15 maja, 2016

15 maja, 2016

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 14 maja

18:00 – O zdrowie i udaną operację dla Krystyny

18:00 – + Bronisław Tałałaj                                     – córki

Niedziela, 15 maja

8:00 – O łaskę i siły dla syna by odrzucił zło             – mama

9:30 – ++ Stanisław i Janina oraz zmarli z rodziny

11:00 – O Boże błogosławieństwo w dniu Urodzin dla Zofii, Michała, Misi i Gianna

12:30 – Za poległych pod Monte Casino             – SPK koło #18

19:00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Krystyny Markiewicz w dniu 65 Urodzin

Poniedziałek , 16 maja

19:00 – + Andrzej Lipski                             – żona z rodziną

19:00 – + Anna Maliszewska (5 rocz)

Wtorek, 17 maja

19:00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Emilii Wełna w 85 rocz. Urodzin             – córka z rodziną

19:00 – + Henryk Komorek     – grupa „Młodzi Duchem”

Środa, 18 maja

19:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Zakowicz, Śliwonik oraz dusze w czyśćcu cierpiące

19:00 – + Zuzanna Kurzydło

Czwartek, 19 maja

19:00 – + Stanisława Leśniewska (8 rocz) – M. Leśniewski

19:00 – ++ Ludwik Mazur i Janina i Henryk Sobarnia

Piątek, 20 maja

9:00 – + Zdzisław Mazur (3 rocz)                          – żona i dzieci

19:00 – + Irena Rudy                                                – rodzina

Sobota, 21 maja

8:30 – + Joanna Pona                                                   – córka

18:00 – + Zdzisław Mazur (3 rocz)               – żona i dzieci

Niedziela, 22 maja – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

8:00 – O Boże błogosławieństwo dla Andrzeja w dniu Urodzin                                        – mama

9:30 – O łaski i siły dla syna by odrzucił zło         – mama

11:00 – O Boże błogosławieństwo z okazji Urodzin dla Moniki i Aleksandra                 – babcia i dziadek

12:30 – + Wacław Kwartek

19:00 – + Krystyna                                   – grono przyjaciół

         ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Dz 2,1-11; 1 Kor 12,3b-7.12-13; J 20,19-23

Ref: Niech zstąpi Duch Twój i odnowi ziemię Gdyby postawić pytanie, gdzie należy szukać głównego źródła nieszczęść na ziemi, wcześniej czy później musielibyśmy stwierdzić, że jest nim brak mądrości. Iluż to ludzi w dojrzałych latach przyznaje, że w życiu popełnili wiele błędów, których się wstydzić będą aż do śmierci, i ze smutkiem pytają: dlaczego człowiek tak długo uczy się mądrości. Jest to jedna z największych tajemnic ludzkiej egzystencji. Grzech jest zawsze niemądrym postępowaniem, ale stanowi nieodłączny element na drodze wiodącej do pełni dojrzałości. Tylko nadzwyczajna łaska Boga może go wykluczyć z ludzkiego życia. Jego zagrożenie maleje, gdy człowiek doskonali swą mądrość. Grzech bowiem na początku jawi się przed nami jako kuszące dobro, a dopiero w skutkach ujawnia swe prawdziwe oblicze. Mądrość przewiduje i dostrzega przyszłe owoce każdej decyzji i każdego czynu. Wie, co sieje i co będzie zbierać. Mądrość w dziedzinie doczesnej zdobywamy doskonaląc wiedzę o świecie i życiu oraz nabywając doświadczenia. To jest droga wypracowania cnoty mądrości, którą dostrzegali i wysoko cenili, obok odwagi, sprawiedliwości i umiarkowania, już w starożytności pogańscy filozofowie. Gdy Bóg przez Objawienie otworzył przed nami perspektywę życia wiecznego, potrzebne było udoskonalenie mądrości nabytej przez ludzi, by wiedzieli, co należy siać w doczesności, jeśli chcą zbierać piękne owoce w wieczności. To udoskonalenie dokonuje się przez dar mądrości. Dar ten stanowi cenne wyposażenie duchowe każdego dojrzałego chrześcijanina. To on umożliwia mu życie bez obaw o poważne zagrożenie przez grzech. Pozwala podejmować decyzje obfitujące w piękne owoce. Szczególnie zaś ten dar potrzebny jest przy dawaniu świadectwa wierze. Mądrość postawy, decyzji, wypowiedzi stanowi argument, któremu nie można się oprzeć. Doskonale to można obserwować w dyskusjach, jakie prowadził Sanhedryn z Apostołami. Po Zesłaniu Ducha Świętego św. Piotr i św. Jan, ludzie prości bez wykształcenia, odpowiadają na stawiane im zarzuty tak celnie i zdecydowanie, że całe gremium uczonych w Piśmie nie jest w stanie obalić ich argumentacji. Podobnie jest ze św. Szczepanem, który życiem przypłacił swój zbyt jasny i mocny wywód na temat zatwardziałości serc Izraelitów. Jezus w Wieczerniku oświadczył, że świat pozna Jego uczniów po ich wzajemnej miłości. Chcąc, by ta miłość miała moc świadectwa i ujawniała wartość chrześcijaństwa, musi promieniować mądrością. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończymy refleksje nad wyposażeniem duchowym, jakie w sakramencie bierzmowania otrzymuje uczeń Jezusa, by mógł dawać świadectwo swej wierze w zmartwychwstanie Mistrza i w nieodwołalność Bożej miłości.

LEKTORZY – 14-15 maja

18:00 – M. Edgar, M.Kulaga, R. Przybylski

8:00 – O. Pepłowski, Organista, M. Sobczak

9:30 – P. Wieleżyński, D. Topor, Z. Topor

11:00 – T. Nowak, Laetare, O. Pietras

12:30 – A. Gurgul, M. Iskra, M. Domaradzki

19:00 – Lektorzy

KOLEKTA z 1 maja $ 4,758.00

Serdecznie dziękujemy za ofiary – Bóg zapłać!

W NASZEJ WSPÓLNOCIE      

 

DRUGA KOLEKTA – POMOC DLA FORT McMURRAY

Katolicy Diecezji Calgary są głęboko wstrząśnięty i zasmuceni z powodu niszczycielskich pożarów w Fort McMurray W dzisiejszą sobotę i niedzielę oprócz naszej modlitwy będzie zbierana druga kolekta na wsparcie poszkodowanych sióstr i braci Diecezji St. Paul w Fort McMurray. Dodatkowo można wesprzeć wysyłając czek pocztą do Catholic Pastoral Centre, payable to Diocese of Calgary – Fire Relief. (120 17 Ave SW, Calgary AB T2S 2T2).

TOGETHER IN ACTION – 2016

Dziękujemy za złożone dotychczas ofiary w wysokości $21,397.00 na cele charytatywne diecezji Calgary. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church z dopisem w memo: TOGETHER IN ACTION. W dalszym ciągu serdecznie prosimy o ofiary na ten cel !

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Przez najbliższy tydzień od 15 do 22 maja Rodzina Zofii i Eugeniusza Gawor będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Zapraszamy na nabożeństwa majowe po każdej Mszy św. wieczornej, podczas którego śpiewamy Litanię Loretańską przed Najświętszym Sakramentem.

Zapraszamy wszystkie dzieci w każdą środę na godz. 18:30

ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE

We wtorek 17, maja trzech diakonów Towarzystwa Chrystusowego otrzyma święcenia kapłańskie w Poznaniu. Każdy z nowo wyświęconych kapłanów odprawi w czerwcu 15 Mszy św. w podanych przez Was zbiorowych intencjach mszalnych. Intencje i ofiary można składać w biurze parafialnym albo przesłać na podany adres: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, Poland. Koperty z dodatkową informacją znajdują się obok biuletynów. Wpłaty można dokonać również kartą płatniczą poprzez stronę internetową: www.przyjaciele.chrystusowcy.pl

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

W niedzielę 22 maja o godz. 2:00pm odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy na spotkania w wyznaczone dni:

– Poniedziałek 16 maja i wtorek 17 maja spotkanie indywidualne rodziców i dziecka z Ks. Proboszczem od 3:00pm

– Sobota, 21 maja o godz. 10:00am spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św., a także dla rodziców i członków ich rodzin. Od poniedziałku 23 maja do czwartku 26 maja tzw. „Biały Tydzień”.

ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Szkoła Św. Anny ( w godzinach zajęć)

Piątek, 27 maja, Sobota, 28 maja

Sala Parafialna ( godz.10:00 -14:00 )

Niedziela, 5 czerwca, Niedziela, 12 czerwca, Niedziela, 28 sierpnia

Opłata za jedno dziecko –               $390.00

Opłata za dwoje dzieci   –               $490.00

Opłata za troje i więcej dzieci –     $550.00

Depozyt za dyżur –                           $ 80.00

Po 28 sierpnia, 2016 roku opłata za szkołę wzrasta o $50.00.

FUNDACJA IM. STEFANA SZOLC ROGOZIŃSKIEGO 

Moi Drodzy ! Z wielką wdzięcznością piszę do was ten krótki liścik ! Otrzymałam waszą pomoc pieniężną a adresowaną dla dzieci w Kamerunie. Jesteście wielcy w tym ! Jesteście wielcy, bo umiecie się dzielić nadzieją na lepsze jutro z tymi , którzy nie mieliby takiej nadziei gdyby nie wy ! Jesteście wielcy, bo widzicie potrzebę współpracy w misyjnym dziele Kościoła, do którego Jezus wezwał wszystkich swoich wyznawców ! Każdy z nas został zaproszony, aby iść i głosić Ewangelię wszystkim narodom, a skoro nie możemy iść na te krańce ziemi, to przynajmniej pomagamy misjonarzom, którzy to czynią ! Lubię powtarzać zdanie błog. Teresy Ledóchowskiej, że kto pomaga misjonarzom, nagrodę misjonarzy otrzyma ! To zdanie ofiaruję wam jako wyraz mojej wdzieczności dla was ! Wy, współpracownicy misjonarzy, dobroczyńcy tak wielu dzieci , bo będę mogła sprawić, że kolejnych kilku dzieci pójdzie do szkoły we wschodnim Kamerunie ! Oni bardzo potrzebują waszych serc i waszej pomocy aby iść w stronę nadziei i przyszłości ich samych, ich rodzin, ich regionu a także ich kraju ! Zdawajcie sobie sprawę, jak wiele wnosicie w ich przyszłość, jak ważna to cegiełka, którą kładziecie w budowanie lepszej przyszłości w Kamerunie ! Jesli ktoś z was zechciałby wspomagac indywidualnie któreś dziecko, znać jego imię i nazwisko, widzieć jego zdjęcia, znać wyniki nauczania, czyli być takim « rodzicem adopcyjnym » ale na odległość, to zapraszam serdecznie na stronę Fundacji im. Stefana Szolc Rogozińskiego :

http://sercedlaafryki.com/?page_id=320 Można tam wybrać dziecko, młodego czy nawet studenta i dowiedzieć się co i jak. Niech Dobry Bóg wynagrodzi wam ten piękny odruch serca ! Niech sprawi, że wy sami i wasze rodziny będziecie chodzić otoczeni Bożą Miłością na codzień ! I niech wam błogosławi ! Siostra Tadeusza, OP

PASTORAL CARE TEAM

Parafia M.B.K.P zaprasza wszystkich parafian w miarę czasu i z otwartym sercem do modlitw za życie przed kliniką aborcyjną w Calgary, 2431 – 5 Ave N.W. Dyżur naszej parafii jest w każdy piątek od godz. 9:00 do 10:00am.

PODZIĘKOWANIE

Rycerze Kolumba dziękują wszystkim Parafianom za hojne wsparcie Programu „Róże do Życia”. Dzięki Waszemu wsparciu zebraliśmy kwotę $ 1,871.60. Kwota ta zostanie przekazana na wsparcie programów pomocy „Pro-Life”. Dziękujemy także naszemu kapelanowi Ks. Jackowi Walkiewiczowi za poparcie naszej inicjatywy.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Zawiadamiamy, że biblioteka 22 maja będzie nieczynna ze względu na długi weekend.

Z ŻYCIA POLONII

 

DZIEŃ DZIECKA

Tegoroczny „Dzień Dziecka” będzie wspaniałym przeżyciem dla Twojego malucha.  Dziecięca grupa teatralna Scena Młodych Zielony Dzwon oraz Harcerstwo w Calgary (ZHP) serdecznie zapraszają na Festiwal z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 5 czerwca o godz. 14:00 w Domu Polskim.  W programie przedstawienie dla dzieci pt. „Królewskie Tarapaty”, mnóstwo nagród, konkursów, zabaw, opowieści bajarki, malowanie twarzy oraz innych atrakcji…Rezerwacja biletów konieczna: email: zielony.dzwon@gmail.com lub telefon: Magda-403 803 5771 lub Dorota 403 465 6091. Bilety $10 od osoby.

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE Zaprasza na majowe zebranie miesięczne w niedzielę, 29 maja w Domu Polskim. Początek o godz.14.30. Zapraszamy wszystkich zrzeszonych oraz osoby zainteresowane działalnością organizacji.

KOMUNIKAT SPK KOŁA #18 W CALGARY

Uwaga: Zebranie ogólne przeniesione na dzień 5 czerwca

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

WAKACJE W B.C Można wynająć na dowolny okres pół domu. Dom całkowicie wyposażony, piękna okolica blisko jeziora Kootenay Lake z plażą w Twin Bay. Można ze sobą zabrać psa. Inf:403-540-7736 (17x)

PRACA

Poszukuję opiekunki dla rocznej dziewczynki na 5 dni w tygodniu. Dzielnica Mountview. Tel: 403-471-8212. (1x)

PRACA

Poszukuję panie do sprzątania domów. Zainteresowane osoby proszę dzwonić. Tel: 403-247-1251 (1x)

PRACA

Potrzebne kobiety do sprzątania domów. Dobre warunki i wynagrodzenie. Przejazdy między domami wliczone w czas pracy. Stawka początkowa od $14.50 do $15.00 w zależności od doświadczenia. Pozwolenie na pracę konieczne. Tel: 403-803-1747 (2x)

WYNAJMĘ APARTAMENT

Apartament 73 m2, 3 pokoje, loggia, schowek. Widok na park. Na terenie ogrodzonego budynku windy, basen, siłownia, korty tenisowe, pralnia, pokój spotkań, sala imprezowa, przydzielony parking. Koło domu przystanki tranzytu. Lokalizacja:  Calgary – Dalhousie NW.  Tel: 403-680-5480.(3x)

GRUPA „NADZIEJA”

Jeśli uważasz, że masz problem z nadużywaniem alkoholu, nie jesteś odosobniony. W każdy czwartek o godz. 19:30 odbywają się spotkania dla kobiet i mężczyzn w salce przy Kościele St. Joseph 640 – 19 Ave NW. Serdecznie zapraszamy. (12x)

DO WYNAJĘCIA

Małżeństwo szuka pilnie domu lub basementu do wynajęcia. Tel: 403-277-2222 (1x)          

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

MARRIAGE PREPARATION (MAY 30 & JUNE 17-18, 2016) Couples are required to attend one orientation evening at least two weeks prior to the weekend sessions to allow time for completion of questions for reflection and dialogue in „For Better & For Ever”. This is followed by the weekend sessions. Registration Fee: $195.00 (includes all materials, refreshments at all sessions and Lunch on Saturday) The registration fee is due prior to attending the program Please make cheque payable to: Life and Family Resource Center 120 – 17 Avenue SW Calgary, AB T2S 2T2We also accept Cash, Visa and MasterCard Cancellation Policy An administration fee of $50 will be charged for cancellations prior to the orientation night. No refunds will be issued for no shows or cancellations after the orientation night. For more information or registration contact the Life & Family Resource Centre at 403-218-5505

ONE ROCK FESTIVAL OF FAITH

August 12-14, 2016. Early bird pricing is on now. Tickets and more information at: www.onerock.ca

Support One Rock All six Dioceses in Alberta are joining efforts for the One Rock Festival of Faith, August 12, 13 & 14 to present World Youth Day At Home. You can donate by using two options. 1. Online at onerock.ca – „How can I help” page or 2. By sending a cheque designated for One Rock made payable to RC Diocese of Calgary, 120 17 Ave SW, Calgary, AB T2S 2T2.