17-24 lipca, 2016

17-24 lipca, 2016

Sobota, 16 lipca – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel

18:00 – ++ Maria i Bronisław Lange i Wanda Adamska-Bronowicz

Niedziela, 17 lipca 

8:00 – O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla mamy        – syn i córka

9:30 – ++ Stanisława i Józef

9:30 – + Zygmunt Pabian                                  – przyjaciele

11:00 – ++ Romanę Picyk i Elżbieta Opałaka     – rodzina

12:30 – O Boże błogosławieństwo dla Krzysztofa i Aleksandry w 5 rocz. Sakramentu małżeństwa

12:30 – O łaskę i siły dla syna by odrzucił zło     – mama

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla córki i jej męża w rocznicę ślubu małżeńskiego                                – mama

Poniedziałek, 18 lipca – Dzień powszedni

19:00 – W intencji Parafian

Wtorek, 19 lipca – Dzień powszedni

19:00 – ++ Alesander i Leokadia Kaczan i zmarli z rodziny Kaczan

Środa, 20 lipcaWspomnienie Bł. Czesława, Prezbitera          

19:00 – + Tony Śliwonik (21 rocz)             – żona z rodziną

Czwartek, 21 lipca – Dzień powszedni

19:00 – + Teresa Ebel

Piątek, 22 lipca – Wspomnienie św. Marii Magdaleny

19:00 – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Krzysztofa w dniu Urodzin

Sobota, 23 lipca – Święto św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy

18:00 – Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla Elżbiety i Marka w 50 rocz. Sakramentu małżeństwa

Niedziela, 24 lipca

8:00 – + Anna Nowak                               – córka z rodziną

9:30 – ++ Czesław, Wiesław i Anna                 – syn i brat

11:00 – ++ Marian i Teresa Banaszek, Aleksy Klecha i Krzysztof Szuba

12:30 – ++ Stanisław i Aleksandra Bielińska-Dać

19:00 – O Boże błogosławieństwo i zdrowie dla mamy      – syn i córka

Poniedziałek, 25 lipca – Święto św. Jakuba, Apostoła

19:00 – + Antonina Nutowicz (2 rocz)     – córka z rodziną

Wtorek, 26 lipca – Wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny

19:00 – O Boże błogosławieństwo w dniu Imienin dla Jakuba Streżyńskiego

Środa, 27 lipca – Dzień powszedni

19:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Śliwonik, Zakowicz i dusze w czyśćcu cierpiące

Czwartek, 28 lipca – Dzień powszedni

19:00 – + Anna Kuchniewicz                     – mąż z dziećmi

Piątek, 29 lipca – Wspomnienie św. Marty

19:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Borzęcki i Laskowski

Sobota, 30 lipca – Dzień powszedni

18:00 – + Antonina Nutowicz (2 rocz)     – córka z rodziną

Niedziela, 31 lipca

8:00 – O Boże błogosławieństwo dla Ethan i jego rodziny         – babcia

9:30 – ++ Anna i Stanisław

11:00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Danuty Śliwiński z okazji 70 urodzin i Andrzeja Śliwiński z okazji w 71 urodzin oraz Irena i Ryszard Szatkowscy

12:30 – Pamięć Powstańców Warszawskich     – SPK koło # 18

19:00 – Dziękczynna za zdane egzaminy i otrzymaną pracę

 

LEKTORZY – 16-17 lipca

18:00 – J. Pietrzak, A. Wojciechowska, J. Pietrzak

8:00 – A. Rudzińska, M. Sobczak, A. Rudzińska

9:30 – P. Adamski, A. Wojciechowska, R. Przybylski

11:00 – T. Nowak, A. Wojciechowska, T. Nowak

12:30 – A. Gurgul, S. Teresa, J. Miazga

19:00 – A. Mazur, A. Wojciechowska, A. Mazur

 

LEKTORZY – 23-24 lipca

18:00 – A. Mazur, A. Rudzińska, A. Mazur

8:00 – M. Pepłowski, A. Wojciechowska, O. Pepłowski

9:30 – M. Kaczan, S. Teresa, M. Domaradzki

11:00 – M. Michalewicz, S. Teresa, V. Kanaszyc

12:30 – J. Bogusławska, M.Kulaga, O. Pietras

19:00 – M. Edgar, M. Iskra, M. Edgar

 

KOLEKTA z 3 i 10 lipca $ 8,222.00

Serdecznie dziękujemy za ofiary – Bóg zapłać

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 lipca, 2016

Rdz 18,1-10a;Kol 1,24-28; Łk 10,38-42

Ref: Prawy zamieszka w domu Twoim, Panie.

Bóg pragnie naszej miłości, jak zraniony pragnie uleczenia. Czy to właściwe porównanie? Jeśli ktoś w nie wątpi, niech spojrzy na jakąkolwiek stację Drogi Krzyżowej. Najboleśniejsze są rany zadane przez najbliższych, przez najbardziej kochanych. Gdy nam na kimś bardzo zależy, to nawet pomijanie nas przez tę osobę boli jak rana zadana rozpalonym prętem metalu. Prorok Zachariasz wyraził to w ten sposób: „A gdy go ktoś zapyta: »Cóż to za rany masz na twoim ciele?« Wówczas odpowie: »Tak mnie pobito w domu moich najmilszych«” (Za 13,6). Jedynie „w domu najmilszych” można być tak dotkliwie zranionym, i to niekoniecznie przez cios fizyczny. Wystarczy nie dostrzegać, pomijać, pozostawić na marginesie. Po przychodniach terapeutycznych krążą tysiące osób pominiętych, pozostawionych sobie. Nie tylko pomijanie ma wpływ na ludzkie obolałe istnienie, ale też to, w co się wpatrujemy! Psychiatrzy zajmujący się zaburzeniami odżywiania nawołują, aby zakazać cyfrowo retuszowanych zdjęć i sesji z udziałem modelek, które mają niedowagę. Dziś tysiące nastolatek, z których wiele ma na imię Maria czy Marta, zapatrzone są w ikony modelek! Rzadko która wpatruje się w Chrystusa i mamy tego efekt, gdyż człowiek upodabnia się do tego, w kogo jest zapatrzony! Kiedy czytam tekst z Pieśni nad pieśniami o cierpieniu Oblubienicy, która straciła z oczu kogoś, kto już na nią nie patrzy, rozumiem jej ból. „Zaklinam was, córki jerozolimskie: jeśli umiłowanego mego znajdziecie, cóż mu oznajmicie? Że chora jestem z miłości” (5,8). Można się nie tylko rozchorować z pragnienia miłości, gdy jest się pomijanym, ale nawet umrzeć, gdy się nie widzi Boga, lecz ubóstwia ciało. Bóg troszczy się o wszystkie nasze rany, a szczególnie o te, które są efektem lekceważenia lub niedostrzegania. Widzi wszystkie rany i każdej próbuje zaradzić. „On leczy złamanych na duchu i przewiązuje ich rany” (Ps 147,3). Fakt, że do niektórych nie dociera Jego uleczenie, nie jest dowodem Jego obojętności, lecz obojętności cierpiących, którzy w ogóle nie oczekują od Boga niczego, bo też nic nie chcą Mu ofiarować. Są zapatrzeni gdzie indziej! A czego pragnie Chrystus? Najbardziej zauważenia, bo to początek miłości. Okazuje się, że nie tylko leczy to Jego serce, ale jest to też najzdrowsze dla człowieka! Bóg kocha być kochanym! Gdybyśmy to pojęli i przejęli się tą prawdą, nie tylko On nie czułby się zraniony, ale i my przestalibyśmy być zranieni i chorzy. Marta, zajmując się wszystkim, tylko nie Jezusem, wpadła w niezdrowy niepokój i w ten gatunek troski, który nie jest wyrazem opiekuńczości, lecz neurotycznego napięcia.

 

 

 

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

24 lipca, 2016

Rdz 18,20-32;Kol 2,12-14; Łk 11,1–13

Ref: Pan mnie wysłuchał, kiedy Go wzywałem.

”Modlitwa jest to wzniesienie duszy do Boga lub prośba skierowana do Niego o stosowne dobra”. Tak mówił o modlitwie św. Jan Damasceński. Podobnie próbowała ją definiować św. Teresa od Dzieciątka Jezus: ”Modlitwa jest dla mnie wzniesieniem serca, prostym spojrzeniem ku Niebu, okrzykiem wdzięczności i miłości zarówno w cierpieniu, jak i radości”. To takie proste. A jednak wielu ludzi skarży się, że modlitwa sprawia im wielką trudność. ”Nie umiem się modlić – mówią. – Niech mnie ktoś nauczy”. Chrystus uczył modlitwy. Dał wzorzec w postaci modlitwy ”Ojcze nasz” i wiele wskazań mówiących o tym, czym dla chrześcijanina jest modlitwa. Przede wszystkim trzeba ustalić, z jakiej pozycji mówimy do Boga. ”Mam dość bycia ciągłym petentem. Przynajmniej w czasie modlitwy nie chcę nim być” – skarżył się niespełna trzydziestoletni mężczyzna. Czy modlitwa może być partnerską rozmową? Opowieść o modlitwie Abrahama za mieszkańców Sodomy i Gomory sugeruje, że tak. Aż trudno uwierzyć, że to modlitwa. Przypomina raczej negocjacje lub nawet targowanie się z Bogiem. I Bóg ustępuje. Raz, drugi, trzeci… Czy naprawdę jesteśmy w stanie rozmawiać z Bogiem jak równy z równym? A czy dziecko jest równe ojcu? Podstawą modlitwy jest pokora. Św. Augustyn nie miał wątpliwości: ”Człowiek jest żebrakiem wobec Boga”. Nie brak wciąż ludzi, którzy sądząc, że naśladują Abrahama, próbują negocjować z Bogiem. Jak rozkapryszone dziecko, usiłują narzucić Mu swą wolę. Handlują: ”Jeśli spełnisz mą prośbę, już nigdy nie popełnię tego grzechu”. A kiedy ich modlitwa zostaje wysłuchana, zapominają, co obiecali. Inni mają pretensje, że ich prośby nie zostały spełnione. ”Już modlę się tyle czasu o zdrowie dla bliskiej mi osoby i nic. Dlaczego Bóg mnie nie słucha? Przecież Jezus mówił, żeby w Jego imię prosić, a na pewno będziemy wysłuchani…”. Mówił też: ”Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam”. I tak jest. Nie ma modlitwy, która pozostaje niewysłuchana. Jednak to Bóg wie najlepiej, czego człowiek naprawdę potrzebuje. Ludzkie pragnienia są chwiejne. Za sprawę życia i śmierci człowiek potrafi uważać jakąś błahostkę, o której jutro zapomni. I szturmuje niebo, prosząc o coś, co nie tylko nie przyniesie mu pożytku, ale może zaszkodzić. ”Nie umiemy się modlić tak jak trzeba” – przestrzegał przed wiekami św. Paweł. A św. Jakub wyjaśnia: ”Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz”. Modlitwa chrześcijańska jest wspólnym działaniem Boga i człowieka. Aby była naprawdę chrześcijańska, powinna wypływać z Ducha Świętego i z człowieka, powinna być skierowana całkowicie ku Ojcu.

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

WYJAZD KS. KAROLA Z GRUPĄ MŁODZIEŻY Z NASZEJ PARAFII

19 lipca Ks. Karol wraz z grupą młodzieży udaje się na SDM w Krakowie. Życzymy wszystkim, aby Dni w Diecezjach w których będą przebywać były czasem poznawania Kościoła w Polsce i umacniania wiary.  Niech modlitwa i przyjaźń, przeżyte podczas tej pielgrzymki, pomogą wam lepiej docenić cudowne dary Ducha Świętego i dodadzą sił w budowaniu nowej „cywilizacji miłości”

Boże, Ojcze miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie, i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu, Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”. Zawierzamy Ci szczególnie ludzi młodych ze wszystkich narodów, ludów i języków. Prowadź ich bezpiecznie po zawiłych ścieżkach współczesnego świata i daj im łaskę owocnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Ojcze niebieski, uczyń nas świadkami Twego miłosierdzia. Naucz nieść wiarę wątpiącym, nadzieję zrezygnowanym, miłość oziębłym, przebaczenie winnym i radość smutnym. Niech iskra miłosiernej miłości, którą w nas zapaliłeś, stanie się ogniem przemieniającym ludzkie serca i odnawiającym oblicze ziemi.

Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami. Święty Janie Pawle II, módl się za nami. Święta siostro Faustyno, módl się za nami

 

TOGETHER IN ACTION – 2016

Dziękujemy za złożone dotychczas ofiary w wysokości $25,401.00 na cele charytatywne diecezji Calgary. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church z dopisem w memo: TOGETHER IN ACTION. W dalszym ciągu serdecznie prosimy o ofiary na ten cel !

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Przez najbliższy tydzień od 17 do 24 lipca Rodzina Ryszarda Ćwik będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Od 24 do 31 lipca Rodzina Danuty i Ryszarda Wójcik będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

Zawiadamiamy, że nie ma rodzin zapisanych na miesiąc sierpień, i pozostałe miesiące roku. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

SPOTKANIE MODLITEWNE GRUPY ŚW. OJCA PIO

Zapraszamy grupę modlitewną na Mszę św. i nabożeństwo w sobotę 23 lipca na godz. 18:00. Prosimy o odebranie miesięcznika „Głos Ojca Pio” w biurze parafialnym.

PARKING PARAFIALNY

Zawiadamiamy studentów, którzy będą ponawiać pozwolenie na parking, że w tym roku będzie pobierana opłata roczna w wysokości $ 100.00. Pozwolenie jest tylko wydawane dla osób, którzy należą do naszej parafii i systematycznie uczęszczają na Mszę św. Pieniądze przeznaczone będą o zadbanie naszego parkingu i terenu Kościoła.

BIURO PARAFIALNE PODCZAD WAKACJI

Zawiadamiamy, że biuro podczas wakacji będzie czynne trzy razy w tygodniu we wtorki, środy i czwartki od 9:00 do 13:00.

MSZE ŚW. PORANNE PODCZAS WAKACJI

Przez okres wakacji nie będzie sprawowanych Mszy św. porannych w piątki i soboty. Tylko w pierwszy piątek 5 sierpnia poranna Msza św, a po porannej Mszy św. będzie sprawowana całodniowa Adoracja do Najświętszego Sakramentu. Przez okres wakacji nie będzie odwiedzin chorych i starszych z naszej parafii.

WYJAZDY NA WAKACJE

Wielu naszych parafian udaje się na wakacje i odwiedziny rodzin w Polsce i innych krajach. Na drogę pokoju i pomyślności niech was kieruje wszechmogący Bóg, a Rafał Archanioł niech towarzyszy wam w drodze. Wakacje niech będą dla wszystkich błogosławionym czasem duchowego odrodzenia.

Z KARTY ŻAŁOBNEJ

W niedzielę 3 lipca odszedł do wieczności ś.p. Zygmunt Kozioł w wieku 90 lat. Pogrzeb ś.p. Zygmunta odbył się w naszym Kościele w piątek 8 lipca. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a śp. Zygmunta polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

W poniedziałek 4 lipca odeszła do wieczności ś.p. Leokadia Kaczan w wieku 85 lat. Pogrzeb ś.p. Leokadi odbył się w naszym Kościele w piątek 8 lipca. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a śp. Leokadię polecamy Miłosierdziu Bożemu.

 

We wtorek 12 lipca odeszła do wieczności ś.p. Jadwiga Ćwik w wieku 49 lat. Pogrzeb ś.p. Jadwigi odbył się w naszym Kościele w sobotę 16 lipca. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a śp. Jadwigę polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

PODZIĘKOWANIE PO POGRZEBIE

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatniej drodze naszego taty św. Zygmunta Kozioł. Córki: Teresa i Barbara oraz syn Leszek pragną wyrazić ogromną wdzięczność oraz prosić o modlitwę w intencji śp. Zygmunta Kozioł

 

ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Sala Parafialna ( godz.10:00 -14:00 )

Niedziela, 28 sierpnia

Opłata za jedno dziecko –               $390.00

Opłata za dwoje dzieci   –               $490.00

Opłata za troje i więcej dzieci –     $550.00

Depozyt za dyżur –                           $ 80.00

Po 28 sierpnia, 2016 roku opłata za szkołę wzrasta o $50.00.

PASTORAL CARE TEAM

Parafia M.B.K.P zaprasza wszystkich parafian w miarę czasu i z otwartym sercem do modlitw za życie przed kliniką aborcyjną w Calgary, 2431 – 5 Ave N.W. Dyżur naszej parafii jest w każdy piątek od godz. 9:00 do 10:00am.  Afisze przeciwaborcyjne są dostępne w szatni przy wejsciu do Sali Parafialnej.

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

 

WORLD YOUTH DAY

We will be celebrating World Youth Day at Home at the One Rock Festival this summer The One Rock Festival of Faith is now on its 7th year and is happening on August 12-14, 2016 at the Redwood Meadows Fair Grounds near Bragg Creek. It is an annual festival of faith for youth, young adults, and their families hosted by the Diocese of Calgary, and supported by the dioceses of Alberta and NWT. To volunteer and for more information, visit: www.onerock.ca

         OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

WAKACJE W B.C

Można wynająć na dowolny okres pół domu. Dom całkowicie wyposażony, piękna okolica blisko jeziora Kootenay Lake z plażą w Twin Bay. Można ze sobą zabrać psa. Inf: 403-540-7736 (11x)

PRACA

Potrzebne kobiety do sprzątania domów. Dobre warunki i wynagrodzenie. Przejazdy między domami wliczone w czas pracy. Stawka początkowa od $14.50 do $15.00 w zależności od doświadczenia. Pozwolenie na pracę konieczne. Tel: 403-803-1747 (2x)

WYNAJMĘ APARTAMENT

Apartament 73 m2, 3 pokoje, loggia, schowek. Widok na park. Na terenie ogrodzonego budynku windy, basen, siłownia, korty tenisowe, pralnia, pokój spotkań, sala imprezowa, przydzielony parking. Koło domu przystanki tranzytu. Lokalizacja:  Calgary – Dalhousie NW.  Tel: 403-680-5480.(1x)

GRUPA „NADZIEJA”

Jeśli uważasz, że masz problem z nadużywaniem alkoholu, nie jesteś odosobniony. W każdy czwartek o godz. 19:30 odbywają się spotkania dla kobiet i mężczyzn w salce przy Kościele St. Joseph 640 – 19 Ave NW. Serdecznie zapraszamy. (6x)

DO WYNAJĘCIA

Szukam apartamentu lub basementu do wynajęcia dla jednej osoby. Tel: 403-277-2222 (1x)

POSZUKUJĘ PRACY Podejmę pracę przy sprzątaniu domów, apartamentów lub biur. Proszę o kontakt z Barbarą 403-700-3928 (1x)

POSZUKUJĘ DOMU DO WYNAJĘCIA

Matka z dwojga dorosłymi córkami poszukuje domu do wynajęcia . Dom z miejscem dla psów, oraz nawet z możliwością rent to Own lub kupna . Telefon 250-307-0664 (2x)

SUITE DO WYNAJĘCIA W WEST KELOWNA Na okres wakacji wynajmę Suite z dwoma sypialniami ( Queen i King łóżka) z kuchnią, z łazienką i z osobnym wejściem. Blisko plaży (blisko mostu). Bez śniadania. Opłata za noc $ 70.00. Kontakt Elżbieta 1-778-755-1320 (2x)

PRACA

Potrzebne są panie do sprzątania. W sprawie informacji proszę dzwonić pod telefon 403-663-9886. Zostawiać wiadomość można po polsku lub angielsku. (6x)

ŚDM: ZA 4 DNI ZACZYNAJĄ SIĘ DNI W DIECEZJACH

Dni w Diecezji, które są pierwszym etapem Światowych Dni Młodzieży, w których na terenie całej Polski uczestniczyć będzie około 115 tys. młodych katolików z całego świata. Dni rozpoczną się w środę, 20 lipca i potrwają do niedzieli, 24 lipca. Dopiero po tygodniu w diecezjach (w poniedziałek, 25 lipca) uczestnicy pojadą do Krakowa, gdzie z papieżem Franciszkiem będą uczestnikami wydarzeń centralnych 31. Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Zgodnie z formułą zaproponowaną w 1997 roku przez organizatorów 12. ŚDM w Paryżu, Dni w Diecezjach odbywają się na terenie wszystkich diecezji kraju, w którym organizowane są Światowe Dni Młodzieży, z wyłączeniem miejsca organizacji wydarzeń centralnych ŚDM. W tym roku młodzi odwiedzą 42 diecezje terytorialne, w tym dwie greckokatolickie. Specjalny program Dni w Diecezji przygotowuje również Ordynariat Polowy. Jest to czas odkrywania przez gości z zagranicy bogactwa Kościoła i kraju do którego przyjeżdżają, ale także okazja do międzynarodowej integracji, której owocem, mają być trwałe relacje, jakie młodzi z całego świata zawiążą przy okazji wspólnych spotkań, modlitewnych czuwań, wycieczek, a przede wszystkim noclegów w domach konkretnych rodzin. Pielgrzymi poznają w tym czasie historię i kulturę kraju-gospodarza oraz życie wspólnoty Kościoła lokalnego. Dlatego Dni w Diecezjach wypełniają wycieczki, zabawy i zaangażowania w społeczne projekty przygotowane przez organizatorów. Plan, według którego przebiegają spotkania w czasie tego tygodnia, w każdej diecezji jest odmienny i zależny od jej specyfiki. Jednak w każdym z miejsc uczestnicy wezmą udział w wydarzeniach centralnych, gdzie punktem kulminacyjnym będzie Msza święta odprawiona przez ordynariuszy poszczególnych diecezji.