16 kwietnia 2017

16 kwietnia 2017

INTENCJE MSZALNE

Wielka Sobota, 15 kwietnia
20:00 – Msza Wigili Paschalnej             – Za Parafian
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego, 16 kwietnia
7:00 – Msza św. Rezurekcyjna z procesją      – Za Parafian
7:00 – ++ Artur i Ryszard Fugiel             – ojciec i syn
9: 30 – + Kazimierz Burghardt        – żona, córka i syn z rodzinami
11: 00 – O Boże błogosławieństwo dla Nell Cecylia z okazji Urodzin
12: 30 – Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam
19: 00 – ++Antoni, Janina i Stefan Kaczkowski oraz zmarli z rodziny i Dusze w czyśćcu cierpiące

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, 17 kwietnia
9: 30 – O Boże błogosławieństwo dla Moniki z okazji Urodzin                 – rodzice
11:00 – O zdrowie i łaski Ducha św. dla Jakuba z okazji 1 rocz. Urodzin
19: 00 – + Ks. Janusz Drzazga

Wtorek w Oktawie Wielkanocy, 18 kwietnia
19: 00 – + Bolesław Rej (11 rocz)        – córka z rodziną
19:00 – O Boże błogosławieństwo, zdrowie i o szczęśliwą operację dla  Zygmunta     – przyjaciółka
19: 00 – ++ Za zmarłych z rodziny Molińskich i Bawoł

Środa w Oktawie Wielkanocy, 19 kwietnia
19: 00 – + Kazimierz Złotowski
19: 00 – + Kazimiera Czyż   – Anna
19: 00 – ++ Za zmarłych z rodziny Kryczmanik i Czepuryk

Czwartek w Oktawie Wielkanocy, 20 kwietnia
19:00 – O Boże błogosławieństwo dla Józefy i całej rodziny
19:00 – + Małgorzata Burek
19:00 – + Józefa Cholewa

Piątek w Oktawie Wielkanocy, 21 kwietnia
9:00 – + Janina Sudak (7 rocz)
9: 00 – O szczęśliwą maturę dla Michała oraz egzaminy dla Mateusza
19: 00 – ++ Marek Machula i zmarli z rodziny oraz Dusze w czyśćci cierpiące

Sobota w Oktawie Wielkanocy, 22 kwietnia
8:30 – ++ Katarzyna, Zygmunt i Maria Zator
18:00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Adama R. z okazji Urodzin                     – żona i dzieci
18:00 – ++ Stanisław i Anna Olszowy

Niedziela Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia
8: 00 – Dziękczynna za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze łaski i opiekę Matki Bożej
9: 30 – ++ Wacława i Ignacy Rybak
11: 00 – O Boże błogosławieństwo za dzieci pierwszokomunijne, które przystąpili do I Komunii św. w 2016r. i ich rodziców
12: 30 – + Aniela Kohnke (1 rocz)
12:30 – Za pamięć ofiar Katynia      – SPK koło #18
19: 00 – O zdrowie dla Anny z okazji 102 Urodzin

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Dz 10,34a.37-43; Kol 3,1-4 ; J 20,1-9
Ref: W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy
Był niewinny. Cierpiał niesprawiedliwie. Zamordowali Go w sposób okrutny. Ilu ludzi miało w tym udział? Annasz, Kajfasz, Najwyższa Rada, Piłat, Herod, Judasz, pluton egzekucyjny, tłum wołający „Ukrzyżuj Go!”. Winni byli również uczniowie. W chwili pojmania nie stanęli w Jego obronie. Wszyscy zwątpili w Niego, zostawili Go samego. Ich tchórzostwo ułatwiło aresztowanie i egzekucję. I oto wyszedł z grobu. Teraz mógł dochodzić sprawiedliwości. Mógł porazić paraliżem umyte ręce Piłata, które podpisały wyrok śmierci; mógł osądzić Kajfasza i skazać na śmierć członków Wielkiej Rady; mógł nałożyć cierniową koronę żołnierzom, którzy ją upletli; mógł oddać każde uderzenie bicza i wydać na ukrzyżownie tłum wołający „Ukrzyżuj Go!”. Mógł…Mógł… a jednak nie uczynił tego. Po zmartwychwstaniu w ogóle nie zajął się tymi, którzy wyrządzili Mu krzywdę. Nawet ich nie szukał. Z żadnym z nich się nie spotkał. Szukał jedynie ludzi dobrych, tych, którzy gdy nauczał, gromadzili się, by Go słuchać. Rozmawiał jedynie z tymi, którzy w Niego uwierzyli. Po zmartwychwstaniu Chrystus ze złymi ludźmi się nie kontaktuje. On się nimi nie zajmuje. Troszczy się wyłącznie o dobrych. Przebywa w świecie dobra. Zło nie ma już do Niego dostępu. Zmartwychwstanie to wielki tryumf dobra. To gwarancja pomocy dla każdego, kto wierzy w dobro, kto chce być dobrym. Od zmartwychwstania Chrystusa szansę na spotkanie z Nim mają jedynie ludzie dobrzy, ci, którzy pragną wejść w świat dobra. Źli już Go nie spotkają, bo nie mogą wejść w Jego świat dobra. Oni zginą w świecie zła, który zostanie przez Niego potępiony na Sądzie Ostatecznym. Wielkanoc to radosna uroczystość dla wszystkich ludzi dobrej woli. To dzień otwarcia bramy świata wiecznej dobroci i umożliwienie wejścia w ten świat każdemu, kto zawierzy Chrystusowi. Istnieje świat czystego dobra, do którego zło już nie sięga!
Warto być dobrym, aby do tego świata należeć.
Warto być dobrym!

LEKTORZY – 15-16 kwietnia
Wielka Sobota – 20: 00 – Komentarze: Jacek Pietrzak
Lektorzy: M. Kaczan, S. Teresa, M. Sapielak, M. Sobczak, O. Pietras, M. Jarzecka, M. Łabinowicz,
S. Teresa
Niedziela Wielkanocna
7: 00 – O. Pepłowski, S. Salome, P. Adamski
9: 30 – M. Kaczan, M. Iskra, P. Wieleżyński
11: 00 – A. Kamieniak, M. Sobczak, K. Kamieniak
12:30 – L, Shelley, S. Teresa, R. Shelley
Poniedziałek Wielkanocny
9: 30 – J. Kraska, A. Rudzińska
11: 00 – V. Kanaszyc, S. Salome

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ! ALLELUJA!
Drodzy Parafianie i Przyjaciele Polskiej Parafii Matki Bożej Królowej Pokoju! Niech radość Poranka Wielkanocnego napełni Wasze serca miłością i pokojem, byście mogli głosić wobec swoich bliskich prawdę o zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią i grzechem.
Wesołego Alleluja!!! Happy Easter!!!
Ks. Jacek Walkiewicz, S.Ch – Proboszcz
Ks. Karol Twarowski, S.Ch – Wikariusz
**************************************************
Drodzy Księża, Siostry Dominikanki, Parafianie i Goście, Niech to święto Paschy Roku Pańskiego 2017 – skłoni nas do ponownego rozważania Tajemnic Wiary i stanie się okazją do ponownego odnowienia więzi ze Zmartwychwstałym Chrystusem, źródłem miłości i nadziei, Panem życia i śmierci. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób szczerze życzymy- Rada Parafialna
**************************************************

Świętując Zmartwywstanie Chrystusa, Stowarzyszenie Polsko-Kanadyjskie składa całej Polonii Wielkanocne życzenia radości i pełni łask. Niechaj Boży pokój i nadzieja będą umocnieniem i światłem na całe ziemskie pielgrzymowanie. Wesołego Alleluja!
**************************************************
ŻYCZENIA od S.P.K. KOŁA # 18 W CALGARY
W imieniu całego Zarządu i własnym przekazuję serdeczne życzenia świąteczne, radości i wszelkich łask Zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa.                   Księżom Chrystusowcom, Księdzu Gościowi, Siostrom Dominikankom, członkom Stowarzyszenia Polsko-Kanadyjskiego, Seniorom, Rycerzom Kolumba, nauczycielom i studentom Polskiej Szkoły w Calgary, Harcerkom i Harcerzom, Koleżankom i Kolegom kombatantom, członkom naszego Koła wraz z Rodzinami, całej Polonii oraz gościom – życzę radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – Zbigniew Starczyk Prezes
**************************************************
ŻYCZENIA WIELKANOCNE RYCERZY KOLUMBA
Święta Wielkanocne to szczególny czas, który sprzyja reflekcjom i spotkaniom w gronie rodzinnym. Pozwala oderwać się od codziennego rytmu zycia, oraz spojrzeć z dystansem na wiele spraw. Życzymy, zatem naszym Księżom, Siostrom Dominikankom, wszystkim Parafianom i calej Polonii, aby ten Zmartwychwstały Chrystus obdarował Was spokojem, pogodą ducha, radością i optymizmem. Niech te Święta będą wytchnieniem od zawodowych wzmagań i przyniosą wiele dobrych emocji przeżywanych z bliskimi.
Wielki Rycerz – Robert Shelley, Wielki Nawigator – Piotr Urban
***************************************************
Życzymy Wam radosnych chwil i przeżyć w dniach Zmartwychwstania Pańskiego. Niechaj Zmartwychwstały Pan błogosławi Wam szczodrze na wszystkie dni Waszego życia. Niechaj czas Zmartwychwstania i pięknej polskiej wiosny będzie czasem odrodzenia się wszystkich życiowych nadziei. Wesołych Świąt Anna i Jan Kułach

TOGETHER IN ACTION – 2017 Od I Niedzieli Wielkiego Postu w całej Diecezji Calgary rozpoczęła się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Tegoroczna kolekta TOGETHER IN ACTION odbywa się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7).  Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $30,969.00. W ub. niedzielę 12 marca zostały złożone ofiary na sumę $ 10,875.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty w ramach jałmużny postnej. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

SPOTKANIE GRUPY MODLITEWNEJ OJCA PIO
Zapraszamy wszystkich na spotkanie grupy modlitewnej Ojca Pio w poniedziałek 24 kwietnia na Mszę św. wieczorną

NOWENNA PRZED ŚWIĘTEM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO W Wielki Piątek, rozpoczeliśmy odmawianie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nowenna będzie odmawiana codziennie 10 min przed wieczorną Mszą św. Zachęcamy do udziału w tej szczególnej modlitwie, przez którą możemy wyprosić wiele łask Bożych dla siebie i innych.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Od 16 do 23 kwietnia Rodzina Liniarski będzie modlić się przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

PODZIĘKOWANIA Dziękujemy wszystkim Parafianom za udział w wielkopostnych rekolekcjach i złożone ofiary dla Ks. Dr. Marka Wasąg rekolekcjonisty. Dziękujemy, za wygłoszone nauki rekolekcyjne w naszej wspólnocie. Ks. Karol wyraża wszystkim wdzięczność za pomoc w przygotowaniu do procesji na Niedzielę Palmową.  Dziękujemy członkom Chóru „Vox Populi” oraz młodzieżowemu zespołowi „Wiara i Miłość” za ubogacenie naszej liturgii śpiewem pieśni, organistom, lektorom, ministrantom i wszystkim uczestnikom Triduum Paschalnego. Dziękujemy Ks. Karolowi i Marcie Sapielak za przygotowanie i udekorowanie Grobu Bożego, Sr. Lucynie za wystrój Kościoła. Dziękujemy paniom z Grupy kuchennej za przygotowanie spotkania w sali parafialnej dla chorych i harcerzom, którzy ubogacili to popołudnie swoimi atrakcjami dla wszystkich zgromadzonych.  Dziękujemy także Lektorom, Rycerzom Kolumba, Kombatantom, Harcerzom, Kołowi Żywego Różańca, Szkole Polskiej, Grupie Młodzi Duchem, Rodzinie Radia Maryja, Związkowi Podhalan, Polanom, Krakusom i Mazowii za straż i adorację przy Bożym Grobie. Dziękujemy dwunastu mężczyznom-Apostołom, którzy wzięli udział w obrzędzie „mandatum” Wieczerzy Pańskiej:
Wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać!

PRZYGOTOWANIE DO ROKU JUBILEUSZOWEGO SIÓSTR DOMINIKANEK Siostry Dominikanki, pracujące w polskiej Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju, rozpoczęły w sobotę, 18 marca br. przygotowanie do ROKU JUBILEUSZOWEGO 50-lecia pobytu sióstr w Calgary: 1968 – 2018. Każdy Jubileusz wymaga przygotowania, szczególnie modlitewnego, aby z sercem pełnym wdzięczności, dziękować Panu Bogu i ludziom za otrzymane łaski. Pragniemy, wspólnie z parafianami, modlić się oraz dzielić refleksjami podczas nabożeństw czy organizowanych spotkań. Prosimy o modlitwę i również o niej zapewniamy, zwłaszcza za przyczyną Matki Bożej Różańcowej, Św. Dominika i Błogosławionej Julii Rodzińskiej, dominikanki- Męczennicy II wojny światowej.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA
Biblioteka w czasie Świąt Wielkanocnych będzie nieczynna. Ponownie zapraszamy do biblioteki w niedzielę 23 kwietnia.

Z KARTY  ŻAŁOBNEJ
W sobotę 8 kwietnia odeszła do wieczności ś.p. Małgorzata Burek w wieku 66 lat. Pogrzeb w naszym kościele odbył się w środę 12 kwietnia
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!
Rodzinie zmarłej składamy wyrazy współczucia.

MSZA ŚW GREGORIAŃSKA
Została zamówiona Msza św. gregoriańska za śp. Dr. Joannę Stuchły –16 kwietnia i 15 maja. Zapraszamy do modlitwy w intencji doktor Joanny Stuchły. – A. Mazur

DOM SAMOTNEJ MATKI W KIEKRZU, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, znajduje się w wielkiej potrzebie. Siostry opiekują się samotnymi matkami i ich dziećmi. Potrzeby są wielkie, zarówno w wyżywieniu, jak i ubraniu. Każda ofiara jest bardzo pomocna dla opuszczonych, samotnych matek. Podajemy adres dla osób dobrej woli, które, może w ramach Wielkiego Postu- zechcą pomóc Siostrom Matki Bożej Miłosierdzia, w opiece nad ubogimi matkami i ich dziećmi. Niech Pan Jezus miłosierny wynagrodzi swymi łaskami. Można zgłosić pomoc do Reginy Piekut /tel.403 585 7448/, która zajmuje się tą sprawą razem z Paniami z Żywego Różańca lub bezpośrednio na podany adres:
Dom Samotnej Matki /kontakt: Siostra Joela/ KIEKRZ ul.Kierska 10 62-090 Rokietnicak/Poznania tel.01148 61 842 80 04 Siostra Przełożona Zakonu
Maria Slazyk tel./kom./ 510 667 337 email: dsmkiekrz@faustyna.pl

KUCHNIA PARAFIALNA
Prośba dla wszystkich gróp, którzy prowadzili kawiarenkę, aby te osoby, które zabrali obrusy do domów, a jeszcze nie oddali proszone są o jak najszybszy ich zwrot do Sali Parafialnej.

ZEBRANIE RYCERZY KOLUMBA
Zapraszamy na zebranie, które odbędzie się w środę 19 kwietnia po Mszy św. o godz. 20: 00 w Sali Parafialnej.

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE Zaprasza wszystkich zrzeszonych na Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Stowarzyszenia, które odbędzie się w niedzielę, 23 kwietnia o godz.14.30 w Domu Polskim. Ze względu na ważność zebrania, prosimy wszystkich członków o niezawodne przybycie. Zaległą składkę członkowską na rok 2017 będzie jeszcze można zapłacić przed Zebraniem. Ze względów organizacyjnych (przygotowanie sali i posiłku) prosimy o potwierdzenie obecności u Romana Pietrzaka, tel. 403-403-280-4787 lub e-mail: ala.pietrzak@wp.pl

ZARZĄD KLUBU SENIORA Zaprasza zrzeszonych na miesięczne spotkanie, które odbędzie się w środę 19 kwietnia w Domu Polskim. Początek spotkania o godzinie 12: 00 am.

PODZIĘKOWANIE
Komitet Rodzicielski serdecznie dziękuje wszystkim sponsorom tegorocznej akcji Walentynkowej: ·WestJet, Stowarzyszenie Polsko-Kanadyjskie w Calgary, Polonia Foundation in Alberta, Bright Ideas Electric Ltd., Elżbieta Niemczyk, Elżbieta Rysz, Anna Pomorska, Frank’s European Bakery, Jan’s Meats and Delicatessen, Jarosław Pelc, Mirosław Syp,  Old Fashioned Meat & Deli, Physiotherapy Centre, Polcan Meat Product & Delicatessen, Prowest Partition Installation Services Ltd., Deer Point Liquor Store, Calgary Rehab Solutions, www.ploty.com. Dziękujemy i wszystkim życzymy Wesołych Świat Wielkanocnych.

ZAPRASZAMY NA FILM WYKLĘTY (2017) – 12 MAJA [długość filmu 1hr 45 min] Reżyser: Konrad Łęcki. Polish movie with English subtitles. Zapraszamy na jedyny seans w kinie Plaza Theatre, 1133 Kensington Rd. NW, Calgary, 12 maja o godz 19:00. Bilety  można nabywać w placówkach polonijnych. Cena biletu $20.00 dla dorosłych i $15 dla seniorów i studentów/ uczniów.
Bilety dostępne jedynie w przedsprzedaży. Nie będzie można ich kupić przy wejściu na seans. Wiecej informajii o flme na www.ploty.com  lub uzywajac linku: http://bit.ly/2nEnxpV

ZESPÓŁ „POLANIE” Z okazji 40-lecia  Polanie  zapraszaja na Galę i Uroczysty Bankiet w dniach 5 i 6 maja 2017r. Szczegóły dotyczące uroczystości są dostępne na stronie internetowej polanie.ca i w punktach sprzedaży biletów ( sala parafialna, polskie delikatesy).

ZABAWA WIOSENNA „KRAKUSÓW” Zespół „Krakusy”, obchodzący w tym roku swoje 15- lecie, serdecznie zaprasza na Zabawę Wiosenną 29 kwietnia, na godz. 19: 00. Oprócz smacznych potraw szefa kuchni Jarka Pelca i wspaniałej muzyki w oprawie Mirka Sypa  czekają  na Państwa inne atrakcje, m.in. loterie i nauka wybranych tańców ludowych.  Bilety, w cenie $55 od osoby, do nabycia w Sali Parafialnej, po Mszach św. w niedzielę oraz pod nr tel.(403) 829-0687. Dochód z zabawy przeznaczony zostanie na potrzeby zespołu.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

PRACA Poszukujemy Panie do pracy przy sprzataniu domków. Praca jest w szybkim tempie i wymagajaca fizycznie. Stawka za godzine od $12.40 do $15.00 po zakonczeniu szkolenia. Praca jest na pół etatu z możliwością przejścia na cały etat.  Doświadczenie nie jest obowiązkowe. Wymagane jest pozwolenie na pracę w Kanadzie oraz Clean Driving License Class 5 Aplikacje prosze wysyłać na adres emailowy mgocleans@gmail.com (1x)

PRACA Potrzebne są panie do pracy w sprzątaniu. Proszę dzwonić pod telefon 403-663-9886. Zostawiać wiadomość można po polsku lub angielsku. (7x)

POSZUKUJĘ PRACY Zaopiekuję się osobą starszą albo dzieckiem.  Tel:403-464-0082 (2x)

DAYCARE ”WESOŁE KACZUSZKI” SHAWNESSY Zaprasza polskie dzieci.  Mówimy po polsku, śpiewamy polskie piosenki, poznajemy polskie bajki i wiersze, oferujemy domowe posiłki w miłej rodzinnej atmosferze.
Dziećmi zajmuje się opiekunka z doświadczeniem, jako nauczycielka, mama i niania(dostępne referencje).Limitowana ilość miejsc. Kontakt 403-863-0343 Email: happyduckyyc@gmail.com Facebook: www.facebook.com/ wesolekaczuszkiyyc (5x)

PRACA
Zatrudnię osoby przy budowie piwnic. Kontakt Jan 403-605-4642 (3x)

PART -TIME BOOKKEEPER NEEDED. Small public practice accounting office located in Varsity (NW of Calgary) is looking for a part time bookkeeper/office assistant (Approx. 15-20 hr per week) Required: working knowledge of Quick Books, Excel and Word, and basic accounting knowledge. Fluent English is a must. This is an ideal position for those involved in level 2-3 of accounting designation or accounting technician program. All interested candidates shall email a brief resume (max. 1 page) clearly stating skills, experience and education to info@baranskicorp.ca

DLA POLAKÓW POWRACAJĄCYCH DO POLSKI
OSIEDLE KANADYJSKIE W POLSCE
„SPA-EMERYTURA”
Sprzedaż Działek budowlanych, Domów lub Apartamentów. Opieka medyczna na Osiedlu 24/h Osiedle w województwie lubelskim, pod Uzdrowiskiem Nałęczów. Działki o pow. od 1000m2, Domy od 100m2 budowane według projektu klienta. Okolica bogata jest w zdrowe powietrze, źródlaną  wodę ph 7,8 oraz naturalną okoliczną żywność.
Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia Polski i wizyty na naszym osiedlu.
Tel: Poland 011 48-505-060-910
Tel. Canada 1-587-216-28-20.
www.spaemerytura.pl
www.budo-max.com
E-mail:miroslawbernecki@wp.pl