27 marca, 2016

27 marca, 2016

INTENCJE MSZALNE

 

Wielka Sobota, 26 marca

20:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jadwigi i Jana Kraska z okazji 65 rocz. Sakramentu małżeństwa 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 27 marca

 

7:00 – Za parafian

9:30 – ++ Maria i Piotr Bakon oraz Stanisław i Stanisława Bednarczyk

11:00 – + Kazimierz Burghardt (10 rocz)        – żona, córka i syn z rodzinami

12:30 – + Jacek Kuczaj (6 rocz)                       – żona i córki

19:00 – ++ Bronisław i Helena Skałka oraz Józef Majewski (4 rocz) i Fipolit Filacki (32 rocz)        – córka i syn z rodzinami

Poniedziałek Wielkanocny, 28 marca

9:30 – + Wiesława Walerian

11:00 – + Wiktor Zdanowicz

19:00 – ++ Michał Cozak, Tadeusz, Eugenia i Bronisław Moliński

 

Wtorek, 29 marca

19:00 – O nawrócenie dla przyjaciela, który wszedł w związek z osobą tej samej płci, aby dobry Bóg mógł wybaczyć jego czyn                                 – rodz. Tamegnon

19:00 – + Marianna Sztemberg         – córki z rodzinami

Środa, 30 marca

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Klaudii w dniu 13 Urodzin                    – rodzice

19:00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Joanny z okazji 24 Urodzin     – mama

Czwartek, 31 marca

19:00 – ++ Eugeniusz Sztupecki i zmarli rodzice

19:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Krzysia i Nicole z okazji 6 Urodzin     – rodz. Oleszak

Piątek, 1 kwietnia

9:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandry Marii z okazji Urodzin                     – rodzice

19:00 – + Zofia Krzywański                             – przyjaciele

Sobota, 2 kwietnia

8:30 – Dziękczynna za zdrowie dla Marysi z prośbą o dalsze błogosławieństwo

18:00 – + Małgorzata Grabowska

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 3 kwietnia

8:00 – O Boże błogosławieństwo z okazji Urodzin dla Jadwigi Różnickiej

9:30 – W intencji Ojczyzny, Radio Maryja i TV Trwam

11:00 – O nawrócenie i pojednanie w rodzinie

12:30 – + Ryszard Ostrowski                   – córka z rodziną

19:00 – ++ Marian Błach i zmarli z rodziny Błachów, Tarabaszów, Piętaków i Potrzeszczów

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Dz 10,34a.37-43; Kol 3,1-4; J 20,1-9

 

Ref: W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy

Alleluja, Jezus żyje! Ten radosny okrzyk zwiastuje całemu światu najważniejszą prawdę chrześcijaństwa: po męce i śmierci, po bólu i niepewności jutra nastało zmartwychwstanie. Z wiarą stajemy dziś przed pustym grobem, z którego płynie radosne orędzie: Nie ma Go tutaj, bo zmartwychwstał, jak zapowiedział. Centrum naszej wielkanocnej radości jest Chrystus, „zwycięzca śmierci, piekła i szatana”. Z grobu Jezusa, w którym zamknęli Go możni tego świata, rozchodzi się na cały świat Ewangelia życia, radości i nadziei. Zmartwychwstały pokazuje, że życie na ziemi jest przygotowaniem do szczęścia wiecznego.  Często zdarza się, że tak niezwykłe i niepowtarzalne wydarzenie jak Święta Paschalne nie pozostawia w nas prawie żadnego śladu. Świąteczny nastrój tak szybko gaśnie. Powtarzamy utarte słowa: „Święta święta i po świętach”. Zastanawiające jest również to, że gdyby Kościół nie nakazał przystąpienia do spowiedzi, to pewnie u wielu katolików sumienie nie byłyby odświeżone. Jedyny widoczny ślad – umyte okna i wyprane firanki. Potrzeba nam wiary w to, że Chrystus zmartwychwstał. Wiary, która opiera się nie o dane statystyczne, ale o osobistą relację z Jezusem. Przyjmując Chrystusa, przyjmujemy nowe życie. Życie, w którym może zdarzyć się zarówno męka, jak i śmierć. A potem zmartwychwstanie, kiedy to Chrystus przychodzi do uczniów, rozmawia z nimi, je i pije. Chodzi po falach, znika, przechodzi przez drzwi. Wszystko to takie dziwne, że trudno sobie wyobrazić, jak to odbierali ludzie, którzy to widzieli. Niektórzy po prostu bali się, bo myśleli, że to zjawa. W trosce o siebie odchodzili. Znakiem „nowego życia” jest jajko. W symbolice chrześcijańskiej jajko od początku było związane z Wielkanocą, nawiązywało do faktu Zmartwychwstania Pańskiego. Jak spod skorupki jajka wykluwa się nowe pisklę, tak zmartwychwstały Chrystus po trzech dniach zwycięsko wychodzi z grobu. Dawniej jajko symbolizowało Stary i Nowy Testament, a więc Stare i Nowe Przymierze Boga z ludźmi. Skorupka jajka, która zwykle po rozbiciu zostaje odrzucona jako nieprzydatna, oznaczała Stary Testament, natomiast żółtko jajka – jądro nowego życia – obrazowało Nowe Przymierze. Bliskie jest wielu z nas doświadczenie osób, które po ciężkim wypadku doświadczyły powrotu do zdrowia. Niektórzy mówią, że czują, jakby narodzili się na nowo, że otrzymali od Boga dar nowego życia. Otrzymali nową nadzieję. Alleluja, Jezus żyje!

 

LEKTORZY – 26-27 marca

7:00 – J. Bogusławska, Chór „Vox Populi”, J. Pietrzak, A. Gurgul

9:30 – M. Sobczak, S. Salome, J. Borecki

11:00 – E. Kiegler, M. Iskra, T. Nowak

12:30 – O. Pietras, S. Teresa, A. Mazur

19:00 – Młodzież/Lektorzy

LEKTORZY – 28 marca

9:30 – M. Sobczak, M. Iskra

11:00 – K. Kamieniak, S. Teresa

19:00 – Młodzież/Lektorzy

W NASZEJ WSPÓLNOCIE      

 

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Na radosne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego składamy wszystkim Parafianom i Gościom obfitych Łask Bożych od Zmartwychwstałego Zbawiciela. Niech Chrystus, który do końca nas umiłował obdarza Was wszystkich przenikającą Wasze życie nadzieją, która zawieść nie może. Happy & Blessed Easter ! Wszelkich łask i błogosławieństwa życzą kapłani:

Fr. Jacek Walkiewicz SChr – Proboszcz

Fr. Karol Twarowski SChr – Wikariusz

Fr. Benedykt Cisoń CSsR – Rekolekcjonista

 

RADA PARAFIALNA

Drodzy Księża, Siostry Dominikanki, parafinie oraz goście: Niech radość Wielkanocna napełnia nasze serca Pokojem i Miłością, a także mobilizuje nas do podjęcia trudu dawania świadectwa o Zmartwychwstałym Panu i czyni nas gorliwymi apostołami Prawdy.

Błogosławionych Świąt Paschalnych i obfitości łask od Zmartwychwstałego Życzy Rada parafialna.

 

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE

Świętując Zmartwywstanie Chrystusa, Stowarzyszenie Polsko-Kanadyjskie składa całej Polonii Wielkanocne życzenia radości i pełni łask. Niechaj Boży pokój i nadzieja będą umocnieniem i światłem na całe ziemskie

pielgrzymowanie. Wesołego Alleluja!

 

ŻYCZENIA OD GŁOSU MŁODZIEŻY

Z miłości do dusz ludzkich, Jezus Chrystus dał się przybić do Krzyża, abyśmy mieli życie wieczne. Poprzez ten właśnie Krzyż mamay zamienić nianawiść w miłość, rozwiązłość w czystość, rozpustę w cnotliwość, pychę w pokorę, a oziębłość w miłosierdzie. Niech Zmartwychwstały Chrystus prowadzi Was do radości i szczęścia w wiekuistej krainie Nieba. Nie pozwólcie, aby Książe Ciemności, który maskuje się pod wieloma pozorami rozwoju, a w rzeczywistości demoralizuje ludzkie sumienia, zamykał Wam drogę do Życia Wiecznego z Bogiem! Żyjcie Chrystusem, a On będzie Wam błogosławił. „Błogosławieni Ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli.” Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!

 

ŻYCZENIA OD S.P.K. KOŁA # 18 W CALGARY

W imieniu całego Zarządu i własnym przekazuję serdeczne życzenia świąteczne, radości i wszelkich łask Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa.               Księżom Chrystusowcom, Księdzu Rekolekcjoniście, Siostrom Dominikankom, członkom Stowarzyszenia Polsko-Kanadyjskiego, Seniorom, Rycerzom Kolumba, nauczycielom i studentom Polskiej Szkoły w Calgary, Harcerkom i Harcerzom, Koleżankom i Kolegom kombatantom, członkom naszego Koła wraz z Rodzinami, całej Polonii oraz gościom – życzę radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – Zbigniew Starczyk Prezes

 

KOŁO RODZINY RADIA MARYJA

Z okazji  Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

życzymy, aby Chrystus, który powstał z martwych stał się wzorem miłości, nadziei oraz wiary. Niech udziela Wam potrzebnych łask  i pozwoli cieszyć się z wszystkiego, co pochodzi od Boga. Życzymy sobie również wzajemnie aby Zmartwychwstały Chrystus szczodrze błogosławił naszej Ojczyźnie i Narodowi. Niechaj nasza Ojczyzna rozwija się ku chwale Boga i zadowoleniu Narodu – Prezes Jan Kułach

 

KOLEKTA Z 20 MARCA: $ 5,900.00

Serdecznie dziękujemy za ofiary – Bóg zapłać!

 

ZEBRANIE RADY PARAFIALNEJ

Zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na zebranie, które odbędzie się we wtorek 29 marca bezpośrednio po Mszy św.

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

W pierwszy piątek miesiąca 1 kwietnia po porannej Mszy św. od godz. 9:30 rozpocznie się całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, która będzie trwać do godziny 18:30. Prosimy wszystkich, którzy chcą modlić się w tym dniu o zapisanie się do zeszytu, aby nieustannie były osoby czuwające w kościele. Również w pierwszy piątek z posługą sakramentalną odwiedzamy chorych i starszych parafian.

 

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

Zapraszamy w najbliższą sobotę 2 kwietnia na nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu z rozważaniami tajemnic różańcowych o godz. 17:15 przed wieczorną Mszą św. o 18:00. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy różańcowej

 

REKOLEKCJE KSIĘŻY CHRYSTUSOWCÓW

W dniach od 4 do 8 kwietnia Ks. Proboszcz Jacek Walkiewicz i Ks. Karol Twarowski wezmą udział w rekolekcjach kapłańskich Księży Chrystusowców w Washington, MI . Wszelkie sprawy prosimy załatwiać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania od 9:00 do 13:00.

PODZIĘKOWANIA

Dziękujemy wszystkim Parafianom za udział w wielkopostnych rekolekcjach i złożone ofiary na pokrycie kosztów podróży rekolekcjonisty O. Benedykta Cisoń, CSsR, który wygłosił tygodniowe rekolekcje w naszej wspólnocie. Dziękujemy Paniom z „Grupy parafialnej”, które przygotowały wypieki świąteczne i poczęstunek dla chorych i starszych parafian w niedzielę 20 marca po Mszy św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Dziękujemy członkom Chóru „Vox Populi” oraz młodzieżowemu zespołowi „Wiara i Miłość” za ubogacenie naszej liturgii śpiewem pieśni, organistom, lektorom, ministrantom i wszystkim uczestnikom Triduum Paschalnego. Dziękujemy Pani Edycie Pieczara i Ks. Karolowi oraz Sr. Lucynie za wspólne udekorowanie Grobu Bożego oraz wystroju kościoła. Dziękujemy także Kołu Żywego Różańca, Szkole Polskiej, Grupie Młodzi Duchem, Rycerstwu Niepokalanej, Rodzinie Radia Maryja Rycerzom Kolumba, Kombatantom, Związkowi Podhalan, Harcerzom, Grupom: Polanie, Krakusy i Mazovia za straż i adorację przy Bożym Grobie – wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać !

 

TOGETHER IN ACTION – 2016

Tegoroczna kolekta TOGETHER IN ACTION odbywa się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7). Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 14,666.00.

Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty w ramach jałmużny postnej. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

 

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Przez najbliższy tydzień od 27 marca do 3 kwietnia Rodzina Jadwigi Różnickiej będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

 

CZASOPISMA KATOLICKIE W BIBLIOTECE PARAFIALNEJ

W naszej Bibliotece Parafialnej są dostępne katolickie tygodniki: „Niedziela”, „Źródło” oraz „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do czytania tych czasopism, które przekazują treści, mówiące zarówno o Bogu, jak i o miłości do Ojczyzny oraz wydarzenia historyczne i aktualne oraz refleksje na różne, bieżące tematy.

KRUCJATA MODLITWY W OBRONIE POCZĘTYCH DZIECI

Organizatorzy KRUCJATY, związani z tygodnikiem katolickim Źródło, serdecznie zachęcają do włączania się w KRUCJATĘ MODLITWY- w duchu wdzięczności za ogrom łask udzielonych dziełu obrony życia człowieka w minionych 35 latach, ufni we Wszechmoc Trójjedynego Boga i przemożne Wstawiennictwo Matki Bożej i proponują wspólną modlitwę w następujących intencjach: przebłagalnej: za grzechy przeciw życiu człowieka, popełnione w naszej Ojczyźnie; dziękczynnej: za wielkie dobro, jakiego doświadczyliśmy, a w szczególności za uratowanie dzieci, ocalone sumienia matek i ojców oraz przacowników służby zdrowia; za wprowadzenie prawodawstwa chroniącego życie nienarodzonych; błagalnej: o dalszy wzrost szacunku wobec życia człowieka nienarodzonego, chorego, w podeszłym wieku. Więcej informacji: email: modlitwa@krucjata.org.

 

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

Jak co roku tak i w tym, 2016 w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Marii Panny zapraszamy parafian do Duchowej Adopcji. W poniedziałek 4 kwietnia podczas Mszy św. o godzinie 19 wieczorem odbędzie się uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji dzieci poczętych. Praktyka ta polega na odmawianiu codziennie jednej tajemnicy różańca lub innej dowolnej modlitwy np: „Ojcze Nasz” oraz specjalnej modlitwy-(będą wyłożone przed ołtarzem), przez 9 miesięcy w intencji nienarodzonego dziecka zagrożonego aborcją. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane postanowienie postne, które jednak nie jest obowiązkowe. Imię dziecka duchowo adoptowanego znane jest tylko Bogu. Chętnych do przystąpienia do Duchowej Adopcji prosimy o zgłaszanie się do Siostry Teresy (403-282-5077) lub Bożeny Kutyła (403-257-6322) w celu wpisania jak w ubiegłych latach do pamiątkowej księgi. Serdecznie zapraszamy parafian do podjęcia tej pobożnej praktyki w celu ratowania dzieci poczętych i zagrożonych aborcjią. Zachęcamy do zapisywania się w celu sprawnej organizacji tej uroczystości.

CZASOPISMO RELIGIJNE

Dwumiesięcznik „Głos Ojca Pio” do nabycia w biurze parafialnym.

Z ŻYCIA POLONII

 

KOMITET RODZICIELSKI serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom tegorocznej akcji Walentynkowej: WestJet, Stowarzyszenie Polsko-Kanadyjskie w Calgary,  Radio Polska Fala, Bright Ideas Electric Ltd., Elżbieta Niemczyk, Ela Rysz, Frank’s European Bakery,  Jan’s Meats and Delicatessen, Lava Hair Salon, Heritage Golf Works, Gescan, Jarosław Pelc, Mirosław Syp, Old Fashioned Meat & Deli, Physiotherapy Centre, Polcan Meat Product & Delicatessen, Cracovia European Deli & Food Market, Prowest Partition Installation Services Ltd, Deer Point Liquor Store, Rehab Solutions, www.ploty.com.

Dziekujemy i wszystkim życzymy Wesołych Świąt

DNI PORADNICTWA DLA POLAKÓW ZAMIESZKUJĄCYCH W ZACHODNIEJ KANADZIE Z ZAKRESU UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

Uprzejmie informuję, że w dniach 11-15 kwietnia 2016 r. Konsulat Generalny RP w Vancouver we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych planuje zorganizować Dni Poradnictwa dla Polaków zamieszkujących w zachodniej Kanadzie z zakresu ubezpieczenia społecznego. Podczas spotkania ze specjalistami z ZUS omawiana będzie m. in. Realizacja umowy dwustronnej pomiędzy Polską i Kanadą o ubezpieczeniu społecznym oraz zostaną przeprowadzone indywidualne konsultacje dla zainteresowanych (istnieje możliwość wcześniejszego przesłania do KG RP w Vancouver zapytań osób o ich konkretne sprawy – eksperci ZUS przyjadą z informacjami sprawdzonymi już w systemie informatycznym ZUS). Bedąto  dni:  Calgary – 13 kwietnia 2016r. ( sroda godz: 18:00 Dom Polski 3015 -15 St NE ) Z poważaniem, Krzysztof Olendzki Ambasador Tytularny Konsul Generalny RP w Vancouver

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE Zaprasza do skorzystania z bezpłatnych lekcji języka angielskiego – kurs dla początkujących – poziom podstawowy.Początek zajęć: środa, 6 kwietnia o godz. 18.30. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (we środy) i potrwają przez kolejne 12 tygodni. Miejsce: Dom Polski, pokój Zagłoba (na parterze). Zajęcia poprowadzi Marta Biedrawa-Raczyńska, nauczycielka ESL. Lekcje są bezpłatne. Uczestnicy jednorazowo płacą $25 opłaty administracyjnej.

Rejestracja na kurs języka angielskiego na poziomie podstawowym pod numerem Domu Polskiego 403-291-3757 lub e-mail: info@dompolski.ca

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE Zaprasza wszystkich zrzeszonych na Walne Zebranie Sprawozdawcze Stowarzyszenia, które odbędzie się w niedzielę, 17 kwietnia 2016 r. w Domu Polskim. Na to Walne Zebranie zapraszamy osoby należące do organizacji. Zaległą składkę członkowską na rok 2016 będzie można zapłacić przed Zebraniem.

ZEBRANIE SPK KOŁA #18 W CALGARY

S.P.K. Koło #18 w Calgary zawiadamia wszystkich członków o Walnym sprawozdawczym zebraniu, które odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia 2016 roku w Domu Polskim o godzinie 14:30 w Sali Zagłoba. Z uwagi na ważność Zebrania prosimy przybycie wszystkich członków.         

WIECZÓR AUTORSKI  „NIECH ŻYJE POLSKA”

Z legendarnym Janem  Pietrzakiem odbędzie się 10 kwietnia br. o godzinie 18:00 w sali Domu Polskiego.  Bilety do nabycia w kiosku prasowym sali parafijalnej, Jan’s Meats & Deli, Old Fashioned Meat & Deli, Polcan i Cracovia Deli. Ewentualnie  przed wejściem. Cały dochód przeznaczony jest na realizację Łuku Tryumfalnego w 100-Rocznicę „Cudu nad Wisłą w roku 1920”

ZABAWA W DOMU POLSKIM

Zapraszamy na wiosenną zabawę taneczną organizowaną przez klub piłkarski „White Eagles” i Dom Polski w sobotę 16 kwietnia o godzinie 19:00. Oprawa muzyczna DJ Mirek Syp. Bilety w cenie $50 od osoby dostępne są w Domu Polskim 403-291-3757 i u Franka Wójcika 403-888-0384

ZABAWA WIOSENNA

Zespoły: „Krakusy” i „Polanie” serdecznie zapraszają na coroczną zabawę wiosenną, która odbędzie się 23 kwietnia w Sali parafialnej. Jak zwykle wykwintna kuchnia Jarka Pelca i świetna zabawa przy oprawie muzycznej Mirka Sypa. Bilety w cenie $50.00 od osoby do nabycia dzisiaj w niedzielę w Sali parafialnej. Informacje i rezerwacja: 403-630-1011.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

 

PRACAPotrzebne są panie do pracy w sprzątaniu. Proszę dzwonić pod telefon 403-663-9886. Zostawiać wiadomość można po polsku lub angielsku. (3x)

OPIEKUNKA DO DZIECKA Poszukuję opiekunki dla rocznej dziewczynki na 5 dni w tygodniu. Dzielnica Mountview. Tel: 403-471-8212. (2x)

SZUKAM OPIEKUNKI Dla starszej pani z zanikiem pamięci na okres letni (czerwiec, lipiec i sierpień) Tel:403-249-3064 (1x)

PRACA Zatrudnię Panie do sprzątania domków w grupie dwuosobowej.Praca jest wymagąjaca fizycznie, w szybkim tempie. Wymagane pozwolenie na pracę oraz dyspozycyjność czasowa. Nie potrzebna znajomość angielskiego. Prawo jazdy mile widziane, ale nie jest obowiązkowe. Stawka za godzine $14.20 po zakończeniu szkolenia.Prosze o przesłanie CV na adres email’owy: pracacalgary@gmail.com Aplikacje bez CV nie będą brane pod uwagę.(4x)

FIRMA INDELIBLE Oferuje remonty i odnawianie mieszkań. Usługi malarskie, kafelkowanie i renowacje, wymiana okien i drzwi.Kontakt w języku polskim i angielskim. Jonathan Skinner 587 225 1875 indeliblemarks@gmx.com (3x)

WAKACJE W B.C Można wynająć na dowolny okres czasu pół domu. Dom całkowicie wyposażony, piękna okolica blisko jeziora Kootenay Lake z plażą w Twin Bay. Inf:403-540-7736 (23x)