28 maja 2017

28 maja 2017

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 27 maja – Dzień powszedni
18: 00 – Dziękczynna za łaski Boże i za opiekę Matki Bożej oraz za nawiedzenie Obrazu Matki Bożej w naszej rodzinie

Niedziela, 28 maja – VII Niedziela Wielkanocy
8: 00 – O Boże błogosławieństwo dla Julii i Marka z okazji rocz. Sakramentu małżeństwa    – rodzice
9: 30 – + Dr. Stuchly        – wdzięczni pacjenci
11:00 – Za dzieci pierwszokomunijne w roku 2016, ich rodziców i całe rodziny. Dziękując Panu Bogu za otrzymane łaski i prosząc o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej i dary Ducha św.
12: 30 – + Aurelia
19: 00 – ++ Anna i Stefan Jarzecki i zmarli z rodziny

Poniedziałek, 29 maja – Dzień powszedni
19: 00 – ++ Za zmarłych z rodziny Hadała, Kociuba i Mazurek
19: 00 – ++ Apolonia Półkośnik, Teresa Jurgielewicz i Anna Opałka

Wtorek, 30 maja
19: 00 – ++ Marianna, Tomasz, Stanisław i Czesław
19: 00 – ++ Zmarli z rodziny Cierpiał, Odrzygoźdź oraz Stanisław Wachelka

Środa, 31 maja – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
19: 00 – O Boże błogosławieństwo dla Marty z okazji 18 Urodzin
19: 00 – ++ Za zmarłych z rodziny Zakowicz, Śliwonik i Dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek, 1 czerwca – Wspomnienie św. Justyna, Męczennika
19: 00 – + Tadeusz Olszewski       – siostrzenica z rodziną
19: 00 – O łaski wiary dla dzieci  – Ojciec

Piątek, 2 czerwca – Dzień powszedni
9: 00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Teresy
19: 00 – O Boże błogosławieństwo, o łaskę wiary, dary Ducha św, oraz o miłosierdzie Boże dla Jakuba, Krzysztofa i Crystal

Sobota, 3 czerwca – Wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
8: 30 – O Boże błogosławieństwo, o łaskę wiary, dary Ducha św, oraz o miłosierdzie Boże dla Jakuba, Krzysztofa i Crystal
18: 00 – Zakończenie roku szkolnego klas VII, VIII i IX

Niedziela, 4 czerwca  – Niedziela Zesłania Ducha świętego
8: 00 – + Alojzy Cichański
9: 30 – Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam
11:00 – + Władysław Zuba ( 5rocz)
12: 30 – ++ Piotr i Maria Bakon oraz Stanisław i Stanisława Bednarczyk    – syn
19: 00 – + Marian Gąska         – przyjąciele
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
      Dz 1, 12-14; 1 P 4, 13-16; J 17, 1-11a
                   Ref: W krainie życia ujrzę dobroć Boga.

Gdybyśmy lepiej rozumieli tajemnicę dzisiejszej uroczystości, kościoły byłyby pełne. Ich pustka to znak małej wiary odnośnie tajemnic naszej wiary. Niewielu dziś przychodzi do świątyni, aby podziękować Bogu za otwartą drogę do świata prawdziwej wolności. Dzisiejsza uroczystość mówi nam o tej wartości, której wszyscy szukają, a znaleźć nie mogą, mówi o prawdziwej wolności. Kiedy uważnie obserwujemy nasze życie doczesne, okazuje się, że jesteśmy bardzo ograniczeni i zniewoleni. Ograniczeni swoimi siłami, talentami, ilością pieniędzy w kieszeni, układami politycznymi, gospodarczymi, społecznymi, na które nie mamy większego wpływu. Ograniczeni dziurą ozonową, zatrutym powietrzem, wodą. Ograniczeni ilością przeżytych lat. Już nie wspomnę o chorobach i kalectwach. A jednak w sercu człowieka jest wielka tęsknota do pełnej wolności. I oto dzisiejsza uroczystość mówi nam o świecie pełnej wolności. Spośród naszych ograniczeń Chrystus wychodzi i przechodzi w świat wolności. Syn Boga przychodząc na ziemię chciał nam powiedzieć coś więcej. Doczesność to nie tylko więzienie, czasami bardzo ciasne, takie niewygodne jak wózek, na którym siedzi kaleki człowiek, jak łóżko ciężko chorego człowieka, który czeka, aby go ktoś obrócił. To są te straszne więzienne cele na ziemi. To także wielka szansa wykorzystania wszystkich ograniczeń do kształtowania własnego serca, do dojrzałości. To jest tak, jakbyśmy byli w bardzo ciasnej formie, w której kształtuje się nasze serce do pełni wolności. Chrześcijaństwo to radość nie tylko czekania na wolność, ale radość twórczego przeżywania każdego dnia. Podziękujmy dziś Chrystusowi zarówno za to, że otworzył przed nami drogę do świata prawdziwej wolności, jak i za to, że możemy razem z Nim przyjąć te wszystkie ograniczenia wiedząc, że kształtują one nasze serce. Tu jest czas na zasługę, tu jest czas na dojrzewanie. A ponieważ każdego z nas rzeźbią inne ograniczenia, kształtuje się w nich indywidualność niepowtarzalna. Nie ma na świecie dwu identycznych ludzi. Każdy człowiek to niepowtarzalne arcydzieło, które wielbić będzie Boga w świecie pełnej wolności przez wieki. Zanieśmy dziś do Boga dziękczynienie za świat wolności, do którego zmierzamy, i dziękczynienie za to, że Syn Boga nauczył nas w ziemskich ograniczeniach kształtować nasze serce.

LEKTORZY – 27-28 maja
18:00– M. Iskra, M. Iskra, M. Iskra
8:00 – A. Rudzińska, M. Iskra, M. Iskra
9:30 – J. Miazga, D. Topor, Z. Topor
11:00 – L. Shelley, M. Kulaga, M. Kaczan
12:30 – O. Pietras, S. Teresa, J. Bogusławska
19:00 – T. Kot, A. Wojciechowska, T. Kot

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

TOGETHER IN ACTION – 2017
Tegoroczna akcja zbierania funduszy – TOGETHER IN ACTION na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji odbywa się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7).  Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $30,969.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 17,350.00. – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE Zapraszamy na nabożeństwa majowe po każdej Mszy św. wieczornej, podczas którego śpiewamy Litanię Loretańską przed Najświętszym Sakramentem. Dzieci i młodzież zapraszamy w każdą środę na godz. 19:00

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Od 28 maja do 4 czerwca Rodzina Krzysztofa Podkowa będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
W pierwszy piątek miesiąca 2 czerwca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po porannej Mszy św. o godz. 9: 00. Prosimy wpisywać się do wyłożonego zeszytu przy biuletynach, aby była ciągła obecność modlących się w kościele. W tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzamy chorych i starszych parafian. Wszystkich, którzy pragną odwiedzin z posługą w tym dniu prosimy poinformować biuro parafialne.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
W pierwszą sobotę miesiąca 3 czerwca zapraszamy przed Mszą św. na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17: 15, w czasie, której modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę, szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej i Koła Rodziny Radia Maryja.

GRUPA MODLITEWNA „TOTUS TUUS”
W pierwszą sobotę miesiąca grupa modlitewna Totus Tuus zaprasza osoby zawierzone i wszystkich chętnych w miarę możliwości na Mszę św. poranną na godzinę 8:30. Po Mszy św. będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlimy się w intencji Kapłanów i za cały Kościół św. Serdecznie zapraszamy.

WAKACJE Z BOGIEM-SUMMER CAMP – DLA DZIEWCZYNEK 16-23 LIPIEC
W dniach od 16 do 23 lipca Siostry Dominikanki organizują Wakacje z Bogiem dla dziewczynek. Jak zawsze tym razem również zabieramy dzieci do Cochrane. Można zgłaszać dziewczynki w wieku od 7 do 15 lat. Opłata za Wakacje z Bogiem- $270. Jesli są 2 dziewczynki z rodziny- $450, jesli 3- $550. Zgłoszenia przyjmują Siostry Dominikanki do połowy maja. Zainteresowane osoby proszę o kontakt: 403-282-5077 lub cell: 587-896-5575

ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ W CALGARY NA ROK SZKOLNY 2017/2018
Szkoła św Anny – w godzinach zajęć
Piątek 2 czerwca i Sobota 3 czerwca.
Sala Parafialna: Niedziela 11 czerwca i Niedziela 27 sierpnia od godz 10: 00 do 14:00.
Do 27 sierpnia, 2017 opłata za jedno dziecko – $ 400.00, Dwoje – $500.00
Troje i więcej – $ 560.00.
Depozyt za dyżur – $120.00. Po 27 sierpnia opłata wzrasta o $50.00

GRATULACJE I ŻYCZENIA ŁASK BOŻYCH
BIERZMOWANYM Młodzieży, która przyjęła Sakrament Bierzmowania składamy serdeczne gratulacje i życzenia wielu łask Bożych. W piątek, 26 maja – Biskup William T.McGrattan udzielił Sakramentu Bierzmowania 56 kandydatom naszej parafii.
BIERZMOWANI    CONFIRMANDI
ARTEGA JUAREZ PALOMA-  FATIMA
BABISZ WERONIKA –  ŁUCJA
BAILEY JULIA –  JOANNA
BARANOWSKI DANIEL –  OSKAR
BARTŁOMOWICZ NATALIA – RÓŻA
CIUPIŃSKI KAROL –  PAWEŁ
DZIKOWSKI KAYA  –  ANNA
DUDEK DAWID –  PIOTR
FOLTA DOMINIKA –  JOANNA
GODEK KONRAD –  EDWARD
GORCZYCA JULITA – WERONIKA
JAWORSKI ALEKSANDER –  MATEUSZ
JEDWABSKI JULIA –  JADWIGA
JELEŃ MICHELLE –  KATARZYNA
JUREK PATRYK –   MIKOŁAJ
KAMIENIAK NATALIA –  ELŻBIETA
KAMON ALICJA –  WERONIKA
KEMP DANIEL –  GABRIEL
KLYNCYPAR DOMINIK –  PIOTR
KRUSZKOWSKI ADRIAN –  ŁUKASZ
KRYCZMANIK SEBASTIAN –   PIOTR
KUCZAJ JAN  –  FRANCISZEK
KULIKOWSKI KONRAD  –   ŁUKASZ
ŁABINOWICZ MATEUSZ  –  KRZYSZTOF
LESZKOWSKI DOMINIK –   ANDRZEJ
LUKOWSKI GABRIELA  –  MAGDALENA
MAGAJ JACQUELINE  –  KAROLINA
MACHULA OLIWIA  –  WERONIKA
MALICZEWSKI ALBERT –   MATEUSZ
MICHALSKI VERONIKA  –  AGATA
MROZIŃSKI PATRYK  –  MIKOŁAJ
MUŚNICKA HANNA –  FRANCISZKA
NIZIOŁEK OLIWIA  –   MAGDALENA
NOWAK-WRÓBEL JULIA  –  RITA
OLKOWSKI KARINA –   WERONIKA
OLSIŃSKI JAKUB  –  PIOTR
PAJDA ALEKSANDER  –  PATRYK
PELC KACPER  – FRANCISZEK
PIECZARA SOPHIA –  JADWIGA
PUCHAŁA DAWID –   MAKSYMILIAN
PEREPELUK LONDON –  BOSCO
SALAMAŃSKA NATALIA –  AGNIESZKA
SAPIELAK OLIVIA  –  KAROLINA
SHELLEY VIKTOR –  DOMINIK
SKWARA KAROLINA –  MARIANNA
SIODLOK AMANDA  –  ANNA
SURÓWKA SARA –  GABRIELA
TYBOROWSKI CHEYENNE –   TERESA
URBAŃSKI BARTEK  –  SEBASTIAN
WELTOROWSKI NIKODEM –  STANISŁAW
WILLSON JULIA –  JOANNA
WLADYKA KONRAD –  PIOTR
WÓJCIK VERONIKA –  ROZALIA
ZARZYCKI JOANNA –   WIKTORIA
ZYSK MICHAŁ  – ALEKS
ŻABA VICTORIA  –  BARBARA

KOMUNIKAT KOŁA SPK
Zgodnie z ustaleniem na ostatnim zebraniu naszego Koła SPK nr 18 zwołuje sie zebranie, które odbędzie się w Sali Kombatanta Domu Polskiego w dniu 04 czerwca br. o godz. 14: 30. Prosimy o liczne przybycie członków i zainteresowanych członkostwem w naszym Kole. Będzie to ostatnie zebranie przed tegorocznymi wakacjami. Serdecznie zapraszamy – do zobaczenia.

KONSULAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W CALGARY Uprzejmie informuje, że w dniu 29 oraz 30 maja 2017r. od godz: 9: 00-17: 00 odbędzie się dyżur konsularny, podczas którego przyjmowane będą wnioski paszportowe. Konsulat RP w Calgary uprzejmie informuje, że wnioski paszportowe będą przyjmowane w Domu Polskim adres: 3015-15 Str NE. W sprawach konsularnych prosimy kontaktować się z Konsulatem Generalnym RP w Vancouver 604-688-4730. Dane personalne prosimy przesyłać drogą elektroniczną na następujący adres: Rejstracja paszportowa online https://secure.e-konsulat.gov.pl Następujące dane osobowe należy przesłać na adres Konsulatu Generalnego w Vancouver: Imię, nazwisko, nazwisko panieńskie ( dla kobiet) data i miejsce urodzenia, imiona rodziców, adres zamieszkania, numer telefonu, seria i numer posiadanego paszportu, jaki urząd wydał, numer PESEL.
Zygmunt Potocki Konsul Honorowy RP w Calgary

ZARZĄD ZESPOŁU KRAKUSY Informuje, że dnia 29 maja 2017 roku, o godz. 19: 00 w Domu Polskim, odbędzie się Walne Zebranie sprawozdawczo – wyborcze członków Zespołu Krakusy. Zapraszamy wszystkich rodziców tańcerzy zespołu.

SPOTKANIA:
Zapraszamy na spotkanie z Panem Redaktorem Stanisławem Michalkiewiczem, w niedzielę 28 maja o godz. 2: 00pm w Sali parafialnej. Temat spotkania: „Polska na tle polityki światowej”.  Strona internetowa- www.michalkiewicz.pl
Zapraszamy na spotkanie z dr. Markiem Ciesielczykiem, wykładowcą na kilku uniwersytetach w Europie i USA w piątek 2 czerwca o godz. 7: 30 pm w Sali parafialnej.  Spotkanie z dr Markierm Ciesieczykiem, który w swoich badaniach koncentruje się na tematyce inwigilacji społeczeństwa polskiego przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa. Marek Ciesielczyk, przy okazji spotkań z Polonią w Edmonton wyraził chęć przyjazdu także do naszej wspólnoty polonijnej.
Na spotkaniach będzie możliwość zadawania pytań.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

PRACA
Potrzebne są panie do pracy w sprzątaniu. Proszę dzwonić pod telefon 403-663-9886. Zostawiać wiadomość można po polsku lub angielsku. (1x)

WYPOCZYNEK W B.C.
Do wynajęcia pół domu w okolicach Creston B.C. Piękna okolica, niedaleko jaziora i Hot Springs. Po więcej informacji proszę dzwonić 403-540-7736 (1x)

SZUKAM DOMU LUB BASEMENTU dla małżeństwa w średnim wieku. Bardzo dobre referencje. Proszę o kontakt 403-863-6666 (2x)

POMOC W ZORGANIZOWANIU GRUPY
Szukam pomocy, aby utworzyć grupę, która będzie popierać i pomagać w wyborach na burmistrza miasta Calgary w wyborach, które odbędą się w październiuku. Tel: 403-863-6666 (2x)

PRACA
Potrzebna pani do pomocy przy sprzątaniu domu. Tel: 587-892-6370 (7x)
FIRST AID AND CPR/AED COURSES – For Your Workplace!! Instruktorka Pierwszej Pomocy certyfikowana przed Canadian Red Cross oferuje kursy CPR i First Aid. W ofercie kursy jednodniowe i dwudniowe (CPR and First Aid, AED training, Child Care First Aid) z dojazdem do biura/ domu klienta. Certyfikaty sa wazne przez 3 lata i sa wydawane bezposrednio po ukonczeniu kursu. Przystepne ceny, duzo cwiczen praktycznych z manekinami. Szczegoly i rezerwacja: Joanna Mycek, Red Cross First Aid Instructor
phone: 403 999 4775   e-mail: joannamycek87@gmail.com

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO
MARRIAGE PREPARATION (JUNE 5 & JUNE 23-24, 2017)
Couples are required to attend one orientation evening at least two weeks prior to the weekend sessions to allow time for completion of questions for reflection and dialogue in „For Better & For Ever”. This is followed by the weekend sessions. The per-couple registration fee includes all materials, refreshments at all sessions and Lunch on Saturday. You can also register by cheque prior to the orientation session, just call the Life & Family Resource Centre at 403-218-5505 to reserve your spot.This orientation session is being held on Monday, June 5 from 7:00pm to 9:00pm. The Weekend Sessions are held on Friday, June 23 from 7:00pm to 9:00pm and Saturday, June 24 from 9:00am to 4:00pm.
Cost $200 – Couple (incl. materials)
Location
Calgary Pastoral Centre – Life & Family Resource Centre
120 – 17 Ave SW, Calgary, AB
Marriage Preparation (Aug. 21 and Sept. 8-9, 2017)
The orientation session will be held on Monday, August 21, 2017 from 7PM-9PM. The weekend sessions will be held on Friday September 8 (7PM-9PM), and Saturday September 9 (9AM-4PM).
For more information, call Alida Allen at 403-218-5505 or email alida.allen@calgarydiocese.ca.
Marriage Preparation (Sept. 18 and Oct. 6-7, 2017)
The orientation session will be held on Monday, September 18 2017 from 7PM-9PM. The weekend sessions will be held on Friday October 6 (7PM-9PM), and Saturday October 7 (9AM-4PM).
For more information, call Alida Allen at 403-218-5505 or email ALIDA.ALLEN@CALGARYDIOCESE.CA.
Marriage Preparation (Oct. 16 and Nov. 3-4, 2017)
The orientation session will be held on Monday, October 16, 2017 from 7PM-9PM. The weekend sessions will be held on Friday November 3 (7PM-9PM), and Saturday November 4 (9AM-4PM).
For more information, call Alida Allen at 403-218-5505 or email ALIDA.ALLEN@CALGARYDIOCESE.CA.
Marriage Preparation (Nov. 20 and Dec. 8-9 2017)
The orientation session will be held on Monday, November 20, 2017 from 7PM-9PM. The weekend sessions will be held on Friday December 8 (7PM-9PM), and Saturday December 9 (9AM-4PM).
For more information, call Alida Allen at 403-218-5505 or email ALIDA.ALLEN@CALGARYDIOCESE.CA.
WALK FOR ONE ROCK 2017
Date: Friday, June 9, 2017 Time: 9:00 AM – 12:00 PM
Location: St. Rita Parish, Rockyford
1st Ave & Serviceberry Tr
Rockyford, AB T0J 2R0
Come and join the Walk for One Rock Gather up your friends, your family, and your back pack for a day of friendship and comradery. Come and enjoy the Alberta countryside, fresh air, and blue skies as we walk to raise awareness and funds for the One Rock Festival of Faith.
We will begin the walk with Mass at 9:00 am at St. Rita’s Parish, the home of the first One Rock festival, in Rockyford, Alberta. After Mass, grab a snack, and start on the 40km journey to the town of Strathmore. Join in pilgrimage, prayer, song and companionship as we journey together. You are welcome to walk the whole way, or chose to walk shorter distances of 2, 5 and 10 kilometers. Participation fee is $5.00.

CONSECRATION OF CANADA TO THE IMMACULATE HEART OF THE BLESSED VIRGIN MARY
As part of the celebrations marking the 150th anniversary of Confederation the Bishops of Canada will be consecrating our country to the Immaculate Heart of Mary. Bishop McGrattan will consecrate the Diocese of Calgary on 1 July, 2017. All are invited to St. Mary’s Cathedral at 10am for a service of Adoration, Scripture, rosary, and the consecration followed by a BBQ. The regular daily Mass at St. Mary’s remains at 9am followed by exposition of the Blessed Sacrament. Cost is free. Location: St. Mary’s Cathedral
18 Ave SW, Calgary, AB T2S 0C2