2 października, 2016r.

2 października, 2016r.

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 1 października – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła
18:00 – W intencji Ojczyzny, Radio Maryja i TV Trwam
18:00 – + Alicja Rudy

Niedziela, 2 października
8:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Rudziński i Okrasiński
9:30 – O Boże błogosławieństwo z okazji Urodzin dla Tedeusza                                                                      – mama
11:00 – + Teresa Skóra                                                   – mąż
12:30 – + Katarzyna Wardzała (4 rocz)       – syn z rodziną
19:00 – + Stanisław Śniadała (1 rocz)

Poniedziałek, 3 października – Dzień powszedni
19:00 – O Boże błogosławieństwo dla córek Joanny i Isabell w powodzeniu w pracy i w szkole
19:00 – O łaskę nawrócenia dla córki i żony

Wtorek, 4 października – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
19:00 – ++ Aniela i Alfons Kohnke
19:00 – ++ Józef i Cecylia Zelazowski     – córka z rodziną

Środa, 5 października – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy 
19:00 – O światło ducha św. i łaskę wiary dla Piotra i Alicji                                                                         – dziadek
19:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Rafała w dniu Urodzin

Czwartek, 6 października – Dzień powszedni
19:00 –  + Stanisław Staniaszek
– syn z żoną, wnuki i prawnuki
19:00 – ++ Małgorzata i Henryk Wojtaszek

Piątek, 7 października – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
9:00 – ++ Barbara i Ludwik Bajan oraz Duglas Ross
19:00 – ++ Władysław i Maria Gurgul

Sobota, 8 października – Dzień powszedni
8:30 – ++ Kazimiera i Józef Cierpiał i Janina i Henryk Odrzygoźdź
18:00 – ++ Stanisław Tłustochowicz i zmarli z rodziny                                                                          – córka
Niedziela, 9 października
8:00 – ++ Grażyna Lisińska i zmarli z rodziny
9:30 – ++ Halina i Władysław Karpiński
11:00 – O nawrócenie i pojednanie w rodzinie
12:30 – ++ Eugenia(Anna) i Cezary Surwiło      – Teresa
19:00 – + Maria Sarzyńska (2 rocz)            – syn z żoną
XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ha 1,2-3;2,2-4; 2 Tm 1,6-8.13-14; Łk 17,5-10

Ref: Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie
Apostołowie byli ludźmi wierzącymi, ale w bliskim kontakcie z Chrystusem, po pewnym czasie, doszli do wniosku, że ich wiara jest bardzo mała. Dlatego przyszli do Mistrza i prosili: „Przymnóż nam wiary”. Wiedzieli, że wiara to fundament, i jeśli on będzie za słaby, o realizacji trudnych wymagań ewangelicznych w ogóle nie ma mowy. „Panie, przymnóż nam wiary”. W tej modlitwie Apostołów jest zawarta mądrość. Oni bowiem zaczęli odkrywać, co może dać Bóg, chcąc uszczęśliwić człowieka. Nie prosili o zdrowie, o przedłużenie życia, prosili o wiarę. Chciałbym zwrócić uwagę na dwa pojęcia wiary, z którymi mamy do czynienia, a które nie zawsze są ustawione we właściwej harmonii. Mamy do czynienia z wiarą dziecka, które pamięta, że ojciec czy matka jest blisko. Rodzice troszczą się o wszystko. Dziecko wie, że ile razy będzie potrzebowało wsparcia, tyle razy może się zwrócić do swego ojca czy matki. Im bardziej dziecko kocha rodziców, tym usilniej zabiega o to, aby przebywało blisko. W naszym podejściu do wiary często odnajdujemy tę postawę dziecka. To my budujemy nasze domy, nasz świat, pamiętając, że Bóg na nas patrzy. Kiedy się nam wszystko wali, gdy jesteśmy tym wszystkim przygnieceni, wtedy krzyczymy: Ratuj! I wówczas Bóg interweniuje. To jest nasz świat, a Bóg obok nas. Jeżeli Bóg zniknie, to czujemy się nieszczęśliwi. Jeżeli człowiek traci świadomość spoczywającego na nim wzroku Boga, gubi się w swojej samotności, zostaje bowiem ze swoimi „klockami”, które go ani nie uszczęśliwiają, ani nie mogą otworzyć przed nim perspektywy jakiejś nadziei. Jeżeli nasza wiara się rozwija, to zmierza ona do współpracy z Bogiem. Wielkość wiary poznajemy po wielkości dzieł, które podejmujemy. Człowiek, który współpracuje z Bogiem, dokonuje dzieł większych aniżeli te, na jakie go stać. On sam zdaje sobie sprawę z tego, że gdyby został sam, to absolutnie tego nie potrafiłby uczynić. Jeżeli może cieszyć się owocami swego trudu, to tylko i wyłącznie dlatego że nie jest sam, że współpracuje z Bogiem. Na tym poziomie wiary nie ma już możliwości tracenia z oczu Boga, jak nie ma możliwości zapomnienia o tym, z kim niosę ciężką belkę. To jest świadomość współpracy. Cokolwiek podejmuję, nie podejmuję sam, Bóg dźwiga z drugiej strony. Gdyby On upuścił dźwigany ciężar, to ja momentalnie zostanę nim przywalony, bo sam nie potrafię go udźwignąć. Tu nie chodzi o świadomość wzrokowego kontaktu, lecz o świadomość bardzo bliskiej współpracy. Wołajmy dziś wspólnie z Apostołami: „Panie, przymnóż nam wiary”. Daj nam odkryć szczęście ścisłej współpracy z Bogiem.

LEKTORZY – 1-2 października
18:00 – J. Bogusławska, S. Teresa, J.Bogusławska
8:00 – P. Adamski, M. Sobczak, A. Rudzińska
9:30 – M. Podgórny, S. Zacharia, P. Podgórny
11:00 – M. Sapielak, Laetare, O. Pietras
12:30 – M. Domaradzki, O. Zyro, E. Kiegler
19:00 – M. Edgar, A. Wojciechowska, M. Edgar

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

„STUDY DAYS” KSIĘŻY DIECEZJI CALGARY
W dniach od 3 – 6 października (poniedziałek – czwartek) Ks. Proboszcz i Ks. Wikariusz wezmą udział w dorocznym szkoleniu dla kapłanów w Banff. Na mocy zarządzenia Biskupa Henry’ego „Study Days” są obowiązkowe dla wszystkich księży posługujących na terenie diecezji Calgary. W tym czasie 3 – 6 X (pon. – czw.) nie będzie Mszy św. w naszym kościele. Przyjęte intencje będą odprawione przez naszych księży podczas zjazdu w Banff. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać w godzinach urzędowania biura parafialnego od 9:00 am – 1:00 pm.
NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które będą codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 19:00. Kult Matki Najświętszej i powierzanie naszych próśb przez Jej wstawiennictwo jest pewną drogą do Boga i zbawienia.
RÓŻANIEC DLA DZIECI

Zapraszamy  dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdą środę  października  przed Mszą św. o godz. 18:30
PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA 

W pierwszy piątek miesiąca 7 października po porannej Mszy św. od godz. 9:30 rozpocznie się całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, która będzie trwać do godziny 18:30.  Prosimy wszystkich, którzy chcą modlić się w tym dniu o zapisanie się do zeszytu, aby nieustannie były osoby czuwające w kościele. Również w pierwszy piątek z posługą sakramentalną odwiedzamy chorych i starszych parafian.
PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA

W pierwszą sobotę miesiąca 8 października zapraszamy przed Mszą św. na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:15, w czasie której modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę, szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej i Koła Rodziny Radia Maryja.
ZMIANA ROZKŁADU MSZY ŚWIĘTYCH
W przyszłości jest planowana zmiana rozkładu Mszy świętych w naszej parafii. W niedziele Msze święte przed południem będą odprawiane co dwie godziny, natomiast w jeden dzień w tygodniu (pon. lub wt.) Eucharystia będzie sprawowana rano o godz. 7:30 am. zamiast wieczorem. Wszelkie szczegóły zostaną podane z odpowienim wyprzedzeniem.
TOGETHER IN ACTION – 2016
Dziękujemy za złożone dotychczas ofiary w wysokości $29,446.00  na cele charytatywne diecezji Calgary. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church z dopisem w memo: TOGETHER IN ACTION. W dalszym ciągu  serdecznie prosimy o ofiary na ten cel !

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Przez najbliższy tydzień od 2 do 9 października Rodzina Katarzyny i Rubin Fernandes będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.
RYCERSTWO NIEPOKALANEJ

W niedzielę, 9 października, po Mszy św. o godzinie 11:00  odbędzie się w kościele pierwsze po wakacjach  zebranie dzieci, młodzieży i rodziców należących do Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy i również przypomnamy o modlitwie do Matki Bożej, którą członkowie Rycerstwa Niepokalanej powinni codziennie odmawiać: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie. Rycerze Niepokalanej modlą się o lepszy świat, o nawrócenie ludzi do Boga i przykładem własnego życia wskazują innym, że w każdym czasie można żyć uczciwie, być wiernym Bożym Przykazaniom pod szczególną opieką Matki Bożej.
ZARZĄD FUNDACJI IM. ŚW. BRATA ALBERTA

Serdecznie prosi wszystkich Parafian o poparcie naszej comiesięcznej zbiórki pieniężnej na rzecz ośrodków, którym pomagamy w Polsce.  Członkowie Zarządu będą dyżurować w Sali Parafialnej w niedziele 2-go października 2016 po dziennych Mszach św.  Dziękujemy wszystkim naszym dotychczasowym ofiarodawcom. Bóg zapłać! Zapraszamy również na kolejną degustacje piwa, która odbędzie się w CRAFT BEER MARKET 27 października (czwartek) 2016 od godziny 18:30.  W cenie biletu ($25) degustacja 6 gatunków piw po 4 uncje każde.  Bilety do nabycia już w przyszłym tygodniu u Elżbiety Kiegler tel.: 403-938-9953. Dochód z tej akcji zostanie w całości przekazany do ośrodków, którym pomagamy w Polsce.  Poprzednia degustacja była dla nas dużym sukcesem, a dla uczestników mile spędzonym wieczorem.  Zapraszamy

AKT ODDANIA SIĘ JEZUSOWI PRZEZ MARYJĘ
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy naszych Parafian  do osobistego oddania się Jezusowi przez Maryję,  według św. Ludwika de Montfort. Uroczyste odczytanie Aktu całkowitego oddania się Jezusowi przez Maryję odbędzie się podczas Mszy św. (12:30) w dniu 23 października.
KONCERT CHARYTATYWNY: OJCZYZNA- NASZĄ MATKĄ ZIEMSKĄ

W niedzielę, 16 października o godzinie 15:30 w Domu Polskim odbędzie się – ku czci Św. Jana Pawła II – Koncert Charytatywny: Ojczyzna – naszą Matką ziemską. Tematem Koncertu są słowa Św. Jana Pawła II, kochającego bardzo Polskę. Św. Jan Paweł II jako Biskup, Kardynał i Papież, podkreślał, jak ważne jest wychowanie dzieci i młodzieży w duchu miłości do Ojczyzny,  poszanowania wartości chrześcijańskich, tradycji i historii ojczystej ziemi, jak ważne jest wychowanie patriotyczne. Podczas Koncertu usłyszymy, pełne głębokiej treści, słowa Papieża – Polaka o Ojczyźnie. W Koncercie wezmą udział osoby dorosłe z naszej parafii  oraz młodzież i dzieci Szkoły Polskiej im. Św. Jana Pawła II. Usłyszymy utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu młodych pianistów. Wystąpią też Zespoły Taneczne: Polanie, Krakusy, Mazovia, Młodzi Duchem oraz balet, tańce indywidualne, usłyszymy śpiew chóru Vox Populi i grę na akordeonie. Będziemy również wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym Koncercie Charytatywnym, aby w radosnym nastroju ubogacić serca i umysły treścią słów Papieża na temat miłości do rodzinnego kraju i poszanowania każdego kraju. Dochód z Koncertu przeznaczony będzie na działalność pro-life w Polsce oraz na pomoc zaniedbanym, opuszczonym dzieciom i młodzieży na Kresach Wschodnich i dla dzieci niepełnosprawnych w Broniszewicach. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy, niech Dobry Bóg wynagrodzi serca i dłonie otwarte na potrzeby tych, którzy sami obronić się nie mogą i jedynie dzięki naszym ofiarom może być zabezpieczone ich życie i jego rozwój. Niech Wszechmogacy Bóg, Pan Życia, wynagrodzi każdą ofiarę szczególnymi łaskami w Roku Miłosierdzia.
Czeki można będzie wystawiać na Knights of Immaculata z dopiskiem Koncert Charytatywny.
Siostry Dominikanki wraz z Komitetem Organizacyjnym
KAWIARENKA
Zapraszamy do kawiarenki na kawę i ciasto, które w miesiącu października przygotowuje Szkoła Polska

                          Z ŻYCIA POLONII
KONSULAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W CALGARY  Uprzejmie informuje, że  w dniu 5- 6 października 2016 r. od godz: 9:00-17:00 odbędzie się dyżur konsularny, podczas którego przyjmowane będą wnioski paszportowe.   Konsulat RP w Calgary uprzejmie informuje , że wnioski paszportowe będą przyjmowane w Domu Polskim adres: 3015-15 Str NE. W sprawach konsularnych prosimy kontaktować się z Konsulatem Generalnym RP w Vancouver 604 688-4730. Dane personalne prosimy przesyłać  drogą elektroniczną na nastepujący adres: Rejestracja paszportowa online
https://secure.e-konsulat.gov.pl Nastepujące dane osobowe należy przesłać na adres Konsulatu Generalnego RP  w Vancouver: Imie , nazwisko,  nazwisko panieńskie (dla kobiet)data i miejsce urodzenia,  imiona rodziców, adres zamieszkania, numer telefonu, seria i numer posiadanego  paszportu, jaki urzad wydał, numer PESEL   Zygmunt Potocki Konsul Honorowy RP w Calgary
DOROCZNA ZBIÓRKA NA KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI

W dniach 22 i 23 października 2016 odbędzie się doroczna zbiórka ofiar pieniężnych na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Zebrane fundusze przeznaczone są na potrzeby Uniwersytetu, a także na wsparcie kształcenia młodzieży pochodzenia polskiego w Kanadzie. Prosimy o hojność na ten zbożny cel. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!  Michał Broniewski- Prezes Zarządu T.P.KUL
GRUPA TANECZNA „MŁODZI DUCHEM”

Zaprasza serdecznie na Wieczór Taneczny „Powitanie Jesieni” do Sali parafialnej w sobotę 8 października. Koktajle o godz. 19:30, poczęstunek i deser o 20:30. Gra DJ. Marko. Bufet otwarty podczas wieczoru. Bilety w cenie $25.00 od osoby do nabycia w sali parafialnej.
PROŚBA WOJCIECHA KRAŚNICKIEGO

Nazywam się Wojciech Kraśnicki, jestem łyżwiarzem szybkim na torze długim i przybyłem niedawno do Calgary, aby przygotowywać się do walki o najbliższe Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018.  Przyjechałem do Calgary z kilku względów: – ponieważ w Polsce miałem bardzo utrudniony rozwój sportowy – ponieważ w Calgary są najlepsze warunki na świecie do profesjonalnych przygotowań w łyżwiarstwie  ponieważ łyżwiarstwo to moja pasja i od dziecka marzę, aby walczyć o medale na Igrzyskach Olimpijskich dla Polski. Udało mi się tutaj przyjechać dzięki wsparciu sponsora, firmy „Zarzeccy”, która produkuje w Polsce Sery Korycińskie. Ich pomoc to jednak trochę za mało, aby podjąć ściśle sportową rywalizację. Dlatego chciałbym serdecznie prosić o pomoc w realizacji mojego sportowego celu. W obecnej chwili bardzo by mi pomogło wsparcie w postaci jakiegoś taniego pokoju w Calgary (gdyby to było w okolicach Uniwersytetu to idealnie) lub każdej wysokości pomoc finansowa.  Zapraszam również do obejrzenia mojego video na youtube : https://www.youtube.com/watch?v=Oi2rX0tyNNU
i polubienia mojego fanpage na facebooku:
https://www.facebook.com/wojciechkrasnickisportowiec/?fref=ts Pozdrawiam Serdecznie Wojciech Kraśnicki

TEATR POLSKI Z VANCOUVER
Zaprasza do Domu Polskiego w piątek 14.10 o godz. 18:30 na przedstawienie dla dzieci pt. „Every Dragon Knows the Story” autorstwa Izabeli Degórskiej. Uwaga! Interaktywne przedstawienie jest w języku angielskim, więc zapraszamy polskie dzieci z anglojęzycznymi przyjaciółmi.

TOMEK MIAZGA KLASA  12B – KIM JEST DLA MNIE JEZUS CHRYSTUS I JAKĄ ROLĘ ODGRYWA W MOIM ŻYCIU KOŚCIÓŁ?
Ja nie jestem najbliżej Niego. On jest najbliżej mnie. We mnie nie ma siły. On jest moją opoką. Lęk gości w moim sercu. On okaże odwagę. Ja żyję złudzeniami. On jest prawdziwą nadzieją. Ja niczym Go nie zaskoczę. On zaskakauje mnie nieustannie. Czuję się przegrany. On walczy za mnie. Ja nic nie chcę dać. On daje mi się w całości. Ja kocham jak umiem. On kocha doskonale.”

Jezus jest dla mnie przed wszystkim  sensem mojego życia. To znaczy, że moje życie ma sens, że ktoś mnie kocha takim jakim jestem i pomimo wszystko – kocha mnie zawsze. Wiara w Boga, to nie tylko wiedza, to przede wszystkim pewność i zaufanie, że Bóg mnie kocha zawsze ponieważ jestem Jego dzieckiem. Dzisiejszy świat jest szary i zimny. Jest wiele cierpienia, chorób, wojen, nienawiści, braku wyrozumiałości i uprzejmości, wiele ludzi zagubionych szuka szczęścia w alkoholu czy narkotykach. Z wyrachowaniem mówi się , że najważniejszy jest zysk, a nie człowiek, że ważna jest przyjemność, a nie miłość, że liczy się to co masz, a nie to kim jesteś, jakim jesteś człowiekiem. Wielu ludzi nie potrafi się cieszyć i śmiać. A przecież ludzie pragną ciepła i miłości, ale nie doświdczając tego, nie potrafią też tego dawać innym. Nie doświadczają tego bo odeszli ok Boga albo nigdy Go tak naprawdę nie poznali, i nie doświadczyli Jego miłości. Ja jestem szczęśliwy, że mam wiarę w Boga, którą zaszczepili i przekazali mi moi rodzice, którzy są głęboko wierzący. Bez tej wiary, nie byłbym w pełni szczęśliwym człowiekiem i moje życie miałoby inny wymiar i sens. Bóg obdarzył mnie talentami i daje mi je odkrywać i wypełniać. Jezus daje mi siły do służby Jemu i innym ludziom. Bez Jego pomocy nie mógłbym wszystkiego zrozumieć i pokonać. Jezus jest tym, który zawsze mi przebacza, pomaga i podnosi z upadku. Jezus jest Tym, który też zawsze mnie kocha i uczy miłości, ponieważ to On sam jest miłością. Jezus jest również moim Przyjacielem, bo to Jemu mogę powierzyć wszystko i wiem, że nigdy mnie nie opuści i zawsze wysłucha. On przecież jest moim prawdziwym przyjacielem, których tak trudno znaleźć pomiędzy ludźmi. Jezus uczy mnie również pokory i całkowitego zawierzenia Jemu i oparcia w Nim. Nie jest to łatwe, bo czasem chce się wszystko układać po swojemu niezgodnie z Bożym planem, ale coś co więcej kosztuje, bardziej się docenia i cieszy się z tego w ostateczności. Jezus jest również tym,  który czyni cuda, obdarza pokojem i radością. Ale chyba najważniejsze jest to, że Jezus- mój Bóg i Pan, sprawia, że jestem szczęśliwy. On daje mi również nadzieję na życie wieczne po śmierci w obcowanie z Nim w Niebie. Jezus oddał Swoje życie za mnie i innych ludzi z miłości, z miłości, która jest prawdziwą miłością. Ja również pragnę by Jezus był najważniejszy w moim życiu, by był moim przewodnikiem na drogach mojego życia. Wiem, że nie zawdze podążam Jego drogami, ale zawsze mam możliwość powrotu ze złej drogi, bo to On jest tym, który zawsze przebaczy, pocieszy i zaleczy moje rany. Jezus Chrystus nadaje sens mojemu życiu nie tylko wtedy kiedy wszystko się szczęśliwie układa, ale również wtedy gdy napotykam na trudne wydarzenia w moim życiu. Z Jezusem tak naprawdę idzie się lżej i łatwiej przez życie. Jezus kocha mnie pomimo moich błędów, niewierności, upadków i braku wdzięczności. Jest moim przewodnikiem na każdy dzień mojego życia, dlatego codziennie rano kieruję do Niego moją modlitwę prosząc Go o opiekę, by mnie nie opuszczał, a także bym ja się od Niego nie oddalał, a także by kierował moim życiem. Tą Jego szczególną siłę i moc czując w Eucharystii, która jest dla mnie tym szczególnym pokarmem i umocnieniem mojej wiary. Wiem, że Jezus nigdy mnie nie opuści i myślę, że i ja nigdy Go nie opuszczę. Gdy zastanawiam się czy możliwe jest moje życie bez Jezusa Chrystusa, to dochodzę jednak do wniosku, że jest to niemożliwe, bo życie bez Nigo byłoby trudne do zrozumienia i pozbawienie prawdziwego celu i sensu. Podsumowując moją wypowiedź mogę bezpiecznie stwierdzić, że Jezus Chrystus jest dla mnie Drogą, Prawdą i Życiem. Kościół natomiast pomaga mi zbliżać się do Boga i jest fundamentem mojej wiary. Dzięki Kościołowi i Kapłanom kształtuje się moje sumienie, uczę się jak żyć i  postępować, a także mam dostęp do sakramentów św., które dają przepustkę do Nieba. Kościół odgrywa dla mnie dużą rolę, również dlatego, że jest domem Bożym w którym mogę spotakać się z Bogiem w Eucharystii, poznać Jego słowa zawarte w czytaniach i Ewangeliach.

         OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

USŁUGI KOSMETYCZNE
Z dojazdem do domu klienta. Wykfalifikowana kosmetyczka z wieloletnim stażem. (MAKIJAŻ PERMANENTNY). Przekłuwanie uszu. Kontakt Aleksandra 587-968-4951 (8x)
WAKACJE W B.C
Można wynająć na dowolny okres pół domu. Dom całkowicie wyposażony, piękna okolica blisko jeziora Kootenay Lake z plażą w Twin Bay. Można ze sobą zabrać psa. Inf: 403-540-7736 (4x)
PRACA
Potrzebne są panie do sprzątania domów. Proszę dzwonić w godzinach wieczornych. Tel: 403-663-9886 (3x)
PRACA
D&M Professional Cleaning Services zatrudni kobiety do sprzatania domów. Wynagrodzenie : $17 do $23 / godz.Tel. 403-278-7740, 403-797-1878 (5x)
PRACA
Potrzebna opiekunka do starszej pani z chorobą (Dymentia). Godziny i warunki pracy do uzgodnienia. Tel: 403-249-3064 (2x)