22 listopada 2015r.

22 listopada 2015r.

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

Dn 7,13-14; Ap 1,5-8; J 18,33b-37

Ref: Pan Bóg króluje, pełen majestatu

Uznać Chrystusa za króla jest to wyraźne wyznanie wiary i określenie swego stosunku do Boga, opartego na zaufaniu i posłuszeństwie. Akt ten ma bardzo dużą wagę i konsekwencje. Pamiętajmy, że właśnie o to został oskarżony przed Piłatem i skazany Jezus: że uczynił się Królem Żydowskim. Jest to więc wyznanie na wagę życia. Niejednokrotnie w dziejach świata, w okresie prześladowań, za takie wyznanie szło się na śmierć lub do więzienia. A wszystko dlatego, że królowie ziemscy są bardzo zazdrośni o swoją władzę i boją się innych królów, a zwłaszcza królów nie z tego świata. Toczy się nieustanna walka o rząd dusz, a o wyniku tej walki przesądza to, kogo uznamy za swego Króla i Pana: Jezusa, czy władców tego świata. Takim władcą i królem może być pieniądz, telewizja, sport, zespół rockowy, kolorowe czasopismo, alkohol. Doskonale przecież wiemy, co jest dla nas najważniejsze, bez czego nie potrafimy żyć. Czy jest to Jezus? W tej walce nie da się stać z boku, być neutralnym: każdy jest zaangażowany. Jeśli nie podejmujemy żadnej wyraźnej decyzji, to jest to także decyzja, ale przeciwna Bogu. Bo albo się jednoznacznie uznaje zwierzchnictwo Chrystusa w swoim życiu, albo też się je odrzuca, a Chrystusa detronizuje na korzyść innych władców. Czy jednak oznacza to, że Jezus jest zaborczym i zazdrosnym tyranem, który nie toleruje innej władzy? Nie. Królestwo Jezusa nie jest z tego świata. Jezus nie chce konkurować ani niszczyć wartości, które reprezentuje doczesność. On chce je właściwie uporządkować i ustawić w prawidłowej hierarchii ważności. Jest to hierarchia oparta na prawdzie, gdyż Jezus jest Królem Prawdy.

Przyjąć Jego zwierzchnictwo oznacza przyjąć prawdę, czyli słuchać prawdy, którą objawia Jezus. Prawda zobowiązuje, wzywa do życia zgodnego z nią, czyli życia według Ewangelii, zgodnie ze Słowem Bożym. Słowa tego nie trzeba się bać, gdyż ma ono na celu tylko szczęście człowieka, jego dobro. Każdy, kto z zaufaniem spróbował zastosować Słowo Boże w swoim życiu, przekonał się o tym namacalnie.Problem w tym, że my często nie chcemy znać ani przyjąć prawdy. Wolimy wygodny i niezobowiązujący świat kłamstwa, pozorów, złudnych obietnic. W takim świecie żyje się o wiele łatwiej, bo gdy coś przestaje nam pasować, zawsze można uciec w inne kłamstwo czy złudzenie, wymigać się od odpowiedzialności. Ale ile jest warte życie oparte tylko na kłamstwie? I gdzie takie życie ma kres? Czy nie zagraża mu unicestwienie w świecie pozorów i złudzeń?

Dlatego Chrystus przyszedł dać świadectwo prawdzie, świadectwo o prawdziwym życiu: nie tylko o jego zasadach, ale o tym, że ono w ogóle istnieje i że można je osiągnąć. Ale osiągnąć tylko w jeden sposób: przez przyjęcie zwierzchnictwa Króla Prawdy, Jezusa.

INTENCJE MSZALNE

 

Sobota, 21 listopada

18:00 – Dziękczynna za opiekę Matki Bożej nad Zgromadzeniem Sióstr Dominikanek z prośbą o dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo –( Odnowienie ślubów Sióstr Dominikanek)

Niedziela Chrystusa Króla, 22 listopada

8:00 – + Eugeniusz

9:30++ Maria i Piotr Bakon oraz Stanisława i Stanisław Bednarczyk          – syn

11:00 – + Alicja Kasiak

12:30 – O Boże błogosławieństwo dla Księży naszej parafii z okazji patronalnego święta

19:00 – ++ Janina i Andrzej Wolańczyk

Poniedziałek, 23 listopada

19:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Księży z naszej parafii

19:00 – + Małgorzata Grabowska

Wtorek, 24 listopada

19:00 – + Marianna Skwara

19:00 – ++ Józef i Cecylia Żelazowscy oraz Bogdan i Grażyna Mercik

Środa, 25 listopada

19:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Piotrowskich, Różnickich i Lisińskich

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Izabeli       – mama

Czwartek, 26 listopada

9:00 – + Sr. Mariusza Zielińska, OP

19:00 – ++ Stanisław, Alfreda i Marian

Piątek, 27 listopada

9:00 – + Stanisław Surowiec

19:00 – ++ Stanisława i Zdzisław Kulisz

Sobota, 28 listopada

8:30 – + Zykfrit Łukaszewski (5rocz)     – córka z rodziną

18:00 – ++ Jan, Katarzyna, Michał, Marian, Władysław i Józef

Niedziela, 29 listopada

8:00 – + Mirosław Urbańczyk (4rocz)          – żona z synami i rodziną

9:30 – ++ Weronika i Józef Mościanica      – rodz. Siemaszkiewicz

11:00 – + Jadwiga Jaskulska                       – córka z rodziną

12:30 – ++ Wiktoria i Stanisław Kobylańscy      – córka z rodziną

19:00 – ++ Alfred Pawłowski (1rocz) i zmarli Maria i Jan

LEKTORZY 21-22 listopada

18:00 – J. Pietrzak, Organista, P. Adamski

8:00 – O. Pepłowski, Organista, M. Pepłowski

9:30 – R. Przybylski, S. Teresa, J. Kraska

11:00 – M. Kaczan, Laetare, K. Kamieniak

12:30 – T. Miazga, M. Kulaga, J. Bogusławska

19:00 – Lektorzy/Młodzież

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

ŻYCZENIA DLA NASZYCH DUSZPASTERZY

„Człowiek jest wielki,

  nie przez to co ma, nie przez to , kim jest,

  lecz przez to, Czym dzieli się z innymi” Jan Paweł II

Serdeczne Bóg zapłać DROGIM Księżom Jackowi Walkiewiczowi i Karolowi Twarowskiemu za dzielenie się z nami miłością do Boga i ludzi. Dziękujemy Wam, drodzy księża za Wasze homilie, Waszą troskę o wzrastanie duchowe ministrantów, dzieci, młodzieży i nas dorosłych parafian. Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz za wszystko dobro, które dla nas czynicie.

A podziękowania te płyną z okazji święta Chrystusa Króla Waszego zakonnego Patrona. Pragniemy dzisiaj złożyć życzenia wielu Łask Błogosławieństwa i tej szczególnej Opieki Chrystusa Króla w życiu kapłańskim jak i osobistym – składają z pamięcią modlitewną parafianie.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Przez najbliższy tydzień od 22 do 29 listopada Rodzina Ireny Kurdziel będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

MODLITWA ZA ZMARŁYCH – WYPOMINKI – NOWENNA MSZY ZA ZMARŁYCH

Przez cały miesiąc listopad będziemy się modlić w tradycyjnych „Wypominkach”. Koperty, na których można wypisać imiona zmarłych, wyłożone są na stolikach przy biuletynach. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych.

SPOTKANIE MODLITEWNE GRUPY ŚW. OJCA PIO

Zapraszamy grupę modlitewną na Mszę św. i nabożeństwo w poniedziałek 23 listopada na godz. 19:00.

DRUGA KOLEKTA NA SEMINARIUM KSIĘŻY CHRYSTUSOWCÓW W POZNANIU

W dzisiejszą niedzielę w Uroczystość Chrystusa Króla przypada patronalne święto Księży Chrystusowców. Z tej okazji przewidziana jest doroczna kolekta na Seminarium Księży Chrystusowców w Poznaniu, które przygotowuje przyszłych duszpasterzy dla Polonii.

ROK JUBILEUSZOWY RYCERSTWA NIEPOKALANEJ: 1985-2015

„Maryja jest najmiłościwszą Pośredniczką naszego zbawienia” św. Bonawentura

W obecnym 2015 roku Rycerstwo Niepokalanej obchodzi 30 lat istnienia w naszej polskiej parafii.

W związku z Rokiem Jubileuszowym odbędzie się w naszym kościele uroczysta Msza św. w sobotę, 5 grudnia o godzinie 18:00, podczas której zostaną przyjęci nowi członkowie do Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy Parafian, zachęcamy całe rodziny, dzieci, młodzież do włączania się do tego ruchu Maryjnego, którego celem jest szczególne powierzenie swojego życia, swojej rodziny opiece Matki Bożej oraz dawanie dobrego przykładu swoim życiem, że Pan Bóg i Jego Przykazania są w naszym życiu najważniejsze, że w dzisiejszym, zagubionym świecie, można być wiernym Bogu, znaleźć czas na modlitwę, niedzielną Mszę św. że można przebaczać, wyciągać rękę do zgody, pomagać, nie czekając na zapłatę, że można czynić świat lepszym – pod opieką i z pomocą Matki Bożej. Święty Maksymilian Kolbe, który bardzo kochał Matkę Bożą, wierzył, że Maryja może ten świat zmienić i zbliżyć ludzkie serca do Boga. Dlatego właśnie założył Rycerstwo Niepokalanej, aby pod opieką Maryi uczynić świat lepszym i rycerską walką: walką modlitwą i dobrym przykładem – zwyciężać zło w nas samych, naszym otoczeniu i na świecie. Niech Matka Boża Niepokalana wyprasza wszelkie łaski w życiu każdego znas. Zgłoszenia: sr. Teresa, tel.(403)282-5077

WIGILIA PARAFIALNA

Wieczór wigilijny naszej wspólnoty odbędzie się w sobotę 19 grudnia o godzinie 19:00. Tradycyjne dania wigilijne w nastroju świątecznym z opłatkiem i życzeniami oraz w oprawie artystycznej. Bilety będą do nabycia w sali parafialnej. Cena biletu $ 25.00 dla dorosłych i $ 15.00 dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do przeżycia wigilijnej wieczerzy w naszej wspólnocie parafialnej !

KAWIARENKA – SZKOŁA POLSKA

Zapraszamy do kawiarenki w imieniu Nauczycieli i Komitetu Rodzicielskiego Szkoły Polskiej na kawę i smaczne ciasta.

BAL SYLWESTROWY 2015/2016

Zespół   Pieśni i Tańca „Mazovia”, serdecznie zaprasza na Bal Sylwestrowy, który odbędzie się w sali parafialnej, 31 grudnia, 2015r. Zabawa rozpocznie się  koktajlem o godz. 18:30.  O oprawę muzyczną zadba DJ Michał, wykwintne menu zapewnia Szef Jarek Pelc.

Bilety, w cenie $90 od osoby, do nabycia w niedziele, w sali parafialnej oraz pod nr tel.(403) 540-5794. Całkowity dochód z zabawy przeznaczony zostanie  na potrzeby zespołu.

Z ŻYCIA POLONII 

ZEBRANIE SPK KOŁA #18 W CALGARY

S.P.K. Koło #18 w Calgary zawiadamia wszystkich członków o miesięcznym zebraniu, które odbędzie się dzisiaj w niedzielę w Domu Polskim o godzinie 14:30. Zapraszamy zrzeszonych i wszystkich, którzy są zainteresowani członkostwem w naszym Stowarzyszeniu.

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE

Zaprasza na zebranie miesięczne w niedzielę, 6 grudnia w Domu Polskim. Początek o godz.14.30. Zapraszamy zrzeszonych i osoby zainteresowane działalnością organizacji.

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE Zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z bezpłatnych lekcji języka angielskiego. Początek zajęć: wtorek, 24 listopada o godz 18:30. Lekcje będą raz w tygodniu (wtorek), dwie godziny i potrwają przez kolejne 12 wtorków. Miejsce: Dom Polski, pokój Zagłoba (na parterze). Lekcje poprowadzi Alina Falk, dyplomowana tłumaczka jęz. angielskiego. Lekcje są bezpłatne. Uczestnicy jednorazowo płacą $25 opłaty administracyjnej. Poziom lekcji będzie uzależniony od poziomu znajomości angielskiego przez uczestników kursu. Sugerujemy wcześniejszą rejestrację pod numerem Domu Polskiego 403-291-3757 lub e-mail: info@dompolski.ca Zapraszamy!

WIGILIA W CALGARY 24 GRUDNIA 2015 DOM POLSKI

Wszystkich chętnych do pomocy w zorganizowaniu tegorocznej Wigilii zapraszamy  do zapisania się na listę wolontierów.  Wolontierzy potrzebni będą we  wtorek 22 , środę 23  i czwartek 24  grudnia. Jeżeli możesz poświęcić nawet kilka godzin aby pomóc, zapraszamy serdecznie!   O spotkaniu wolontierów informować będziemy w niedługim czasie.  Wiek wolontierów: 13 +, zapewniamy różnorodne prace wykorzystujące wasze

często nawet ukryte umiejętności –w przyjemnej i wesołej  atmosferze. Przeslij  imię, nazwisko, telefon i email  na: office@wigiliawcalgary.pl,  lub prosimy zostawić wiadomość  pod nr  tel: 403 764 3971. Serdecznie dziękujemy   ochotnikom i sponsorom którzy już zglosili gotowość pomocy ! www.wigiliawcalgary.pl

SYLWESTER W DOMU POLSKIM

Zabawa do 4:00 nad ranem. Smaczne i obfite menu – wino do obiadu i szampan o północy tzw. „Party Favours” Do tańca gra DJ Mirek Syp Wstęp $125 od osoby. Bilety dostępne są tylko w Domu Polskim

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

ZATRUDNIĘ POMOCNIKÓW

Do pracy na dachach płaskich. Resume proszę przesłać na info@flexroofinginc.com

POKOJE DO WYNAJĘCIA

W Kelowna B.C. Kontakt Barbara 1-250-769-0959

ZATRUDNIMY PANIE DO SPRZĄTANIA DOMÓW

Praca na pełny etat na stanowisko: Cleaning Partner (od $14/godz). Pełnopłatne przejazdy między serwisami . Zapewniamy płatne szkolenie. Praca w przyjaznym, 2-osobowym zespole i miłej atmosferze. Oferujemy świadczenia zdrowotne (dentysta, okulista) Zadzwoń po więcej informacji: 403-829-0687 (1x)

CODING4KIDS

Computer programing classes for children and teens. Scratch|Robocode|Python|Java. Ask for details now: www.coding4kids.ca  info@coding4kids.ca

Phone: 587-969-3009 (2x)

USŁUGI KOSMETYCZNE

Z dojazdem do domu klienta. Wykfalifikowana kosmetyczka z wieloletnim stażem. (MAKIJAŻ PERMANENTNY). Przekłuwanie uszu. Kontakt Aleksandra 587-968-4951(6x)

PRACA

Szukamy rzetelnych, punktualnych oraz obowiązkowych Pań do pracy przy sprzątaniu. Sprzątanie domów jednorodzinnych, mieszkań oraz biur. Praca jest wymagająca fizycznie z naciskiem na dokładność. Oferujemy pełne szkolenie. Doświadczenie jak i język angielski mile widziane, ale nie wymagane. Stawka na godzinę wynosi $14.25. Zainteresowane Panie prosimy o przesłanie CV na adres email’owy mgocleans@gmail.com (5x)

CRACOVIA DELI & FOOD MARKET

Przyjmiemy ludzi do pracy na cały lub 1/2 etatu. O więcej informacji prosimy dzwonić pod numer telefonu 403-252-0170 lub skontaktować się w sklepie. (8x)

OPIEKA NAD DZIECKIEM

Jestem mamą jedno rocznej dziewczynki. Chętnie zaopiekuję się dzieckiem w wieku 1,5 – 6 lat u siebie w domu. Ładna spokojna okolica, bezpieczny dom bez zwierząt i dymu tytoniowego, domowe posiłki. Kontakt: 403-889-4462 (6x)

GRUPA „NADZIEJA”

Jeśli uważasz, że masz problem z nadużywaniem alkoholu, nie jesteś odosobniony. W każdy czwartek o godz. 19:30 odbywają się spotkania dla kobiet i mężczyzn w salce przy Kościele St. Joseph 640 – 19 Ave NW. Serdecznie zapraszamy. (12x)

WIDEO/VIDEO

Montaż i obróbka wszelkiego rodzaju nagrań wideo: śluby, wesela, imprezy rodzinne, wakacje, itp. Efekty specjalne, tekst, podkład muzyczny, slajdy, itd. Nagranie gotowego projektu na DVD. Kontakt Adam 403-285-8583 lub 403-921-7890 (6x)

POKÓJ DO WYNAJĘCIA Dla seniora w dzielnicy Charleswood N.W.( Jeśli szukasz ciszy i spokoju w miłym towarzystwie zadzwoń) Tel: 403-399-6045