie: www.onerock.ca

WYSTAWA p.t. „TROPEM WILCZYM”

Zapraszamy do sali parafialnej w sobotę 13 i 14 czerwca do obejrzenia wystawy poświęconej Żołnierzom Niezłomnym. Wystawa upamiętniająca Żołnierzy Niezłomnych ufundowana jest przez Klub Gazety Polskiej w Toronto i Klub Gazety Polskiej. Ekspozycja składa się z plansz przedstawiających najbardziej znane formacje wojskowe antykomunistycznego podziemia, ich dowódców i rejony ich działania. Jedna z tablic przedstawia nieznane fakty dotyczące barbarzyńskich praktyk oprawców spod znaku LWP, KBW, UB i NKWD związanych z bezczeszczeniem zwłok pomordowanych bohaterów podziemia oraz bezczeszczeniem znalezionych przy nich ryngrafów. Ostatnia tablica poświęcona jest szesnastu Niezłomnym – z których większość nie była wojskowymi – przedstawicielom władz podziemnego Państwa Polskiego podstępnie zwabionym przez NKWD do willi w Pruszkowie, bezprawnie aresztowanym i wywiezionym do Moskwy, a następnie poddanym pokazowym procesom sadowym. Był wśród nich również ostatni komendant AK, Generał Okulicki. W ekspozycji szczególne miejsce poświecono tragicznie zmarłemu Zwierzchnikowi Polskich Sił Zbrojnych, Prezydentowi RP, śp. Prof. Lechowi Kaczyńskiemu, któremu ‘Niezłomni’ zawdzięczają ustanowienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Głównym celem przyświęcającym organizatorom wystawy, członkom klubów Gazety Polskiej z Toronto, oprócz pokazania historycznej prawdy o bohaterach skazanych przez komunistów na zapomnienie, było również przywrócenie ich do życia w symbolicznym sensie, poprzez przybliżenie zwiedzającym ich wspaniałych cech charakteru. Byli to bezmiernie oddani i wierni Ojczyźnie Patrioci, ale jednocześnie także zwyczajni ludzie, kochający swoje rodziny mężowie, synowie i córki.

W NASZEJ SPOŁECZNOŚCI

WIOSENNY PIKNIK SPORTOWY

Wstęp wolny! Zapraszamy w niedzielę 14 czerwca od 12:00 do 18:00. W programie: mecze piłkarskie, gry i zabawy sportowe na boiskach w pobliżu Domu Polskiego. O godzinie 14:00 mecz drużyny chłopców U12 White Eagles & WHU Jets. W Domu Polskim bufet i polskie piwo oraz „mikrofon i scena dla wszystkich” – zgłoś chęć udziału 403-291-3757 lub info@dompolski.ca

ZEBRANIE S.P.K. KOŁO  #18 W CALGARY

Ostatnie przed wakacjami miesięczne zebranie odbędzie się w niedzielę 21 czerwca o godz.14.30 w Sali Kombatanta w Domu Polskim. Zapraszamy zrzeszonych i wszystkich, którzy są zainteresowani członkostwem w naszym Stowarzyszeniu.

KONSULAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W CALGARY

Uprzejmie informuje, że w dniu 24-25 czerwca br. od godz. 9:00-17:00 odbędzie się dyżur konsularny, podczas którego przyjmowane będą wnioski paszportowe.   Konsulat RP w Calgary posiada siedzibę pod adresem: 6224 – 29th Street S.E. Prosimy także o kontakt telefoniczny, jeżeli występuje taka potrzeba 604-688-4730. Dane personalne prosimy przesyłać drogą elektroniczną na następujący adres: Rejestracja paszportowa online

https://secure.e-konsulat.gov.pl   Następujące dane osobowe należy przesłać na adres Konsulatu Generalnego RP w Vancouver: Imię , nazwisko, nazwisko panieńskie (dla kobiet), data i miejsce urodzenia, imiona rodziców, adres zamieszkania, numer telefonu, seria i numer posiadanego paszportu, jaki urząd wydał, numer PESEL

Zygmunt Potocki Konsul Honorowy RP w Calgary

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 21-29 października z przewodnikiem w języku angielskim. Koszt pielgrzymki: Cena za jednoosobowy pokój $5,169.00, dwuosobowy pokój $4,399.00 od osoby. Ubezpieczenie $230.00 (dowolne). Trasa podróży: Tel Aviv, Jaffa, Caesarea, Acre, Nazareth, Bethlehem, Jerusalem, Cana, Tiberias. Dodatkowa trasa: 4 noce w Jordanii – extra $1,650.00 Po więcej informacji proszę dzwonić: Passport Travel 403 256 9343 Małgorzata albo Ewa.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

POKOJE DO WYNAJĘCIA

W Kelowna B.C. Kontakt Barbara 1-250-769-0959

WAKACJE W B.C W OKOLICY CRESTON

Niedaleko jeziora Kootney Lake, z białą plażą w Twin Bay, można wynająć dom całkowicie wyposażony. Duża weranda, piękne widoki, dużo drzew i kwiatów. Można zabrać ze sobą pieska. Po więcej informacji proszę dzwonić do Krystyny Tel: 403-540-7736 (15x)

PRACA

Poszukuję pań do sprzątania domów. Zainteresowane osoby proszę o kontakt. Tel: 403-247-1251 (1x)

PRACA

Przyjmę panią do sprzątania budynków mieszkalnych na cały etat lub pół etatu. Po więcej informacji proszę dzwonić pod numer 403-478-6073 (2x)

PRACA

Cracovia Deli poszukuje osobę do sprzedaży na pół lub cały etat. Kontakt 403-252-0170 (12x)

OFERTA

FOTOGRAFIA ślubna i okolicznościowa. Portrety biznesowe, fotografia wnętrz. www.wiktorgrala.com Tel.: 403-606-2313