31 marca, 2019

31 marca, 2019

INTENCJE MSZALNE
Sobota, 30 marca
18:00 –++ Maria i Józefa – rodzina

Niedziela, 31 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu
8:30– O Boże błogosławieństwo dla Adama Westlake
8:30- O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla męża, dzieci i wnuczek
10:30- ++ Maria i Piotr Bakon – syn
12:30 –+ Jan Zyro
12:30- + Krzysztof Gregorowicz – żona i córka
19:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jason i Katarzyny Mugford z okazji 10 rocz. Sakramentu małżeństwa

Poniedziałek, 1 kwietnia
19:00– O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jana i Katarzyny Rusnaczyk i o szczęśliwy lot dla męża Jana
19:00- + Maria Klecha – siostra z bratem i rodziną

Wtorek, 2 kwietnia
19:00- + Zenon Bożek (1 rocz) – rodzina
19:00 – O szczęśliwe rozwiązanie dla Stefanii i zdrowie dla dziecka

Środa, 3 kwietnia
19:00- O Boże błogosławieństwo i zdrowie oraz łaski Ducha św. dla Jadwigi Różnickiej
19:00- O Boże błogosławieństwo dla Jadwigi w dniu Urodzin – Zofia

Czwartek, 4 kwietnia
19:00- + M. Kolumba Lis – OP
19:00- + Elżbieta Opałka

Piątek, 5 kwietnia
9:00– Wolna intencja
19:00- O zdrowie dla syna
19:00- ++ Anna i Józef Kotowicz i zmarli z rodziny Kotowicz oraz Maria i Jerzy Basaraba i zmarli z rodziny Basaraba

Sobota, 6 kwietnia
8:30– W pewnej intencji znanej Panu Bogu
18:00 – O Boże błogosławieństwo dla Andrzeja i Krystyny Cichański z okazji 50 rocz sakramentu małżeństwa
18:00- + Zofia Krzywańska – znajoma

Niedziela, 7 kwietnia
8:30–++ Władysław i Halina Karpińscy
10:30- + Eugeniusz Sztupecki
12:30 –++ Marian Błach i zmarli z rodziny Błachów, Piętaków, Tarabaszów i Potrzeszczów
12:30 – O szczęśliwą operację i powrót do zdrowia dla przyjaciela
19:00- ++ Zofia i Janusz Jarmoc – syn z żoną i rodziną

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Joz 5, 9a.10-12: 2 Kor 5,17-21 Łk 15,1-3.11-32
Ref: Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry.
Wielki Post przynosi spodziewane owoce w naszym życiu wtedy, gdy odkrywamy w nim okazję do osobistego powrotu do Boga, pomnożenia dobra i świadczenia miłości w codziennych sytuacjach. Zwykle bardzo łatwo przychodzi nam usprawiedliwiać siebie, a jeszcze łatwiej oceniać i potępiać innych. Nasze grzechy przerażają nas, wolimy, więc przed nimi uciec, zamaskować je pięknie brzmiącymi słowami i wyszukanymi motywacjami. Przyznać się do słabości, błędu, własnej niewystarczalności – to bardzo trudne. O wiele łatwiej jest żyć w przekonaniu, że w naszym życiu i postawach wszystko jest w porządku, że nic nie wymaga zmiany.
PRZEPRASZAM…
Ciężko się żyje, będąc w niezgodzie z otoczeniem, grupą, sąsiadami. Jeszcze ciężej, jeśli nie można znaleźć porozumienia z rodzicami, rodzeństwem, współmałżonkiem czy dziećmi. Będąc ostatnio na pogrzebie, zobaczyłem akt pojednania znajomych zmarłego – po kilku latach braku kontaktu rodzeństwo przekazało sobie znak pokoju. Niby nic, a jednak tak wiele…Dla Boga, który nas zna i widzi w każdej chwili i w każdej sytuacji, to chyba znak przebaczenia. Czy było to Bogu miłe? Nie nam to rozsądzić, lecz daje do myślenia. Bo jeśli stać nas na tę odrobinę, jaką jest znak pokoju, to chyba nie jest z nami tak źle. Czy się mylę?
W XXI wieku my, chrześcijanie, nie jesteśmy skorzy do okazywania wzniosłych uczuć i wielkiej miłości, ale też nie jesteśmy rozpieszczani, jak lud Izraela, pokarmem z nieba. Więc jacy jesteśmy? Dumni, niepotrafiący zgiąć karku, chorobliwie zazdrośni, szukający skrótów na naszej drodze, omijający przeszkody, dążący bez skrupułów do celu? Czy może jednak potrafiący przebaczać, płakać nad krzywdą innych, okazywać miłosierdzie, ratować innych z opresji i biedy? Jacy jesteśmy? Jacy powinniśmy być?Święty Paweł mówi nam wprost: „To, co dawne, minęło, a oto stało się nowe. Wszystko zaś to pochodzi od Boga, który pojednał nas z sobą przez Chrystusa i zlecił nam posługę jednania.”(2Kor 5,17a-18). Przekładając to na nasze: zacznijmy przepraszać, kochać i jednać się z bliźnimi, ale przede wszystkim jednajmy się z Bogiem. Czas Wielkiego Postu to czas idealny na powiedzenie wszystkim, a głównie Bogu, słowa PRZEPRASZAM. To jedno słowo pozwoli nam przybliżyć się do Miłości i Prawdy. Biorąc zaś przykład z syna marnotrawnego, upadnijmy na kolana przed Panem, wyznajmy mu nasze przypadłości, przeprośmy za niedostatki naszego jestestwa, by Ojciec mógł przygarnąć nas tak, jak ojciec z przypowieści przygarnął syna.
Prośmy naszego Ojca, by nas uzdolnił do wybaczania i przepraszania.

LEKTORZY – 30-31 marca
18:00 – J. Pajewski, B. Pajewska, L. Shelley
8:30 – O. Pepłowski, M. Sobczak, B. Chabiera
10:30 – V. Kanaszyc, M. Kulaga, M. Kaczan
12:30 – R. Kohnke, O. Zyro, W. Potocka
19:00 – M. Edgar, M. Iskra, M. Edgar

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA W pierwszy piątek miesiąca 5 kwietnia zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po porannej Mszy św. o godz. 9: 00. Prosimy wpisywać się do wyłożonego zeszytu przy biuletynach, aby była ciągła obecność modlących się w kościele. W tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzamy chorych i starszych parafian. Wszystkich, którzy pragną odwiedzin z posługą w tym dniu prosimy poinformować biuro parafialne.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA W pierwszą sobotę miesiąca 6 kwietnia zapraszamy przed Mszą św. na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17: 15, w czasie, której modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej i Koła Rodziny Radia Maryja.

GRUPA MODLITEWNA „TOTUS TUUS” W pierwszą sobotę miesiąca grupa modlitewna Totus Tuus zaprasza osoby zawierzone i wszystkich chętnych w miarę możliwości na Mszę św. poranną na godzinę 8:30. Po Mszy św. będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlimy się w intencji Kapłanów i za cały Kościół św. Serdecznie zapraszamy.

NABOŻEŃSTWA WIELKIEGO POSTU
Wielki Post ponownie daje nam sposobność do refleksji nad tym, co stanowi centrum życia chrześcijańskiego – miłością. Jest to, bowiem odpowiedni czas, abyśmy z pomocą Słowa Bożego i sakramentów odnowili naszą drogę wiary, zarówno osobistą, jak i wspólnotową. Jest to droga pod znakiem modlitwy i dzielenia się, milczenia i postu, w oczekiwaniu na radość paschalną.
„Niech Najświętsza Maryja Panna pomoże nam przeżyć ten Wielki Post z wiernością słowu Bożemu i z nieustanną modlitwą, tak jak Jezus uczynił to na pustyni”, oraz abyśmy ten czas przeżywali z „gorącym pragnieniem przyjęcia miłości pochodzącej od Boga, która chce przemienić nasze życie i cały świat”. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:
GORZKIE ŻALE – polskie nabożeństwo wielkopostne poświęcone rozważaniu Męki Pańskiej – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 18:45
DROGA KRZYŻOWA – nabożeństwo powstałe w Jerozolimie, polegające na modlitewnym przejściu drogi, po której szedł Chrystus obarczony krzyżem.
– dla dzieci w środy o godzinie 18:30
– dla wszystkich wiernych w piątki o godzinie 18:30.

SPOWIEDŹ W CZASIE WIELKIEGO POSTU
W każdą środę Wielkiego Postu okazja do spowiedzi św. we wszystkich kościołach Diecezji Calgary od 19:30 – 20:30. W naszym kościele spowiedź codziennie przed każdą Mszą świętą, w razie potrzeby także po skończonej Eucharystii. Można też umówić się ze spowiednikiem na dogodną godzinę. Korzystajmy z sakramentu Pojednania, w którym Bóg okazuje miłosierdzie grzesznikowi.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Od 31 marca do 14 kwietnia rodzina Eugeniusza Gawor będzie się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

ZŁOTY JUBILEUSZ KONSEKRACJI KOŚCIOŁA.
Serdecznie zapraszamy Parafian oraz Przyjaciół naszej Parafii, pw. Matki Bożej Królowej Pokoju w Calgary na uroczystą, dziękczynną Mszę św. jubileuszową z okazji 50-lecia konsekracji naszego Kościoła. Msza Św. Jubileuszowa, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Wiliam McGrattan, Ordynariusz Diecezji Calgary, sprawowana będzie w naszym kościele w niedzielę 7 kwietnia, 2019 r. o godzinie 12:30. Zmiana terminu nastąpiła po konsultacjach z naszym biskupem oraz kapłanami posługującymi dawniej w naszej parafii, a którzy chcieliby wziąć udział w tej uroczystości, m.in. z o. Stanisławem Kuczaikiem SChr. Niech nasz udział w tej Mszy św. będzie godnym podziękowaniem Panu Bogu za konsekrację kościoła, w którym możemy uczestniczyć w Mszach św., modlić się i przyjmować Sakramenty Święte w języku ojczystym oraz obchodzić uroczystości patriotyczno-religijne. Po Mszy św. odbędzie się uroczysty bankiet w sali parafialnej. Bilety w cenie $70 od osoby. Dochód z bankietu przeznaczony będzie na fundusz remontowy (głównie parafialnego parkingu). Za wszelkie ofiary, składane na cel remontu serdecznie Ofiarodawcom dziękujemy. Bóg zapłać. Niech Dobry Bóg i Matka Najświętsza wynagrodzi szczególnymi łaskami. Rezerwacja biletów: Grażyna – 403-861-5229 lub Krystyna – 403-228-9427. Wszystkich, którzy dokonali rezerwacji bardzo prosimy o dokonanie wpłaty za zarezerwowane bilety.

SAKRAMENT NAMASZCZENIA CHORYCH
W niedzielę Palmową podczas Mszy św. o godz. 12: 30 udzielimy Sakramentu Namaszczenia chorym i starszym parafianom. Bezpośrednio po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek do Sali parafialnej.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od czwartku 11 kwietnia do niedzieli 14 kwietnia. Nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Bogusław Zieziula, kapłan archidiecezji Biasłostockiej i proboszcz parafii pw. Św. Jana Pawła II w Białymstoku. Serdecznie zapraszamy.

TOGETHER IN ACTION – 2019
W całej Diecezji Calgary rozpoczęła się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Tegoroczna kolekta TOGETHER IN ACTION odbywa się pod hasłem, „Pan mnie namaścił abym niósł dobrą nowinę biednym”. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $27,818.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 2,585.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty w ramach jałmużny postnej. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

MINISTRANCI
Wszystkich ministrantów, kandydatów oraz tych, którzy chcą dołączyć do liturgicznej służby ołtarza zachęcam i zapraszam na warsztaty i ćwiczenia liturgiczne. Zajęcia w każdą niedziele od 31 marca o godz 11:30.Ks. Marcin

BIERZMOWANIE
Kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami zapraszam 7 kwietnia wyjątkowo na godz. 12: 30 na Mszę św. jubileuszową z księdzem biskupem. Po Eucharystii odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne. Proszę kandydatów o zabranie ze sobą uzupełnionych indeksksów.

WYPRZEDAŻ CIAST ŚWIĄTECZNYCH
Panie z grupy parafialnej serdecznie zapraszają na wyprzedaż ciast świątecznych, które będzie można nabywać podczas rekolekcji po każdej Mszy św. wieczornej.

CZASOPISMO RELIGIJNE „Miłujcie się”
Przy biuletynach znajduje się czasopismo o tematyce religijnej dwumiesięcznik „ Miłujcie się”, które można nabywać za dobrowolną ofiarę.

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2018
Począwszy od 6 marca (Środa Popielcowa) do 14 kwietnia (Niedziela Palmowa) katolicy diecezji będą się modlić przed kliniką aborcyjną 2431 – 5th Ave N.W. (Blisko naszego kościoła). Zapraszamy Polonię Calgary o czynny udział w obronie dziecka nienarodzonego o każdej porze dnia przez te 40 dni. Dodatkowo nasza parafia ma dyżur 1 kwietnia godz. 7:00 do 13:00. Rejestracje chętnych przyjmuje E. Gawor, tel. 403-975- 4653 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com. Można też skorzystać ze strony internetowej; www.40daysforlife.com/calgary lub na facebook, aby sie więcej na ten temat dowiedzieć.

ZARZĄD FUNDACJI IM. ŚW. BRATA ALBERTA W CALGARY serdecznie prosi wszystkich Parafian o poparcie naszej comiesięcznej zbiórki pieniężnej na rzecz ośrodków, którym pomagamy w Polsce. Członkowie Zarządu będą dyżurować w Sali Parafialnej w niedziele 7-go kwietnia 2019 po dziennych Mszach świętych. Informacje na temat działalności naszej Fundacji można uzyskać w czasie zbiórki w Sali Parafialnej u członków Zarządu zbierających donacje. Dziękujemy wszystkim naszym dotychczasowym ofiarodawcom. Bóg zapłać!

FILM O ŻYCIU ŚW. MAKSYMILIANA KOLBE
„Dwie Korony” to najnowszy film w reżyserii Michała Kondrata, który ukazuje nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. Film będzie wyświetlany 30 marca po Mszy świętej o godz. 18: 00, w Sali Parafialnej im. Jana Pawła II.

FILM „JEZUS OF NAZARETH” Parafia Matki Bożej, Królowej Pokoju, zaprasza w sobotę 13-go kwietnia, godz. 19: 00 na pokaz pierwszej części filmu pt. Jezus of Nazareth, reżyserii Franco Zeffirelli. Film wiernie odzwierciedla atmosferę ówczesnych czasów, w emocjonalny i wielkie wrażenie robiący sposób przedstawia życie Jezusa i skłania do głębokiej duchowej refleksji. Grono światowej klasy aktorów, m.in. Sir Lawrence Olivier, Christopher Plummer, Anne Bancroft zapewnia wysoką wartość artystyczną filmu. Na jego pokaz można zaprosić znajomych spoza polonijnej społeczności.

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE WRAZ ZE STOWARZYSZENIEM POLSKICH KOMBTANTÓW zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym.
Kategorie wiekowe: klasy młodsze 1-5 i 6-8 oraz klasy starsze od 9-12.
Konkurs jest otwarty dla wszystkich chętnych.
1/ Tematy (do wyboru): „Polska nasza duma” oraz „Biel i czerwień to moje barwy narodowe”;
2/ Technika: malarstwo, rysunek, techniki mieszane;
3/ Format: maksymalnie A2 (420mm x 594mm);
4/ Każdy uczestnik konkursu może złożyć tylko jedną pracę, czytelnie podpisną (imię, nazwisko, wiek i klasa) na odwrocie;
5/ Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: klasy młodsze od 1 do 5 i 6-8 oraz klasy starsze od 9 do 12;
6/ Prace muszą zostać wpłynąć do Domu Polskiego najpóźniej do 28 kwietnia 2019;
7/ W każdej kategorii wiekowej zostaną ufundowane nagrody i wyróżnienia;
8/ Zakwalifikowane prace będą wystawione w Domu Polskim w czasie trwania Akademii 3-go Maja, a oceniać je będą widzowie, którzy przyjdą na akademię.

DYŻUR KONSULARNY
Uprzejmie informujemy, że dodatkowy dyżur paszportowy w prowincji Albera odbędzie się w następujących terminach:w Edmonton w dniach 15-16 kwietnia 2019 roku i Calgary w dniach 17-18 kwietnia 2019 r.Wszelkie szczegóły dotyczące zapisów na dyżur znajdują się w ogłoszeniu na stronie internetowej Konsulatu Generalnego RP w Vancouver www.vancouver.msz.gov.pl lubwww.vancouver.mfa.gov.pl „

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE W CALGARY zaprasza wszystkich zrzeszonych na Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze, które odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia 2019r. o godz.14.30 w Domu Polskim.Z uwagi na przewidywany ciepły posiłek, prosimy o potwierdzenie swojej obecności, tel.403-280-4787 w terminie do dnia 23 kwietnia 2019r.

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA POLANIE
Przyjmuje chętne dziewczęta i chłopców w wieku od 16 lat. Próby odbywają się w czwartki od 6: 30pm –9: 00pm. i w niedziele od 3: 00pm. -7:00pm w Domu Polskim. Zapraszamy!

ZESPÓŁ MAZOVIA – AKCJA DOCHODAWA
ZBIERANIE PUSTYCH BUTELEK I PUSZEK
W marcu i kwietniu. Na wyjazd zespołu Mazovia na Festiwal do Texasu
Prosimy o kontakt 403-540-5794 aby odebrać od państwa butelki.

ZWIĄZEK PODHALAN W CALGARY zaprasza wszystkich na projekcje filmu dokumentalnego pt”Ostatni Górale „. Projekcja filmu odbędzie się w Domu Polskim dnia 31 Marca, 2019 o godz. 15: 00.Bilety przy wejściu.Dorośli: $10:00 Młodzież: $5:00 Dzieci do Lat 12 Wstęp wolny. Wszystkich serdecznie zapraszamy! Prezes Związku Podhalan Maria Straczek

PIELGRZYMKI
Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ do MEDJUGORJE i GRECJI śladami Pawła Apostoła w dniach 28 MAY – 11 CZERWIEC 2019 pod duchowym przewodnictwem Ksiedza Proboszcza Jacka Walkiewicza W programie 4-dniowy pobyt w Medjugorje, przepiękna 7-dniowa trasa śladami Pawła Apostoła w Grecji i 4 dniowy rejs statkiem z postojem w Turcji i na wyspach Mykonos, Patmos, Kreta i Santorini.
Zainteresowani proszeni są o kontakt z URSZULĄ GUT – The Travel Agent Next Door. Telefon: 403-407-0177, email: ugut@ttand.com

Zapraszamy na PIELGRZYMKĘ do ZIEMI ŚWIĘTEJ i JORDANII w dniach 03 – 14 LISTOPADA 2019 pod duchowym przewodnictwem Ks. Marcina Dzilinskiego, SChr z Parafii Matki Bożej Królowej Pokoju z Calgary. W programie Pielgrzymki zwiedzanie najważniejszych miejsc Ziemi Świętej jak Góra Karmel, Kafernaum, Góra Błogosłwieństw, Jerozolima, Nazartet, Betlejem, Kana Galilejska, Góra Oliwna, Góra Syjon, Góra Tabor, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, Petra w Jordaniii, kąpiel w Morzu Martwym oraz wiele innych którymi podążał Pan Jezus. Polski przewodnik.
Informacje i zapisy: URSZULA GUT – The Travel Agent Next Door. Telefon: 403-407-0177, email: ugut@ttand.com lub 05 Maja w Sali parafialnej w godzinach 9:30am – 2pm. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE
PRACA – CRACOVIA EUROPEAN DELI AND FOOD MARKET A2 8330 MACLEOD TRAIL SE
Actualnie poszukujemy kandydatów na stanowiska sprzedawcy w niepełnym wymiarze godzin (praca 1/2 lub 1/4 etatu).Doświadczenie mile widziane, ale nie jest ono jednak niezbędne. Szukamy umiejętności pracy w zespole, otwartości, zaangażowania i chęci rozwoju!! Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do sklepu lub telefonicznie 403-252-0170.(6x)

PRACA
Potrzebne są kobiety do sprzątania domów. W sprawie informacji proszę dzwonić pod numer 403-663-9886 i proszę podać swoje imię, numer telefonu, żeby można było oddzwonić. (3x)
PRACA Zatrudnię Panie do sprzątania domków. Praca wymagająca fizycznie, w szybkim tempie. Stawka za godzinę $15-$17.Wymagane pozwolenie na pracę. Prawo jazdy kanadyjskie mile widziane, ale nie obowiązkowe. CV prosze przesłać na adres pracacalgary@gmail.com (4x)