6 listopada

6 listopada

Sobota, 5 listopada

18:00– Za zmarłych polecanych w „wypominkach” (4)

18:00– ++ Eugenia, Janina, Jan, Józef i Maria  – brat z rodziną

Niedziela, 6 listopada XXXII niedziela zwykła

8:30-+ Za zmarłych polecanych w wypominkach (5)

10:30– Radio Maryja, TV Trwam i za Ojczyznę

12:30-++ Janusz Wysocki i zmarli z rodziny Tałałaj , Lasota i Wysocki

19:00– + Józef Grochowski (25 rocz)              – syn z rodziną

Poniedziałek, 7 listopada

18:00-+ Za zmarłych polecanych w wypominkach (6)

19:00-O Boże błogosławieństwo dla Stanisława w dniu urodzin

Wtorek, 8 listopada

19:00– + Za zmarłych polecamych w wypominkach (7)

19:00– O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Julii w dniu 7 urodzin oraz łaski Ducha św. dla rodziców i siostry

Środa, 9 listopada

19:00- + Za zmarłych polecanych w wypominkach (8)

19:00– ++ Za zmarłych z rodziny Lisiński, Różnicki, Piotrowski i Jankowski

Czwartek, 10 listopada- Św. Leona Wielkiego

19:00 + Za zmarłych polecanych w wypominkach (9) 

19:00– ++ Władysław i Maria Kapel                                                                  

Piątek, 11 listopada- MEMORIAL – 104 rocz. Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

9:00-++ Za zmarłych Braci i Siostry Zakonu Dominikańskiego

19:00– + Marcin Szysz                                              – rodzina

Sobota, 12 listopada- Św. Jozafata

8:30- ++ Zmarli z rodziny Rej i Staniaszek

18:00– ++ Leszek, Alicja, Mieczysław i Roman Szymoniak

18:00– + Edward Nutowicz (29 rocz)                    – córka

Niedziela, 13 listopada XXXIII niedziela zwykła

8:30- + Lenard Rudziński (26 rocz)                                  – żona

10:30– ++ Jan i Renata Kułach

12:30– Dzień Niepodległości                                     – SPK#18

19:00– ++ Jadwiga i Horst Studzińscy i Andrzej Leszkowski (10 rocz)

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 Mch 7,1-2.9-14;2 Tes 2,16-3,5; Łk 20,27-38

Ref:, Gdy zmartwychwstanę, będę widział Boga.

Jakże pięknie współgrają powyższe słowa, bo przecież to Bóg daje nam wiarę i odwagę do jej wyznawania. Pozostaje jedynie pytanie, w jakich okolicznościach, w jakich sytuacjach można by ich użyć razem, bo przecież każde z nich oddzielnie ma określone znaczenie: cel naszej ziemskiej wędrówki, charyzmat, bohaterstwo.Zwłaszcza w listopadzie, który jest miesiącem poświęconym wspominaniu naszych zmarłych, częściej niż zwykle odwiedzamy cmentarze, a także więcej w nas refleksji, zadumania, modlitwy za nich. Najwyższy wyraz nasza modlitwa znajduje w Eucharystii. Ofiarowując za zmarłych Mszę św., pomagamy im w oczyszczeniu, a przystępując z wiarą do komunii św., umacniamy z nimi więź duchowej miłości. Miesiąc listopad to także czas, w którym częściej rozważamy problem śmierci. W tym kontekście w pierwszym czytaniu pojawiają się słowa, które są nam bliskie, które mówią o największych wartościach, o których wprawdzie myślimy, ale których nierzadko również się boimy. Opowieść o siedmiu synach (ta liczba jest nad wyraz symboliczna) skazanych na śmierć, to nic innego, jak przykład niezachwianej wiary w Boga. Tych odważnych ludzi w obliczu śmierci stać na słowa pełne wiary: «Ty, zbrodniarzu, odbierasz nam to obecne życie. Król świata jednak nas, którzy umieramy za Jego prawa, wskrzesi i ożywi do życia wiecznego». (Mch 7,9). Odwaga i poświęcenie dla Boga i wiary to zasługa w pełni doceniona przez Boga, ale również przez autorów Księgi Machabejskiej, skoro ten przykład znalazł się na kartach Pisma Świętego. Czasy, w których żyjemy, są inne, i inne są zadania postawione przed nami. Święty Paweł w Liście do Tesaloniczan wyraźnie mówi „bracia, módlcie się za nas, aby słowo Pańskie rozszerzało się i rozsławiało, podobnie jak jest pośród was, abyśmy byli wybawieni od ludzi przewrotnych i złych, albowiem nie wszyscy mają wiarę.” A zatem głównym naszym zadaniem jest głoszenie Boga, Chrystusa Ukrzyżowanego, i to nie tylko wewnątrz Kościoła, ale także, a w zasadzie przede wszystkim, wśród tych, którym Chrystus nie jest znany bądź którzy o Nim zapomnieli. I wreszcie słowa Ewangelii pozornie mówiące o naszym życiu, o opiece nad rodziną, o obowiązkach wobec osamotnionych bliskich, a w gruncie rzeczy o naszej przyszłości, tej wiecznej, tej, do której dążymy. Jezus, odpowiadając saduceuszom, przekazał nam ważną treść: „Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwych­wstania.” Czyż to nie wyraźna odpowiedź dla tych wszystkich, którzy zastanawiają się nad słusznością celibatu? Przecież ci, którzy się zdecydowali na święcenia kapłańskie, żyją już jakby w przedsionku nieba, poświęcając się dla Boga, żyjąc tak, jakby już dzisiaj byli świadkami Zmartwychwstania. Piotr Blachowski

Dziękujemy za regularne wspieranie naszej parafii. Można to czynić wrzucając donację do skrzynki w kościele, można przysyłać ofiary pocztą, można też złożyć donację on-line przez system diecezjalny www.catholicyyc.ca/donatetoparish.html

LEKTORZY

5-6 listopada

  18:00- K. Apanowicz, A. Wojciechowski

   8:30- R. Przybylski, S. Zacharia

   10:30- A. Wiśniewska, M. Sobczak, D. Borys

   12:30- Z. Pieczara, M. Iskra

   19:00- M. Gajewski, K. Jasen

MODLITWA ZA ZMARŁYCH – WYPOMINKI –

Listopad – miesiącem modlitwy za zmarłych. Aktualnie odprawiana jest w naszym kościele Nowenna Mszy św. za zmarłych, do 10 listopada włącznie. Następnie przez cały miesiąc listopad, będziemy się modlić w tradycyjnych „Wypominkach”. Koperty, na których można wypisać imiona zmarłych, wyłożone są na stolikach przy biuletynach. BARDZO PROSIMY O CZYTELNE, DRUKOWANE LITERY PRZY WYPISYWANIU IMION I NAZWISK ZMARŁYCH. Będzie to bardzo pomocne przy odczytywaniu przez kapłana.

                Dodatkowo przypominamy, że od uroczystości Wszystkich Świętych, przez oktawę, a więc do 9 listopada włącznie, można codziennie zyskać odpust zupełny (lub cząstkowy, zależnie od naszej dyspozycji duchowej) i ofiarować za jedną duszę. Należy wtedy nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych. Pozostałe warunki opdpustu – jak zwykle.

MODLITWA NA CMENTARZACH

W dzisiejszą nie­dzie­lę,  6 listopada  , o godz. 14:30 na cmentarzach, gdzie pochowani są nasi parafianie, zgroma­dzimy się na wspólnej modlitwie. Serdecznie zapraszamy na cmentarz St. Mary’s (gdzie znajdują się również groby Księży Chrystusowców: ś.p. Ks. Jan Otłowski, Ks. Arkady Boryczka, Ks. Józef Smyczyk). Tam spotykamy się pod Krzyżem na cmentarzu. A w kompleksie Queen’s Park, spotykamy  się przy ścianie  i figurze św. Józefa. Należy się ciepło ubrać. W czasie modlitwy będzie błogosławieństwo cmentarza na „cztery strony świata” i symboliczne pokropienie wodą święconą. Księża nie będą udawać się na indywidualne groby.

Akcja zbierania ofiar na działalność charytatywną i administrację diecezji Calgary trwa. Kwota wyznaczona nam na ten rok 2022 wynosi $24,042.00.  Aktualnie zostało zebrane $14,417.00. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Przy okazji informujemy, że otrzymaliśmy kalkulację kosztów ubezpieczenia na nowy rok, znowu wyższą…… Dwa lata temu była to kwota 20 tysięcy, rok temu wzrosła do 40 tysięcy, a za rok 2023 trzeba będzie zapłacić 45 tysięcy, kosztów ubezpieczenia całego terenu parafii ze wszystkimi budynkami i wydarzeniami, które tutaj mają miejsce…..

Klub Książki zaprasza na dyskusję o literaturze japońskiej. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 27 listopada o godz. 14:00 w bibliotece. Książki napisane przez japońskich pisarzy są dostępne do wypożyczenia.

SEMINARIUM ODNOWY W DUCHU ŚWIĘTYM…..

…..Masz dom, pracę, czasami nawet rodzinę, partnera, przyjaciół, wakacje… ale w ciszy swojego serca czujesz smutek; brak zrozumienia; samotność; Na dodatek nie możesz lub nie chcesz przebaczyć… Jeżeli nawet najmniejsza cząstka Ciebie pragnie zmiany, zapraszamy cię na środowe spotkania modlitewne o 20:00. Więcej informacji: Magdalena Kaczan 403-803-5771 lub magdamck@yahoo.ca

PODZIĘKOWANIE

Polanie gratulują pani Janinie Aniołczyk wygranej w naszej loterii 50/50. Wylosowany bilet został kupiony w sali parafialnej 23 października. Polanie serdecznie dziękują p. Janinie i wszystkim, którzy kupili losy w celu wsparcia naszej grupy tanecznej obchodzącej w tym roku 45-lecie istnienia. Chcielibyśmy szczególnie podziękować naszej Parafii Matki Bożej Królowej Pokoju za umożliwienie nam sprzedaży biletów w sali parafialnej i wspieranie naszej grupy młodzieżowej. Z poważaniem, Arthur Boguslawski Prezes Zespołu „Polanie”

Zespół „Polanie” pragnie przekazać wyrazy ogromnej wdzięczności wszystkim polonijnym partnerom, którzy wsparli nasz Bal Maskowy. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za ich wkład oraz Gościom za wspaniałą zabawę.

BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH udał się dzięki zaangażowaniu Sióstr Dominikanek oraz Rodziców. Dobrze się stało, że dzieci miały alternatywę dla wątpliwej duchowo celebracji „halloween”….

Na naszą zabawę będzie zakupiony „Family Liquor Licence”, a więc nawet młodzież, która nie ma jeszcze 18 lat, będzie mogła przyjść, pod warunkiem, że będą też rodzice…

NIEDZIELA EDUKACJI KATOLICKIEJ

Dziś łączymy się w solidarności z innymi parafiami katolickimi w Alberta, odnośnie wsparcia finansowego Szkół Katolickich w naszej Prowincji. Druga kolekta będzie zbierana na każdej Mszy św. Bóg zapłać za donacje!

ZARZAD FUNDACJI BRATA ALBERTA CALGARY zawiadamia, że nasza następna zbiórka pieniędzy dla ośrodków, którym pomagamy w Polsce odbędzie się w niedzielę 13 listopada, 2022. Członkowie naszego Zarządu będą dyżurować w sali parafialnej po dziennych Mszach św. Bardzo prosimy o wsparcie naszej akcji pomocy. Informacje na temat działalności fundacji można uzyskać w czasie zbiórki lub pod numerem telefonu 403-995-2062 u Elżbiety Kiegler. Z góry serdecznie dziękujemy.

   KOŁO #18 W CALGARY

Zaprasza na Msze św. w dniu 13 listopada na godzinę 12:30, celebrującą Dzien Niepodległości. Członkowie SPK proszeni są o przybycie na Msze św. w mundurach. Po ukończeniu Mszy św. zapraszamy do Domu Polskiego, do Sali Kombatanta na akademie, której myślą przewodnią będzie “ Żołnierze Harcerze” w walkach o niepodległość. Chetnych, którzy nie są członkami Stowarzyszenia Polskich Kombatantów uprzejmie proszę o rezerwacje miejsc na obiad u menagera Domu Polskiego telefonicznie lub e-mailowo. Telefon 403-291-3757 , e-mail info@dompolski.ca UWAGA: Termin zgłoszeń do środy 9 listopada. Janina Aniolczyk, Prezes SPK Koło #18

                      

PRACA- Poszukuję PANIE do sprzątania domów. Wiecej informacji dla zainteresowanych: proszę dzwonić na 403- 247- 1251 lub 403- 714- 0060. (1x)