6 października

6 października

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 5 października – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

18:00- ++ Bronisława i Jan Morys

18:00- + Roman Sikora                                             – rodzina

Niedziela,  6 października- XXVII Niedziela zwykła

8:30 – O Boże bł. dla Aiden z okazji Urodzin

8:30 + Teresa Skora

10:30- ++ Józef i Cecylia Zelazowski

12:30- + Maria Ciszek                                              – rodzina

12:30 – + Bronisław Żuk (20 rocz)

19:00- ++ Stanisław Śniadała (4 rocz) i Władysław Urban (1 rocz)

Poniedziałek, 7 października

19:00- ++Barbara i Marian Gąsiorek i Zdzisława Wróbel

19:00- ++ Adam Gryfik i Józef Lewandowski – rodzina i przyjacie

Wtorek, 8 października

19:00- ++ Genowefa, Franciszek i Adam Wiśniewscy

19:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Macieja i Jego rodziny               

Środa, 9 października

19:00- ++ Bartłomiej Machula i zmarli z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące

19: 00- Dziękczynna za ocalenie życia z prośą o pełny powrót do zdrowia po przebytym wypadku dla dzieci i wnuków z rodziny Kuklicz

Czwartek, 10 października

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Krzysztofa i Crystal z okazji rocznicy sakramentu małżeństwa

19:00- ++ Za dusze w czyśćcu cierpiące

Piątek 11 ,   października

9:00- Dziękczynna za otrzymane łaski z prośą o Boże błogosławieństwo i pomyślnego zdania egzaminów dla Bronisławy

19:00 –++Zmarli z rodziny Śliwonik, Żakowicz, Winiar i Borecki

Sobota, 12 października

8:30 – ++ Zmarli z rodziny Czepuryk, Zator i Kryczmanik

18:00- ++ Stanisław i Teofila Tłustochowicz            – córka

18:00- + Irena Lichman (1 rocz)

Niedziela,  13 października- XXVIII Niedziela zwykła

8:30 – W intencji członków Grupy Różańcowej

10:30- Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam

10:30- O Boże bł. dla Izabeli w rocz pierwszych Urodzin i opiekę Matki Bożej na dalsze lata

12:30- + Janusz Wysocki

12:30 – ++ Stefan i Marianna Surowiec oraz Bronisław i Helena Skałka                                                – dzieci i wnuki

19:00- Za Parafian i Dobrodziejów

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ha 1,2-3; 2,2-4; 2 Tm 1,6-8.13-14; Łk 17,5-10

Ref: Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie.

Modląc się, prosimy o różne łaski i dary, ale podstawowym naszym wołaniem powinna być prośba o umocnienie wiary, byśmy mogli w pełni uwierzyć w to, co nam objawia Pismo Święte. Tytuł dzisiejszych rozważań to prośba Apostołów do Jezusa Chrystusa. Koresponduje ona z naszym wołaniem do Pana podczas każdej Mszy Świętej, w której uczestniczymy. Natomiast słuchając dzisiejszych czytań, powinniśmy wołać z Habakukiem: „Dokądże, Panie, wzywać Cię będę – a Ty nie wysłuchujesz? Wołać będę ku Tobie: Krzywda [mi się dzieje]! – a Ty nie pomagasz? Czemu każesz mi patrzeć na nieprawość i na zło spoglądasz bezczynnie? Oto ucisk i przemoc przede mną, powstają spory, wybuchają waśnie.” (Ha 1,2-3). Ale aby tak zawołać, sami powinniśmy się zastanowić, czy nasze wołania do Boga będą docierać. Bo czy wołamy z głębi serca, ufnie, czy tylko wołamy, to podstawowa różnica. A przecież do Boga mamy kierować nie tylko nasze prośby o pomoc, ale również podziękowania, modlitwy zawierzenia, modlitwy uwielbienia, a więc wielbi dusza moja Pana… Starajmy się rozmawiać z Bogiem o wszystki, jak z Ojcem, jak z przyjacielem.Zastanówmy się również nad naszą modlitwą i naszym świadectwem wiary. Sami zdajemy sobie sprawę z tego, że często jest tak, że dopóki jesteśmy w kościele, to „jakoś” nam modlitwy wychodzą i w naszej głowie kłębią się różne słowa skierowane do Boga. Problematyczne staje się to wtedy, gdy znajdujemy się wśród ludzi, różnych ludzi, i nie stać nas na to, by ujawnić swoją wiarę, chociażby kreśląc znak krzyża przed jedzeniem. Nie wspomnę już o naszym głównym zadaniu – głoszeniu Ewangelii innym.Wypadałoby konfrontować nierzadko nasze postępowanie z zaleceniem, jakie św. Paweł przekazał Tymoteuszowi: „Nie wstydź się, zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii według mocy Boga!” (2 Tm 1,8). Jakie nasuwają się wnioski? Naszym głównym zadaniem powinny być prośby do Boga o wiarę, abyśmy mogli świadczyć o Chrystusie. I wtedy dopiero będzie wolno nam będzie powiedzieć: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać.” (Łk 17,10b)

Matko Boża, Różańcowa, przez Twoje wstawiennictwo prosimy Twego Syna o łaskę życia wiarą, na co dzień, o łaskę bycia świadkami wiary. Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie.

LEKTORZY – 5-6 października

18:00-J. Bogusławski, S. Teresa, M. Syska

8:30 – O. Pepłowski, M. Sobczak, P. Adamski

10:30 – M. Kaczan, O. Żyro, A. Kamieniak

12:30- M. Domaradzki, M.Kułaga, E. Kiegler

19:00 – M. Edgar, B. Pajewski, J. Pajewski

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

ISTALACJA KSIĘDZA PROBOSZCZA

W niedzielę 13 października w naszej w parafii M.B. Królowej Pokoju podczas Mszy Świętej o godzinie 12: 30 odbędzie się Uroczystość instalacji (liturgicznego wprowadzenia na urząd) nowego proboszcza, ks. Adama Bobola „Instalacja” proboszcza to inaczej liturgiczne wprowadzenie na urząd proboszcza przez odczytanie dekretu przez naszego Biuskupa T. McGrattan.

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które będą codziennie o godz. 19: 00, i zaraz po nabożeństwie Msza św. Kult Matki Najświętszej i powierzanie naszych próśb przez Jej wstawiennictwo jest pewną drogą do Boga i zbawienia.

RÓŻANIEC DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zapraszamy dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdą środę października na godz. 19: 00 oraz młodzież w każdy wtorek października.

BIERZMOWANIE

Rozpoczynamy zapisy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Przygotowanie to adresowane jest do uczniów klas 8 (PL) szkół podstawowych i starszej młodzieży, która nie przystąpiła jeszcze do tego sakramentu oraz dorosłych. Z biura parafialnego lub od ks. Marcina prosimy zabrać deklarację zgłoszeniową. Zapisy trwać będą do 6 października.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Od niedzieli 29 września do 13 października rodzina Małgorzaty i Wacława Iskra będzie się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem. 

SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ

Zawiadamiamy wszystkich członków Rady Parafialnej o spotkaniu w środę 9 października w Sali Parafialnej bezpośrednio po Mszy św. wieczornej

TOGETHER IN ACTION – 2019 W całej Diecezji Calgary rozpoczęła się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $27,818.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 14,024.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty w ramach jałmużny postnej. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

JUBILEUSZOWY KONCERT CHARYTATYWNY:

Człowieka nie można rozumieć bez Chrystusa

Dom Polski, Niedziela, 20 października 2019r, godz. 15:30.

DNI, KTÓRE ZMIENIŁY HISTORIĘ POLSKI I ŚWIATA.

40. Rocznica pierwszej, historycznej pielgrzymki Papieża – Polaka do Ojczyzny.

Przesłanie Prezydenta USA Donalda Trumpa z okazji 40. Rocznicy pierwszego przyjazdu Papieża do Ojczyzny.

„Historyczna, pierwsza wizyta Papieża w Polsce zmieniła bieg historii. Pamiętając długą walkę Narodu Polskiego z komunizmem, przyznajemy również, że miliony ludzi żyją teraz w wolności dzięki Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II i Jego nadzwyczajnemu życiu, jako ucznia Jezusa Chrystusa, i obrońcy ludzkiej godności i wolności religijnej”.

„W swojej homilii 40 lat temu, Święty Papież Jan Paweł II zawarł potężne przesłanie nadziei, skierowane do tłumów zgromadzonych w Warszawie, do całej Polski i do świata. Zainspirował odwagą serca milionów kobiet i mężczyzn do tego, by zaczęli szukać lepszego życia w wolności. Dzis świętujemy ten historyczny moment i potwierdzamy nasze zobowiązanie do zapewnienia, że wolność zawsze zwycięża”.

„Wzruszające przemówienie Papieża Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa w Warszawie, poruszyło duszę Narodu Polskiego i ostatecznie pomogło zburzyć żelazną kurtynę komunizmu w Europie. Obyśmy nadal byli wzmacniani Jego słowami i Jego zawierzeniu Bożemu Miłosierdziu, sile i chwale”.

Serdecznie zapraszamy całą Polonię do wzięcia udziału w tym szczgólnym Koncercie Jubileuszowym, w którym usłyszymy słynne zdania Papieża, poezję o Wielkim Rodaku, pieśni religijno – patriotyczne w wykonaniu chóru Vox Populi i Zespołu Młodzieżowego oraz zobaczymy piękne tańce w wykonaniu znanych Zespołów.  Wstęp wolny – DAR SERCA na działalność pro-life oraz pomoc ubogim dzieciom na Kresach.

ZEBRANIE RYCERSTWA NIEPOKALANEJ

W niedzielę, 13 października, po Mszy św. o godzinie 10: 30 odbędzie się w kościele zebranie rodzin: dzieci, młodzieży i dorosłych, należących do Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym pierwszym po wakacjach ważnym zebraniu.

KOPERTY PARAFIALNE

Osoba, która używa koperty z numerem #541 proszona jest o zawiadomienie biura do wpisania danych, których nie mamy. Donacje pod tym numerem przechodzą, jako gotówka, a nie pod daną osobę. 

BIBLIOTEKA
Pierwsze spotkanie dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się w niedziele 3 listopada o godz. 14: 00 w bibliotece. Temat: „Moja ulubiona książka/autor”.
Zainteresowane osoby mogą uzyskać więcej informacji w bibliotece.

ZARZĄD FUNDACJI IM. SW. BRATA ALBERTA W CALGARY prosi wszystkich Parafian o poparcie naszej zbiórki pieniężnej na rzecz ośrodków, którym pomagamy w Polsce.  Członkowie Zarządu będą dyżurować w Sali Parafialnej w niedziele 6-go października 2019 po dziennych Mszach świętych. Informacje na temat działalności naszej Fundacji można uzyskać w czasie zbiórki w Sali Parafialnej u członków Zarządu zbierających donacje. Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym dotychczasowym ofiarodawcom.

ZAWIERZENIE

W dniu 8 grudnia, planowane jest uroczyste zawierzenie się Jezusowi przez Maryję,   na które zapraszam osoby, które tego ważnego aktu  jeszcze  nie dokonały,   jak również te osoby, które chciałyby dokonać odnowienie zawierzenia.Więcej informacji udzieli Jerzy tel. 403-475-8994

KAWIARENKA

W miesiącu października ZESPÓŁ „POLANIE” zaprasza do kawiarenki. Od przyszłej niedzieli Polanie również będą serwować gorące dania.

ZESPÓŁ „POLANIE” serdecznie zaprasza  na coroczny BAL MASKOWY  , który odbędzie się w Domu Polskim w sobotę, 26 października 2019. Szczegółowe informacje i rezerwacje  pod numerem telefonu 403-680-6851. Sprzedaż biletów w każdą niedzielę od godz. 10 do 14 w sali parafialnej. ZAPRASZAMY!

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2018

Od środy 25 września do niedzieli 3 listopada katolicy diecezji będą się modlić przed kliniką aborcyjną 2431 – 5th Ave N.W. (Blisko naszego kościoła). Zapraszamy Polonię Calgary o czynny udział w obronie dziecka nienarodzonego o każdej porze dnia przez te 40 dni. Dodatkowo dla naszej parafii jest wyznaczony dzień 25 października i 1 listopada od godziny 7: 00 rano do 13:00. Rejestracje chętnych przyjmuje E. Gawor, tel. Tel. (403) 251 5545 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com. Można też skorzystać ze strony internetowej; www.40daysforlife.com/calgary lub na facebook, aby sie więcej na ten temat dowiedziec.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

PRACA Poszukujemy osoby do pracy na budowie. Wymagany własny samochód i pozwolenie na pracę. Praca na terenie Calgary. Po więcej informacji proszę dzwonić, tel:403-605-4642 (3x)

PRACA Poszukujemy opiekunki do starszej pani w godzinach od 4: 00 do 8: 00pm. Pozwolenie na pracę wymagane. Dzielnica Signall Hill. Tel 403-590-2356 (3x)

USŁUGI-NAPRAWA RÓŻAŃCÓW I BIŻUTERI Naprawa różańców różnego rodzaju i robienie różańców na zamówienie. Naprawa biżuterii i wymiana zapięć, przewlekanie koralików i perełek i itd. Kontakt Halina, Tel:403-217-4666 (3x)

PRZEDŁUŻANIE RZĘS  – SUPER CENA, GWARANTOWANY EFEKT Zapraszam Panie na stylizację rzęs metodą klasyczną oraz volume – 2D, 3D. Jestem certyfikowaną stylistką przedłużenia rzęs. Przedłużanie rzęs to łatwy i relaksujący zabieg, która znacznie wydłuża i pogrubia Twoje naturalne rzęsy. Czas aplikacji w zależności od naturalnych rzęs to około 2godz (+/-30 min),   dopełnienia 1,5g (+/- 30 min). Cennik: Aplikacja classic – 1:1 –  $ 50-60 $, Aplikacja volume:  2D –  $ 60-70$,  3D – $ 70-80$    Adres:  Coventry Hills Way NE. Jeżeli jesteś zainteresowana aplikacją bądź masz jakieś pytania proszę o kontakt:  Marta: 1 403 397 9366 (2x)

USŁUGI KOSMETYCZNE Makijaż permanentny. Tel:587-968-4951 (8x)         

WYPRZEDAŻ RZECZY DOMOWYCH Osoba, która na stałe przeprowadza się do Polski sprzeda komplet mebli kuchennych: stół i 4 krzesła, 2 fotele, kredens, bufet, meble z dwóch sypialń, meble do biura, lampy, nowy fax, i wszystkie rzeczy do kuchni. Przyzwoita cena. Kontakt Jolanta 403-547-0686 (3x)

PRACA Potrzebna jest energiczna osoba do sprzątania domów 1 lub 2 razy w tygodniu. Tel: 587-892-6370 (3x)

PRACA Długo prosperująca firma w Calgary zatrudni kobiety do sprzątania domów. Oferujemy bardzo dobre warunki. Płatne przejazdy miedzy serwisami. Praca w zespole. Wynagrodzenie od $18-25/hr. po wiecej informacji prosimy dzwonić pod numer telefonu 587-700-7740 (9x)

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

CHILDREN OF THE EUCHARIST LOGO.png

                    Rosary Coast to Coast Canada 2019

Please join the world in prayer, for world peace, by praying the Rosary Coast to Coast on October 13, 2019, on the feast of Our Lady of Fatima!  This is how you can get involved:  Become a prayer captain by organizing a event in your parish or neighbourhood or light a candle and pray the Rosary at home, organize a prayer cenacle at 2 p.m. MT, united with the rest of the world. 

MARRIAGE PREPARATION

In partnership with the Roman Catholic Diocese of Calgary, Catholic Family Service (CFS) offers a Marriage Preparation Weekend for couples preparing for the sacrament of marriage.

UPCOMING MARRIAGE PREPARATION WEEKENDS

November 1-3     St. Mary’s Cathedral Church, 219 – 18 Ave SW, Calgary

December 6-8      St. Bonaventure Catholic Church, 1600 Acadia Dr. SE, Calgary

January 10-12     Location to be determined

January 31-February 2     St. Albert the Great Catholic Church, 10 Prestwick Dr. SE, Calgary

March 6-8            St. Cecilia Catholic Church, 321 – 90 Ave SE, Calgary

April 17-19          Location to be determined

May 22-24            Location to be determined

June 19-21            Location to be determined

July 24-26             St. Peter’s Catholic Church, 541 Silvergrove Dr. NW, Calgary

COURSE FEE The course fee is $225 per couple. The weekend includes a gift certificate for three couple counseling sessions at Catholic Family Service, a $500 value. There is no fee if you’d like to change to a different weekend once registered. A $25 administrative applies to a refund.

REGISTER To register online, please visit this web page: cfs-ab.org. For more information, please contact Stephen Robinson at 587.896.2901.

ROSARY RALLY

https://timely-api-public.s3.us-west-2.amazonaws.com/301274_phpOWssLO_medium.jpg

WHEN Saturday, October 12, 2019 from 12:00 pm to 01:00 pm 

WHERE St. Mary’s Cathedral at 219 18 Avenue Southwest
Calgary, Alberta, Canada, T2S 0C2

CONTACT Legion of Mary 403-667-4609

9 STRUGGLES EXECUTORS FACE

Tuesday, October 15, 2019 from 06:30 pm to 08:00 pm 

https://timely-api-public.s3.us-west-2.amazonaws.com/309431_phpRAx3Mz_medium.JPG

 „9 Struggles Executors Face” at St. Bonaventure Parish 
Do you have a Will? Does your family know your wishes? Have you chosen an executor? Join us October 15 for our upcoming planting a Future Seminar “9 Struggles Executors Face.”  St. Bonaventure Parish, 1600 Acadia Dr SE, Calgary. Registration at 6:15 pm. Session runs from 6:30 – 8:00 pm. To register, visit https://www.catholicyyc.ca/register2019plannedgiving.html or contact Samantha at 403-218-5531 or email development@calgarydiocese.ca