24 marca, 2019

24 marca, 2019

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 23 marca
18:00 –+ Grażyna Szymańska – brat z rodziną
18:00- O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Barbary Sikora

Niedziela, 24 marca – III Niedziela Wielkiego Postu
8:30–++ Agnieszka, Alina, Józef i Franciszek – dzieci
8:30- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Przyjaciół okrągłego stołu
10:30- + Frank Hyciek (1 rocz)
10:30- O Boże błogosławieństwo dla Sebastiana z okazji 42 rocz. Urodzin
12:30 –++ Irena i Stanisław Michalscy
12:30 – ++ Henryka i Teodor Olkowscy
12:30- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jana i Jadwigi Kraska z okazji 67 r. Sakr. Małżeństwa
19:00 – + Wiesław Tryjański
19:00- ++ Tadeusz i Teresa Żuczek

Poniedziałek, 25 marca
19:00– + Ks. Janusz Drzazga (3 rocz) – przyjaciele
19:00- Dziękczynna za szczęśliwą przebytą operację i Bożą opiekę

Wtorek, 26 marca
19:00- + Wiktor Zdanowicz – rodzina
19:00- + Ks Janusz Drzazga (3 rocz)

Środa, 27 marca
19:00- + Marek Pasternak
19:00- O Boże błogosławieństwo dla Janiny Demchyshyn w dniu Urodzin – Zofia

Czwartek, 28 marca
19:00- O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla męża
19:00 – Za parafian

Piątek, 29 marca
9:00– Wolna intencja
19:00- ++ Aurelia Kalinowska i zmarli rodzice

Sobota, 30 marca
8:30– + M. Kolumba Lis – OP
18:00 –++ Maria i Józefa – rodzina

Niedziela, 31 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu
8:30– O Boże błogosławieństwo dla Adama Westlake
8:30- O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla męża, dzieci i wnuczek
10:30- ++ Maria i Piotr Bakon – syn
12:30 –+ Jan Zyro
12:30- + Krzysztof Gregorowicz – żona i córka
19:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Jason i Katarzyny Mugford z okazji 10 rocz. Sakramentu małżeństwa

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
Wj 3,1-8a.13-15; 1 Kor 10,1-6.10-12; Łk 13,1-9
Ref: Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia.
Zapewne wiele wspólnego mają ze sobą bezowocne drzewo figowe oraz ten krzak również bezowocny, w którym jednak raczył objawić się Ogień Obecności. Bóg daje szansę każdemu z nas, aż do ostatniej chwili pragnie wzbudzić w człowieku, choć jeden liść modlitwy, zwiastujący choćby najmarniejszy owoc nawrócenia. W filmie Andrieja Tarkowskiego „Ofiarowanie” bohater podlewa wyschnięte drzewo, opowiadając przy tym synowi apoftegmat o starcu, który miał wiarę zdolną obudzić do życia zwykły kołek wsadzony w ziemię. Dotychczas niewierzący, w obliczu nieuniknionej atomowej zagłady odkrywa w sobie lęk, który powoduje poszukiwanie zbawienia. Jak wielu ateistów w obliczu nieszczęścia odruchowo odmawiało „Ojcze nasz”, wygoda zaś położyła na łopatki wiarę niejednego duchownego. Wiara człowieka czyni cuda, ale wiara Boga w człowieka czyni cuda jeszcze cudowniejsze! Bóg wierzy do końca w każdego człowieka, w jego przebudzenie, zwrócenie się ku Niemu. Gdy wysycha w nas miłość, On daje potoki obfitych wód oraz staje się ogniem niespalającym, lecz oświecającym w mrokach zwątpienia. Przykłada nawóz poznania niegodziwości, która się w nas skrywa, by nas obudzić. Czy drzewo życia Mojżesza było urodzajne? Na pewno nie. Stracił wszystko: komfort życia, prestiż, szacunek pobratymców, więź z narodem, opiekę faraona – po prostu zawaliła mu się kariera. Gdy spoglądał w koronę gałęzi płonącego drzewa, doznawał tego samego zdziwienia, co wtedy, gdy spoglądał w rozgałęzioną koronę swojej historii. Dlaczego Bóg jeszcze w nim płonie, skoro zawiódł wszystkich i zmarnował wszystko? Wokół niego był tylko nawóz zgniłej przeszłości. Czuł się obco, jak bezowocny figowiec w winnicy. Czy nie nawiedza cię podobny przygnębiający nastrój? Czy nie zmarnowałeś wszystkiego? Być może i ciebie niepokoi świadomość wyjaławiania ziemi swym bezwartościowym istnieniem? Jak wielu utyskuje na lata zmagania o zdobycie czegokolwiek, co uczyniłoby ich życie wartościowym. Jak wielu może odnaleźć się w obrazie Mojżesza, który stracił już wszelką nadzieję i dziwił się, dlaczego Bóg go nie opuścił.Tak, Bóg daje i tobie w tym roku jeszcze jedną szansę, i nie wytnie cię z tej planety, bo jest ktoś, kto się za ciebie wstawił – Ogrodnik z Nazaretu. Może wreszcie uda ci się to zobaczyć, czego tysiące ludzi nie umieją się dopatrzeć w drzewie krzyża? Jest martwe, bezlistne, bez korzenia, bez życia, bez wartości, a jednak przez fakt zawieszenia na nim jednego jedynego Owocu, stało się najsensowniejszym znakiem nadziei. Tym Owocem jest Jezus Chrystus. Jest Żywym Owocem, który każde martwe drzewo przywróci do życia, nawet twoje, bylebyś uczynił wszystko, by być z Nim w komunii!

LEKTORZY – 23-24 marca
18:00 – M. Domaradzki, M. Iskra, M. Domaradzki
8:30 – B. Pulwicki, S. Teresa, A. Rudzińska
10:30 – T. Nowak, S. Salome, G. Kamon
12:30 – Z. Topor, D. Topor, A. Gurgul
19:00 – W. Grabowski, K. Pietrzak, W. Grabowski

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Do końca marca rodzina Joanny Wojnowskiej będzie się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

NABOŻEŃSTWA WIELKIEGO POSTU
Wielki Post ponownie daje nam sposobność do refleksji nad tym, co stanowi centrum życia chrześcijańskiego – miłością. Jest to, bowiem odpowiedni czas, abyśmy z pomocą Słowa Bożego i sakramentów odnowili naszą drogę wiary, zarówno osobistą, jak i wspólnotową. Jest to droga pod znakiem modlitwy i dzielenia się, milczenia i postu, w oczekiwaniu na radość paschalną.
„Niech Najświętsza Maryja Panna pomoże nam przeżyć ten Wielki Post z wiernością słowu Bożemu i z nieustanną modlitwą, tak jak Jezus uczynił to na pustyni”, oraz abyśmy ten czas przeżywali z „gorącym pragnieniem przyjęcia miłości pochodzącej od Boga, która chce przemienić nasze życie i cały świat”. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:
GORZKIE ŻALE – polskie nabożeństwo wielkopostne poświęcone rozważaniu Męki Pańskiej – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 18:45
DROGA KRZYŻOWA – nabożeństwo powstałe w Jerozolimie, polegające na modlitewnym przejściu drogi, po której szedł Chrystus obarczony krzyżem.
– dla dzieci w środy o godzinie 18:30
– dla wszystkich wiernych w piątki o godzinie 18:30.

SPOWIEDŹ W CZASIE WIELKIEGO POSTU
W każdą środę Wielkiego Postu okazja do spowiedzi św. we wszystkich kościołach Diecezji Calgary od 19:30 – 20:30. W naszym kościele spowiedź codziennie przed każdą Mszą świętą, w razie potrzeby także po skończonej Eucharystii. Można też umówić się ze spowiednikiem na dogodną godzinę. Korzystajmy z sakramentu Pojednania, w którym Bóg okazuje miłosierdzie grzesznikowi.

ZŁOTY JUBILEUSZ KONSEKRACJI KOŚCIOŁA.
Serdecznie zapraszamy Parafian oraz Przyjaciół naszej Parafii, pw. Matki Bożej Królowej Pokoju w Calgary na uroczystą, dziękczynną Mszę św. jubileuszową z okazji 50-lecia konsekracji naszego Kościoła. Msza Św. Jubileuszowa, której będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Wiliam McGrattan, Ordynariusz Diecezji Calgary, sprawowana będzie w naszym kościele w niedzielę 7 kwietnia, 2019 r. o godzinie 12:30. Zmiana terminu nastąpiła po konsultacjach z naszym biskupem oraz kapłanami posługującymi dawniej w naszej parafii, a którzy chcieliby wziąć udział w tej uroczystości, m.in. z o. Stanisławem Kuczaikiem SChr. Niech nasz udział w tej Mszy św. będzie godnym podziękowaniem Panu Bogu za konsekrację kościoła, w którym możemy uczestniczyć w Mszach św., modlić się i przyjmować Sakramenty Święte w języku ojczystym oraz obchodzić uroczystości patriotyczno-religijne. Po Mszy św. odbędzie się uroczysty bankiet w sali parafialnej. Bilety w cenie $70 od osoby. Dochód z bankietu przeznaczony będzie na fundusz remontowy (głównie parafialnego parkingu). Za wszelkie ofiary, składane na cel remontu serdecznie Ofiarodawcom dziękujemy. Bóg zapłać. Niech Dobry Bóg i Matka Najświętsza wynagrodzi szczególnymi łaskami. Rezerwacja biletów: Grażyna – 403-861-5229 lub Krystyna – 403-228-9427. Wszystkich, którzy dokonali rezerwacji bardzo prosimy o dokonanie wpłaty za zarezerwowane bilety.

TOGETHER IN ACTION – 2019
W całej Diecezji Calgary rozpoczęła się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Tegoroczna kolekta TOGETHER IN ACTION odbywa się pod hasłem, „Pan mnie namaścił abym niósł dobrą nowinę biednym”. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $27,818.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 1,940.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty w ramach jałmużny postnej. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

MINISTRANCI
Wszystkich ministrantów, kandydatów oraz tych którzy chcą dołączyć do liturgicznej służby ołtarza zachęcam i zapraszam na warsztaty i ćwiczenia liturgiczne. Zajęcia w każdą niedziele od 31 kwietnia o godz 11:30.
Ks. Marcin

DOMOWY KOŚCIÓŁ
Niedzielna Msza święta i spowiedź od czasu do czasu – to stanowczo za mało, aby w dzisiejszym świecie stawać się dojrzałym chrześcijaninem, aby być świadkiem MIŁOŚCI. Potrzeba wspólnoty, czyli tych, których będziemy kochać i którzy będą nas kochać, którzy będą dla nas „lustrem” – pokażą prawdę o nas samych, prawdę, która nas nie zabije, ale umotywuje do przemiany, którzy pomogą nam stawać się świętymi i zdobywać niebo, czyli Królestwo Boże. Bo wspólnota to szkoła MIŁOŚCI.Jedną taką ze wspólnot jest Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Tutaj można doświadczyć Jezusa Chrystusa, naszego Pana i Boga; tu każdy może wzrastać w miłości, w wierze, poznając prawdę o sobie (słuchając tego, co mówi małżonek i inni), aby móc się nieustannie nawracać. Mieć wspólnotę, należeć do niej, współtworzyć ją, to znaczy podążać razem do nieba, mieć braci i siostry, którzy za mnie i wraz ze mną się modlą, mieć bliskich, którzy szukają zrozumienia i pociechy, a jednocześnie sami rozumieją i są wsparciem, którzy nie plotkują, nie gorszą się i nie szukają potknięć innych, aby się usprawiedliwić, ale wydobywając z siebie pokłady dobra, motywują do działania, do miłości. Podstawowa praca formacyjna małżonków odbywa się w rodzinie, w comiesięcznych spotkaniach kręgu rodzin na modlitwie, dzieleniu się Słowem Bożym i prowadzeniu dialogu małżeńskiego.Zapraszamy wszystkie małżeństwa sakramentalne do pogłębiania duchowości w ramach Domowego Kościoła.
Więcej informacji u ks. Marcina.

KAWIARENKA
W miesiącu marca Grupa parafialna zaprasza do kawiarenki na pyszne wypieki pań.

CZASOPISMO RELIGIJNE „Miłujcie się”
Przy biuletynach znajduje się czasopismo o tematyce religijnej dwumiesięcznik „ Miłujcie się”, które można nabywać za dobrowolną ofiarę.

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2018
Począwszy od 6 marca (Środa Popielcowa) do 14 kwietnia (Niedziela Palmowa) katolicy diecezji będą się modlić przed kliniką aborcyjną 2431 – 5th Ave N.W. (Blisko naszego kościoła). Zapraszamy Polonię Calgary o czynny udział w obronie dziecka nienarodzonego o każdej porze dnia przez te 40 dni. Dodatkowo nasza parafia ma dyżur 1 kwietnia godz. 7:00 do 13:00. Rejestracje chętnych przyjmuje E. Gawor, tel. 403-975- 4653 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com. Można też skorzystać ze strony internetowej; www.40daysforlife.com/calgary lub na facebook, aby sie więcej na ten temat dowiedzieć.

DUCHOWA ADOPCJA
Jak co roku tak i w tym, 2019 w Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Marii Panny zapraszamy parafian do Duchowej Adopcji. W poniedziałek 25 marca podczas Mszy św. o godzinie 19 wieczorem odbędzie się uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji dzieci poczętych zagrożonych aborcją. Praktyka ta polega na odmawianiu codziennie jednej tajemnicy różańca lub innej dowolnej modlitwy np: „Ojcze Nasz” czy „Zdrowaś Mario” oraz specjalnej modlitwy-(będą wyłożone przed ołtarzem), przez okres od Zwiastowania do Bożego Narodzenia w intencji nienarodzonego dziecka duchowo adoptowanego. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane postanowienie postne, które jednak nie jest obowiązkowe. Imię dziecka duchowo adoptowanego znane jest tylko Bogu. Chętnych do przystąpienia do Duchowej Adopcji prosimy o zgłaszanie się do Siostry Teresy (403-282-5077) lub Bożeny Kutyła (403-257-6322) w celu wpisania jak w ubieglych latach do pamiątkowej ksiegi. Listy do zapisania będą dodatkowo wyłożone na stolikach przed ławkami w dzień przyżeczenia. Serdecznie zapraszamy parafian do podjęcia tej pobożnej praktyki w celu ratowania dzieci poczętych i zagrożonych aborcją.

FILM O ŻYCIU ŚW. MAKSYMILIANA KOLBE
„Dwie Korony” to najnowszy film w reżyserii Michała Kondrata, który ukazuje nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej śmierci. Film będzie wyświetlany 30. marca po Mszy świętej o godz. 18:00, w Sali Parafialnej im. Jana Pawła II.

DYŻUR KONSULARNY
Uprzejmie informujemy, że dodatkowy dyżur paszportowy w prowincji Albera odbędzie się w następujących terminach:w Edmonton w dniach 15-16 kwietnia 2019 roku i Calgary w dniach 17-18 kwietnia 2019 r.Wszelkie szczegóły dotyczące zapisów na dyżur znajdują się w ogłoszeniu na stronie internetowej Konsulatu Generalnego RP w Vancouver www.vancouver.msz.gov.pl lubwww.vancouver.mfa.gov.pl „

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA POLANIE
Przyjmuje chętne dziewczęta i chłopców w wieku od 16 lat. Próby odbywają się w czwartki od 6: 30pm –9: 00pm. i w niedziele od 3: 00pm. -7:00pm w Domu Polskim. Zapraszamy!

ZARZĄD STOWARZYSZENIA POLSKO-KANADYJSKIEGO W CALGARY Zaprasza wszystkich zrzeszonych na Zebranie Nominacyjne, które odbędzie się w niedzielę 24 marca 2019r. o godzinie 14: 30 w Domu Polskim.

ZESPÓŁ MAZOVIA – AKCJA DOCHODAWA
ZBIERANIE PUSTYCH BUTELEK I PUSZEK
W marcu i kwietniu. Na wyjazd zespołu Mazovia na Festiwal do Texasu
Prosimy o kontakt 403-540-5794 aby odebrać od państwa butelki.

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE WRAZ ZE STOWARZYSZENIEM POLSKICH KOMBTANTÓW zaprasza do udziału w Konkursie Plastycznym.
Kategorie wiekowe: klasy młodsze 1-5 i 6-8 oraz klasy starsze od 9-12.
Konkurs jest otwarty dla wszystkich chętnych.
1/ Tematy (do wyboru): „Polska nasza duma” oraz „Biel i czerwień to moje barwy narodowe”;
2/ Technika: malarstwo, rysunek, techniki mieszane;
3/ Format: maksymalnie A2 (420mm x 594mm);
4/ Każdy uczestnik konkursu może złożyć tylko jedną pracę, czytelnie podpisną (imię, nazwisko, wiek i klasa) na odwrocie;
5/ Prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: klasy młodsze od 1 do 5 i 6-8 oraz klasy starsze od 9 do 12;
6/ Prace muszą zostać wpłynąć do Domu Polskiego najpóźniej do 28 kwietnia 2019;
7/ W każdej kategorii wiekowej zostaną ufundowane nagrody i wyróżnienia;
8/ Zakwalifikowane prace będą wystawione w Domu Polskim w czasie trwania Akademii 3-go Maja, a oceniać je będą widzowie, którzy przyjdą na akademię.

ZWIAZEK PODHALAN W CALGARY zaprasza wszystkich na projekcje filmu dokumentalnego pt”Ostatni Górale „. Projekcja filmu odbędzie się w Domu Polskim dnia 31 Marca, 2019 o godz. 15: 00.Bilety przy wejściu.Dorośli: $10:00 Młodzież: $5:00 Dzieci do Lat 12 Wstęp wolny. Wszystkich serdecznie zapraszamy!Prezes Związku Podhalan Maria Straczek

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ do MEDJUGORJE i GRECJI śladami Pawła Apostoła pod duchowym przewodnictwem Księdza Proboszcza Jacka Walkiewicza w dniach 28 MAY – 11 CZERWIEC 2019.
W programie 4-dniowy pobyt w Medjugorje, przepiękna 7-dniowa trasa śladami Pawła Apostoła w Grecji i 4 dniowy rejs statkiem z postojem w Turcji i na wyspach Mykonos, Patmos, Kreta i Santorini. Koszt od osoby w dwuosobowym pokoju/kabinie $4236 cad + przelot $1555 cad + opcjonalne ubezpieczenie $309 cad + opcjonalny “upgrade” do kabiny z oknem $257 cad. Zainteresowani proszeni sa o kontakt z URSZULĄ GUT – The Travel Agent Next Door. Telefon: 403-407-0177, email: ugut@ttand.com.

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ I JORDANII w dniach 03-14Listopada 2019 pod duchowym przewodnictwem Ks. Marcina Dzilinskiego, SChr z Parafii Matki Bożej Królowej Pokoju z Calgary. W programie Pielgrzymki zwiedzanie najważniejszych miejsc Ziemi Świętej jak Góra Karmel, Kafernaum, Góra Błogosłwieństw, Nazaret, Betlejem, Kana Galilejska, Góra Oliwna, Góra Syjon, Góra Tabor, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim, Petra w Jordaniii, kąpiel w Morzu Martwym oraz wiele innych, którymi podążał Pan Jezus. Polski przewodnik. Informacje i zapisy Urszula Gut – The Travel Agent Next Door pod numerem 403-407-0177, droga email ugut@ttand.com lub 17Mar w Sali parafialnej w godzinach 9: 30am – 12: 30pm. Serdecznie zapraszamy!

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE
PRACA – CRACOVIA EUROPEAN DELI AND FOOD MARKET A2 8330 MACLEOD TRAIL SE
Actualnie poszukujemy kandydatów na stanowiska sprzedawcy w niepełnym wymiarze godzin (praca 1/2 lub 1/4 etatu).Doświadczenie mile widziane, ale nie jest ono jednak niezbędne. Szukamy umiejętności pracy w zespole, otwartości, zaangażowania i chęci rozwoju!! Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie się do sklepu lub telefonicznie 403-252-0170.(7x)

PRACA
Potrzebne są kobiety do sprzątania domów. W sprawie informacji proszę dzwonić pod numer 403-663-9886 i proszę podać swoje imię, numer telefonu, żeby można było oddzwonić. (4x)

DOM DO SPRZEDANIA
Blisko Polskiego Kościoła i Uniwersytetu. Dom z garażem, dobra i ładna okolica NW. Cena poniżej $500.000.00 do uzgodnienia. Kontakt 403-277-2222, 403-863-6666. Zainteresowani proszeni są o szybką odpowiedź. (1x)

PRACA
Potrzebna osoba do opieki nad starszą panią. Lekka praca na 4 godziny dziennie w dzielnicy Bridgeland.Godziny pracy do uzgodnienia. Tel: Krystyna 403-230-3229 (2x)

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO
PART-TIME CASUAL WORKER – FCJ CENTRE
The FCJ Centre is looking for a part-time/casual worker who is physically fit, for kitchen duties. This position involves mostly weekend duties, with some weekday evenings as well. Please contact Denise DeNeve for more information and/or send resume to denise.deneve@fcjcentre.ca

VOLUNTEERS WANTED FOR THE OUTDOOR WAY OF THE CROSS
The 36th annual Outdoor Way of the Cross takes place at 9 am on Good Friday, Apr. 19 at St. Mary’s Cathedral, Calgary. To volunteer, contact 403-218-5519 wayofthecross.ca