12 czerwca, 2016

12 czerwca, 2016

INTENCJE MSZALNE

 

Sobota, 11 czerwca – Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła

18:00 – O Boże błogosławieństwo w dniu ślubu dla Dominika i Madelaine          – rodzice

Niedziela, 12 czerwca

8:00 – + Barbara Żaba                              – córka z rodziną

9:30 – + Adela Przeginiak (2 rocz)           – mąż z rodziną

11:00 – O nawrócenie i pojednanie w rodzinie

12:30 – O Boże błogosławieństwo dla Tomasza i Marty Wójcik w 25 rocz. Sakramentu małżeństwa

19:00 – + Krystyna                                                        – mąż

Poniedziałek, 13 czerwca – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła

19:00 – + Olga Kazimiera Brodzka

Wtorek, 14 czerwca – Wspomnienie Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika

19:00 – + Jacek Cierniak (1 rocz)

Środa, 15 czerwcaWspomnienie Bł. Jolanty, Zakonnicy

19:00 – ++ Józef i Stefania Twarog                       – rodzina

Czwartek, 16 czerwca- Dzień Powszedni

19:00 – + Edmund Niemczewski (12 rocz)         – córka i syn z rodziną

Piątek, 17 czerwca – Wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zakonnika

9:00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Ludmiły i Otylii

19:00 – + Małgorzata Grabowska

Sobota, 18 czerwca – Dzień powszedni

8:30 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Piotra i jego rodziny           – mama

18:00 – O Boże błogosławieństwo i umocnienie w wierze dla całej rodziny

Niedziela, 19 czerwca

8:00 – + Andrzej

9:30 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Najświętszej dla Elżbiety i Marka Machula      – R. Piekut

11:00 – O Boże błogosławieństwo dla Krystyny Pawlickiej w dniu Urodzin                                      – dzieci

12:30 – ++ Ludmiła i Michał                                   – rodzina

19:00 – + Elżbieta Wołoszczuk

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

2 Sm 12,1.7-10.13; Ga 2,16.19-21; Łk 7,36-8,3

Ref: Daruj mi, Panie, winę mego grzechu

Łatwo jest wybierać się do Boga człowiekowi, któremu udało się zachować czyste sumienie, nabyć cnoty, udoskonalić ducha, dokonać wielu dzieł i z grubą księgą dobrych uczynków stanąć przed Ojcem, jako dobre i kochające dziecko, dumne z Ojca i dumne z siebie. Wielu ludzi sądzi, że jest to podstawowy warunek spotkania z Ojcem. Jeśli ktoś nie jest dobrym dzieckiem, to nie ma się co pokazywać na progu ojcowskiego domu. Gdyby nawet to uczynił, drzwi znajdzie zamknięte, a jeśli zapuka, Ojciec mu odpowie: „Nie znam cię”. Rzeczywistość jest jednak inna. Można iść do Ojca ze zniszczonym sumieniem, z brzemieniem wad zamiast cnót, z zeszpeconą duszą, i nie tylko z pustymi rękami, lecz z grubą księgą uczynków złych, z których wiele już nie nadaje się do naprawienia. Można iść do Ojca jako niedobre, nie kochające dziecko, z którego Ojciec nie może być dumny i które wstydzi się samo siebie. Można iść, i nie tylko można, lecz jest to jedyna mądra rzecz, którą taki człowiek jest w stanie uczynić. Gdziekolwiek bowiem pójdzie, do kogokolwiek zapuka, czeka go odtrącenie i wzgarda. Jedynie drzwi domu Ojca zastanie otwarte, a ramiona Ojca go przygarną. Ten powrót jest bardzo trudny. Wstyd i fałszywa ambicja uważają to za kompromitację Boga i siebie. Jest to krok tysiące razy trudniejszy niż krok kochającego i grzecznego dziecka, które zawsze sprawiało radość Ojcu. I w trudzie tego kroku jest zawarte dzieło życia takiego nieszczęśliwego człowieka. Istnieją dwa warunki decydujące o postawieniu tego kroku. Potrafi go uczynić ten, kto uwierzy, że Bóg go kocha, jak Ojciec dziecko. Ze swoją nędzą, głupotą, klęską – nawet totalną – można podejść jedynie do tego, kto nas kocha. On bowiem potrafi dostrzec w nas nie tylko stopień zniszczenia naszej duszy, lecz i jej wartość. Jesteśmy ważni i cenni jedynie dla tych, którzy nas kochają. Bóg nas zawsze kocha i dla Niego jesteśmy zawsze ważni. Przeżycie prawdy, że Bóg nas kocha mimo nieudanego życia, ułatwia podejście do Niego jako przebaczającego Ojca.

Drugim warunkiem jest dostrzeżenie wielkości swojej winy. Trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje czyny, za to, co w grzechu jest nasze. Świadomość zmarnowanych lat, a nawet życia, prowadzi do żalu. Człowiek wówczas jest w stanie zapłakać nad sobą. Te łzy bólu są jedynym skarbem, jaki człowiek niesie z sobą. Ręce są brudne, sumienie zniszczone, lecz zraniona dusza płacze. Ojciec widząc tę łzę w oku swego dziecka, przygarnia je i przebacza. Dla nas grzeszników ewangeliczna scena rozmowy Jezusa z prostytutką należy do najradośniejszych scen w Biblii. To żywa ilustracja przypowieści o synu marnotrawnym. Kobieta, która zniszczyła swoją godność, uwierzyła, że Jezus ją kocha i On jeden nie wykorzysta jej, jak to robiło wielu innych mężczyzn, i nie odtrąci, jak to czynili mieszkańcy miasta, lecz przyjmie. Zdobyła się na gest wyznania swojej wiary w miłość Mistrza z Nazaretu i nie zawiodła się. Jezus dostrzegł jej wiarę i dostrzegł łzy bólu z powodu straconych bezpowrotnie lat – owego długu nie do spłacenia. Otrzymała odpuszczenie grzechów i pochwałę: „Twoja wiara cię ocaliła”.

Niewielu ludzi pobożnych rozumie trud nawrócenia grzesznika. Bóg jednak rozumie, dlatego tak cierpliwie czeka i tak wysoko ocenia tych, którzy mają odwagę przyjść do Niego ze swymi grzechami.

 

LEKTORZY – 11-12 czerwca

18:00 – J. Pietrzak, A. Wojciechowska, E. Kiegler

8:00 – O. Pepłowski, M. Iskra, M. Pepłowski

9:30 – J. Miazga, M. Kulaga, T. Miazga

11:00 – M. Kaczan, S. Teresa, T. Nowak

12:30 – O. Pietras, S. Salome, A. Gurgul

19:00 – P. Adamski, A. Wojciechowska, P. Adamski

W NASZEJ WSPÓLNOCIE      

TOGETHER IN ACTION – 2016

Dziękujemy za złożone dotychczas ofiary w wysokości $23,471.00 na cele charytatywne diecezji Calgary. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church z dopisem w memo: TOGETHER IN ACTION. W dalszym ciągu serdecznie prosimy o ofiary na ten cel !

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Przez najbliższy tydzień od 12 do 19 czerwca Rodzina Marty i Józefa Zdończyk będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Zapraszamy w miesiącu czerwcu na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00.

PARKING PARAFIALNY

Zawiadamiamy studentów, którzy będą ponawiać pozwolenie na parking, że w tym roku będzie pobierana opłata roczna w wysokości $ 100.00. Pozwolenie jest tylko wydawane dla osób, którzy należą do naszej parafii i systematycznie uczęszczają na Mszę św. Pieniądze przeznaczone będą o zadbanie naszego parkingu i terenu Kościoła.

SPOTKANIE KANDYDATÓW NA MINISTRANTÓW

Zapraszamy rodziców oraz kandydów na ministrantów w środę 15 czerwca po Mszy św wieczornej.

BIULETYN PARAFIALNY

Biuletyn przez okres wakacji począwszy od niedzieli 19 czerwca będzie wydawany raz na dwa tygodnie.

BIURO PARAFIALNE PODCZAD WAKACJI

Zawiadamiamy, że biuro podczas wakacji będzie czynne trzy razy w tygodniu we wtorki, środy i czwartki od 9:00 do 13:00 począwszy od wtorku 22 czerwca.

MSZE ŚW. PORANNE PODCZAS WAKACJI

Przez okres wakacji nie będzie sprawowanych Mszy św. porannych w piątki i soboty. W pierwszy piątek miesiąca 1 lipca i 5 sierpnia po porannej Mszy św. będzie sprawowana całodniowa Adoracja do Najświętszego Sakramentu.

Przez okres wakacji nie będzie odwiedzin chorych i starszych z naszej parafii.

WYJAZDY NA WAKACJE

Wielu naszych parafian udaje się na wakacje i odwiedziny rodzin w Polsce i innych krajach. Na drogę pokoju i pomyślności niech was kieruje wszechmogący Bóg, a Rafał Archanioł niech towarzyszy wam w drodze. Wakacje niech będą dla wszystkich błogosławionym czasem duchowego odrodzenia.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Biblioteka na okres wakacyjny będzie nieczynna. Termin do oddania zaległych książek upływa w niedzielę 26 czerwca, i to będzie ostatni dzień czynnej biblioteki. Prosimy bardzo, aby do tego terminu książki zostały zwrócone.

CZASOPISMO RELIGIJNE „MIŁUJCIE SIĘ”

Zachęcamy do lektury pisma religijnego: dwumiesięcznika „Miłujcie się.” wydawanego przez Księży Chrystusowców w Poznaniu. W dwumiesięczniku „Miłujcie się”, który znajduje się obok biuletynów można znaleźć interesujące artykuły.

RYCERSTWO NIEPOKALANEJ

Dzisiaj w niedzielę, 12 czerwca, po Mszy św. o godzinie 11:00 odbędzie się w kościele ostatnie przed wakacjami zebranie dzieci, młodzieży i rodziców należących do Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy i również przypomnamy o modlitwie do Matki Bożej, którą członkowie Rycerstwa Niepokalanej powinni codziennie odmawiać: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie”. Rycerstwo Niepokalanej walczy modlitwą i przykładem dobrego życia o nawrócenie grzeszników i lepszy świat.

PASTORAL CARE TEAM

Parafia M.B.K.P zaprasza wszystkich parafian w miarę czasu i z otwartym sercem do modlitw za życie przed kliniką aborcyjną w Calgary, 2431 – 5 Ave N.W. Dyżur naszej parafii jest w każdy piątek od godz. 9:00 do 10:00am.

KAWIARENKA

Zespół „Mazowia” zaprasza do kawiarenki dzisiaj w niedzielę. Zapraszamy na wyśmienite wypieki pań z tej grupy oraz na lunch, który będzie serwowny w dzisiejszą niedzielę. Dzisiaj od godziny 10:00 będą zapisy do zespołu.

ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Sala Parafialna ( godz.10:00 -14:00 )

Niedziela, 12 czerwca, Niedziela, 28 sierpnia

Opłata za jedno dziecko –               $390.00

Opłata za dwoje dzieci   –               $490.00

Opłata za troje i więcej dzieci –     $550.00

Depozyt za dyżur –                           $ 80.00

Po 28 sierpnia, 2016 roku opłata za szkołę wzrasta o $50.00.

ZARZĄD FUNDACJI IM. SW. BRATA ALBERTA Serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej za dotacje w wysokości $400.  Pieniądze te przekażemy do Domu Małego Dziecka we Wrocławiu i powiadomimy ten ośrodek, że to dzieci dzieciom przekazały te pieniądze.   Bóg zapłać! Życzymy wszystkim spokojnych i radosnych wakacji!

ZEBRANIE RYCERZY KOLUMBA

W środę 15 czerwca, o godz. 19:45 – spotkanie Rycerzy Kolumba. W zebraniu biorą udział tylko ci, którzy zostali przyjęci do organizacji.

WYPOWIEDZI MATURZYSTÓW 2016

WARTOŚCI UNIWERSALNE

„Wiara jako wartość w życiu ludzkim jest bezcenna, ale coraz więcej ludzi traci wiarę w Chrystusa, bo np. nie mają czasu albo już nie wyznają Chrystusa jako Zbawiciela. W życiu nie można bawić się Bogiem, albo myśleć, że jesteśmy mądrzejsi. Inne religie ogłaszają się, że są najlepsze, ale tylko Jezus Chrystus dla nas niósł krzyż i umarł, zmartwychwstał i dalej nas kocha. Nie ma innej wiary, gdzie Bóg umarł za ludzi. Jestem bardzo dumny, że jestem chrześcijaninem”.

„Dla mnie najważniejszą wartością jest wiara, wiara w Boga, ale nie tylko, rownież wiara w siebie i innych. Wiara w Boga i siebie, że możesz coś zrobić i dokonać pomaga w najtrudniejszych chwilach życia”.

„Bez wiary w Boga, życie nie ma sensu. Wiara w Boga powinna nas wzmacniać, pomaga nam w codziennych trudach i problemach”.

Nigdy nie wolno tracić wiary, bo bez tego to trudno będzie przeżyć. W Bogu mam Przyjaciela, na którym mogę polegać”.

„Rodzina zawsze jest z tobą, by pomagać w życiu, wychowywać, abyś był mądrym i dobrym człowiekiem. Jestem bardzo wdzięczna, że moja rodzina jest szczęśliwa, że możemy wspólnie rozwiązywać probemy. Kocham moją rodzinę”.

„Rodzina łączy wszystkie wartości, bez rodziny nie możemy nic: mama, tato, brat, siostra, Bóg- to oni wszyscy należą do mojej rodziny. Rodzina –to osoby, ktore nas nigdy nie opuszczą. Powinniśmy codziennie dziękować naszym rodzicom”.

„Moja rodzina, a zwłaszcza moi rodzice są dla mnie przykładem na przyszłość. Ich wzajemna miłość i silna moc przezwyciężania problemów, dają mi nadzieję na przyszłość. Największym darem, którym mnie rodzice obdarzyli, to dar wiary w Pana Boga. To dzięki nim mam silną wiarę i dzięki mojej rodzinie jestem, kim jestem”.

„Prawda jest ważna, bo jest jedyna. Cechą człowieka wierzącego jest to, że głosi prawdę. Prawda jest fundamentem życia. Głoszenie prawdy nie jest zawsze łatwe, ale musimy prawdę, jako największą wartość, mieć zawsze w naszym sercu”.

Z ŻYCIA POLONII

DOM POLSKI I KLUB PIŁKARSKI „WHITE EAGLES”

Zapraszają dzisiaj w niedzielę 12 czerwca w godzinach 10:00 – 18:00 na Wiosenny Piknik Sportowy. W programie transmisje telewizyjne meczów piłkarskich w ramach EURO 2016: POLSKA – IRLANDIA PŁN godz. 10:00 i NIEMCY – UKRAINA godz. 13:00. Zabawy dla dzieci od 15:00 Polski bufet i piwo.Wstęp wolny

ZWIĄZEK PODHALAN W CALGARY

Zaprasza wszystkich serdecznie na coroczny piknik góralski , który odbędzie się w sobotę dnia 18 czerwca o godz. 13:00  w przepięknie położonym terenie niedaleko Ghost Lake – 26303 Beaupre Creek Rd.  Bilety w cenie $ 10.00 do nabycia przy wejsciu. Mapa i dojazd dostępne na naszej stronie: http://zwiazekpodhalancalgary.ca.

 OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

WAKACJE W B.C

Można wynająć na dowolny okres pół domu. Dom całkowicie wyposażony, piękna okolica blisko jeziora Kootenay Lake z plażą w Twin Bay. Można ze sobą zabrać psa. Inf: 403-540-7736 (14x)

PRACA

Potrzebne kobiety do sprzątania domów. Dobre warunki i wynagrodzenie. Przejazdy między domami wliczone w czas pracy. Stawka początkowa od $14.50 do $15.00 w zależności od doświadczenia. Pozwolenie na pracę konieczne. Tel: 403-803-1747 (5x)

WYNAJMĘ APARTAMENT

Apartament 73 m2, 3 pokoje, loggia, schowek. Widok na park. Na terenie ogrodzonego budynku windy, basen, siłownia, korty tenisowe, pralnia, pokój spotkań, sala imprezowa, przydzielony parking. Koło domu przystanki tranzytu. Lokalizacja:  Calgary – Dalhousie NW.  Tel: 403-680-5480.(4x)

GRUPA „NADZIEJA”

Jeśli uważasz, że masz problem z nadużywaniem alkoholu, nie jesteś odosobniony. W każdy czwartek o godz. 19:30 odbywają się spotkania dla kobiet i mężczyzn w salce przy Kościele St. Joseph 640 – 19 Ave NW. Serdecznie zapraszamy. (9x)

DO WYNAJĘCIA

Małżeństwo szuka pilnie domu lub basementu do wynajęcia. Tel: 403-277-2222 (3x)

 

POSZUKUJĘ PRACY

Podejmę pracę przy sprzątaniu domów, apartamentów lub biur. Proszę o kontakt z Barbarą 403-700-3928 (3x)