16 października, 2016r.

16 października, 2016r.

NTENCJE MSZALNE
Sobota, 15 października – Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła
18:00 – ++ Maria i Władysław Kapel          – syn z rodziną
18:00 – ++ Stefania i Józef Jaworscy

Niedziela, 16 października
8:00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Coli    – babcia
9:30 – O Boże błogosławieństwo dla Michała z okazji Urodzin
11:00 – O Boże błogosławieństwo dla Jana Wieczorkowskiego z okazji 2 Urodzin
11:00 – ++ Marianna i Stefan Surowiec (28 rocz) Bronisław i Helena Skałka (10 rocz)

12:30 – ++  Krystyna i Witek
19:00 – ++ Zofia Markiewicz (1rocz) i Józef Markiewicz (38 rocz) oraz dusze w czyśćcu cierpiące

Poniedziałek, 17 października – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika
19:00 – ++ Jadwiga Machula, Bartłomiej Machula i zmarli z rodziny oraz dusze w czyśćcu cierpiące
19:00 – + Edward Fill

Wtorek, 18 października – Świętogo Łukasza, Ewangelisty
19:00 – + Bronisław Zuk (26 rocz)          – córka z rodziną
19:00 – + Ludwik
19:00 – + Maria Poltorniak

Środa, 19 października – Dzień powszedni              
19:00 – ++ Bronisława i Jan Moryś
19:00 – ++ Stefania (25 rocz), Karol, Irena i Leon Szelążyk oraz zmarli z rodziny
19:00 – Dziękczynna i błagalna za opiekę nad rodziną

Czwartek, 20 października – Wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera
19:00 – ++ Helena, Konstanty i Mirosław Dziubińscy oraz Henryk Iwaniec
19:00 – ++ Tadeusz i Teresa Żuczek

Piątek, 21 października – Wspomnienie Bł. Jakuba Strzemię, Biskupa
9:00 – O Boże błogosławieństwo dla Aleksandra w dniu Urodzin                                                                      – rodzice
19:00 – ++ Ela i Paweł Pawlicki                          przyjaciele
19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Ireny i Łukasza z okazji imienin

Sobota, 22 października – Wspomnienie św. Jana Pawła II, Papieża
8:30 – O miłosierdzie Boże i opiekę M. Bożej w rodzinie
18:00 – O zdrowie dla Joanny                               – rodzina

Niedziela, 23 października
8:00 – O Boże bł. dla członków Żywego Różańca
9:30 – ++ Alina, Agnieszka, Franciszek i Józef  – dzieci i wnuki
11:00 – O Boże bł. za dzieci pierwoszokmunijne i ich rodziców. Dziękując Panu Bogu za otrzymane łaski
12:30 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodziny Bogusławskich
19:00 – + Michał Skaliński (10 rocz)- rodzina i przyjaciele

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
Wj 17,8-13; 2 Tm 3,14-4,2; Łk 18,1-8
Ref: Naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca
Modlitwa jest jak wytrwałe pukanie do drzwi. Wydaje się, że niebo jest zamknięte i głuche. Ale prawda jest inna. Niebo już jest dawno otwarte, tylko my – zamknięci. Jezus otworzył niebo już w swoim chrzcie, w przemienieniu, w śmierci, w zmartwychwstaniu, wniebowstąpieniu i zesłaniu Ducha Świętego. Bóg o każdej porze jest gotowy nas wysłuchać. Rzecz w tym, że nam nie chce się pukać, i stąd ta dzisiejsza przypowieść. Powiedzmy nawet mocniej, to Jezus puka do naszych drzwi. W słynnej wizji apokaliptycznej (Ap 3,20) Jezus stoi u drzwi i kołacze. Malarz Holman Hunt w romantyczny sposób wyraził ową wizję, malując drzwi bez zewnętrznej klamki, gdyż tylko my możemy je otworzyć. Jesteśmy nie tylko zamknięci w sobie, ale i łatwo się zniechęcamy w modlitwie. Czy twoja modlitwa jest nasycona wzruszeniem, czy też wydaje ci się głuchym i pozbawionym odpowiedzi wypowiadaniem słów albo, co gorsza, jedynie znudzonym odczytywaniem ich z jakiegoś modlitewnika? Niekiedy Bóg odsuwa się na dłuższy czas, pozostawiając nas w pustce i bez dowodów swej przychylności, abyśmy mogli okazać tę wierność, której On od nas oczekuje, bardziej niż my oczekujemy od Niego uniesień. Mojżesz i Aaron ciągle kręcili się przed oczyma faraona, aż w końcu pewnej nocy wstał i wypuścił Izraela z Egiptu. To było przykre, ciągle doświadczać odmowy ze strony władcy, który Boga się nie bał i z ludźmi się nie liczył. Bóg nieustannie motywował Mojżesza do pukania do bram pałacu faraona. Można przypuszczać, że Bóg wiedział dobrze, iż on nie od razu wypuści lud wybrany, ale zależało mu na tym, by Mojżesza nauczyć wierności natchnieniom, ciągłego domagania się wolności, niepoddawania się. Potrzeba jest matką wynalazków. Dobrze jest, jeśli od razu nie otrzymujemy pewnych łask, bo nieustanne proszenie o nie daje czasem o wiele więcej niż to, o co prosimy: wytrwałość i wiarę! Głęboko dotyka mnie to, że użyte w Jezusowej przypowieści słowa są tak twarde, wręcz szokujące. Sędzia decyduje się wysłuchać wdowę, tłumacząc sobie samemu tę uległość lękiem przed jej reakcją. Użyte w Biblii Tysiąclecia sformułowanie: „aby mnie nie zadręczała”, Biblia Brytyjska przetłumaczyła: „aby nie uderzyła mnie w twarz!”. Czy można tak przetłumaczyć te słowa? Można, gdyż użyto tam określenia greckiego, które tłumaczy się też jako „podbijanie komuś oka”, albo, za tekstem łacińskim, „wy- szydzenie kogoś”! To bardzo twarde określenie, ale ono nam być może obrazuje, jak usilne staranie musimy włożyć w modlitwę, by osiągnąć skutek. Czyżby Bóg był aż tak trudny do uproszenia jakiejkolwiek łaski? Przypowieść jest pewną zasadzką dla tych, w których sercach drzemie obraz Boga nieubłaganego.

LEKTORZY – 15-16 października
18:00 – J. Pietrzak, S. Teresa, J. Pietrzak
8:00 – M. Edgar, M. Sobczak, P. Adamski
9:30 – J. Kraska, M. Iskra, R. Przybylski
11:00 – T. Nowak, S. Salome, M. Łabinowicz
12:30 – E. Kiegler, O. Żyro, W. Potocka
19:00 –  M. Sapielak, S. Zacharia, M. Sapielak
W NASZEJ WSPÓLNOCIE

NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE
Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które będą codziennie po wieczornej Mszy św. o godz. 19:00. Kult Matki Najświętszej i powierzanie naszych próśb przez Jej wstawiennictwo jest pewną drogą do Boga i zbawienia.

RÓŻANIEC DLA DZIECI
Zapraszamy  dzieci na nabożeństwa różańcowe w każdą środę  października  przed Mszą św. o godz. 18:30

ZMIANA ROZKŁADU MSZY ŚWIĘTYCH
W przyszłości jest planowana zmiana rozkładu Mszy świętych w naszej parafii. W niedziele Msze święte przed południem będą odprawiane co dwie godziny, natomiast w jeden dzień w tygodniu (pon. lub wt.) Eucharystia będzie sprawowana rano o godz. 7:30 am. zamiast wieczorem. Wszelkie szczegóły zostaną podane z odpowienim wyprzedzeniem.

TOGETHER IN ACTION – 2016
Dziękujemy za złożone dotychczas ofiary w wysokości $29,946.00  na cele charytatywne diecezji Calgary. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church z dopisem w memo: TOGETHER IN ACTION. W dalszym ciągu  serdecznie prosimy o ofiary na ten cel !

SPOTKANIE KANDYDATÓW NA MINISTRANTÓW
Zapraszamy na spotkanie zainteresowanych chłopców, którzy chcą czynnie służyć Bogu i naszej parafii podczas Mszy św. Spotkanie odbędzie się w środę 19 października bezpośrednio po Mszy św.

SPOTKANIE MODLITEWNE GRUPY ŚW. OJCA PIO
Zapraszamy grupę modlitewną na Mszę św. i nabożeństwo w poniedziałek 24 października na godz. 19:00.

KOPERTY NA WYPOMINKI
Przez cały miesiąc listopad będziemy się modlić w tradycyjnych „Wypominkach”. Koperty, na których można wypisać imiona zmarłych, wyłożone są na stolikach przy biuletynach. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych.

KONCERT CHARYTATYWNY: OJCZYZNA- NASZĄ MATKĄ ZIEMSKĄ
Dzisiaj w niedzielę, 16 października o godzinie 15:30 w Domu Polskim odbędzie się – ku czci Św. Jana Pawła II – Koncert Charytatywny: Ojczyzna – naszą Matką ziemską. Tematem Koncertu są słowa Św. Jana Pawła II, kochającego bardzo Polskę. Św. Jan Paweł II jako Biskup, Kardynał i Papież, podkreślał, jak ważne jest wychowanie dzieci i młodzieży w duchu miłości do Ojczyzny,  poszanowania wartości chrześcijańskich, tradycji i historii ojczystej ziemi, jak ważne jest wychowanie patriotyczne. Podczas Koncertu usłyszymy, pełne głębokiej treści, słowa Papieża – Polaka o Ojczyźnie. W Koncercie wezmą udział osoby dorosłe z naszej parafii  oraz młodzież i dzieci Szkoły Polskiej im. Św. Jana Pawła II. Usłyszymy utwory Fryderyka Chopina w wykonaniu młodych pianistów. Wystąpią też Zespoły Taneczne: Polanie, Krakusy, Mazovia, Młodzi Duchem oraz balet, tańce indywidualne, usłyszymy śpiew chóru Vox Populi i grę na akordeonie. Będziemy również wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym Koncercie Charytatywnym, aby w radosnym nastroju ubogacić serca i umysły treścią słów Papieża na temat miłości do rodzinnego kraju i poszanowania każdego kraju. Dochód z Koncertu przeznaczony będzie na działalność pro-life w Polsce oraz na pomoc zaniedbanym, opuszczonym dzieciom i młodzieży na Kresach Wschodnich i dla dzieci niepełnosprawnych w Broniszewicach. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy, niech Dobry Bóg wynagrodzi serca i dłonie otwarte na potrzeby tych, którzy sami obronić się nie mogą i jedynie dzięki naszym ofiarom może być zabezpieczone ich życie i jego rozwój. Niech Wszechmogacy Bóg, Pan Życia, wynagrodzi każdą ofiarę szczególnymi łaskami w Roku Miłosierdzia.
Czeki można będzie wystawiać na Knights of Immaculata z dopiskiem Koncert Charytatywny.
Siostry Dominikanki wraz z Komitetem Organizacyjnym

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Przez najbliższy tydzień od 16 do 23 października Rodzina  Magdaleny i Sebastiana Kaczan będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych

AKT ODDANIA SIĘ JEZUSOWI PRZEZ MARYJĘ
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy naszych Parafian  do osobistego oddania się Jezusowi przez Maryję,  według św. Ludwika de Montfort. Uroczyste odczytanie Aktu całkowitego oddania się Jezusowi przez Maryję odbędzie się podczas Mszy św. (12:30) w dniu 23 października.

ŚWIATOWA NIEDZIELA MISYJNA
W niedzielę, 23 października obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Dzień modlitewnego i materialnego wsparcia misji Kościoła katolickiego, który ma na celu wspieranie nowo powstałych parafii, pomoc kapłanom, katechetom, misjonarzom, misjonarkom w oddalonych regionach świata.  Pomoc w klęskach żywiołowych, w razie potrzeby ewakuowania. Pomoc dla uchodźców dotkniętych wojną. Wielu księży misjonarzy pracujących w parafiach w Azji czy Afryce zależny jest od naszej hojności. Twoja ofiara przyniesie ogromne wsparcie materialne dla najbardziej potrzebujących. Przez ten dar łaski przyniesiemy nadzieję, miłość dla wszystkich oczekujących naszej ofiarności. Druga kolekta będzie zbierana na każdej Mszy św. po Komunii św.

KAWIARENKA – SZKOŁA POLSKA
Zapraszamy do kawiarenki w imieniu Nauczycieli i Komitetu Rodzicielskiego Szkoły Polskiej na kawę i smaczne ciasta

PODZIĘKOWANIE PO POGRZEBIE
Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych w dniach 6-7 października naszego zmarłego kochanego męża i taty św. Kazimierza Sujata. Cała rodzina pogrążona w smutku jest bardzo wdzięczna za Waszą obecność, duchowe wsparcie, modlitwy i wsparcie materialne. Niech Wszechmogący Bóg w swoim miłosierdziu ogarnie każdego z Was i wynagrodzi. Bóg zapłać!

ZABAWA RYCERZY KOLUMBA
Rycerze Kolumba zapraszają na tradycyjną zabawę z kolacją , która będzie miała miejsce w sali parafialnej 19 listopada o godz. 19:00. Bilety w cenie $ 50.00 od osoby. Bilety można nabywać kontaktownie.
Aleksander Gurgul at galeks@shaw.ca (403) 567-9400 John Majowski at majowski@shaw.ca (403) 685-5490
Peter Urban at urb@telus.net (403) 860-7689
Ryszard Markiewicz at rkmarkiewicz@gmail.com (403) 869-7736 i Robert Shelley at rssinc.robert@gmail.com (403) 366-4481
TARGI KSIĄŻKI, MUZYKI I FILMU

W dniach 28, 29 i 30 października w sali parafialnej odbędą się targi książki, filmu i muzyki. Piątek od 12:00 do 20:00. Sobota -10:00 do 19:00. Niedziela – 9:00 do 16:00. Informacje i zamówienia pod numer Tel: 905-502-9884.

PODZIĘKOWANIE ZA POMOC DLA DARKA CIOK
” Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Jan Paweł II. Z całego serca pragniemy podziekować wszystkim Rodakom, którzy okazali serce naszej rodzinie i odbierając sobie ofiarowali nam. Za okazane zrozumienie i pomoc finansową wszystkim Bóg zapłać. Zebralismy połowę potrzebnej sumy na rozpoczęcie kuracji Darka. Jeśli ktoś jeszcze może prosimy o dalsze wsparcie. https://www.gofundme.com/derricktreatment
Joanna i Darek Ciok z dziecmi

PODZIĘKOWANIE PARAFIANOM ZA POMOC DLA MARKA Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy z dobrym sercem okazali tak wielką pomoc dla mojego męża Marka. Za okazane wsparcie finansowe, które traktujemy, jako wyraz Waszej dobroci i chęci niesienia pomocy potrzebującym. Tym którzy podtrzymują nas na duchu, wspierają, pocieszają i są z nami cały czas.
Dorota i Marek Machula z córkami
ZEBRANIE RYCERZY KOLUMBA

W środę 19 października, o godz. 19:45 – spotkanie Rycerzy Kolumba. W zebraniu biorą udział tylko ci, którzy zostali przyjęci do organizacji. Więcej informacji udziela Robert Sielużycki – Grant Knight Council #14497, tel: 403-366-4481.

DOROCZNA ZBIÓRKA NA KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI

W dniach 22 i 23 października 2016 odbędzie się doroczna zbiórka ofiar pieniężnych na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Zebrane fundusze przeznaczone są na potrzeby Uniwersytetu, a także na wsparcie kształcenia młodzieży pochodzenia polskiego w Kanadzie. Prosimy o hojność na ten zbożny cel. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać!  Michał Broniewski- Prezes Zarządu T.P.KUL

TEATR AEPA

 Zaprasza na kolejny spektakl zatytułowany “Jury”.  Przedstawienia odbędą się 22 października o godzinie 18: 00 i 23 października o godzinie 17: 00 w Domu Polskim.  Bilety w cenie $15 są do nabycia w polskich sklepach oraz u Niny, telefon: 403-238-4508.  Serdecznie zapraszamy!

STOWARZYSZENIE POLSKICH KOMBATANTÓW KOŁO #18 W CALGARY zawiadamia wszystkich członków o miesięcznym zebraniu, które odbędzie się w niedzielę 23 pazdziernika w Domu Polskim o godzinie 14: 30 Zapraszamy zrzeszonych i wszystkich, którzy są zainteresowani członkostwem w naszym Stowarzyszeniu.
RODZINA POSZUKUJE OSÓB, KTÓRZY ZNALI ROMANA BARGIEL Roman Bargiel, born. Aug. 9th 1918 in Krosno/Poland, died: May 15th 1974 in Calgary. Between 1939-1945 he was caught in different concentration camps as Sachsenhausen and  Dachau. Last he was in Ottobrunn where his German wife liberated him, hid him in Karlsfeld until the war was over. July 1945 he married Antonie and got 2 children, Roman 1946 and Henryka 1947. In 1948 the family immigrated to Windsor/Canada and stayed with his sister Genia. He had another sister Mania in Detroit. The couple got 2 more children John 1949 and Marie Louise 1952. In 1954 his wife and the four children left Canada for Germany and his wife cut any contact with him. If you know that person please contact with the family.henryka@klapproth.org

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

USŁUGI KOSMETYCZNE
Z dojazdem do domu klienta. Wykfalifikowana kosmetyczka z wieloletnim stażem. (MAKIJAŻ PERMANENTNY). Przekłuwanie uszu. Kontakt Aleksandra 587-968-4951 (6x)
PRACA Potrzebne są panie do sprzątania domów. Proszę dzwonić w godzinach wieczornych. Tel: 403-663-9886 (1x)

PRACA D&M Professional Cleaning Services zatrudni kobiety do sprzatania domów. Wynagrodzenie : $17 do $23 / godz.Tel. 403-278-7740, 403-797-1878 (3x)

POKÓJ DO WYNAJĘCIA
Wynajmę pokój od zaraz dla mężczyzny. Dobry dojazd na Uniwersytet blisko kolejki. Tel:587-438-2927 (3x)
Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

MERRIAGE PREPARATION “FOR BETTER & FOR EVER” 2016/2017
• A program for all couples including those who:
• Have been previously married
• Are marrying after extended cohabitation
• Are beginning marriage with children
• Are mature couples
• Are preparing for convalidation or marriage
Program location: Catholic Pastoral Centre 120-17 Ave SW. Total registration fee $200.00. Fee includes 2 copies of “For Better & For Ever” workbooks. Refreshments and snacks at all sessions. Lunch on Saturday.
The total registration fee is due prior to attending the program. We accept the following forms of payment: cash, cheque payable to: Life & Family Resource Centre, Master Card or Visa. Registration may be done in person or over the phone at 403-218-5505. Cancellation PolicyAn administration fee of $50.00 will be charged for cancellations prior to the orientation night. No refounds will be issued for no shows or cancellations after the orientation night. The orientation Evening is held on Mondays from 7:00-9:00pm. The weekend Sessions are held on Friday evening, 7:00-9:00 pm. Saturday, 9:00am – 4:00pm. Registration forms are available at our Parish office.
Orientation Evenings              Weekend Sesions
Oct 17,2016                                  Nov 4-5, 2016
Nov 14, 2016               Dec 2-3, 2016
Jan 16, 2017             Feb 3-4, 2017
Feb 13, 2017                                 Mar 3-4, 2017
Mar 20, 2017                                Apr 7-8, 2017
Apr 10, 2017             Apr 28-29, 2017
May 15, 2017                          Jun 9-10 ,2017
June 5, 2017             Jun 23-24, 2017.

CONSCIENCE RIGHTS MATTER
The government has legalized assisted suicide and euthanasia and conscience rights are not protected.  Our healthcare workers, facilities and vulnerable Canadians need our help.  Visit: www.canadiansforconscience.ca to sign up and write the government.  Please support conscience rights.

40 DAYS FOR LIFE AROUND THE WORLD
Take a stand and pray to end the evil of abortions in Calgary at the abortion “Kensington Clinic” on 2431 – 5 Ave NW.  Join thousands of people in hundreds of cities on the current 40 DFL campaign up to Sunday Nov. 6th. This is the largest worldwide pro-life mobilization; all together we pray, fast and publicly stand for life.  More info @ 40daysforlife.calgary@gmail.com or go to Calgary 40 Days for Life on Facebook.

ŚWIĘTO NA BIAŁYCH MORZACH
W dzisiejszą niedzielę 16 października kard. Stanisław Dziwisz konsekruje kościół w krakowskim sanktuarium św. Jana Pawła II. To był nasz obowiązek, wielki obowiązek zachowania pamięci o człowieku, który zmienił świat – mówi o genezie powstania sanktuarium kard. Dziwisz. Dodaje, że będąc przez lata osobistym sekretarzem papieża, na własne oczy widział, jak ta zmiana się dokonuje. – Kościół stał się bliższy światu, a świat bliższy Kościołowi – dodaje kardynał. Zlokalizowane na Białych Morzach, tuż obok krakowskich Łagiewnik, sanktuarium ma przypominać postać św. Jana Pawła II i stać się – jak podkreślał metropolita krakowski – „prawdziwym domem” świętego papieża. Po 5 latach od jego erygowania przyszedł czas na konsekrację głównej świątyni – górnego kościoła (sanktuarium ma także ukończony wcześniej i konsekrowany kościół dolny, tzw. Kościół Relikwii). – To wszystko pragniemy oddać Bogu i powiedzieć ludziom: „To wasze”, aby czuli się tutaj jak w domu – podkreśla kard. Dziwisz. Podczas Mszy św. kardynał namaści krzyżmem świętym i okadzi ołtarz oraz ściany kościoła. Ołtarz zostanie także przystrojony kwiatami i nakryty, a następnie zapalone zostaną świece. W stole Pańskim, na którym sprawowana jest Eucharystia, umieszczone zostaną relikwie św. Stanisława, głównego patrona archidiecezji krakowskiej. – To stara tradycja, że w podstawie ołtarza umieszcza się relikwie męczenników – podkreśla ks. dr Stanisław Mieszczak, liturgista. Jak dodaje Piotr Sionko z sanktuarium św. Jana Pawła II, konsekracja kościoła umocni kult papieża Polaka w tym miejscu i rozpocznie „kolejny etap pielgrzymowania do Ojca Świętego”.- W ten sposób nie tylko dokonamy poświęcenia tego sanktuarium Bogu, ale przekażemy je – po Światowych Dniach Młodzieży i wizycie papieża Franciszka – całemu światu – mówi P. Sionko. – Właśnie podczas ŚDM widzieliśmy ludzi, którzy z tego sanktuarium wychodzili ze łzami w oczach. Oni nie tylko patrzyli na piękno tego miejsca, ale mogli tu spotkać Jana Pawła II. Tutaj czuć jego ducha, jego obecność.