8 grudnia

8 grudnia

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 7 grudnia

18:00- ++ Jan i Bronisława

18:00- Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo oraz wszelkie łaski dla Zofii i Lajosa Szabo z okazji 50 rocz. Sakramentu małżeństwa

Niedziela, 8 grudnia – II Niedziela Adwentu

8:30 –++ Halina i Władysław Karpińscy

10:30- + Eugeniusz Sztupecki

10:30- W intencji Rycerstwa Niepokalanej

12:30 –++ Salome i Aleksander Luzar

19:00- ++ Maria i Tadeusz Leś

Poniedziałek, 9 grudnia

19:00- ++ Bartłomiej Machula, Sławomir Dąbrowski i zmarli z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące

19:00- O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Ireny Stróżyk

Wtorek, 10 grudnia

19:00- Dziękczynna za powrót do zdrowia dla Marii

19:00- ++ Irena i Józef Pieronek                          – córka

Środa, 11 grudnia

19:00- ++ Antoni, Helena, i Wiesław Hryszko oraz za zmarłych rodziców Edward i Nadzieja Gajdel i zmarli z rodziny

19:00- O zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz łaski Ducha św. dla Kasi i Melisy       

Czwartek, 12 grudnia

19:00-  + Michał Rybicki                                       – rodzice

19:00-  O Boże błogosławieństwo dla Krystyny z okazji 50 Urodzin i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny   – mama 

Piątek, 13 grudnia

9:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Teresy Camron z okazji 18 Urodzin

19:00- O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Jadwigi z rodziną z podziękowaniem za pomoc  – Zofia

Sobota, 14 grudnia

8:30 – O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia dla Katarzyny

18:00- ++ Anna Wroński i Stefan Jarzęcki

18: 00- W intencji Ministrantów i ich rodzin

Niedziela, 15 grudnia – III Niedziela Adwentu

8:30 –++ Tadeusz, Bogdan i Maria Bogusławscy

8:30- + Antoni Kulikowski          – syn z rodziną

10:30- + Andrzej Paulus zmarł w Polsce

12:30- + Wiesław Waśkiewicz (11 rocz) – córka z rodziną

M.W. W rocznicę powstania chóru „Vox Populi”

19:00- ++ Anna Miśkiewicz i Wiesława Długołęcka

II NIEDZIELA ADWENTU

Iz 11,1–10; Rz 15,4–9; Mt 3,1–12

Ref: Pokój zakwitnie, kiedy Pan przybędzie.

„W owym czasie wystąpił Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa: Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”. Jan Chrzciciel – to już przeddzień wystąpienia Jezusa. Ale prorok Izajasz, wołający: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego”, żył siedem wieków wcześniej. A i dzisiaj kaznodzieje powtarzają to samo: „Zmieńcie się! Nawróćcie!”. Czyżby tysiąclecia historii wypełnione były wciąż tym samym wołaniem? Czyżby ludzie ciągle potrzebowali nawrócenia? Tak. Od dnia dramatu pod drzewem poznania dobra i zła. Od momentu grzechu pierworodnego ciągle potrzeba naprawy życia, postępowania, myślenia. I nigdy nie brakowało takich, którzy tej potrzeby nie widzieli: „Abrahama mamy za ojca” – jesteśmy, więc doskonali i żadnego nawrócenia nie potrzebujemy. Prorok znad Jordanu gromi ich: „Z tych kamieni może Bóg wzbudzić dzieci Abrahamowi!”. Niedługo później z tym samym wezwaniem stanął wśród swoich rodaków Jezus. Po zmartwychwstaniu posłał uczniów na cały świat. W pierwszej przemowie apostoła Piotra w dniu Pięćdziesiątnicy wróciły słowa tego samego wezwania: „Nawróćcie się… i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych” Jak liczne mogły być tłumy nad Jordanem? „Jerozolima, cała Judea i cała okolica nad Jordanem” – w końcu to mała cząstka ówczesnego świata. A w słowie „cała” jest na pewno sporo przesady charakterystycznej dla człowieka Orientu. Tych trzech tysięcy ochrzczonych po wspomnianym wystąpieniu Piotra nikt dokładnie nie liczył, a do Jerozolimy na święta przybyło i tak wielokrotnie więcej pielgrzymów. Usłuchała, więc mała część. Podobnie jest za naszych dni. Widzimy w świecie tyle moralnego zła, brudu i nieporządku. Zbrodnie przeciw życiu. Grzechy przeciw rodzinie. Nadużycia własności. Manipulacje prawdą – żeby wymienić tylko te cztery fundamentalne wartości i obszary ludzkiego świata. Czy nawrócenie jednostek, a nawet tysięcy w skali milionów coś znaczy? Tym bardziej, że ci, którzy mają największy wpływ na kształtowanie opinii publicznej i wzorców postępowania, tak często nie dorastają do minimalnego poziomu moralnego. Jakie więc znaczenie będzie miało moje nawrócenie? Może nie warto sobie tym głowy zawracać? „To, co niegdyś zostało napisane, napisane zostało i dla naszego pouczenia, abyśmy dzięki cierpliwości i pociesze, jaką niosą Pisma, podtrzymywali nadzieję”. O nadziei pisze do Rzymian i do nas apostoł Paweł. Nadzieja bywa wątła, słaba, gasnąca. I nie dziwię się. Zło zda się dominować. Dlatego nadzieję trzeba podtrzymywać, umacniać, rozpalać. I to jest zadanie chrześcijan.

LEKTORZY – 7-8 grudnia

18:00- R. Kohnke, S. Salome, W. Sujata

8:30 – B. Chabiera, M. Iskra, O. Pepłowski

10:30 – G. Kamon, S. Teresa, M. Sobczak

12:30- Z. Topor, D. Topor, V. Kanaszyc

19: 00 – M. Edgar, B. Pajewski, J. Pajewski

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

REKOLEKCJE ADWENTOWE wygłosi ks. prof. Jan Perszon z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, od czwartku 19 grudnia do niedzieli 22 grudnia. W każdy dzień rekolekcji będzie okazja do spowiedzi godzinę przed Mszą św. i po Mszy św., aż do wyspowiadania wszystkich penitentów. W piątek 20 grudnia pomagał będzie ks. Jarosław Dziuba, a w sobotę 21 grudnia będzie służył pomocą ks. Stefan Ganowicz. Ponieważ ma on problemy słuchowe, będzie spowiadał w pomieszczeniu obok zakrystii i wtedy mogą tam udać się osoby, które też mają problemy słuchowe. Nie czekajmy ze spowiedzią na ostatnią chwilę!

RORATY

Przez cały Adwent Msze św. roratnie z udziałem dzieci, w każdą środę o godz. 19: 00. Prosimy dzieci, by przynosiły lampiony.

Dla dorosłych Roraty w poniedziałki i piątki o 19:00. Również zachęcamy do przynoszenia lampionów albo korzystania ze świeczek oferowanych przez s. Lucynę. W tym przypadku należy bardzo ostrożnie obchodzić się z ogniem, oraz zwrócić uwagę by nie poplamić ławek/posadzki ciekłą parafiną.

SIANKO NA STÓŁ WIGILIJNY!!!

W niedzielę, 15 i 22 grudnia 2019, ministranci będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dotacje w postaci dobrowolnej ofiary zasilą fundusz ministrancki.

WIGILIA DLA MINISTRANTÓW

14 grudnia (sobota) po Mszy św. wieczornej o godz. 18: 00 zapraszamy wszystkich Ministrantów oraz Rodziców na Spotkanie Opłatkowe w sali parafialnej.

SPOTKANIE Z CHORYMI I STARSZYMI

Tradycyjne spotkanie dla chorych i starszych parafian z naszej wspólnoty odbędzie się w niedzielę 22 grudnia podczas Mszy św. o godz. 12: 30. Wówczas udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych. Bezpośrednio po Mszy św. zapraszamy na spotkanie z poczęstunkiem w sali parafialnej i wspólne śpiewanie kolęd.

KOPERTY OFIARNE NA 2020 ROK

W przedsionku kościoła znajdują się zestawy kopert na ofiary składane w ciągu roku podczas niedzielnej kolekty. Koperty w tym roku są ułożone alfabetycznie. Jeśli ktoś z Parafian nie ma swego zestawu a chciałby używać kopert, to prosimy o zgłoszenie do biura parafialnego. Na podstawie ofiar składanych w kopertach wydajemy zaświadczenia do rozliczeń podatkowych po Nowym Roku. Serdecznie dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii! Ma to szczególne znaczenie obecnie, gdyż od dwóch lat wydatki przekra­czają wpływy i żyjemy „z oszczędności lat ubieglych”…

TOGETHER IN ACTION – 2019 W całej Diecezji Calgary trwa akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $27,818.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 17,120.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Czeki prosimy wypisywać “Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION”. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

PODZIĘKOWANIE

Monika, Darek i Jessica Żuczek przekazali ofiarę pieniężną $3,000 na pokrycie kosztów remontu dachu. Serdeczne Bóg zapłać! Kolejna druga składka budowlana będzie zbierana w niedzielę 22 grudnia. Warto na ten cel wpłacać większe sumy, gdyż są one zwolnione z „podatku diecezjalnego” (14,5%). Wiosną tego roku Diecezja zatwierdziła kwotę $205,000 na cele remontowe na najbliższe 3 lata, zatem warto z tej ulgi skorzystać…

WIGILIA PARAFIALNA

Odbędzie się w sobotę – 21 grudnia, 2019r. o godz. 19: 00. Bilety „już się rozeszły”, teraz prosimy o dokonanie wpłat w przy­padku rezerwacji.. Cena biletu $30 dla osób dorosłych i $15 dla dzieci (do lat 12).

SYLWESTER W SALI PARAFIALNEJ 2019

Wspólnie pożegnajmy stary rok i przywitajmy nowy w w ciepłej i miłej atmosferze. Organizato­rzy balu zapewniają pysz­noś­ci kulinarne oraz gwarantują wspaniałą mu­zykę DJ. Marco. Serdecznie zapraszamy! Bilety w cenie $90.00 od osoby do nabycia w sali parafialnej w każdą niedzielę. Informacja i rezerwacja: Marzena Kulaga tel: 403-685-2106 i Irena Miazga tel: 403-680-6851.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Od niedzieli 8 do 15 grudnia pewna rodzina zaprasza ikonę Matki Bożej do swojego domu wypraszając obfitość łask dla siebie, przyjaciół i znajomych. Po tym terminie można zgłaszać się i wpisywać na listę peregrynacji. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

KAWIARENKA

W miesiącu grudniu Panie z Grupy Parafialnej pod kierownictwem Marty Zdończyk zapraszają do kawiarenki na wypieki własnej produkcji, oraz na wyprzedaż ciast świątecznych, w dzisiejszą niedzielę i w niedzielę 15 grudnia.  Życzymy smacznego!

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Biblioteka będzie zamknięta przed świętami 21 i 22 grudnia. Nastepne spotkanie Klubu Książki odbędzie się 5 stycznia 2020 r. o godz. 14: 00 w bibliotece. Temat: Biografie sławnych ludzi. Zapraszamy też do odwiedzenia strony biblioteki na Facebooku. www.facebook.com/bibliotekaparafialnacalgary

ZAWIERZENIE JEZUSOWI PRZEZ MARYJĘ

W dzisiejszą niedzielę 8 grudnia, między godziną 12:00 a 13:00 (1 PM) jest  zapowiedziana przez Maryję  GODZINA ŁASKI. Radzimy skorzystać z tej wyjątkowej okazji, aby wypraszać potrzebne nam łaski.

KSIĄŻKA NA ZAMÓWIENIE – Prof. A. Nowak „Dzieje Polski” tom IV Zainteresowanych zamówie­niem tej pozycji proszę o e-mail pulwicki@shaw.ca lub tel. 403-289-9033.

SYLWESTER W DOMU POLSKIM Smaczne i obfite menu – wino do obiadu i szampan o północy, tzw. „Party Favours”. Do tańca gra DJ Mirek Syp. Wstęp $130 od osoby. Bilety dostępne są tylko w Domu Polskim.

ZBIERANIE BUTELEK-AKCJA DOCHODOWA

ZESPOŁU MAZOVIA.   Już niebawem będziemy radośnie witać nadchodzący Nowy Rok 2020. Nieodzownym atrybutem powitalnym Nowego Roku są strzelające korkami butelki szampana oraz inne trunki i napoje. Dlatego też, w ramach „wzajemnej pomocy”: -) nasi tancerze pomogą Państwu w uprzątnięciu zbędnych butelek po tej roztańczonej, sylwestrowej nocy. Oczywiście nie ograniczamy się do odbioru tylko „po-sylwestrowych” butelek: -), jeżeli zechcecie Państwo do tego czasu „dozbierać” więcej butelek – będziemy ogromnie wdzięczni. Zarobione w ten sposób pieniądze przezna­czymy na pokrycie sporych kosztów związanych z wyjazdem Zespołu Mazovia na Festiwal Zespołów Tanecznych w Japonii, o którym marzą nasi młodzi tańcerze. Jest to pierwszy wyjazd zespołu polonijnego z Calgary do dalekiej Azji, gdzie w Kraju Kwitnącej Wiśni będziemy tańcami promować kulturę polską oraz dumnie reprezentować Polonię z Calgary. Dziękując Wszystkim za dotychczasowe wsparcie i okazywane wyrazy sympatii, wyrażamy nadzieję, że dzięki Państwa pomocy w tej akcji, marzenia tych młodych ludzi się spełnią. Prosimy o kontakt na nr: 403-540-5794lub email: mazoviadance@gmail.com

POMOC DLA PANI MARII KOZIOŁ – ks. Proboszcz ostatnio dostarczył jej małą lodówkę. W sprawie innej pomocy można dzwonić: 587-349-3122.  Cedar Villa 3330-8 Ave S.W. Pokój 831.

SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ w „rozszerzonym gronie”, z udziałem przedstawicieli poszczególnych grup i organizacji działających przy parafii odbyło się w minioną środę. Miało charakter „dynamiczny”. Ksiądz Proboszcz podziękował wszystkim za zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej. Wyrażono troskę o przyszłość tej parafii, gdyż od dwóch lat wydatki przewyższają wpływy. Ksiądz Marcin słusznie zauważył, że na pierwszym miejscu powinien być Pan Jezus i dzieło ewangelizacji, a dyskusje o finansach, jakkolwiek ważne, nie mogą dominować naszej codzienności. Niemniej jednak inne aspekty życia i funkcjonowania np. kawiarenki, też trzeba przedyskutować i ustalić. W dyskusjach należy pamiętać o szacunku dla innych osób, a emocje nie zawsze są najlepszym doradcą. Format takiego spotkania pomaga „zmniejszyć ciśnienie”, gdy ludzie szczerze się wypowiedzą, ale na bazie historycznych animozji i wzajemnych urazów nie można budować przyszłości. Jezus przychodzi, jako Ten, który obdarza pokojem, radością i łaską przebaczenia. To jest nasza chrześcijańska płaszczyzna zachowań i działania. Dlatego ks. Proboszcz prosiłby wszystkie animozje i nieporozumienia minionych lat „pogrzebać” wraz z zamknięciem tego roku przez cnotę chrześcijańskiego PRZEBACZENIA.  W Nowy Rok wejdźmy pojednani i zjednoczeni, by stawić czoła różnorodnych wyzwaniom, jakie niesie nowy czas. Ta parafia polonijna jest wielkim wspólnym dobrem Polaków mieszkających w Calgary i okolicy. Pamiętajmy o tym w każdej chwili Nowego Roku. Ks. Proboszcz, Ks. Asystent, i członkowie Rady Parafialnej zapraszają do pozytywnej, aktywnej, życzliwej współpracy we wszystkich przedsięwzięciach, które będziemy podejmować (piknik parafialny?)

                INFORMACJA: W dzisiejszą niedzielę, 8 grudnia, ks. Proboszcz jedzie do Lethbridge na spowiedź i świąteczne spotkanie z tamtejszą Polonią.

W  Święta Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. wieczornej, wszak są dwie „pasterki” w Wigilię.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA

Wynajmę 2 pokojowe mieszkanie przy Dollhousie LRT. Cena $1200.00 na miesiąc. Tel:403-826-3232 (3x)

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

https://timely-api-public.s3.us-west-2.amazonaws.com/330732_php0FZHnC_medium.jpg
Picture