1 grudnia

1 grudnia

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 30 listopada – Święto św. Andrzeja Apostoła

18:00- + Marian Niedźwiecki

18:00-+ Ryszard Szewczyk

Niedziela, 1 grudnia – I Niedziela Adwentu

8:30 –++ Marianna i Józef

M.W- + Jerzy Hajduk

10:30- + Ewa Cichowlas (4 rocz)

10:30- Msza św. w intencji Harcerstwa, oraz

+ Dh. Zofia Stohandel – pierwsza Komendantka Chorągwi Harcerek w Kanadzie

12:30 – Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam

12:30 – + Książę Jerzy Czartoryski         

19:00- ++ Marian Luma (11 rocz) i Barbara Luma

Poniedziałek, 2 grudnia

19:00- O Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej dla Dariusza z okazji Urodzin                                                            – żona i syn

19:00- + Maria Kornafel

Wtorek, 3 grudnia

19:00- ++ Stanisława i Franciszek Złotowski oraz Helena i Franciszek Marciniak

19:00- Za wszystkich ofiarodawców Jubileuszowego Koncertu Charytatywnego

Środa, 4 grudnia

19:00- ++ Za zmarłych z rodziny Zakowicz, Śliwonik, Borecki i dusze w czyśćcu cierpiące

19:00- O łaskę uzdrowienia dla Michaliny w Polsce        

Czwartek, 5 grudnia

19:00-  O nawrócenie i pojednanie w rodzinie i opiekę Matki Bożej i Aniołów Stróżów

19:00- O Boże błogosławieństwo dla Anieli Cozac z okazji 90 Urodzin  

Piątek, 6 grudnia

9:00- ++ Irena, Helena i Józef                                 – rodzina

19:00- + Ks. Józef Furman

Sobota, 7 grudnia

8:30 – ++ Aniela i Franciszek oraz dusze w czyśćcu cierpiące

18:00- ++ Jan i Bronisława

18: 00- Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo oraz wszelkie łaski dla Zofii i Lajosa Szabo z okazji 50 rocz. Sakramentu małżeństwa

Niedziela, 8 grudnia – II Niedziela Adwentu

8:30 –++ Halina i Władysław Karpińscy

10:30- + Eugeniusz Sztupecki

10:30- W intencji Rycerstwa Niepokalanej

12:30 –++ Salome i Aleksander Luzar

19:00- ++ Maria i Tadeusz Leś

I NIEDZIELA ADWENTU

Iz 2,1-5;Rz 13,11-14; Mt 24,37-44

Ref: Idźmy z radością na spotkanie Pana.

Adwent to radosny czas oczekiwania na dzień Bożego Narodzenia. Tylko Bóg wie dokładnie, ile jeszcze pozostało przed nami Adwentów. Czy każdy z dotychczas przeżytych stał się dla nas zaczynem nowego życia, zaowocował wzrostem wiary, nadziei, miłości? Na to pytanie każdy musi sam sobie odpowiedzieć. Dlatego dobrze by było usiąść i pomilczeć, przeanalizować wszystko, co wokół nas się dzieje i zastanowić się nad naszym dalszym bytem. I niezależnie od tego, jak odpowiedź będzie brzmiała, wszyscy przecież chcemy otrzymać kolejną szansę dobrego przeżycia Adwentu.Prorok Izajasz mówi nam: „Tyś, Panie, naszym Ojcem, „Odkupiciel nasz” to Twoje imię odwieczne. … Panie, Tyś naszym Ojcem. Myśmy gliną, a Ty naszym twórcą. Dziełem rąk Twoich jesteśmy my wszyscy.” (Iz 63,16c;64,7). Skoro mamy Odkupiciela, którego przyjście będziemy świętować za cztery tygodnie, to powinniśmy wykorzystać czas oczekiwania na przygotowanie. W tym właśnie przygotowaniu wspomaga nas Słowo wysłuchiwane podczas liturgii Słowa przez cały czas Adwentu. Od nas zależy, co zapamiętamy i co wprowadzimy w czyn. To przecież do nas św. Paweł mówi: „Bogu mojemu dziękuję wciąż za was, za łaskę daną wam w Chrystusie Jezusie. W Nim to, bowiem zostaliście wzbogaceni we wszystko: we wszelkie słowo i wszelkie poznanie, bo świadectwo Chrystusowe utrwaliło się w was, tak iż nie brakuje wam żadnego daru łaski, gdy oczekujecie objawienia się Pana naszego Jezusa Chrystusa.” (1 Kor 1,4-7). Wzbogaceni jesteśmy we wszystko, ale musimy popracować nad sobą, by łaska wydała widoczne owoce. Dlatego też w Ewangelii na dzisiejszy dzień słyszymy o potrzebie czujności, o potrzebie czuwania, co jednocześnie rozumiane powinno być, jako gotowość na Paruzję. Ewangeliczne słowa o czuwaniu trafiają w samo sedno problemu przygotowania. Słysząc o potrzebie czujności, o potrzebie czuwania, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że słowa te dotyczą naszej gotowości na ponowne przyjście Pana, na Paruzję. „Czuwajcie, więc, bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: z wieczora czy o północy, czy o pianiu kogutów, czy rankiem. By niespodzianie przyszedłszy, nie zastał was śpiących.” (Mk 13,35-36).  Mamy być gotowi zawsze i w każdej chwili, abyśmy na polecenie „Czuwajcie” mogli odpowiedzieć zgodnie z prawdą: czuwamy, jesteśmy gotowi. Jednak nasza odpowiedź będzie prawdziwa dopiero wtedy, gdy zrozumiemy, że gotowość nie powinna wypływać z poczucia obowiązku, lecz przede wszystkim z miłości, nadziei, tęsknoty, oczekiwania. Musimy sobie sami odpowiedzieć na pytanie: czy jesteśmy gotowi pomilczeć na ten temat?

LEKTORZY –30 listopada – 1 grudnia

18:00- J. Bogusławski, S. Teresa, M. Edgar

8:30 – A. Rudzińska, A. Wojciechowski, W. Sujata

10:30 – M. Kaczan, M. Iskra, M. Łabinowicz

12:30- E. Kiegler, S. Salome, M. Sapielak

19: 00 – W. Grabowski, K. Pietrzak, W. Grabowski

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA W pierwszy piątek miesiąca 6 grudnia zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po porannej Mszy św. o godz. 9: 00. Prosimy wpisywać się do wyłożonego zeszytu przy biuletynach, aby była ciągła obecność modlących się w kościele. W tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzamy chorych i starszych parafian. Wszystkich, którzy pragną odwiedzin z posługą w tym dniu prosimy poinformować biuro parafialne.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

W pierwszą sobotę miesiąca 7 grudnia zapraszamy na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po Mszy św. o godzinie 8: 30 am. W ciągu dnia poszczególne grupy odmawiają 4 części Różańca św. Po Mszy św. porannej część I Radosna, modli się grupa Totus Tuus. O godz. 12: 00 Anioł Pański i część II Światła, modlą się Rycerze Kolumba. O godz. 15: 00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, i część III Bolesna, modlą się grupa Różańcowa i Sr. Dominikanki. O godz. 17: 15 część IV Chwalebna, rozważają na zmianę członkowie Rycerstwa Niepokalanej i Koło Radia Maryja. Naszą modlitwą pragniemy uwielbić Pana Boga, dziękować Bogu oraz wynagradzać za grzechy i wypraszać wszelkie łaski dla Kapłanów, całego Kościoła św., dla naszej Parafi, dla Polski i Kanady oraz o powołania Kapłańskie, i nawrócenie grzeszników. Każde Nawiedzenie Najświętszego Sakramentu obfituje w szczególne łaski Boże. Serdecznie wszystkich zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

SAKRAMENT POKUTY W ADWENCIE

Ks. Biskup William McGrattan podtrzymuje zwyczaj spowiedzi we wszystkich kościołach Diecezji Calgary w każdą środę Adwentu od godz. 7: 30pm – 8: 30pm. Jest to dodatkowy czas na spowiedź przedświąteczną poza regularnym rozkładem spowiedzi w poszczególnych kościołach. W naszej parafii spowiadamy codziennie przed Mszami świętymi.

REKOLEKCJE ADVENTOWE

Ks. Prof. Jan Perszon z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu wygłosi rekolekcje w naszej wspólnocie od czwartku 19 grudnia do niedzieli 22 grudnia. W każdy dzień rekolekcji będzie okazja do spowiedzi godzinę przed Mszą św. i po Mszy św. aż do wyspowiadania wszystkich penitentów. Serdecznie zapraszamy!!!

RORATY DLA DZIECI

Przez cały Adwent Msze św. roratnie z udziałem dzieci w każdą środę o godz. 19: 00. Prosimy dzieci, by przynosiły lampiony, oprócz lampionów dzieci mogą przynieść zabawki, które zostaną przekazane do domu dziecka.

SPOTKANIE Z CHORYMI I STARSZYMI

Tradycyjne spotkanie dla chorych i starszych parafian z naszej parafii będzie w niedzielę 22 grudia na Mszy św. o godz. 12: 30, podczas której udzielimny Sakramentu Namaszczenia Chorych. Bezpośrednio po Mszy św. zapraszamy na spotkanie z poczęstunkiem w sali parafialnej i wspólnym śpiewaniem kolęd.

KOPERTY NA OFIARY NA 2020 ROK

W przedsionku kościoła znajdują się zestawy kopert na ofiary składane w ciągu roku podczas niedzielnej kolekty. Koperty w tym roku są ułożone alfabetycznie.Jeśli ktoś z parafian chciałby używać kopert, to prosimy o zgłoszenie się do biura parafialnego. Na podstawie składanych ofiar w kopertach wydajemy zaświadczenia do rozliczeń podatkowych po Nowym Roku. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary w mijającym roku – Bóg zapłać!

TOGETHER IN ACTION – 2019 W całej Diecezji Calgary trwa akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $27,818.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 16,200.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Czeki prosimy wypisywać “Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION”. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Od niedzieli 1 grudnia pewna rodzina będzie się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask dla siebie, przyjaciół i znajomych, Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

WIGILIA PARAFIALNA

Serdecznie zapraszamy na PARA­FIALNĄ KOLACJĘ WIGILIJNĄ naszej wspólnoty, która odbędzie się w sobotę – 21 grudnia, 2019r. o godz. 19: 00. Bilety można nabyć w sali parafialnej w niedzielę po każdej Mszy św. Cena biletu $30 dla osób dorosłych i $15 dla dzieci (do lat 12). Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa w tej Wieczerzy Wigilijnej. Uprzejmie prosimy osoby chętne i organizacje polonijne o zakupienie biletów do początku grudnia. Ilość miejsc ograniczona.

PRZYJĘCIE NOWYCH KANDYDATÓW DO RYCERSTWA NIEPOKALANEJ

W II Niedzielę Adwentu, 8 grudnia, (w sąsiedztwie Uroczystości Niepo­ka­lanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – gdyż liturgicznie jest ono przeniesione na poniedziałek, 9 grudnia, z powodu kolizji z Drugą Niedzielą Adwentu), podczas uroczystej Mszy św. o godzinie 10: 30 zostaną włączeni nowi kandydaci do Rycerstwa Niepokalanej. Zachęcamy całe rodziny do wstępowania w szeregi Rycerstwa, aby pod szczególną opieką Matki Bożej, dawać świadectwo życia prawdziwie chrześcijańskiego, modlić się o nawrócenie grzeszników i o lepszy świat. Świadectwo życia zgodnego z Przykazaniami Bożymi jest w dzisiejszym, zagubionym świecie bardzo ważne i wymaga wierności Bogu i odwagi, dlatego członkowie Rycerstwa Niepokalanej proszą Matkę Bożą o szczególną opiekę i łaski Boże.Do Rycerstwa Niepokalanej mogą należeć wszyscy: dorośli, młodzież i dzieci, – których życie jest zgodne z Przykazaniami Bożymi. Powiększajmy szeregi Rycerstwa Niepokalanej i swoją dobrocią, miłością i życzliwością, pociągajmy innych do Boga.Podczas Mszy św. o godzinie 10: 30 wszyscy należący do M.I. odnowią Akt Zawierzenia Matce Bożej. Przychodzimy w niebieskich chustach. Po Mszy św. odbędzie się też zebranie Rycerstwa Niepokalanej w kościele.

Idąc za Maryją, nie zboczysz z drogi.

Modląc się do Niej, nie stracisz nadziei.

Myśląc o Niej, nie pomylisz się.

Jej się trzymając – nie zginiesz.

Kiedy Ona Cię strzeże, nie trworzysz się.

Gdy cię prowadzić będzie, nie zmęczysz się. Kiedy Ona łaskawa ci będzie, dotrzesz do celu.

Zgloszenia przyjmuje sr. Teresa, OP. Tel.: (403) 282-5077

POM0C KOŚCIOŁOWI NA WSCHODZIE

Koło Modlitewno – Apostolskie Rycerstwa Niepokalanej (M.I.), działające przy polskim kościele p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju w Calgary, posiada Charity Status w celu niesienia pomocy w życiu religijnym Polaków na Wschodzie. Raz w roku, z okazji Święta Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny oraz z okazji szczególnej modlitwy za Kościół na Wschodzie w II Niedzielę Adwentu, Koło M.I. przeprowadza   zbiórkę na ten cel. Złożone ofiary otrzymują Income Tax – pokwitowanie do urzędu podatkowego. Więcej informacji zawiera wkładka – INFORMATOR, znajdujący się w Biuletynie Parafialnym wraz z kopertą, którą można złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, kiedy będzie przeprowadzana zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Serdecznie prosimy o poparcie tej tak ważnej sprawy, dotyczącej życia religijnego naszych Rodaków na Kresach Wschodnich. Niech Matka Najświętsza wyprasza obfite łaski Ofiarodawcom. BÓG ZAPŁAĆ!

ZEBRANIE RADY PARAFIALNEJ

Zapraszamy członków Rady parafialnej oraz przedstawicieli wszystkich grup i organizacji parafialnych na zebranie, ktore odbędzie się w środę 4 grudnia po wieczornej Mszy św. w Sali parafialnej.

KAWIARENKA

W miesiącu grudnia Panie z Grupy Parafialnej pod kierownictwem Marty Zdończyk zapraszają do kawiarenki na wypieki własnej produkcji, oraz na wyprzedaż ciast świątecznych, które odbędą się w dniach 8 i 15 grudnia.  Życzymy smacznego!

SYLWESTER W SALI PARAFIALNEJ 2019

Wspólnie pożegnajmy stary rok i przywitajmy nowy w w ciepłej i miłej atmosferze. Organizatorzy balu zapewniają pyszności kulinarne oraz gwarantują wspaniałą muzykę DJ. Marco. Serdecznie zapraszamy! Bilety w cenie $90.00 od osoby do nabycia w sali parafialnej w każdą niedzielę. Informacja i rezerwacja: Marzena Kulaga tel: 403-685-2106 i Irena Miazga tel: 403-680-6851.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Nastepne spotkanie Klubu Książki odbędzie się 5 stycznia 2020 r. o godz. 14: 00 w bibliotece. Temat: Biografie sławnych ludzi. Zapraszamy też do odwiedzenia strony biblioteki na Facebooku. www.facebook.com/bibliotekaparafialnacalgary

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy z dziećmi na spotkanie ze św. Mikołajem do Sali parafialnej przy Polskim Kościele. Spotkanie odbędzie się 5 grudnia (czwartek) o godzinie 5: 30pm. Wszystkich pomocników św. Mikołaja prosimy o dostarczanie prezentów o wymiarach nie większych niż 20cm x32 cm. Informacja i kontakt z siostrami Dominikankami. 403-282-5077

ZARZĄD FUNDACJI IM. SW. BRATA ALBERTA W CALGARY prosi wszystkich Parafian o poparcie naszej comiesięcznej zbiórki pieniężnej na rzecz ośrodków, którym pomagamy w Polsce.  Członkowie Zarządu będą dyżurować w Sali Parafialnej w niedziele 1-go grudnia 2019 po dziennych Mszach świętych. Informacje na temat działalności naszej Fundacji można uzyskać w czasie zbiórki w Sali Parafialnej u członków Zarządu. W litsopadzie zebraliśmy $2,526 i pieniądze przekazaliśmy do Domu Małego Dziecka we Wrocławiu, gdzie przebywają dzieci w wieku 0 – 10 lat opuszczone przez rodziców. Dziękujemy wszystkim naszym ofiarodawcom. Bóg zapłać!

ZAWIERZENIE JEZUSOWI PRZEZ MARYJĘ

W tym samym dniu, 8 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 12: 30, odbędzie się uroczyste zawierzenie się Jezusowi przez Maryję,   na które zapraszamy nie tylko nowe osoby, ale również tych, którzy chcieliby odnowić ten akt. Proszę pamiętać, aby zabrać świecę oraz tekst Aktu Zawierzenia – Jerzy tel. 403-475-8994.

KSIĄŻKA NA ZAMÓWIENIE

Prof. A. Nowak „Dzieje Polski” tom IV

Zainteresowanych zamówieniem tej pozycji proszę o email pulwicki@shaw.ca lub tel. 403-289-9033.

SYLWESTER W DOMU POLSKIM Smaczne i obfite menu – wino do obiadu i szampan o północy, tzw. „Party Favours”. Do tańca gra DJ Mirek Syp. Wstęp $130 od osoby. Bilety dostępne są tylko w Domu Polskim.

KALENDARZE RADIA MARYJA NA ROK 2020

Kalendarze w cenie $10 będą dostępne w Sali Parafialnej

im. Jana Pawła II w niedzielę 1 grudnia.

ZBIERANIE BUTELEK-AKCJA DOCHODOWA

ZESPOŁU MAZOVIA   Już niebawem będziemy radośnie witać nadchodzący Nowy Rok 2020. Nieodzownym atrybutem powitalnym Nowego Roku są strzelające korkami butelki szampana oraz inne trunki i napoje. Dlatego też, w ramach „wzajemnej pomocy”: -) nasi tańcerze pomogą Państwu w uprzątnięciu zbędnych butelek po tej roztańczonej, sylwestrowej nocy. Oczywiście nie ograniczamy się do odbioru tylko „po sylwestrowych” butelek: -), jeżeli zechcecie Państwo do tego czasu dozbierać więcej butelek będziemy ogromnie wdzięczni. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczymy na pokrycie sporych kosztów związanych z wyjazdem Zespołu Mazovia na Festiwal Zespołów Tanecznych w Japonii, o którym marzą nasi młodzi tańcerze. Jest to pierwszy wyjazd zespołu polonijnego z Calgary do dalekiej Azji, gdzie w Kraju Kwitnącej Wiśni będziemy tańcami promować kulturę polską oraz dumnie reprezentować Polonię z Calgary. Dziękując Wszystkim za dotychczasowe wsparcie i okazywane wyrazy sympatii, wyrażamy nadzieję, że dzięki Państwa pomocy w tej akcji, marzenia tych młodych ludzi się spełnią. Prosimy o kontakt na nr: 403-540-5794lub email:mazovadance@gmail.com

POMOC DLA PANI MARII KOZIOŁ

Pani Maria w domu opieki Cedar Villa 3330-8 Ave S.W. Pokój 831, potrzebuje małą lodówkę, buty na zimę rozmiar 9, spodnie bawełniane rozmiar XL, i oczywiście pomoc finansową na rehabilitację i naprawę wózka inwalidzkiego. Osoby chętne udzielić dalszej pomocy proszone są o kontakt z panią Marią 587-349-3122.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA

Wynajmę 2 pokojowe mieszkanie przy Dollhousie LRT. Cena $1200.00 na miesiąc. Tel:403-826-3232 (4x)

USŁUGI KOSMETYCZNE

Makijaż permanentny. Tel:587-968-4951 (1x)