25 czerwca 2017

25 czerwca 2017

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 24 czerwca – Uroczystość św. Jana Chrzciciela
18: 00 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jana Kułach z okazji imienin – R. Piekut

Niedziela, 25 czerwca – XII Niedziela zwykła
8: 00 – + Henrykę Bedryło
9: 30 – O Boże błogosławieństwo dla Elżbiety i Marka Obodzińskich z okazji 40 rocz. Sakramentu małżeństwa
11: 00 – Z podziękowaniem za otrzymane łaski i o Boże błogosławieństwo dla Natana z okazji 9 Urodzin     – rodzice
12: 30 – + Krystyna Pawlicka
19: 00 – + Janina i Stanisław Sadowski i zmarli z rodziny     – córka z rodziną

Poniedziałek, 26 czerwca – Dzień powszedni
19: 00 – + Antoni Peryt (5rocz)   – córka z rodzina

Wtorek, 27 czerwca – Dzień powszedni
19: 00 – O łaski Boże dla Ks. Andrzeja oraz Maryli z rodziną

Środa, 28 czerwca – Wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika
19: 00 – + Krystyna Pawlicka

Czwartek, 29 czerwca – Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła
19: 00 – ++ Józef Majewski oraz Helena i Bronisław Skałka

Piątek, 30 czerwca – Dzień powszedni
9: 00 – Za Parafian
19: 00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Sr. Lucyny z okazji imienin

Sobota, 1 lipca – Dzień powszedni
8: 30 – O Boże błogosławieństwo, łaskę wiary i dary Ducha św. oraz miłosierdzie Boże dla Jakuba, Krzysztofa i Crystal
18: 00 – O Boże błogosławieństwo dla Marzeny Łukowski z okazji Urodzin

Niedziela, 2 lipca – XIII Niedziela zwykła
8: 30 – O Boże błogosławieństwo dla Anny, May i Holly   – babcia
8: 30 – O Boże błogosławieństwo dla Jana Kułach z okazji Imienin i Urodzin
10: 30 – + Renata Kułach (31 rocz)
12: 30 – O Boże błogosławieństwo w rocznicę sakramentu małżeństwa dla dzieci: Marty i Michała, Asi i Rayana, Madeline i Dominika                            – rodzice
19: 00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodziny Mazur                                                – A. Mazur

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
                   
Jr 20,10-13; Rz 5,12-15;  Mt 10,26-33
Ref: W dobroci Twojej wysłuchaj mnie, Panie
Dzieje Jeremiasza to dramat człowieka dobrego, odrzuconego przez bliskich. Nie mogli znieść uczciwości jego serca i słów prawdy, jakie do nich kierował. Tylko, dlatego, że nie był równie zepsuty jak oni, postanowili go zniszczyć. Presja wrogo nastawionego do niego środowiska była tak mocna, że w pewnych okresach przeklinał dzień swego narodzenia. Trwał w realizacji swego powołania, mając świadomość oparcia o Boga, co zresztą w niczym nie łagodziło bólu z powodu ciosów, jakie otrzymywał od rodaków. Bóg potrzebuje takiego trudnego świadectwa. Zmaganie z otoczeniem, naciskiem opinii wymaga wielkiego bohaterstwa. Po ludzku sądząc w takich układach nie ma wielkich szans na zwycięstwo. Środowisko nie znosi tych, którzy nie chcą się mu podporządkować. Jeśli nie zmusi ich do posłuszeństwa, to ich zniszczy. Zło niszcząc dobro, jest przekonane o swej wyższości. Dobro rzadko sięga po siłę, by dochodzić swego. Błąd w myśleniu wielu polega na tym, że siłę ocenią wyżej niż dobroć. Każdy przejaw rezygnacji z użycia siły traktują, jako dowód słabości. W takim podejściu konfrontacja przemocy z dobrocią kończy się klęską tej ostatniej. Tak też było w życiu Jeremiasza, który ostatecznie po latach prześladowań ze strony rodaków został przez nich uprowadzony do Egiptu i tam zamordowany. Po ludzku sądząc, dobroć jego serca i wierność prawdzie nie tylko mu się nie opłaciła, lecz sprowadziła nań nieszczęścia. Spotkanie z Jeremiaszem jest doskonałą okazją do refleksji z jednej strony nad postawą człowieka prawego, który musi zmagać się z otoczeniem kroczącym drogą nieuczciwości, a z drugiej nad mechanizmami, jakie rządzą ludźmi organizującymi polowanie na człowieka szlachetnego. Człowiek, którego Bóg wzywa do dawania świadectwa prawdzie, sprawiedliwości, miłości, może swe trudne zadanie wykonać jedynie wówczas, gdy potrafi za Jeremiaszem powiedzieć: „Pan jest przy mnie, jako potężny mocarz, dlatego moi prześladowcy ustaną i nie zwyciężą”. Nie wolno w oparciu o własne siły prowadzić walki ze środowiskiem wrogo nastawionym do wartości ewangelicznych, bo klęska w niej jest pewna. Prawość jest nie do pokonania jedynie wówczas, gdy w jej obronie stoi „Pan, jako potężny mocarz”. Wielu prawych ludzi sromotnie przegrało walkę o wielkie wartości tylko, dlatego, że podjęli ją bez głębokiego przekonania, że „Pan jest z nimi”. Dostrzeżenie tej prawdy jest ważne i z tej racji, że niejednokrotnie trzeba spieszyć z pomocą człowiekowi uczciwemu, który został osaczony przez nieżyczliwe dlań środowisko. Ta pomoc polega na wezwaniu go do umocnienia wiary lub na włączeniu się w walkę po jego stronie. Wówczas trzeba sprawdzić, w jakiej mierze my sami dostrzegamy Boga, stojącego przy nas, jako potężnego mocarza.
LEKTORZY – 24-25czerwca
18:00– M. Domaradzki, S. Teresa, M. Domaradzki
8:00 – R. Przybylski, A. Rudzińska, R. Przybylski
9:30 – J. Miazga, M. Jarzecka, T. Miazga
11:00 – A. Kamieniak, M. Kulaga, K. Kamieniak
12:30 – O. Pietras, M. Iskra, W. Potocka
19:00 – T. Kot, A. Wojciechowska, T. Kot

W NASZEJ WSPÓLNOCIE
ZMIANA GODZIN PORANNYCH MSZY ŚWIĘTYCH W NIEDZIELE
Od pierwszej niedzieli lipca, tj. od 2 lipca 2017 roku, będzie obowiązywał nowy rozkład Mszy świętych w niedzielne przedpołudnie. Msze święte w niedziele rano będą odprawiane w następujących godzinach: 8: 30 am, 10: 30 am, 12: 30 pm. Wieczorne Msze zarówno w soboty jak i w niedziele pozostają bez zmian. Wprowadzenie tej zmiany ma na celu usprawnienie pracy naszego biura parafialnego, wielu parafian załatwia między Mszami świętymi różne sprawy w kancelarii parafialnej, np. zamawianie intencji mszalnych. Ponadto chodzi też o danie czasu na spokojne skorzystanie z „kawiarenki parafialnej” i opuszczenie parkingu parafialnego zanim parafianie przybywający na następną Mszę świętą zaczną parkować swoje samochody. Kolejnym argumentem jest fakt, że liczba uczestników wszystkich niedzielnych Mszy (włącznie z sobotą wieczorem) nie przekracza 800 osób i liczba ta nie wzrasta, wręcz przeciwnie; niedzielna Eucharystia ma być celebracją wspólnotową, dlatego też lepiej będzie, jeżeli nasze celebracje będą bardziej liczne. Dlatego też „rozsunięcie” celebracji tak by były odprawiane, co dwie godziny wydaje się decyzją jak najbardziej zasadną. Tak jest w większości parafii polonijnych na terenie Ameryki Północnej. Oczywiście grafik Mszy świętych niedzielnych nie jest sprawą sztywną i może podlegać pewnym modyfikacjom w miarę rozwoju potrzeb duszpasterskich. Jest też zamysł, by w tygodniu jedna Msza święta była odprawiana rano, zamiast wieczorem (chodzi o poniedziałek lub wtorek); będzie to ogłoszone w późniejszym terminie.
Nowy porządek Mszy świętych niedzielnych:
Sobota wieczór: 18:00
Niedziela:    8:30
10:30
12:30
19:00
NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE
Zapraszamy w miesiącu czerwca na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które są po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
W pierwszą sobotę miesiąca 1 lipca zapraszamy przed Mszą św. na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17: 15, w czasie, której modlimy się na różańcu. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę, szczególnie członków Rycerstwa Niepokalanej i Koła Rodziny Radia Maryja.

GRUPA MODLITEWNA „TOTUS TUUS”
W pierwszą sobotę miesiąca grupa modlitewna Totus Tuus zaprasza osoby zawierzone i wszystkich chętnych w miarę możliwości na Mszę św. 1 lipca na godzinę 8:30. Po Mszy św. będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlimy się w intencji Kapłanów i za cały Kościół św. Serdecznie zapraszamy.

TOGETHER IN ACTION – 2017
Tegoroczna akcja zbierania funduszy – TOGETHER IN ACTION na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji odbywa się pod hasłem „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7).  Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $30,969.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 22,215.00. – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać Na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.
BIULETYN PARAFIALNY
Biuletyn przez okres wakacji począwszy od niedzieli 2 lipca będzie wydawany raz na dwa tygodnie.
MSZE ŚW. PORANNE PODCZAS WAKACJI
Przez okres wakacji nie będzie sprawowanych Mszy św. porannych w piątki i soboty, oprócz pierwszego piątku i pierwszej soboty miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca 7 lipca i 4 sierpnia po porannej Mszy św. będzie sprawowana całodniowa Adoracja do Najświętszego Sakramentu.
Przez okres wakacji nie będzie odwiedzin chorych i starszych z naszej parafii.

WYJAZDY NA WAKACJE
Wielu naszych parafian udaje się na wakacje i odwiedziny rodzin w Polsce i innych krajach. Na drogę pokoju i pomyślności niech was kieruje wszechmogący Bóg, a Rafał Archanioł niech towarzyszy wam w drodze. Wakacje niech będą dla wszystkich błogosławionym czasem duchowego odrodzenia.

BIBLIOTEKA PARAFIALNA
Biblioteka na okres wakacyjny będzie nieczynna. Termin do oddania zaległych książek upływa dzisiaj w niedzielę 25 czerwca, i to będzie ostatni dzień czynnej biblioteki. Prosimy bardzo, o zwrot książek.

CZASOPISMO RELIGIJNE „MIŁUJCIE SIĘ”
Zachęcamy do lektury pisma religijnego: dwumiesięcznika „Miłujcie się.” Wydawanego przez Księży Chrystusowców w Poznaniu. W dwumiesięczniku „Miłujcie się”, który znajduje się obok biuletynów można znaleźć interesujące artykuły.
PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Od 25 czerwca nie ma rodziny zapisanej, która mogła by się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.
ZAPISY DO SZKOŁY POLSKIEJ W CALGARY NA ROK SZKOLNY 2017/2018
Sala Parafialna: Niedziela 27 sierpnia od godz 10: 00 do 14:00.
Do 27 sierpnia, 2017 opłata za jedno dziecko – $ 400.00, Dwoje – $500.00 Troje i więcej – $ 560.00.
Depozyt za dyżur – $120.00. Po 27 sierpnia opłata wzrasta o $50.00
KAWIARENKA
W miesiącu czerwca Chór parafialny „Vox Populi” zaprasza do kawiarenki.

ZARZĄD FUNDACJI IM. SW. BRATA ALBERTA W CALGARY zaprasza na kolejną degustację piwa, która odbędzie się w CRAFT Beer Market (345 – 10 Ave. S.W.) 28 Czerwca (środa) 2017 od godziny 19:00.  W cenie biletu ($25) degustacja 6 gatunków piw po 4 uncje każde.  Dochód z tej akcji przeznaczony jest na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Kiekrzu.  Zapraszamy
POSZUKUJEMY INSTRUKTORÓW Szeregi harcerskie w Calgary stale się powiększają i w związku z tym poszukujemy nowch członków kadry na nowy rok harcerski 2017-2018. Idealny kandydat:   lubi pracę z dziećmi i młodzieżą, nie musi być harcerką lub harcerzem,   lubi przygody i przyrodę,   może być na zbiórce conajmniej 2x w miesiącu,  ma pomiędzy 16-76 lat. Więcej informacji: Druhna Magdalena Kaczan Tel: 403 803 5771 lub email: magdamck@yahoo.ca
OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

DO SPRZEDAŻY
Sprzedam rowery damski, męski i dziecięcy. Cena do uzgodnienia. Tel:403-246-6999 (1x)

PRACA 
Potrzebna pani do pomocy przy sprzątaniu domu. Tel: 587-892-6370 (3x)

WAKACJE W B.C.
Do wynajęcia pół domu w okolicach Creston B.C. Piękna okolica, niedaleko jaziora i Hot Springs. Po więcej informacji proszę dzwonić 403-540-7736 (2x)

FIRST AID AND CPR/AED COURSES – For Your Workplace!! Instruktorka Pierwszej Pomocy certyfikowana przed Canadian Red Cross oferuje kursy CPR and First Aid. W ofercie kursy jednodniowe i dwudniowe (CPR and First Aid, AED training, Child Care First Aid) z dojazdem do biura/ domu klienta. Certyfikaty są ważne przez 3 lata i sa wydawane bezpośrednio po ukończeniu kursu. Przystepne ceny, dużo ćwiczeń praktycznych z manekinami. Szczegóły i rezerwacja: Joanna Mycek, Red Cross First Aid Instructor
phone: 403 999 4775
e-mail: joannamycek87@gmail.com

DARMOWY WJAZD NA CALGARY TOWER
Załatwiam darmowy wjazd na panoramiczny widok miasta do Calgary Tower. Osoby, które już otrzymały pozwolenie na wjazd, i zamówili daną datę, proszone są o kontakt w tym samym dniu wjazdu w godzinach porannych od 7: 45 do 8: 00 lub o text message. Wjazd ten można odwołać w każdej chwili bez żadnych warunków. Osoby chętne tą ofertą proszone są o kontakt 403-863-6666 (1x)

SKLEP ALIA N TAN JAY – Nort Hill Mall lokacja przyjmie osobę na otwartą pozycję Assistant manager. Tel: 403-210-3789 lub kontakt z Małgorzatą 403-510-1169 (2x)

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

FAMINE RELIEF FUND FOR SOUTH SUDAN, SOMALIA, NIGERIA, YEMEN
The CCCB, in its interfaith appeal letter to support the famine relief in Africa and Yemen declares “Our joint appeal is a unified cry from the heart, with one voice and one message… the insistent call for peace and the need to protect the vulnerable. The protection and promotion of human dignity are foundational elements of all our faith communities. Willful indifference towards violations against human dignity is always wrong, at all times and in all places.” Parishes have been asked to take up a second collection to support the Famine Relief Fund. Individual donations can also be made directly on the diocesan website: http://www.calgarydiocese.ca/articles/famine-relief-for-southsudan.html. All donations made before June 30 will be matched by the federal government. Please continue to pray for all those suffering from hunger and the humanitarian workers working in the region.

CONSECRATION OF CANADA TO THE IMMACULATE HEART OF THE BLESSED VIRGIN MARY As part of the celebrations marking the 150th anniversary of Confederation the Bishops of Canada will be consecrating our country to the Immaculate Heart of Mary. Bishop McGrattan will consecrate the Diocese of Calgary on 1 July, 2017. All are invited to St. Mary’s Cathedral at 10am for a service of Adoration, Scripture, rosary, and the consecration followed by a BBQ. The regular daily Mass at St. Mary’s remains at 9 am followed by exposition of the Blessed Sacrament. For more information contact the parish office at 403-228-4170.
CELEBRATING WORLD DAY OF MIGRANTS AND REFUGEES The Church has been celebrating World Day of Migrants and Refugees since 1914. This year, join us on June 29, the Feast of Saints Peter and Paul, for a special Mass to celebrate World Day of Migrants. This is an opportunity for the faith community to reflect upon the role migration has played in our history and tradition, pray for migrants and refugees around the world, and raise awareness about the causes, challenges, and opportunities involved with migration. Join Bishop William McGrattan on June 29, 7:00 p.m. at St. Mary’s Cathedral to celebrate World Day of Migrants and live the words of Pope Benedict: “The Church is God’s family on earth” [Deus Caritas Est]. For more information, contact Marilou at 403-218-5519.
27TH ANNUAL BISHOP’S GOLF TOURNAMENT
Golf with us! August 14, 2017 – 27th Annual Bishop’s Golf Tournament in support of feed the Hungry at Silvertip Resort, Canmore. More information at golf.feedthehungrycalgary.ca or contact feedthehungry@calgarydiocese.ca or call 403-218-5522.
MARRIAGE PREPARATION – CFS Marriage Preparation Weekend: Catholic Family Service will be offering a Marriage Preparation weekend at St Joseph’s Parish on Friday, July 14 to Sunday, July 16. Please contact CFS at 403-233-2360 to register, or Deacon Stephen Robinson at 587-896-2891 for information.

FIRESIDE PRAYER AT THE FCJ CHRISTIAN LIFE CENTRE, CALGARY
Fireside Prayer with Sisters of the Diocese, 8 – 9:30 pm, Fri., June 23 and Fri., July 28. An opportunity for young, single women interested in meeting religious to share prayer as well as to have fun roasting marshmallows. On grounds of FCJ Christian Life Centre, 219-19 Avenue SW. For more information call 403-228-3623.

EMPLOYMENT OPPORTUNITY – MUSIC DIRECTOR
Holy Spirit Parish located in SW Calgary invites applications for a Music Director for Sunday Masses at 9:00 am and 11:00 am. If you are interested in leading and being part of a vibrant music ministry please apply. For more information about these positions, qualifications and application details see the Diocesan website at http://www.calgarydiocese.ca/articles/employment-opportunities.html. Competition closes on June 15, 2017.

EMPLOYMENT OPPORTUNITY- YOUTH MINISTRY COORDINATOR (FULL TIME) – ALL SAINTS ROMAN CATHOLIC PARISH AND ST. MARTHA’S PARISH, LETHBRIDGE, AB
All Saints Roman Catholic Parish and St. Martha’s Parish located in Lethbridge, AB invites applications for a Catholic Youth Ministry Coordinator to provide accuracy and attention to detail. Please forward your application and resume along with 2 references to pastorallsaints@shaw.ca or padresalvador@stmarthasparish.ca. For more information about this position, qualifications and application details see the Diocesan website at http://www.calgarydiocese.ca/articles/employment-opportunities.html. Competition closes on June 15, 2017.