12 luty, 2017

12 luty, 2017

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 11 luty – Dzień powszedni
18: 00 – + Antonina Liśniak i zmarli z rodziny

Niedziela, 12 luty
8:00 – ++ Andrzej i Aniela Bzdyk i zmarli z rodziny
– córka z rodziną
9: 30 – ++ Sławomir Parcia (8 rocz) i Halina Niemczak (4 rocz)
11: 00 – + Piotr Albertin                              – żona z rodziną
12: 30 – ++Jacek i Leszek Szubierajski                  – rodzina
19: 00 – ++ Barbara Gochnia (2 rocz) oraz Wiesława Walerian (2 rocz)

Poniedziałek, 13 luty – Dzień powszedni
19:00 – ++ Elżbieta Kos i zmarli z rodziny
19: 00- O Boże błogosławieństwo dla Nathana z okazji 2 Urodzin

Wtorek, 14 luty – Święto św. Cyryla, Mnicha, i Metodego, Biskupa, Patronów Europy
19: 00 – ++ Katarzyna i Franciszek Pieczara
19:00 – ++ Marian i Elżbieta Bosowscy            – Sr. Teresa

Środa, 15 luty – Dzień powszedni
19: 00 – ++ Za zmarłych z rodziny Zakowicz, Śliwonik i Dusze w czyśćcu cierpiące
19:00 – + Urszula Dąbrowska                           – przyjaciele

Czwartek, 16 luty – Dzień powszedni
19: 00 – ++ Marian, Kazimierz, Zdzisław i zmarli z rodziny Mazur          – rodzina
19:00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Marii Falacińskiej

Piątek, 17 luty – Dzień powszedni
9: 00 – + Wiesław Boniecki
19: 00 – O Boże błogosławieństwo dla Zofii z okazji Urodzin

Sobota, 18 luty – Dzień powszedni
8: 30 – W intencji Bogu znanej
18: 00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski i o Boże błogosławieństwo dla Alana z okazji 6 Urodzin
– rodzice

Niedziela, 19 luty
8:00 – ++ Marianna i Wiktor Kustra i zmarli z rodziny
9: 30 – + Kazimierz Jędrzejewski
11: 00 – Za dzieci pierwszokomunijne, ich rodziców. Dziękczynna Bogu za otrzymane łaski i prosząc o zdrowie, Boże bł. i opiekę Matki Bożej oraz dary Ducha św.
12: 30 – O Boże błogosławieństwo w dniu Urodzin dla Jakuba, Asi i Kamili
19: 00 – O zdrowi i Boże błogosławieństwo dla córek Joanny i Izabeli
VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Syr 15,15-20;  1 Kor 2,6-10; Mt 5,17-37
Ref: Błogosławieni szukający Boga.

Prawo ustanowione przez ludzi można i trzeba nieustannie doskonalić. Tego wymaga życie. Inaczej jest z prawem Boga. Ono jest doskonałe, doskonalsze od grzesznego człowieka i dlatego nie można go zmieniać, trzeba je wypełnić. Tymczasem wielu ludzi, traktując Prawo Boga identycznie jak prawo ludzkie, chce je zmieniać, chce je dostosowywać do swoich możliwości. Wielu sądzi, że jeśli prawo będzie łaskawe dla łamiących je, to życie będzie łatwiejsze. Wielki błąd. Usuwanie prawa lub znoszenie sankcji prawnych jest drogą wiodącą ku upadkowi człowieka. Jeśli będzie wolno kłamać, to na ziemi wszyscy staną się kłamcami, jeśli będzie wolno kraść, wszyscy będą złodziejami, jeśli będzie wolno zabijać, wszyscy będą mordercami, jeśli będzie wolno cudzołożyć, wszyscy będą cudzołożnikami. Życie zamieni się w piekło. Boskie Prawo pomaga doskonalić serce człowieka i normować w duchu pokoju życie w społeczności. Im więcej szacunku dla tego Prawa, tym więcej dobra w sercach ludzi i we wspólnotach, jakie oni tworzą. Jedyna droga prawdziwego życia to droga dobrego poznania Bożego Prawa i możliwie doskonałego jego wypełnienia. Im wcześniej człowiek to zrozumie, tym prostsze staje się jego życie. Znika wówczas bunt wobec Prawa. Nie jest ono, bowiem przeszkodą, lecz pomocą, nie zniewala, lecz otwiera perspektywę wolności. Człowiek, który zna wartość prawa, każde jego naruszenie chce możliwie szybko naprawić, wiedząc, że to jedynie słuszne działanie. Wierne zachowanie Bożego Prawa wypełnia człowieka pokojem nieznanym dla świata. Radość ducha promieniuje na innych. Jezus jasno oświadczył: „Nie sądzcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić”. Jeśli Jezus, Syn Boga, nie zamierza znosić Prawa, to tym bardziej nie może tego uczynić nikt inny na ziemi. Należy możliwie szybko odbudować szacunek dla Bożego Prawa, by nie traktować go, jak prawo ludzkie. Boże Prawo jest święte i niezmienne, jest niezawodnym punktem oparcia dla każdego, kto chce życie wygrać.

LEKTORZY – 11-12 luty
18:00–  M. Edgar, S. Salome, M. Edgar
8:00 – A. Rudzińska, M. Iskra, A. Rudzińska
9:30 – J. Kraska, S. Teresa, B. Chabiera
11:00 – M. Łabinowicz, M. Kulaga, T. Nowak
12:30 – J. Miazga, D. Topor, O. Pietras
19:00 – T. Kot, Wiara i Miłość, M. Sapielak

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ
CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Przez cały miesiąc lutego nie ma rodzin zapisanych, którzy mogliby się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2016
Począwszy od 1 marca (Środa Popielcowa) do 9 kwietnia (Niedziela Palmowa) katolicy diecezji będą się modlić przed kliniką aborcyjną 2431 – 5th Ave N.W. (blisko naszego kościoła). Zapraszamy Polonię Calgary o czynny udział w obronie dziecka nienarodzonego o każdej porze dnia przez te 40 dni. Dodatkowo dla naszej parafii są wyznaczone dni: 10 marca i 7 kwietnia (od 7:00 AM – 7:00 PM). Rejestracje chętnych przyjmuje E. Gawor, w sali parafialnej (w najbliższe niedziele), tel. Tel. (403) 251 5545 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com. Można też skorzystać ze strony internetowej; www.40daysforlife.com/calgary lub na facebook, aby sie więcej na ten temat dowiedziec.

ZEBRANIE RYCERSTWA NIEPOKALANEJ
W dzisiejszą niedzielę, 12 lutego, po Mszy św. o godzinie 11: 00. odbędzie się w kościele zebranie dzieci, młodzieży i rodziców należących do Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy i prosimy o przyniesienie Figur Matki Bożej Niepokalanej.
BIBLIOTEKA PARAFIALNA
Zawiadamiamy, że biblioteka prowadzi wyprzedaż książek w cenie $ 1.00. Wyprzedaż będzie trwała do końca marca. Pieniądze z wyprzedaży będą przeznaczone na zakup nowych książek. Serdecznie zapraszamy.
KAWIARENKA
W miesiącu luty kawiarenkę prowadzi zespół „Polanie”. Zapraszamy kawę i na smakowite wypieki tego zespołu.

ZAWIERZENIE JEZUSOWI PRZEZ MARYJĘ
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy naszych Parafian do osobistego zawierzenia się Jezusowi przez Maryję wg. Św. Ludwika de Montfort. Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji po każdej Mszy św. w salce parafialnej w niedzielę 19 lutego. Uroczystość Zawierzenia przewidywana jest w niedzielę 26 marca.

KONSULAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W CALGARY Uprzejmie informuje, że w dniu 22,23 Luty 2017 r. od godz: 9: 00 – 17: 00 odbędzie się dyżur konsularny, podczas którego przyjmowane będą wnioski paszportowe.   Konsulat RP w Calgary upszejmie informuje, że wnioski paszportowe będą przyjmowane w Domu Polskim adres: 3015-15 Str NE.  W sprawach konsularnych prosimy kontaktować się z Konsulatem Generalnym RP w Vancouver 604 688-4730. Dane personalne prosimy przesyłać drogą elektroniczną na następujący adres: Rejestracja paszportowa online:https://secure.e-konsulat.gov.pl Następujace dane osobowe należy przesłac na adres Konsulatu Generalnego RP w Vancouver: Imię, nazwisko, nazwisko panieńskie (dla kobiet) data imiejsce urodzenia, imiona rodziców, adres zamieszkania, numer telefonu, seri i numer posiadającego paszportu, jaki urzad wydał, numer PESEL
Zygmunt Potocki Konsul Honorowy RP w Calgary

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE W CALGARY (PCA)
Zaprasza zrzeszonych i osoby zainteresowane działalnością organizacji na miesięczne zebranie Stowarzyszenia, które odbędzie się w niedzielę, 26 lutego w Domu Polskim. Początek o godz.14.30.

ZABAWA W DOMU POLSKIM
Dom Polski zaprasza 25 lutego 2017 roku na „OSTATKI” – zabawę taneczną w ostatnią sobotę karnawału. Oprawa muzyczna DJ DUDI. Bilety w cenie $50 od osoby dostępne są w Domu Polskim 403.291.3757 lub info@dompolski.ca oraz w polskich sklepach.

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO
INSTALLATION OF BISHOP WILLIAM T. MCGRATTAN The Roman Catholic Diocese is honoured to welcome the Most Reverend Bishop William T. McGrattan to our Diocese as our eighth Bishop. Bishop McGrattan was born in London, Ontario. His Excellency received his undergraduate degree in Chemical Engineering at the University of Western Ontario, followed by a Master of Divinity from St. Peter’s Seminary in London. Bishop McGrattan was ordained to the priesthood on May 2, 1987, with the Diocese of London. Following three years of service with St. Joseph’s Parish in Chatham, Bishop McGrattan continued his studies in theology at the Pontifical Gregorian University in Rome, where he received a Licentiate in Fundamental Moral Theology in 1992. Bishop McGrattan served on the faculty of St. Peter’s Seminary in London as an associate professor, vice-rector, and dean of theology and was appointed as rector of the Seminary in 1997. He was ordained to the episcopate as Auxiliary Bishop of Toronto in 2009. The Diocese is very much looking forward to celebrating Bishop McGrattan’s Installation Mass on Monday, February 27, 2017 at St. Mary’s Cathedral at 7:30 pm. Special guests, including the Canadian Council of Catholic Bishops, have been invited to celebrate this special Mass alongside our own Diocesan Priests, Deacons, other Religious and members of the laity. We expect more than 1,000 people to be in attendance at this special occasion in our Diocese. This is a ticketed event. Three hundred tickets were made available on the morning of February 7. The tickets were reserved in 30 minutes. The Diocese is carefully monitoring numbers to see if more tickets can be made available. The link below will be re-activated at that time. Questions can be sent to INSTALLATION@CALGARYDIOCESE.CA.

LETTING GO I was ordained a bishop on the Feast of the Birth of St. John the Baptist, June 24, 1986 (please note that it was the “Birth” and not the “Beheading”). It seemed particularly appropriate that the later part of Chapter 1 of John’s Gospel should be proclaimed during the Eucharistic liturgy on the day of my episcopal retirement, January 4, 2017. John the Baptist saw Jesus coming toward him and declared, “Here is the Lamb of God who takes away the sin of the world! This is he of whom I said, ‘After me comes a man who ranks ahead of me because he was before me.’ ”Saint Augustine makes this contrast between John and Jesus, highlighting the humility of John, whose role was to prepare the way of the Lord: “John is the voice, but the Lord is the Word who was in the beginning. John is the voice that lasts for a time; from the beginning Christ is the Word who lives forever.” Take away the word, the meaning, and what is the voice? The voice without the word strikes the ear but does not build up the heart.When the word has been conveyed to you, does not the sound seem to say: The word ought to grow, and I should diminish? The sound of the voice has made itself heard in the service of the word, and has gone away, as though it were saying: “My joy is complete. Let us hold on to the word: we must not lose the word conceived inwardly in our hearts.”John saw where his salvation lay. He understood that he was a lamp, and his fear was that it might be blown out by the wind of pride. In today’s gospel we find John directing two of his disciples away from himself and towards the one whom he proclaimed as the Lamb of God. As a result John’s two disciples became disciples of Jesus. Having responded to John’s invitation to go towards the Lamb of God, they subsequently responded to Jesus’ invitation to come and see. John was not possessive about his group of disciples. He encouraged them to go towards someone else who had more to offer them than he had. To love others in the way God loves them is to want what is best for them, and that will often mean letting them go to others who can help them to grow as human beings and as children of God in ways that we cannot. It is above all the Lord who can help us to grow fully as human beings and as sons and daughters of God. The greatest act of love we can show to others is to let them go to the Lord, to direct them to the Lord as John the Baptist directed his own disciples: “look, here is the Lamb of God.” There was only so much John could do in leading his disciples to Jesus. They had to make their own personal response to the call of Jesus to come and see. There is only so much any of us can do to lead others to the Lord. At some point, we all have to make our own personal response to the Lord’s personal call to each one of us: “Come and see. They came and saw where he was staying, and they remained with him that day” (John 1:39).
✠ F. B. Henry
Apostolic Administrator for the Diocese of Calgary

40 DAYS FOR LIFE KICK-OFF
Everyone is welcome to come to 40 DFL Kick-Off at St. Peter’s Parish on Friday, February 17 – 7:00 – 8:45 PM.  Come to be inspired by guest speakers: Dr. Martin Owen – VP of the Canadian Federation of Catholic Physicians & Pres. Calgary Catholic Medical Assoc. and Dr. Carlos Fajardo – Neonatologist.  For more info contact call Jairo Garzon at 403-870 3905 or 40daysforlife.calgary@gmail.com

WALK WITH US ON THE COLDEST NIGHT OF THE YEAR
https://canada.cnoy.org/home
I am organizing a team called Early Birds to walk in this fundraising event on February 25 (Saturday). This is a family-friendly and well-organized event endorsed by the Calgary diocese, for the purpose of helping the homeless.  To sign up, go to the website above and look up team Early Birds. You can pay just the basic fee or donate more. Registration opens at 4 pm, walk starts at 5 -6 pm. You can choose to walk 2, 5 or 10 km. We will start in downtown area, please see the maps for three routes of different length:
https://canada.cnoy.org/maps/calgary_2km
https://canada.cnoy.org/maps/calgary_5km
https://canada.cnoy.org/maps/calgary_10km

MARRIAGE PREPARATION (MARCH 20 & APRIL 7-8, 2017)
Couples are required to attend one orientation evening at least two weeks prior to the weekend sessions to allow time for completion of questions for reflection and dialogue in „For Better & For Ever”. This is followed by the weekend sessions. The per-couple registration fee includes all materials, refreshments at all sessions and Lunch on Saturday You can also register by cheque prior to the orientation session, just call the Life & Family Resource Centre at 403-218-5505 to reserve your spot. This orientation session is being held on Monday, March 20  from 7:00pm to 9:00pm. The Weekend Sessions are held on Friday, April 7  from 7:00pm to 9:00pm and Saturday, April 8 from 9:00am to 4:00pm. Cost $200 – Couple (incl. materials)  Location Calgary Pastoral Centre – Life & Family Resource Centre 120 – 17 Ave SW, Calgary, AB

OFFICE OF YOUTH MINISTRY
We are very excited to announce that we will be hosting a Youth Rally in Okotoks at St. James’ Parish on April 22, 2017.  This is an opportunity for students in grades 7-12 to come together and celebrate their faith.  The day’s program will run from 9:00 a.m. – 9:30 pm, allowing the youth to get home at a reasonable hour.  Please consider teaming with other parishes to bring busses to Okotoks. Your encouragement of youth to make this a priority in their schedules would be appreciated.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE
SZUKAM KOREPETYTORA JĘZYKA ANGIELSKIEGO Kontakt 587-892-6370 (3x)

POKÓJ DO WYNAJĘCIA
Jeśli szukasz ciszy, pokoju i chcesz mieszkać w miłym towarzystwie i czuć się jak u siebie w domu proszę zadzwoń. 403-399-6045. Dzielnica Charleswood NW (1x)
USŁUGI KOSMETYCZNE
Z dojazdem do domu klienta. Wykfalifikowana kosmetyczka z wieloletnim stażem. (MAKIJAŻ PERMANENTNY). Przekłuwanie uszu. Kontakt Aleksandra 587-968-4951 (6x)
DAYCARE ”WESOłE KACZUSZKI” SHAWNESSY
Zaprasza polskie dzieci.  Mówimy po polsku, śpiewamy polskie piosenki, poznajemy polskie bajki i wiersze, oferujemy domowe posiłki w miłej rodzinnej atmosferze. Dziećmi zajmuje się opiekunka z doświadczeniem, jako nauczycielka, mama i niania (dostepne referencje).Limitowana ilość miejsc. Kontakt 403 863 0343 Email:happyduckyyc@gmail.com Facebook:www.facebook.com/wesolekaczuszkiyyc (1x)
PRACA
Firma zajmująca się instalacją ścian biurowych poszukuje pracowników na cały etat lub pół etatu.Więcej informacji pod numerem telefonu  403-472-7124 Krzysiek. (4x)
PRACA
Poszukuję opiekunki do dzieci. Znajomość języka angielskiego i prawo jazdy konieczne. Dzielnica Varsity. Kontakt 587-890-8830 (2x)