29 września

29 września

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 28 września- Św. Wacława, męczennika

18:00- ++ Zdzisław Mazur oraz zmarli rodzice i bracia

18:00- + Michał Cozac

Niedziela, 29 września –Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

8:30 – + Katarzyna Wardzała (7 rocz)         – syn z rodziną

10:30- ++ Stanisława i Stanisław Bednarczyk            – brat

12:30- O Boże błogosławieństwo dla Nicole i Elliott z okazji 1 rocz. sakramentu małżeństwa

12:30 – + Jan Żyro (1 rocz)                       – siostra z rodziną

12:30- M.W – O Boże błogosławieństwo dla Darka z okazji Urodzin

19:00- ++ Marek Pasternak i Bronisław Tałałaj

Poniedziałek, 30 września

19:00- Wolna intencja

Wtorek, 1 października – Wspomnienie św. Teresy od dzieciątka Jezus

19:00-  O Boże błogosławieństwo dla Sr. Teresy z okazji imienin               

Środa, 2 października – Wspomnienie św. Aniołów Stróżów

19:00- + Grażyna Lisińska                                           – córka

Czwartek, 3 października

19:00 – O Boże błogosławieństwo w dniu Urodzin dla Tadeusza                                                                  – mama

Piątek 4 ,   października – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

9:00- ++ Eugeniusz, Józefa i Antoni

19:00 –++ Bronisława, Helena, Antonina i Grzegorz

Sobota, 5 października

8:30 – ++ Józefa, Józef i Henryk oraz dusze w czyśćcu cierpiące

18:00- ++ Bronisława i Jan Morys

18:00- + Roman Sikora                                             – rodzina

Niedziela,  6 października- XXVII Niedziela zwykła

8:30 – O Boże błogosławieństwo dla Aiden z okazji Urodzin

8:30 + Teresa Skora

10:30- ++ Józef i Cecylia Zelazowski

12:30- + Maria Ciszek                                              – rodzina

12:30 – + Bronisław Żuk (20 rocz)

19:00- ++ Stanisław Śniadała (4 rocz) i Władysław Urban (1 rocz)

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Am 6,1a.4-7;1 Tm 6,11-16; Łk 16,19-31

Ref: Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego.

Chwila śmierci przyjdzie na każdego, a po śmierci nie będzie już żadnych podziałów na bogatych i biednych, na „wierzących” i „niewierzących”. Wszyscy staniemy przed Sędzią Sprawiedliwym. Trzeba liczyć się z cierpieniem po śmierci. Brak miłosierdzia na ziemi obróci się przeciwko niemiłosiernym. Właśnie to mamy w sumieniu rozważyć, słuchając dzisiejszych czytań. Czym jest bieda i cierpienie? Po ludzku rzecz biorąc, można tylko marzyć, by nigdy nas nie dotknęły, ale często to właśnie one skłaniają do starań o lepsze dobra i do pokładania nadziei w Bogu. Staramy się nie widzieć ludzi grzebiących w śmietnikach, śpiących na dworcu, żebrzących, a jeśli już zauważamy, to jest to dla nas proza życia. Traktujemy tych ludzi, jako folklor, obraz codzienny, wręcz, jako przykład nieporadności życiowej. Ale to nie tak, oni również mieli swoje marzenia, swój plan życia; teraz są biedni materialnie, ale czy również duchowo? Dzisiejsze czytania, wbrew pozorom, nie traktują o grupach społecznych, bogatych, biednych czy średnich. Podstawą do rozważania czytań jest problem naszych działań podczas wędrówki na ziemi, naszych postaw, jakie prezentujemy, obojętnie czy w sposób naturalny, czy wymuszony sytuacją, okolicznością. Chodzi tu o to, by nasze życie i nasze postawy kierunkowały nas i wszystkich obok nas na drogę zbawienia. Jak to słusznie zauważa święty Paweł pisząc do Tymoteusza: „Ty natomiast, o człowiecze Boży, uciekaj od tego rodzaju rzeczy, a podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością! Walcz w dobrych zawodach o wiarę, zdobądź życie wieczne: do niego zostałeś powołany i [o nim] złożyłeś dobre wyznanie wobec wielu świadków.” (1Tm 6,11-12). W zasadzie głównym tematem ewangelicznym jest dzisiaj wiara w przekazy. To, co nam przekazuje Pismo Święte, a potem kapłani w kazaniach, dotyczy nas wszystkich, naszego  życia doczesnego i wiecznego. Słuchając ich, nierzadko mamy wrażenie, iż słowa padające z ambony nas nie dotyczą. A jednak, jeśli słowa te przetrawimy, zrozumiemy, że każde słowo wypowiadane podczas Liturgii Słowa przeznaczone jest dla każdego z nas osobiście, tyle, że czasami zakiełkuje ono od razu, a czasami – jak nasiono – przeleży do momentu zaistnienia właściwej sytuacji i okazji, by narodzić się, jako słowo zbawcze.

Jezu Chryste, pomóż nam widzieć Ciebie w każdym z nas. Daj nam łaskę Ducha Świętego, byśmy zrozumieli, dokąd zmierzamy i jak mamy postrzegać naszych bliźnich.

LEKTORZY – 28-29 września

18:00- M. Edgar, S. Teresa, L. Shelley

8:30 – M. Syska, M. Iskra, O. Pepłowski

10:30 – M. Domaradzki, M.Kulaga, G. Kamon

12:30- W. Potocka, O. Zyro, A. Gurgul

19:00 – W. Grabowski, A. Wojciechowski, W. Grabowski

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

POWITANIE KS. PROBOSZCZA

Serdecznie witamy Czcigodnego Księdza Proboszcza Adama Bobola, w naszej Parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Calgary. Powierzamy naszą Świątynię i Parafię, i życzymy, aby czuł się Ksiądz Proboszcz w naszej Parafii wyjątkowo dobrze; jako Pasterz i jako Gospodarz.Niech Matka Boża Królowa Pokoju chroni Twoje Księże zdrowie i dodaje sił do odpowiedzialnej pracy, która niech przynosi obfite owoce i jednoczy Twoich Wiernych w jedną Chrystusową Owczarnię.                                 Księże Proboszczu, zapewniamy o naszym oddaniu w modlitwie, z prośbą o potrzebne Łaski Boże i Dary Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej. Zapewniamy też o trosce w poczynaniach dla dobra naszej Parafii.Niech te piękne słowa Świętego Jana Pawla II-go będą przewodnikiem naszych wspólnych poczynań.“Niech nasza droga będzie wspólna, Niech nasza modlitwa będzie pokorna, Niech nasza miłość będzie potężna, Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, Co się tej nadziei będzie sprzeciwiać”.SZCZĘŚĆ BOŻE. Rada Parafialna i Parafianie

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

W pierwszy piątek miesiąca 4 października zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po porannej Mszy św. o godz. 9: 00. Prosimy wpisywać się do wyłożonego zeszytu przy biuletynach, aby była ciągła obecność modlących się w kościele. W tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzamy chorych i starszych parafian. Wszystkich, którzy pragną odwiedzin z posługą w tym dniu prosimy poinformować biuro parafialne.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

W pierwszą sobotę miesiąca 5 października zapraszamy przed Mszą św. na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17: 15, w czasie, której modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej i Koła Rodziny Radia Maryja.

GRUPA MODLITEWNA „TOTUS TUUS”

W pierwszą sobotę miesiąca grupa modlitewna Totus Tuus zaprasza osoby zawierzone i wszystkich chętnych w miarę możliwości na Mszę św. poranną na godzinę 8:30. Po Mszy św. będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlimy się w intencji Kapłanów i za cały Kościół św. Serdecznie zapraszamy.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które będą codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 19: 00. Kult Matki Najświętszej i powierzanie naszych próśb przez Jej wstawiennictwo jest pewną drogą do Boga i zbawienia.

RÓŻANIEC DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zapraszamy dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdą środę października przed Mszą św. o godz. 18: 30 oraz młodzież w każdy wtorek października.

BIERZMOWANIE

Rozpoczynamy zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie to adresowane jest do uczniów klas 8 (PL) szkół podstawowych i starszej młodzieży, która nie przystąpiła jeszcze do tego sakramentu oraz dorosłych. Z biura parafialnego lub od ks. Marcina prosimy zabrać deklarację zgłoszeniową. Zapisy trwać będą do 6 października.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Od niedzieli 29 września do końca października nie ma rodziny zapisanej, która mogłaby się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem. 

TOGETHER IN ACTION – 2019 W całej Diecezji Calgary rozpoczęła się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $27,818.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 13,669.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty w ramach jałmużny postnej. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

JUBILEUSZOWY KONCERT CHARYTATYWNY:

Człowieka nie można rozumieć bez Chrystusa

Dom Polski, Niedziela, 20 października 2019r, godz. 15:30. DNI, KTÓRE ZMIENIŁY HISTORIĘ POLSKI I ŚWIATA.

40. Rocznica pierwszej, historycznej pielgrzymki Papieża – Polaka do Ojczyzny.

Przesłanie Prezydenta USA Donalda Trumpa z okazji 40. Rocznicy pierwszego przyjazdu Papieża do Ojczyzny.

„Historyczna, pierwsza wizyta Papieża w Polsce zmieniła bieg historii. Pamiętając długą walkę Narodu Polskiego z komunizmem, przyznajemy również, że miliony ludzi żyją teraz w wolności dzięki Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II i Jego nadzwyczajnemu życiu, jako ucznia Jezusa Chrystusa, i obrońcy ludzkiej godności i wolności religijnej”.

„W swojej homilii 40 lat temu, Święty Papież Jan Paweł II zawarł potężne przesłanie nadziei, skierowane do tłumów zgromadzonych w Warszawie, do całej Polski i do świata. Zainspirował odwagą serca milionów kobiet i mężczyzn do tego, by zaczęli szukać lepszego życia w wolności. Dzis świętujemy ten historyczny moment i potwierdzamy nasze zobowiązanie do zapewnienia, że wolność zawsze zwycięża”.

„Wzruszające przemówienie Papieża Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa w Warszawie, poruszyło duszę Narodu Polskiego i ostatecznie pomogło zburzyć żelazną kurtynę komunizmu w Europie. Obyśmy nadal byli wzmacniani Jego słowami i Jego zawierzeniu Bożemu Miłosierdziu, sile i chwale”.

Serdecznie zapraszamy całą Polonię do wzięcia udziału w tym szczgólnym Koncercie Jubileuszowym, w którym usłyszymy słynne zdania Papieża, poezję o Wielkim Rodaku, pieśni religijno – patriotyczne w wykonaniu chóru Vox Populi i Zespołu Młodzieżowego oraz zobaczymy piękne tańce w wykonaniu znanych Zespołów.  Wstęp wolny – DAR SERCA na działalność pro-life oraz pomoc ubogim dzieciom na Kresach.

SIOSTRY DOMINIKANKI serdecznie zapraszają na jesienny kiermasz „ Z DOMINIKAŃSKIEGO STRYSZKA”, Który odbędzie się dzisiaj w niedziele 29 września na naszej Sali Parafialnej. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na misje prowadzone przez Siostry Dominikanki w Kamerunie i na dalekiej Syberii. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary. Bóg zapłać!

KOPERTY PARAFIALNE

Osoba, która używa koperty z numerem #541 proszona jest o zawiadomienie biura do wpisania danych, których nie mamy. Donacje pod tym numerem przechodzą, jako gotówka, a nie pod daną osobę. 

KAWIARENKA

We wrześniu panie z grupy parafialnej zapraszają do kawiarenki: Jolanta Kułakowska, Barbara Pasternak, Maria Kuczaj, Lucyna Wysocka, Jolanta Starczyk, Urszula Puchała, Dorota Lawrynowicz i Marta Sapielak

ZESPÓŁ „POLANIE” serdecznie zaprasza  na coroczny BAL MASKOWY  , który odbędzie się w Domu Polskim w sobotę, 26 października 2019. Szczegółowe informacje i rezerwacje  pod numerem telefonu 403-680-6851.Sprzedaż biletów w każdą niedzielę od godz. 10 do 14 w sali parafialnej. ZAPRASZAMY!

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2018

Od środy 25 września do niedzieli 3 listopada katolicy diecezji będą się modlić przed kliniką aborcyjną 2431 – 5th Ave N.W. (Blisko naszego kościoła). Zapraszamy Polonię Calgary o czynny udział w obronie dziecka nienarodzonego o każdej porze dnia przez te 40 dni. Dodatkowo dla naszej parafii jest wyznaczony dzień 25 października i 1 listopada od godziny 7: 00 rano do 13:00. Rejestracje chętnych przyjmuje E. Gawor, tel. Tel. (403) 251 5545 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com. Można też skorzystać ze strony internetowej; www.40daysforlife.com/calgary lub na facebook, aby sie więcej na ten temat dowiedziec.

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE W CALGARY zaprasza wszystkich zrzeszonych w Stowarzyszeniu oraz zainteresowanych działalnością Stowarzyszenia na miesięczne zebranie, które odbędzie się w niedzielę, 29 września 2019 r. o godzinie 14: 30 w Domu Polskim.

ZABAWA ZESPOŁU MAZOVIA

Mili Goście dnia 5 października 2019 r. zapraszamy na 5 rocznicę powstania Zespołu  MAZOVIA! Przybywajcie! Zaczynamy 6: 30pm Muzyka – Mirek Syp. Adres- Sala Parafialna przy Kościele Polskim 2111 Uxbridge Dr. Gwarantujemy: – wspaniałą zabawę, – tradycyjne polskie jadło, – moc atrakcji! Wstęp $60 od osoby Rezerwacja biletów Majka Kowalczyk tel.403-540-5794 oraz na sali parafialnej w każdą niedziele września! ZAPRASZAMY!

WYBORY DO SEJMU I SENATU

Uprzejmie informujemy, że na stronach internetowych Konsulatu Generalnego RP w Vancouver pojawiły się najnowsze informacje dotyczące organizacji wyborów do Sejmu i Senatu RP w 2019 roku: Głosowanie za granicą w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w 2019 r. – https://vancouver.msz.gov.pl/pl/p/vancouver_ca_k_pl/aktualnosci/glosowanie_za_granica_sejm_i_senat_rp_2019

Obwieszczenie Konsula RP w Vancouver z dnia 16 września 2019 r. – https://vancouver.msz.gov.pl/pl/p/vancouver_ca_k_pl/aktualnosci/obwieszczenie_wybory_sejm_i_senat_2019

Osoby zainteresowane udziałem w wyborach serdecznie zapraszamy do zapoznania się z powyższymi informacjami oraz do śledzenia na bieżąco strony internetowej naszego urzędu www.vancouver.msz.gov.pl

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

PRACA

Poszukujemy opiekunki do starszej pani w godzinach od 4: 00 do 8: 00pm. Pozwolenie na pracę wymagane. Dzielnica Signall Hill. Tel 403-590-2356 (4x)

USŁUGI-NAPRAWA RÓŻAŃCÓW I BIŻUTERI

Naprawa różańców różnego rodzaju i robienie różańców na zamówienie. Naprawa biżuterii i wymiana zapięć, przewlekanie koralików i perełek i itd. Kontakt Halina, Tel:403-217-4666 (4x)

PRZEDŁUŻANIE RZĘS  – SUPER CENA, GWARANTOWANY EFEKT Zapraszam Panie na stylizację rzęs metodą klasyczną oraz volume – 2D, 3D.
Jestem certyfikowaną stylistką przedłużenia rzęs. Przedłużanie rzęs to łatwy i relaksujący zabieg, która znacznie wydłuża i pogrubia Twoje naturalne rzęsy. Czas aplikacji w zależności od naturalnych rzęs to około 2godz (+/-30 min),   dopełnienia 1,5g (+/- 30 min). Cennik: Aplikacja classic – 1:1 –  $ 50-60 $, Aplikacja volume:  2D –  $ 60-70$,  3D – $ 70-80$    Adres:  Coventry Hills Way NE. Jeżeli jesteś zainteresowana aplikacją bądź masz jakieś pytania proszę o kontakt:  Marta: 1 403 397 9366 (3x)

WYPRZEDAŻ RZECZY DOMOWYCH

Osoba, która na stałe przeprowadza się do Polski sprzeda komplet mebli kuchennych: stół i 4 krzesła, 2 fotele, kredens, bufet, meble z dwóch sypialń, meble do biura, lampy, nowy fax, i wszystkie rzeczy do kuchni. Przyzwoita cena. Kontakt Jolanta 403-547-0686 (3x)

PRACA

Potrzebna jest energiczna osoba do sprzątania domów 1 lub 2 razy w tygodniu. Tel: 587-892-6370 (3x)

PRACA

Długo prosperująca firma w Calgary zatrudni kobiety do sprzątania domów. Oferujemy bardzo dobre warunki. Płatne przejazdy miedzy serwisami. Praca w zespole. Wynagrodzenie od $18-25/hr. po wiecej informacji prosimy dzwonić pod numer telefonu 587-700-7740 (9x)

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

ANNUAL LECTURE AT ST MARY’S UNIVERSITY

Do the Big Band and faith collide? How do the Catholics understand the origins of the Universe? Attend 2019 – 2020 CWL Annual Lecture at St Mary’s University with Dr. Adam D. Hinks, SJ. When: Wednesday, Oct 2, 2019 from 7 to 9pm in McGivney Hall, 14500 – Bannister Rd SE, Calgary. 

MARRIAGE PREPARATION

In partnership with the Roman Catholic Diocese of Calgary, Catholic Family Service (CFS) offers a Marriage Preparation Weekend for couples preparing for the sacrament of marriage.

UPCOMING MARRIAGE PREPARATION WEEKENDS

September 6-8                     St. John the Evangelist Church, 1423 – 8 Ave SE, Calgary

October 11-13 St. Michael’s Catholic Church, 800 – 85 St. November 1-3        St. Mary’s Cathedral Church, 219 – 18 Ave SW, Calgary

December 6-8      St. Bonaventure Catholic Church, 1600 Acadia Dr. SE, Calgary

January 10-12     Location to be determined

January 31-February 2     St. Albert the Great Catholic Church, 10 Prestwick Dr. SE, Calgary

March 6-8            St. Cecilia Catholic Church, 321 – 90 Ave SE, Calgary

April 17-19          Location to be determined

May 22-24            Location to be determined

June 19-21            Location to be determined

July 24-26             St. Peter’s Catholic Church, 541 Silvergrove Dr. NW, Calgary

COURSE FEE The course fee is $225 per couple. The weekend includes a gift certificate for three couple counseling sessions at Catholic Family Service, a $500 value. There is no fee if you’d like to change to a different weekend once registered. A $25 administrative applies to a refund.

REGISTER To register online, please visit this web page: cfs-ab.org. For more information, please contact Stephen Robinson at 587.896.2901.