8 maja, 2016

8 maja, 2016

INTENCJE MSZALNE

 

Sobota, 7 maja

18:00 – + Małgorzata Grabowska

Niedziela, 8 maja – Wniebowstąpienie Pańskie

8:00 – ++ Marta Turska i zmarli z rodziny             – dzieci

9:30 – + Izydor Waśniewski

11:00 – ++ Józef i Cecylia Zelazowski     – córka z rodziną

12:30 – + Bogdan Wysocki (1 rocz)             – brat z rodziną

19:00 – + Piotr Nowak                               – córka z rodziną

Poniedziałek , 9 maja

19:00 – O Boże błogosławieństwo i powrót do zdrowia dla Ireny Majewski i dziękczynna dla lekarzy                                                                                                                        – brat

19:00 – ++ Stanisław, Stefan i Marianna Surowiec                    – żona z rodziną

Wtorek, 10 maja

19:00 – + Świętosław Rudy                                    – rodzina

19:00 – O swiatło ducha św. i Boże błogosławieństwo w pewnej intencji

Środa, 11 maja

19:00 – Dziękczynna za powrót do zdrowia dla Andrzeja Ficek i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo              – przyjaciele

19:00 – Dziękczynna za otrzymane łaski oraz o zdrowie i szczęśliwą podróż i opiekę Matki Bożej dla rodziny

Czwartek, 12 maja

19:00 – O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla mamy       – syn i córka

19:00 – + Za zmarłych z rodziny Obrockich

Piątek, 13 maja

9:00 – Dziękczynna i o łaski dla rodziny Tamegnon

19:00 – + Marian Cierniak (1 rocz)Sobota, 14 maja

8:30 – + Ala Mills

8:30 – + Bożena Kaczmarek

18:00 – + Bronisław Tałałaj            – córki

Niedziela, 15 maja

8:00 – O łaskę i siły dla syna by odrzucił zło         – mama

9:30 – ++ Stanisław i Janina oraz zmarli z rodziny

11:00 – O Boże błogosławieństwo w dniu Urodzin dla Zofii, Michała, Misi i Gianna

12:30 – Za poległych pod Monte Casino             – SPK koło #18

19:00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Krystyny Markiewicz w dniu 65 Urodzin

 

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

Dz 1,1-11; Ef 1,17-23; Mt 28,19.20

Ref: Pan wśród radości wstępuje do nieba.

Gdybyśmy lepiej rozumieli tajemnicę dzisiejszej uroczystości, kościoły byłyby pełne. Ich pustka to znak małej wiary odnośnie tajemnic naszej wiary. Niewielu dziś przychodzi do świątyni, aby podziękować Bogu za otwartą drogę do świata prawdziwej wolności. Dzisiejsza uroczystość mówi nam o tej wartości, której wszyscy szukają, a znaleźć nie mogą, mówi o prawdziwej wolności. Kiedy uważnie obserwujemy nasze życie doczesne, okazuje się, że jesteśmy bardzo ograniczeni i zniewoleni. Ograniczeni swoimi siłami, talentami, ilością pieniędzy w kieszeni, układami politycznymi, gospodarczymi, społecznymi, na które nie mamy większego wpływu. Ograniczeni dziurą ozonową, zatrutym powietrzem, wodą. Ograniczeni ilością przeżytych lat. Już nie wspomnę o chorobach i kalectwach. A jednak w sercu człowieka jest wielka tęsknota do pełnej wolności. I oto dzisiejsza uroczystość mówi nam o świecie pełnej wolności. Spośród naszych ograniczeń Chrystus wychodzi i przechodzi w świat wolności. Syn Boga przychodząc na ziemię chciał nam powiedzieć coś więcej. Doczesność to nie tylko więzienie, czasami bardzo ciasne, takie niewygodne jak wózek, na którym siedzi kaleki człowiek, jak łóżko ciężko chorego człowieka, który czeka, aby go ktoś obrócił. To są te straszne więzienne cele na ziemi. To także wielka szansa wykorzystania wszystkich ograniczeń do kształtowania własnego serca, do dojrzałości. To jest tak, jakbyśmy byli w bardzo ciasnej formie, w której kształtuje się nasze serce do pełni wolności. Chrześcijaństwo to radość nie tylko czekania na wolność, ale radość twórczego przeżywania każdego dnia. Podziękujmy dziś Chrystusowi zarówno za to, że otworzył przed nami drogę do świata prawdziwej wolności, jak i za to, że możemy razem z Nim przyjąć te wszystkie ograniczenia wiedząc, że kształtują one nasze serce. Tu jest czas na zasługę, tu jest czas na dojrzewanie. A ponieważ każdego z nas rzeźbią inne ograniczenia, kształtuje się w nich indywidualność niepowtarzalna. Nie ma na świecie dwu identycznych ludzi. Każdy człowiek to niepowtarzalne arcydzieło, które wielbić będzie Boga w świecie pełnej wolności przez wieki. Zanieśmy dziś do Boga dziękczynienie za świat wolności, do którego zmierzamy, i dziękczynienie za to, że Syn Boga nauczył nas w ziemskich ograniczeniach kształtować nasze serce.

 

LEKTORZY – 7-8 maja

18:00 – M. Edgar, D. Topor, Z. Topor

8:00 – M. Pepłowski, A. Rudzińska, O. Pepłowski

9:30 – J. Borecki, M. Iskra, M. Domaradzki

11:00 – M. Michalewicz, Laetare, M. Sapielak

12:30 – J. Miazga, S. Teresa, T. Miazga

19:00 – Lektorzy/Młodzież

W NASZEJ WSPÓLNOCIE      

 

ŻYCZENIA NA DZIEŃ MATKI

Dziś w niedzielę z okazji Dnia Matki składamy serdeczne życzenia wszystkim Matkom i Kobietom – niech Maryja Matka Boża wyprasza Wam wiele obfitych łask Bożych w życiu rodzinnym oraz daje dużo sił i miłości w wychowywaniu dzieci. Zdrowia i radości oraz pełni satysfakcji w realizowaniu powołania macierzyńskiego – Szczęść Boże i Sto lat !

INFORMACJA

Prosimy parafian, aby dla bezpieczeństwa nie zapalać lampek przy pomniku Świętego Jana Pawła II.

TOGETHER IN ACTION – 2016

Dziękujemy za złożone dotychczas ofiary w wysokości $21,397.00 na cele charytatywne diecezji Calgary. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church z dopisem w memo: TOGETHER IN ACTION. W dalszym ciągu serdecznie prosimy o ofiary na ten cel !

 

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Przez najbliższy tydzień od 8 do 15 maja Rodzina Grażyny i Leszka Miazga będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Zapraszamy na nabożeństwa majowe po każdej Mszy św. wieczornej, podczas którego śpiewamy Litanię Loretańską przed Najświętszym Sakramentem.

Zapraszamy wszystkie dzieci w każdą środę na godz. 18:30

ŚWIĘCENIA DIAKONATU

We wtorek 17, maja trzech diakonów Towarzystwa Chrystusowego otrzyma święcenia kapłańskie w Poznaniu. Każdy z nowo wyświęconych kapłanów odprawi w czerwcu 15 Mszy św. w podanych przez Was zbiorowych intencjach mszalnych. Intencje i ofiary można składać w biurze parafialnym albo przesłać na podany adres: Towarzystwo Chrystusowe dla Polonii Zagranicznej ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań, Poland. Koperty z dodatkową informacją znajdują się obok biuletynów. Wpłaty można dokonać również kartą płatniczą poprzez stronę internetową: www.przyjaciele.chrystusowcy.pl

RÓŻE DO ŻYCIA – AKCJA RYCERZY KOLUMBA.

Po wszystkich Mszach św. w czasie tego weekendu Dnia Matki, Rycerze Kolumba będą prosili o poparcie dla programu „Prawo do Życia”. Każda donacja będzie uhonorowana specjalnym znaczkiem z wyszytą różą. Prosimy o hojne poparcie.

KAWIARENKA

W tym miesiącu zespoły „Polanie” i „Krakusy” zapraszają do kawiarenki parafialnej. Gwarantujemy świetną kawę, pyszne ciasta oraz gorący lunch. Poranną kawę umilą występy zespołów.

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

W niedzielę 22 maja o godz. 2:00pm odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy na spotkania w wyznaczone dni:

– Środa 11 maja   – próba dzieci w kościele 5:15pm

– Poniedziałek 16 maja i wtorek 17 maja spotkanie indywidualne rodziców i dziecka z Ks. Proboszczem od 3:00pm

– Sobota, 21 maja o godz. 10:00am spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św., a także dla rodziców i członków ich rodzin. Od poniedziałku 23 maja do czwartku 26 maja tzw. „Biały Tydzień”.

ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Szkoła Św. Anny ( w godzinach zajęć)

Piątek, 13 maja, Sobota, 14maja, Piątek, 27 maja, Sobota, 28 maja

Sala Parafialna ( godz.10:00 -14:00 )

Niedziela, 5 czerwca, Niedziela, 12 czerwca, Niedziela, 28 sierpnia

Opłata za jedno dziecko –               $390.00

Opłata za dwoje dzieci   –               $490.00

Opłata za troje i więcej dzieci –     $550.00

Depozyt za dyżur –                           $ 80.00

Po 28 sierpnia, 2016 roku opłata za szkołę wzrasta o $50.00.

KRUCJATA MODLITWY W OBRONIE POCZĘTYCH DZIECI

Organizatorzy KRUCJATY, związani z tygodnikiem katolickim Źródło, serdecznie zachęcają do włączania się w KRUCJATĘ MODLITWY- w duchu wdzięczności za ogrom łask udzielonych dziełu obrony życia człowieka w minionych 35 latach, ufni we Wszechmoc Trójjedynego Boga i przemożne Wstawiennictwo Matki Bożej i proponują wspólną modlitwę w następujących intencjach: przebłagalnej: za grzechy przeciw życiu człowieka, popełnione w naszej Ojczyźnie; dziękczynnej: za wielkie dobro, jakiego doświadczyliśmy, a w szczególności za uratowanie dzieci, ocalone sumienia matek i ojców oraz pracowników służby zdrowia; za wprowadzenie prawodawstwa chroniącego życie nienarodzonych; błagalnej: o dalszy wzrost szacunku wobec życia człowieka nienarodzonego, chorego, w podeszlym wieku. Wiecej informacji: email: modlitwa@krucjata.org.www.kochamykazdedziecko.pl

PASTORAL CARE TEAM

Parafia M.B.K.P zaprasza wszystkich parafian w miarę czasu i z otwartym sercem do modlitw za życie przed kliniką aborcyjną w Calgary, 2431 – 5 Ave N.W. Dyżur naszej parafii jest w każdy piątek od godz. 9:00 do 10:00am.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Zawiadamiamy, że biblioteka 22 maja będzie nieczynna ze względu na długi weekend.

Z ŻYCIA POLONI

KOMUNIKAT SPK KOŁA NR 18 W CALGARY

W dniu 15 maja 2016 r. zapraszamy w mundurach na uroczystą Mszę Św. o godz.12.30 do Kościoła MBKP w Rocznicę Bitwy pod Monte Cassino. (Zebranie odwołane w tym dniu). Uwaga: Zebranie ogólne przeniesione na dzień 5 czerwca

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

WAKACJE W B.C Można wynająć na dowolny okres pół domu. Dom całkowicie wyposażony, piękna okolica blisko jeziora Kootenay Lake z plażą w Twin Bay. Można ze sobą zabrać psa. Inf:403-540-7736 (18x)

PRACA Zatrudnię do sprzątania wieczorami przez 7 razy w tygodniu. Proszę dzwonić po więcej informacji:

403-540-7736 (1x)

PRACA

Poszukuję opiekunki dla rocznej dziewczynki na 5 dni w tygodniu. Dzielnica Mountview. Tel: 403-471-8212. (2x)

PRACA

Poszukuję panie do sprzątania domów. Zainteresowane osoby proszę dzwonić. Tel: 403-247-1251 (2x)

PRACA

Potrzebne kobiety do sprzątania domów. Dobre warunki i wynagrodzenie. Przejazdy między domami wliczone w czas pracy. Stawka początkowa od $14.50 do $15.00 w zależności od doświadczenia. Pozwolenie na pracę konieczne. Tel: 403-803-1747 (3x)

WYNAJMĘ APARTAMENT

Apartament 73 m2, 3 pokoje, loggia, schowek. Widok na park. Na terenie ogrodzonego budynku windy, basen, siłownia, korty tenisowe, pralnia, pokój spotkań, sala imprezowa, przydzielony parking. Koło domu przystanki tranzytu. Lokalizacja:  Calgary – Dalhousie NW.  Tel: 403-680-5480.(4x)

POSZUKUJĘ OPIEKUNKI

Dla dwójki dzieci w wieku 2 i 4 latka, dwa razy w tygodniu. Dzielnica Bowness NW.

Tel:403-618-7403 (1x)

GRUPA „NADZIEJA”

Jeśli uważasz, że masz problem z nadużywaniem alkoholu, nie jesteś odosobniony. W każdy czwartek o godz. 19:30 odbywają się spotkania dla kobiet i mężczyzn w salce przy Kościele St. Joseph 640 – 19 Ave NW. Serdecznie zapraszamy. (1x)

DO WYNAJĘCIA

Małżeństwo szuka pilnie domu lub basementu do wynajęcia. Tel: 403-277-2222 (2x)

 Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

MARRIAGE PREPARATION (MAY 30 & JUNE 17-18, 2016) Couples are required to attend one orientation evening at least two weeks prior to the weekend sessions to allow time for completion of questions for reflection and dialogue in „For Better & For Ever”. This is followed by the weekend sessions. Registration Fee: $195.00 (includes all materials, refreshments at all sessions and Lunch on Saturday) The registration fee is due prior to attending the program Please make cheque payable to: Life and Family Resource Center 120 – 17 Avenue SW Calgary, AB T2S 2T2We also accept Cash, Visa and MasterCard Cancellation Policy An administration fee of $50 will be charged for cancellations prior to the orientation night. No refunds will be issued for no shows or cancellations after the orientation night. For more information or registration contact the Life & Family Resource Centre at 403-218-5505

RALLY TO PROTECT ALBERTA CHILDREN

Parents for Choice in Education is organizing a peaceful rally to protect Alberta children by upholding parental rights (Bill 10, Alberta Education Guidelines, Gender Identity & Expression, and Parental Notification) on Saturday, May 14, 2:00pm at Calgary McDougall Centre. For more visit http://parentchoice.ca/

ONE ROCK FESTIVAL OF FAITH

August 12-14, 2016. Early bird pricing is on now. Tickets and more information at: www.onerock.ca

Support One Rock All six Dioceses in Alberta are joining efforts for the One Rock Festival of Faith, August 12, 13 & 14 to present World Youth Day At Home. You can donate by using two options. 1. Online at onerock.ca – „How can I help” page OR 2. By sending a cheque designated for One Rock made payable to RC Diocese of Calgary, 120 17 Ave SW, Calgary, AB T2S 2T2.

BLUE MASS

Everyone is invited to the Knights of Columbus Calgary Chapter Blue Mass at St. Mary’s Cathedral 219 – 18th Avenue SW on May 15, 2016 at 2pm. For more contact Hardy Del Castillo at 587-703-1585.

ORGANIZING FUNDRAISER

Mezzo Soprano Eswina Ngai & Friends present “Shared Blessings”, a fundraising concert featuring music from Broadway to Opera. Proceeds will benefit Made by Momma (madebymomma.org), a registered Canadian charity that provides wholesome nourishment & nurturing care for mothers and young children facing situations of adversity and crisis. June 4, 2016, 7 p.m.  Southwood United Church, 10690 Elbow Dr. SW. Tickets: $25/pp $20/seniors & youth.  Doors open at 6:30 p.m. for silent auction. For more info & tickets: www.eswina.com