24 kwietnia, 2016

24 kwietnia, 2016

INTENCJE MSZALNE

 

Sobota, 23 kwietnia

18:00 – O szczęśliwe rozwiązanie dla Asi           – rodzice

Niedziela, 24 kwietnia

8:00 – O Boże błogosławieństwo dla Mateusza z okazji Urodzin

9:30 – + Wanda Peryt (9 rocz)               – córka z rodziną

11:00 – + Ewa Cichowlas               – Rodzina Radia Maryja

12:30 – + Krystyna                                   – grono przyjaciół

19:00 – ++ Maria i Józef Korbacz               – brat z rodziną

Poniedziałek , 25 kwietnia

19:00 – + Jan Wójcik (24 rocz)

19:00 – + Zbigniew Kliber

Wtorek, 26 kwietnia

19:00 – W intencji znanej Panu Bogu

19:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Meier, Miś, Nycz i Gończ

Środa, 27 kwietnia

19:00 – O dary Ducha św. i opiekę Matki Bożej dla Jakuba i Emilki w dniu Urodzin              – rodz. Topor

19:00 – Dziękczynna z prośbą o łaski dla Mikołaja, Zosi, Edyty i Staszka                                 – rodzice i dziadkowie

Czwartek, 28 kwietnia

19:00 – + Józef Pona (5 rocz)                        – córka

19:00 – + Maria Kuźmiak (4 rocz)

Piątek, 29 kwietnia

9:00 – O Boże błogosławieństwo z okazji ślubu małżeńskiego Bartka i Suzanny             – rodz. Streżyński

19:00 – + Kazimierz Kadłubowski

Sobota, 30 kwietnia

8:30 – + Krystyna                                     – syn Adam

18:00 – + Maria Jung (17 rocz)            – siostrzenica

Niedziela, 1 maja

8:00 – O Boże błogosławieństwo dla Adama Rębosz w dniu Urodzin            – żona i dzieci

9:30 – W intencji Ojczyzny, Radio Maryja i TV Trwam

11:00 – O Boże błogosławieństwo i łaski dla Anny z okazji Urodzin

12:30 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Anny Kułach z okazji Urodzin         – R. Piekut

12:30 – Za Ojczyznę – Konstytucja 3 maja             -SPK koło #18

19:00 – +Teresa Skóra (3 rocz)          – mąż

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 Dz 14,21-27; Ap 21,1-5a; J 13,31-33a.34-35.

Ref: : Będę Cię sławił, Boże mój i Królu

Kryzys chrześcijaństwa w świecie ma swe źródło w braku autentycznej miłości wzajemnej. Wspólnoty chrześcijańskie, rodziny, parafie, zgromadzenia zakonne, plebanie nie promieniują ewangeliczną miłością. Obserwator zewnętrzny nie rozpoznaje w nich uczniów Chrystusa. Dostrzega to wszystko, czym żyje świat, ale nie dostrzega tego, czym żył Chrystus. Jeśli jako chrześcijanie chcemy na nowo zadziwić świat i pociągnąć go ku Bogu, jest tylko jedno rozwiązanie — trzeba udoskonalić miłość wzajemną. Zbyt wiele się dziś mówi o akcjach, o działaniach, o doskonaleniu metod apostolstwa, a zapomina o tym, że trzeba zapalić między nami ogień prawdziwej braterskiej miłości. Trzeba stworzyć wspólnoty, które będą miały odwagę żyć ewangelicznym prawem miłości wzajemnej, a przez to objawią innym, co to znaczy być uczniem Jezusa. Chrystus nie powiedział, że Jego uczniów rozpoznawać będą po miłości nieprzyjaciół, lecz po miłości wzajemnej. Miłość nieprzyjaciół jest dla zewnętrznego obserwatora godna podziwu, ale ona nie pociąga, jest trudna. Pociąga natomiast miłość wzajemna. Każdy bowiem człowiek chce być kochany, szuka tych, którzy umieją kochać, chce żyć blisko nich. Wielu pragnie uczyć się prawdziwej miłości, ale do tego potrzebne jest spotkanie z tymi, którzy już tę sztukę opanowali. Nie co innego, lecz miłość wzajemna jest główną twórczą energią chrześcijańskiego apostolstwa. Bez niej nawet ci, którzy początkowo sympatyzują z katolicyzmem — rozczarowują się i odchodzą. Ona też decyduje o szczęściu ludzi wierzących. Kto spotkał wspólnotę dwu lub kilku ludzi żyjących miłością wzajemną, nie odejdzie od chrześcijaństwa, nie porzuci wiary, poznał bowiem wartość, której w świecie nie spotka. Podstawową troską każdego chrześcijanina winno być ustawiczne doskonalenie miłości wzajemnej. To jest pierwszorzędne zadanie sakramentalnego małżeństwa. W tym celu bowiem dwoje chrześcijan łączy się na śmierć i życie, by ukazać światu wartość ewangelicznej miłości. To jest codzienny chleb chrześcijańskiej rodziny, która wychowuje dzieci w duchu Ewangelii. Rodzina promieniująca wzajemną miłością staje się znakiem, po którym inni poznają, co to znaczy być uczniem Jezusa. I od tego trzeba rozpocząć. Jeśli zaś w domu rodzinnym trudno stworzyć wspólnotę opartą o miłość wzajemną, należy szukać w otoczeniu ludzi o bogatych sercach i w oparciu o więzy ewangelicznej przyjaźni razem z nimi usiłować tworzyć wspólnotę, której pragnie Chrystus. Z takim duchowym zapleczem łatwiej promieniować miłością i na domowników. Komukolwiek na stworzeniu takiej wspólnoty zależy, może być pewny, że spotka się z wspomagającym Chrystusem. Jest to bowiem Jego wspólnota. On jest jej twórcą — czeka jedynie na chętnych do jej tworzenia.

LEKTORZY – 23-24 kwietnia

18:00 – Z. Topor, D. Topor, P. Adamski

8:00 – O. Pepłowski, Organista, M. Pepłowski

9:30 – J. Pietrzak, S. Teresa, J. Kraska

11:00 – M.Kaczan, Laetare, K. Kamieniak

12:30 – T. Miazga, M. Kulaga, J.Bogusławska

19:00 – Lektorzy/Młodzież

 

W NASZEJ WSPÓLNOCIE      

TOGETHER IN ACTION – 2016

Tegoroczna kolekta odbywa się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7). Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 19,627.00. Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Przez najbliższy tydzień od 24 kwietnia do 1 maja Rodzina Teresy i Jana Rajchel będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

KAWIARENKA

W tym miesiącu zespoły „Polanie” i „Krakusy” zapraszają do kawiarenki parafialnej. Gwarantujemy świetną kawę, pyszne ciasta oraz gorący lunch. Poranną kawę umilą występy zespołów.

APEL POLSKIEJ FEDERACJI RUCHÓW OBRONY ŻYCIA.

Polskie Stowarzyszenie Obronców Życia Człowieka, kierowane przez P. Pawła Wosickiego, (który gościł w Calgary dwa lata temu), zwraca się z prośbą do Rodaków o poparcie Apelu w sprawie prawa do życia każdego poczętego dziecka w Polsce. Można wpisać sie na listę osób popierających Apel Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia: www.kochamykazdedziecko.pl

Niech sam Pan Bóg będzie nagrodą za aktywność w dziedzinie obrony życia.

PIERWSZA KOMUNIA ŚW.

W niedzielę 22 maja o godz. 2:00pm odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy na spotkania w wyznaczone dni:

– Środa , 4 maja – próba dzieci w kościele 5:15pm

– Środa 11 maja   – próba dzieci w kościele 5:15pm

– Poniedziałek 16 maja i wtorek 17 maja spotkanie indywidualne rodziców i dziecka z Ks. Proboszczem od 3:00pm

– Sobota, 21 maja o godz. 10:00am spowiedź dla dzieci przystępujących do I Komunii św., a także dla rodziców i członków ich rodzin. Od poniedziałku 23 maja do czwartku 26 maja tzw. „Biały Tydzień”.

PODZIĘKOWANIE

Podsumowując ostatnie dwie wizyty ojców z Radia Maryja, tj. w styczniu wizytę Ojców Piotra Dettlaffa i Jacka Cydzika oraz ostatnią Ojca Benedykta Cisonia szereg osób z grona Polonii Calgary poświęciły sporo swojego czasu na organizację tych wizyt. W szczególności Old Fashioned Meat & Deli (państwo Skałkowie) w znakomity sposób przyczynili się do uświetnienia tych wydarzeń. Koło Radia Maryja pragnie serdecznie podziękować Państwu Skałkom za ich wkład i pomoc w organizacji tych ważnych dla Parafii wydarzeń. Koło Radia Maryja

PODZIEKOWANIA PO POGRZEBIE

Rodzinie, Przyjaciołom, Znajomym i wszystkim, którzy w tak bolesnych dla nas chwilach dzielili z nami smutek i żal, okazali wiele serca i życzliwości, uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych sp. Mariana Kuczaj oraz za okazaną pomoc, modlitwę, współczucie, wieńce i kwiaty serdecznie dziękujemy – Żona z synami i bracia

Z ŻYCIA POLONII

 

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE ORAZ STOWARZYSZENIE POLSKICH KOMBATANTÓW, KOŁO #18

Zapraszają Polonię na uroczystą akademię, upamiętniającą kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja. Akademia, w której wezmą udział zespoły i grupy artystyczne naszego środowiska polonijnego oraz uczniowie Szkoły Polskiej im.św. Jana Pawła II, odbędzie się w niedzielę, 1 maja 2016 o godz.14:30 w Domu Polskim.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

 

UWAGA SENIORZY – POKÓJ DO WYNAJĘCIA

Jeśli szukasz ciszy, spokoju i chcesz mieszkać w miłym towarzystwie i czuć się jak u siebie, proszę zadzwoń. Tel:403-399-6045 Dzielnica Charleswood NW (1x)

WYNAJMĘ MIESZKANIE Wynajmę ładne umeblowane (ciche) mieszkanie: jedna sypialnia, kuchnia otwarta z jadalnią i dużym pokojem dziennym wychodzącym na duży balkon. Dobra lokalizacja obok Southland Leisure Center. Do pięknej trasy rowerowej tylko 4 min. wokół jeziora Herritage Park. Mieszkanie do wynajęcia od 25 czerwca do końca października. Cena $ 800 dol. (lub do uzgodnienia). 403-919-5751 (5x)

WAKACJE W B.C

Można wynająć na dowolny okres pół domu. Dom całkowicie wyposażony, piękna okolica blisko jeziora Kootenay Lake z plażą w Twin Bay. Można ze sobą zabrać psa. Inf:403-540-7736 (19x)

PRACA

Zatrudnię do sprzątania wieczorami przez 7 razy w tygodniu. Proszę dzwonić po więcej informacji:

403-540-7736 (2x)

PRACA

Poszukuję opiekunki dla rocznej dziewczynki na 5 dni w tygodniu. Dzielnica Mountview. Tel: 403-471-8212. (3x)

PRACA

Poszukuję panie do sprzątania domów. Zainteresowane osoby proszę dzwonić. Tel: 403-247-1251 (3x)

PRACA Potrzebne kobiety do sprzątania domów. Dobre warunki i wynagrodzenie. Przejazdy między domami wliczone w czas pracy. Stawka początkowa od $14.50 do $15.00 w zależności od doświadczenia. Pozwolenie na pracę konieczne. Tel: 403-803-1747 (4x)

WYNAJMĘ APARTAMENT

Apartament 73 m2, 3 pokoje, loggia, schowek. Widok na park. Na terenie ogrodzonego budynku windy, basen, siłownia, korty tenisowe, pralnia, pokój spotkań, sala imprezowa, przydzielony parking. Koło domu przystanki tranzytu. Lokalizacja:  Calgary – Dalhousie NW.  Tel: 403-680-5480.(5x)

GRUPA „NADZIEJA”

Jeśli uważasz, że masz problem z nadużywaniem alkoholu, nie jesteś odosobniony. W każdy czwartek o godz. 19:30 odbywają się spotkania dla kobiet i mężczyzn w salce przy Kościele St. Joseph 640 – 19 Ave NW. Serdecznie zapraszamy. (12x)

ZA TRZY MIESIĄCE ROZPOCZNĄ SIĘ DNI W DIECEZJACH ŚDM

Dokładnie za 3 miesiące rozpoczną się Dni w Diecezjach. Do tej pory do polskich diecezji zgłosiło się ponad 137 tys. pielgrzymów ze 133 krajów. Wydarzenia poprzedzające bezpośrednio Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w dniach 20-25 lipca w 41 rzymskokatolickich i 2 grekokatolickich diecezjach. „Dni w Diecezjach to czas, kiedy młodzi ludzie z najodleglejszych krajów świata mogą zasmakować polskości w pełnym tego słowa wymiarze, a więc rodziny zdrowej i żyjącej prawdziwymi wartościami, wiary, która jest dla nas powszednim chlebem, i całego bogactwa zwyczajów, które wprawiają w zachwyt najstarsze nawet narodowości z wieloma tradycjami.” W ramach organizowanego wydarzenia diecezje zadeklarowały gotowość przyjęcia 270 tys. pielgrzymów z całego świata – najwięcej Warszawa (20 tys.), Tarnów (16 tys.) oraz Wrocław (15 tys.). Na chwilę obecną pielgrzymi zarezerwowali już 137 200 miejsc. Pielgrzymi podczas Dni w Diecezjach będą mieszkać u rodzin, które chęć przyjęcia ŚDM-owiczów zgłaszają w swoich parafiach. „Taka rodzina ma tylko jeden wymóg do spełnienia – otwarte serce. Tylko tyle potrzeba pielgrzymowi, który nie spodziewa się wygód, ani bogactwa” Struktura Dni w Diecezjach zależy od charakterystyki i stylu goszczącej diecezji. Jednym z najważniejszych punktów programu Dni w Diecezjach będzie tzw. Dzień Miłosierdzia. Będzie to czas, w którym grupy pielgrzymów podejmą różne formy zaangażowania społecznego, zależne od potrzeb parafii, w których będą przebywać. Istotnym elementem podczas Dni w Diecezjach będzie promocja kultury i tradycji polskich. W Łomży zaplanowano specjalny dzień poświęcony nauce tańców i zwyczajów lokalnych pod okiem wykwalifikowanych wodzirejów. Łowicz zaprezentuje pielgrzymom bogatą tradycję regionalną, a Gliwice zabytkowe kopalnie. Z kolei w diecezji zamojsko-lubaczowskiej odbędzie się Dzień Turystyki Roztoczańskiej z pokazami miejscowej sztuki, rzemiosła i zwiedzania Roztocza. Archidiecezja warszawska organizuje natomiast Dzień Kultury i Historii poświęcony zwiedzaniu zabytków stolicy Polski. Rzeszów udostępni pielgrzymom lokalne muzea oraz z przewodnikami PTTK zaprosi na turystyczne szlaki regionu podkarpackiego. Z kolei diecezja siedlecka przygotowała bardzo bogaty plan międzynarodowych zajęć integrujących i wymagających współdziałania – odbędą się: mecz piłki nożnej, wyścigi tandemów i gra terenowa polegająca na poszukiwaniu skrytki zawierającej Sekret św. siostry Faustyny. W Lublinie wydarzeniem centralnym Dni w Diecezjach ma być nabożeństwo na stadionie Arena Lublin, które łączyć będzie w sobie sceny teatralne, motywy muzyczne oraz momenty modlitwy. Wśród przybyłych na Dni w Diecezjach będą pielgrzymi za wschodniej i zachodniej granicy, przedstawiciele niemal wszystkich krajów obu Ameryk oraz młodzież z Azji i Australii. Na czas przygotowań do ŚDM diecezje przybrały nazwy biblijne (np. Kana, Moria czy Jordan). Koszt uczestnictwa, zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski, jest taki sam dla wszystkich diecezji i wynosi 30 euro od osoby za cały okres pobytu. Sposób uiszczenia opłaty należy ustalić bezpośrednio z wybraną diecezją