30 kwietnia 2017

30 kwietnia 2017

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 29 kwietnia – Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy , patronki Europy
18:00 – + Maria Sztemberg                    – córki z rodzinami
Niedziela, 30 kwietnia – III Niedziela Wielkanocy
8: 00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Mateusza – babcia
9: 30 – + Wanda Peryt (10 rocz)                – córka z rodziną
11: 00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla wszystkich Pań z Grupy Parafialnej
12: 30 – O zdrowie i Boże bł. dla Anny Kułach   – R. Piekut
19: 00 – O Boże błogosławieństwo dla Anny z okazji Urodzin

Poniedziałek, 1 maja – Dzień powszedni
19:00 – + Teresa Skora (4 rocz)
19: 00 – + Danuta Szala           – mama

Wtorek, 2 maja – Wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła
19: 00 – O Boże błogosławieństwo  i opiekę Matki Bożej dla Stephanie i Wiktora      – mama
19:00 – + Maria Jung (18 rocz)                         – siostrzenica

Środa, 3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, Patronki Polski
19: 00 –  – ++ Jacek, Bartek i Marek Machula oraz zmarli z rodziny i Dusze w czyśćcu cierpiące
19: 00 – ++ Za zmarłych z rodziny Jankowski i Lisiński

Czwartek, 4 maja – Wspomnienie św. Floriana, Męczennika
19: 00 –– ++ Jacek, Bartek i Marek Machula oraz zmarli z rodziny i Dusze w czyśćcu cierpiące
19:00 – + Józef Kurzydło

Piątek, 5 maja – Dzień powszedni
9:00 – O Boże błogosławieństwo, łaskę wiary i dary Ducha św. oraz Miłosierdzie Boże dla Jakuba, Krzysztofa i Crystal
19: 00 – ++ Helen i Lucjan Sienkiewicz i zmarłe rodzeństwo

Sobota, 6 maja – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba
8:30 – O Boże błogosławieństwo, o łaskę wiary i dary Ducha św. oraz Miłosierdzie Boże dla Jakuba, Krzysztofa i Crystal
18:00 – + Maria Jung (18 rocz)                       – siostrzenica
18:00 – O Boże błogosławieństwo dla  grupy „Polan” z okzji 40 lecia

Niedziela, 7 maja – IV Niedziela Wielkanocy
8: 00 – + Piotr Nowak
9: 30 – ++ Ludwig Ćwiek, Stanisław i Janina i zmarli z rodziny Sadowskich i Rzodkiewiczów
– córka z rodziną
11:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla absolwentów oraz uczniów klas kredytowych
11: 00 – Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam
12: 30 –  Uroczystość 3 Maja – Za Emigrantów    – PCA i SPK #18
19: 00 – ++ Zofia i Aleksander Gago i Zofia i Czesław Kuśmierczyk oraz Wiesław Bogacz

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dz 2,14.22-28; 1 P 1,17-21; Łk 24,13-35
Ref: Ukaż nam, Panie, Twoją ścieżkę życia

Pan Jezus zaprasza nas na dłuższą przechadzkę z Jerozolimy do Emaus, i pragnie nam ukazać sens zawiedzionej nadziei. Ludzkie serce pragnie takich lat, które tu, na ziemi, mogłyby być wypełnione szczęściem. Tęsknimy za spokojnym życiem; bez cierpienia, bez trudności, bez problemów. Niezwykle rzadko można spotkać ludzi, którzy przez kilka czy kilkanaście lat cieszą się takim spokojem. Ma to miejsce częściej u ludzi niewierzących, albo słabo wierzących. Natomiast w życiu prawdziwego chrześcijanina takich dłuższych okresów prawie w ogóle nie ma. Najczęściej wtedy, kiedy się już zaczyna realizować pragnienie naszego serca, coś się przewraca i wali w gruzy. Stoimy wówczas wobec niespełnionych, niezrealizowanych nadziei. Tak samo było w życiu uczniów Chrystusa. Oto byli pewni, że nadchodzi upragniony moment dla ich ojczyzny. Tęsknili do wolności. Czekali, kiedy wreszcie władza namiestnika rzymskiego zostanie zlikwidowana. To było już tak blisko. Pojawił się Mesjasz, królestwo mesjańskie tuż, tuż. Miał wielu uczniów i tysiące, a może nawet dziesiątki tysięcy sympatyków. Jednej nocy wszystko się zawaliło. Mesjasza aresztowano, najbliżsi uczniowie sparaliżowani strachem drżeli za zamkniętymi drzwiami, a reszta nie chciała się w ogóle przyznać do skazańca. Upłynęły już trzy dni, „a myśmy się spodziewali…”. Idą ze zwieszonymi głowami. Dołączył się do nich Chrystus i zaczyna tłumaczyć: „Te wasze pragnienia o szczęśliwym życiu na ziemi, o stworzeniu wspaniałej społeczności, sprawiedliwej, wolnej, o wielkich perspektywach, to budowanie zamków na lodzie. Przecież to nie jest istotne. Wasze pragnienia skoncentrowane tylko na ziemi, zawsze będą pragnieniami, które nie zaspokoją serca. Nie o to chodzi. Nie o takie skarby należy zabiegać. Trzeba było, by Mesjasz cierpiał, trzeba było, aby został zamordowany. Jezus ukazuje im sens zawiedzionej nadziei. Oni coraz lepiej rozumieją, serca ich pałają radością, ale jeszcze tak w pełni nie odkrywają tej nowej wartości, która nie mieści się im w głowie. Dopiero, kiedy połamał chleb i rozdał im – poznali Go. Wtedy zrozumieli, że faktycznie nie o to chodzi czy ojczyzna jest wolna, czy nie. Człowiek mimo wszystkich ograniczeń doczesnych może być szczęśliwy, ponieważ wartości, które go uszczęśliwiają, są zupełnie innego rodzaju. Pełni tego autentycznego szczęścia nie kończą nawet wieczerzy, ale wracają do Jerozolimy, aby spotkać się z tymi, którzy już w tym szczęściu uczestniczą.  Nasze ludzkie pragnienia, nawet najpiękniejsze, są zawsze na naszą ludzką miarę. Natomiast Bóg pragnie nas uszczęśliwić na swoją miarę. Przygotował dary tysiące razy większe niż te, których pragniemy. Droga do szczęścia nie polega na realizacji naszych pragnień, lecz na realizacji pragnień Boga. To On potrafi nam dać to, co nas w pełni uszczęśliwi. Człowiek tak długo męczy się na ziemi, jak długo tego nie rozumie. Życie jego jest pasmem ciągłych rozczarowań. Ciągle buduje swoje zamki na lodzie i ciągle lód się topi, a plany rozpływają. Chrystus wzywa nas do przeglądnięcia swego życia. To Bóg pragnie przez te wszystkie klęski ukazać nam skarb, którego mól nie zgryzie, złodziej nie ukradnie i rdza nie zniszczy. Ten skarb jest zbudowany na opoce, a opoką jest Zmartwychwstały Chrystus. Bóg wie, dlaczego nie spełnił naszych pragnień. On chce je spełnić w sposób tysiąc razy pełniejszy i doskonalszy.

LEKTORZY – 29-30 kwietnia
18:00– V. Kanaszyc, A. Wojciechowska,V. Kanaszyc
8:00 – P. Adamski, A. Rudzińska, P. Adamski
9:30 – J. Kraska, M. Iskra, J. Kraska
11:00 – O. Pietras, S. Teresa, M. Kaczan
12:30 – E. Kiegler, O. Zyro, V. Potocka
19:00 – T. Kot, A. Wojciechowska, T. Kot

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

TOGETHER IN ACTION – 2017
Tegoroczna akcja zbierania funduszy – TOGETHER IN ACTION na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji odbywa się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7).  Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $30,969.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 15,130.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Od 30 kwietnia do 7 maja Rodzina Danuty i Ryszarda Wójcik będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE
Zapraszamy na nabożeństwa majowe po każdej Mszy św. wieczornej, podczas którego śpiewamy Litanię Loretańską przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci i młodzież przygotowującą się do Sakramentu bierzmowania zapraszamy w każdą środę na godz. 18:30

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
W pierwszy piątek miesiąca 5 maja zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po porannej Mszy św. o godz. 9: 00. Prosimy wpisywać się do wyłożonego zeszytu przy biuletynach, aby była ciągła obecność modlących się w kościele. W tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzamy chorych i starszych parafian. Wszystkich, którzy pragną odwiedzin z posługą w tym dniu prosimy poinformować biuro parafialne.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
W pierwszą sobotę miesiąca 6 maja zapraszamy przed Mszą św. na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17: 15, w czasie, której modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę, szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej i Koła Rodziny Radia Maryja.

GRUPA MODLITEWNA „TOTUS TUUS
W pierwszą sobotę miesiąca grupa modlitewna Totus Tuus zaprasza osoby zawierzone i wszystkich chętnych w miarę możliwości na Mszę św. poranną na godzinę 8:30. Po Mszy św. będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlimy się w intencji Kapłanów i za cały Kościół św. Serdecznie zapraszamy.

SZKOŁA POLSKA IM. ŚW. JANA PAWŁA II
30 LAT KLAS KREDYTOWYCH
W obecnym roku przypada 30-lecie istnienia klas kredytowych: 1987- 2017. Klasy kredytowe: POLISH 15, POLISH 25, POLISH 35 powstały na skutek długoletnich starań Siostry Serafiny, dominikanki (późniejszej Matki Generalnej Sióstr Dominikanek). Młodzież uczęszczajaca do tych klas otrzymuje z każdego kursu 5 kredytów, liczących się na wyższych uczelniach.
W niedzielę, 7 maja, odbędzie się Msza św. o godzinie 11: 00 w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju – w intencji Szkoły Polskiej i dziekczynnej za istnienie klas kredytowych, a w godzinach popołudniowych odbędzie się Akademia 3 Maja w Domu Polskim, podczas której będziemy też uroczyście obchodzić Jubileusz klas kredytowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie Absolwentów naszej szkoły, Absolwentów klas kredytowych.

WAKACJE Z BOGIEM-SUMMER CAMP – DLA DZIEWCZYNEK 16-23 LIPIEC
W dniach od 16 do 23 lipca Siostry Dominikanki organizują Wakacje z Bogiem dla dziewczynek. Jak zawsze tym razem również zabieramy dzieci do Cochrane. Można zgłaszać dziewczynki w wieku od 7 do 15 lat. Opłata za Wakacje z Bogiem- $270. Jesli są 2 dziewczynki z rodziny- $450, jesli 3- $550. Zgłoszenia przyjmują Siostry Dominikanki do połowy maja. Zainteresowane osoby proszę o kontakt: 403-282-5077 lub cell: 587-896-5575. Szczęść Boże

SPOTKANIE REDAKTORA STANISŁAWA MICHALKIEWICZA
Zapraszamy na spotkanie z Panem Redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem, który będzie gościem w naszym Polonijnym środowisku. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 28 maja o godz. 2: 00pm w Sali parafialnej. Temat spotkania: „Polska na tle polityki światowej”.
Strona internetowa- www.michalkiewicz.pl
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych parafian.

INFORMACJA DLA BIZNESÓW
Powstał pomysł zorganizowania w naszej parafii kiermaszu o charakterze promocji prywatnych biznesów naszych parafian, miejscem kiermaszu była by sala parafialna gdzie zainteresowana strona miałaby możliwość za opłatą wynająć stół/ stanowisko w celu reklamy swoich usług tudzież sprzedaży produktów. Osoby zainteresowane tą akcją prosimy o kontakt z Małgorzatą Iskra Tel: 403-510-1169 lub z Ks. Proboszczem do dnia 30 kwietnia.

ZEBRANIE SPK KOŁA #18 W CALGARY Stowarzyszenie Polskich Kombatantów Koło #18 w Calgary przypomina wszystkim członkom o miesięcznym zebraniu, które odbędzie się dzisiaj w niedzielę 30 kwietnia 2017 r. w Domu Polskim o godzinie 14:30. Zapraszamy serdecznie zrzeszonych i wszystkich, którzy są zainteresowani członkostwem w naszym Stowarzyszeniu. Proszę o uiszczenie składek członkowskich na 2017 rok przed Zebraniem.

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE ORAZ STOWARZYSZENIE POLSKICH KOMBTANTÓW, KOŁO #18 zapraszają całą Polonię do Domu Polskiego na AKADEMIĘ z okazji 226 Rocznicy Konstytucji 3 Maja oraz Święta Królowej Polski, Patronki Emigracji w niedzielę, 7 maja 2017  godz. 14:30
Stowarzyszenie Polsko-Kanadyjskie zaprasza na koncert jazzowy z cyklu „Jazz Rendez-Vous w Domu Polskim” w środę, 10 maja 2017 o g.20. Wystąpi Rubim de Toledo Trio. Stowarzyszenie Polsko-Kanadyjskie zaprasza również na kolejną edycją „Kawy z Tematem”  w piątek, 12 maja, godz.18, Dom Polski. Naszym gościem będzie Marcin Swoboda, altowiolista Calgary Philharmonic Orchestra. Wstęp wolny.
STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE ORAZ STOWARZYSZENIE POLSKICH KOMBATANTÓW, KOŁO #18
Zapraszają na następujące wydarzenia:
Sobota, 6 maja, godz.11: podniesienie polskiej flagi narodowej na maszt City of Calgary. Uroczystość odbędzie się przed nowym budynkiem Urzędu Miasta.
Uhonorowanie Święta Narodowego Polski, rocznicy Konstytucji 3 Maja i Dnia Emigranta.
Niedziela, 7 maja, godz.14.30, Dom Polski
Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja.
Od poniedziałku do piątku, 8–12 maja, budynek Urzędu Miasta Calgary (City Hall), w godzinach otwarcia. Wystawa ‘Odyseja Skarbów Wawelskich’. Nieznana szerzej historia i udział Kanady w uratowaniu bezcennych pamiątek historii Polski.
W środę, 10.05.: godz.12 w południe, budynek Urzędu Miasta Calgary (City Hall):  część oficjalna ekspozycji, parter, Atrium.
Czwartek, 22 czerwca, godz.18.30, Dom Polski:  
Koncert Calgary Philharmonic Orchestra. Szczegóły niebawem.

ZAPRASZAMY NA FILM WYKLĘTY (2017) – 12 MAJA [długość filmu 1hr 45 min] Reżyser: Konrad Łęcki. Polish movie with English subtitles. Zapraszamy na jedyny seans w kinie Plaza Theatre, 1133 Kensington Rd. NW, Calgary, 12 maja o godz 19:00. Bilety  można nabywać w placówkach polonijnych. Cena biletu $20.00 dla dorosłych i $15 dla seniorów i studentów/ uczniów.
Bilety dostępne jedynie w przedsprzedaży. Nie będzie można ich kupić przy wejściu na seans. Wiecej informajii o flme na www.ploty.com  lub uzywajac linku: http://bit.ly/2nEnxpV

ZESPÓŁ „POLANIE”
Z okazji 40-lecia  Polanie  zapraszaja na Galę i Uroczysty Bankiet w dniach 5 i 6 maja 2017r. Szczegóły dotyczące uroczystości są dostępne na stronie internetowej polanie.ca i w punktach sprzedaży biletów ( sala parafialna, polskie delikatesy).

” Mamy w naszym polskim środowisku szczególną okazję do radości i dumy. Polanie obchodzą czterdziestolecie swojego istnienia. Wiele tysięcy godzin pracy społecznej rodziców i pasja naszej młodzieży dają nam wszystkim szanse oglądania polskich tańców ludowych i narodowych w najlepszym wydaniu. Polanie zasłużyli na nasze poparcie w czasie uroczystej Gali, na którą zapraszają wszystkich rodaków z naszego miasta w dniu 5 maja. Nasza obecność na tej uroczystości będzie najlepszym podziękowaniem dla tego zespołu, ktory jest najlepszym ambasadorem naszej wielkiej kultury i tradycji. W imieniu Polan zapraszam wszystkich na to swięto polskiego sukcesu w Calgary.
Zbyszek Chmielarski – prezydent Polan”

ZARZĄD ZESPOŁU KRAKUSY informuje, że dnia 29 maja 2017 roku, o godz. 19: 00 w Domu Polskim, odbędzie się Walne Zebranie sprawozdawczo – wyborcze członków Zespołu Krakusy. Zapraszamy wszystkich rodziców tańcerzy zespołu.

KLUB PIŁKARSKI WHITE EAGLES ORAZ DOM POLSKI Zapraszają na Wiosenną Zabawę, która odbędzie się w sobotę 13 maja 2017 roku w Sali Kombatanta Domu Polskiego. Oprawa muzyczna DJ Mirek Syp. Bilety w cenie $50 od osoby dostępne są u Franka Wójcika tel. 403.888.0384, oraz w Domu Polskim tel. 403.291.3757 lub email – info@dompolski.ca

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE
PRACA Potrzebne są panie do pracy w sprzątaniu. Proszę dzwonić pod telefon 403-663-9886. Zostawiać wiadomość można po polsku lub angielsku. (5x)

DAYCARE ”WESOŁE KACZUSZKI” SHAWNESSY Zaprasza polskie dzieci.  Mówimy po polsku, śpiewamy polskie piosenki, poznajemy polskie bajki i wiersze, oferujemy domowe posiłki w miłej rodzinnej atmosferze.
Dziećmi zajmuje się opiekunka z doświadczeniem, jako nauczycielka, mama i niania(dostępne referencje).Limitowana ilość miejsc. Kontakt 403-863-0343 Email: happyduckyyc@gmail.com Facebook: www.facebook.com/ wesolekaczuszkiyyc (4x)

PRACA
Zatrudnię osoby przy budowie piwnic. Kontakt Jan 403-605-4642 (2x)

WYPOCZYNEK W B.C.
Do wynajęcia pół domu w okolicach Creston B.C. Piękna okolica, niedaleko jaziora i Hot Springs. Po więcej informacji proszę dzwonić 403-540-7736 (5x)

PRACA
Zatrudnię panią od zaraz do sprzątania budynków mieszkalnych. O więcej informacji proszę o kontakt pod numerem 403-478-6073 (4x)

MIESZKANIE DO SPRZEDANIA
„Sprzedam tanio atrakcyjne, zmodyfikowane, jedyne takie w budynku, Po renowacji, 2 bdrm mieszkanie 833 ft (75 m2) w Calgary NW. Nowe – okna, wykładziny, malowanie, łazienka. Kompletne wyposażenie. W budynku nowe windy, dywanowa wykładzina, basen, siłownia, korty tenisowe, przypisany parking.  Widok na park. Cena do ustalenia Po obejrzeniu. Kontakt: Tadeusz 403 680-5480 lub Ernie 403 287-4994”  (4x)

PART -TIME BOOKKEEPER NEEDED.
Small public practice accounting office located in Varsity (NW of Calgary) is looking for a part time bookkeeper/office assistant (Approx. 15-20 hr per week) Required: working knowledge of Quick Books, Excel and Word, and basic accounting knowledge. Fluent English is a must.This is an ideal position for those involved in level 2-3 of accounting designation or accounting technician program. All interested candidates shall email a brief resume (max. 1 page) clearly stating skills, experience and education to info@baranskicorp.ca (2x)
Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

EFFECTIVE CO-PARENTING PROGRAM
Effective Co-Parenting: Putting Kids First An educational 5-week program for separated and divorced parents. Sessions will: Give information abou the needs of parents, children, and families coping with separation and divorce. Increase understanding of the developmental needs of children for self-esteem and security. Offer skills about managing diverse shared parenting situations. Provide stretigeis for improving communication, resolving conflict, and managing day to day children’s issues between parenting partners. Afford participants with a supportive gropu environment to assist in planning and the management of their children’s needs. Parents are encouraged to attend separately. These sessions will be held on Wednesdays, beginning on May 3, 2017 and for the four subsequent weeks. The final session will be Wednesday, May 31, 2017.To connect with the Life & Family Resource Centre for more information, please contact Alida Allen at 403-218-5505, or lifeandfamily@calgarydiocese.ca
Cost $65.00.  Location Catholic Pastoral Centre
120 17 Ave SW Calgary, AB T2S 2T2 Canada

Calgary Prolife is holding its 37th Annual Hike for Life on May 13, 2017 at Princes Island Park from 8:30 to 12 Noon.  Register on line at www.calgaryprolife.com or call 403 243 0691 or pick up a pledge sheet in the back of the church for yourself or sponsor a priest.  HELP US EDUCATE THE CHILDREN in our schools that life is a gift from God which begins from conception to natural death.  This fundraiser helps to send a resource consultant to schools and groups in Calgary.  Last year, almost 6000 people in over 200 presentations were reached and double that came in contact with our message via volunteering, trade shows, the hike and in our parishes.

CLASSICAL MUSIC CONCERT – MIKOLAJ WARSZYNSKI – PIANO
Zuzanna Simurdova – Piano
Tatiana Warszynski – Violin
Alicja Warszynski – Violin
Fundraising concert for Alberta Cancer Foundation and the Leukemia & Lumphoma Society of Canada invite you to Scarboro United Church on Sunday April 30 at 5:00pm. Admission by donation.

MARRIAGE PREPARATION (MAY 15 & JUNE 9-10, 2017)
Couples are required to attend one orientation evening at least two weeks prior to the weekend sessions to allow time for completion of questions for reflection and dialogue in „For Better & For Ever”. This is followed by the weekend sessions. The per-couple registration fee includes all materials, refreshments at all sessions and Lunch on Saturday. You can also register by cheque prior to the orientation session, just call the Life & Family Resource Centre at 403-218-5505 to reserve your spot. This orientation session is being held on Monday, May 15 2 from 7:00pm to 9:00pm. The Weekend Sessions are held on Friday, June 9  from 7:00pm to 9:00pm and Saturday, June 10 from 9:00am to 4:00pm.
Cost: $200 – Couple (incl. materials)
Location: Calgary Pastoral Centre – Life & Family Resource Centre 120 – 17 Ave SW, Calgary, AB