25 września, 2016r.

25 września, 2016r.

NTENCJE MSZALNE

Sobota, 24 września – Dzien powszedni
18:00 – ++ Jacek Machula i zmarli z rodziny

Niedziela, 25 września
8:00 – ++ Maria, Tadeusz i Bogdan Bogusławscy
9:30 – ++ Stanisław i Stanisława Bednarczyk oraz Maria i Piotr Bakon
11:00 – ++ Józefa, Michał, Adolf, Piotr i Wademar
12:30 – + Krystyna                                    – grono przyjaciół
19:00 – O szczęśliwą operację i szybki powrót do zdrowia dla Marty

Poniedziałek, 26 września – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Leśniańskiej
19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Anny i Marka w 1 rocz. Sakramentu małżeństwa
19:00 – O zdrowie i pomoc w walce z chorobą dla Stanisława

Wtorek,  27 września – Wspomnienie św. Wincentego A Paulo, Prezbitera
19:00 – ++ Jan Tylecki, Danuta Dyngosz i zmarli z rodziny
19:00 – + Maria Szyszka                   – córka i syn z rodziną

Środa, 28 września – Wspomnienie św. Wacława, Męczennika
19:00 – + Zdzisław Mazur                              – żona i dzieci
19:00 – + Jadwiga Ewa Ćwik                      – mąż z rodziną

Czwartek, 29 września – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
19:00 – + Michał Cozac                                                – córka
19:00 – O Boże błogosławieństwo i światło ducha św. dla Karoliny z okazji 21 Urodzin

Piątek, 30 września – Wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła
9:00 – O Boże błogosławieństwo dla Sr. Teresy w dniu imienin
19:00 – ++ Nina Wiwatowski i Sabina Kuklińska
– przyjaciele i rodzina

Sobota, 1 października – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła
8:30 – ++ Józef, Józefa i zmarli z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 – W intencji Ojczyzny, Radio Maryja i TV Trwam
18:00 – + Alicja Rudy
Niedziela, 2 października
8:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Rudziński i Okrasiński
9:30 – O Boże błogosławieństwo z okazji Urodzin dla Tedeusza                                                                      – mama
11:00 – + Teresa Skóra                                                 – mąż
12:30 – + Katarzyna Wardzała (4 rocz)       – syn z rodziną
19:00 – + Stanisław Śniadała (1 rocz)
XXVI NIEDZIELA ZWYKlA
 
Am 6,1a.4-7; 1 Tm 6,11-16; Łk 16,19-31

Ref: Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego
Jezus opowiada kolejną przypowieść skierowaną do faryzeuszów, którzy wyśmiewali Go po poprzedniej przypowieści o nieuczciwym zarządcy. Faryzeusze uważają siebie za sprawiedliwych i wypełniających przepisy Prawa. Jezus zna również ich skryte życie i myśli. W życiu ziemskim można udawać i manipulować, można być pozornie świętym. Sprawiedliwym przed Bogiem czyni wiara podobna do wiary Abrahama, a nie sama przynależność etniczna do potomków Abrahama.
Bogaty człowiek nie posiada wiary usprawiedliwiającej. Po śmierci znajduje się w otchłani – „otchłań, podziemia, piekło, hades.” „W literaturze żydowskiej piekło jest często przedstawiane jako miejsce nieustającego ognia.” „Jedynym przestępstwem, o które oskarża bogacza Jezus, jest to, że pozwolił, by Łazarz umarł z głodu, chociaż można było temu zapobiec.” Same słowa nie czynią człowieka dzieckiem Abrahama i członkiem odnowionego Izraela. Żebrak Łazarz posiada wiarę usprawiedliwiającą. Po śmierci znajduje się na łonie Abrahama – „mowa o jakimś zagłębieniu w linii ciała ” – „aluzja do pozycji leżącej, w której uczestnicy mesjańskiej uczty spoczywali wraz z Abrahamem ”
Bogaty człowiek nawet po śmierci uważa, że Łazarz powinien jemu służyć oraz że magia – pojawianie się zmarłych wobec żywych jest skuteczniejsze od objawionej prawdy zawartej w Pismach Starego Testamentu. Królestwo Boże jest oparte na wierze w Jezusa. Królestwo Boże jest oparte na prawdziwości i nieomylności Bożego Słowa. Zbawia wiara potwierdzana wiernym naśladowaniem Jezusa.
Po śmierci nie można już uwierzyć i usunąć grzechów ze swojego życia. Można to uczynić do ostatniej chwili swojego ziemskiego życia

LEKTORZY – 24-25 września
18:00 – M. Edgar, M. Kulaga, V. Kanaszyc
8:00 – A. Rudzińska, M. Iskra, M. Sobczak
9:30 – J. Kraska, S. Salome, R. Przybylski
11:00 – T. Nowak, S. Zacharia, M. Labinowicz
12:30 – Z. Topor, D. Topor, W. Potocka
19:00 – J. Pietrzak, A. Wojciechowska, J. Pietrzak

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

„STUDY DAYS” KSIĘŻY DIECEZJI CALGARY
W dniach od 3 – 6 października (poniedziałek – czwartek) Ks. Proboszcz i Ks. Wikariusz wezmą udział w dorocznym szkoleniu dla kapłanów w Banff. Na mocy zarządzenia Biskupa Henry’ego „Study Days” są obowiązkowe dla wszystkich księży posługujących na terenie diecezji Calgary. W tym czasie 3 – 6 X (pon. – czw.) nie będzie Mszy św. w naszym kościele. Przyjęte intencje będą odprawione przez naszych księży podczas zjazdu w Banff. Wszelkie sprawy prosimy załatwiać w godzinach urzędowania biura parafialnego od 9:00 am – 1:00 pm.

SPOTKANIE MŁODZIEŻY
Dzisiaj w niedzielę  po Mszy św. o godz. 12:30  odbędzie się spotkanie uczestników S.D.M. Serdecznie zapraszamy.

SPOTKANIE OAZY RODZIN
2 października o godz. 14:30 dbędzie się spotkanie Oazy Rodzin, znanej również pod nazwą Domowego Kościoła.

ZMIANA ROZKLADU MSZY ŚWIĘTYCH
W przyszłości jest planowana zmiana rozkładu Mszy świętych w naszej parafii. W niedziele Msze święte przed południem będą odprawiane co dwie godziny, natomiast w jeden dzień w tygodniu (pon. lub wt.) Eucharystia będzie sprawowana rano o godz. 7:30 am. zamiast wieczorem. Wszelkie szczegóły zostaną podane z odpowienim wyprzedzeniem. Parafianie zostaną poinformowani o wszelkich zmianach w naszym grafiku.  Szczegóły będą ogłoszone w biuletynie.

TOGETHER IN ACTION – 2016
Dziękujemy za złożone dotychczas ofiary w wysokości $26,846.00  na cele charytatywne diecezji Calgary. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church z dopisem w memo: TOGETHER IN ACTION. W dalszym ciągu  serdecznie prosimy o ofiary na ten cel !

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Przez najbliższy tydzień od 25 września  do 2 października Rodzina Mariana i Bernadetty Góral będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych.

CZASOPISMA RELIGIJNE
Katolicki dwumiesięcznik ewangelizacyjny „Miłujcie się” oraz Katolicke czasopismo w wydaniu angielskim „Love One Another” wyłożone są z tyłu Kościoła obok biuletynów. Zachęcamy do czytania tych czasopism w których można znaleźć bardzo interesujące artykuły.
KAWIARENKA
We wrześniu panie z grupy„Młodzi Duchem zapraszają do kawiarenki.

KONCERT CHARYTATYWNY: OJCZYZNA- NASZĄ MATKĄ ZIEMSKĄ
W niedzielę, 16 października o godzinie 15:30 w Domu Polskim odbędzie się – ku czci Św. Jana Pawła II – Koncert Charytatywny: Ojczyzna – naszą Matką ziemską. Tematem Koncertu są słowa Św. Jana Pawła II, kochającego bardzo Polskę. Św. Jan Paweł II jako Biskup, Kardynał i Papież, podkreślał, jak ważne jest wychowanie dzieci i młodzieży w duchu miłości do Ojczyzny,  poszanowania wartości chrześcijańskich, tradycji i historii ojczystej ziemi, jak ważne jest wychowanie patriotyczne. Podczas Koncertu usłyszymy, pełne głębokiej treści, słowa Papieża – Polaka o Ojczyźnie. W Koncercie wezmą udział osoby dorosłe z naszej parafii  oraz młodzież i dzieci Szkoły Polskiej im. Św. Jana Pawła II. Usłyszymy utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu młodych pianistów. Wystąpią też Zespoły Taneczne: Polanie, Krakusy, Mazovia, Młodzi Duchem oraz balet, tańce indywidualne, usłyszymy śpiew chóru Vox Populi i grę na akordeonie. Będziemy również wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym Koncercie Charytatywnym, aby w radosnym nastroju ubogacić serca i umysły treścią słów Papieża na temat miłości do rodzinnego kraju i poszanowania każdego kraju. Dochód z Koncertu przeznaczony będzie na działalność pro-life w Polsce oraz na pomoc zaniedbanym, opuszczonym dzieciom i młodzieży na Kresach Wschodnich i dla dzieci niepełnosprawnych w Broniszewicach. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy, niech Dobry Bóg wynagrodzi serca i dłonie otwarte na potrzeby tych, którzy sami obronić się nie mogą i jedynie dzięki naszym ofiarom może być zabezpieczone ich życie i jego rozwój. Niech Wszechmogacy Bóg, Pan Życia, wynagrodzi każdą ofiarę szczególnymi łaskami w Roku Miłosierdzia.
Czeki można będzie wystawiać na Knights of Immaculata z dopiskiem Koncert Charytatywny.
Siostry Dominikanki wraz z Komitetem Organizacyjnym
PASTORAL CARE TEAM Parafia M.B.K.P zaprasza wszystkich parafian w miarę czasu i z otwartym sercem do modlitw za życie przed kliniką aborcyjną w Calgary, 2431 – 5 Ave N.W. Dyżur naszej parafii jest w każdy piątek od godz. 9:00 do 10:00am. Afisze przeciwaborcyjne są dostępne w szatni przy wejsciu do Sali Parafialnej.
AKT ODDANIA SIĘ JEZUSOWI PRZEZ MARYJĘ
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy naszych Parafian
do osobistego oddania się Jezusowi przez Maryję,  według św. Ludwika de Montfort. Uroczyste odczytanie Aktu całkowitego oddania się Jezusowi przez Maryję odbędzie się podczas Mszy św. (12:30) w dniu 23 października.

POMOC DLA NASZEGO PARAFIANA MARKA MACHULA
Została założona fundacja na całodobową opiekę dla Marka Machula z powodu postępującej nieuleczalnej choroby Amyotrophic Lateral Sclerosic (ALS) znana również jako Lou Gehrig’s disease ( w języku polskim Stwardnienie Zanikowe Boczne). Opieka ta jest bardzo kosztowna i długoterminowa. Zwracamy się o wsparcie finansowe w tej trudnej dla nas sytuacji życiowej.
Link: https://www.gofundme.com/helpmarek.
Z całego serca dziękujemy za zwrócenie uwagi na Naszą prośbę i życzliwe jej potraktowanie. Żona Dorota z córkami Sandrą i Olivią. Bóg zapłać!

PROŚBA WOJCIECHA KRAŚNICKIEGO
Nazywam się Wojciech Kraśnicki, jestem łyżwiarzem szybkim na torze długim i przybyłem niedawno do Calgary, aby przygotowywać się do walki o najbliższe Zimowe Igrzyska Olimpijskie PyeongChang 2018.  Przyjechałem do Calgary z kilku względów: – ponieważ w Polsce miałem bardzo utrudniony rozwój sportowy – ponieważ w Calgary są najlepsze warunki na świecie do profesjonalnych przygotowań w łyżwiarstwie – ponieważ łyżwiarstwo to moja pasja i od dziecka marzę, aby walczyć o medale na Igrzyskach Olimpijskich dla Polski. Udało mi się tutaj przyjechać dzięki wsparciu sponsora, firmy „Zarzeccy”, która produkuje w Polsce Sery Korycińskie. Ich pomoc to jednak trochę za mało, aby podjąć ściśle sportową rywalizację. Dlatego chciałbym serdecznie prosić o pomoc w realizacji mojego sportowego celu. W obecnej chwili bardzo by mi pomogło wsparcie w postaci jakiegoś taniego pokoju w Calgary (gdyby to było w okolicach Uniwersytetu to idealnie) lub każdej wysokości pomoc finansowa.  Zapraszam również do obejrzenia mojego video na youtube : https://www.youtube.com/watch?v=Oi2rX0tyNNU
i polubienia mojego fanpage na facebooku:
https://www.facebook.com/wojciechkrasnickisportowiec/?fref=ts Pozdrawiam Serdecznie Wojciech Kraśnicki
tel: 403 975 0368
Z ŻYCIA POLONII

KONSULAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W CALGARY Uprzejmie informuje, że  w dniu 5- 6 października 2016 r. od godz: 9:00-17:00 odbędzie się dyżur konsularny, podczas którego przyjmowane będą wnioski paszportowe.   Konsulat RP w Calgary uprzejmie informuje , że wnioski paszportowe będą przyjmowane w Domu Polskim adres: 3015-15 Str NE. W sprawach konsularnych prosimy kontaktować się z Konsulatem Generalnym RP w Vancouver 604 688-4730. Dane personalne prosimy przesyłać  drogą elektroniczną na nastepujący adres: Rejestracja paszportowa online
https://secure.e-konsulat.gov.pl Nastepujące dane osobowe należy przesłać na adres Konsulatu Generalnego RP  w Vancouver: Imie , nazwisko,  nazwisko panieńskie (dla kobiet)data i miejsce urodzenia,  imiona rodziców, adres zamieszkania, numer telefonu, seria i numer posiadanego  paszportu, jaki urzad wydał, numer PESEL   Zygmunt Potocki Konsul Honorowy RP w Calgary

STOWARZYSZENIE POLSKO – KANADYJSKIE Organizuje kolejne kursy języka angielskiego: dla początkujących i dla średnio-zaawansowanych. Kurs dla średnio-zaawansowanych  we wtorki , o godz. 18.30, a dla początkujących w środy, o godz.18.30. Obydwa kursy potrwają 12 kolejnych wtorków i śród. Zajęcia odbywać się będą w Domu Polskim. Kursy są bezpłatne. Uczestnicy proszeni są o zapłacenie $25 dolarów opłaty administracyjnej na drugich zajęciach. Prosimy o rejestrowanie się na kursy emailem info@dompolski.ca lub telefonicznie w Domu Polskim 403-291-3757.
Powakacyjne zebranie miesięczne Stowarzyszenie Polsko-Kanadyjskiego odbędzie się dzisiaj w niedzielę 25 września o godz. 14.30 w Domu Polskim. Zapraszamy zrzeszonych i osoby zainteresowane pracami organizacji.
GRUPA TANECZNA MŁODZI DUCHEM Zaprasza serdecznie na Wieczór Taneczny „Powitanie Jesieni” do Sali parafialnej przy Kościele MBKP w sobotę 8 października. Koktajle o godz. 19:30, poczęstunek i deser o 20:30. Gra DJ. Marko. Bufet otwarty podczas wieczoru. Bilety w cenie $25.00 od osoby do nabycia w Sali parafialnej od dzisiejszej niedzieli.

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

MERRIAGE PREPARATION “FOR BETTER & FOR EVER” 2016/2017
• A program for all couples including those who:
• Have been previously married
• Are marrying after extended cohabitation
• Are beginning marriage with children
• Are mature couples
• Are preparing for convalidation or marriage
Program location: Catholic Pastoral Centre 120-17 Ave SW. Total registration fee $200.00. Fee includes 2 copies of “For Better & For Ever” workbooks. Refreshments and snacks at all sessions. Lunch on Saturday. The total registration fee is due prior to attending the program. We accept the following forms of payment: cash, cheque payable to: Life & Family Resource Centre, Master Card or Visa. Registration may be done in person or over the phone at 403-218-5505. Cancellation Policy An administration fee of $50.00 will be charged for cancellations prior to the orientation night. No refounds will be issued for no shows or cancellations after the orientation night. The orientation Evening is held on Mondays from 7:00-9:00pm. The weekend Sessions are held on Friday evening, 7:00-9:00 pm. Saturday, 9:00am – 4:00pm. Registration forms are available at our Parish office.
Orientation Evenings              Weekend Sesions
Oct 17,2016                                  Nov 4-5, 2016
Nov 14, 2016                         Dec 2-3, 2016
Jan 16, 2017             Feb 3-4, 2017
Feb 13, 2017                                 Mar 3-4, 2017
Mar 20, 2017                                Apr 7-8, 2017
Apr 10, 2017             Apr 28-29, 2017
May 15, 2017                          Jun 9-10 ,2017
June 5, 2017             Jun 23-24, 2017.

You are welcome to LIFE CHAIN Calgary on Sunday Oct. 2nd at 2:45 pm. on MacLeod Trail between Heritage Ave and Southland Dr. Stand with thousands of pro-life individuals in hundreds of cities throughout the USA and Canada participating in a peaceful public witness praying for our nation and for an end of abortion For more information visit Life Chain Calgary on Facebook or call @ 403-999-5456. This weekend there is a special invitation for you to pray for atonement of abortion in front of the Blessed Sacrament. It goes from Sunday at 5 pm to Monday at 5 pm with Holy Mass at Sisters of Charity of St. Louis on 409 10A St. NW. in Calgary – For more information call@ 403-272-5683.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE
WAKACJE W B.C
Można wynająć na dowolny okres pół domu. Dom całkowicie wyposażony, piękna okolica blisko jeziora Kootenay Lake z plażą w Twin Bay. Można ze sobą zabrać psa. Inf: 403-540-7736 (5x)
PRACA
Potrzebne są panie do sprzątania domów. Proszę dzwonić w godzinach wieczornych. Tel: 403-663-9886 (4x)
PRACA D&M Professional Cleaning Services zatrudni kobiety do sprzatania domów. Wynagrodzenie : $17 do $23 / godz.Tel. 403-278-7740, 403-797-1878 (6x)
POKÓJ DO WYNAJĘCIA
Wynajmę jeden pokój od zaraz dla mężczyzny w centrum miasta. Dobry dojazd LRT na Uniwersytet. Opłata $ 500.00. Tel: 403-863-6666 PRACA
Potrzebna opiekunka do starszej pani z chorobą (Dymentia). Godziny i warunki pracy do uzgodnienia.
Tel: 403-249-3064 (3x)

GRUPA „NADZIEJA” Jeśli uważasz, że masz problem z nadużywaniem alkoholu, nie jesteś odosobniony. W każdy czwartek o godz. 19:30 odbywają się spotkania dla kobiet i mężczyzn w salce przy Kościele St. Joseph 640 – 19 Ave NW. Serdecznie zapraszamy. (4x)
PAPIEŻ FRANCISZEK NA ŚWIATOWYM DNIU MODLITWY O POKÓJ
Apel:
My mężczyźni i kobiety wyznający różne religie, zebraliśmy się jako pielgrzymi w mieście Świętego Franciszka. Tutaj przed trzydziestu laty, w 1986 roku, na zaproszenie papieża Jana Pawła II zgromadzili się przedstawiciele religijni z całego świata, po raz pierwszy w sposób tak czynny i uroczysty, aby potwierdzić nierozerwalną więź między wielkim dobrem pokoju a autentyczną postawą religijną. Od tego historycznego wydarzenia rozpoczęła się długa pielgrzymka, która odwiedzając wiele miast świata zaangażowała wielu ludzi wierzących w dialog i modlitwę o pokój. Zjednoczyła, nie mieszając, rodząc silne przyjaźnie międzyreligijne i przyczyniając się do ugaszenia wielu konfliktów. Ten duch nas ożywia: realizowanie spotkania w dialogu, przeciwstawienie się wszelkim formom przemocy i nadużywania religii w celu usprawiedliwiania wojny i terroryzmu. Jednak w ciągu ostatnich lat nadal wiele narodów zostało boleśnie zranionych wojną. Nie zawsze rozumiano, że wojna czyni świat gorszym, pozostawiając spuściznę bólu i nienawiści. Z wojną wszyscy tracą, również zwycięzcy.  Skierowaliśmy naszą modlitwę do Boga, aby obdarzył świat pokojem. Uznajemy potrzebę, by nieustannie modlić się o pokój, ponieważ modlitwa chroni świat i obdarza go światłem. Pokój jest imieniem Boga. Ci, którzy przyzywają imienia Boga, aby usprawiedliwić terroryzm, przemoc i wojnę, nie podążają Jego drogą: wojna w imię religii staje się wojną z samą religią. Z głębokim przekonaniem podkreślamy zatem, że przemoc i terroryzm są sprzeczne z autentycznym duchem religii. Wsłuchaliśmy się w głos ubogich, dzieci, młodych pokoleń, kobiet i wielu braci i sióstr, którzy cierpią z powodu wojny. Wraz z nimi wołamy: Nigdy więcej wojny! Niech zostanie usłyszany krzyk bólu wielu niewinnych ludzi. Błagamy przywódców narodów, aby rozbrojono motywacje wojenne: żądzę władzy i pieniędzy, chciwość handlarzy bronią, interesy partykularne, zemstę za czasy minione. Niech zwiększy się konkretne zaangażowanie na rzecz usunięcia przyczyn konfliktów: sytuacji nędzy, niesprawiedliwości i nierówności, wyzysku i braku poszanowania dla życia ludzkiego. Niech nareszcie rozpocznie się nowy okres, w którym zglobalizowany świat stanie się rodziną narodów. Niech będzie realizowany obowiązek budowania prawdziwego pokoju, który uwzględniałby rzeczywiste potrzeby ludzi i narodów, zapobiegał konfliktom poprzez współpracę, który przezwycięży nienawiść i pokona przeszkody na drodze spotkania i dialogu. Nic się nie traci, kiedy skutecznie prowadzony jest dialog. Nic nie jest niemożliwe, jeśli zwracamy się do Boga w modlitwie.
Na zakończenie ogłoszono, że przyszłoroczny Światowy Dzień Modlitwy o Pokój odbędzie się w Osnabrück i Münster w Westfalii, po czym wszyscy zgromadzeni przekazali sobie znak pokoju.