12 listopad, 2017

12 listopad, 2017

INTENCJE MSZALNE
Sobota, 11 listopad – Wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa
18:00 – + Edward Nutowicz (24 rocz)  – córka Alina z rodziną
18:00 – + Matt Angebrand

Niedziela, 12 listopad – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA  
8:30 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Kasi
8:30 – + Czesław Pituch (1 rocz)
10:30 – ++ Jan i Bronisława Mazur                    – synowa
12:30 – Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam
12:30 – Dzień Niepodległości                       – SPK koło #18
19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Mai z okazji Urodzin  – rodzice

Poniedziałek, 13 listopad – Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polskich
19:00 – O Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski dla Weroniki z okazji Urodzin    – dziadek
19:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Michała z okazji Urodzin

Wtorek, 14 listopad – Dzień powszedni
19:00 – + Edward Nutowicz (24 rocz)   – córka z rodziną
19:00 – + Janina Letka (4 rocz)       – córka z rodziną

Środa, 15 listopad – Dzień powszedni
19:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Różnickich, Lisińskich, Jankowskich, Kruk i Cuba
19:00 – O Boże błogosławieństwo w dniu Urodzin dla Amalii Horvath   – babcia i dziadek

Czwartek 16 listopad – Dzień powszedni
19:00 – + Karol Kowal
19:00– ++ Grażyna i Bogdan Mercik

Piątek, 17 listopad – Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
9:00 – O zdrowie dla brata
9:00 – O Boże błogosławieństwo dla Emili, Juli i Eveliny   – babcia
19:00 – ++ Zmarli z rodziny Zakowicz, Śliwonik i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota, 18 listopad – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
8:30 – ++ Kazimierz Sujata i zmarli z rodziny Sujata, Kaczkowskich i dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 – ++ Władysław i Maria Kapel i zmarli z rodziny   – syn z rodziną

Niedziela, 19 listopad – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
8:30 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Heni i Edmunda
8:30 – ++ Maria i Piotr Bakon i Stanisława i Stanisław Bednarczyk     – syn
10:30 – + Andrzej Jeromski                           – żona i dzieci
12:30 – ++ Zofia, Józef, Mieczysław, Grzegorz i zmarli z rodziny Markiewicz oraz za Dusze w czyśćcu cierpiące
19:00 – + Adam Bielecki
19:00 – + Dariusz Ciok     – Grono Pedagogiczne Polskiej Szkoły

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA
Mdr 6,12-16; 1 Tes 4,13-18; Mt 25,1-13
Ref: Ciebie, mój Boże, pragnie dusza moja

Nie wolno wspomagać leniwych
Trudno ich nie zauważyć. Jedni z nich wyciągają rękę żebrząc o pieniądze. Chętnie szukają dużych zgromadzeń religijnych lub miejsc o wielkim przepływie ludzi, np. blisko dworców, by zbierać rzucone im grosze. W dawniejszej interpretacji miłosierdzia odwoływano się do zasady, że lepiej dać się naciągnąć dziesięć razy, niż jeden raz odmówić pomocy autentycznie potrzebującemu. Stąd też dość często nieuczciwi ludzie żyli kosztem naiwnych chrześcijan. Taki sposób wspierania ubogich daleki był od mądrości pierwszych chrześcijan, którzy przestrzegali: „Niech jałmużna spoci się w twojej ręce”, tzn. dobrze się zastanów, komu, ile i kiedy możesz dać. Nie wolno, bowiem ani w imię mądrości, ani w imię miłości wspierać ludzi leniwych i nieuczciwych. Tam gdzie istnieje autentyczna potrzeba pomocy chrześcijanin, nawet kosztem własnym, winien spieszyć z pomocą. Jeśli jednak świadczy ją wobec ludzi leniwych, to ośmiesza siebie i religię, którą wyznaje. Występuje w roli naiwniaka, którego można łatwo wykorzystać. Zasadniczo nie należy wspomagać, zwłaszcza finansowo, człowieka, którego nie znamy. Dając jałmużnę należy dobrze wiedzieć, w jaki sposób nasz dar zostanie wykorzystany przez biorącego. Chodzi o to, by dający nie był współwinny grzechu, gdy przyjmujący ofiarę wykorzysta ją w złym celu. Są sytuacje, w które należy się zaangażować. To troska o ludzi niepełnosprawnych, chorych, samotnych, w podeszłym wieku, troska o sieroty czy rodziny zagrożone przez alkoholika… Ewangelia nie pozwala na przejście obok bliźnich czekających na pomoc. Zanim jednak jej udzielimy, należy dobrze rozpoznać sytuację, w jakiej znajduje się potrzebujący pomocy i zastanowić się nad sposobem, w jaki należy jej udzielić. Kościół składa się z ludzi świadczących miłosierdzie i korzystających z miłosierdzia. Ich wzajemne współżycie musi być oparte na mądrości. Chodzi o to, by każdy dobry czyn ubogacał zarówno dającego, jak i odbierającego. Tylko taka pomoc może być nazwana ewangeliczną. Chrystus w przypowieści o pannach mądrych i głupich zwraca uwagę na to, że mądre nie podzieliły się swoją oliwą z leniwymi, którym nie chciało się w odpowiednim czasie napełnić lamp. Mądrość to nie tylko troska o to, by moja lampa była pełna i zawsze gotowa do świecenia, ale i umiejętność spojrzenia na innych ludzi i precyzyjne rozpoznanie ich motywacji, gdy wyciągają rękę po pomoc. Chrześcijanin musi umieć powiedzieć „nie”. Ten, kto nie umie odmówić pomocy ludziom żyjącym kosztem innych, będzie odpowiadał przed Bogiem za złe wykorzystanie swoich talentów. Leniwych wspomagać nie wolno!

LEKTORZY – 11-12 listopad
18:00– M. Edgar, D. Topor, Z. Topor
8:30 – O. Pepłowski, M. Sobczak, O. Pepłowski
10:30 – K. Kamieniak, S. Teresa, K. Kamieniak
12:30 – E. Kiegler, M. Kulaga, A. Gurgul
19:00 – T. Kot, M. Iskra, T. Kot

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

MODLITWA ZA ZMARŁYCH – WYPOMINKI – NOWENNA MSZY ZA ZMARŁYCH
Listopad – miesiącem modlitwy za zmarłych. Nowenna Mszy św. za zmarłych zostanie odprawiona w naszym kościele od 2 do 10 listopada. Przez cały miesiąc listopad będziemy się modlić w tradycyjnych „Wypominkach”. Koperty, na których można wypisać imiona zmarłych, wyłożone są na stolikach przy biuletynach. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych.

NABOŻEŃSTWO WYPOMINKOWE
Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwo wypominkowe w każdą środę listopada na godzinę 19:00. Karty wypominkowe dla dzieci będzie można pobrać ze stolików przy wyjśću z kościoła.

TOGETHER IN ACTION – 2017
Dziękujemy za złożone dotychczas ofiary w wysokości $28,605.00  na cele charytatywne diecezji Calgary. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $30,969.00. Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church z dopisem w memo: TOGETHER IN ACTION. W dalszym ciągu serdecznie prosimy o ofiary na ten cel!

PODZIĘKOWANIE
Organizatorzy Koncertu Charytatywnego ku czci Św. Jana Pawła II: ”Tobie śpiewam, Ojcze”, z udziałem słynnej piosenkarki Eleni, serdecznie dziękują wszystkim, którzy poparli Koncert, przybyli na Koncert oraz tym, którzy złożyli dodatkową ofiarę na cele Koncertu: działalność Pro-life w Polsce, opuszczone, osierocone dzieci na Kresach Wschodnich oraz wdzięczność piosenkarce. Zebrane ofiary zostały przekazane do Polski i na Wschód. Bóg zapłać. Msza św. w intencji organizatorów Koncertu, wszystkich biorących udział w Koncercie, wszystkich Ofiarodawców będzie sprawowana w piątek, 24 listopada o godzinie 19:00. Serdecznie zapraszamy.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Od 12 listopada do końca grudnia nie ma rodziny zapisanej, która mogłaby się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

PRZYJĘCIE NOWYCH KANDYDATÓW DO RYCERSTWA NIEPOKALANEJ
W I Niedzielę Adwentu, 3 grudnia, podczas uroczystej Mszy św. o godzinie 10: 30, nowi kandydaci zostaną włączeni do Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy rodziny do wstępowania w szeregi Rycerstwa, aby pod szczególną opieką Matki Bożej, dawać świadectwo życia prawdziwie chrześcijańskiego, modlić się o nawrócenie grzeszników i o lepszy świat. Do Rycerstwa Niepokalanej może należeć zarówno dorosły, jak i młodzież oraz dzieci. Prosimy też wszystkich należących do Rycerstwa Niepokalanej o uczestnictwo w tej szczególnej, 3 grudnia, Mszy św. o godzinie 11: 30, podczas której wszyscy należący do M.I. odnowią Akt Zawierzenia Matce Bożej. Przychodzimy w niebieskich chustach.
Więcej informacji: siostra Teresa, tel.:(403)282-5077

KAWIARENKA
W miesiącu listopada i grudnia panie z grupy parafialnej zapraszają na kawę i smaczne wypieki.

ZAWIERZENIE JEZUSOWI PRZEZ MARYJĘ
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy naszych Parafian do osobistego oddania się Jezusowi przez Maryję. Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji oraz zgłosić swój akces po każdej Mszy św. w niedzielę 12 listopada. Uroczyste Zawierzenie odbędzie się podczas Mszy św. w niedzielę 10 grudnia. Również na ten dzień zapraszamy osoby, które już się zawierzyły dla odnowienia swego zawierzenia. Informacje mogą być również udzielone telefonicznie: 403-475-8994 Jerzy

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI
Stowarzyszenie Polskich Kombatantów Koło nr 18 oraz Stowarzyszenie Polsko-Kanadyjskie zaprasza do Domu Polskiego na Akademię z okazji Dnia Niepodległośći 12 listopada.  Uroczystość połączona będzie z obiadem oraz lampką wina. $10.00 dla członków SPK i PCA, $20.00 dla niezrzeszonych. Członkowie SPK proszeni są o przybycie w mundurach.

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE Zaprasza wszystkich zrzeszonych na ostatnie w tym roku kalendarzowym miesięczne zebranie Stowarzyszenia, które odbędzie się w niedzielę, 26 listopada o godz.14.30 w Domu Polskim. Ze względu na świąteczną już atmosferę, pragniemy ugościć zebranych gorącym poczęstunkiem i drobnym prezentem.  Dlatego też, ze względów organizacyjnych (przygotowanie sali i posiłku) bardzo prosimy o potwierdzenie obecności na tym zebraniu u Romana Pietrzaka, tel. 403-403-280-4787 lub e-mail: ala.pietrzak@wp.pl do dnia 22 listopada.

KOMUNIKAT SPK KOŁA NR 18.
Uprzejmie informujemy, że miesięczne zebranie członków SPK Koła nr 18 odbędzie się w dniu 19 listopada br. o godz. 14.30 w Domu Polskim. Serdecznie zapraszamy na zebranie członków oraz chętnych do wstąpienia w szeregi naszego Stowarzyszenia.

PODZIĘKOWANIA OD ZESPOŁU MAZOVIA
Szanowni Państwo, Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszej akcji charytatywnej, jaką była sprzedaż wypieków oraz ciepłych dań w miesiącu październiku. Składamy również podziękowania księżom za udostępnienie sali parafialnej ,  rodzicom i tancerzom naszego zespołu za zaangażowanie i czynny udział przy sprzedaży.  Jak również pragniemy złożyć  szczególne podziękowania dla pani Lucyny, pani Marysi oraz pani Basi za pomoc przy pieczeniu smakowitych pączków.DziękiPaństwa  życzliwości i  nieocenionego wsparcia nasz zespół  będzie mogł dalej się rozwijać i godnie reprezentować kulturę polską.

KOMUNIKAT KOŁA PRZYJACIÓŁ KATOLICKIEGO UNIWERSYTETU LUBELSKIEGO
Zarząd Koła Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Św. Jana Pawła II, działającego przy polskiej parafii p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju w Calgary uprzejmie informuje Parafian, że podjął decyzję zamknięcia Koła KUL-u, łącznie z zamknięciem konta bankowego i przekazaniem pozostałych jeszcze pieniędzy do Zarządu Głównego w Ottawie. Zarząd Koła utrzymuje nadal numer organizacji dobroczynnej. Decyzja Zarządu Koła KUL-u spowodowana została istniejącym od dłuższego czasu brakiem porozumienia pomiędzy Zarządem Głównym Towarzystwa Przyjaciół KUL w Ottawie, a obecnymi władzami uniwersytetu. Zarząd Koła Przyjaciół KUL serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy wspierali modlitwą i ofiarami pieniężymi działalność Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, współpracując z Kołem Przyjaciół KUL-u, które przez wiele lat działało przy polskiej parafii Matki Bożej Królowej Pokoju, dzięki życzliwości i opiece Księży Chrystusowców oraz hojnemu wsparciu naszych Parafian. Zarząd Koła wyraża też nadzieję, że w przyszłości zostanie wznowiona działalność Koła. W obecnej sytuacji prosimy o dalszą modlitwę w intencji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Św. Jana PawŁa II, aby był wierny swoim celom i – tak, jak w przeszłości – nadal kształcił młodzież w duchu umiłowania Boga, Ojczyzny i wartości chrześcijańskich, nadal dawał Narodowi Polskiemu ludzi wykształconych, pragnących służyć Polsce bezkompromisowo, w duchu prawdy.

ZESPÓŁ KRAKUSY ZAPRASZA
Jeśli wybierają się Państwo na jarmark świąteczny na Spruce Meadows, to „Krakusy” serdecznie zapraszają na sobotę, 18 listopada. Tego dnia będziemy występować na scenie Spruce Meadows Christmas Market ok. godz.17: 00. Wstęp na jarmark $ 12.00 od osoby, dla dzieci i seniorów bezpłatny.

ZESPÓŁ „KRAKUSY”, który w nadchodzące wakacje wybiera się na występy do Polski, pragnie zachęcić Państwa do zamawiania i zakupu domowej roboty pierogów.  Pierogi będą robione na zamówienie i sprzedawane po niedzielnych Mszach św. oraz, przy większych zamówieniach, dowożone do klientów.  Rozpoczynamy już w listopadzie i bedziemy sprzedawac do końca czerwca. Oferujemy: – pierogi ruskie 25 sztuk za $20, – pierogi z mięsem 20 sztuk za $20, – uszka wigilijne 25 sztuk za $20   Zamówienia należy składać pod adresem emaliowym: zamowienianapierogi@gmail.com bądź pod nr tel. Joanny: 403-973-0949.  Dochód ze sprzedaży pierogów przeznaczony zostanie na potrzeby Zespołu związane z planowanym wyjazdem do Polski.

PODZIĘKOWANIE PO POGRZEBIE
„Serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatniej ziemskiej drodze mojego męża Dariusza, uczcili Jego pamięć oraz służyli pomocą rodzinie w trudnym czasie długiej choroby. Dziękuje za współczucie, troskę, wrażliwość serc i modlitewne wsparcie, których doświadczyliśmy. Bóg zapłać za wszystko. Joanna Ciok z dziećmi. ”

ZWIĄZEK PODHALAN W CALGARY
Zaprasza członków oraz osoby zainteresowane działalnością związku, na zebranie, które odbędzie się w sobotę, 18 listopada o 19: 00 w bibliotece parafialnej.

AEPA
Z przykrością informuje, że z nagłych powodów rodzinnych jednego z aktorów, spektakl zostaje przełożony na 4 lutego 2018, godz. 17: 00. Zakupione bilety zachowują ważność na przełożony termin. Osoby zainteresowane zwrotem pieniędzy mogą otrzymać je w kasie teatru w niedzielę 5 listopada w Domu Polskim od godz. 16: 00, lub od 6 listopada w Polimark Travel 403.243.7333, w Domu Polskim 403.291.3757 oraz u członków teatru AEPA 403.239.3633. Przepraszamy i zapraszamy w lutym…

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

POSZUKUJĘ MIESZKANIA
Poszukuję taniego mieszkania, większego niż kawalerka. Kontakt Krzysztof Tel: 403-826-2224 (zostawić wiadomośc lub wysłać SMS)

PRACA
Potrzebne są kobiety do sprzątania domów. Proszę dzwonić w sprawie pracy około godz 8: 00 wieczorem. Tel 403-663-9886, albo można się nagrać w języku polskim lub angielskim. (4x)

PRACA
Szukam osoby na wysprzątanie i uporządkowanie apartamentu w Downtown. Praca ta nie jest na stałe, na razie jednorazowa, a w późniejszym terminie może być od czasu do czasu. Również posiadam Costco membership dla jednej osoby.
Tel:403- 863-6666 (1x)

NARTY I ŚNIEG – PO ZDROWIE BIEG! TATRY FREESTYLE SKI ACADEMY…
Zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat. Oferujemy zróżnicowany program dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z nartami oraz dla zaawansowanych. Dbamy również o rodziców, aby narty stały się sportem rodzinnym. Sezon od grudnia do kwietnia. Zajęcia 1x, 2x lub 3x w tygodniu. Po szczegółowe informacje prosimy o kontakt: Maciej Słodyczka, Trener dyplomowany, Wydział Nauk Trenerskich w Vancouver: t:1.403.638.4844 lub e:tatryfreestyle@gmail.com (1x)

PSYCHOLOG, TERAPEUTA ARTUR NIZIO, BS, MA, R. PSYCH
Zaburzenia depresyjne, nerwice, problemy w związkach, uzależnienia.  Dorośli i młodzież. Tel. 587-435-8904 Email: arturnizio@gmail.com (7x)

ZABAWA SYLWESTROWA 31 DECEMBER, 2017
Croatian Canadian Cultural Centre
Appetizers at 6pm. Dinner at 7.30pm. Bilety $115/osoba do nabycia w polskich sklepach, u Daniela (403) 919- 5355 lub Tomka (403) 714 -5816
* deluxe dinner & late night buffet * unlimited soft drinks * champagne toast  * wine on the table * overnight parking * cash bar, wiecej informacji na FACEBOOK.COM/NYE2018CALGARY (7x)

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

The Assumption of the Blessed Virgin Mary Ukrainian Catholic Parish, located in the Calgary community of Renfrew, will be hosting a large Ukrainian Pyrogy Dinner & Bazaar on Friday, November 17. This has become a Calgary highlight and many look forward to it each year.
MERRIAGE PREPARATION “FOR BETTER & FOR EVER” 2018
• A program for all couples including those who:
• Have been previously married
• Are marrying after extended cohabitation
• Are beginning marriage with children
• Are mature couples
• Are preparing for convalidation or marriage
Program location: Catholic Pastoral Centre 120-17 Ave SW. Total registration fee $200.00. Fee includes 2 copies of “For Better & For Ever” workbooks. Refreshments and snacks at all sessions. Lunch on Saturday.
The total registration fee is due prior to attending the program. We accept the following forms of payment: cash, cheque payable to: Life & Family Resource Centre, Master Card or Visa. Registration may be done in person or over the phone at 403-218-5505. Cancellation Policy
An administration fee of $50.00 will be charged for cancellations prior to the orientation night. No refounds will be issued for no shows or cancellations after the orientation night. The orientation Evening is held on Mondays from 7:00-9:00pm. The weekend Sessions are held on Friday evening, 7:00-9:00 pm. Saturday, 9:00am – 4:00pm. Registration forms are available at our Parish office.
Orientation Evenings              Weekend Sesions
January 15, 2018                             February 2-3, 2018
February 12, 2018                           March 2-3, 2018
March 19, 2018                               April 6-7, 2018
April 23, 2018                                 May 11-12, 2018
May 28, 2018                                 June 15-16, 2018
June 4, 2018                                  June 22-23, 2018.

MEMORIAL LITURGY FOR THOSE MOURNING THE LOSS OF A CHILD THROUGH MISCARRIAGE OR STILLBIRTH
When families lose a baby in the womb, the cries of birth go unheard; the grasp of tiny fingers slips away. This
profound loss needs articulation. Join us in a memorial liturgy with Bishop William McGrattan, a prayer service for those mourning the loss of a child through a miscarriage or stillbirth. We invite you to gather and to commend our children communally into the embrace of our merciful God and to support those who are grieving the loss of a child. Memorial Liturgy will be held on Friday, November 24, 2017 at 7 pm, at Sacred Heart Church (1307 14 St SW, Calgary, AB). – Parents: Please register at www.miscarriageliturgy.ca – or call 403-218-5500. E-mail: MemorialLiturgy@calgarydiocese.ca.