27 listopada

27 listopada

Sobota, 26 listopada

18:00-+ Stanisława Łakomska (8)

18:00-++ Ryszard Kapel i zmarli z rodziny   

Niedziela, 27 listopada – I Niedziela Adwentu

8:30- ++ Marianna i Józef

10:30- ++ Maria i Józef Kałduś oraz Marianna i Bronisław Ozóg

12:30– + Marek Pieczara

19:00-+ Stanisława Łakomska (9)

Poniedziałek, 28 listopada

19:00– + Aleksander Pajda

19:00– ++ Zdzisław Mazur i dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek, 29 listopada

19:00-+ Marek Pieczara (1 rocz)                      – żona z rodziną

19:00–++ Wiktoria i Stanisław Kobylańscy  – córka z rodziną

Środa, 30 listopada- Św. Andrzeja Apostoła

19:00 – ++ Aleksander i Leokadia Kaczan

19:00– ++ Za zmarłych członków Grupy Różańcowej

Czwartek, 1 grudnia

19:00 -+ Tadeusz Borowiec

19:00– + Za zmarłych z rodziny Kuchniewicz                                                              

Piątek, 2 grudnia- I Piątek Miesiąca

9:00- + W intencji dusz czyśćcowych

19:00-++ Aniela, Franciszek i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota, 3 grudnia – I Sobota Miesiąca

8:30- Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i grzechy świata

18:00- O Boże błogosławieństwo dla Dariusza okazji urodzin         – żona

18:00– ++ Czesław Pituch i zmarli z rodziny Pituch  

Niedziela, 4 grudnia II niedziela adwentu

8:30- ++ Rodzice, brat i zmarli z rodz. Orłowskich i dusze w czyśćcu cierpiące

10:30- ++ Halina i Marian Rembisz

10:30– M.W. + Barbara Gogolewska (z ok. imienin)

12:30-++ Zygmunt Kulikowski (1 rocz) oraz Jadwiga i Antoni

19:00-++ Aleksandra i Michał oraz Stanisław Bieliński

I NIEDZIELA ADWENTU

Iz 2,1-5;Rz 13,11-14; Mt 24,37-44

Ref:   Idźmy z radością na spotkanie Pana.

Adwent nie jest niespodzianką. Jest jasnym i konkretnym wezwaniem: „Idźmy z radością na spotkanie Pana”. Te słowa Psalmisty rozbrzmiewają na progu radosnego, czterotygodniowego okresu porządkowania sumień i życia, oczekiwania na spotkanie z przychodzącym Bogiem. Jezus sam daje nam w Ewangelii konkretne wskazówki, jak to uczynić. Po pierwsze, zachęca nas do porzucenia beztroskiego i bezmyślnego życia. Jezus ukazuje nam przykład ludzi, którzy przed potopem wiedli życie, tak jakby bez większego wysiłku i zaangażowania mieli żyć wiecznie. Ci ludzie popełniali podstawowy błąd: nie myśleli o przyszłości i nie wyciągali wniosków ze znaków jasnych i ewidentnych, które dawał im Pan Bóg, aby się nawrócili. Obojętnie przechodzili koło Noego, który budował arkę przed nadejściem potopu. Dzisiejsze troski o sprawy doczesne wypełniają za dużą przestrzeń naszego ziemskiego życia. Dlatego, szczególnie w Adwencie, myślący i kochający Boga człowiek, musi nauczyć się wyważać proporcje, między tym, co doczesne i tym, co wieczne. Dziś nie buduje się materialnej arki, ale buduje się „arkę” zasad, idei, dobrych gestów i czynów miłosierdzia. Drugą radę, jakiej udziela nam Chrystus w Ewangelii jest wezwanie do czujności. „Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie”. Czuwać to wierzyć, że Jezus przyjdzie. Czuwać to być gotowym na spotkanie z Panem, nosić w sobie świadomość, że to bardziej On aniżeli my pragnie tego spotkania byśmy dzięki temu spotkaniu zyskali to, co ludzki rozum nie jest w stanie pojąć i ludzkie słowo nie jest w stanie wyrazić. Czuwać to znaczy nie zmarnować okazji na spotkanie z Panem. Jak ważne jest, abyśmy „zrozumieli chwilę obecną”, jak pisze do nas św. Paweł we fragmencie Listu do Rzymian. Ta ważna chwila to Adwent, który jest czujnością, gotowością, uwagą. Patrzmy uważnie, żeby zobaczyć te sytuacje, w których Pan przychodzi, tu i teraz. Sami wiemy, z doświadczenia zeszłych lat, jak szybko i bezpowrotnie ten czas Adwentu przemija. Adwent brzmi jak wezwanie: „Decyduj tak, żebyś potem nie żałował. Teraz!”. Dlatego prośmy Boga o pomoc słowami psalmisty: „Okaż nam, Panie, łaskę swoją i daj nam swoje zbawienie”. Niech w naszej drodze adwentowej towarzyszy nam również Najświętsza Maryja Panna, nasza nadzieja. Wraz z Nią będzie nam łatwiej przygotować się, aby nadejście Pana nie zastało nas rozproszonych wśród innych spraw, które wobec Jezusa mają niewielkie znaczenie lub nie mają go wcale.                                    ks. Leszek Smoliński

Dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii. Można to czynić wrzucając donację do skrzynki w kościele, można przysyłać ofiary pocztą, można też złożyć donację on-line przez system diecezjalny www.catholicyyc.ca/donatetoparish.html

LEKTORZY

  18:00- J. Pajewski, B. Pajewski

   8:30- R. Przybylski, A. Rudzińska

   10:30- E. Kaczan, M. Iskra, M. Kaczan

   12:30- K. Apanowicz, O. Zyro, A. Wiśniewski

   19:00- W. Grabowski, K. Jansen, M. Gajewski

Akcja zbierania ofiar na działalność charytatywną i administrację diecezji Calgary trwa. Kwota wyznaczona nam na ten rok 2022 wynosi $24,042.00.  Aktualnie zostało zebrane $14,472.00. Serdecznie dziękujemy!

MINISTRANCI

W pierwszy czwartek miesiąca, 1 grudnia, zapraszamy ministrantów i rodziny na wspólne celebrowanie Eucharystii oraz do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

Zapraszamy na Adorację Najświęt­szego Sakramen­tu, 2 grudnia, po po­rannej Mszy św. o godz. 9:00. Jest możliwość sko­rzys­tania ze spowiedzi i rano i wieczorem, od 18:30 i przyjęcie Komunii św. wynagradzającej. Prosimy wpisywać się na adorację do zeszytu przy biuletynach, aby była ciągła obecność modlących się w kościele.  

3 grudnia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:30am, a po niej na całodzienną adorację Najświęt­szego Sakramentu. Podczas tej adoracji odmó­wione zostaną 4 części różańca: o 9:00am, o 12 w południe, o 15:00 i o 17:15. Serdecznie zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę, a szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej, członków Rodziny Radia Maryja i Rycerzy Kolumba.

Klub Książki zaprasza na dyskusję o literaturze japońskiej. Spotkanie odbędzie się dzisiaj, w niedzielę, 27.XI. o godz. 14:00 w bibliotece. Książki napisane przez japońskich pisarzy są dostępne do wypożyczenia. Mamy teraz mini-czytelnię. Gratulacje załodze biblioteki!

KAWIARENKA MA ZNACZENIE WIELOWYMIAROWE… Jest to miejsce spotkań dla naszej wspólnoty, gdzie przy kawie i ciastku możemy rozwijać relacje społeczne, rodzinne, polonijne….

Przynosi nam to również extra dochody. Przykładowo: zakupiliśmy ostatnio dużą zamrażarkę skrzyniową i koszt (ponad $1,200) został pokryty właśnie z funduszu kawiarenki, nie obciążając „generalnego budżetu”. Dziękujemy wszystkim pracującym w kuchni!

SPOTKANIE ZE SWIĘTYM MIKOŁAJEM…..

…będzie mieć miejsce w sali parafialnej, dnia 6 grudnia o godz. 6:00pm. Wszyst­kich zainteresowa­nich, prosimy o kontakt z Siostrami, w celu omówienia szczegółów. Ze względów organizacyjnych, w spotkaniu będą mogły wziąć udział tylko te dzieci, które zostaną wcześniej zgłoszone. Tel sióstr: 403-282-5077 lub 587-896-5575 lub na email: sr.salome@shaw.ca                     Siostry Dominikanki

RORATY

W każdy wtorek Adwentu, czyli już od 29 listopada, ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEZ do udziału w tym nabożeństwie. Prosimy wszystkich o przyniesienie swoich lampionów. Należy przybyć wcześniej, gdyż procesja dzieci z lampionami, ma miejsce na samym początku Mszy, czyli dokładnie o 7:00. Prosimy również dzieci, żeby przynosiły wypisane na serduszkach dobre uczynki, które będzie można składać do żłóbka. Przez dobre uczynki przygotujemy nasze serca na przyjęcie Jezusa w Boże Narodzenie.

POMOC POTRZEBUJĄCYM – „CHOINKA DOBROCI”

Drodzy Parafianie, w tym roku, pragniemy zaprosić Was do pomocy konkretnym osobom potrzebującym. Zdajemy sobie sprawę, że wszystkim coraz trudniej się żyje, ale są tacy, którzy mają jeszcze gorzej od nas. Jeśli chcesz się zaangażować, weź pustą kopertę z „Choinki Dobroci”, która będzie ustawiona w sali parafialnej już 5 grudnia, włóż tam „gift card” lub gotówkę, a następnie włóż do skrzynki obok choinki. Jeśli ktoś zna osoby potrzebujące pomocy, można zgłosić je do biura parafialnego, abyśmy mogli te dary im dostarczyć.    Za dobroć serc niech sam Pan Bóg wynagrodzi!                  

                                 

WYPRZEDAŻ ŚWIĄTECZNA

W dniach 10 i 11 grudnia, w naszej parafii organizujemy wyprzedaż żywności i świątecznych wypiekow.

Siostry Dominikanki, planują w te dni wyprzedaż świątecznych dekoracji i ozdób na choinkę. Oprócz tego, będą jeszcze inne artykuły do nabycia. Jeśli ktoś chciałby wspomóc nasze stoisko ozdobami świątecz­nymi lub książkami dla dzieci, to serdecznie zapraszamy. Rzeczy można przynosić i składać w szatni sali parafialnej. Wcześniej proszę o kontakt z siostrą Salome: 587-896-5575. Rzeczy można przywozić już od 1 grudnia. Dochód ze stoiska Sióstr będzie przeznaczony na Misje Sióstr w Kamerunie, szczególnie na przedszkole, które jest tam prowadzone przez Siostry Dominkanki. W sali swój stolik będzie mieć MAZOVIA z ręcznie wykonanymi aniołkami

W tych samych dniach, podobne stoisko świateczne, w sali ks. Otłowskiego zorganizują „KRAKUSY”. Dochód przeznaczony będzie na rozwój zespołu. Dziękujemy i zapraszamy!

SEMINARIUM ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM…..

…..Masz dom, pracę, czasami nawet rodzinę, partnera, przyjaciół, wakacje… ale w ciszy swojego serca czujesz smutek; brak zrozumienia; samotność; Na dodatek nie możesz lub nie chcesz przebaczyć…, Jeżeli nawet najmniejsza cząstka Ciebie pragnie zmiany, zapraszamy cię na środowe spotkania modlitewne o 20:00. Więcej informacji: Magdalena Kaczan 403-803-5771 lub magdamck@yahoo.ca

KALENDARZE NA ROK 2023.  Rodzina Radia Maryja oferuje piękne kalendarze na nadcho­dzący rok. Będzie można je nabyć w niedzielę 20 listopada po Mszach św. o 8: 30; 10: 30 i 12: 30 w  przedsionku sali parafialnej – przy szatni. Cena za 1 kalendarz $15.00.

PROJEKCJA FILMU: ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE 3 GRUDNIA – w sali parafialnej o godz. 19:00. Film trwa 90 minut, jest w języku polskim, z angielskimi napisami. Przed filmem krótkie wprowadzenie przez producenta, pana Macieja Syka. Jestto opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musiał dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie „ Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać”. A 4 grudnia, prezentacja filmu odbędzie się w Domu Polskim o godz. 15: 00. Dobrowolne donacje będą zbierane na pokrycie kosztów. Zapraszamy!

UWAGA!!!   ZBLIŻAJĄ SIĘ TE WYDARZENIA!!!

– 14 grudnia – środa – przybywa do nas ks. Sławomir Strycharski, TChr. z Manchester, Anglia i będą 4-dniowe Rekolekcje Adwentowe. Okazja do refleksji i spowiedzi przed Świętami Bożego Narodzenia.

-18 grudnia – niedziela, o 12:30 Msza święta z nauką dla strszych i chorych Parafian, udzielenie Sakramentu Namaszczenia Chorych, a następnie małe przyjęcie wigilijne w sali parafialnej dla starszych, chorych, samotnych.

19 grudnia – poniedziałek – od 10:00am dekorowanie kościoła na Świeta, potzrebna pomoc wolontariuszy

-31 grudnia sobota – Bal Sylwestrowy w sali parafialnej

8 stycznia – niedziela- JASEŁKA w Domu Polskim

15 stycznia – niedziela- o 14:00 Opłatek Radia Maryja w sali parafialnej,  obecny będzie o.Jacek Cydzik z Toronto.

TRADYCYJNY „SYLWESTER” W DOMU POLSKIM. Bilety w sprzedaży od 28 listopada.

Jak zwykle elegancki wystrój, kolacja z winem, szampan o północy i druga kolacja.Do tańca grać będzie DJ DUDI
Do piątku 9 grudnia oferujemy „Early Bird special” czyli zniżkę $10 od biletu! Aby otrzymać zniżkę, bilety muszą być wykupione, a nie tylko zarezerwowane.
Po tym terminie obowiązywać będzie pełna cena $140 od osoby. Aktualni członkowie PCA i SPK otrzymują również tradycyjny rabat. Zakup biletów wyłącznie w Domu Polskim po wcześniejszym umówieniu wizyty z kierownikiem. Kontakt telefoniczny 403.291.3757 lub mailowy info@dompolski.ca

Adwent- to czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Stanowi pierwszy okres w każdym nowym roku liturgicznym i składa się z dwóch etapów. Okres do 16 grudnia to czas oczekiwania na nadejście Jezusa w chwale, a następne dni to moment bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia ma przede wszystkim charakter religijny. Wierni przygotowują się do duchowego przeżywania Narodzenia Pańskiego nie tylko w Kościele, ale również w domowym zaciszu.