20 października

20 października

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 19 października

18:00- + Genowefa Kasprzak                      – dzieci i wnuki

18:00- O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Szymona Magaj z okazji 18 Urodzin                           – rodzice i brat

Niedziela, 20 października- XXIX Niedziela zwykła

8:30 – ++ Za zmarłych z rodziny Okrasińskich i Rudzińskich

10:30- O Boże bł. dla Michała Senderowskiego z okazji Urodzin                                                             – babcia i tato

12:30- + Janusz Wysocki (3 rocz)                   – żona i dzieci

12:30 – ++ Edward Nowak  i Halina Rembisz

19:00- ++ Michał i Marek Skaliński

19:00-  O opiekę Matki Bożej i Boże bł. dla Marioli Streżyńskiej z okazji Urodzin                               – siostra

Poniedziałek, 21 października

19:00- + Zdzisław Gąsior (1 rocz)

19:00- + Stanisław Maguder (1 orcz)                     – rodzina

Wtorek, 22 października

19:00- + Zofia Skarżyńska (20 rocz)  – córka Maria Skarżyńska

19:00- ++ Ryszard, Maria i Władysław Kapel     – rodzina               

Środa, 23 października

19:00- ++ Sławomir Dąbrowski i zmarli z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące

19: 00- +Jan Trebunia (25 rocz)

Czwartek, 24 października

19:00 – O Boże bł. z podziękowaniem za 55 lat sakramentu  małżeńskiego Wiesławy i Stanisława

Piątek, 25 października  

9:00- ++ Katarzyna i Franciszek Pieczara   – syn z rodziną

19:00 – O Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Sr. Darii z okazji imienin

Sobota, 26 października

8:30 – Wolna intencja

18:00- + Władysława Śliwa (1 miesiąc)   – córka z rodziną

18:00- ++ Leokadia i Józef

Niedziela, 27 października- XXX Niedziela zwykła

8:30 – O Boże bł. dla rodziny Bogusławskich

10:30- + Konstanty Obodziński (26 rocz)   – syn z rodziną

12:30- ++ Zofia, Michał, Teresa i Zbigniew

12:30 – O Boże bł. dla Jana i Krystyny Popielarz z okazji 50 rocz sakramentu małżeństwa

N. W- Maria i Józef Szczotka (25 rocz)

19:00- + Marek Pasternak

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Wj 17,8-13; 2 Tm 3,14-4,2; Łk 18,1-8

Ref: Naszą pomocą jest Zbawiciel świata.

Po co to wszystko? Po co modlić się wytrwale i nie ustawać? Czemu ma służyć nasza obecność przed Bogiem? Te i podobne pytania pojawiają się, gdy ktoś doświadcza niewysłuchanych próśb czy zawiedzionych nadziei, a jego cierpliwości jest doświadczana ponad miarę. Wtedy warto spojrzeć na biblijnego Mojżesza, który trwał ufnie przed Panem z wzniesionymi do góry rękami, by wyprosić zwycięstwo nad nieprzyjacielskim oddziałem Amalekitów. Kiedy ręce Mojżesza opadały, wtedy przewagę zyskiwali Amalekici. Modlitwa to nie tylko wypowiedzenie słów, ale przede wszystkim trwanie przy Bogu, nawet wtedy, kiedy wydaje się to beznadziejne. Przeżywając październik winniśmy uświadomić sobie, iż taką cierpliwą, wytrwałą modlitwą jest różaniec. Często w autobusie, w kolejce, czy na łóżku szpitalnym ktoś przesuwa paciorki różańca. Wielu młodych nosi pierścionki z dziesięcioma wypukłościami i używa ich do odmawiania modlitwy różańcowej.Z jednej strony uderza nas prostota różańca, który dostępna jest dla każdego człowieka. Z drugiej zaś – zachwyca głębia ewangelicznego przesłania, które w sobie niesie. Francuski pisarz i poeta Charles Péguy wyznał na temat różańca: „Przez osiemnaście miesięcy nie byłem w stanie mówić Ojcze nasz… nie potrafiłem zaakceptować Jego woli! Modliłem się, więc do Maryi. Modlitwy do Maryi są modlitwami ostateczności. Nie ma żadnej takiej modlitwy w całej liturgii, której najnędzniejszy z grzeszników nie mógłby wypowiedzieć w całej prawdzie. W całym mechanizmie zbawienia Zdrowaś Maryjo to ostatni ratunek, którego nie można zatracić. Modlitwa ta odmawiana sercem wzbudza pragnienie, by śpiewać, nie tylko głosem, ale całym życiem, miłość do Dziewicy Maryi”. Każde z tego typu świadectw pokazuje, jak Bóg rzeźbi w sercu człowieka niewidzialne kształty, jak pomaga dojrzewać i nabierać odwagi w podejmowaniu życiowych decyzji. To wytrwałość w modlitwie ukazuje, do jakiego stopnia człowiekowi na danym darze zależy. Jeżeli komuś nie zależy, to nie będzie prosił, powie raz i skończy. Jeżeli komuś nie zależy na spotkaniu, zapuka do drzwi i odejdzie; ale jeżeli mu na tym spotkaniu zależy, to będzie stał pod drzwiami i pukał dotąd, dopóki drzwi się nie otworzą. A więc wytrwałość w modlitwie jest sprawdzianem wiary człowieka, jego zaufania Bogu. Ta wytrwałość z kolei powoduje wzrost w wierze, zbliża do Boga. Proszący nawiązuje, bowiem ścisłą więź z tym, który może udzielić oczekiwanego daru.

LEKTORZY – 19-20 października

18:00- M. Edgar, S. Teresa, R. Kohnke

8:30 – T. Kot. M. Sobczak, W. Sujata

10:30 – G. Kamon, S. Salome, T. Nowak

12:30- O. Pietras, M. Kulaga, T. Miazga

19: 00 – M. Syska, M. Iskra, W. Grabowski

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

SPRAWY REMONTOWO-BUDOWLANE

 Ostatnia rata za zmianę nawierzchni parkingu została uregulowana. W minioną środę komisja fachowców „otworzyła” poszycie dachowe nad biurami/zakrystią. Został zdiagnozowany stan faktyczny. Istniejąca izolacja to tylko 2 cale styropianu, miejscami już odkształconego lub zamokniętego. Od wtorku 15 października firma Flex Roofing- Łukasz Rodzoń ze swoją załogą i wolentariuszami rozpoczęli prace remontowe. Kopertki na „building fund” są wyłożone przy wyjściu z kościoła. W niedzielę 27 października będzie zebrana druga kolekta na cele remontowe. Bóg zapłać za ofiarność.

ŚWIATOWA NIEDZIELA MISYJNA

W dzisiejszą niedzielę, 20 października obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Dzień modlitewnego i materialnego wsparcia misji Kościoła katolickiego, który ma na celu wspieranie nowo powstałych parafii, pomoc kapłanom, katechetom, misjonarzom, misjonarkom w oddalonych regionach świata.  Pomoc w klęskach żywiołowych, w razie potrzeby ewakuowania. Pomoc dla uchodźców dotkniętych wojną. Wielu księży misjonarzy pracujących w parafiach w Azji czy Afryce liczy na naszą hojność. Druga kolekta będzie zbierana podczas każdej Mszy św. po Komunii św.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które będą codziennie o godz. 19: 00, i zaraz po nabożeństwie Msza św. Kult Matki Najświętszej i powierzanie naszych próśb przez Jej wstawiennictwo jest pewną drogą do Boga i zbawienia.

RÓŻANIEC DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zapraszamy dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdą środę października na godz. 19: 00 oraz młodzież w każdy wtorek października.

SPOTKANIE MODLITEWNE GRUPY ŚW. OJCA PIO

Zapraszamy grupę modlitewną na Mszę św. i nabożeństwo w poniedziałek 21 października na godz. 19:00.

BIERZMOWANIE

Informujemy, że w związku małą ilością kandydatów do bierzmowania jesteśmy zmuszeni do odłożenia przygotowania młodzieży do tego sakramentu na następny rok. Zachęcamy jednak do aktywnego włączenia się młodzieży we wspólnoty: ministrancką lub harcerską, bądź w scholę młodzieżową.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się w naszej Parafii dnia 31 października 2019 o godz.18: 00. Po uroczystej Mszy Świętej o godz. 18: 00 z udziałem dzieci rozpoczniemy wspólne zabawy i konkursy na Sali Parafialnej.  Prosimy, aby dzieci przebrały się za Świętych. Wszystkich Parafian natomiast zachęcamy do wsparcia zabawy poprzez przyniesienie słodyczy dla dzieci lub ofiary pieniężne na słodycze i nagrody. Więcej informacji u sióstr dominikanek.

TOGETHER IN ACTION – 2019 W całej Diecezji Calgary trwa akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $27,818.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 14,324.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Od niedzieli 27 października do niedzieli 17 listopada rodzina Janiny Wylotek będzie się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

KOPERTY NA WYPOMINKI Przez cały miesiąc listopad będziemy się modlić w tradycyjnych „Wypominkach”. Koperty, na których można wypisać imiona zmarłych, wyłożone są na stolikach przy biuletynach. BARDZO PROSIMY O CZYTELNE DRUKOWANE LITERY PRZY WYPISYWANIU IMION I NAZWISK ZMARŁYCH. IMIONA PROSIMY O PISANIE W MIANOWNIKU, DOKŁADNIE TAK JAK SĄ PISANE W DOKUMENTACH URZĘDOWYCH (PRAWO JAZDY, PASZPORT ITD) . Będzie to bardzo pomocne przy odczytywaniu przez kapłana.

MODLITWA NA CMENTARZACH

W niedzielę 3 listopada, o godz. 15: 30 na cmentarzach, gdzie pochowani są nasi parafianie zgromadzimy się na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na cmentarzach St. Mary’s (gdzie znajdują się również groby Księży Chrystusowców: ś.p. Ks. Jan Otłowski, Ks. Arkady Boryczka, Ks. Józef Smyczyk) oraz St. Joseph’s (Queen’s Park), gdzie jest wiele grobów Polaków.

PODZIEKOWANIA

„Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili.” (Mt 25,40)

Siostry Dominikanki serdecznie dziękują Księdzu Proboszczowi Adamowi i Księdzu Marcinowi i wszystkim Parafianom, którzy modlitwą, ofiarą i swoją pracą przyczynili się do przebiegu Kiermaszu Dominikańskiego w celu wsparcia działalności misyjnej Sióstr Dominikanek. Podczas Kiermaszu zostało zebrane $ 6000 ( CAD), które zostały przekazane na potrzeby dzieci na dalekiej Syberii i Kamerunie, Afryka gdzie posługują Siostry Dominikanki.  Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania. Niech dobry Bóg obdarza szczególnymi łaskami a Matka Najświętsza otacza nieustanną opieką. Siostry Dominikanki

BIBLIOTEKA PARAFIALNA Od początku listopada Biblioteka będzie otwarta również w sobotę, po wieczornej Mszy św., od godz. 19: 00 do 20:00. Pierwsze spotkanie dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się w niedziele 3 listopada o godz. 14: 00 w bibliotece. Temat: „Moja ulubiona książka/autor”. Zainteresowane osoby mogą uzyskać więcej informacji w bibliotece. Sprzedaż książek z Biblioteki odbędzie się 26-27 października oraz 2-3 listopada w sali parafialnej po wszystkich Mszach.

ZAWIERZENIE W dniu 8 grudnia, planowane jest uroczyste zawierzenie się Jezusowi przez Maryję,   na które zapraszam osoby, które tego ważnego aktu  jeszcze  nie dokonały,   jak również te osoby, które chciałyby dokonać odnowienie zawierzenia. Więcej informacji udzieli Jerzy tel. 403-475-8994

JUBILEUSZOWY KONCERT CHARYTATYWNY:

Człowieka nie można rozumieć bez Chrystusa

Dom Polski, Niedziela, 20 października 2019r, godz. 15:30.

DNI, KTÓRE ZMIENIŁY HISTORIĘ POLSKI I ŚWIATA.

40. Rocznica pierwszej, historycznej pielgrzymki Papieża – Polaka do Ojczyzny.

Przesłanie Prezydenta USA Donalda Trumpa z okazji 40. Rocznicy pierwszego przyjazdu Papieża do Ojczyzny.

„Historyczna, pierwsza wizyta Papieża w Polsce zmieniła bieg historii. Pamiętając długą walkę Narodu Polskiego z komunizmem, przyznajemy również, że miliony ludzi żyją teraz w wolności dzięki Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II i Jego nadzwyczajnemu życiu, jako ucznia Jezusa Chrystusa, i obrońcy ludzkiej godności i wolności religijnej”.

„W swojej homilii 40 lat temu, Święty Papież Jan Paweł II zawarł potężne przesłanie nadziei, skierowane do tłumów zgromadzonych w Warszawie, do całej Polski i do świata. Zainspirował odwagą serca milionów kobiet i mężczyzn do tego, by zaczęli szukać lepszego życia w wolności. Dzis świętujemy ten historyczny moment i potwierdzamy nasze zobowiązanie do zapewnienia, że wolność zawsze zwycięża”.

„Wzruszające przemówienie Papieża Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa w Warszawie, poruszyło duszę Narodu Polskiego i ostatecznie pomogło zburzyć żelazną kurtynę komunizmu w Europie. Obyśmy nadal byli wzmacniani Jego słowami i Jego zawierzeniu Bożemu Miłosierdziu, sile i chwale”.

Serdecznie zapraszamy całą Polonię do wzięcia udziału w tym szczgólnym Koncercie Jubileuszowym, w którym usłyszymy słynne zdania Papieża, poezję o Wielkim Rodaku, pieśni religijno – patriotyczne w wykonaniu chóru Vox Populi i Zespołu Młodzieżowego oraz zobaczymy piękne tańce w wykonaniu znanych Zespołów.  Wstęp wolny – DAR SERCA na działalność pro-life oraz pomoc ubogim dzieciom na Kresach.

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2018

Od środy 25 września do niedzieli 3 listopada katolicy diecezji będą się modlić przed kliniką aborcyjną 2431 – 5th Ave N.W. Zapraszamy Polonię Calgary o czynny udział w obronie dziecka nienarodzonego o każdej porze dnia przez te 40 dni. Dodatkowo dla naszej parafii jest wyznaczony dzień 25 października i 1 listopada od godziny 7: 00 rano do 13:00. Rejestracje chętnych przyjmuje E. Gawor, tel. Tel. (403) 251 5545 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com.

ZEBRANIE SPK KOŁA #18 W CALGARY

Stowarzyszenie Polskich Kombatantów Koło #18 w Calgary zawiadamia wszystkich członków o miesięcznym zebraniu, które odbędzie się w niedzielę 20 października 2019 r. w Domu Polskim o godzinie 14: 30 (2:30 pm). Zapraszamy zrzeszonych i wszystkich, którzy są zainteresowani członkostwem w naszym Stowarzyszeniu.

KAWIARENKA

W miesiącu październiku ZESPÓŁ „POLANIE” zaprasza do kawiarenki. Od dzisiejszej niedzieli Polanie będą serwować gorące dania.

ZESPÓŁ „POLANIE” serdecznie zaprasza  na coroczny BAL MASKOWY  , który odbędzie się w Domu Polskim w sobotę, 26 października 2019. Szczegółowe informacje i rezerwacje  pod numerem telefonu 403-680-6851. Sprzedaż biletów w każdą niedzielę od godz. 10 do 14 w sali parafialnej. ZAPRASZAMY!

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

PRACA

Poszukujemy osoby do pracy na budowie. Wymagany własny samochód i pozwolenie na pracę. Praca na terenie Calgary. Po więcej informacji proszę dzwonić, tel:403-605-4642 (1x)

USŁUGI-NAPRAWA RÓŻAŃCÓW I BIŻUTERI

Naprawa różańców różnego rodzaju i robienie różańców na zamówienie. Naprawa biżuterii i wymiana zapięć, przewlekanie koralików i perełek i itd. Kontakt Halina, Tel:403-217-4666 (1x)

USŁUGI KOSMETYCZNE

Makijaż permanentny. Tel:587-968-4951 (6x)         

WYPRZEDAŻ RZECZY DOMOWYCH

Osoba, która na stałe przeprowadza się do Polski sprzeda komplet mebli kuchennych: stół i 4 krzesła, 2 fotele, kredens, bufet, meble z dwóch sypialń, meble do biura, lampy, nowy fax, i wszystkie rzeczy do kuchni. Przyzwoita cena. Kontakt Jolanta 403-547-0686 1x)

PRACA Potrzebna jest energiczna osoba do sprzątania domów 1 lub 2 razy w tygodniu. Tel: 587-892-6370 (1x)

PRACA Długo prosperująca firma w Calgary zatrudni kobiety do sprzątania domów. Oferujemy bardzo dobre warunki. Płatne przejazdy miedzy serwisami. Praca w zespole. Wynagrodzenie od $18-25/hr. po wiecej informacji prosimy dzwonić pod numer telefonu 587-700-7740 (7x)

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

      MASS & ROSARY PROCESSION

https://timely-api-public.s3.us-west-2.amazonaws.com/311861_phpFB4uGQ_medium.jpg

St. Michael invites you to a celebrate to a Mass and Rosary Procession on Tuesday, October 29 at St. Michael’s (800 85 Street SW) for Mass at 7 pm, followed by a candle-lit rosary procession. Bring your

https://timely-api-public.s3.us-west-2.amazonaws.com/315058_phpekx2mA_medium.png

WORLD DAY OF MIGRANTS & REFUGEES MASS Refreshments to follow. 07:00 pm to 08:30 pm All faithful who wish to dress in appropriate national clothing are encouraged to do so. Come experience the diversity present within the Catholic community of the Diocese of Calgary, pray for the places we’ve come from and give thanks for the blessings we share in southern Alberta.