14 -21 sierpnia, 2016

14 -21 sierpnia, 2016

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 13 sierpnia – Dzień powszedni

18:00 – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla Joanny w dniu Urodzin

18:00 – + Tadeusz Piotrowski                         – żona i dzieci

Niedziela, 14 sierpnia

8:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla AnnyMay                                                                   – babcia

9:30 – O Boże błogosławieństwo dla Dominiki i Jana w 7 rocznicę Sakramentu małżeństwa oraz błogosławieństwa dla całej rodziny

11:00 – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże dla Bartosza w dniu Urodzin

12:30 – Dzień Wojska Polskiego               – SPK koło # 18

19:00 – ++Wanda Grymek (20 rocz) i zmarli z rodziny Grymek

Poniedziałek, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

19:00 – Dziękczynna z prośbą o dalsze błogosławieństwo dla Joanny i Dawida z okazji rocz. ślubu

Wtorek, 16 sierpnia – Dzień powszedni

19:00 – ++ Jacek i Bartek Machula i zmarli z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące

Środa, 17 sierpniaWspomnienie św. Jacka, Prezbitera        

19:00 – ++ Tadeusz Piotrowski i zmarli z rodziny        – rodzina

Czwartek, 18 sierpnia – Dzień powszedni

19:00 – + Józefę Łotysz

Piątek, 19 sierpnia – Dzień powszedni

19:00 – + Józef Bedryło

Sobota, 20 sierpnia – Wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła

18:00 – + Piotr Waissman            – żona

LEKTORZY – 13-14 sierpnia

18:00 – M. Edgar, A. Wojciechowska, M. Edgar

8:00 – P. Adamski, M. Iskra, P. Adamski

9:30 – M. Kaczan, A. Rudzińska, M. Kaczan

11:00 – M. Michalewicz, S. Teresa, L. Pietras

12:30 – W. Potocka, A. Zyro, A. Gurgul

19:00 – A. Mazur, S. Salome, J. Pietrzak

 

Niedziela, 21 sierpnia

8:00 – ++ Stanisław Turski i zmarli z rodziny   – dzieci

9:30 – Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Marka, Andrzeja, Krzysztofa i Natali

11:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Juli, Natali i Emilki z rodzicami

12:30 – + Krystyna                                                 – przyjaciele

19:00 – + Michał Skaliński (10 rocz)               – przyjaciele

Poniedziałek, 22 sierpnia – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej

19:00 – + Eugenia Darczewska

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Marianny z okazji Urodzin

Wtorek, 23 sierpnia – Dzień powszedni

19:00 – ++ Zbigniew i Janina Opałka

Środa, 24 sierpnia – Święto św. Bartłomieja, Apostoła

19:00 – ++ Marianna, Jan i Włodzimierz Czepuryk         – Stasia

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Anny i Krzysztofa

Czwartek, 25 sierpnia – Dzień powszedni

19:00 – + Maria Glawdel i zmarli z rodziny

Piątek, 26 sierpnia – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

19:00 – + Władysław Letki (12 rocz)       – córka z rodziną

Sobota, 27 sierpnia – Wspomnienie św. Moniki

18:00 – ++ Wacław, Stefania i Stanisław Baranowski

Niedziela, 28 sierpnia

8:00 – O Boże błogosławieństwo dla Dariusza i Marii w 23 rocz. Sakramentu małżeństwa

9:30 – ++ Za zmarłych z rodziny Meier, Miś, Nycz i Gończ

11:00 – ++ Ksawera i Władysław Dąbrowski i zmarli z rodziny

12:30 – ++ Henryka i Teodor Olkowscy       – syn z rodziną

19:00 – ++ Maria i Bogdan Mikołajczyk      – syn, synowa i wnuczka Ania

 

LEKTORZY – 20-21 sierpnia

18:00 – M. Domaradzki, S. Teresa, M. Domaradzki

8:00 – M. Pepłowski, M. Sobczak, O. Pepłowski

9:30 – R. Przybylski, M. Kulaga, R. Przybylski

11:00 – A. Mazur, M. Iskra, J. Boguslawska

12:30 – W. Potocka, A. Zyro, J. Pietrzak

19:00 – P. Adamski, S. Salome, P. Adamski

 

KOLEKTA z 31 lipca i 7 sierpnia $ 8,259.00

Serdecznie dziękujemy za ofiary – Bóg zapłać

 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

14 sierpnia, 2016

Jr 38,4-6.8-10; Hbr 12,1-4; Łk 12,49-53

Ref: Panie, mój Boże, pośpiesz mi z pomocą

Jednym z najboleśniejszych cierpień, jakim płaci się za przylgnięcie do Jezusa, bywa wrogość najdroższych nam osób: rodziców, rodzeństwa, dzieci, męża, żony, krewnych. W chwili, gdy postanowimy wybrać Jezusa na swojego osobistego Pana, lub oddamy Mu nasze życie, najczęściej zaczyna się fala ironii, złości, osądów, dokuczliwości, a nawet zagrożenia życia. Bez podziału nie ma dojrzewania. Przypomnijmy sobie, jak powstaje człowiek. Po zapłodnieniu zarodek zagnieżdża się w macicy. Zygota dzieli się nieprzerwanie w procesie bruzdkowania, tak, że po 30 godzinach istnieją już dwie pierwsze komórki, po 50 godzinach są już 4, a po 70 godzinach jest już 8 komórek. Życie tworzy się przez dzielenie, a nie przez pochłanianie komórek! Nie da się pogodzić dwóch światów. Ciągle kontynuuje się ten rozdział, który wtedy – u zarania – nastąpił. Gdy tylko spotykam ludzi, którzy chcą mnie na nowo wchłonąć w świat naturalnych relacji, stworzyć mi zastępczą rodzinę i uczynić mnie prywatnym księdzem na każde życzenie, dochodzi do rozdziału. Nawet osoby, którym starałem się przybliżyć Jezusa, starały się niekiedy odwieść mnie od Niego. Zdaję sobie sprawę, że jestem jak koryto rzeki, przez które ma tylko przepływać fala ludzi. Jeśli ktoś będzie chciał się na mnie zatrzymać, tak jak to się dzieje w małżeństwie lub zwykłej ludzkiej miłości, nastąpi zatamowanie i robi się błoto. Jeremiasz wolał siedzieć w błocie cysterny niż w błocie moralnym, schlebiając Sede-cjaszowi. Człowiek Du-cha Świętego nie jest od spełniania ludzkich oczekiwań, ale od głoszenia prawdy o królestwie Boga i Jego przebaczeniu. Jeśli ktoś naprawdę poddaje swoją duszę Duchowi Świętemu, jest jak wiatr – wieje, kędy chce, przychodzi i odchodzi. Pochyla drzewa, oczyszcza je z zeschłych liści pozorów i zakłamań, zrzuca zgniłe owoce grzechów, ożywia i wieje dalej. Wiatr jest tylko przez chwilę przy każdym drzewie. Gdyby zamieszkał w drzewie, przestałby być wiatrem. Ogień, który się nie roznosi, gaśnie. Niektórzy się dziwią, że tak rzadko odwiedzam mój rodzinny dom i moją matkę. Ktoś, kto ciągle wraca do dzieciństwa, nigdy nie dojrzeje! Ktoś, kto ciągle jest synem, nigdy nie stanie się ojcem. Zdarza się coraz częściej, że słyszę płacz żon, które doznają rozłamu w domu tylko z tego powodu, że ich mąż każdego dnia telefonuje do swojej mamy albo nazbyt często ją odwiedza. Nie może dojrzeć do roli ojca i męża, bo ciągle sobie przedłuża dzieciństwo i gdy ma się zmierzyć z małżeńskimi trudnościami, ucieka pod fartuch opieki mamusi. Jezus nie zamieszkał w Betanii, choć miło Mu zapewne było odwiedzić Marię, Martę i Łazarza. W Nazarecie nie przyjęto Go jako Mesjasza, bo znano Go jako kuzyna! Nie uzależnił od siebie ani Piotra, ani Jana. Pokazał się Magdalenie po zmartwychwstaniu, ale jej też powiedział: „Noli me tangere!” (nie zatrzymuj mnie).

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

21 sierpnia, 2016

Iz 66,18–21 ; Hbr 12,5–7.11–13; Łk 13,22–30

Ref: Całemu światu głoście Ewangelię.

Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: Panie, otwórz nam. Drzwi dla jednych zamknięte, dla innych są otwarte. I to jest niepokojące. Przecież chodzi o drzwi do domu Ojca, gdzie Jezus poszedł nam przygotować miejsce (J 14,2). Niepokojąca jest też wymiana zdań pomiędzy Panem i ludźmi stojącymi za zamkniętymi drzwiami. Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, na ulicach naszych nauczałeś. Odpowiedź jest twarda: Odstąpcie ode Mnie wszyscy dopuszczający się niesprawiedliwości! I to jest jedyny warunek – sprawiedliwość. Wobec Boga nieważne jest pochodzenie: Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym – byle tylko byli ludźmi sprawiedliwymi. Wieki wcześniej prorok Izajasz mówił o tym samym: Z wszelkich narodów przyprowadzą w ofierze dla Pana wszystkich waszych braci… Nie rasa, nie religia – choć na pewno wiara. I sprawiedliwość – czyste ręce i czyste serce. Jak z każdym wyzwaniem, tak i tu miewamy trudności. Chcielibyśmy zawłaszczyć Jezusa i Jego Ewangelię. Kto? My, chrześcijanie. Obietnicę zbawienia, obietnicę otwartych drzwi do domu Ojca gotowiśmy odnosić tylko do siebie. „My, chrześcijanie”, albo skrajnie „my, katolicy”. Pewność zbawienia gotowiśmy zamienić w lekceważenie bądź pogardę wierzących inaczej lub niewierzących. Bywa też, że gorliwi w wyznawaniu wiary podejrzliwie patrzymy na mniej gorliwych albo zgoła niepraktykujących. Nie, Jezus nie chce nas odwieść ani od gorliwości, ani od wyznawanej wiary, ani od przyznawania się do imienia chrześcijan. Chce powiedzieć, że to wszystko samo przez się nie wystarczy. To zbyt mało powiedzieć: Chodziłem na Msze i pielgrzymki, składałem ofiary. Należałem do grona ministrantów. Dobrze, że to wszystko czynimy. Ale Jezus dziś rzuca nam większe wyzwanie. Jakie? Gdyby odpowiedź była prosta i łatwa, nie byłoby tylu błędów i pomyłek zarówno w życiu każdego z nas, jak i w historii Kościoła. Trzeba zatem zapytać: Co jest najważniejsze? To pytanie padło już dwa tysiące lat temu (Mt 22,36). Pamiętamy odpowiedź: Miłość Boga i bliźniego. Nie ma miłości bez sprawiedliwości, a więc bez szanowania wolności i praw drugiej osoby. I bez stosowania się do prawa – przede wszystkim prawa Dekalogu. Miłość jest radością z istnienia i obecności drugiej osoby. Zatem radość na widok każdego człowieka. I troska o niego. Także radość promieniująca z wiary i modlitwy, z posłuszeństwa przykazaniom. To wszystko wymaga wytrwałości. Stąd zachęta Apostoła z drugiego czytania: Wyprostujcie opadłe ręce i osłabłe kolana! Proste czyńcie ślady nogami, aby kto chromy nie zbłądził!

 

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

MIESIĄC SIERPIEŃ

W tych dniach naszą modlitwą i pamięcią towarzyszymy licznym pielgrzymom do wielu sanktuariów i miejsc pielgrzymkowych. Niech bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt maryjnych umocni również naszą nadzieję i da nam ducha wytrwałości i mocy

14 SIERPNIA – ŚW. MAKSYMILIANA KOLBE (1894-1941).

Franciszkanin, oddał życie za współwięźnia w Oświęcimiu. Beatyfikowany przez papieża Pawła VI, a Jan Paweł II zaliczył go w poczet świętych Kościoła, jako „męczennika miłości”.

15 SIERPNIA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP.

Wniebowzięcie jest uwieńczeniem wszystkich uroczystości maryjnych roku kościelnego. Stanowi dopełnienie tego wszystkiego, co Kościół od najdawniejszych czasów rozpoznawał i czcił w Osobie i życiu Maryi. Jest synowskim uściskiem Matki, która jak kiedyś swojego Syna, tak dzisiaj Jego Kościół, ma stale w swoich ramionach. W dzisiejszą uroczystość Kościół przypomina nam dogmat wiary katolickiej, ogłoszony w 1950 roku przez papieża Piusa XII, wielkiego czciciela Matki Bożej, który głosi, że „Maryja, Niepokalana Matka Boga, dopełniwszy biegu ziemskiego życia, została z ciałem i duszą wzięta do chwały niebieskiej”. W tym samym roku dodano do Litanii Loretańskiej wezwanie „Królowo wniebowzięta”.Święto dzisiejsze przypada w momencie, gdy dojrzały zboża, rolnicy kończą żniwo, a na łąkach ponownie kwitną trawy i zioła. Wielki trud polskiego rolnika przynosi plon, a w rękach naszych dziś wieńce złocistych kłosów, polnych ziół i owoców do poświęcenia. Błogosławiony owoc ziemi i pracy rąk ludzkich przyniesiony dziś w darze naszemu Stwórcy na podziękowanie. Zanim ten owoc dojrzał, potrzeba było wspaniałego nasienia – daru Stwórcy, darów matki ziemi, dogodnych warunków dla wzrostu, słońca i wilgoci, oraz ludzkiego trudu. Wszelkie dobre rośliny i zboża rosną powoli, wymagają szczególnej opieki i troski, narażone są na złe wpływy otocznie, niespodzianki środowiska i klimatu. Zło zaś jak chwast rośnie szybko i stara się zagłuszyć, zniszczyć swą obecnością. Kiedy patrzymy na przyniesione tutaj ziele, kwiaty, zioła i zboże – widzimy ich pełną dojrzałość, przydatność do naszego doczesnego życia, jako wypracowany z trudem chleb, potrawy, lekarstwa.

W Uroczystość Wniebowzięcia Kościół błogosławi zioła, kwiaty, owoce i warzywa (stąd to święto znane jest pod nazwą Matki Boskiej Zielnej). Są one symbolem duchowej dojrzałości Maryi i pełni łask, którymi ubogacił ją Bóg.

W naszym kościele poświęcenie podczas Mszy św. o godz 19:00 w poniedziałek 15 sierpnia.

 

22 SIERPNIA – MARYI KRÓLOWEJ PATRONKI KOŚCIOŁA – ŚWIĘTO PATRONALNE.

Zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy św. o godz. 19:00

26 SIERPNIA – NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej i Msza św. o godzinie 19:00.

Wśród bardzo licznych w Polsce sanktuariów Jasna Góra ma swoje pierwsze i uprzywilejowane miejsce. Rocznie nawiedza ją od miliona do dwóch milionów pielgrzymów. Przybywają, by modlić się przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, słynącym wieloma łaskami i na trwałe wpisanym w dzieje Polski. Pierwszym i najdawniejszym dokumentem, informującym o cudownym obrazie, jest łaciński rękopis, który znajduje się w archiwum klasztoru: Translatio tabulae Beatae Mariae Virginis quam Sanctus Lucas depinxit propriis manibus (Przeniesienie obrazu Błogosławionej Maryi Dziewicy, który własnymi rękami wymalował św. Łukasz). W rękopisie tym czytamy: Autorem obrazu jest św. Łukasz Ewangelista. Na prośbę wiernych wymalował wizerunek Maryi z Dzieciątkiem na blacie stołu, przy którym siadywała. Cesarz Konstantyn kazał przenieść obraz z Jerozolimy do Konstantynopola i umieścić w świątyni. Tam obraz zasłynął cudami. Urzeczony cudownym obrazem książę ruski Lew, pozostający w służbie cesarza, uprosił Konstantyna o darowanie mu obrazu, który też przeniósł do swojego księstwa i kazał go bogato ozdobić. Obraz znowu zasłynął cudami. W czasie wojny prowadzonej na Rusi przez Ludwika Węgierskiego obraz ukryto w zamku bełskim. Po poddaniu się zamku Ludwikowi, namiestnik króla, książę Władysław Opolczyk zajął obraz. W czasie oblegania zamku przez Litwinów i Tatarów strzała wpadła do zamku i ugodziła w prawą stronę wizerunku. Wtedy nieprzyjaciół otoczyła mgła, która przeraziła wrogów. Książę wypadł na nich z wojskiem i ich rozgromił. Kiedy chciał wywieźć obraz do swojego księstwa, mimo dużej liczby koni obraz nie ruszał z miejsca. Wtedy książę uczynił ślub, że wystawi kościół i klasztor tam, gdzie umieści obraz. Wtedy konie lekko ruszyły i zawiozły obraz na Jasną Górę. Tam umieścił go w kaplicy kościoła, gdzie obraz ponownie zajaśniał cudami.

MSZE ŚW W PONIEDZIAŁKI

Zawiadamiamy wszystkich parafian, że począwszy od 12 września Msze św. w poniedziałki będą odprawiane o godz. 7:30 rano. Natomiast nie będzie Mszy św. wieczornych. Aby dać możliwość tym, którzy pracują, i chcieliby uczęszczać we Mszy św. porannej przed rozpoczęciem pracy.

TOGETHER IN ACTION – 2016

Dziękujemy za złożone dotychczas ofiary w wysokości $25,861.00 na cele charytatywne diecezji Calgary. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church z dopisem w memo: TOGETHER IN ACTION. W dalszym ciągu serdecznie prosimy o ofiary na ten cel !

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

Przez najbliższy tydzień od 14 do 21 sierpnia Rodzina Barbary Lindner będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Od 21 do 28 sierpnia Rodzina Teresy Orłowskiej będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

 

PARKING PARAFIALNY

Zawiadamiamy studentów, którzy będą ponawiać pozwolenie na parking, że w tym roku będzie pobierana opłata roczna w wysokości $ 100.00. Pozwolenie jest tylko wydawane dla osób, którzy należą do naszej parafii i systematycznie uczęszczają na Mszę św. Pieniądze przeznaczone będą o zadbanie naszego parkingu i terenu Kościoła.

 

ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Sala Parafialna ( godz.10:00 -14:00 )

Niedziela, 28 sierpnia

Opłata za jedno dziecko –               $390.00

Opłata za dwoje dzieci   –               $490.00

Opłata za troje i więcej dzieci –     $550.00

Depozyt za dyżur –                           $ 80.00

Po 28 sierpnia, 2016 roku opłata za szkołę wzrasta o $50.00.

Zajęcia w Szkole Polskiej rozpoczynają się:

Piątek, 9 września, godz.17:30 – kl. 7 -12

Sobota, 10 września, godz.9:45 – kl. 0 – 6

 

„POŻEGNANIE LATA” Z ZESPOŁEM MAZOWIA

Zapraszamy serdecznie na zabawę taneczną 24 września w Sali parafialnej. Najlepsze przeboje będzie grał DJ. Mirek Syp. Bilety do nabycia w sklepach polonijnych: Polcan, Old Fashion Meat & Deli, Jan’s Meat & Deli i Krakovia. Kontakt w sprawie rezerwacji 403-540-5794

PASTORAL CARE TEAM

Parafia M.B.K.P zaprasza wszystkich parafian w miarę czasu i z otwartym sercem do modlitw za życie przed kliniką aborcyjną w Calgary, 2431 – 5 Ave N.W. Dyżur naszej parafii jest w każdy piątek od godz. 9:00 do 10:00am. Afisze przeciwaborcyjne są dostępne w szatni przy wejsciu do Sali Parafialnej.

 

PODZIĘKOWANIE PO POGRZEBIE

Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w ostatniej drodze mojej żony św. Jadwigi Ewy Ćwik. Mąż Ryszard, córka Nicole i syn Thomas pragną wyrazić ogromną wdzięczność oraz prosić o modlitwę w intencji śp. Jadwigi Ewy Ćwik

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

GRIEF SHARE  PROGRAM AT  ST. MICHAEL CATHOLIC  COMMUNITY

Have you lost a loved one recently? Or do  you know someone who does? The grief support ministry  invites  individuals who have experienced loss of loved ones, and would like to participate in a Grief Share Program for  2 hours every Tuesday evening for 8 weeks. This program consists of a video seminar (Christian based with personal stories from Christian experts who had experienced grief); group support discussions with facilitators and personal workbook.  This program will start on September 6 -October  25 2016 Free will giving/ $10 charge for the booklet. For registration-contact  Parish Office : 403-249.0423

         OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

PRACA Poszukujemy opiekunkę do rocznej dziewczynki w okolicy Aspen Woods SW od poniedziałku do piątku (7:30 do 4:30).  Zainteresowane osoby proszę się zgłosić Tel:403-837-0523.(5x)

WAKACJE W B.C Można wynająć na dowolny okres pół domu. Dom całkowicie wyposażony, piękna okolica blisko jeziora Kootenay Lake z plażą w Twin Bay. Można ze sobą zabrać psa. Inf: 403-540-7736 (10x)

PRACA Potrzebne kobiety do sprzątania domów. Dobre warunki i wynagrodzenie. Przejazdy między domami wliczone w czas pracy. Stawka początkowa od $14.50 do $15.00 w zależności od doświadczenia. Pozwolenie na pracę konieczne. Tel: 403-803-1747 (1x)

GRUPA „NADZIEJA” Jeśli uważasz, że masz problem z nadużywaniem alkoholu, nie jesteś odosobniony. W każdy czwartek o godz. 19:30 odbywają się spotkania dla kobiet i mężczyzn w salce przy Kościele St. Joseph 640 – 19 Ave NW. Serdecznie zapraszamy. (6x)

POKÓJ DO WYNAJĘCIA Wynajmę jeden pokój od zaraz dla mężczyzny w centrum miasta blisko LRT. Opłata $ 500.00. Tel:403-863-6666 (2x)

POSZUKUJĘ DOMU DO WYNAJĘCIA Matka z dwojga dorosłymi córkami poszukuje domu do wynajęcia . Dom z miejscem dla psów, oraz nawet z możliwością rent to own lub kupna . Telefon 250-307-0664 (1x)

SUITE DO WYNAJĘCIA W WEST KELOWNA

Na okres wakacji wynajmę Suite z dwoma sypialniami ( Queen i King łóżka) z kuchnią, z łazienką i z osobnym wejściem. Blisko plaży (blisko mostu). Bez śniadania. Opłata za noc $ 70.00. Kontakt Elżbieta 1-778-755-1320 (1x)

PRACA Poszukuję opiekunki dla rocznej dziewczynki na 5 dni w tygodniu. Dzielnica Mountview. Tel: 403-471-8212. (4x)

PRACA Szukam mężczyzn do pomocy przy przeprowadzce od 15 do 20 sierpnia. Praca płatna. Nie wymagane pozwolenie o pracę w Kanadzie. Proszę o text message na tel: 403-863-6666 (1x)