10 kwietnia, 2016

10 kwietnia, 2016

INTENCJE MSZALNE

 

Sobota, 9 kwietnia

18:00 – W intencji znanej Panu Bogu i ofiarodawcy

 

Niedziela, 10 kwietnia

8:00 – ++ Zygmunt, Maria i Katarzyna Zator   – córka

9:30 – + Stanisław Kula                                       – rodzina

11:00 – ++ Ignacy i Wacława Rybak

12:30 – Za pamięć ofiar Katynia i za wszystkich, którzy polegli w Katastrofie Smoleńskiej             – SPK koło #18

19:00 – ++ Kazimierz, Marianna i Mieczysław Kiźlin i zmarli z rodziny

Poniedziałek , 11 kwietnia

19:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

19:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Henryka i Czesławy Konopińskich z okazji 65 rocz. Sakramentu małżeństwa                         – córka z rodziną

Wtorek, 12 kwietnia

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Janusza z okazji 50 Urodzin        – żona i dzieci

19:00 – + Irena Rudy              – rodzina

Środa, 13 kwietnia

19:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Żakowicz, Śliwonik i dusze w czyśćcu cierpiące

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Aliny i jej rodziny                 – Jadwiga

Czwartek, 14 kwietnia

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla rodziny Kozieł

19:00 – + Janina Sudak (6 rocz)

Piątek, 15 kwietnia

9:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Kupczyków, Nowickich i Kozieł

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla rodziny Kurzydło

Sobota, 16 kwietnia

8:30 – O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla syna w 23 rocz. Urodzin         – mama

18:00 – + Sławomir Piętak

19:00 – Adoracja dziękczynno – błagalna. 1050 Rocznica Chrztu Polski

Niedziela, 17 kwietnia

8:00 – O łaskę i siły dla syna by odrzucił zło

9:30 – + Artur Fugiel                                              – rodzina

11:00 – O Boże błogosławieństwo w dniu Urodzin dla Marty Horvath        – rodzice

12:30 – + Małgorzata Grabowska                                       – Rodzina Radia Maryja

12:30 – O Boże błogosławieństwo dla polskich studentów na Uniwersytecie z okazji egzaminów

19:00 – + Za zmarłych z rodziny Czeczko

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dz 5,27b-32.40b-41; Ap 5,11-14; J 21,1-19

 

Ref: Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś

Jezus po zmartwychwstaniu w rozmowie z Marią Magdaleną i innymi wierzącymi kobietami wskazał miejsce spotkania z uczniami w Galilei. Dla Jezusa i uczniów tym miejscem mogą być okolice Kafarnaum nad Jeziorem Galilejskim, występującym też pod nazwą Tyberiadzkie. Ile dni ubiegło od poprzedniego spotkania, tyle dni dał Jezus Piotrowi na przemyślenia. Piotr musi rozstrzygnąć, czy wróci do zawodu czy pozostanie apostołem. Może po zaparciu się Jezusa czuje się niegodnym. Może boi się przyszłości. Może zagubił obraz Jezusa umywającego im nogi. Może jest zaskoczony tym, że pierwsza zobaczyła Jezusa Maria Magdalena. Ryby często łowiono w nocy. Rano można było sprzedać złowione ryby na targu. Jezus naprowadza ich na ryby, których wcześniej nie mogli znaleźć. Jezus przygotowuje im śniadanie. Na śniadanie zmartwychwstały Pan dostarczył im więcej ryb, niż byli w stanie spożyć. To przy łowieniu ryb mówił im o łowieniu ludzi. Bóg zaspokoi ich potrzeby w przyszłości. Jezus jest nadal ich sługą, nadal miłuje pomimo zaparcia Piotra i ich rozproszenia. Próba jaką przeszli, pokazała im ich potrzeby rozwojowe. Uczniowie nie rozpoznali Jezusa od razu. On przygotował śniadanie dla uczniów łowiących ryby, a po śniadaniu rozpoczął rozmowę z Piotrem. Jezus przed aresztowaniem zapowiedział Piotrowi deklarującemu „Życie swoje oddam za Ciebie!” – „Aż ty trzy razy się mnie wyprzesz”. Jezus musiał sprawdzić miłość Piotra, zanim publicznie potwierdzi jego rolę i odpowiedzialność. Piotr będzie pasterzem i męczennikiem. Piotr trzy razy wypierał się znajomości z Jezusem. Trzy razy jest pytany o miłość. Lekcja miłości odbyła się, kiedy Jezus jako sługa umywał każdemu uczniowi nogi. Jezus dwa razy pyta o miłość i otrzymuje dwa razy odpowiedź potwierdzającą przyjaźń. Za trzecim razem Jezus pyta o przyjaźń i otrzymuje potwierdzenie: „Panie, Ty wszystko wiesz, Ty widzisz, że Cię kocham”, w znaczeniu: „Jestem twoim przyjacielem”. Przyjaźń jest miłością warunkową, czasową, przemijającą, zależną od ludzkich słabości i niemocy. Miłość bezwarunkowa jest trwała i niezależna od ludzkich słabości i niemocy. W świetle przypowieści o owczarni i dobrym pasterzu, Piotr będzie musiał odrzucić kulturowy model przywództwa i naśladować tylko Jezusa. Będzie się musiał nauczyć innego sprawowania opieki, troski, miłości i służby niż wizerunek, jaki miał w większości przywódców i nauczycieli religijnych. O ile owce Dobrego Pasterza były Jego, o tyle to Piotr jest tylko pasterzem Jego owiec. Jako naśladowca, Piotr sam jest jedną z owiec Dobrego Pasterza, który karmi owce. Piotr musi być poddany Panu.

 

LEKTORZY – 9-10 kwietnia

18:00 – M. Edgar, Organista, O. Pietras

8:00 – M. Pepłowski, A.Rudzińska, O. Pepłowski

9:30 – J. Borecki, M. Iskra, M. Domaradzki

11:00 – M. Michalewicz, Laetare, M. Sapielak

12:30 – J. Kraska, S. Teresa, W. Kanaszyc

19:00 – Lektorzy/Młodzież

 

W NASZEJ WSPÓLNOCIE      

 

TOGETHER IN ACTION – 2016

Tegoroczna kolekta odbywa się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7). Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 17,191.00. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

 

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Przez najbliższy tydzień od 10 do 17 kwietnia Rodzina Alicji i Wojciecha Tokarczyk będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

 

RYCERSTWO NIEPOKALANEJ

Zebranie M.I. dzisiaj w niedzielę bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy.

 

CZASOPISMA KATOLICKIE W BIBLIOTECE PARAFIALNEJ

W naszej Bibliotece Parafialnej są dostępne katolickie tygodniki: „Niedziela”, „Źródło” oraz „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do czytania tych czasopism, które przekazują treści, mówiące zarówno o Bogu, jak i o miłości do Ojczyzny oraz wydarzenia historyczne i aktualne oraz refleksje na różne, bieżące tematy.

 

PODZIĘKOWANIE DLA RODZINY SKAŁKA Z OLD FASHIONED MEAT & DELI

Od Pań z grupy Parafialnej. Za Waszą życzliwość, szczodrość i wszelkie dobro! Serdeczne Bóg zapłać!

KAWIARENKA

W tym miesiącu zespoły „Polanie” i „Krakusy” zapraszają do kawiarenki parafialnej. Gwarantujemy świetną kawę, pyszne ciasta oraz gorący lunch. Poranną kawę umilą występy zespołów.

 

Z ŻYCIA POLONII

 

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE Zaprasza do skorzystania z bezpłatnych lekcji języka angielskiego – kurs dla początkujących – poziom podstawowy.Początek zajęć: środa, 6 kwietnia o godz. 18.30. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (we środy) i potrwają przez kolejne 12 tygodni. Miejsce: Dom Polski, pokój Zagłoba. Zajęcia poprowadzi Marta Biedrawa-Raczyńska, nauczycielka ESL. Lekcje są bezpłatne. Uczestnicy jednorazowo płacą $25 opłaty administracyjnej. Rejestracja na kurs języka angielskiego na poziomie podstawowym pod numerem Domu Polskiego 403-291-3757 lub e-mail: info@dompolski.ca

 

DNI PORADNICTWA DLA POLAKÓW ZAMIESZKUJĄCYCH W ZACHODNIEJ KANADZIE Z ZAKRESU UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

Uprzejmie informuję, że w dniach 11-15 kwietnia 2016 r. Konsulat Generalny RP w Vancouver we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych planuje zorganizować Dni Poradnictwa dlaPolaków zamieszkujących w zachodniej Kanadzie z zakresu ubezpieczenia społecznego. Podczas spotkania ze specjalistami z ZUS omawiana będzie m. in. Realizacja umowy dwustronnej pomiędzy Polską i Kanadą o ubezpieczeniu społecznym oraz zostaną przeprowadzone indywidualne konsultacje dla zainteresowanych (istnieje możliwość wcześniejszego przesłania do KG RP w Vancouver zapytań osób o ich konkretne sprawy – eksperci ZUS przyjadą z informacjami sprawdzonymi już w systemie informatycznym ZUS). Będą to  dni:  Calgary – 13 kwietnia 2016r. ( środa godz: 18:00 Dom Polski 3015 -15 St NE ) Z poważaniem, Krzysztof Olendzki Ambasador Tytularny Konsul Generalny RP w Vancouver

 

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE Zaprasza wszystkich zrzeszonych na Walne Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia, które odbędzie się w niedzielę, 17 kwietnia 2016 r. w Domu Polskim. Na to Walne Zebranie zapraszamy osoby należące do organizacji. Zaległą składkę członkowską na rok 2016 będzie można zapłacić przed Zebraniem.

 

ZEBRANIE SPK KOŁA #18 W CALGARY

S.P.K. Koło #18 w Calgary zawiadamia wszystkich członków o Walnym sprawozdawczym zebraniu, które odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia 2016 roku w Domu Polskim o godzinie 14:30 w Sali Zagłoba.  Z uwagi na ważność Zebrania prosimy przybycie wszystkich członków.

 

ZABAWA WIOSENNA

Zespoły: „Krakusy” i „Polanie” serdecznie zapraszają na coroczną zabawę wiosenną, która odbędzie się 23 kwietnia w sali parafialnej. Jak zwykle wykwintna kuchnia Jarka Pelca i świetna zabawa przy oprawie muzycznej Mirka Sypa. Bilety w cenie $50.00 od osoby do nabycia dzisiaj w niedzielę w Sali parafialnej. Informacje i rezerwacja: 403-630-1011.

 

ZABAWA W DOMU POLSKIM

Zapraszamy na wiosenną zabawę taneczną organizowaną przez klub piłkarski „White Eagles” i Dom Polski w sobotę 16 kwietnia o godzinie 19:00. Oprawa muzyczna DJ Mirek Syp. Bilety w cenie $50 od osoby dostępne są w Domu Polskim 403-291-3757 i u Franka Wójcika 403-888-0384

 

WIECZÓR AUTORSKI  „NIECH ŻYJE POLSKA”

Z legendarnym Janem  Pietrzakiem odbędzie się 10 kwietnia br. o godzinie 18:00 w sali Domu Polskiego.  Bilety do nabycia w kiosku prasowym sali parafialnej, Jan’s Meats & Deli, Old Fashioned Meat & Deli, Polcan i Cracovia Deli. Ewentualnie  przed wejściem. Cały dochód przeznaczony jest na realizację Łuku Tryumfalnego w 100-Rocznicę „Cudu nad Wisłą w roku 1920”

 

AKADEMIA ENTUZJASTÓW PROJEKTÓW AMBITNYCH AEPA zaprasza serdecznie do Domu Polskiego (duża sala) na kolejną swoją premierę. Tym razem jest to „Wieczór kanibali” w/g Vahe Katcha. Najnowszy spektakl AEPA-y przenosi nas do okupowanego przez Niemców Paryża. Dom Polski, 17 kwietnia, godzina 17:00. Bilety dostępne w punktach polonijnych lub u Barbary 403.243.7333.

 

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

 

UWAGA SENIORZY – POKÓJ DO WYNAJĘCIA!

Jeśli szukasz ciszy, spokoju i chcesz mieszkać w miłym towarzystwie i czuć się jak u siebie, proszę zadzwoń. Tel:403-399-6045 Dzielnica Charleswood NW (3x)

PRACA

Potrzebne są panie do pracy w sprzątaniu.

Proszę dzwonić pod telefon 403-663-9886. Zostawiać wiadomość można po polsku lub angielsku. (1x)

PRACA

Zatrudnię Panie do sprzątania domków w grupie dwuosobowej.Praca jest wymagąjaca fizycznie, w szybkim tempie. Wymagane pozwolenie na pracę oraz dyspozycyjność czasowa. Prawo jazdy mile widziane, ale nie jest obowiązkowe. Stawka za godzine $14.20 po zakończeniu szkolenia. Prosze o przesłanie CV na adres email’owy: pracacalgary@gmail.com Aplikacje bez CV nie będą brane pod uwagę.(2x)

FIRMA INDELIBLE

Oferuje remonty i odnawianie mieszkań. Usługi malarskie, kafelkowanie i renowacje, wymiana okien i drzwi. Kontakt w języku polskim i angielskim. Jonathan Skinner 587-225-1875 indeliblemarks@gmx.com (1x)

 

WAKACJE W B.C

Można wynająć na dowolny okres pół domu. Dom całkowicie wyposażony, piękna okolica blisko jeziora Kootenay Lake z plażą w Twin Bay. Można ze sobą zabrać psa. Inf:403-540-7736 (21x)

 

PRACA

Poszukuję opiekunki dla starszej osoby w dzielncy NW. Tel:403-2842851 (3x) – proszę dzwonić od 5:00 do 8:00pm (2x)

 

PRACA

Zatrudnię do sprzątania wieczorami przez 7 razy w tygodniu. Proszę dzwonić po więcej informacji: 403-540-7736 (4x)

PAPIEŻ POZDROWIŁ REDAKCJĘ I CZYTELNIKÓW „NIEDZIELI”

Szczególne życzenia z okazji 90 rocznicy istnienia Katolickiego Tygodnika „Niedziela” złożył Franciszek pozdrawiając Polaków podczas środowej audiencji ogólnej w Watykanie. Oto słowa Franciszka skierowane do pielgrzymów polskich: „Witam serdecznie Polaków, a szczególnie redakcję, czytelników i przyjaciół Katolickiego Tygodnika ‘Niedziela’, którzy przybywają do Rzymu z okazji 90. rocznicy założenia pisma. Także dzisiaj jest ono wielkim darem Bożej Opatrzności dla waszego Narodu, który w tym czasopiśmie od lat znajduje rzetelny przekaz informacji o Kościele i oparcie w trudnych momentach waszej historii. Życzę, aby ewangelizacyjna posługa tego Tygodnika nadal umacniała jego czytelników w wierze, przynosząc obfite owoce w ich życiu i apostolstwie. W Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia zawierzam Jezusowi Miłosiernemu i Jego Najświętszej Matce, Królowej Polski, dalsze lata działalności ‘Niedzieli’. Redakcji i wam wszystkim tu obecnym z serca błogosławię”. Papieską katechezę streścił po polsku ks. prałat Sławomir Nasiorowski z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. W gronie pielgrzymów polskich były między innymi grupa księży z diecezji ełckiej wraz z biskupem Jerzym Mazurem, dziennikarze Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, parafia Zwiastowania Najświętszej Marii Panny z Lachowa, (diec. łomżyńska), parafia św. Antoniego w Chorzowie, parafia św. Apostołów Piotra i Pawła z Polic – Jasienicy, parafia Matki Boskiej Częstochowskiej z Zelowa (arch. łódzka), parafia p.w. Niepokalanego Serca Maryi Panny w Leśniewie (diec. gdańska), Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „Muminki” działające przy parafii matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi, Podopieczni Zespołu Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP z Kłodzka, Grupa z Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw.