3 kwietnia, 2016

3 kwietnia, 2016

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 2 kwietnia

18:00 – + Małgorzata Grabowska

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia

8:00 – O Boże błogosławieństwo z okazji Urodzin dla Jadwigi Różnickiej

9:30 – W intencji Ojczyzny, Radio Maryja i TV Trwam

11:00 – O nawrócenie i pojednanie w rodzinie

12:30 – + Ryszard Ostrowski                   – córka z rodziną

19:00 – ++ Marian Błach i zmarli z rodziny Błachów, Tarabaszów, Piętaków i Potrzeszczów

Poniedziałek , 4 kwietnia

19:00 – ++ Maria Pieprzyca i Józefa Sendorek

Wtorek, 5 kwietnia

19:00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę

19:00 – ++ Alina Połujan                 – dzieci

Środa, 6 kwietnia

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Wandy i o łaskę wiary dla jej dzieci

19:00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Zofii i Bolesława w 60 rocz zawarcia Sakramentu małżeńskiego

Czwartek, 7 kwietnia

19:00 – + Za poległych w Katastrofie Smoleńskiej (6 rocz) i za rodziny zmarłych

Piątek, 8 kwietnia

9:00 – O Boże błogosławieństwo dla Aleksandra Gurgul i Janiny Stapor z okazji Urodzin    – przyjaciele

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Teresy z okazji Urodzin        – mama

Sobota, 9 kwietnia

8:30 – ++ Ignacy Rybak (8 rocz) i Wacława Rybak (6 rocz)

18:00 – W intencji znanej Panu Bogu i ofiarodawcy

Niedziela, 10 kwietnia

8:00 – ++ Zygmunt, Maria i Katarzyna Zator   – córka

9:30 – + Stanisław Kula                                       – rodzina

11:00 – ++ Ignacy i Wacława Rybak

12:30 – Za pamięć ofiar Katynia i za wszystkich, którzy polegli w Katastrofie Smoleńskiej             – SPK koło #18

19:00 – ++ Kazimierz i Mieczysław Kiźlin i zmarli z rodziny

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dz 5,12-16; Ap 1,9-11a.12-13.17-19; J 20,19-31

 

Ref: Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny

Każdy człowiek, którego interesuje postać Chrystusa, powinien często zatrzymywać się nad tymi scenami Ewangelii, w których opisane są spotkania z Mistrzem z Nazaretu. Można wówczas zauważyć, jakie uczucia żywili ludzie wobec Niego. Da się to wyczytać z ich słów, postawy, reakcji. Można się dowiedzieć, dlaczego płaczą, dlaczego się radują, dlaczego się dziwią czy odchodzą. Spróbujmy dziś przez chwilę zatrzymać się nad tym wyjątkowym spotkaniem Tomasza ze zmartwychwstałym Chrystusem. Apostoł, jeden z Dwunastu, wystawiony na próbę. W Wielką Niedzielę cała dziesiątka spotkała Mistrza — brakowało tylko Tomasza. Gdy przybył, opowiedzieli mu wszystko szczegółowo. Przypomnieli zapowiedź Chrystusa o zmartwychwstaniu. Tomasz nie uwierzył ani Apostołom — swym kolegom, ani proroctwu Chrystusa. Postawił warunek: „Jeżeli nie włożę palca w miejsce gwoździ /…/, nie uwierzę”.Osiem dni kwestionował świadectwo Apostołów. Jeden z pierwszych biskupów przez osiem dni nie wierzył. Widział tyle cudów. Wspominał spór z Chrystusem przed wskrzeszeniem Łazarza, kiedy to nie chciał, by wracali do Betanii. Wspominał długą dyskusję przy stole w Wielki Czwartek, kiedy na tajemnicze zdanie Pana Jezusa: „Znacie drogę, dokąd Ja idę” /J 14, 4/, otwarcie protestował: „Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?” /J 14, 5/. Po ośmiu dniach minął czas próby. Nadszedł moment spotkania. Tomasz wita Jezusa słowami: „Pan mój i Bóg mój!”. Najpiękniejsze wyznanie, jakie zanotowały Ewangelie. Wyznanie Bóstwa Chrystusa. To spotkanie stało się przełomowym momentem w życiu Apostoła. Tomasz zrozumiał, że musi poświęcić całe życie dla Tego, który zmarł i zmartwychwstał. Uwierzył bowiem nie tylko w zmartwychwstanie, uwierzył również w to, że Chrystus jest Bogiem. A jednak mimo tej wiary, w tym radosnym spotkaniu Tomasz usłyszał z ust Chrystusa słowa upomnienia: „Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli”. Każdego z nas czeka takie spotkanie z Jezusem. Oby On nie musiał wtedy ganić naszej słabej wiary. Zawierzmy świadectwu Tomasza. Skoro jego palec dotknął śladów gwoździ w rękach Mistrza z Nazaretu — niech nam to wystarczy. On sprawdził za nas. My możemy skłonić głowę przed zmartwychwstałym Panem. Spotkanie z Tomaszem Apostołem pozwala odkryć, jak trudnym aktem jest wiara w zmartwychwstanie Jezusa. Skoro jednak zawiera się w niej tajemnica szczęścia człowieka, nie ustawajmy w błaganiu: „Panie, przymnóż nam wiary”. Prośmy o tę łaskę dla siebie i swoich bliskich. Ojciec niebieski tego daru proszącym nie odmawia. Pragnie przecież zbawienia wszystkich ludzi.

LEKTORZY – 3-4 kwietnia

18:00 – J. Bogusławska, S. Teresa, M. Domaradzki

8:00 – P. Adamski, M. Sobczak, A. Rudzińska

9:30 – Z. Topor, D. Topor, J. Pietrzak

11:00 – M. Kaczan, Laetare, M. Łabinowicz

12:30 – J. Miazga, M. Iskra, P. Wieleżyński

19:00 – Lektorzy

 

W NASZEJ WSPÓLNOCIE      

NOWENNA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 12:30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Adorację zakończymy o godzinie 15:00 odmowiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Święto Miłosierdzia obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy dał Pan Jezus grzesznikom jako „ostatnią deskę ratunku”. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią św. przyjętą w tym dniu związana jest obietnica „zupełnego odpuszczenia win i kar”. 

Jak odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego? Modlitwa w godzinie Miłosierdzia (w chwili konania Jezusa na krzyżu o godz. 15.00): „W tej godzinie – obiecuje Pan Jezus – nie odmówię duszy niczego, która mnie prosi przez mękę Moją”.

Do odnawiania na zwykłej cząstce różańca:

Na początku: Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…. Wierzę.

Na dużych paciorkach (1 raz):

Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach (10 razy):

Dla Jego bolesnej męki miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Na zakończenie (3 razy):

Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami i nad całym światem.

TOGETHER IN ACTION – 2016

Tegoroczna kolekta odbywa się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7). Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 17,191.00. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

REKOLEKCJE KSIĘŻY CHRYSTUSOWCÓW

W dniach od 4 do 8 kwietnia Ks. Proboszcz Jacek Walkiewicz i Ks. Karol Twarowski wezmą udział w rekolekcjach kapłańskich Księży Chrystusowców w Washington, MI . Wszelkie sprawy prosimy załatwiać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania od 9:00 do 13:00.

POŻEGNANIE OJCA BENEDYKTA CISONIA CSsR

W poniedziałek w dniu 28 marca mieliśmy kolejne interesujące wydarzenie. Żegnaliśmy Ojca Benedykta Cisonia, redemptorystę pracującego na codzień w Radio Maryja i Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Ojciec Benedykt wygłosił nam rekolekcje wielkopostne i był z nami przez cały okres Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Przeżyliśmy z nim wiele budujących chwil za co mu dziękujemy z głębi naszych serc. Żegnając Ojca Benedykta przeżyliśmy z Nim kolejny przemiły czas, kiedy mieliśmy okazję spędzić z nim bardzo osobiste chwile. Do świetności przebiegu uroczystości pożegnania przyczyniło się też szereg osób; są to w szczególności Panie Marta i Anna jak też i wiele Pań, które z własnej inicjatywy sporządziły smakowite potrawy. Dziękujemy Wam Kochani. Koło Radia Maryja

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Przez najbliższy tydzień od 3 do 10 kwietnia Rodzina Anny Pomorskiej będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

CZASOPISMA KATOLICKIE W BIBLIOTECE PARAFIALNEJ

W naszej Bibliotece Parafialnej są dostępne katolickie tygodniki: „Niedziela”, „Źródło” oraz „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do czytania tych czasopism, które przekazują treści, mówiące zarówno o Bogu, jak i o miłości do Ojczyzny oraz wydarzenia historyczne i aktualne oraz refleksje na różne, bieżące tematy.

CZASOPISMO RELIGIJNE

Dwumiesięcznik „Głos Ojca Pio” do nabycia w biurze parafialnym.

KAWIARENKA

W miesiącu kwietnia i maja Zespoły „Polanie” i „Krakusy” zapraszają do kawiarenki parafialnej. Gwarantujemy świetną kawę, pyszne ciasta oraz niespodzianki. Poranną kawę umilą występy zespołów.

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

Jutro w poniedziałek 4 kwietnia przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godzinie 19:00 będzie okazja do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Praktyka ta polega na odmawianiu codziennie jednej tajemnicy różańca lub innej dowolnej modlitwy np: „Ojcze Nasz” oraz specjalnej modlitwy-(będą wyłożone przed ołtarzem), przez 9 miesięcy w intencji nienarodzonego dziecka zagrożonego aborcją. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane postanowienie postne, które jednak nie jest obowiązkowe. Imię dziecka duchowo adoptowanego znane jest tylko Bogu. Chętnych do przystąpienia do Duchowej Adopcji prosimy o zgłaszanie się do Siostry Teresy (403-282-5077) lub Bożeny Kutyła (403-257-6322) w celu wpisania jak w ubiegłych latach do pamiątkowej księgi. Serdecznie zapraszamy parafian do podjęcia tej pobożnej praktyki w celu ratowania dzieci poczętych i zagrożonych aborcjią. Zachęcamy do zapisywania się w celu sprawnej organizacji tej uroczystości.

Z ŻYCIA POLONII

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE Zaprasza do skorzystania z bezpłatnych lekcji języka angielskiego – kurs dla początkujących – poziom podstawowy.Początek zajęć: środa, 6 kwietnia o godz. 18.30. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (we środy) i potrwają przez kolejne 12 tygodni. Miejsce: Dom Polski, pokój Zagłoba. Zajęcia poprowadzi Marta Biedrawa-Raczyńska, nauczycielka ESL. Lekcje są bezpłatne. Uczestnicy jednorazowo płacą $25 opłaty administracyjnej. Rejestracja na kurs języka angielskiego na poziomie podstawowym pod numerem Domu Polskiego 403-291-3757 lub e-mail: info@dompolski.ca

DNI PORADNICTWA DLA POLAKÓW ZAMIESZKUJĄCYCH W ZACHODNIEJ KANADZIE Z ZAKRESU UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

Uprzejmie informuję, że w dniach 11-15 kwietnia 2016 r. Konsulat Generalny RP w Vancouver we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych planuje zorganizować Dni Poradnictwa dla Polaków zamieszkujących w zachodniej Kanadzie z zakresu ubezpieczenia społecznego. Podczas spotkania ze specjalistami z ZUS omawiana będzie m. in. Realizacja umowy dwustronnej pomiędzy Polską i Kanadą o ubezpieczeniu społecznym oraz zostaną przeprowadzone indywidualne konsultacje dla zainteresowanych (istnieje możliwość wcześniejszego przesłania do KG RP w Vancouver zapytań osób o ich konkretne sprawy – eksperci ZUS przyjadą z informacjami sprawdzonymi już w systemie informatycznym ZUS). Będą to  dni:  Calgary – 13 kwietnia 2016r. ( środa godz: 18:00 Dom Polski 3015 -15 St NE ) Z poważaniem, Krzysztof Olendzki Ambasador Tytularny Konsul Generalny RP w Vancouver

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE Zaprasza wszystkich zrzeszonych na Walne Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia, które odbędzie się w niedzielę, 17 kwietnia 2016 r. w Domu Polskim. Na to Walne Zebranie zapraszamy osoby należące do organizacji. Zaległą składkę członkowską na rok 2016 będzie można zapłacić przed Zebraniem.

ZEBRANIE SPK KOŁA #18 W CALGARY

S.P.K. Koło #18 w Calgary zawiadamia wszystkich członków o Walnym sprawozdawczym zebraniu, które odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia 2016 roku w Domu Polskim o godzinie 14:30 w Sali Zagłoba.

Z uwagi na ważność Zebrania prosimy przybycie wszystkich członków.

ZABAWA WIOSENNA

Zespoły: „Krakusy” i „Polanie” serdecznie zapraszają na coroczną zabawę wiosenną, która odbędzie się 23 kwietnia w sali parafialnej. Jak zwykle wykwintna kuchnia Jarka Pelca i świetna zabawa przy oprawie muzycznej Mirka Sypa. Bilety w cenie $50.00 od osoby do nabycia dzisiaj w niedzielę w Sali parafialnej. Informacje i rezerwacja: 403-630-1011.

ZABAWA W DOMU POLSKIM

Zapraszamy na wiosenną zabawę taneczną organizowaną przez klub piłkarski „White Eagles” i Dom Polski w sobotę 16 kwietnia o godzinie 19:00. Oprawa muzyczna DJ Mirek Syp. Bilety w cenie $50 od osoby dostępne są w Domu Polskim 403-291-3757 i u Franka Wójcika 403-888-0384

KONCERT PIOTRA RUBIKA

Zapraszamy na koncert Piotra Rubika, ktory odbędzie się 8 kwietnia, godz.20:00 w Polish Canadian Cultural Center ( Dom Polski) w Calgary. Bilety: Polskie placówki i biznesy, oraz przed koncertem.

WIECZÓR AUTORSKI  „NIECH ŻYJE POLSKA”

Z legendarnym Janem  Pietrzakiem odbędzie się 10 kwietnia br. o godzinie 18:00 w sali Domu Polskiego.  Bilety do nabycia w kiosku prasowym sali parafialnej, Jan’s Meats & Deli, Old Fashioned Meat & Deli, Polcan i Cracovia Deli. Ewentualnie  przed wejściem. Cały dochód przeznaczony jest na realizację Łuku Tryumfalnego w 100-Rocznicę „Cudu nad Wisłą w roku 1920”

AKADEMIA ENTUZJASTÓW PROJEKTÓW AMBITNYCH AEPA zaprasza serdecznie do Domu Polskiego (duża sala) na kolejną swoją premierę. Tym razem jest to „Wieczór kanibali” w/g Vahe Katcha. Najnowszy spektakl AEPA-y przenosi nas do okupowanego przez Niemców Paryża.

Dom Polski, 17 kwietnia, godzina 17:00. Bilety dostępne w punktach polonijnych lub u Barbary 403.243.7333.

 

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

PRACA Potrzebne są panie do pracy w sprzątaniu. Proszę dzwonić pod telefon 403-663-9886. Zostawiać wiadomość można po polsku lub angielsku. (2x)

OPIEKUNKA DO DZIECKA Poszukuję opiekunki dla rocznej dziewczynki na 5 dni w tygodniu. Dzielnica Mountview. Tel: 403-471-8212. (1x)

PRACA Zatrudnię Panie do sprzątania domków w grupie dwuosobowej.Praca jest wymagąjaca fizycznie, w szybkim tempie. Wymagane pozwolenie na pracę oraz dyspozycyjność czasowa. Prawo jazdy mile widziane, ale nie jest obowiązkowe. Stawka za godzine $14.20 po zakończeniu szkolenia. Prosze o przesłanie CV na adres email’owy: pracacalgary@gmail.com Aplikacje bez CV nie będą brane pod uwagę.(3x)

FIRMA INDELIBLE Oferuje remonty i odnawianie mieszkań. Usługi malarskie, kafelkowanie i renowacje, wymiana okien i drzwi. Kontakt w języku polskim i angielskim. Jonathan Skinner 587-225-1875 indeliblemarks@gmx.com (2x)

WAKACJE W B.C Można wynająć na dowolny okres pół domu. Dom całkowicie wyposażony, piękna okolica blisko jeziora Kootenay Lake z plażą w Twin Bay. Można ze sobą zabrać psa. Inf:403-540-7736 (22x)

PRACA Poszukuję opiekunki dla starszej osoby w dzielncy NW. Tel:403-2842851 (3x) – proszę dzwonić od 5:00 do 8:00pm (2x)