14 luty, 2016r.

14 luty, 2016r.

INTENCJE MSZALNE

 

Sobota, 13 luty

18:00 – O Boże błogosławieństwo dla Karoliny i Józefa w 50 rocz. Ślubu małżeńskiego          – dzieci

Niedziela, 14 luty

8:00 – ++ Elżbieta i Marian Bosowscy               – Sr. Teresa

9:30 – ++ Bogusław, Leokadia i Zdzisław Świtalscy

11:00 – O Boże błogosławieństwo dla Kuby i Asi                    – rodzice

12:30 – ++ Jadwiga i zmarli z rodziny Tłustochowicz          – siostra

19:00 – ++ Teresa i Stanisław Sojka oraz Tadeusz Lichman

Poniedziałek, 15 luty

19:00 – ++ Halina Eustachwina i zmarli z rodziny Kowalewski i Andrusyszyn          – córka

19:00 – ++ Katarzyna i Franciszek Pieczara             – syn z rodziną

Wtorek, 16 luty

19:00 – ++ Emilia i Bolesław Wać

19:00 – ++ Sylwia i zmarli z rodziny Romaniuk i Sacharczuk

Środa, 17 luty

19:00 – Veronica i Alex, o nawrócenie

19:00 – Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze

Czwartek, 18 luty

9:00 – Nie ma Mszy św.

19:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Wandy i Katarzyny z okazji Urodzin

Piątek, 19 luty

9:00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Magdy Senderowskiej z okazji 80 Urodzin             – syn z rodziną

19:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Zakowicz, Śliwonik i dusze w czyśćcu cierpiące

Sobota, 20 luty

8:30 – + Jerzy Sosnowski             – córka Monika Harbeck

18:00 – + Stanisław Kula                                           – rodzina

Niedziela, 21 luty

8:00 – ++ Włodzimierz, Jan i Marianna                 – Stasia

9:30 – O Boże błogosławieństwo dla Magdy Senderowskiej w dniu Urodzin        – przyjaciele

11:00 – ++ Józef i Cecylia Zelazowski

12:30 – O Boże błogosławieństwo dla Marii i Józefa Jarzęcki w 40 rocznicę Ślubu małżeńskiego

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Alana w 5 rocznicę Urodzin            – rodzice

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Pwt 26,4-10; Rz 10,8-13; Łk 4,1-13

Ref: Bądź ze mną, Panie, w moim utrapieniu

Wartość postu Jednym z poważnych błędów naszego pokolenia jest zlekceważenie postu. Przez całe wieki post był w Kościele traktowany zgodnie z Ewangelią, jako jeden z istotnych elementów życia religijnego. Chrystus w kazaniu na górze wzywa do modlitwy, jałmużny i postu. Chodzi Mu o trzy zasadnicze płaszczyzny naszego życia. O właściwy stosunek do Boga, który wyraża się w modlitwie, o właściwe odniesienie do ludzi, zawarte w jałmużnie, oraz o moc i harmonię wnętrza człowieka, którą osiąga się przez post. Post polega na umiejętności rezygnacji z rzeczy dobrej dla lepszej. Często przez post rozumiemy jedynie samą rezygnację, ale tak ustawiony post nie ma nic wspólnego z duchem Ewangelii. W szkole Chrystusa uczeń wyrzeka się pewnych wartości po to, by zachować lub osiągnąć większe. Warto pod tym kątem prześledzić pokusy, z jakimi spotkał się Chrystus kończąc post czterdziestodniowy. Szatan nie zachęcał Go do czynienia zła. Nie namawiał ani do kradzieży, ani do kłamstwa, ani do morderstwa… Radził Mu zamienić kamień w chleb — czy to coś złego? Znając się dobrze na układach tego świata, radził Mu sięgnąć po dobra materialne — czy to coś złego? Szatan wiedział, że tu na ziemi liczy się jedynie ten, kto dużo posiada. Ubogiego króla wyśmieją, wykpią, zniszczą, o czym sam Chrystus przekonał się w czasie cierniem koronowania. Święty Łukasz zaznacza, że wszystkie królestwa świata z całą ich potęgą i wspaniałością są poddane szatanowi i on może je dać, komu zechce. Chrystus zatem, już na samym początku swej działalności, miał szansę zostania królem całego świata. Mógłby nim rządzić tak, jakby chciał. Wszystko było w Jego rękach… Zrezygnował z tej oferty, mimo że cena była taka mała. Jeden pokłon. Chrystus zrezygnował z bogactwa i władzy nad światem na rzecz zachowania swej godności. On dobrze wiedział, że jest to przynęta założona na haczyk. Świat byłby wprawdzie w Jego rękach, lecz On sam znalazłby się w rękach szatana. Trzeba dobrze odczytać tę ewangeliczną scenę i jej związek z postem Jezusa. Trzeba też odkryć, że ten, kogo nie stać na rezygnację z dóbr tego świata na rzecz wartości ducha, nie ma co marzyć o wędrówce ewangeliczną drogą. Jest to droga ciągłego wyrzeczenia, droga zamiany skarbów tego świata na skarb królestwa Bożego.

LEKTORZY – 13-14 luty

18:00 – M. Łabinowicz, S. Salome, M. Edgar

8:00 – A. Rudzińska, Organista, P. Adamski

9:30 – J. Kraska, Organista, M. Domaradzki

11:00 – M. Sapielak, S. Teresa, M. Michalewicz

12:30 – O. Pietras, M. Kulaga, P. Wieleżyński

19:00 – Młodzież/Lektorzy

W NASZEJ WSPÓLNOCIE      

 

FAMILY DAY – DZIEŃ RODZINY

Modlitwa za rodzinę

Mój Drogi Jezu, pokornie błagam Cię, abyś udzielił szczególnych łask naszej rodzinie. Niech nasz dom będzie świątynią pokoju, czystości, miłości, pracowitości i wiary. Proszę cię silnie, drogi Jezu, abyś chronił i błogosławił wszystkich nas, obecnych i nieobecnych, żyjących i zmarłych O Maryjo, kochająca Matko Jezusa i Matko nasza, módl się do Jezusa za naszą rodzinę i za wszystkie rodziny na świecie, aby  strzegł kołysek  noworodków,  szkół  młodych  i  ich powołania.

Błogosławiony św. Józefie, czcigodny opiekunie Jezusa i Maryi, wspieraj nas swoimi modlitwami we wszystkich potrzebach życia. Uproś  u Jezusa tę szczególną łaskę, której On  Tobie  udzielił:  opieki  nad  naszymi  domami przy  łożu chorych i umierających, abym z Maryją i z Tobą mógł odnaleźć w niebie naszą rodzinę nienaruszoną w Najświętszym Sercu Jezusa. Amen.

NABOŻEŃSTWA WIELKIEGO POSTU

Wielki Post ponownie daje nam sposobność do refleksji nad tym, co stanowi centrum życia chrześcijańskiego – miłością. Jest to odpowiedni czas, abyśmy z pomocą Słowa Bożego i sakramentów odnowili naszą drogę wiary, zarówno osobistą, jak i wspólnotową. Jest to droga pod znakiem modlitwy i dzielenia się, milczenia i postu, w oczekiwaniu na radość paschalną. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:

GORZKIE ŻALE w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 18:15.

DROGA KRZYŻOWA

– dla dzieci w środy o godz. 18:30

dla wszystkich wiernych w piątki o godz. 18:30

TOGETHER IN ACTION – 2016

Od I Niedzieli Wielkiego Postu w całej Diecezji Calgary rozpocznie się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Tegoroczna kolekta TOGETHER IN ACTION odbywa się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7). Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty w ramach jałmużny postnej.

SPOWIEDŹ W CZASIE WIELKIEGO POSTU

W każdą środę Wielkiego Postu okazja do spowiedzi św. we wszystkich kościołach Diecezji Calgary od 19:30 – 20:30. W naszym kościele spowiedź codziennie przed każdą Mszą świętą, w razie potrzeby także po skończonej Eucharystii. Można też umówić się ze spowiednikiem na dogodną godzinę. Korzystajmy z sakramentu Pojednania, w którym Bóg okazuje miłosierdzie grzesznikowi. 

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Przez najbliższy tydzień od 14 do 21 lutego Rodzina Ireny i Jarosława Miazga będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

BIURO PARAFIALNE

UWAGA! Zawiadamiamy, że biuro parafialne w poniedziałki jest nieczynne. Natomiast od wtorku do piątku biuro będzie czynne w godzinach od 9:00 do 13:00.

KAWIARENKA

Przez miesiąc luty i marzec kawiarenkę przygotowuje „Grupa Parafialna”. Zapraszamy.             

BIBLIOTEKA- WYPRZEDAŻ KSIĄŻEK

Do końca marca biblioteka prowadzi wyprzedaż książek w cenie $1.00. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na zakup nowych książek do naszej biblioteki. Serdecznie zapraszamy !         

CZASOPISMO RELIGIJNE „Miłujcie się”

Przy biuletynach znajduje się czasopismo o tematyce religijnej dwumiesięcznik „ Miłujcie się”, które można nabywać za dobrowolną ofiarę, i dwumiesięcznik „Głos Ojca Pio” do nabycia w biurze parafialnym.

SPOTKANIE WYJEŻDŻAJĄCYCH NA ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY

Zapraszamy wszystkich, którzy zapisani są na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w środę 17 lutego bezpośrednio po Mszy św. Obecność wszystkich obowiązkowa.

ZEBRANIE RYCERSTWA NIEPOKALANEJ

W dzisiejszą niedzielę, po Mszy św. o godzinie 11: 00 odbędzie się w kościele zebranie dzieci, młodzieży i rodziców należących do Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy.

AKT ODDANIA SIĘ JEZUSOWI PRZEZ MARYJĘ WEDŁUG ŚW. LUDWIKA DE MONTFORT

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy naszych Parafian do osobistego oddania się Jezusowi przez Maryję według św. Ludwika de Monttort. Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji po każdej Mszy św. w sali parafialnej w niedzielę 14 lutego

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2016

Począwszy od 10 lutego (Środa Popielcowa) do 20 marca (Niedziela Palmowa) katolicy diecezji będą się modlić przed kliniką aborcyjną 2431 – 5th Ave N.W. (blisko naszego kościoła). Zapraszamy Polonię Calgary o czynny udział w obronie dziecka nienarodzonego o każdej porze dnia przez te 40 dni. Dodatkowo dla naszej parafii są wyznaczone; 16 luty i 3 marzec (od 7:00 AM – 7:00 PM). Rejestracje chętnych przyjmuje E. Gawor, w sali parafialnej (w najbliższe niedziele), tel. Tel. (403) 251 5545 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com. Można też skorzystać ze strony internetowej; www.40daysforlife.com/calgary lub na facebook aby sie więcej na ten temat dowiedziec.

Z ŻYCIA POLONII

SPOTKANIE I LUNCH DLA POLSKO KANADYJSKIEGO KLUBU SENIORÓW

Zapraszamy członków Klubu Seniorów na lunch, który odbędzie się w sali parafialnej 17 lutego o godzinie 12:00.

ZESPÓŁ MAZOVIA

Zaprasza dzieci i młodzież od 10 do 18 lat, zainteresowanych polskimi tańcami i śpiewem, na nabór uzupełniający. Nabór odbędzie się w dwie kolejne niedziele lutego (21 i 28 ), w studiu tanecznym na ulicy 4005 – 9 St SE, Calgary od godziny 18:00 do 20:00. Dodatkowe informacje u p.Majki Kowalczyk  pod numerem telefonu : 403 540-5794 lub pod adresem email: mazoviadance@gmail.com

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE Zaprasza na Zebranie Miesięczne w niedzielę, 28 lutego w Domu Polskim. Początek o godz.14.30. Zapraszamy wszystkich zrzeszonych oraz osoby zainteresowane działalnością organizacji. 

ZEBRANIE SPK KOŁA #18 W CALGARY

S.P.K. Koło #18 w Calgary zawiadamia wszystkich członków o miesięcznym zebraniu, które odbędzie się w niedzielę 21 lutego 2016 roku w Domu Polskim o godzinie 14:30. Zapraszam zrzeszonych i wszystkich, którzy są zainteresowani członkostwem w naszym Stowarzyszeniu. Jednocześnie zapraszam wszystkich członków naszego Koła oraz Polonię na Mszę Św. do Kościoła MBKP w dniu 28 lutego o godz.12:30 w intencji „Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. 

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

 

RELIGIOUS LIFE AND DISCERNING GOD

Young women interested in learning about the Religious life and discerning God’s will for their life are invited to participate in the Lenten retreat: Thirsting for Mercy. The retreat is presented by Sisters from a number of Religious communities on Saturday, February 27th, 2016 at St. Joseph’s Church (640-19 Ave. NW, Calgary). It begins with Morning Mass at 9 a.m. and concludes at 4 p.m. with the opportunity for the Sacrament of Reconciliation. A simple lunch will be served. To register, contact Sr. Terry at tksmithfcj@yahoo.ca, or call 403-228-3623, or register online at the Events link at facebook.com/calgaryvocationsretreat.

DAY OF RETREAT IN THE YEAR OF MERCY

For all those who work with Youth, or who have an interest in working with youth and young adults to be held on Sunday February 28th, 2016.   The day of retreat will begin with Mass at 10:30 a.m. at St. Anthony’s Parish with Bishop Henry, followed by lunch, a talk by Bishop Henry, and then a second speaker will lead us in reflection and prayer (TBA).  The day will conclude by 4:30 p.m.  Please mark this date in your calendar.The cost for the day will be $20, and this covers our speakers, and your lunch. There will be more information to follow shortly.  You are most welcome to come to Mass with your family, and then to stay yourself for the retreat

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

PRACA

Potrzebne są panie do pracy w sprzątaniu. Proszę dzwonić pod telefon 403-663-9886. Zostawiać wiadomość można po polsku lub angielsku. (7x)

RED CROSS FIRST AID & CPR COURSES – Brentwood NW Calgary

Instruktorka pierwszej pomocy oferuje kursy Red Cross First Aid & CPR. Kursy odbywają się raz w miesiącu, w weekend, NW Calgary (Brentwood). Najbliższy kurs odbędzie się : 20-21 Lutego, 2016 (sob, niedz) . Certyfikaty są wydawane bezpośrednio po ukończeniu kursu. Cena kursu obejmuje: materiały, kawa/herbata/ciastka, certyfikat. Możliwa jest organizacja kursu w domu lub w siedzibie firmy. Celem uzyskania szczegółów oraz kolejnych dat kursów proszę o kontakt: Joanna Mycek, Certified Red Cross First Aid Instructor; phone: 403-999-4775 email: joannamycek87@gmail.com (1x)

OPIEKUNKA

Zaopiekuję się osobą w wieku starszym. Mam 3 letnie doświadczenie z osobą niepełnosprawną. Proszę dzwonić do Anny. Tel: 403-710-5511 (4x)

DOM DO WYNAJĘCIA

Wynajmę cały dom w dzielnicy Fairview SE. Dom z 2 sypialniami, 2 łazienki, 2 salony na górze. Cały wyremontowany. Podwójny ogrzewany garaż.

Tel: 403-710-6338 (4x)

PIELGRZYMKA DO POLSKI

8 dniowa pielgrzymka z możliwością przedłużenia pobytu w Polsce lub kontynuacja pielgrzymki do Medugorje na extra 10 dni. Wylot z Calgary 20 kwietnia 2016. Proszę dzwonić o szczegółowe informacje do Passport Travel International. Tel:403-256-9343