22 maja

22 maja

Sobota, 21 maja

8: 30- ++ Maria i Aleksy Klecha i Stanisław Surowiec

18:00- + Stanisława Łakomska (14 rocz)

18:00- O Boże błogosławieństwo z okazji urodzin dla Moniki Mucha, Tomasza i Szczepana Surowiec    – mama

Niedziela, 22 maja- VI niedziela Wielkanocna

8:30-+ Janina Bodzak (1 rocz)

10:30- + Maria Samek (20 rocz) i Jan Samek – córka i mąż                            

12:30-+ Irena Milada- Arkuszyńska zmarła w Polsce

14:00- I Komunia Św.

19:00- + Stanisław Kulikowski                                  – rodzina

Poniedziałek, 23 maja

19:00-+Aleksander Pajda                                         – Lucyna

19:00-+ Paulina Zakrzewska                                      – siostra

Wtorek, 24 maja

19:00- + Ks. Józef Kubicki, TChr

19:00- ++ Jan, Maria, Jan, Leon, Magdalena, Katarzyna i Józef i dusze w czyśćcu cierpiące

Środa, 25 maja

19:00- Dziękczynno- błagalna w intencji Marty i Damiana z okazji 20 rocz. sakramentu małżeństwa

19:00-+ Stanisława Bażant

Czwartek, 26 maja- Dzień Matki w Polsce

19:00- Za Parafian i Dobrodziejów

19:00- + Marek Pieczara                                   – żona z rodziną

Piątek, 27 maja

9:00-+ Czesław Lisiński                                                – córka

19:00- + Marek Pieczara  

Sobota, 28 maja

8:30- ++ Aniela Czajka i zmarli z rodziny Czajka, Tylecki i Worończyk oraz dusze w czyśćcu cierpiące

18:00- O Boże błogosławieństwo i dary Ducha św. dla Ks. Adama i Ks. Pawła w 30 rodz. Święceń Kapłańskich

18:00-++ Za zmarłych z rodziny Dąbrowskich, Jancewicz i Weryszko

Niedziela, 29 maja- Wniebowstąpienie Pańskie

8:30- ++ Antoni, Wiesław i Helena Hryszko  – syn z rodziną

10:30- Rocznica I Komunii św.                              

12:30- Dziękczynna i o Boże bł. dla Jana i Jadwigi Kraska z okaji 72 rocz. sakramentu małżeństwa

19:00- Zofia i Fred Paskowski           – Z. Dziech i Z. Klach

19:00- + Mariusz Krasowski zmarły w Victoria, BC

          VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dz 15,1-2.22-29;Ap 21,10-14.22-23; J 14,23-29 Ref:  

Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże.

Sługa Boża s. Leonia Maria Nastał, służebniczka Najświętszej Maryi Panny, opisała w swoim Dzienniku, co dane jej było zrozumieć pewnego razu przy odmawianiu „Wierzę w Boga”, po wymówienia słowa „wszechmogącego”. Relacjonuje tak: „Głos wewnętrzny przerwał mi: «Dzieła mojej wszechmocy otaczają cię dookoła we wszechświecie. Wiedz jednak, że daleko więcej uwydatnia się moja wszechmoc w stwarzaniu w duszy cudów łaski. Każde posunięcie duszy na drodze doskonałości, każde pomnożenie w niej miłości, jest cudem wszechmocy Bożej. A cudem wszystkich cudów jest tajemnica Eucharystii, tajemnica zjednoczenia duszy z Bogiem przez Sakrament Miłości” (nr 154, pod datą 28 VIII 1936 r.). Łaska Boża pomaga nam uwierzyć i pomaga nam głębiej wnikać w tajemnicę naszej wiary. Spotkanie z Osobą Jezusa Chrystusa nadaje naszemu życiu nowy sens. Czytając tekst dzisiejszej Ewangelii, odkrywamy, że głównym celem Ducha Świętego nie jest przekazywanie informacji. To prawda, że jest On Nauczycielem i Doradcą, który może nas doprowadzić do poznania całej prawdy. Duch Święty nie ogranicza się do przekazywania nam wiedzy. On również jest pełnią miłości, którą ukochał nas Jezus, umierając za nas na krzyżu – miłości tak wielkiej, że złamała na zawsze panowanie grzechu i śmierci. A będąc jednocześnie Ogniem, który oczyszcza, i Gołębicą, która niesie nam pokój, Duch Święty porusza nie tylko nasz umysł, ale też i serce. Kilka dni przed Wniebowstąpieniem Jezus mówił do swoich uczniów: „Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem… Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: odchodzę i przyjdę znów do was…”. To obietnica stałej obecności Chrystusa w Kościele aż do koniec czasów. Obecności przez Ducha Świętego. Spójrzmy, na jak wiele sposobów Duch Święty udziela się wierzącym. Możesz Go odnaleźć w modlitwie. Niesie ci uzdrowienie i łaskę w sakramentach. Jego namaszczenie pomaga ci głębiej poznać Jezusa. On sprawia, że słowo Boże staje się dla ciebie żywe. On czyni cię nowym stworzeniem!Jako Ci, którzy uwierzyliśmy Bogu, otwierajmy się na wciąż nowe powiewy Ducha Świętego i Jego dary. Pozwólmy Mu działać w nas i przez nas. Zakończmy dzisiejsze rozważanie słowami papieża Benedykta XVI: „Kościoła nie trzeba budować, trzeba nim żyć”. ks. Leszek Smoliński

  LEKTORZY

    18:00- R. Przybylski, A. Wojciechowski

    8:30- S. Zacharia  

    10:30- A. Kamieniak, S. Salome

    12:30- Z. Pieczara, M. Iskra

    19:00- W. Grabowski, A. Wojciechowski

Dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii. Można to czynić wrzucając donację do skrzynki w kościele, można przysyłać ofiary pocztą, można też złożyć donację on-line przez system diecezjalny www.catholicyyc.ca/donatetoparish.html

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu w całej Diecezji Calgary rozpoczęła się akcja zbierania ofiar na działalność chary­tatywną i admi­nistrację diecezji. Kwota wyzna­czona nam na rok 2022 wynosi $ 24,042.00. Na dzień dziesiejszy zostało zebrane $8,904.00. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!

MIESIĄC MAJ I NABOŻEŃSTWA MAJOWE powoli dobiegają końca. Zapraszamy codziennie po Mszy św wieczornej, a w środy zapraszamy dzieci na 18:30. Natomiast w piątek, 27 maja, rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świetego, przed uroczystością Zesłania Ducha, 5 czerwca. Być może członkowie Odnowy w Duchu świętym chcieliby prowadzić te modlitwy?

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

Dzisiaj w niedzielę o godzinie 14:00 Uroczystość Pierwszej Komunii św. dla  35 dzieci z naszej parafii.Od poniedziałku 23 maja do piątku 27 maja tzw. „Biały Tydzień” dla dzieci pierwszokomunijnych, dlatego zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwa o godz. 19:00

OJCIEC PIO wstawia się u Boga. Zapraszamy na nabożeństwo przez Jego wstawiennictwo, w poniedziałek 23 maja, po Mszy św. o godz. 19:00 Intencje modlitewne należy pisać na kartkach  WYRAŹNIE!!!

STUDIUM BIBLIJNE

Jesienią 2019 roku, ks. Proboszcz rozpoczął cykl spotkań biblijnych. Niestety, Covid-19 po­łożył kres tym spot­kaniom. Obecnie, gdy jest możliwość, zaprasza­my ponownie do udziału w  osobistym pozna­waniu Pisma Świętego. Nasze kursy biblijne przybliżają Słowo Boże. Spotkania w soboty bez­pośrednio po Mszy św. wieczornej, prowadzi  ks. Paweł Melczewski, T.Chr.

GRUPA MODLITEWNA

Zmartwychwstały Chrystus pragnie nam dać Nowe Życie – życie pełne pokoju, radości, zgody, cierpliwości i miłości. Jeżeli właśnie tego szukasz, a nie wiesz jak tam dojść, zapraszamy na spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Środy godz. 20:00. uwielbienie Pana, śpiew, nauka, wspólnota. Pozwól, aby Duch Święty odmienił Twoje życie – tak jak to On robi najlepiej…. 

Więcej informacji: Magdalena Kaczan 403 803 5771 lub magdamck@yahoo.ca 

BANKIET  JUBILEUSZOWY Z OKAZJI

ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH.

Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju w Calgary

Calgary, 28 maja Anno Domini 2022

Uroczysta Msza św. godz. 18:00

Bankiet Jubileuszowy godz. 19:30

Bilety można zakupić w sali parafialnej w niedziele po każdej Mszy św.

Informacja i rezerwacja; Krystyna tel: 403-681-9427

SERDECZNIE ZAPRASZAMY – Rada Parafialna 

DZIĘKUJEMY ZA PRACĘ!

W poniedziałek, 16 maja, 8 Panów przyszło do pomocy przy pracach związanych z elewacją.  Wykonano dużą część robót. Kontynuacje w poniedziałek, 23 maja, od godz. 9:00. Ksiądz Paweł zapewnia SUPER LUNCH DLA PRACUJĄCYCH….

CO TO SĄ RELIKWIE?….

Ksiądz Paweł pięknie to wytłumaczył tydzień temu. Tekst jest na naszej stronie internetowej do wglądu w późniejszym czasie. Jesteśmy błogosławieni, mając w naszym kościele wiele ważnych relikwii. Najstarsze są RELIKWIE KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Nie mamy informacji kto, kiedy i w jaki sposób „załatwił je” dla naszego kościoła. Wyglada na to, że były od razu wmontowne w mosiężną pionową belkę olbrzymiego krzyża obok ołtarza, w momencie budowy kościoła w 1968 roku. Napis łaciński „Ecce lingua Crucis” nie pozostawia wątpliwości, że maleńki fragment wielkości 2mmX2mm jest rzeczywiście drewnem Krzyża Chrystusowego….

Rok później, odwiedził Calgary ks. Kard. Karol Wojtyła w towarzystwie ks. Dziwisza i ks. Macharskiego. Podejmo­wał ich ówczesny Proboszcz, ks. Stefan Kaczmarek. Ksiądz Wojtyła, jako Biskup kra­kowski, przywiózł relikwie św. STANISŁAWA BISKUPA I MĘCZENNIKA.

Zostały umiesz­­czone poniżej relikwie Krzyża. Łacinski napis wskazuje, że mała kostecz­ka wielkości 3mmX6mm zos­tała pobrana z relik­wiarza tego świętego Patro­na Polski. Rano, 4 września, ks. Kardynał odprawił Mszę świętą i udzielił chrztu Basi Mazur.  (swoją drogą: ciekawe, co się z nią teraz dzieje?)

Ostatnio „dorobiliśmy się dodatkowej „szafki” po stronie Tabernakulum, a tam zostały umieszczone relikwie: św. Jana Pawła II (włos), św. o. Pio (kość), św. Dominkia Savio (kość), św. Charbela (fragment jego alby kapłańskiej, a więc relik­wia drugiego stopnia). Niech nasi święci wy­praszają nam łaski i pro­wa­dzą pewną droga do nieba!

PRACA Poszukujemy monterów ścian komercyjnych / biurowych/ partition walls w Calgary downtown i okolicach z doświadczeniem pracy na budowie. Gwarantujemy stabilne zatrudnienie, atrakcyjne stawki i przyjemna atmosferę w pracy. Zainteresowanych proszę o telefon: 403-472-7124.

PRACA Szukam energicznej pani z doświadczeniem w sprzątaniu domów dwa razy w tygodniu (srody i piątki). Wymagany własny samochód i język angielski na poziomie komunikatywnym. Tel 587-892-6370 (2x)

PRACA Poszukuję Panie do sprzątania domów. Zainteresowane osoby proszę dzwonić pod numer tel: 403-247-1251, 403-714-0066 (4x)

CICHA LICYTACJA PRZEDMIOTÓW WARTOŚCIOWYCH W CZASIE PIKNIKU

Jeżeli ktoś z Parafian posiada jakiekolwiek war­tościowe przedmioty: obrazy, antyki, biżuteria, sprzęty elektroniczne, w dobrym stanie rowery, dziecięce wózki itd… i chciałby przekazać je charytatywnie dla na­szej parafii, to prosimy o  kontakt z Aleksem Gurgul w tej sprawie. Wszystkie te donacje będą zgromadzone na osobnym stoisku, do którego będzie można podejść i wystawiać cenę na dany przedmiot podczas pikniku.

PRZYGOTOWANIA DO PIKNIKU trwają. Całość koordynuje Aleks Gurgul i do niego należy się zwracać. Preferuje on kontakt „mailowy”, bo jest wówczas ślad korespondencji: galeks@shaw.ca Jest możliwość wynajęcia stolików dla Vendors.

Pogrążona w żalu żona, dzieci i rodzina informuje, że pogrzeb ś.p. Mariusza Krasowskiego odbył się w British Columbia. Natomiast „lokalnych” członków rodziny i przyjaciół, zapraszamy na modlitewne wspomnienie św. Mariusza, w niedzielę, 29 maja o godz. 19:00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Ostatnio również zmarł śp. Borys Peter Majdecki, lat 52. Większość życia spędził na wózku inwalidzkim, a więc miał wielki udział w krzyżu chrystusowym. Modlitwy zostały odprawione w domu pogrzebowyn Country Hills Crematoriu, w piątek 20 maja. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

WIELKIE GRATULACJE DLA SIÓSTR DOMINIKANEK I RYCERSTWA NIEPOKALANEJ !!!

Naprawdę piękny koncert, „powiew świeżości” w programie, który zaprezentował nowe spojrzenie na tego typu imprezy…. No i rewelacyjne dzieci i młodziew swoich rolach scenicznych i występach tanecznych…. (choć i tak najdłuższe brawa zebrali Młodzi Duchem)….