27 czerwca i 4 lipca

27 czerwca i 4 lipca

Sobota, 26 czerwca

18:00 – + Antoni Peryt (9 rocz)                          – córka z rodziną

Niedziela, 27 czerwca- NMP Nieustającej Pomocy

8: 30 – ++Teresa i Peter Michenka oraz zmarli z rodziny

10: 30- ++ Janina i Stanisław Sadowski           – córka z rodziną                                      

10:30-MW. Z podziękowaniem za 25 lat sakramentu małżeństwa Iwony i Jana Bobka z prośbą o Boże błogosławieństwo i łaski Ducha św.

12:30-Dziękczynna i Boże błogosławieństwo oraz łaski Ducha św. dla Marzeny i Pawła Łukowskich z okazji 20 rocz sakramentu małżeństwa

19:00- O dary Ducha św i dobre wybory życiowe dla syna                                                                                 – Ojciec  

Poniedziałek, 28 czerwca- Sw. Ireneusza

19:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej  dla Natana z okazji urodzin

Wtorek, 29 czerwca-Św. Apostołów Piotra i Pawła

19:00- W podziękowaniu za wszelkie otrzymane łaski z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla rodziny Tokarczyk                   

Środa, 30 czerwca

19:00- O opiekę Matki Bożej i łaski Ducha św dla Sr. Lucyny z okazji imienin  

Czwartek, 1 lipca

19:00- O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Wandy Bator z okazji imienin

M.W. – W intencji ministrantów i ich rodzin

Piątek, 2 lipca

19:00- + Jerzy Bożek (1 rocz)                                  – rodzina

Sobota, 3 lipca- Św. Tomasza, Apostoła

18:00- W pewnej intencji Bogu wiadomej

Niedziela, 4 lipca- XIV niedziela zwykła

8:30 – ++ Jan, Katarzyna, Mikołaj i William oraz dusze w czyśćcu cierpiące

10:30- Za Radio Maryja, TV Trwam i Ojczyznę

12:30 – ++ Renata Kułach (35 rocz) i Jan Kułach    – rodzina 

19:00- + Antoni Bołąkowski                           – córka z rodziną

Poniedziałek, 5 lipca

19:00- O Boże błogosławieństwo dla rodziny Mazur – A. Mazur

Wtorek, 6 lipca- Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

19:00- + Józef Miś (35 rocz)                             – córka z rodziną

19:00- ++ Ela i Paweł Pawlicki                              – przyjaciele                               

Środa, 7 lipca

19:00- O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Michała Mazur w dniu 40 urodzin                            – mama    

Czwartek, 8 lipca- Św. Jana z Dukli

19:00-++ Wincenty i Wiesław Rożkowski

Piątek, 9 lipca

19:00- O Boże błogosławieństwo dla Tiny i Czesława Wolskich w rocznicę sakramentu małżeństwa

Sobota, 10 lipca

18:00 – ++ Marian, Eugenia, Elenora i Stanisław

Niedziela, 11 lipca- XV niedziela zwykła

8: 30 – O Boże błogosławieństwo dla rodziny Korczewskich                  – Jadwiga

10: 30- ++ Eugenia, Bronisław i Tadeusz Moliński                                     

12:30-Narodowy Dzień pamięci ofiar ludobójstwa na Kresach

19:00- O Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia oraz opiekę Matki Bożej dla Kamili z okazji urodzin 

Dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii. Można to czynić wrzucając donację do skrzynki w kościele, można przysyłać ofiary pocztą, można też złożyć donację on-line przez system diecezjalny www.catholicyyc.ca/donatetoparish.html

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27 czerwca, 2021

Mdr 1,13-15;2,23-24;2 Kor 8,7.9.13-15; Mk 5,21-43

Ref: Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś.

Dzisiejsza Ewangelia przywołuje obraz Jaira, jednego ze zwierzchników synagogi, który myślał o swoim dziecku znajdującym się w niebezpieczeństwie śmierci. Ten niepokój skupiał całą jego uwagę, przysłaniając wszystko inne. Wielkie cierpienie i wielka wiara sprawiły, że przyszedł do Jezusa, i upadł Mu do nóg prosząc usilnie: „Moja córeczka dogorywa, przyjdź i połóż na nią ręce, aby ocalała i żyła”. Czy Jair momencie mógł myśleć, że „dla Boga nie ma nic niemożliwego”? Jezus spełnił prośbę ojca dziewczynki i udał się we wskazanym kierunku. Jednak okazało się, że ludzie przynieśli wiadomość o śmierci córki. Chociaż sytuacja wydawała się być rozstrzygnięta kategorycznie, Nauczyciel mówi: „Nie bój się, tylko wierz”. Przełożony synagogi, wbrew oczywistej po ludzku sytuacji, nie wycofuje się, ale konsekwentnie idzie za Panem. Przychodzą do domu i Jezus mówi „dziewczynka nie umarła, tylko śpi”. Więc w oczach Pana Boga rzeczywistość może wyglądać zupełnie inaczej. To, co ludzie uznali za śmierć, Jezus uznał tylko za sen, z którego można się obudzić. I tak się stało. Boski Dawca życia wskrzesza dziewczynkę i w ten sposób przywraca rodzinie utraconą nadzieję.Również i każdy z nas może przeżywać sytuacje zagrożenia życia swojego czy najbliższych. Nie wystarczy wtedy jedynie fachowa opieka medyczna dla naszego ciała, ale warto spojrzeć na trudne doświadczenie również w perspektywie wiary. I powierzyć sprawę „szlachetnego zdrowia” opiece Boskiego Lekarza Jezusa, który jest Panem życia. I który przyszedł po to, abyśmy „mieli życie i mieli je w obfitości”. Wiara okazuje się według Jezusa koniecznym warunkiem uzdrowienia. Oznacza ona przekonanie, że Bóg z mocą działa przez Jezusa i dokonuje przez Niego cudów, a wszystko z miłości do ludzi i pragnienia, by uczynić ich szczęśliwymi. Dzięki ufnej wierze człowiek może autentycznie spotkać się z Bogiem, doświadczyć Jego obecności i w konsekwencji zawierzyć Mu swoje życie. Wejście w zażyła relację, w komunię z Bogiem jest w stanie przynieść człowiekowi nie tylko uzdrowienie, ale może go wyrwać nawet z otchłani śmierci. Warto więc pamiętać stając prze Jezusem, nawet w najtrudniejszych sytuacjach, że warto walczyć do końca i wierzyć Boskiemu Nauczycielowi.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

4 lipca, 2021

Ez 2,2-5; 2 Kor 12,7-10 ; Mk 6,1-6

Ref: Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy.

Cokolwiek byśmy robili, mówili i działali, róbmy to w Jego Imię, w Imię Jezusa Chrystusa. Dlaczego? Poprzez Chrzest, jesteśmy włączeni w Kościół Chrystusowy, stajemy się przez to głosicielami Prawdy, Wiary. Dlatego też wszystkie nasze działania, które kierujemy do naszych bliskich, krewnych, znajomych i nieznajomych powinny być czynione w Jego Imię. Czasami wydaje się nam, że czynności, które wykonujemy nie posiadają cech wiary, religii, ponieważ są codziennymi, prostymi, automatycznymi. A jednak, jeśli się przypatrzeć, to wszędzie je znajdziemy. Dobroć, poszanowanie, rzetelność, wyrozumiałość, pokora, to niby cechy ludzkie, lecz jeśli zapatrzymy się w życie Chrystusowe, jeśli weźmiemy z Niego przykład, to będziemy odwzorowywać niedościgły wzór życia – życia Chrystusa. Zdajemy sobie sprawę, że, mimo, iż na mocy chrztu jesteśmy do tego przeznaczeni – wielu z nas nie potrafi przekazywać, głosić i potwierdzać prawdy Boże poprzez rozmowę, dyskusję i swoje własne życie. A nawet, jeśli potrafimy, to możemy zostać odebrani opacznie. To, co robimy w przekonaniu, że jest właściwe, odebrane może zostać, jako nadgorliwość, narzucanie swojej woli, wręcz czasami, jako zło. Jak w sobie to znaleźć? Trzymać się litery prawa ludzkiego, prawa Bożego, czy iść swoją drogą, realizować to, co nam pisane? W Piśmie Świętym odnajdujemy wiele przykładów na to, by brać z nich wzór. Przypatrzmy się jednak  tym dzisiejszym trzem przykładom, trzem opisom, trzem wzorom postępowania i dawania świadectwa. Każdy z nas wypowiadając słowa Pisma Świętego, czytając je, analizując – prorokuje; więcej, te działania są wsparte łaską Ducha Świętego. Jak wygląda to u Amosa? Pan rzekł „Idź, prorokuj do narodu mego.” (Am 7,15). Więc poszedł i głosił słowa Pana tam, gdzie został posłany. Tak samo Święty Paweł, znalazł słowa dla wszystkich tych, z którymi się widział, współpracował, „W Nim także i wy usłyszeliście słowo prawdy, Dobrą Nowinę o waszym zbawieniu, w Nim również uwierzyliście i zostaliście naznaczeni pieczęcią Ducha Świętego, który był obiecany.” (Ef 1,13).

Matko Boża, wypraszamy przez Twoje wstawiennictwo o Łaskę Ducha Świętego, byśmy idąc drogą Twojego Syna, dawali świadectwo naszej wiary, miłości i nadziei. Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie.

LEKTORZY

26-27 czerwca                            3-4 lipca

18:00-  J. Bogusławski          S. Teresa 

8:30-    M. Iskra                      R. Przybylski

10:30-  M. Kaczan                 R. Kohnke 

12:30-   E. Kiegler                 J. Bogusławsk

19:00-   M. Sapielak             W. Grabowski  

Od I Niedzieli Wielkiego Postu w całej Diecezji Calgary rozpoczęła się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspie­ranie działalności charytatywnej i admi­nistracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona nam na rok 2021 wynosi $16,830 a zostało zebrane $6,685.00. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! 

ETAP 3 – NOWE RESTRYKCJE PROWINCJI ALBERTY

Nasza prowincja osiągnęła cel, że 70% ludności w Albercie otrzymało, co najmniej jedną dawkę szczepionki, oznacza to, że etap 3 rozpocznie się 1 lipca na Canada Day.

Wszystkie ograniczenie w całej Albercie zostaną zniesione, w tym zakaz spotkań towarzyskich.

Nie będzie żadnych ograniczeń dotyczących ilośći osób w kościele. Nie będzie żadnych ograniczeń, co do liczby uczestników na wesela i pogrzeby. Podczas gdy prowincja przygotowuje się do pełnego ponownego otwarcia w Dniu Kanady, Calgaryjczycy muszą jeszcze nosić maski, przez co najmniej kolejny miesiąc. Urząd miasta Calgary powiadamia, że rozszerzenie jest potrzebne, aby nie dopuścić do ponownego powrotu nowej fali zakażeń COVID-19. Rząd opublikuje więcej informacji przed rozpoczęciem etapu 3. Czekamy na decyzje i szczegółowe rozporządzenia z Diecezji Calgary.

Zawiadamiamy, że biuro podczas wakacji (lipiec i sierpień) będzie czynne dwa razy w tygodniu, we wtor­ki i środy od 9: 00 do 13:00.

MSZE ŚWIĘTE PODCZAS WAKACJI…

Od lipca wchodzimy w czas wakacyjny i adoptujemy program wakacyjny. Nie będzie porannych Mszy w piątki i soboty. W pierwsze piątki i w pierwsze soboty też nie będzie całodniowej Adoracji.

ZAPOWIEDŹ I SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

Sakramentalny związek małżeństwa zamierzają zawrzeć w Polsce:

Rajmund Miksa

i Marlena Jędrzejewska

Biblioteka jest ponownie otwarta i zaprasza czytelników.  W miesiącach wakacyjnych (lipiec – sierpień) Biblioteka będzie nieczynna w sobotę po Mszy św. wieczornej. Godziny otwarcia w niedzielę pozostają bez zmiany – od 9:30 do 14:00. 

Z KARTY ŻAŁOBNEJ

W czwartek 17 czerwca odszedł do wieczności nasz parafianin ś.p. Andrzej Borowski w wieku 68 lat, pogrzeb odbył się w środę 23 czerwca w naszym kościele. Rodzinie zmarłego składamy wyrazy współczucia, a zmarłego ś.p. Andrzeja polecamy Miłosierdziu Bożemu:Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!…

ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ IM. ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II na rok szkolny 2021/2022 rozpoczęły się 6 czerwca online.
Zapisy osobiste będą miały miejsce w sali parafialnej kościoła polskiego 29 sierpnia, w godzinach od 10:00 do 14:00. Formularze do pobrania dostępne są na stronie naszej szkoły: www.szkolapolskacalgary.com
Można je też wydrukować i wysłać pocztą wraz z załączoną opłatą na adres: Our Lady Queen of Peace Parish 2111 Uxbridge Dr NW
Calgary, AB T2N 3Z3
z dopiskiem – Polish School. Prosimy zwrócić uwagę na kwoty opłat, które uległy zmianom i wynoszą:

1 dziecko-$500
2 dzieci-$700
3 dzieci (lub więcej) – $850

MINISTRANCI

W pierwszy czwartek miesiąca (1 lipca) zapraszamy ministrantów i ich rodziny na nabożeństwo powołaniowe oraz na Mszę św o godz. 19: 00. Ministranci służą w strojach liturgicznych. Po Mszy św. zakończenie roku ministranckiego oraz barbecue.

ODPUST ZUPEŁNY W 1. ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH

Osoby, które wezmą udział w uroczystościach 1. Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, obchodzonego w Kościele katolickim na całym świecie w 4. Niedzielę lipca, będą mogły uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dekret w tej sprawie opublikowała dziś Penitencjaria Apostolska. Odpust zupełny będą mogły uzyskać osoby, które – oprócz spełnienia zwykłych warunków – 25 lipca wezmą udział w uroczystościach, które będą sprawowane czy to w Bazylice Watykańskiej pod przewodnictwem papieża Franciszka, czy też w Kościołach lokalnych na całym świecie. Na tych samych warunkach będzie on też przysługiwał tym osobom, które tego dnia odwiedzą osoby starsze znajdujące się w potrzebie i osamotnieniu lub – w przypadku niemożliwości osobistego spotkania – skontaktują się z nimi i spędzą wspólnie czas dzięki pomocy środków telekomunikacyjnych. Z możliwości skorzystania z odpustu będą mogły skorzystać też osoby starsze, które z powodu choroby czy innych przeszkód zdrowotnych, nie będą mogły wziąć fizycznie wziąć udziału w tych obchodach, ale pozostaną w szczególnej łączności duchowej. Z myślą o możliwości spełnienia zwykłych warunków uzyskania odpustu, wśród których znajduje się też odprawienie spowiedzi sakramentalnej, Penitencjaria Apostolska zachęca też wszystkich księży do szczególnej dyspozycyjności w posługiwaniu sakramentem pojednania.

1. Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych będzie obchodzony w Kościele na całym świecie 25 lipca – w 4. niedzielę lipca, najbliższą uroczystości wspomnienia liturgicznego św. Joachima i Anny, rodziców Matki Bożej, obchodzonego 26 lipca. Tematem dnia będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Mateusza: „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni” (por. Mt 28, 20).

PRACA  Cal-Res Coatings firma działająca w Calgary od 25 lat zatrudni od zaraz malarzy z doświadczeniem. Bardzo dobre warunki płacowe, gwarantowane zatrudnienie przez cały rok. Dla osób posiadających doświadczenie w specjalnych projektach bonusy.  Kontakt telefoniczny;Claudio Manager 403-835-4817 projekty specjalne (język angielski) Bob Production Manager 403-312-5388  repaint, nowe obiekty kondominia, nowe budynki apartamentowe (jezyk polski) Adam Production Manager  404-354-0248 repaint, obiekty komercyjne (jezyk polski, angielski) (2x)

PRACA Poszukuję Pani do opieki nad starszą osobą. Tel: 403-830-6071 (1x)

MAZOVIA Zaprasza na ZAPISY MALUSZKÓW  w wieku 3-5 lat na Zabawy z tańcem i muzyką! Zapisy do 15 lipca! Zajęcia od września.
Zabawy z tańcem i muzyką to zajęcia, które pozwolą rozwinąć w nim miłość do tańca!
Dzięki tym zajęciom Twoje dziecko wkroczy w magiczny świat tańca, dowie się, na czym polega rytm,pozna podstawowe kroki taneczne i rozwinie  umiejętności ruchowe.
Informacja mazoviadance@gmail.com lub 403-540-5794

OFERTA PRACY PRZY RENOWACJACH Firma zajmująca się instalowaniem ścian w biurowcach poszukuje pracowników na cały etat lub pół etatu . Zainteresowanych proszę o kontakt Krzysiek – 403-472-7124.

PRACA „Poszukuje pracownika z doswiadczeniem do instalacji podłóg (laminat, vinyl, hardwood). Prosze dzwonić / sms pod numer: 403-919-5355 Daniel” (4x)

PRACA Potrzebne są kobiety uczciwe i dobrze pracujące do sprzątania domów. W sprawie informacji o pracę proszę dzwonić 403-818-0859 i nagrać swoję imię i numer telefonu do oddzwonienia. (5x)

NOWOŚCI DIECEZJALNE