22 września

22 września

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 21 września – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

18:00-  O Boże bł. i łaski Ducha św. dla córki z rodziną

18:00- Z podziękowaniem za wszelkie łaski i o Boże bł. dla Michała Błach z okazji 60 Urodzin

Niedziela, 22 września

8:30 – + Gertruda Cichański                    – syn z rodziną

8:30 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Damiana z okazji Urodzin

10:30- ++ Michał i Marek Skaliński  – rodzina i przyjaciele

10:30- W intencji Ministrantów i ich Rodzin

12:30 – + Jerzy Pietrzak (9 rocz)                                  – żona

19:00- ++ Aleksandra Majewska i Elżbieta Skałka

Poniedziałek, 23 września

19:00- O Boże błogosławieństwo dla Joanny i Krzysztofa z okazji Sakramentu małżeństwa

Wtorek, 24 września

19:00- + Barbara Żółtrowska                                    – kuzyn                

Środa, 25 września

19:00- Wolna intencja

Czwartek, 26 września

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Nicole i Elliott z okazji 1 rocz. Sakramentu małżeństwa      – dziadkowie

19:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Marka i Elżbiety Machula                         – R. Piekut

Piątek, 27 września – Św. Wincentego a Paulo, prezbitera

9:00- ++ Barbara i Ludwik Bajan oraz Douglas Ross

19:00 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo w załatwieniu pewnej sprawy

Sobota, 28 września- Św. Wacława, męczennika

8:30 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Stanisława

18:00- ++ Zdzisław Mazur oraz zmarli z rodzice i bracia

18:00- + Michał Cozac

Niedziela, 29 września –Święto  Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

8:30 – + Katarzyna Wardzała (7 rocz)         – syn z rodziną

10:30- ++ Stanisława i Stanisław Bednarczyk            – brat

12:30- O Boże błogosławieństwo dla Nicole i Elliott z okazji 1 rocz. sakramentu małżeństwa

12:30 – + Jan Żyro (1 rocz)                       – siostra z rodziną

19:00- ++ Marek Pasternak i Bronisław Tałałaj

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Am 8, 4-7; 1 Tm 2, 1-8; Łk 16, 1-13

Ref: Pana pochwalcie, On dźwiga biednego.

Pieniądze są poważnym sprawdzianem naszych sumień. Potrafią wydobyć z serca ludzkiego takie prawdy, jakich byśmy się nawet nie domyślali. To dzięki nim człowiek może stać się hojny, pomagający, troszczący się o czyjeś kłopoty, ale też dzięki nim ktoś inny staje się rozrzutny, skąpy, chciwy albo złodziejem.
Nie pieniądz jest brudny, tylko ręce, które go trzymają, ale gdyby nie pieniądz, może nigdy ich brud nie wyszedłby na jaw. Jeśli wobec pieniędzy nie potrafimy zachować wolności, to prawdziwe dobra któż nam powierzy? Ciekawe, że Jezus zanim obdarował apostołów charyzmatami uwalniania od demonów, uzdrawiania z chorób i prorokowania oraz głoszenia Dobrej Nowiny, kazał im zostawić osobiste torby, podwójne szaty, sandały. Wolny od chciwości ma bogactwo darów duchowych. Wspomnę o doświadczeniu mojego przyjaciela. Na samym początku jego studiów seminaryjnych, przyjechał na ferie do rodzinnej parafii. Po Mszy świętej ksiądz proboszcz wezwał go i wręczając torbę ze składką pieniężną, kazał mu iść na pocztę, by wysłał ją na KUL. Jeszcze trzymając skórzaną torbę w dłoniach, wymienił dokładnie kwotę pieniężną, która znajdowała się wewnątrz. Mój przyjaciel zaniósł ją do pocztowego okienka i razem z panią przeliczyli każdy grosz. Okazało się, że jest to o wiele większa suma niż wymieniona przez księdza. Wysłał, więc tylko tyle, ile mu kazał, a resztę przyniósł na plebanię. Gdy mu wręczał torbę, mówiąc, że pieniędzy było za dużo i reszta jest wewnątrz, proboszcz uśmiechnął się. Okazało się, że chciał być pewien uczciwości kandydata, zanim namaszczą mu ręce sakramentalnym olejem. Zdolność do niezawłaszczania czyichś pieniędzy jest tą samą wolnością, która nie zagarnia dla siebie żadnego człowieka. Kapłan w sakwie swojej modlitwy musi nosić wiele dusz do okienka zbawienia. Oddać każdego człowieka Bogu. Każdego, którego się otrzymało, aby go nieść, znosić, zanieść i donieść do nieba. Nie tylko nikogo nie zawłaszczyć, ale też nikomu nie dać się posiąść. Piotr, dlatego zasłużył na to, by stać się rybakiem ludzkich serc, łowiąc je w sieci swych modlitw, bo był taki czas, kiedy dla Jezusa zostawił sieć pełną ryb i żadnej nie schował za pazuchą.
W opisie szat arcykapłana z Księgi Wyjścia, z 28 rozdziału, natrafiamy na taki szczegół jego ubioru nazywany pektorałem. Były na nim umieszczone szlachetne kamienie z wypisanymi imionami synów Izraela. Arcykapłan nosił te kamienie na piersi, na sercu. To jest właśnie przepiękny obraz troski kapłana, który na własnym sercu nosi tych, którzy są jego skarbem, jego „niebieską walutą”.

LEKTORZY – 21-22 września

18:00- Z. Topor, D. Topor, Z. Topor

8:30 – P. Adamski, M. Sobczak, T. Kot

10:30 – M. Kaczan, S. Teresa, T. Nowak

12:30- E. Kiegler, M. Kulaga, T, Miazga

19:00 – M. Edgar, K. Pietrzak, W. Grabowski

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Od 15 września do niedzieli 29 września rodzina Teresy Laba będzie się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem. 

TOGETHER IN ACTION – 2019 W całej Diecezji Calgary rozpoczęła się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $27,818.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 13,449.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty w ramach jałmużny postnej. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

BIERZMOWANIE Rozpoczynamy zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie to adresowane jest do uczniów klas 8 (PL) szkół podstawowych i starszej młodzieży, która nie przystąpiła jeszcze do tego sakramentu oraz dorosłych. Z biura parafialnego lub od ks. Marcina prosimy zabrać deklarację zgłoszeniową. Zapisy trwać będą do 6 października.

SIOSTRY DOMINIKANKI serdecznie zapraszają na jesienny kiermasz

„ Z DOMINIKAŃSKIEGO STRYSZKA”

Który odbędzie się w niedziele 22 września i 29 września na naszej Sali Parafialnej. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na misje prowadzone przez Siostry Dominikanki w Kamerunie i na dalekiej Syberii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary. Bóg zapłać!

JUBILEUSZOWY KONCERT CHARYTATYWNY:

Człowieka nie można rozumieć bez Chrystusa

Dom Polski, Niedziela, 20 października 2019r, godz. 15:30.

DNI, KTÓRE ZMIENIŁY HISTORIĘ POLSKI I ŚWIATA.

40. Rocznica pierwszej, historycznej pielgrzymki Papieża – Polaka do Ojczyzny.

Przesłanie Prezydenta USA Donalda Trumpa z okazji 40. Rocznicy pierwszego przyjazdu Papieża do Ojczyzny.

„Historyczna, pierwsza wizyta Papieża w Polsce zmieniła bieg historii. Pamiętając długą walkę Narodu Polskiego z komunizmem, przyznajemy również, że miliony ludzi żyją teraz w wolności dzięki Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II i Jego nadzwyczajnemu życiu, jako ucznia Jezusa Chrystusa, i obrońcy ludzkiej godności i wolności religijnej”.

„W swojej homilii 40 lat temu, Święty Papież Jan Paweł II zawarł potężne przesłanie nadziei, skierowane do tłumów zgromadzonych w Warszawie, do całej Polski i do świata. Zainspirował odwagą serca milionów kobiet i mężczyzn do tego, by zaczęli szukać lepszego życia w wolności. Dzis świętujemy ten historyczny moment i potwierdzamy nasze zobowiązanie do zapewnienia, że wolność zawsze zwycięża”.

„Wzruszające przemówienie Papieża Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa w Warszawie, poruszyło duszę Narodu Polskiego i ostatecznie pomogło zburzyć żelazną kurtynę komunizmu w Europie. Obyśmy nadal byli wzmacniani Jego słowami i Jego zawierzeniu Bożemu Miłosierdziu, sile i chwale”.

Serdecznie zapraszamy całą Polonię do wzięcia udziału w tym szczgólnym Koncercie Jubileuszowym, w którym usłyszymy słynne zdania Papieża, poezję o Wielkim Rodaku, pieśni religijno – patriotyczne w wykonaniu chóru Vox Populi i Zespołu Młodzieżowego oraz zobaczymy piękne tańce w wykonaniu znanych Zespołów.  Wstęp wolny – DAR SERCA na działalność pro-life oraz pomoc ubogim dzieciom na Kresach.

SPOTKANIE MODLITEWNE GRUPY ŚW. OJCA PIO

Zapraszamy grupę modlitewną na Mszę św. i nabożeństwo w poniedziałek 23 września na godz. 19:00.

KOPERTY PARAFIALNE

Osoba, która używa koperty z numerem #541 proszona jest o zawiadomienie biura do wpisania danych, których nie mamy. Donacje pod tym numerem przechodzą, jako gotówka, a nie pod daną osobę. 

Image result for baking clip art free

KAWIARENKA

We wrześniu panie z grupy parafialnej zapraszają do kawiarenki.

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2018

Od środy 25 września do niedzieli 3 listopada katolicy diecezji będą się modlić przed kliniką aborcyjną 2431 – 5th Ave N.W. (Blisko naszego kościoła). Zapraszamy Polonię Calgary o czynny udział w obronie dziecka nienarodzonego o każdej porze dnia przez te 40 dni. Dodatkowo dla naszej parafii jest wyznaczony dzień 25 października i 1 listopada od godziny 7: 00 rano do 13:00. Rejestracje chętnych przyjmuje E. Gawor, tel. Tel. (403) 251 5545 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com. Można też skorzystać ze strony internetowej; www.40daysforlife.com/calgary lub na facebook, aby sie więcej na ten temat dowiedziec.

ZESPÓŁ  PIEŚNI I TAŃCA ‘POLANIE’ reprezentujacy Calgary na 50- leciu  Zespołów Flolklorystycznych w Rzeszowie  powrócił z Polski i obecnie serdecznie zaprasza młodzież do tańca w zespole na nowy rok szkolny 2019/2020. Wiecej  informacji można uzyskać  pod numerem 403-680-6851 lub 403-978-7163.

ZESPÓŁ „POLANIE” serdecznie zaprasza  na coroczny BAL MASKOWY  , który odbędzie się w Domu Polskim w sobotę, 26 października 2019. Szczegółowe informacje i rezerwacje  pod numerem telefonu 403-680-6851.Sprzedaż biletów w każdą niedzielę od godz. 10 do 14 w sali parafialnej. ZAPRASZAMY!

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE W CALGARY zaprasza wszystkich zrzeszonych w Stowarzyszeniu oraz zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia na miesięczne zebranie, które odbędzie się w niedzielę, 29 września 2019 r. o godzinie 14: 30 w Domu Polskim.

ZABAWA ZESPOŁU MAZOVIA Mili Goście dnia 5 października 2019 r. zapraszamy na 5 rocznicę powstania Zespołu  MAZOVIA! Przybywajcie!Zaczynamy 6: 30pm Muzyka – Mirek Syp. Adres- Sala Parafialna przy Kościele Polskim 2111 Uxbridge Dr. Gwarantujemy: – wspaniałą zabawę, – tradycyjne polskie jadło, – moc atrakcji! Wstęp $60 od osoby Rezerwacja biletów Majka Kowalczyk tel.403-540-5794 oraz na sali parafialnej w każdą niedziele września! ZAPRASZAMY!

See the source image

ZBIÓRKA BUTELEK

KPH organizuje zbiórkę  butelek na rzecz harcerstwa dnia 29 września 2019 w godzinach 9: 30am-2pm na parkingu parafii.  Wszystkich serdecznie zapraszamy i prosimy o wsparcie naszych harcerzy. Czuwaj! Zarząd KPH

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

PRZEDŁUŻANIE RZĘS  – SUPER CENA, GWARANTOWANY EFEKT Zapraszam Panie na stylizację rzęs metodą klasyczną oraz volume – 2D, 3D.
Jestem certyfikowaną stylistką przedłużenia rzęs. Przedłużanie rzęs to łatwy i relaksujący zabieg, która znacznie wydłuża i pogrubia Twoje naturalne rzęsy.Czas aplikacji w zależności od naturalnych rzęs to około 2godz (+/-30 min),   dopełnienia 1,5g (+/- 30 min).Cennik: Aplikacja classic – 1:1 –  $ 50-60 $, Aplikacja volume:  2D –  $ 60-70$,  3D – $ 70-80$    Adres:  Coventry Hills Way NE. Jeżeli jesteś zainteresowana aplikacją bądź masz jakieś pytania proszę o kontakt:  Marta: 1 403 397 9366 (4x)

WYPRZEDAŻ RZECZY DOMOWYCH

Osoba, która na stałe przeprowadza się do Polski sprzeda komplet mebli kuchennych: stół i 4 krzesła, 2 fotele, kredens, bufet, meble z dwóch sypialń, meble do biura, lampy, nowy fax, i wszystkie rzeczy do kuchni. Przyzwoita cena. Kontakt Jolanta 403-547-0686 (4x)

PRACA Potrzebne są kobiety do sprzątania domów. W sprawie informacji o pracę proszę dzwonić 403-663-9886 dzwoniąc proszę zostawić swoje imię i numer telefonu dla odzwonienia.(1x)

PRACA Potrzebna osoba od zaraz do opieki nad starszą panią, która tylko wymaga drugiej towarzyszącej jej pani wrazie potrzeby i pomocy na nocne zmiany od godz. 9: 00 lub 10pm do godz. 8: 00am. Osoba zainteresowana proszona jest o kontakt 403:585-4436 (1x)

PRACA Długo prosperująca firma w Calgary zatrudni kobiety do sprzatania domów. Oferujemy bardzo dobre warunki. Płatne przejazdy miedzy serwisami. Praca w zespole. Wynagrodzenie od $18-25/hr. po wiecej informacji prosimy dzwonić pod numer telefonu 587-700-7740 (10x)

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

MARRIAGE PREPARATION

In partnership with the Roman Catholic Diocese of Calgary, Catholic Family Service (CFS) offers a Marriage Preparation Weekend for couples preparing for the sacrament of marriage.

UPCOMING MARRIAGE PREPARATION WEEKENDS

October 11-13 St. Michael’s Catholic Church, 800 – 85 St.

COURSE FEE The course fee is $225 per couple. The weekend includes a gift certificate for three couple counseling sessions at Catholic Family Service, a $500 value. There is no fee if you’d like to change to a different weekend once registered. A $25 administrative applies to a refund.

REGISTER To register online, please visit this web page: cfs-ab.org For more information, please contact Stephen Robinson at 587.896.2901.

VOTING AS CATHOLICS 2019 FEDERAL ELECTION GUIDE Voting: A Right and Responsibility Canadian Catholics are being called upon as citizens to exercise their right to vote. The Church encourages and reasserts its belief in “the political freedom and responsibility of citizens.”

1 By exercising their right to vote, citizens fulfill their duty of choosing a government and at the same time send a clear signal to the candidates being presented by their political parties for election. The important time leading up to an election also provides Canadians with the opportunity to interact with fellow voters, one’s neighbours, and the candidates themselves (particularly during their visits to neighbourhoods), raising awareness about the values, views, and concerns shared by Catholics across the country. Political candidates are citizens, too. In addition, they assume responsibility for the well-being of the public. Their commitment and dedication are a generous contribution to society’s common good. Indeed, the purpose of the political community is itself the common good, namely, “the sum of those conditions of […] social life whereby people, families and associations more adequately and readily may attain their own perfection.”

2 Working to Build a Better Society While Christian beliefs do not constitute a political platform, they can be seen as a prism through which to analyze and evaluate government policies, laws, and programs. The principles of respect for life from conception to natural death and of the dignity of the human person should influence how Christians assess a party’s position on key moral issues. Choosing life also means being always concerned for the weakest among us – physically, economically, and socially. It likewise implies the protection of the most fundamental human rights, including the right to religious freedom and freedom of conscience. A more just society is also built when we live in solidarity and dialogue with different social partners, including Indigenous Peoples, as well as by supporting families and ensuring adequate funding for education, healthcare, housing, and the prevention and treatment of addictions. Working with fellow citizens to address social concerns is fundamentally built on a view of the person inherently belonging to a community. To ensure our communities are truly welcoming and humane, we must also combat all forms of poverty, which inevitably result in the segregation and isolation of individuals. Canada in the World: Providing Leadership for Justice and Peace Believing in justice and peace includes daring to take a stand against the arms trade and against human trafficking, which exploits young people and workers. It means entering into international treaties that respect the planet, our common home, as well as tirelessly working for the expansion of peace everywhere. Voting Means Using Your Judgment Exercising the right to vote means making informed and discerning judgments about the options available. There are times, however, when making a decision about who to vote for may prove very difficult. The Church reminds us that “in this context, it must be noted also that a well-formed Christian conscience does not permit one to vote for a political program or an individual law in which the fundamental content of faith and morals is replaced by the introduction of proposals differing from this content or opposing it.”

3 It is a sign of a healthy democratic community when informed and responsible citizens engage in an ongoing dialogue on major social issues with their political leaders. This is precisely the kind of community we should strive to support and develop. No less is expected of us, since all are called to take an active part in morally shaping the societies we inhabit and, Christians in particular, to defend the rights of those who are most vulnerable.