9 października, 2016r.

9 października, 2016r.

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 8 października – Dzień powszedni
18:00 – ++ Stanisław Tłustochowicz i zmarli z rodziny                                                                          – córka
Niedziela, 9 października
8:00 – ++ Grażyna Lisińska i zmarli z rodziny
9:30 – ++ Halina i Władysław Karpiński
11:00 – O nawrócenie i pojednanie w rodzinie
12:30 – ++ Eugenia(Anna) i Cezary Surwiło      – Teresa
19:00 – + Maria Sarzyńska (2 rocz)            – syn z żoną

Poniedziałek, 10 października – Dzień powszedni
19:00 – + Ewa Koselak i Olga Muszyńska      – Adela
19:00 – Dziękczynna i o Boże błogosławieństwo dla rodziny Grzegorza i Barbary

Wtorek, 11 października – Dzień powszedni
19:00 – ++ Barbara i Bolesław Rej oraz zmarli z rodziny  – córka z rodziną
19:00 – + Maria Glawdel

Środa, 12 października – Dzień powszedni              
19:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Zakowicz, Śliwonik i dusze w czyśćcu cierpiące
19:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Niemierskich i Nowickich

Czwartek, 13 października – Bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera
19:00 – + Maria Maciaszczyk
19:00 – ++ Jadwiga i Józef Falkowski                        – córka

Piątek, 14 października – Dzień powszedni
9:00 – + Krystyna                                                      – rodzina
19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Marioli i Jakuba Strerzyńskich w 35 rocz. Sakramentu małżeństwa

Sobota, 15 października – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła
8:30 – ++ Anna, Jan, Marian i zmarli z rodziny
18:00 – ++ Maria i Władysław Kapel          – syn z rodziną
18:00 – ++ Stefania i Józef Jaworscy

Niedziela, 16 października
8:00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Coli
– babcia
9:30 – O Boże błogosławieństwo dla Michała z okazji Urodzin
11:00 – O Boże błogosławieństwo dla Jana Wieczorkowskiego z okazji 2 Urodzin
11:00 – ++ Marianna i Stefan Surowiec (28 rocz) Bronisław i Helena Skałka (10 rocz)

12:30 – ++  Krystyna i Witek
19:00 – ++ Zofia Markiewicz (1rocz) i Józef Markiewicz (38 rocz) oraz dusze w czyśćcu cierpiące

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 Krl 5,14-17; 2 Tm 2,8-13; Łk 17,11-19
Ref: Pan Bóg okazał ludom swe zbawienie
Dziesięciu zostało uzdrowionych, a podziękować przyszedł tylko jeden, i to Samarytanin. Jezus dziwi się niewdzięczności pozostałych. Wykorzystuje to wydarzenie dla pouczenia uczniów i przygodnych słuchaczy o potrzebie okazywania wdzięczności. Ona świadczy o duchowej kulturze człowieka i o otwarciu jego serca na nowe dary. Niewielu świadomie uczy się okazywania wdzięczności Bogu. Tymczasem jest to umiejętność nieodzownie potrzebna na drodze doskonalenia życia religijnego. Pan Bóg pragnie, by człowiek nie tylko odkrywał wielkość otrzymanych od Niego darów, lecz również Jego dobroć i miłość, która objawia się przez udzielanie tych darów. Z tym, że to drugie odkrycie jest znacznie ważniejsze niż pierwsze. Ten, kto umie dziękować, zbliża się do Boga i umacnia łączące go z Nim więzy. W życiu religijnym, gdzie chodzi o rozwój miłości Boga, wdzięczność stanowi podstawowy element. Bez niej o wędrowaniu ewangeliczną drogą nie ma mowy. Rozumieli to doskonale pierwsi chrześcijanie, którzy liturgię świętej Ofiary nazywali „Dziękczynieniem” (greckie słowo „Eucharystia”). Oni wędrowali do ołtarza, by brać udział w dziękczynieniu, by spotkać się ze wspólnotą znającą wartość dziękczynienia. Jakże radosna atmosfera panuje wśród ludzi żyjących dziękczynieniem. Ile wśród nich pokoju i szczęścia. Chrześcijanie pierwszych pokoleń zdumiewali świat swoim optymizmem, a źródeł tego należy szukać w opanowaniu przez nich sztuki dziękczynienia. Dziś ludzie nauczyli się narzekania i nawet wspólnoty chrześcijan, gdyby im przy ołtarzu pozwolono mówić to, co myślą, to zamiast pieśni dziękczynnych śpiewaliby pieśń narzekania i biadolenia. Z obfitości serca usta mówią. Narzekanie jest bardzo zaraźliwe i nie wymaga wielkiego trudu, by je opanować w stopniu doskonałym. Dziękczynienie jest trudniejsze, ale za to bardzo twórcze. Narzekanie niszczy ducha, dziękczynienie go ubogaca. Sztuki dziękczynienia trzeba się uczyć. W ciągu jednego dnia istnieją dziesiątki sytuacji, w których winno paść słowo „dziękuję”. Nie bójmy się tego słowa przekazać, zwłaszcza swoim najbliższym. Już ewangeliczna proporcja jeden do dziewięciu — mówi o tym, że niewielu ludzi w czasach Jezusa umiało dziękować. Nie należy się zatem dziwić, że dziś ta proporcja wygląda podobnie. W programach szkolnych ani katechetycznych nie wprowadzono systematycznej pracy, by uczyć wdzięczności. Uczą się tej sztuki jedynie ci, którzy szukają wielkich wartości. Ci nie zatrzymują oczu na darach, jakie mają w ręku, lecz cenią to, co otwiera serca i łączy je ze sobą. Spróbujmy w najbliższym tygodniu przynajmniej kilka razy podziękować ludziom za gest ich dobroci, a wieczorem Panu Bogu za ogrom otrzymanych od Niego darów.

LEKTORZY – 8-9 października
18:00 – L. Shelley, M. Iskra, L. Shelley
8:00 – O. Pepłowski, A. Wojciechowska, M. Pepłowski
9:30 – J. Miazga, S. Salome, J. Miazga
11:00 – M. Kaczan, S. Teresa, M. Michalewicz
12:30 – A. Gurgul, M.Kulaga, P. Wieleżyński
19:00 –  A. Wojciechowska
W NASZEJ WSPÓLNOCIE

ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA
W poniedziałek, 10 października obchodzimy Święto Dziękczynienia. Jest to doskonała okazja by wyrazić Bogu naszą wdzięczność za wszystkie dary i łaski, jakie otrzymujemy każdego dnia. Dziękczynienia składamy wszystkim Parafianom. Serdeczne podziękowania za każdą modlitwę, pracę, życzliwość, poparcie materialne i finansowe i trud podjęty dla naszej wspólnoty parafialnej. Życzymy wszystkim błogosławionego Dnia Dziękczynienia. Ks. Jacek i Ks. Karol

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE
Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które będą codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 19:00. Kult Matki Najświętszej i powierzanie naszych próśb przez Jej wstawiennictwo jest pewną drogą do Boga i zbawienia.

RÓŻANIEC DLA DZIECI
Zapraszamy  dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdą środę  października  przed Mszą św. o godz. 18:30

ZMIANA ROZKŁADU MSZY ŚWIĘTYCH
W przyszłości jest planowana zmiana rozkładu Mszy świętych w naszej parafii. W niedziele Msze święte przed południem będą odprawiane co dwie godziny, natomiast w jeden dzień w tygodniu (pon. lub wt.) Eucharystia będzie sprawowana rano o godz. 7:30 am. zamiast wieczorem. Wszelkie szczegóły zostaną podane z odpowienim wyprzedzeniem.

TOGETHER IN ACTION – 2016
Dziękujemy za złożone dotychczas ofiary w wysokości $29,446.00  na cele charytatywne diecezji Calgary. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church z dopisem w memo: TOGETHER IN ACTION. W dalszym ciągu  serdecznie prosimy o ofiary na ten cel !

RYCERSTWO NIEPOKALANEJ
Dzisiaj w niedzielę, 9 października, po Mszy św. o godzinie 11:00  odbędzie się w kościele pierwsze po wakacjach  zebranie dzieci, młodzieży i rodziców należących do Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy i również przypomnamy o modlitwie do Matki Bożej, którą członkowie Rycerstwa Niepokalanej powinni codziennie odmawiać: „O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie. Rycerze Niepokalanej modlą się o lepszy świat, o nawrócenie ludzi do Boga i przykładem własnego życia wskazują innym, że w każdym czasie można żyć uczciwie, być wiernym Bożym Przykazaniom pod szczególną opieką Matki Bożej.

KONCERT CHARYTATYWNY: OJCZYZNA- NASZĄ MATKĄ ZIEMSKĄ
W niedzielę, 16 października o godzinie 15:30 w Domu Polskim odbędzie się – ku czci Św. Jana Pawła II – Koncert Charytatywny: Ojczyzna – naszą Matką ziemską. Tematem Koncertu są słowa Św. Jana Pawła II, kochającego bardzo Polskę. Św. Jan Paweł II jako Biskup, Kardynał i Papież, podkreślał, jak ważne jest wychowanie dzieci i młodzieży w duchu miłości do Ojczyzny,  poszanowania wartości chrześcijańskich, tradycji i historii ojczystej ziemi, jak ważne jest wychowanie patriotyczne. Podczas Koncertu usłyszymy, pełne głębokiej treści, słowa Papieża – Polaka o Ojczyźnie. W Koncercie wezmą udział osoby dorosłe z naszej parafii  oraz młodzież i dzieci Szkoły Polskiej im. Św. Jana Pawła II. Usłyszymy utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu młodych pianistów. Wystąpią też Zespoły Taneczne: Polanie, Krakusy, Mazovia, Młodzi Duchem oraz balet, tańce indywidualne, usłyszymy śpiew chóru Vox Populi i grę na akordeonie. Będziemy również wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym Koncercie Charytatywnym, aby w radosnym nastroju ubogacić serca i umysły treścią słów Papieża na temat miłości do rodzinnego kraju i poszanowania każdego kraju. Dochód z Koncertu przeznaczony będzie na działalność pro-life w Polsce oraz na pomoc zaniedbanym, opuszczonym dzieciom i młodzieży na Kresach Wschodnich i dla dzieci niepełnosprawnych w Broniszewicach. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy, niech Dobry Bóg wynagrodzi serca i dłonie otwarte na potrzeby tych, którzy sami obronić się nie mogą i jedynie dzięki naszym ofiarom może być zabezpieczone ich życie i jego rozwój. Niech Wszechmogacy Bóg, Pan Życia, wynagrodzi każdą ofiarę szczególnymi łaskami w Roku Miłosierdzia.
Czeki można będzie wystawiać na Knights of Immaculata z dopiskiem Koncert Charytatywny.
Siostry Dominikanki wraz z Komitetem Organizacyjnym

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Przez najbliższy tydzień od 9 do 16 października Rodzina  Aleksandry Żyro-Hamryszczak będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych
AKT ODDANIA SIĘ JEZUSOWI PRZEZ MARYJĘ
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy naszych Parafian  do osobistego oddania się Jezusowi przez Maryję,  według św. Ludwika de Montfort. Uroczyste odczytanie Aktu całkowitego oddania się Jezusowi przez Maryję odbędzie się podczas Mszy św. (12:30) w dniu 23 października.

ŚWIATOWA NIEDZIELA MISYJNA
W niedzielę, 23 października obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Dzień modlitewnego i materialnego wsparcia misji Kościoła katolickiego, który ma na celu wspieranie nowo powstałych parafii, pomoc kapłanom, katechetom, misjonarzom, misjonarkom w oddalonych regionach świata.  Pomoc w klęskach żywiołowych, w razie potrzeby ewakuowania. Pomoc dla uchodźców dotkniętych wojną. Wielu księży misjonarzy pracujących w parafiach w Azji czy Afryce zależny jest od naszej hojności. Twoja ofiara przyniesie ogromne wsparcie materialne dla najbardziej potrzebujących. Przez ten dar łaski przyniesiemy nadzieję, miłość dla wszystkich oczekujących naszej ofiarności. Druga kolekta będzie zbierana na każdej Mszy św. po Komunii św.

KAWIARENKA
Zapraszamy do kawiarenki na kawę i ciasto, które w miesiącu października przygotowuje Szkoła Polska

ZABAWA RYCERZY KOLUMBA
Rycerze Kolumba zapraszają na tradycyjną zabawę z kolacją , która będzie miała miejsce w sali parafialnej 19 listopada o godz. 19:00. Bilety w cenie $ 50.00 od osoby. Bilety można nabywać kontaktownie.
Aleksander Gurgul at galeks@shaw.ca (403) 567-9400 John Majowski at majowski@shaw.ca (403) 685-5490
Peter Urban at urb@telus.net (403) 860-7689
Ryszard Markiewicz at rkmarkiewicz@gmail.com (403) 869-7736 i Robert Shelley at rssinc.robert@gmail.com (403) 366-4481

DOROCZNA ZBIÓRKA NA KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI

W dniach 22 i 23 października 2016 odbędzie się doroczna zbiórka ofiar pieniężnych na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Zebrane fundusze przeznaczone są na potrzeby Uniwersytetu, a także na wsparcie kształcenia młodzieży pochodzenia polskiego w Kanadzie. Prosimy o hojność na ten zbożny cel. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!  Michał Broniewski- Prezes Zarządu T.P.KUL

PASTORAL CARE TEAM Parafia M.B.K.P zaprasza wszystkich parafian w miarę czasu i z otwartym sercem do modlitw za życie przed kliniką aborcyjną w Calgary, 2431 – 5 Ave N.W. Dyżur naszej parafii jest w każdy piątek od godz. 9:00 do 10:00am. Afisze przeciwaborcyjne są dostępne w szatni przy wejsciu do Sali Parafialnej.

PODZIEKOWANIE
Zespół tańca „Mazovia” dziękuje Księdzu proboszczowi Jackowi oraz ksiedzu Karolowi za udostepnienie Sali parafialnej ,DJ Mirkowi za piękną oprawę muzyczną, szefowi Tomkowi M. za wysmienitą kolacje, sponsorom: sklepom  European Meat & Deli Cracovia Ltd  i  Polcan Meat Products & Delicatessen  za pyszną  zimną tacę z wędlinami i serami oraz sklepowi Old Fashion Deli & Meat Mietka za smaczną kaszankę.
Podziekowania równiez dla pani Elli Rysz, pani Ani Pieczara ,rodzicom i tancerzom zespołu Mazovia za pomoc w przygotowaniu zabawy ,jak również wszystkim gościom za obecność i za wspólną zabawę.
Dziękujemy Majka Kowalczyk President/Artistic Director

TARGI KSIĄŻKI, MUZYKI I FILMU
W dniach 28, 29 i 30 października w sali parafialnej odbędą się targi książki, filmu i muzyki. Piątek od 12:00 do 20:00. Sobota -10:00 do 19:00. Niedziela – 9:00 do 16:00. Informacje i zamówienia pod numer Tel: 905-502-9884.

ZABAWA POWITANIE JESENI  ODWOŁANA
Zespół Młodzi Duchem z przykrością musi odwołać zabawę Powitanie Jesieni z uwagi na zbyt małe zainteresowanie.  Zwroty za bilety odbierać będzie można w sali parafialnej 8 października o godz 7PM  oraz w niedzielę  16 października ( 9 października kawiarenka nie będzie czynna) .
Telefon kontaktowy: 403 -261-8018 Przepraszamy!
DZIĘKUJEMY
Młodzi Duchem dziękują za  wsparcie wrześniowej  kawiarenki.  Fundusze przeznaczone będą na  potrzeby zespołu.

MŁODZI DUCHEM SEDECZNIE DZIĘKUJĄ PARAFIANOM !
Podczas trzech niedziel września do skrzyneczki na stole  w kawiarence przeznaczonej na potrzeby leczenia dla Darka Ciok parafianie  wrzucili $550.00 . Serdecznie dziekujemy za Wasze dobre serce !

PRACA KOŃCOWA UCZENNICY Z KATECHEZY JULII MIAZGA

KIM JEST DLA MNIE JEZUS CHRYSTUS I JAKĄ ROLĘ ODGRYWA W MOIM ŻYCIU?
Jezus Chrystus jest moim Panem i Bogiem.
Jezus Chrystus jest moim prawdziwym Przyjacielem.
Jezus Chrystus jest moją największą miłością.
Jezus Chrystus jest moim Zbawicielem i Odkupicielem.
Jezus Chrystus jest moją drogą, prawdą i życiem.
Tak, więc odpowiedź jest niby bardzo prosta i Jezus jest Panem, Bogiem, Przyjacielem, Miłością, itd., Ale co to naprawdę oznacza dla mnie młodej nastolatki? Jezus tak naprawdę jest Tym, który nadaje sens mojemu życiu. Nie wyobrażam sobie życia bez Jezusa Chrystusa, bez wiary w Niego i bez sakramentów ustanowionych przez Niego. Tę głęboką wiarę w Jezusa zawdzięczam moim rodzicom, którzy od najmłodszych lata wychowują mnie w wierze katalickiej. Jestm bardzo szczęśliwa i wdzięczna im za to, ponieważ wielu młodych ludzi jest pozbawionych tego szczęścia i nie wiedzą, co tracą w swoim życiu. Dzisiejszy świat, bowiem coraz bardziej odchodzi od Boga, Bóg dla wielu ludzi a, w szczególności młodych ludzi nie istnieje, coś innego jest celem i sensem ich życia. Najważniejszy dla nich jest pieniądz, który jest ich Bogiem i życie bez bożych przykazań, które rzekomo ograniczają ich wolność i pełnią ich szczęścia. O jak bardzo się mylą!
Czy świat bez Boga jest naprawdę szczęśliwy? Przecież w dzisiejszym świecie dzieje się tyle zła, tyle jest cierpienia, wojen, nienawiści i niesprawiedliwości. Tak, więc brak wiary w Jezusa prowadzi dzisiejszy świat do samozagłady. Tylko silna wiara i wzajemna miłość, jaką uczy nas Jezus może zapewnić prawdziwe szczęście i sens życia. Jezus oddał za nas Swoje życie, aby pokonać grzech i szatana. To On najpierw umarł, aby później zatriumfować i pokonać śmierć przez Swoje Zmartwychwstanie. Chociaż Jezusa można różnie nazywać i przedstawiać Go w różny sposób, to dla mnie najważniejsze jest to, iż Jezus kocha mnie i pragnie abym z Nim mogła się radować kiedyś w niebie. Kościół jest miejscem gdzie mogę się na razie spotkać z Nim na każdej Mszy św. podczas modlitwy czy też na lekcjach religii. Fundamentalne znaczenie ma dla mnie właśnie uczestnictwo w życiu skaramentalnym. Jezus jest też moim najlepszym Przyjacielem moim niezawodnym Przyjacielem, na którego mogę zawsze liczyć i który potrafi mnie zrozumieć i nigdy mnie nie opuści. Jemu właśnie mogę powierzyć największe tajemnice, powierzyć swoje życie, swoje radości i smutki i wiem, że jest wszędzie obecny i w każdej chwili mogę się do Niego zwracać i czuć Jego obecność. Jezus Chrystus jest dla mnie także Kimś jedynym i wyjątkowym, świadczą o tym fakty z Jego życia, a zwłaszcza Jego śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie, które ukazuje właśnie, że nie było nikogo podobnego do Niego na przestrzeni całych dziejów ludzkości. Kiedy jest mi smutno, albo mam jakiś problem zawsze mam, do kogo zwrócić się o pomoc. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ wiem, że samej trudno byłoby mi to wszystko pokonać i przetrwać. Czuję się bezpieczniej, bo wiem, że to On prowadzi mnie przez życie i wspiera mnie we wszystkim. Ponieważ Jezus jest dawcą mojego życia, dlatego staram się przeżyć to życie dobrze, by nie zawieść Go i aby móc cieszyć się i radować kiedyś ze spotkania z Nim w Niebie. Jezus jest przepełniony miłością i dobrocią i ja staram się od Niego uczyć się tej samej miłości i dobroci. Mam nadzieję, że On nigdy mnie nie opuści, czy zapomni a ja o Nim. Jestm Mu za wszystko ogromnie wdzięczna i staram się też, aby Jezus cieszył się i radował z mojego postępowania w życiu. Jezus jest obecny w moim zyciu każdego dnia, rano, kiedy się modlę przed pójściem do szkoły i wieczorem, kiedy idę spać, jest obecny w moim sercu zawsze i wszędzie. Bez względu na to gdzie jestem i co robię, czuję Jego obecność i to, że wspiera mnie na każdym kroku. Uważam, iż wiara w Jezusa czyni moje życie pięknym i bardziej wartościowym, czyni mnie lepszym człowiekiem, uczciwym, godnym szacunku i przepełnionym miłością bliźnich. Wiem, że potrzebuję Go i nie wiem, co bym zrobiła bez Niego, Kościół pełni istotną rolę w moim życiu, ponieważ przekazuje słowa Jezusa Chrystusa, o tym jak mamy postępować wobec siebie nawzajem, zanosi modlitwy i wstawia się za nas u Boga, a także naucza i pomaga nam dostać się do Nieba. To właśnie w Kościele czuję szczególną obecność Jezusa, uczestnicząć w eucharystii i innych sakramentach. Kościół jest według mnie podstawą naszej wiary w Boga jest domem, w którym zawsze można się z Nim spotkać i powierzyć Mu swoje problemy, radości, smutki a także całe nasze życie. W Kościele czuję, że jestem blisko Boga, czuję szczególną Jego obecność, a udział we Mszy św.
jest właśnie dopełnieniem tej szczególnej bliskości.

 OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

USŁUGI KOSMETYCZNE
Z dojazdem do domu klienta. Wykfalifikowana kosmetyczka z wieloletnim stażem. (MAKIJAŻ PERMANENTNY). Przekłuwanie uszu. Kontakt Aleksandra 587-968-4951 (7x)
PRACA Potrzebne są panie do sprzątania domów. Proszę dzwonić w godzinach wieczornych. Tel: 403-663-9886 (2x)
PRACA D&M Professional Cleaning Services zatrudni kobiety do sprzatania domów. Wynagrodzenie : $17 do $23 / godz.Tel. 403-278-7740, 403-797-1878 (4x)
PRACA
Potrzebna opiekunka do starszej pani z chorobą (Dymentia). Godziny i warunki pracy do uzgodnienia. Tel: 403-249-3064 (1x)
POKÓJ DO WYNAJĘCIA
Wynajmę pokój od zaraz dla mężczyzny. Dobry dojazd na Uniwersytet blisko kolejki. Tel:587-438-2927 (4x)