26 luty, 2017

26 luty, 2017

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 25 luty – Dzień powszedni

18:00 – ++ Janusz Wysocki i Kazimierz Sujata            – Alina i Staszek

Niedziela, 26 luty

8:00 – ++ Jan i Regina Lubicki i zmarli z rodziny

9: 30 – ++ Hieronima i Władysław Buszko         – rodzina

11:00 – ++ Cecylia i Józef Żelazowski     – córka z rodziną

12:30 – + Ryszard Ostrowski                   – córka z rodziną

19:00 – Dziękczynna za uzdrowienie z nowotworu

Poniedziałek, 27 luty – Dzień powszedni

19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Mary Wagner

19:00- Dziękczynna z podziękowaniem dla Kapłanów wszystkich, którzy wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych ś.p. Marka Machula                     – rodzice

Wtorek, 28 luty – Dzień powszedni

19: 00 – O Boże błogosławieństwo dla Mary Wagner

19:00 – + Alfons Kohnke (14 rocz)

Środa, 1 marca – Środa Popielcowa

9:00 – Za parafian

19:00 – ++ Bartłomiej Machula (1rocz) i zmarli z rodziny oraz Dusze w czyśćcu cierpiące

19:00 – ++ Janina i Andrzej Wolańczyk i zmarli z rodziny

Czwartek, 2 marca – Dzień powszedni

19:00 – + Natalie Mathew (2 rocz)

19:00 – + Ludwig Rajzer

Piątek, 3 marca – Dzień powszedni

9:00 – + Aniela Kotniewicz (10 rocz)

19:00 – + Kazimierz Krajewski

Sobota, 4 marca – Święto św. Kazimierza, Królewicza

8:30 – ++ Kazimierz Sujata i Dusze w czyśćcu cierpiące              – żona i dzieci

18:00 – ++ Antonina Łukaszewicz i zmarli z rodziny oraz Dusze w czyśćcu cierpiące

Niedziela, 5 marca – Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

8:00 – ++ Za zmarłych z rodziny Granosik i Świderek          – rodzina

9: 30 – Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trvam

11:00 – + Eugeniusz Sztupecki

12:30 – Dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych – SPK #18

19:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Ks. Jacka z okazji Urodzin           – parafianie

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Iz 49,14-15; 1 Kor 4,1-5; Mt 6,24-34

Ref: Jedynie w Bogu spokój znajdzie dusza

Jak to dobrze, że w Ewangelii Chrystus podaje nie tylko zasady życia wiarą i miłością, lecz również konkretne wskazania, podpowiadając niejako, jak te zasady należy zastosować w życiu. Jedna z nich jest ujęta w słowach: „Nie troszczcie się zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dość ma dzień swej biedy” (Mt 6, 34). Jest to recepta na zachowanie w życiu ewangelicznie rozumianej wolności. To jest mniej więcej tak, jak z wysyłaniem paczki. Codziennie rano otrzymuję do Pana Boga duże pudełko. Mam w nim umieścić bogactwo całego dnia. Mogę to pudełko zostawić puste, tracąc przez lenistwo cenne godziny, i mogę je wypełnić rzeczami bardzo wartościowymi, marnymi a nawet złymi. Godzina po godzinie, chcę czy nie chcę, pudełko się zapełnia. Pan Jezus przypomina, byśmy mieli na uwadze wyłącznie to pudełko, które wypełniamy. Z punktu widzenia praktycznego ważnym momentem jest zakończenie dnia. Chodzi, bowiem o to, by wypełnione pudełko zapakować, zaadresować i wysłać do domu Ojca w niebie. Tam gromadzone paczki wszystkich dni życia po naszej śmierci zostaną otwarte i z punktu widzenia wartości wiecznych odpowiednio ocenione. Najczęściej popełniany błąd polega na tym, że ludzie wieczorem ani nie zamykają paczki, ani jej nie wysyłają na ręce Boga. Zostaje ona otwarta przy ich łóżkach, a kiedy następnego dnia rano otwierają oczy obok niej stoi następne pudełko, które trzeba pakować. Ponieważ z wczorajszego wiele spraw nie zostało zamkniętych, więc wloką się one do następnego. Za dziesięć dni mają już dziesięć otwartych pudełek, wszystkie pełne i połączone ze sobą wlokącymi się z dnia na dzień sprawami. Człowiek zaczyna się gubić.. W tej sytuacji nie zostaje mu nic innego, jak wzywać kogoś, by pomógł zrobić porządek. On sam dusi się, brakuje mu wolnej przestrzeni, jest przywalony swoją przeszłością. Drugi prawie równie częsty błąd polega na bezpodstawnym martwieniu się o jutro, które nigdy do nas nie należy. Martwienie się tym, co będzie, to nic innego jak tracenie cennego czasu dnia dzisiejszego i przelewanie domniemanych smutków i goryczy przyszłości w aktualnie pakowane pudełko. Nie należy martwić się na zapas. „Dość ma dzień swojej biedy”. Ileż życiowej mądrości jest zawartej w tym krótkim zdaniu Chrystusa. Wystarczy to jedno zdanie Ewangelii zrealizować w stu procentach, tak jak radzi Jezus, by odkryć smak prawdziwej wolności. Jakże spokojna jest noc człowieka, który paczkę minionego dnia odesłał na adres swego wiecznego mieszkania. Jego przeszłość jest zawsze uporządkowana, czeka na następny dzień, by go wypełnić dobrem i wysłać do Boga. O jutro nie musi się martwić. „Dzień jutrzejszy sam o siebie troszczyć się będzie”.

 

LEKTORZY – 25-26 luty

18:00– V. Kanaszyc, S. Teresa, J. Bogusławska

8:00 – M. Sobczak, A. Rudzińska, D. Adamski

9:30 – M. Domaradzki, M. Kulaga, M. Podgórny

11:00 – O. Pietras, M. Iskra, T. Nowak

12:30 – V. Potocka, D. Topor, Z. Topor

19:00 – M. Sapielak, Wiara i Miłość, M. Sapielak

 

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH

W tym tygodniu od 26 lutego do 5 marca Rodzina Joanny Ciok będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

1 MARCA – ŚRODA POPIELCOWA

Środa Popielcowa rozpocznie czas Wielkiego Postu. W naszym kościele Msze św. z ceremonią posypania popiołem o godzinie 9: 00 i 19:00.

NABOŻEŃSTWA WIELKIEGO POSTU

Wielki Post ponownie daje nam sposobność do refleksji nad tym, co stanowi centrum życia chrześcijańskiego – miłością. Jest to, bowiem odpowiedni czas, abyśmy z pomocą Słowa Bożego i sakramentów odnowili naszą drogę wiary, zarówno osobistą, jak i wspólnotową. Jest to droga pod znakiem modlitwy i dzielenia się, milczenia i postu, w oczekiwaniu na radość paschalną. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:

GORZKIE ŻALE polskie nabożeństwo wielkopostne poświęcone rozważaniu Męki Pańskiej – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 18:15

DROGA KRZYŻOWA nabożeństwo powstałe w Jerozolimie, polegające na modlitewnym przejściu drogi, po której szedł Chrystus obarczony krzyżem.

– dla dzieci w środy o godzinie 18:30

dla wszystkich wiernych w piątki o godzinie 18:30

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA W pierwszy piątek miesiąca 3 marca zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, która rozpoczyna się po porannej Mszy św. o godz. 9: 00. Prosimy wpisywać się do wyłożonego zeszytu przy biuletynach, aby była ciągła obecność modlących się w kościele. W tym dniu z posługą sakramentalną odwiedzamy chorych i starszych parafian. Wszystkich, którzy pragną odwiedzin z posługą w tym dniu prosimy poinformować biuro parafialne.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA W pierwszą sobotę miesiąca 4 marca zapraszamy przed Mszą św. na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17: 15, w czasie, której modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę, szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej i Koła Rodziny Radia Maryja.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA

Zawiadamiamy, że biblioteka prowadzi wyprzedaż książek w cenie $ 1.00. Wyprzedaż będzie trwała do końca marca. Pieniądze z wyprzedaży będą przeznaczone na zakup nowych książek. Serdecznie zapraszamy.

KAWIARENKA

W miesiącu luty kawiarenkę prowadzi zespół „Polanie”. Zapraszamy na kawę i smakowite wypieki tego zespołu.

PIELGRZYNKA DO FATIMY, LOURDES, MONSTERRAT…. W tym roku przypada setna rocznica objawień w Fatimie. W związku z tym zrodził się pomysł, by zorganizować pielgrzymkę do tego sławnego sanktuarium maryjnego. Przy okazji można odwiedzić inne miejsca kultu maryjnego: Santiago de Compostela, Lourdes, Monsterrat, Avila, Saragossa i inne. Proponowany czas pielgrzymki: przełom września i października 2017 roku. Po pielgrzymce możliwość odwiedzenia Polski. Po wszelkie informacje w tej sprawie proszę kontaktować się z Urszulą Gut z „The Travel Agent Next Door” pod nr telefonu: 403-407-0177 lub 403-852-5254.

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2016

Począwszy od 1 marca (Środa Popielcowa) do 9 kwietnia (Niedziela Palmowa) katolicy diecezji będą się modlić przed kliniką aborcyjną 2431 – 5th Ave N.W. (blisko naszego kościoła). Zapraszamy Polonię Calgary o czynny udział w obronie dziecka nienarodzonego o każdej porze dnia przez te 40 dni. Dodatkowo dla naszej parafii są wyznaczone dni: 10 marca i 7 kwietnia (od 7:00 AM – 7:00 PM). Rejestracje chętnych przyjmuje E. Gawor, w sali parafialnej (w najbliższe niedziele), tel. Tel. (403) 251 5545 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com. Można też skorzystać ze strony internetowej; www.40daysforlife.com/calgary lub na facebook, aby sie więcej na ten temat dowiedziec.

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE W CALGARY (PCA)

Zaprasza zrzeszonych i osoby zainteresowane działalnością organizacji na miesięczne zebranie Stowarzyszenia, które odbędzie się dzisiaj w niedzielę, 26 lutego w Domu Polskim. Początek o godz.14.30.

GRUPA MODLITEWNA „TOTUS TUUS”

W pierwszą sobotę miesiąca grupa modlitewna Totus Tuus zaprasza osoby zawierzone i wszystkich chętnych w miarę możliwości na Mszę św. poranną na godzinę 8:30. Po Mszy św. będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlimy się w intencji Kapłanów i za cały Kościół św. Natomiast w pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na spotkanie po Mszy św. wieczornej do salki przy Zakrystii. Serdecznie zapraszamy.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

SZUKAM KOREPETYTORA JĘZYKA ANGIELSKIEGO Kontakt 587-892-6370 (1x)

USŁUGI KOSMETYCZNE

Z dojazdem do domu klienta. Wykfalifikowana kosmetyczka z wieloletnim stażem. (MAKIJAŻ PERMANENTNY). Przekłuwanie uszu. Kontakt Aleksandra 587-968-4951 (4x)

PRACA

Firma zajmująca się instalacją ścian biurowych poszukuje pracowników na cały etat lub pół etatu.Więcej informacji pod numerem telefonu

403 -0472-7124 Krzysiek (2x)

PRACA

Poszukuję kobiety do sprzątania budynków na cały etat lub pół etatu. Więcej informacji pod numerem 403-478-6073 (3x)

FIRST AID AND CPR COURSES – For Your Workplace!!

Instruktorka Pierwszej Pomocy certyfikowana przed Canadian Red Cross oferuje kursy CPR i First Aid. W ofercie kursy jednodniowe i dwudniowe (CPR and First Aid, Child Care First Aid) z dojazdem do biura/ domu klienta. Certyfikaty są ważne przez 3 lata i są wydawane bezpośrednio po ukończeniu kursu. Przystępne ceny, dużo ćwiczeń praktycznych z manekinami. Szczegóły i rezerwacja: Joanna MycekRed Cross First Aid Instructor  phone: 403 999 4775    e-mail: joannamycek87@gmail.com (4x)

BUDOMAX SPRZEDAŻ DOMÓW I APARTAMENTÓW

Osiedle Kanadyjskie w Polsce.

SPA-EMERYTURA. Opieka medyczna na Osiedlu 24/h

Tel: Poland 0048-505-060-910

Tel. Canada 587-216-2820.

E-mail:miroslawbernecki@wp.pl,

www.budo-max.com

COMPUTER TRAINING YOU CAN AFFORD

Introduction to Computer – 3 hours/Free

March 24 – 6:00pm – 9:00 pm, April 22 – 9:00am – 12:00pm.

Keybording – 24 hours/$240.00 March 4, 11, 18, & 25 – 6:00pm-9:00pm

Windows 7 & Internet/ Email – 12 hours/ $120.00 March 20-23 – 6:00pm -9:00pm, April 3-6 – 6:00pm-9:00pm.

MS Word Foundation – 18 hours /$120.00

March 6-13 – 6:00pm-9:00pm,

March 25, April 1&8 – 9:00am-3:00pm

April 3-10 – 6:00pm-9:00pm

Outlook – 12 hours /$120.00

March 20-23 from 6:00pm – 9:00pm

April 18-21 from 6:00pm-9:00pm

MS Excel Foundation – 18 hours/$120.00

March 14-17 from 6:00pm – 9:00pm, April24-May 1 from 6:00pm – 9.00pm

Social Media for Employment 12 hours/$120.00

March 14-17 from 6:00pm-9.00pm

April 1&8 from 9:00am-3:00pm

April 18-21 from 6:00pm-9:00pm

Registration- Anna(amazur@ccisab.ca 403-817-6477

 

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

St. Anthony’s Parish invites you to capture a hidden treasure ~ The Shrine of Our Lady of Lourdes in Rama, Saskatchewan, Canada. In the warm community of Rama, the build of this Shrine began in 1939 on the eve of WWII as a location to pray for peace. Since then, the Shrine is a mystical location where Catholics from every point of the earth come to pray, meditate and celebrate the sacraments. On August 14th & 15th, the annual Pilgrimage is held where thousands of Catholics come for two days of mass, adoration, confession, and so much more!  Just below are links to the Parish website and the Facebook page.

http://www.ramashrine.com

https://www.facebook.com/RamaGrotto/

St. Anthony’s Parish Rama, Saskatchewan

(306) 370-8906, (306) 593-6120

 

Lenten Penitential Services 2017

Sacrament of Reconciliation available at –

All parishes Wednesdays from 7.30-8.30 pm during Lent

 

Thursday 7:30 pm Ascension Parish, Calgary
  7:30 pm Canadian Martyrs, Calgary
Tuesday 7:30 pm Corpus Christi Parish, Calgary
  7:30 pm St. Agnes Parish, Carstairs
  7:30 pm St. Joseph’s Parish, Calgary
Wednesday 7:30 pm St. Luke’s Parish, Calgary
Thursday 7:00 pm St. Mary’s Parish, Cochrane
Thursday 7:30 pm St. Paul Parish, Airdrie
Tuesday 7:30 pm St. Peter Parish, Calgary
Wednesday 7:30 pm St. Pius Parish, Calgary
Wednesdays

During Lent

 

7:30 pm St. Bernard/Assumption Parish Calgary

St. Boniface (German)   Calgary

Our Lady of Peace (Polish) Calgary

Our Lady of the Rockies – Canmore, AB

St. Mary’s- Banff, AB

OFFICE OF YOUTH MINISTRY We are very excited to announce that we will be hosting a Youth Rally in Okotoks at St. James’ Parish on April 22, 2017.  This is an opportunity for students in grades 7-12 to come together and celebrate their faith.  The day’s program will run from 9:00 a.m. – 9:30 pm, allowing the youth to get home at a reasonable hour.  Please consider teaming with other parishes to bring busses to Okotoks. Your encouragement of youth to make this a priority in their schedules would be appreciated.

 

A KINDNESS A DAY DURING LENT”

The above calendar serves as a simple reminder of how you may wish to enrich your Lenten journey through the undertaking of simple Acts of Kindness. By doing Little Acts of Kindness, you are sharing the love you have to give with family, friends and everyone you meet. Check off circle a `footprint’ for each Act of Kindness for each day on your Lenten walk with the Lord. There are many things you can do as little expressions of kindness, such as the following: Visit or call someone who is sick or elderly and bring them a simple meal, soup, or loaf of homemade bread; Give someone a smile who needs it — spend some time with them to help cheer them up; Yield the right-of-way to another driver or give up a parking space — give them a wave and a smile rather than a frown; Bring someone a coffee who would appreciate it; Help out at home where needed; Contribute or help at a soup kitchen or similar facility; Help shovel someone’s driveway or walkway; Help an elderly person get their groceries or offer them a drive in the cold/slippery weather; Baby-sit for a young couple or single mother so that they can enjoy an evening out; Run an errand for someone who needs it; Spend some time listening to someone because many times people are too busy to do so; Open a door for someone; Opportunities for kindness present themselves during every hour of every day — take advantage of them as often and wherever you can! Use your imagination. And don’t forget to enjoy the journey! You’ll be in the best of Company.

 

Marchh 5 March 6

 

March 7

 

March 8

 

March 9

 

March 10

 

March 11

 

March

12

March 13

 

March 14

 

March 15

 

March 16

 

March 17

 

March 18

 

March 19 March 20

 

March 21

 

March 22

 

March 23

 

March 24

 

March 25

 

March 26 March 27

 

March 28

 

March 29

 

March 30

 

March 31

 

April 1

 

April 2

 

April 3

 

April 4

 

April 5

 

April 6

 

April 7

 

April 8

 

April 9 April 10

 

April 11

 

April 12

 

April 13

Holy Thursdayy

April 14 Good Friday April 15

Holy Saturdayy