20 listopada

20 listopada

Sobota, 19 listopada- Bł. Salomei

18:00– + Stanisława Łakomska (1)

18:00– O opiekę Matki Bożej i dary Ducha św. dla Adriana z okazji urodzin  

Niedziela, 20 listopada XXXIV niedziela zwykła

8:30-++ Za zmarłych rodziców z rodziny Hryszko i Gajdel

10:30-++ Maria i Piotr Bakon                                       – syn

12:30– W intencji Tow. Chrystusowego i o beatyfikację Sł. Bożego Kard. Augusta Hlonda i O. Ignacego  Posadzego

19:00– + Stanisława Łakomska (2)

Poniedziałek, 21 listopada- Ofiarowanie NMP

19:00– O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Sióstr Dominikanek odnawiających śluby zakonne

19:00– + Stanisława Łakomska (3)

Wtorek, 22 listopada- Św. Cecylii

19:00– ++ Teofila, Stanisław, Jadwiga, Jagoda Tłustochowicz i dusze w czyśćcu cierpiące

19:00–+ Stanisława Łakomska (4)

Środa, 23 listopadaŚw. Klemensa i Św. Kolumbana

19:00 – + Stanisława Łakomska (5)

19:00– O Boże błogosławieństwo i dary ducha św. dla Kasi i Melisy z okazji urodzin                                   – rodzice

19:00-  M.W – O Boże bł. i opiekę Matki Bożej dla Dominiki i Jeremiego z okazji urodzin

Czwartek, 24 listopada- św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy / THANKSGIVING DAY USA

19:00 -+ Stanisława Łakomska (6)

19:00– + Urszula Dąbrowska (6 rocz)             – mąż z dziećmi                                                                

Piątek, 25 listopada- Św. Katarzyny Aleksandryjskiej

9:00- + Bonifacy Pulwicki                     – Rodzina Radia Maryja

19:00-+ Stanisława Łakomska (7)

Sobota, 26 listopada- Bł. Jakuba Alberione

8:30- + Ewa Cichowlas (6 rocz)

18:00-+ Stanisława Łakomska (8)

18:00-++ Ryszard Kapel i zmarli z rodziny   

Niedziela, 27 listopada I niedziela adwentu

8:30- ++ Marianna i Józef

10:30- ++ Maria i Józef Kałduś oraz Marianna i Bronisław Ozóg

12:30– + Marek Pieczara

19:00-+ Stanisława Łakomska (9)

JEZUSA CHRYSTUSA – KRÓLA WSZECHŚWIA

2 Sm 5,1-3;Kol 1,12-20; Łk 23,35-43

Ref:  Idźmy z radością na spotkanie Pana.

Zmartwychwstanie zaczyna się w śmierci

Królestwo Chrystusa rzeczywistością odległą, ale dokonuje się teraz. Teologia pozwala mieć nadzieję, że zmartwychwstanie rozpoczyna się już w śmierci. Jezus nie powiedział do złoczyńcy: „na końcu czasów będziesz w raju”, tylko DZIŚ! Nie miał na myśli raju utraconego. Do żadnego starego raju nie wrócimy. Jezus mówił o zupełnie nowym układzie bliskości między Bogiem a człowiekiem, w którym nie będzie miejsca dla żadnego „węża”! Taki układ, pozbawiony ewentualności grzechu i śmierci, jest możliwy, gdy w tym życiu nasz wybór przylgnięcia do Jezusa stanie się nieodwracalny jak śmierć. Apokalipsa mówi o błogosławieństwie tych, którzy już teraz w Panu umierają (14,13). Chodzi o tak silne przylgnięcie do Jezusa w miłości, że da się je jedynie porównać ze śmiercią. Jest ono po prostu nieodwracalne. Któż nie pamięta tych słów z Pieśni nad pieśniami: „połóż mnie jak pieczęć na twoim ramieniu, bo jak śmierć potężna jest miłość, a zazdrość jej nieprzejednana jak szeol” (8,6)? Jest, więc taka miłość do Chrystusa, która sprawia, że nawet złoczyńcy wchodzą do raju DZIŚ! Możemy mieć nadzieję, że zmartwychwstanie cały człowiek, ze swym konkretnym światem, uczuciami, bogactwem przeżyć i myśli, czynów, słów, ze świadomością siebie samego, a nade wszystko ze swymi relacjami miłości, na jakie się zdobył nie tylko w stosunku do Chrystusa, ale też do swych braci i sióstr. Wydarzenie zmartwychwstania dokona się całkowicie dopiero wtedy, gdy wszyscy osiągną zmartwychwstanie, gdy powstanie Niebieska Jerozolima. Zmartwychwstania ciała w dniu śmierci nie możemy pojmować, jako zmartwychwstania dotych­czasowej fizyczności ciała. Jezus ukazujący się Marii Magdalenie w cielesnej postaci nie podlega prawom fizyki. Ma ciało, które jest ponad fizycznością. Potrafi znikać, przenosić się z miejsca na miejsce, nawet przenikać mury i zamknięte drzwi, przemawia niewidoczny do Szawła na galopującym koniu pod Damaszkiem. Choć też potrafi zamanifestować głód i spożywa rybę, albo pozwala dotykać nawet swe bezbolesne już rany. Takie niefizyczne ciało, jak można mieć nadzieję, otrzymamy i my, gdy przekroczymy przepaść śmierci, by wpaść w ramiona Tego, którego wybraliśmy na tej ziemi. Moc komunii z Jezusem okaże się silniejsza niż śmierć. Tym pełniejsze zmartwych­wstanie, im pełniejsza komunia, i mam na myśli nie tylko komunię z Jezusem, ale też z braćmi i siostrami. Mieć ciało to być zdolnym do komunii miłości. To nie przypadek, że Komunię świętą przeżywamy, jako spożywanie ciała Chrystusa. O. Augustyn Pelanowski OSPPE

LEKTORZY

  18:00- K. Apanowicz, A. Wojciechowski

   8:30- M. Sobczak

  10:30- R. Kohnke, S. Salome

   12:30- M. Sapielak, M. Iskra, Z. Pieczara

   19:00- J. Krysiak, K. Jansen

ZA ZMARŁYCH – WYPOMINKI – Przez cały miesiąc listopad modlimy się w tradycyjnych „Wypominkach”, 15 minut przed Mszą św.. BARDZO PROSIMY O CZYTELNE, DRUKOWANE LITERY PRZY WYPISYWANIU IMION I NAZWISK ZMARŁYCH. Będzie to bardzo pomocne przy odczytywaniu przez kapłana.

Akcja zbierania ofiar na działalność charytatywną i administrację diecezji Calgary trwa. Kwota wyznaczona nam na ten rok 2022 wynosi $24,042.00.  Aktualnie zostało zebrane $14,472.00. Serdecznie dziękujemy!

DRUGA KOLEKTA NA SEMINARIUM KSIĘŻY CHRYSTUSOWCÓW W POZNANIU

W to patronalne święto Księży Chrystu­sowców dziękujemy za ofiary na Semi­narium w Poznaniu, które przygotowuje przysz­łych dusz­pasterzy dla Polonii. Koperty na donacje znajdują się w rocznym zestawie.  Natomiast dodatkowe koperty na tę kolektę znajdują się obok biuletynów.

PODZIĘKOWANIA za różne prace, kierujemy do wielu osób, które w minionych tygodniach wykonały potrzebne zadania: Witek Żuczek naprawił przeciek na dachu sali parafialnej. Tony Zuczek z żoną Lucyną wzmocnili drewniane słoły aluminiowymi kątownikami. Jacek Krygier wykonał prace elektryczne. Kilka osób poświęciło wiele dni na przygotowanie wypieków światecznych, a chyba ze 40 osób przyczyniło się do szybkiej „akcji pierogi”(1,600 sztuk)  ..….DZIĘKUJEMY!

UCZCILIŚMY ROCZNICĘ NIEPODLEGLOŚCI naszej Ojczyzny uroczystą Mszą świętą. …

A później było przyjęcie w Domu Polskim, Akademia, a Pan Konsul Mańkowski z Vancouver wręczył różnego typu odznaczenia wielu osobom z Polonii. Również nauczyciele z Polskiej Szkoły zostali uhonorowani.

Gratulujemy!

OJCIEC PIO wstawia się u Boga. Zapraszamy na nabożeństwo przez Jego wstawiennictwo, w środę 23 listopada, po Mszy św. o godz. 19: 00 Intencje modlitewne należy pisać               WYRAŹNIE!!!

SPOTKANIE ZE SWIĘTYM MIKOŁAJEM…..

…będzie mieć miejsce w sali parafialnej, dnia 6 grudnia o godz. 6: 00pm. Wszyst­kich zainteresowa­nich, prosimy o kontakt z Siostrami, w celu omówienia szczegółów. Ze względów organizacyjnych, w spotkaniu będą mogły wziąć udział tylko te dzieci, które zostaną wcześniej zgłoszone. Tel sióstr: 403-282-5077 lub 587-896-5575 lub na email: sr.salome@shaw.ca                     Siostry Dominikanki

W dzisiejszą niedzielę, po Mszy św. o godzinie 12:30 sakrament Chrztu św. przyjmie KATSPER KAMINSKI.   Gratu­lujemy Rodzicom i Chrzest­nym. Nowo ochrzczonego poleca­my Bożej Opiece.

RORATY Z UDZIAŁEM DZIECI

W każdy Wtorek Adwentu, czyli już od 29 listopada, ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEZ do udziału w tym nabożeństwie. Prosimy wszystkich o przyniesienie swoich lampionów. Należy przybyć wcześniej, gdyż procesja dzieci z lampionami, ma miejsce na samym początku Mszy, czyli dokładnie o 7:00. Prosimy również dzieci, żeby przynosiły wypisane na serduszkach dobre uczynki, które będzie można składać do żłóbka. Przez dobre uczynki przygotujemy nasze serca na przyjęcie Jezusa w Boże Narodzenie.

POMOC POTRZEBUJĄCYM – „CHOINKA DOBROCI”

Drodzy Parafianie, w tym roku, pragniemy zaprosić Was do pomocy konkretnym osobom potrzebującym. Zdajemy sobie sprawę, że wszystkim coraz trudniej się żyje, ale są tacy, którzy mają jeszcze gorzej od nas. Jeśli chcesz się zaangażować, weź pustą kopertę z „Choinki Dobroci”, która znajduje się na sali parafialnej, włóż tam „gift card” lub gotówkę, a następnie włóż do skrzynki obok choinki. Jeśli ktoś zna osoby potrzebujące pomocy, można zgłosić je do biura parafialnego, abyśmy mogli te dary im dostarczyć. Za dobroć serc niech sam Pan Bóg wynagrodzi!

WYPRZEDAŻ ŚWIĄTECZNA

W dniach 10 i 11 grudnia, w naszej parafii organizujemy wyprzedaż żywności i świątecznych wypiekow.

Siostry Dominikanki, planują w te dni wyprzedaż świątecznych dekoracji i ozdób na choinkę. Oprócz tego, będą jeszcze inne artykuły do nabycia. Jeśli ktoś chciałby wspomóc nasze stoisko ozdobami świątecznymi lub książkami dla dzieci, to serdecznie zapraszamy. Rzeczy można przynosić i składać w szatni sali parafialnej. Wcześniej proszę o kontakt z siostrą Salome: 587-896-5575. Rzeczy można przywozić już od 1 grudnia. Dochód ze stoiska Sióstr będzie przeznaczony na Misje Sióstr w Kamerunie, szczególnie na przedszkole, które jest tam prowadzone przez Siostry Dominkanki. W sali swój stolik będzie mieć MAZOVIA z ręcznie wykonanymi aniołkami

W tych samych dniach, podobne stoisko świateczne, w sali ks. Otłowskiego zorganizują „KRAKUSY”. Dochód przeznaczony będzie na rozwój zespołu. Dziękujemy i zapraszamy!

SEMINARIUM ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM…

…..Masz dom, pracę, czasami nawet rodzinę, partnera, przyjaciół, wakacje… ale w ciszy swojego serca czujesz smutek; brak zrozumienia; samotność; Na dodatek nie możesz lub nie chcesz przebaczyć…, Jeżeli nawet najmniejsza cząstka Ciebie pragnie zmiany, zapraszamy cię na środowe spotkania modlitewne o 20:00. Więcej informacji: Magdalena Kaczan 403-803-5771 lub magdamck@yahoo.ca

Klub Książki zaprasza na dyskusję o literaturze japońskiej. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 27 listopada o godz. 14: 00 w bibliotece. Książki napisane przez japońskich pisarzy są dostępne do wypożyczenia.

KALENDARZE NA ROK 2023.  Rodzina Radia Maryja oferuje piękne kalendarze na nadcho­dzący rok. Będzie można je nabyć w niedzielę 20 listopada po Mszach św. o 8: 30; 10: 30 i 12: 30 w  przedsionku sali parafialnej – przy szatni. Cena za 1 kalendarz $15.00.

Na naszą zabawę będzie zakupiony regularny „Liquor Licence”, a więc uczestnicy muszą mieć przynajmniej 18 lat, by mogli wziąć udział…Więcej szczegółów: Lucyna, 403-464-0449.

ZARZĄD STOWARZYSZENIA KOMBATANTÓW POLSKICH W KANADZIE KOŁO #18 W CALGARY Serdecznie zaprasza członków koła na miesięczne i ostatnie w tym roku zebranie: 20.XI.   o godz. 14: 30 w Sali Kombatanta.   Na spotkaniu będziemy gościć zespół “Krakusy”, który umili nasze zebranie prezentacją swoich nowych tańców.    Janina Aniolczyk Prezes SPK, Kola #18.

PROJEKCJA FILMU: ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE 3 GRUDNIA – W sali parafialnej o godz. 19: 00. Film trwa 90 minut, jest w języku polskim, z angielskimi napisami. Przed filmem krótkie wprowadzenie przez producenta, pana Macieja Syka. Jestto opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musiał dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie „ Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać”. A 4 grudnia, prezentacja filmu odbędzie się w Domu Polskim o godz. 15: 00. Dobrowolne donacje będą zbierane na pokrycie kosztów. Zapraszamy!

UWAGA!!! NADCHODZĄ TE WYDARZENIA!!!

– 14 grudnia – środa – przybywa do nas ks. Sławomir Strycharski, TChr. z Manchester, Anglia i będą 4 dniowe Rekolekcje Adwentowe. Okazja do refleksji i spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia

-18 grudnia – niedziela, o 12: 30 Msza święta z nauką dla strszych i chorych Parafian, udzielenie Sakramentu Namaszczenia Chorych, a następnie małe przyjęcie wigilijne w sali parafialnej dla starszych, chorych, samotnych.

-31 grudnia sobota – Bal Sylwestrowy w sali parafialnej

8 stycznia – niedziela- JASEŁKA w Domu Polskim

15 stycznia – niedziela- o 14:00 Opłatek Radia Maryja w Sali parafialne, j obecny będzie o.Jacek Cydzik z Toronto.