6 listopada, 2016r.

6 listopada, 2016r.

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 5 listopada – Dzień powszedni
18: 00 – W intencji Ojczyzny, Radio Maryja i TV Trwam
18: 00 – + Zygmunt Hoffman

Niedziela, 6 listopada
8: 00 – + Len Rudziński (20 rocz)
9: 30 – ++ Za zmarłych w wypominkach (6)
11: 00 – ++ Andrzej, Władysław i Grażyna
12: 30 – ++ Leszek, Mieczysław i Roman Szymoniak
19: 00 – ++ Janina i Andrzej Wolańczyk i zmarli z rodziny

Poniedziałek, 7 listopada – Dzień powszedni
19: 00 – ++ Za zmarłych w wypominkach (7)
19: 00 – Dziękczynna z prośbą o zdrowie dla Urszuli

Wtorek, 8 listopada – Dzień powszedni
19: 00 – ++ Za zmarłych w wypominkach (8)
19: 00- + Mary Osiński
19:00 – ++ Za dusze zmarłych Sióstr i Braci Zakonu Dominikańskiego

Środa, 9 listopada – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej 
19: 00 – ++ Za zmarłych w wypominkach (9)
19: 00 – ++ Za zmarłych z rodziny Śliwonik, Żakowicz i dusze w czyśćcu cierpiące
19:00 – ++ Lucjan Małyszko i zmarli z rodziny

Czwartek, 10 listopada – Wspomnienie Św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła
19: 00 – ++ Andrzej Raniszewski i zmarli z rodziny
19:00 – ++ Antoni, Wiesław i Helena oraz Edward i Nadzieja Gajdel i zmarli z rodzin

Piątek, 11 listopada – Wspomnienie Św. Marcina z Tours, Biskupa
9: 00 – ++ Jan i Maria Nodżak i Helena Bała  – córka z rodziną
19: 00 – ++ Aniela i Andrzej Bzdyk           – córka z rodziną

Sobota, 12 listopada – Wspomnienie Św. Jozafata, Biskupa i Męczennika, Patrona Diecezji
8: 30 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Kasi     – babcia
18: 00 – ++ Krzysztof Januszewski i Maciej Zmysłowski

Niedziela, 13 listopada
8: 00 – + Edward Nutowicz (23 rocz)      – córka z rodziną
9: 30 – ++ Bronisław i Jan Mazur oraz Kazimierz i Marian i Zdzisław     – rodzina
11: 00 – + Andrzej Jeromski          – żona
12: 30 – Dzień Niepodległości Polski          – SPK koło #18
19: 00 – + Krystyna            – grono przyjaciół

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

2 Mch 7,1-2.9-14; 2 Tes 2,16-3,5; Łk 20,27-38
Ref:, Gdy zmartwychwstanę, będę widział Boga
Sprawa zmartwychwstania i życia wiecznego to niewątpliwie najważniejszy problem każdego człowieka. I dlatego zajmujemy się nim raczej rzadko. Ale refleksja na ten temat jest nieuchronna, bo każdy musi jakoś uporać się z pytaniem:, co dalej, co po mojej śmierci? Odpowiedzi są różne: każda filozofia i religia coś proponuje, mniej lub bardziej prawdopodobnego. Każdy też w coś wierzy, nawet i w wierutne bzdury, bo w tej kwestii umysł nie znosi pustki! I dlatego, żeby nie wierzyć w byle, co, żeby nie błądzić po manowcach rozmaitych teorii, trzeba zbadać, co na ten temat mówi Chrystus i jaka jest wiara Kościoła. Nikt nie jest bardziej kompetentny. Człowiek jest istotą nieśmiertelną, chociaż każdy musi umrzeć. Ale śmierć jest tylko pewnym etapem, punktem zwrotnym w dziejach człowieka, który kończy jeden rodzaj egzystencji, a rozpoczyna drugi, nieznany. Tylko jeden jedyny Chrystus definitywnie przeszedł śmierć, zwyciężył ją i wrócił z jej królestwa. Chrystus doskonale wie, co jest po śmierci, bo po pierwsze: jest Bogiem; po drugie: doświadczył śmierci osobiście, i to w najbardziej autentycznej i drastycznej postaci; po trzecie: zwyciężył śmierć. Dlatego Jego nauka na ten temat jest w pełni wiarygodna i trzeba by bardzo poważnych argumentów i dowodów, aby ją zakwestionować czy obalić. Czego zatem uczy Chrystus? Że na pewno istnieje przyszły świat i powstanie z martwych. A więc ludzkie pragnienie nieśmiertelności nie jest tylko mrzonką i wymysłem marzycieli, lecz faktem. Dalej uczy, że śmierć jest faktem bezwzględnie jednorazowym, czyli że teoria reinkarnacji jest sprzeczna z objawieniem Chrystusowym. Każdy człowiek żyje tylko jeden jedyny raz i właśnie to życie decyduje o naszej wieczności. Dlatego jesteśmy w sposób absolutny odpowiedzialni za to, jak to życie wykorzystamy Każda chwila życia jest bezpowrotna i nieodwracalna, więc trzeba uważać, by jej nie zmarnować. Po trzecie: życie przyszłe będzie zupełnie inne, niż to obecne. Chociaż będzie zachowana tożsamość osób, to jednak natura naszego człowieczeństwa zostanie przemieniona. Dokona się to w chwili powszechnego zmartychwstania. Po zmartwychwstaniu otrzymamy zupełnie inne, nowe życie. Będzie ono całkowicie wolne od doczesnych ograniczeń, trosk, ułomności. Będziemy także mogli oglądać Boga twarzą w twarz – jak aniołowie. Właśnie to „oglądanie”, bliskie i bezpośrednie obcowanie z Bogiem, będzie należało do istoty zbawienia. Bóg jest Bogiem żywych, więc na pewno zatroszczy się o pełnię życia dla nas. I choć nie wiemy jeszcze, jak ta pełnia będzie wyglądać. Dlatego nie wolno narzucać swoich doczesnych wyobrażeń na życie przyszłe, lecz cierpliwie czekać, co Bóg dla nas przygotował. Na pewno oko tego nie widziało ani ucho nie słyszało.
LEKTORZY – 5-6 listopada
18:00 – J. Bogusławska, S. Teresa, M. Edgar
8:00 – P. Adamski, M. Iskra, A. Rudzińska
9:30 – J. Miazga, S. Zacharia, T. Miazga
11:00 – M. Kaczan, Laetare, M. Michalewicz
12:30 – W. Potocka, O. Zyro, P. Wieleżyński
19:00 – M. Domaradzki, A. Wojciechowska, M. Domaradzki

W NASZEJ WSPÓLNOCIE
KOLEKTA NA EDUKACJĘ KATOLICKĄ
Dzisiaj w nidzielę Kościół Katolicki w Albercie obchodzi niedzielę Edukacji Katolickiej, dlatego z polecenia Ks. Biskupa Fredricka Henry będzie zbierana II kolekta po Komunii św. na Katolickie szkoły – serdecznie prosimy o ofiary na ten cel!
TOGETHER IN ACTION – 2016
Dziękujemy za złożone dotychczas ofiary w wysokości $30,566.00  na cele charytatywne diecezji Calgary. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $31,611.84. Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church z dopisem w memo: TOGETHER IN ACTION. W dalszym ciągu serdecznie prosimy o ofiary na ten cel!
MODLITWA ZA ZMARŁYCH – WYPOMINKI – NOWENNA MSZY ZA ZMARŁYCH
Przez cały miesiąc listopad będziemy się modlić w tradycyjnych „Wypominkach”. Koperty, na których można wypisać imiona zmarłych, wyłożone są na stolikach przy biuletynach. Prosimy o czytelne wypisywanie imion zmarłych.
MODLITWA NA CMENTARZACH
Dzisiaj w niedzielę, o godz. 15: 30 na cmentarzach, gdzie pochowani są nasi parafianie zgromadzimy się na modlitwie różańcowej. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową na cmentarzach St. Mary’s (gdzie znajdują się również groby Księży Chrystusowców: ś.p. Ks. Jan Otłowski, Ks. Arkady Boryczka, Ks. Józef Smyczyk) oraz St. Joseph’s (Queen’s Park), gdzie jest wiele grobów Polaków.
PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ
CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Przez najbliższy tydzień od 6 do 13 listopada Rodzina Stanisława i Edyty Pieczara będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.
SPOTKANIE MINISTRANTÓW
Zapraszamy wszystkich kandydatów na ministrantów w środę 9 listopada bezpośrednio po Mszy św.
KAWIARENKA
Zapraszamy do kawiarenki w imieniu Grupy parafialnej na kawę i smaczne ciasta
RYCERSTWO NIEPOKALANEJ
W niedzielę, 13 listopada, po Mszy św. o godzinie 11: 00 odbędzie się w kościele zebranie dzieci, młodzieży i rodziców należących do Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy. Pragniemy przypomnieć również, że, – jak co roku – w II Niedzielę Adwentu, 4 grudnia, nowe osoby zostaną włączone, zostaną przyjęte do Rycerstwa Niepokalanej. Dzisiejszy świat potrzebuje bardzo ludzi odważnych, kochających Pana Boga, ludzi, którzy nie boją się pokazywać innym drogę do Boga: swoim uczciwym, rzetelnym postępowaniem, dobrym słowem, uśmiechem, ludzi, którzy modlą się o lepszy świat, o nawrócenie tych, którzy zapomnieli o Bogu, ludzi, którzy wyraźnie wskazują, że w każdym czasie można być wiernym Bożym Przykazaniom pod szczególną opieką Matki Bożej. Zachęcamy Parafian, zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorosłych do szczególnego zawierzenia swojego życia Matce Bożej, by pod opieką Maryi z odwagą pokonywać codzienne trudności i niepokoje, ufając Jej wstawiennictwu i obronie. Więcej informacji:sr. Teresa, tel.: (403)282-5077
ZARZĄD FUNDACJI IM. SW. BRATA ALBERTA W CALGARY
Serdecznie prosi wszystkich Parafian o poparcie naszej kolejnej zbiórki pieniężnej na rzecz ośrodków, którym pomagamy w Polsce.  Członkowie Zarządu będą dyżurować w sali parafialnej w niedzielę 6 listopada po dziennych Mszach świętych.  Dziękujemy wszystkim naszym dotychczasowym ofiarodawcom. Bóg zapłać! Dziękujemy również wszystkim, którzy przyszli na degustacje piwa do CRAFT Beer Market 27 października 2016, tym, którzy pomogli nam w organizacji i promowaniu tej imprezy, a także wszystkim ofiarodawcom!  Było bardzo milo spędzić z Wami czas w przyjemnej atmosferze.  Dochód z tej imprezy wyniósł $6,068 (włączając wszystkie dotacje).  Jest to naprawdę duży sukces!  Dzięki Waszej hojności możemy wesprzeć przed samymi Świętami Bożego Narodzenia trzy ośrodki w Polsce, które opiekują się dziećmi.  Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie tej akcji i zapraszamy na kolejne, o których niebawem na pewno usłyszycie.  Informacje na temat działania Fundacji im. św. Brata Alberta w Calgary można znaleźć na stronie: www. FundacjaBrataAlbertaCalgary.org
ZABAWA RYCERZY KOLUMBA – 19 listopada
Rycerze Kolumba zapraszają na tradycyjną zabawę z kolacją, która będzie miała miejsce w Sali parafialnej 19 listopada o godz. 19: 00. Bilety w cenie $50.00 od osoby. Do tańca będzie nam przygrywał DJ Bogusław Chabiera. Bilety można nabywać  u Aleksandra Gurgul (403) 567-9400, Ryszarda Markiewicza (403) 869-7736  i Piotra Urbana (403) 860-7689.
KOMUNIKAT – ZAPROSZENIE SPK KOŁA NR 18,
Stowarzyszenie Polskich Kombatantów Koło nr 18 oraz Stowarzyszenie Polsko-Kanadyjskie w Calgary zaprasza wszystkich członków, harcerzy i ich rodziny oraz społeczność polonijną na Mszę św. z okazji obchodów Dnia Niepodległości w niedzielę 13 listopada o godz. 12: 30. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 14: 30 zapraszamy do Domu Polskiego na Akademię z tej okazji. Uroczystość połączona będzie z obiadem oraz lampką wina. Wstęp wolny dla weteranów, $10.00. Dla członków SPK i PCA, $20.00. Dla niezrzeszonych. Członkowie SPK proszeni są o przybycie w mundurach. Poczty sztandarowe prosimy o przybycie ze sztandarami na Mszę św. oraz Akademię. Z uwagi na sprawną obsługę kuchni prosimy o zgłaszanie swojej obecności na Akademie do dnia 08 listopada br. tel. 403-279 2877 do kol.Wiesi lub 403-288 0347 do kol. Veroniki.
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Data 11 listopada 1918 r. zainicjowała, w historię II Rzeczypospolitej Polskiej. Kraj po 123 latach nieistnienia na mapie Europy i podziale pomiędzy trzy mocarstwa – Rosję, Austrię i Prusy – odzyskał suwerenność. Oficjalnie Święto Niepodległości zostało ustanowione dopiero w 1937 roku. W okresie II wojny światowej święto było oczywiście zakazane. Sytuacja ta nie uległa zmianie również po 1945 roku, ponieważ na jego miejsce wprowadzono Narodowe Święto Odrodzenia Polski, obchodzone 22 lipca i upamiętniające ogłoszenie Manifestu PKWN. 11 listopada w okresie PRL-u był uznawany za symbol znienawidzonego przez komunistów okresu II RP, dlatego musiał zniknąć z oficjalnego kalendarza. Święto Niepodległości zostało ponownie wprowadzone dopiero u schyłku komunizmu, 15 lutego 1989 roku. Rzeczypospolitej Polskiej.
REMEMBRANCE DAY – DZIEŃ PAMIĘCI W KANADZIE W dowód pamięci i wdzięczności za ofiary poległych żołnierzy walczących o pokój 11 listopada, Kanadyjczycy czczą pamięć mężczyzn i kobiet, którzy służyli i nadal służą za nasz kraj, w czasach wojen, konfliktów i pokoju. Czcijmy tych, którzy walczyli o Kanadę w pierwszej wojnie światowej (1914-1918), II wojnie światowej (1939-1945) i wojnie koreańskiej (1950-1953), jak również za tych, którzy służą do tego czasu. Ponad 2,3 mln Kanadyjczyków służyło za nasz kraj, a zmarło ponad 118,000. Oddali ich życie i ich przyszłość, tak, że my teraz możemy żyć w pokoju. Musimy pamiętać o Nich. Jeśli tego nie zrobimy, ofiary tych przeszło sto tysięcy Kanadyjczyków, którzy oddali swoje życie będą dla nas bez znaczenia.  Znaczenie ich ofiar spoczywa w naszej zbiorowej świadomości narodowej. Nasza przyszłość jest ich pomnik.
GŁOŚNY FILM “OSTATNIA RODZINA” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, zdobywca “Złotych Lwów” na 41 Festiwalu Filmowym w Gdyni we wrześniu br. reprezentować będzie Polskę na V Festiwalu Filmów Europejskich w Calgary. 7 – 13 Listopada 2016 roku – Kino Globe 617 – 8 Ave SW. Dwie projekcje filmu: W środę 9 listopada o godzinie 18: 00 W sobotę 12 listopada o godzinie 17:00. Wstęp $12. Zapoznaj się z programem całego Festiwalu na stronie http://calgaryeuropeanfilmfestival.ca  Dostępne są karnety na cały Festiwal, na połowę oraz bilety na poszczególne filmy.
ZABAWA ANDRZEJKOWA
Dom Polski zaprasza na tradycyjne Andrzejki 26 listopada. W cenie biletu $55 obiad z lampką wina, druga kolacja i zabawa przy muzyce prezentowanej przez DJ-a Marco. Biley dostępne są w Domu Polskim oraz w polskich sklepach
OGŁOSZENIA KOMERCYJNE
SZUKAM PRACY
Mężczyzna w wieku trzydziestu lat podejmie każdą pracę. Posiadam work permit. Tel 587-777-1998 (1x)
USŁUGI KOSMETYCZNE Z dojazdem do domu klienta. Wykfalifikowana kosmetyczka z wieloletnim stażem. (MAKIJAŻ PERMANENTNY). Przekłuwanie uszu. Kontakt Aleksandra 587-968-4951 (3x)
PRACA
Poszukuję pani do opieki nad starszą panią od poniedziałku do piątku. Pozwolenie na pracę w Kanadzie wymagane. Dzielnica Signal Hill. Warunki do uzgodnienia. Tel:403-569-9628 (2x)
NOWENNA ZA ZMARŁYCH  Miłość bliźniego powinna sięgać także poza doczesność.
1, 11 I 21 LISTOPADA
Jakie mogłoby być większe miłosierdzie Boże, jak nieokazane zmarłym, od których nie oczekujesz żadnej nagrody, żadnej wdzięczności i żadnej pochwały. Ci, którzy to czynią, zdobywają sobie życie nieśmiertelne Wspieranie zmarłych w różny sposób to dobra dla nas okazja do uświęcania siebie, do czynienia dzieł bezinteresownej miłości. Od zmarłych, bowiem nie otrzymujemy w zamian podziękowania, ale sam Bóg zapewnia nam miejsce w niebie.
Panie Boże, uzdalniaj nas do łączenia dobra ofiarowanego zmarłym z dobrem płynącym dla nas od Ciebie. Daj nam wrażliwe serca na potrzeby tych, których Ty również przewidziałeś do życia w Twoim królestwie.
2, 12 I 22 LISTOPADA
Przy konającym powinny być pobożnie odmówione zwyczajowe modlitwy Kościoła, np. Nieszpory za zmarłych, różaniec, a jego dusza gorąco polecona Bogu
Tak wielu ludzi kona w opuszczeniu, bez bliskich, bez wsparcia i modlitwy. Obecność osób bliskich przy umierającym to dla niego szczęście, radość, pomoc. Także brak kapłana, brak słów modlitwy to najsmutniejsze przejście na drugą stronę życia.
Panie Boże, daj nam serce pełne miłości, zwłaszcza na te najtrudniejsze chwile ludzkiej egzystencji – na czas trwania przy umierającym, na czas wspomagania go naszą modlitwą. Modlitwa miłości niech zwycięża do końca!
3, 13 I 23 LISTOPADA
Towarzyszenie w pogrzebie oraz modlitwa za zmarłych, jako uczynek miłości „Zważ, że wielkim uczynkiem miłości jest towarzyszenie zmarłym w ich pogrzebie, lecz jeszcze większym dziełem jest uwalnianie ich dusz z grobu oczyszczających płomieni przez pobożne modlitwy” (o. S. Papczyński).
Wieńce, lampki nagrobne, piękny pomnik, milczący ludzie. To obraz pożegnania zmarłych. Ale to przecież nie koniec – oni powinni trwać w naszych sercach. Oni liczą na naszą pomoc. Nic nie zastąpi Mszy św. w intencji zmarłych i naszej osobistej modlitwy.
Panie Boże, nie pozwól ograniczyć naszej pamięci o zmarłych jedynie do obrzędów. Pomóż odkryć, że modlitwa to najwspanialszy gest miłości, dar, którego nic nie zastąpi.
4, 14 I 24 LISTOPADA
Zmarłego należy wspierać zarówno ofiarą Mszy św., jak i modlitwami oraz umartwieniami
Msza św. pogrzebowa, piękna oprawa, muzyka, śpiew. Czasem liczna rodzina, przyjaciele, ale zaangażowania, pełnego uczestnictwa we Mszy brak. Niewiele osób u Komunii św., u spowiedzi, które są wielkim darem dla zmarłego. O tym już dziś zapomniano. Czasem śmierć to okazja do spotkania z rodziną.
Panie Boże, naucz nas odkrywać wartość daru Mszy św. za tych, którzy od nas odchodzą. Pomóż, abyśmy się zdobyli na taki dar.
5, 15 I 25 LISTOPADA
Wspieranie zmarłych poddanych oczyszczającym karom, którzy nie mają pomocy, zwłaszcza żołnierzy i ofiar zarazy [o. Papczyński pewnego dnia miał na polu po walce widzenie dusz czyśćcowych, które ufnie i z płaczem błagały go, aby nigdy nie przestawał udzielać im takiej pomocy, bo chociaż walczyli z niewiernymi za wiarę, w obronie prawa i króla, jednak ze słusznego wyroku Bożego ponoszą w czyśćcu nieznośne kary, aby do ostatniego grosika spłacić dług].
Są tacy wśród umierających, którzy nie mają nikogo; umierają w samotności. Pozostaje modlitwa Kościoła, nasza modlitwa – w każdej Mszy św. wspominamy zmarłych.
Panie Boże, spraw, bym włączył moje serce w tę modlitwę, w modlitwę za tych, których nie znałem, nie znam daty i miejsca ich śmierci. To moi bracia i siostry w wierze.
6, 16 I 26 LISTOPADA
Niesienie pomocy przez modlitwę i umartwienia, zarówno duszom zmarłych, jak i grzesznikom duchowo umarłym
Umartwienia, posty – dziś to takie trudne. Ale to również wielki dar miłości ofiarnej za zmarłych. Taką ofiarą można wspomóc także tych, którzy umarli duchowo, a są pośród nas. Oni nas potrzebują, by pokonać śmierć duszy.
Panie Boże, dodaj nam mocy, aby było nas stać na podjęcie umartwień, ofiary za zmarłych. Byśmy się nie ograniczali tylko do zapalenia świeczki na grobie czy położenia kwiatów – to niewiele… Może trzeba coś więcej…
7, 17 I 27 LISTOPADA
Branie na siebie cierpienia przebywających w czyśćcu [np. o. Papczyński ciężko chorując i wyraźnie przeżywając kary czyśćcowe, przyjmował na siebie, z miłości i współczucia, jeszcze cierpienie dusz w czyśćcu cierpiących; modlił się tak: „O miłosierny Panie, przymnóż mi boleści, a im umniejsz kary”].
W moim życiu również nie raz doświadczam bólu, cierpienia – krzyża. Czy umiem go włączyć w ducha odkupienia przebywających w czyśćcu? Czy stać mnie na taką ofiarę?
Panie Boże, dodaj mi siły i mocy, bym nie narzekał, nie załamywał się, ale kiedy przyjdą trudne momenty w moim życiu – doświadczenia choroby, bólu – bym umiał je ofiarować za moich zmarłych.
8, 18 I 28 LISTOPADA
Uświadamianie wiernych i zachęcanie ich do koniecznej potrzebie niesienia pomocy zmarłym przebywającym w czyśćcu [np. o. Papczyński głosił kazania na ten temat, poruszając słuchających przedstawieniem w sposób żywy i zrozumiały kar czyśćcowych].
Dzisiejszy człowiek zamyka się na sprawy śmierci, sądu ostatecznego. Nie chce o tym słuchać. Dlaczego unika prawdy? Czy ogarnia go lęk?
Panie Boże, daj mi odwagę bycia świadkiem prawdy o śmierci, tej, która jest przejściem do innej rzeczywistości – Bożej. Daj mi odwagę mówienia prawdy, że czekasz na mnie Ty, Bóg miłosierny, ale i sprawiedliwy.
9, 19 I 29 LISTOPADA
Modlitwa nad grobami zmarłych [o. Papczyński, kiedy przebywał w obozie z królem, miał zwyczaj wychodzić do mogił i kurhanów zmarłych żołnierzy poza obóz i tam codziennie modlić się za nich bardzo pobożnie].
Dzisiejszy cmentarz. Uporządkowany, ukwiecony. Nad grobami ludzie. Ale często jak w parku. Rozmowy, spotkania, uśmiechy, spacery. Gdzie zaduma, refleksja, modlitwa?
Panie Boże, daj mi łaskę modlitwy, bym stojąc nad grobem kogoś bliskiego, potrafił go objąć swoją modlitwą. By moje serce, myśli oderwały się od zgiełku tego świata i przeniosły do wieczności.
10, 20 I 30 LISTOPADA
Bractwa Niepokalanego Poczęcia NMP założone przez o. Papczyńskiego i zobowiązane do niesienia na wszelki sposób pomocy zmarłym.
Każdy chrześcijanin ma być świadkiem modlitwy za zmarłych. Jesteśmy do tego wezwani
Panie Boże, pragniemy Twoją mocą nieść temu światu prawdę o spotkaniu z Tobą. Prawdę wielkiej wartości modlitwy nas, żyjących, za zmarłych, by to spotkanie było radością, by pokuta zmarłych za grzechy popełnione na ziemi była jak najkrótsza.