22 stycznia, 2017

22 stycznia, 2017

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 21 stycznia
18: 00 – O Boże błogosławieństwo dla Maksymiliana w rocz 4 Urodzin i ś.p Bronisława

Niedziela, 22 stycznia
8: 00 – O Boże błogosławieństwo dla Vanasy z okazji Urodzin
9: 30 – + Józef Sudak (32 rocz)      – rodzina
11: 00 – Za dzieci pierwszokomunijne ich rodziców i całe rodziny. Dziękując Panu Bogu za otrzymane łaski, prosząc o zdrowie i Boże bł i opiekę Matki Bożej
12: 30 –++ Magdalena, Józef, Wanda, Kazimierz i Edward Pacula
19: 00 – + Janusz Wysocki       – Dorota, Tomasz i Łukasz

Poniedziałek, 23 stycznia
19:00 – + Czesław Pituch       – przyjaciele
19: 00 ++ Kazimierz, Henryk i Romuald Sujata i zmarli z rodziny oraz Dusze w czyśćcu cierpiące

Wtorek, 24 stycznia
19: 00 – ++ Andrzej Raniszewski i zmarli z rodziny

Środa, 25 stycznia
19: 00 – ++ Maria i zmarli z rodziny Matuszczak i Władysław Skarbek
              
Czwartek, 26 stycznia
19: 00 – ++ Alberta i Joseph Szaprowski

Piątek, 27 stycznia
9: 00 – ++ Za zmarłych z rodziny Śliwonik, Zakowicz i Dusze w czyśćcu cierpiące
19: 00 – + Franciszka Kleszowska

Sobota, 28 stycznia
8: 30 – O Boże błogosławieństwo dla Anny z okazji Urodzin
18: 00 – + Klaudia Rudy         – rodzina
18:00 – W intencji maturzystów
++ Piotr Albertin i Sr. Serafina

Niedziela, 29 stycznia
8:00 – W intencji Parafian
9: 30 – W intencji Parafian
11: 00 – + Babcia Wierzbicka
12: 30 – ++ Marian Błach i zmarli z rodziny
19: 00 – + Teresa  Łabinowicz           – mąż z rodziną

III NIEDZIELA ZWYKŁA

Iz 8,23b-9,3;1 Kor 1,10-13.17; Mt 4,12-23
Ref: Pan moim światłem i zbawieniem moim
Ktokolwiek obserwuje szeroko zakrojoną działalność Kościoła, może stracić z oczu to, co w jego misji jest najważniejsze. Zaangażowanie w prace na rzecz pokoju, ratowanie głodnych w świecie, wychowywanie młodego pokolenia, troska o biednych i chorych, obrona uciśnionych, walka o sprawiedliwość społeczną, ekumenizm, kontakty z przedstawicielami innych religii… a w ramach samego religijnego życia nowenny, kongresy itp., to wszystko jest ważne, ale co jest najważniejsze? Tylko jedno: wezwanie do nawrócenia! Otwarcie przed człowiekiem szansy uczynienia możliwym tego, co wydaje się być niemożliwe, a mianowicie, że może uczestniczyć w życiu doskonalszym niż to, które jest, że może sięgnąć po udział w życiu samego Boga. Wezwanie do nawrócenia stanowi serce religii. Jezus rozpoczyna swe publiczne działanie od tego wezwania i kończy je tym wezwaniem. Przyszedł, bowiem, by pomóc nam w dokonaniu wielkiej wewnętrznej przemiany, w dorastaniu do życia wiecznego. Jakie są podstawowe elementy nawrócenia? Pierwszy z nich to troska o dojrzałość człowieka. Ten się nawraca, kto szuka ubogacenia swego umysłu, serca i uczuć. Nawracanie jest zawsze znakiem dojrzałości człowieka, zdolności do zmobilizowania wszystkich sił, by sięgnąć po wartość wyższą. Komu nie zależy na pogłębianiu wiadomości o świecie, o Bogu, o ludziach, o sobie, komu nie zależy na duchowym rozwoju, ten nie odpowie na wezwanie Jezusa. Drugim elementem jest postawa otwarta na przyjęcie wartości religijnych. Zależy ona od człowieka i Jezus w Ewangelii wielokrotnie się o nią upomina. Chodzi tu o odpowiednie nastawienie. Niewłaściwe nastawienie bardzo utrudnia przyjęcie wartości religijnych. Trzeba ustawicznie zabiegać o postawę otwartą, gotową na przyjęcie wartości religijnych. Trzecim ważnym elementem jest widzialny znak, którym Bóg się posługuje dla przekazania swojej łaski. Może to być tekst Pisma Świętego odczytany, jako Słowo Boga adresowane wyłącznie do mnie. Może to być głębsze przeżycie zjawisk przyrody, majestatu gór lub zachodu słońca, ostatnie słowo umierającego przyjaciela. Pewne z tych znaków zostały wykorzystane w życiu religijnym. Do nich należy przede wszystkim chrzest, czyli zanurzenie człowieka w wodzie. Wynurza się już, jako oczyszczony, jako nawrócony. Znak ten znany i był stosowany przez Jana Chrzciciela głoszącego nawrócenie i został przez Jezusa ustanowiony, jako sakramentalny znak nawrócenia. Wezwanie Chrystusa: „Nawracajcie się!” stanowi doskonałą okazję do głębszej refleksji nad najważniejszą misją Kościoła, jaką jest wzywanie ludzkości do nawrócenia.

LEKTORZY – 21-22 stycznia
18:00 – R. Kohnke, S. Teresa, R. Kohnke
8:00 – O. Pepłowski, M. Iskra, M. Pepłowski
9:30 – M. Podgórny,A.Wojciechowska, P. Podgórny
11:00 – M. Kaczan, D. Topor, Z. Topor
12:30 – P. Wieleżyński, O. Zyro, J. Bogusławska
19:00 – M. Sapielak, „Wiara i Miłość”, M. Sapielak

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE – KOLĘDA
Zgodnie z polską tradycją w pierwszych tygodniach Nowego Roku 2017 będziemy odwiedzać rodziny w ramach kolędy, ale tylko na indywidualne zaproszenie. Karty – zgłoszenia na kolędę wyłożone są przy biuletynach.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ
CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Od 22 do 29 stycznia nie ma rodziny zapisanej na przyjęcie obrazu Matki Bożej do swojego domu.
Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

PODZIEKOWANIE
Siostry Dominikanki wraz z Zespółem organizujacym Jasełka wyrażają serdeczne podziękowanie wszystkim aktorom: dzieciom, młodzieży, osobom, dorosłym, wszystkim choreografom wraz z Zespołami: Gaiczek, Krakusy, Polanie, Mazovia, Młodzi Duchem, Zespołowi Wiara i Miłość, Księdzu Proboszczowi Jackowi Walkiewiczowi, Księdzu Karolowi Twarowskiemu, wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i przebiegu Jasełek oraz wszystkim, którzy przybyli na Jaselka, 2017: “Gdy śliczna Panna Syna kołysała”.W intencji wszystkich tych osób bedzie odprawiona Msza św. w niedzielę 5 lutego o godz. 19:00
Niech Dziecię Jezus wszystkim błogosławi i wynagradza za zaangażowanie w podtrzymywaniu tradycji chrześcijańskich i wychowywaniu patriotyczno- religijnym dzieci i mlodzieży. BÓG ZAPŁAĆ!

POKWITOWANIA DO INCOME TAX
W przyszłym tygodniu zostaną wysłane pokwitowania do wszystkich parafian, którzy składali ofiary w kopertach. Jeśli ktoś nie otrzyma pokwitowania, to znaczy, że nie posiadamy kompletnego adresu i prosimy o zgłoszenie się po odbiór pokwitowania do biura parafialnego. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na kościół w roku 2016 – Bóg zapłać!

SPOTKANIE MODLITEWNE GRUPY ŚW. OJCA PIO
Zapraszamy grupę modlitewną na Mszę św. i nabożeństwo w poniedziałek 23 stycznia na godz. 19:00.

ZEBRANIE RYCERSTWA NIEPOKALANEJ
Dzisiaj w niedzielę, 22 stycznia, po Mszy św. o godzinie 11: 00 odbędzie się w Kościele zebranie dzieci, młodzieży i rodziców należących do Rycerstwa Niepokalanej.  Serdecznie zapraszamy wszystkich na to ważne, pierwsze w Nowym Roku Pańskim 2017 zebranie.

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2016
Począwszy od 1 marca (Środa Popielcowa) do 9 kwietnia (Niedziela Palmowa) katolicy diecezji będą się modlić przed kliniką aborcyjną 2431 – 5th Ave N.W. (blisko naszego kościoła). Zapraszamy Polonię Calgary o czynny udział w obronie dziecka nienarodzonego o każdej porze dnia przez te 40 dni. Dodatkowo dla naszej parafii są wyznaczone dni: 10 marca i 7 kwietnia (od 7:00 AM – 7:00 PM). Rejestracje chętnych przyjmuje E. Gawor, w sali parafialnej (w najbliższe niedziele), tel. Tel. (403) 251 5545 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com. Można też skorzystać ze strony internetowej; www.40daysforlife.com/calgary lub na facebook aby sie więcej na ten temat dowiedziec.

SŁODKIE” ZAPROSZENIE
Koło Przyjaciół Harcerstwa wraz z całą kadrą oraz gronem skrzatów, zuchów, harcerek i harcerzy serdecznie zaprasza na kawę, ciasto, pączki oraz inne smakołyki w każdą niedzielę stycznia.  Wszystkie dzieci zapraszamy do kącika plastyczno-bajkowego, dając rodzicom chwilę odpoczynku i okazję, aby spokojnie porozmawiać ze znajomymi przy stolikach.  Wśród atrakcji możliwość wygrania biletów na Zabawę Walentynkową oraz ogromny słoik słodyczy dla dzieci.  Cały dochód będzie przeznaczony na potrzeby harcerstwa w Calgary.  Serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Nowe półrocze zajęć harcerskich rozpoczynamy 4 lutego – mamy jeszcze parę miejsc w najmłodszej grupie skrzatów, czyli dzieci w wieku od 4-6 lat.  W programie dla dzieci są zajęcia plastyczne, rytmiczne, gry, zabawy i atrkcyjne wycieczki.  Kontakt: Druhna Magdalena Kaczan 403 803 5771 lub magdamck@yahoo.ca

ZBIÓRKA NA KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI
Zbiórka na K.U.L odbędzie się w weekend 21/22 stycznia 2017 roku. Liczymy na Wasze poparcie tego zbożnego celu Szczęść Boże Michał Broniewski Przewodniczący Koła T.P. K.U.L.

ZESPÓŁ „POLANIE” z KOLĘDĄ
„Hej kolęda… kolęda…” Jak obyczaj stary każe, według ojców naszej wiary, pragniemy złożyć Wam wizytę by koledować razem z Wami. Aby tradycji stało się zadość, w styczniu zespół „Polanie” wyruszy po kolędzie. Zawitamy w domach tych, którzy nas zaproszą. Kolędować będziemy w weekendy. Zainteresowanych prosimy o skontaktowanie się z nami w celu ustalenia terminu wizyty, pod adresem mailowym: barbstan777@gmail.com, bądź pod numerem telefonu: 403-819-7898. Z góry serdecznie dziękujemy za Państwa życzliwość i wsparcie.  Wdzięczni „Polanie”

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE W CALGARY (PCA)
Zaprasza zrzeszonych i osoby zainteresowane działalnością organizacji na pierwsze w Nowym Roku miesięczne zebranie, które odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia w Domu Polskim.
Początek o godz.14.30.

NOWE PRZEPISY PODRÓŻY DO POLSKI I Z POLSKI
Ostatnio nastąpiło kilka zmian w przepisach dotyczących podróży do oraz z Polski. Nastąpiło też ściślejsze egzekwowanie niektórych już istniejących. Oto kilka zaleceń. Od 10 listopada 2016 r. wszystkie linie lotnicze wymagają od obywateli Kanady okazania ważnego paszportu kanadyjskiego przed lotem powrotnym do Kanady. Należy, więc sprawdzić ważności paszportu jeszcze przed podróżą. Paszport powinien mieć ważność, co najmniej 3 miesiące, a sugerowana ważność to, co najmniej 6 miesięcy.  Obecnie w Calgary można otrzymać paszport kanadyjski już na koniec kolejnego dnia roboczego (w ramach tzw. Urgent pick-up). W Polsce czas oczekiwania na paszport kanadyjski to 20 dni roboczych.
Osoby posiadające tylko polskie obywatelstwo, a niebędące stałymi rezydentami Kanady (Canadian Permanent Resident) muszą uzyskać przed przylotem do Kanady tzw. Electronic Travel Authorization (eTA), aby w ogóle wsiąść do samolotu lecącego do Kanady. http://www.cic.gc.ca/english/visit/eta-start.asp
Wprawdzie przepisy nie wymagają posiadania przy sobie wydruku potwierdzenia otrzymania eTA, ale zaobserwowana praktyka linii LOT oraz Air Canada na lotniskach w Warszawie i Frankfurcie sugeruje, że posiadanie takiego wydruku lub znajomość swojego numeru eTA może przyspieszyć lub pomóc przy sprawdzeniu dokumentów, które obecnie odbywa się jeszcze przed wejściem do samolotu (before boarding).Nastronie  https://travel.gc.ca/destinations/poland#entryexit  rządu Kanady widnieje informacja, że obywatele Rzeczpospolitej Polskiej muszą przekraczać granice Polski posługując się polskim paszportem. (Canadians who also hold Polish citizenship must enter and exit Poland using their Polish passport). Osoba posiadająca polskie obywatelstwo nie może otrzymać polskiej wizy.
Ten przepis ma znaczenie, gdy wlatuje się do Polski bezpośrednio np. z Toronto, Londynu lub USA. Natomiast jego znaczenie jest ograniczone, jeśli wlatujemy/wjeżdżamy do Polski z innego kraju strefy Schengen (bo wtedy nie przechodzimy kontroli paszportowej na granicy Polski). Jednakże zaleca się, aby wlatując do któregoś z krajów strefy Schengen w czasie podróży do Polski, posługiwać się kanadyjskim paszportem w celu uzyskania stempla z datą wjazdu.
Dotychczasowe doświadczenia Polonii kanadyjskiej wskazują, że polska straż graniczna egzekwuje odnośne przepisy, gdy ma podstawy przypuszczać, że ma do czynienia z polskim obywatelem (przykładowo, gdy wyjeżdżając z Polski okazujemy polskiej straży granicznej inny paszport niż okazany przy wjeździe lub przekroczyliśmy limit 90 dni, które Kanadyjczyk może przebywać w Polsce bez wizy). Najlepiej od razu przy planowaniu podróży upewnić się, że polski paszport będzie jeszcze ważny w dniu odlotu z Polski.
Witold Owoc

ZARZAD KLUBU SPORTOWEGO “BIAłE ORŁY”
Pragną zaprosisć wszystkich członków Klubu, włącznie z rodzicami piłkarzy na Walne Zebranie “Białych Orlów, “ które odbędzie się dzisiaj w niedzielę 22 stycznia o godz 13: 00, w Domu Polskim w sali Varsovia. Jednym z istotnych celów spotkania jest zatwierdzenie nowego statutu naszej organizacji. Zarzad klubu pracował nad statutem przez długi okres i document ten umożliwi nam ubieganie się o nowe formy dofinansowania, takich jak Kasyno.  “Zastrzyk” finansowy pomoże w wzmocnieniu całego klubu i rozwinięciu programu Szkółki Piłkarskiej.  Frekfencja na Walnym Zebraniu jest bardzo ważna – serdecznie wszystkich zapraszamy.  Głosowanie i dalsze dyskusje odbędą się przy cieście i kawie.

ZEBRANIE SPK KOŁA #18 W CALGARY
S.P.K. Koło #18 w Calgary zawiadamia wszystkich członków o miesięcznym zebraniu, które odbędzie się dzisiaj w niedzielę 22 stycznia 2017 roku w Domu Polskim o godzinie 14:30. W związku z wyborem Komisji Nominacyjnej prosimy o liczne przybycie na Zebranie.
Prosimy o opłacenie składek członkowskich na 2017 rok przed zebraniem. Zapraszamy zrzeszonych i wszystkich, którzy są zainteresowani członkostwem w naszym Stowarzyszeniu.

KONSULAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W CALGARY
Uprzejmie informuje, że w dniu 22,23 Luty 2017 r. od godz: 9:00 – 17:00 odbędzie się dyżur konsularny, podczas którego przyjmowane będą wnioski paszportowe.   Konsulat RP w Calgary upszejmie informuje, że wnioski paszportowe będą przyjmowane w Domu Polskim adres: 3015-15 Str NE.  W sprawach konsularnych prosimy kontaktować się z Konsulatem Generalnym RP w Vancouver 604 688-4730. Dane personalne prosimy przesyłać drogą elektroniczną na następujący adres: Rejestracja paszportowa online:  https://secure.e-konsulat.gov.pl Następujace dane osobowe należy przesłac na adres Konsulatu Generalnego RP w Vancouver: Imię, nazwisko, nazwisko panieńskie (dla kobiet) data imiejsce urodzenia, imiona rodziców, adres zamieszkania, numer telefonu, seri i numer posiadającego paszportu, jaki urzad wydał, numer PESEL
Zygmunt Potocki  Konsul Honorowy RP w Calgary

PODZIĘKOWANIE PO POGRZEBIE
Wszystkim, którzy w tak bolesnej dla nas chwili dzielili z nami smutek, żal, okazali wiele serca i życzliwości, uczestniczyli w modlitwach pogrzebowych ś.p. Marka, i odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku. Serdeczne podziękowania dla Ks. Jacka i Ks. Karola za wszystkie wizyty i wsparcie duchowe. Rodzinie, Znajomym, Przyjaciołom za modlitwę, złożone wieńce i kwiaty. Serdeczne Bóg Zapłać- Dorota Machula z córkami

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

POKÓJ DO WYNAJĘCIA
Jeśli szukasz ciszy, pokoju i chcesz mieszkać w miłym towarzystwie i czuć się jak u siebie w domu proszę zadzwoń. 403-399-6045. Dzielnica Charleswood NW (3x)

USŁUGI KOSMETYCZNE
Z dojazdem do domu klienta. Wykfalifikowana kosmetyczka z wieloletnim stażem. (MAKIJAŻ PERMANENTNY). Przekłuwanie uszu. Kontakt Aleksandra 587-968-4951 (8x)

DAYCARE ”WESOłE KACZUSZKI” SHAWNESSY Zaprasza polskie dzieci.  Mówimy po polsku, śpiewamy polskie piosenki, poznajemy polskie bajki i wiersze, oferujemy domowe posiłki w miłej rodzinnej atmosferze. Dziećmi zajmuje się opiekunka z doświadczeniem, jako nauczycielka, mama i niania (dostepne referencje).Limitowana ilość miejsc. Kontakt 403 863 0343 Email:happyduckyyc@gmail.com
Facebook:www.facebook.com/wesolekaczuszkiyyc (3x)

IDF BOOKKEEPING LTD. – Usługi On-line w przystępnej cenie
– Osobiste Rozliczenia Podatkowe (Personal Tax Return)
– Pełna Księgowość dla małych i średnich firm (Full Cycle Bookkeeping)
Usługi przez internet to przyszłość, którą my Państwu oferujemy już dziś.
Wykorzystaj nasze ponad 20 letnie doświadczenie i najnowszą technologię nie wychodząc z domu!
Usługi on-line oznaczają przede wszystkim: bezpieczeństwo danych, gwarancję wysokiej jakości i efektywności świadczonych usług,profesjonalizm, redukcję kosztów, oszczędność czasu, pewność terminowej realizacji zleceń Web: www.idfbookkeeping.com
Tel: 403-650-3207 / Email: info@idfbookkeeping.com