1 listopada 2015r.

1 listopada 2015r.

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

Ap 7,2-4.9-14; 1 J 3,1-3; Mt 5,1-12a

Ref: Oto lud wierny, szukający Boga

W naszym wyznaniu wiary od chrztu powtarzamy: „Wierzę w świętych obcowanie” — tzn. wierzę w istnienie łączności między świętymi a mną, wierzę w to, że mogę obcować ze świętymi, a dzieje się to tylko wtedy, kiedy znam konkretnego świętego i mogę z nim zawrzeć przyjaźń. To mnie wprowadzi w wielką wspólnotę ludzi, którzy potrafili wygrać życie. Takim konkretem ukazującym autentyczność wiary w obcowaniu ze świętymi jest troska o to, by znać dokładnie życie przynajmniej kilku świętych. Obecnie w życiorysach ukazuje się konkretnych ludzi, którzy wędrowali drogą naszego szarego życia i potrafili wejść do domu Ojca Niebieskiego. Takie życiorysy dotyczą św. Maksymiliana Kolbego, św. Brata Alberta, św. Rafała Kalinowskiego. W nich już nie kładzie się nacisku na cuda, lecz na konkret życia, który w spotkaniu z tymi świętymi pozwala uwierzyć, że droga Ewangelii jest drogą możliwą do przebycia dla mnie. Wejście w grono świętych jest wejściem we wspólnotę żyjącą miłością, która ma to do siebie, że zawsze promieniuje. Jeżeli ktoś otwiera swoje serce na spotkanie z człowiekiem wielkiego formatu, to pozostaje pod działaniem doskonałej miłości wspólnoty ludzi świętych i w atmosferze ich miłości o wiele łatwiej mu wędrować ewangeliczną drogą. Trzeci ważny element, który decyduje o tym, byśmy sięgali w swoim życiu religijnym po spotkanie z konkretnym świętym, to ułatwienie odkrycia świętych ludzi, którzy dziś żyją na ziemi. Oni są obok nas, a my ich nie dostrzegamy dlatego, że mamy jakieś dalekie od prawdy wyobrażenie o świętości i od rzeczywistych wymiarów świętego wędrującego po ziemi. Dopiero autentyczne spotkanie ze św. Bratem Albertem czy św. Rafałem pozwala dostrzec wśród ludzi żyjących obok nas autentycznych świętych idących ewangeliczną drogą. Wspominamy dziś świętych i wspominamy zmarłych naszych bliskich, z których wielu jest już w ich gronie. Wszyscy zbawieni są święci. Pomyślmy i o naszej świętości, o tym, że jesteśmy w drodze do nieba. Chodzi o to, abyśmy za kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat, kiedy odprowadzą nas na cmentarz, należeli do grona świętych. Sens naszego życia leży w perspektywie należenia do grona ludzi szczęśliwych. To jest perspektywa nowego świata, który jest oparty na prawie miłości Boga i całego świata, który Bóg stworzył. Ta perspektywa pozwala spokojnie patrzeć na wszystkie trudności, niebezpieczeństwa, niesprawiedliwości, krzywdy, nawet morderstwa, które mają miejsce w świecie. Istnieje wspólnota ludzi żyjących miłością, a my chcemy do tej wiecznej wspólnoty należeć.

 

INTENCJE MSZALNE

 

Sobota, 31 października

18:00 – ++ Bronisława, Grzegorz, Franciszek, Krzysztof i zmarli z rodziny       – Janina

Niedziela, 1 listopada –Uroczystość Wszystkich Świętych

8:00 – ++ Zdzisław Mazur oraz zmarli z rodziny Tłustochowicz, Bartoch i Trzmiel        – żona i dzieci

9:30 – + Za zmarłych w wypominkach (1)

11:00 – ++ Jacek Kuczaj ( 5 rocz) i Piotr Weissman

12:30 – ++ Leszek, Roman i Mieczysław Szymoniak

19:00 – ++ Andrzej Jeromski                           – żona i dzieci

Poniedziałek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Świętych Zmarłych

9:00 – ++ Aleksander i Sabina Kos

19:00 – + Za zmarłych w wypominkach (2)

19:00 – ++ Za zmarłych z rodzin Sióstr Dominikanek

Wtorek, 3 listopada

19:00 – + Maciej Stefan (8 rocz)                     – żona i córka

19:00 – + Za zmarłych w wypominkach (3)

Środa, 4 listopada

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Ks. Karola w dniu Urodzin

19:00 – Za zmarłych w wypominkach (4)

Czwartek, 5 listopada

9:00 – W intencji parafian

19:00 – + Za zmarłych w wypominkach (5)

Piątek, 6 listopada

9:00 – ++ Renata Kułach i zmarli z rodziny Chyc – Cies i Kułach

19:00 – + Za zmarłych w wypominkach (6)

Sobota, 7 listopada

8:30 – + Za zmarłych w wypominkach (7)

18:00 – O Boże błogosławieństwo dla Olgi i Stefana Świderskich w 45 rocz. ślubu małżenskiego

Niedziela, 8 listopada

8:00 – + Leon Rudziński

9:30Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam

11:00 – + Za zmarłych w wypominkach (8)

12:30 – Dzień Niepodległości                     – SPK Koło # 18

19:00 – ++ Za dusze braci i Sióstr Zakonu Dominikańskiego

LEKTORZY 31 października i 1 listopada

18:00 – J. Bogusławska, S. Teresa, M. Domaradzki

8:00 – A. Mazur, M. Sobczak, A. Rudzińska

9:30 – J. Kraska, M.Kulaga, J. Pietrzak

11:00 – M.Kaczan, Laetare, M. Łabinowicz

12:30 – J. Miazga, M. Iskra, P. Wieleżyński

19:00 – Lektorzy/Młodzież

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

ŻYCZENIA IMIENINOWE I URODZINOWE

W środę 4 listopada w święto swego Patrona Św. Karola Boromeusza, Ks. Karol obchodzi swoje Imieniny i Urodziny. Z tej okazji składamy Ks. Karolowi serdeczne życzenia, zdrowia i błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej dla dobra naszej parafii – Szczęść Boże !

KOLEKTA NA EDUKACJĘ KATOLICKĄ

Kościół Katolicki w Albercie obchodzi dzisiaj 1 listopada niedzielę Edukacji Katolickiej, dlatego z polecenia Ks. Biskupa Fredricka Henry będzie zbierana II kolekta po Komunii św. na Katolickie szkoły – serdecznie prosimy o ofiary na ten cel !

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Przez najbliższy tydzień od 1 do 8 listopada Rodzina Katarzyny i Rafała Cichowlas będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

MODLITWA NA CMENTARZACH

W niedzielę 1 listopada, o godz. 15:30 na cmentarzach, gdzie pochowani są nasi parafianie zgromadzimy się na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na cmentarzach St. Mary’s (gdzie znajdują się również groby Księży Chrystusowców: ś.p. Ks. Jan Otłowski, Ks. Arkady Boryczka, Ks. Józef Smyczyk) oraz St. Joseph’s (Queen’s Park), gdzie jest wiele grobów Polaków.

MODLITWA ZA ZMARŁYCH – WYPOMINKI – NOWENNA MSZY ZA ZMARŁYCH

Listopad – miesiącem modlitwy za zmarłych. Nowenna Mszy św. za zmarłych zostanie odprawiona w naszym kościele od 1 do 9 listopada. Przez cały miesiąc listopad będziemy się modlić w tradycyjnych „Wypominkach”. Koperty, na których można wypisać imiona zmarłych, wyłożone są na stolikach przy biuletynach. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych.

ZMARLI Z NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ

Szli przez ziemię, wiedząc, że cel wędrówki jest jednak dalej, poza ziemią. „W wierze pomarli oni wszyscy, nie osiągnąwszy tego, co im przyrzeczono, lecz patrzyli na to z daleka i pozdrawiali, uznawszy siebie za gości i pielgrzymów na tej ziemi”.

LISTA ZMARŁYCH 2015

RAMUT EULALIA                88 lat                 2015/01/01

SZTUPECKI EUGENIUSZ    76 lat                 2015/01/06

MACHOWSKA ANNE            83 lata             2015/01/12

SHELLEY REGINA                  88 lat              2015/01/24

GOCHNIA BARBARA            62 lata              2015/02/08

KASIAK ALICJA                      74 lata             2015/02/22

TROJANOWSKI MARCIN    44 lata             2015/02/22

WOJAS MATTHEW                34 min            2015/03/03

WOJAS NATALIE                    57 min              2015/03/03

MATYS – SMALEC KAZIMIERA 81 lat        2015/04/01

OLSZOWY STANISŁAW         91 lat                2015/04/22

SZYPULEWSKI EDWARD      89 lat              2015/05/17

SOŁTYS GENOWEFA             87 lat               2015/06/03

LIPSKI ANDRZEJ                      75 lat              2015/06/09

GRABOWSKI MAŁGORZATA 65 lat            2015/06/17

JELINEK RICHARD                  59 lat            2015/07/22

KOWALEWSKI GEORGE           90 lat            2015/09/11

MARKIEWICZ ZOFIA                96 lat            2015/10/14

Zmarłych w obecnym roku z naszej wspólnoty parafialnej polecamy Miłosierdziu Bożemu!

WSPOMNIENIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH ZMARŁYCH

W poniedziałek 2 listopada Msze św. w naszym kościele będą o godz. 9:00 i 19:00.

KAWIARENKA – SZKOŁA POLSKA

Zapraszamy do kawiarenki w imieniu Nauczycieli i Komitetu Rodzicielskiego Szkoły Polskiej na kawę i smaczne ciasta.

PODZIĘKOWANIE

Siostry Dominikanki oraz Komitet Organizacyjny Koncertu Charytatywnego pt. „Rodzina Bogiem silna”, który odbył się w niedzielę, 18 października w Domu Polskim – wyrażają serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Koncertu, wystąpili w Koncercie i przyszli na Koncert. Złożone ofiary:$10.537.32 przeznaczone są na kosztowne osuszanie po powodzi i remont klasztoru dominikańskiego w Wielowsi koło Sandomierza oraz na pomoc dzieciom niepełnosprawnym w Zakładach w Mielżynie i Broniszewicach.

Wszystkim Występującym i Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ. Niech Św. Jan Paweł II wyprasza potrzebne łaski Boże.

PODZIEKOWANIE OD WSZYSTKICH PAŃ GRUPY PARAFIALNEJ

Słowa wdzięczności kierujemy do Wszystkich , którzy w ubiegłym miesiącu odwiedzili kawiarenkę . Bardzo istotne i warte podkreślenia jest to , że bez Waszej obecności drodzy parafianie, nie byłoby potrzeby naszego wysiłku i możliwości zrealizowania naszego celu . Dochód ze sprzedaży kawy i ciasta, to kwota $ 8900.00 .

Dzękujemy również Wszystkim , którzy wspomogli nas dobrowolną ofiarą , to kwota $ 1100.00 .

Całość , 10 tys . dolarów zostało przekazane do Torunia, na budowę SWIĄTYNI – JAKO WOTUM WDZIĘCZNOŚCI ZA JANA PAWŁA II .

Bardzo dziękujemy naszym Księżom, za absolutne poparcie naszej inicjatywy, oraz Siostrom Dominikankom, za życzliwość i budujące słowo .

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM LUDZIOM DOBREJ WOLI !

ZARZĄD FUNDACJI IM. SW. BRATA ALBERTA Serdecznie prosi wszystkich Parafian o poparcie naszej comiesięcznej zbiórki pieniężnej na rzecz ośrodków, którym pomagamy w Polsce.  Członkowie Zarządu będą dyżurować w sali parafialnej dzisiaj w niedzielę po Mszach świętych.  Dziękujemy wszystkim naszym dotychczasowym ofiarodawcom.  Bóg zapłać!

PODZIĘKOWANIE PO POGRZEBIE

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim bliskim, znajomym oraz Rycerzom Kolumba , którzy okazali wiele życzliwości oraz uczestniczyli w ostatniej drodze ukochanej mamy ś.p. Zofii Markiewicz. Podziękowania składamy Ks. Karolowi za odprawienie uroczystej Mszy św. pogrzebowej. Z wyrazami szacunku i dozgodnej wdzięczności – syn i córka z rodzinami. Bóg zapłać!

Z ŻYCIA POLONII

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE Zaprasza na zebranie miesięczne organizacji dzisiaj w niedzielę do Domu Polskiego na godzinę 14:30. Zapraszamy wszystkich zrzeszonych oraz osoby zainteresowane działalnością Stowarzyszenia.

STOWARZYSZENIE POLSKICH KOMBATANTÓW

Stowarzyszenie Polskich Kombatantów Koło nr 18 oraz Stowarzyszenie Polsko-Kanadyjskie w Calgary zaprasza wszystkich członków, harcerzy i ich rodziny na Mszę św. z okazji obchodów Dnia Niepodległości w niedzielę 08 listopada 2015 r. na godz. 12:30. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 14:30 zapraszamy do sali Kombatanta w Domu Polskim na Akademię połączoną z uroczystym otwarciem Izby Pamięci – Muzeum. Uroczystość połączona będzie z obiadem oraz lampką wina. Wstęp wolny dla weteranów, $10.00 dla członków SPK i PCA, $15.00 dla niezrzeszonych.Członkowie SPK proszeni są o przybycie w mundurach. Poczty sztandarowe prosimy o przybycie ze sztandarami na Mszę św. oraz Akademię. Z uwagi na sprawną obsługę kuchni oraz ograniczoną ilość miejsc prosimy o zgłaszanie swojej obecności na Akademię do dnia 04 listopada tel: 403–229-9356 Zbigniew Starczyk oraz 403–288-0347 Veronika Kanaszyc.

BAL SYLWESTROWY 2015/2016

Zespół   Pieśni i Tańca „Mazovia”, serdecznie zaprasza na Bal Sylwestrowy, który odbędzie się w sali parafialnej, 31 grudnia, 2015r. Zabawa rozpocznie się  koktajlem o godz. 18:30.  O oprawę muzyczną zadba DJ Michał, wykwintne menu zapewnia Szef Jarek Pelc.

Bilety, w cenie $90 od osoby, do nabycia w niedziele, w sali parafialnej oraz pod nr tel.(403) 540-5794. Całkowity dochód z zabawy przeznaczony zostanie  na potrzeby zespołu.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

ZATRUDNIĘ POMOCNIKÓW

Do pracy na dachach płaskich. Resume proszę przesłać na info@flexroofinginc.com (3x)

ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ

Lokalnie lub na dalsze trasy. Kontakt George Wood tel: 403-852-3017 e-mail gwood2@telus.net (2x)

POKOJE DO WYNAJĘCIA

W Kelowna B.C. Kontakt Barbara 1-250-769-0959

ZATRUDNIMY PANIE DO SPRZĄTANIA DOMÓW Praca na pełny etat na stanowisko: Cleaning Partner (od $14/godz). Pełnopłatne przejazdy między serwisami . Zapewniamy płatne szkolenie. Praca w przyjaznym, 2-osobowym zespole i miłej atmosferze. Oferujemy świadczenia zdrowotne (dentysta, okulista) Zadzwoń po więcej informacji: 403-829-0687 (3x)

POSZUKUJĘ OPIEKUNKI

Potrzebna opiekunka od zaraz do pomocy przy starszej pani. Praca na 8 godzin od rana, albo możemy podzielić po 4 godziny z rana, i 4 po południu. Dzielnica Signal Hill. Osoba zainteresowana musi mieć zezwolenie na pracę w Kanadzie. Tel:403-590-2356 (2x)

CODING4KIDS

Computer programing classes for children and teens. Scratch|Robocode|Python|Java. Ask for details now: www.coding4kids.ca  info@coding4kids.ca

Phone: 587-969-3009 (4x)

KIEROWCA ( Class one) Szuka pracy Tel: 403-457-6086 (2x)

USŁUGI KOSMETYCZNE

Z dojazdem do domu klienta. Wykfalifikowana kosmetyczka z wieloletnim stażem. (MAKIJAŻ PERMANENTNY). Przekłuwanie uszu. Kontakt Aleksandra 587-968-4951(