27 października

27 października

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 26 października

18:00- + Władysława Śliwa (1 miesiąc)   – córka z rodziną

18:00- ++ Leokadia i Józef

Niedziela, 27 października- XXX Niedziela zwykła

8:30 – O Boże bł. dla rodziny Bogusławskich

10:30- + Konstanty Obodziński (26 rocz)   – syn z rodziną

12:30- ++ Zofia, Michał, Teresa i Zbigniew

12:30 – O Boże bł. dla Jana i Krystyny Popielarz z okazji 50 rocz sakramentu małżeństwa

M. W. – ++ Maria i Józef Szczotka (25 rocz)

19:00- + Marek Pasternak

Poniedziałek, 28 października

19:00- + Franciszek Kisielewicz

19:00- + Dariusz Ciok (2 rocz)                        – żona i dzieci

Wtorek, 29 października

19:00- O Boże błogosławieństwo dla Dominika i Michała z okazji Urodzin

19:00- ++ Bronisława Błaszczyk (18 rocz) i zmarli z rodziny Kurzelowskich                             – córka z rodziną            

Środa, 30 października

19:00- ++ Wiktoria i Stanisława Kobylańscy    – córka z rodziną

19: 00- + Stanisław Adamski (10 rocz)    – syn z rodziną

Czwartek, 31 października

19:00 –Wigilia Wszystkich Świętych z udziałem dzieci i ich rodzin

19:00- ++ Janina i Andrzej Wolańczyk i zmarli z rodziny Wolańczyk i Komadowski

M.W. – + Hanna Korzeniowska

Piątek, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych

9:00- ++ Jan i Renata oraz zmarli z rodziny Kułach i Chyc-Cies

19:00 – ++ Jacek Kuczaj , Piotr Weissmann i Róża Hadała

Sobota, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych                   

8:30 – ++ Za wszystkich wiernych zmarłych

18:00- + Maciej Stefan

18:00-+ Za zmarłych w wypominkach (1)

Niedziela, 3 listopada- XXXI Niedziela zwykła

8:30 – + Za zmarłych członków Grupy Różańcowej

10:30- + Za zmarłych w wypominkach (2)

10:30- O Boże bł. dla Maksymiliana( ministranta)  z okazji Urodzin

12:30 – ++ Janina i Andrzej Wolańczyk i zmarli zrodziny Komadowskich

19:00- + Stanisława Łakomska                 – córka z rodziną

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Syr 35,12-14.16-18;Tm 4,6-9.16-18; Łk 18,9-14

Ref: Biedak zawołał i Pan go wysłuchał.

Ocena i samoocena – jakżeż trudny problem. Jakie kryteria oceny stosujemy wobec innych i wobec siebie? Czy identyczne? Patrząc na życie swoje i cudze, na wydarzenia, działania, klęski i sukcesy, każdy z nas postrzega je w inny sposób. Słowo, które kieruje do nas dzisiaj Pismo Święte, winno wzbogacać nasze refleksje nad tym, jak i w jaki sposób patrzymy na Boga, jak Go postrzegamy, jak Go traktujemy. Człowiek zdrowy często nie potrafi zrozumieć problemów ludzi chorych, niesprawnych, a jednak każdy z nas, zdrowy i chory, sprawny i chromy, widzący i niewidzący odczuwać powinien radość z tego, że został nam dany przywilej wiary, która pozwala odczuwać miłość, nadzieję i radość z opieki naszego Jedynego Ojca w niebie. Wiara, nasza własna wiara, nie do końca jest wiarą, którą zaszczepił w nas Jezus Chrystus, którą poprzez chrzest przekazał nam Duch Święty, której oczekuje nasz Bóg Ojciec – Stworzyciel. Jakże często opieramy się na naszej własnej interpretacji i staramy się wiarę naginać do swoich potrzeb. To nie przypadek, że właśnie dzisiaj w całej Liturgii Słowa słuchamy o dobroci Boga, o poświęceniu się dla Niego i o głębokiej wierze. Bowiem Bóg „Nie lekceważy błagania sieroty i wdowy, kiedy się skarży. Kto służy Bogu, z upodobaniem będzie przyjęty, a błaganie jego dosięgnie obłoków.” (Syr 35,14.16). U schyłku życia św. Paweł w Liście do Tymoteusza ocenił swoje życie, mówiąc: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego.” (2 Tm 4,7-8). Czy wiedział, czy tylko przeczuwał, jaką cenę zapłaci za miłość do Pana, trudno nam ocenić. Jednakże widząc prostą drogę do zbawienia, nie wahał się ani chwili, by głosić Ewangelię o Bogu, o Jezusie, o Wierze, która jest miłością. No i na koniec podany przez samego Jezusa Chrystusa ewangeliczny przykład dwóch rodzajów wiary – wiary faryzeusza i wiary celnika – uczy nas, jak strzec wiary i unikać fałszywej samooceny. Odpuszczenia grzechów nie sami sobie udzielamy, lecz czyni to Bóg prawdziwy, w Trójcy Jedyny. Co więcej, Bóg daje przewodników, z ludu wziętych, dla ludu powołanych – kapłanów, by ci wskazywali nam właściwą drogę. Może warto przeanalizować te czytania pod kątem naszej wiary i zastanowić się, w którym szeregu stoimy? Spokorniejmy, by w konsekwencji cieszyć się Niebem. „Każdy, bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.” (Łk 18.14b)Matko Boża Różańcowa, przez Twoje wstawiennictwo prosimy o umiejętność takiego postrzegania wiary i Kościoła, abyśmy nie zagubili właściwej drogi.

LEKTORZY – 26-27 października

18:00- L. Shelley, B. Pajewski, J. Pajewski

8:30 – A. Rudzińska, M, Iskra, B, Chabiera

10:30 – M. Sapielak, S. Teresa, M. Łabinowicz

12:30- M. Sapielak, O. Żyro, A. Gurgul

19: 00 – M. Edgar, K. Pietrzak, M. Edgar

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

W niedzielę 13 października odbyła się uroczysta instalacja Ks. Adama Boboli, jako proboszcza tej parafii. Składamy serdeczne podziękowania jego Ekselencji Biskupowi Wiliamowi T. McGrattan za skierowane do nas Słowo Boże. Serdeczne Bóg zapłać Siostrom Dominikankom i wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w tej uroczystości.

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

W pierwszy piątek miesiąca 1 listopada zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po porannej Mszy św. o godz. 9: 00. Prosimy wpisywać się do wyłożonego zeszytu przy biuletynach, aby była ciągła obecność modlących się w kościele. W tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzamy chorych i starszych parafian. Wszystkich, którzy pragną odwiedzin z posługą w tym dniu prosimy poinformować biuro parafialne.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

W pierwszą sobotę miesiąca 2 listopada zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po Mszy św. o godzinie 8: 30 am. W ciągu dnia poszczególne grupy odmawiają 4 części Różańca św. Po Mszy św. porannej część I Radosna, modli się grupa Totus Tuus. O godz. 12: 00 Anioł Pański i część II Światła, modlą się Rycerze Kolumba. O godz. 15: 00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, i część III Bolesna, modlą się grupa Różańcowa i Sr. Dominikanki. O godz. 17: 15 część IV Chwalebna, rozważają na zmianę członkowie Rycerstwa Niepokalanej i Koło Radia Maryja. Naszą modlitwą pragniemy uwielbić Pana Boga, dziękować Bogu oraz wynagradzć za grzechy i wypraszać wszelkie łaski dla Kapłanów, całego Kościoła św., dla naszej Parafi, dla Polski i Kanady oraz o powołania Kapłańskie, i nawrócenie grzeszników. Każde Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu obfituje w szczególne łaski Boże. Serdecznie wszystkich zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

KOLEKTA NA EDUKACJĘ KATOLICKĄ

Kościół Katolicki w Albercie obchodzi 3 listopada, jako niedzielę Edukacji Katolickiej, dlatego z polecenia Ks. Biskupa Wiliama. McGrattan w następną w niedzielę będzie zbierana II kolekta po Komunii św. na Katolickie szkoły – serdecznie prosimy o ofiary na ten cel!

MODLITWA ZA ZMARŁYCH – WYPOMINKI – NOWENNA MSZY ZA ZMARŁYCH

Listopad – miesiącem modlitwy za zmarłych. Nowenna Mszy św. za zmarłych zostanie odprawiona w naszym kościele od 2 do 10 listopada. Przez cały miesiąc listopad będziemy się modlić w tradycyjnych „Wypominkach”. Koperty, na których można wypisać imiona zmarłych, wyłożone są na stolikach przy biuletynach. BARDZO PROSIMY O CZYTELNE DRUKOWANE LITERY PRZY WYPISYWANIU IMION I NAZWISK ZMARŁYCH. IMIONA PROSIMY O PISANIE W MIANOWNIKU, DOKŁADNIE TAK JAK SĄ PISANE W DOKUMENTACH UŻĘDOWYCH (PRAWO JAZDY, PASZPORT ITD) . Będzie to bardzo pomocne przy odczytywaniu przez kapłana.

MODLITWA NA CMENTARZACH

W niedzielę 3 listopada, o godz. 15: 30 na cmentarzach, gdzie pochowani są nasi parafianie zgromadzimy się na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na cmentarzach St. Mary’s (gdzie znajdują się również groby Księży Chrystusowców: ś.p. Ks. Jan Otłowski, Ks. Arkady Boryczka, Ks. Józef Smyczyk) oraz St. Joseph’s (Queen’s Park), gdzie jest wiele grobów Polaków.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

 Miesiąc październik dobiega końca. Kto jeszcze nie był na nabożeństwie różańcowym – zapraszamy w najbliższych dniach o godz. 19:00.

RÓŻANIEC DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zapraszamy dzieci na ostatnie nabożeństwo różańcowe w środę 30 października na godz. 19: 00, a młodzież we wtorek 31października również na godz. 19:00.

PODZIĘKOWANIE

Wszystkim Ofiarodawcom oraz Wszystkim, biorącym udział W Jubileuszowym Koncercie Charytatywnym, zorganizowanym ku czci św. Jana Pawła II, w 40. Rocznicę Pierwszej, Historycznej Pielgrzymki Papieża – Polaka do Ojczyzny: aktorom, tancerzom, choreografom, dyrygentom, chórowi Vox Populi, Zespołowi Młodzieżowemu i Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przebiegu Jubileuszowego Koncertu Charytatywnego pt. CZŁOWIEKA NIE MOŻNA ZROZUMIEĆ BEZ CHRYSTUSA, składamy serdeczne podziękowania, BÓG ZAPŁAĆ!

Zebrane ofiary w wysokości: $3,267.35 CAD oraz donacja pewnej Rodziny: $8.000 CAD – zostały przeznaczone na działalność Pro – life  w Polsce oraz na pomoc ubogim, potrzebującym pomocy dzieciom (dożywianie, opieka) w Poznaniu, Lwowie, Czortkowie, Żółkwi i Kazachstanie.

Niech Dobry Bóg, Który powiedział: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” – wynagrodzi szczególnymi łaskami Ofiarodawców, a Matka Najświętsza otacza nieustanną opieką. Msza św. w intencji Ofiarodawców i biorących udział w Jubileuszowym Koncercie, odbędzie się we wtorek, 3 grudnia o godzinie 19: 00 w polskim kościele p. w. Matki Bożej Królowej Pokoju. Serdecznie zapraszamy.

SPRAWY REMONTOWO-BUDOWLANE

Zakończone zostały prace na dachu nad zakrystią i biurami parafialnymi. Chcemy jeszcze przed zimą zbudować szopę na parkowanie ciągnika. Kopertki na „building fund” są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Dzisiaj w niedzielę 27 października będzie zebrana druga kolekta na cele remontowe. Bóg zapłać za ofiarność.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na „Bal Wszystkich Świętych”, który odbędzie się w naszej Parafii dnia 31 października 2019 o godz.18: 00. Po uroczystej Mszy Świętej o godz. 18: 00 z udziałem dzieci rozpoczniemy wspólne zabawy i konkursy na Sali Parafialnej.  Prosimy, aby dzieci przebrały się za Świętych. Wszystkich Parafian natomiast zachęcamy do wsparcia zabawy poprzez przyniesienie słodyczy dla dzieci lub ofiary pieniężne na słodycze i nagrody. Więcej informacji u sióstr dominikanek.                                                                                                                 

TOGETHER IN ACTION – 2019 W całej Diecezji Calgary trwa akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $27,818.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 14,424.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Od niedzieli 27 października do niedzieli 17 listopada rodzina Janiny Wylotek będzie się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

ZMIANA CZASU NA ZIMOWY

Z soboty 2 listopada na niedzielę 3 listopada zmieniamy czas z letniego na zimowy, czyli cofamy wskazówkę zegara o godzinę do tyłu.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA Od początku listopada Biblioteka będzie otwarta również w sobotę, po wieczornej Mszy św., od godz. 19: 00 do 20:00. Pierwsze spotkanie dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się w niedziele 3 listopada o godz. 14: 00 w bibliotece. Temat: „Moja ulubiona książka/autor”. Zainteresowane osoby mogą uzyskać więcej informacji w bibliotece. Sprzedaż książek z Biblioteki odbędzie się 26-27 października oraz 2-3 listopada w sali parafialnej po wszystkich Mszach. Biblioteka serdecznie dziękuje Zarzadowi Stowarzyszenia Polsko-Kanadyjskiego za przyznanie donacji w wysokosci $2,000 na komputeryzacje Biblioteki. Dziekujemy też panu Białowąs za ofiarowanie komputera przeznaczonego na te cele.

ZAWIERZENIE

W dniu 8 grudnia, planowane jest uroczyste zawierzenie się Jezusowi przez Maryję,   na które zapraszam osoby, które tego ważnego aktu  jeszcze  nie dokonały,   jak również te osoby, które chciałyby dokonać odnowienie zawierzenia. Więcej informacji udzieli Jerzy tel. 403-475-8994

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2018

Do niedzieli 3 listopada katolicy diecezji będą się modlić przed kliniką aborcyjną 2431 – 5th Ave N.W. Zapraszamy Polonię Calgary o czynny udział w obronie dziecka nienarodzonego o każdej porze dnia przez te 40 dni. Dla naszej parafii jest wyznaczony dzień 1 listopada od godziny 7: 00 rano do 13:00. Rejestracje chętnych przyjmuje E. Gawor, tel. Tel. (403) 251 5545 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com.

KAWIARENKA

W miesiącu październiku ZESPÓŁ „POLANIE” zaprasza do kawiarenki.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

USŁUGI KOSMETYCZNE

Makijaż permanentny. Tel:587-968-4951 (6x)

PRACA

Długo prosperująca firma w Calgary zatrudni kobiety do sprzątania domów. Oferujemy bardzo dobre warunki. Płatne przejazdy miedzy serwisami. Praca w zespole. Wynagrodzenie od $18-25/hr. po wiecej informacji prosimy dzwonić pod numer telefonu 587-700-7740 (6x)

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

      MASS & ROSARY PROCESSION

St. Michael invites you to celebrate a Mass and Rosary Procession on Tuesday, October 29 at St. Michael’s (800 85 Street SW) for Mass at 7 pm, followed by a candle-lit rosary procession.  

We thank you in advance for your support in celebrating and preserving Catholic education. On November 3, 2019, we celebrate Catholic Education Sunday across the Roman Catholic Diocese of Calgary.  It is a day to recognize the gift of Catholic education that is ours to cherish and support so that it remains vital for today’s students who will become tomorrow’s community leaders. This Sunday is a day for us, as the Calgary Catholic community, to come together to give thanks for Catholic education.  Our schools are an expression of our faith and a gift to future generations.  Catholic education is the permeation of God in everything we do.  On the weekend of November 2nd & 3rd, a special collection will occur at each mass.  The community is called to support our gift of Catholic education in our community and to ensure the present and future needs of our students.  The Calgary Catholic Education Foundation is a charitable organization dedicated to enhancing the learning experience for the over 58,000 students in the 116 schools of the Calgary Catholic School District.  A portion of the collection is committed to St Mary’s University, St Joseph’s Seminary at Newman Theological College as well as the Catholic schools of the Franco-sud school board. Thank you for believing in Catholic Education.