25 Luty, 2018

25 Luty, 2018

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 24 luty – Dzień powszedni
18:00 – ++ Stanisław (5 rocz) i Stefan i Marianna Surowiec

Niedziela, 25 luty – II Niedziela Wielkiego Postu
8: 30 – + Wiktoria i Rudolf Gisterek
10: 30 – O zdrowie i Boże błogosławieństwo  dla Magdy Senderowskiej       – R. Piekut
12:30 – ++ Cecylia i Józef Zelazowski    – córka z rodziną
12:30 – + Józef Wrona
19: 00 – + Sławomir Parcia (9 rocz)       – żona

Poniedziałek, 26 – Dzień powszedni
19: 00 – O Boże błogosławieństwo i piekę Matki Bożej dla Aleksandry i Stanisława Korczewskich
19: 00 – ++ Krzysztof Januszewski, Janina i Stefan Kozieł
19: 00 – O Boże błogosławieństwo i powrót do zdrowia dla Stanisława
Wtorek, 27 luty – Dzień powszedni
19: 00 – + Alfons Kohnke (15 rocz)
19: 00 – ++ Jerzy Sosnowski i Monika Hardeck-Sosnowska
19: 00 – Dziękczyna za 45 lat Sakramentu małżeństwa z prośbą o dalszą opiekę Bożą

Środa, 28 luty – Dzień powszedni
19: 00 – + Feliks Stanisław Witukiewicz   – żona z dziećmi
19:00 – + William Hanus                                      – Jadwiga
19:00 – O Boże błogosławieństwo i powrót do zdrowia dla Jakuba

Czwartek, 1 marca – Dzień powszedni
19: 00 – + Bartek Machula (2 rocz) i Dusze w czyśćcu cierpiące
19:00 – + Ludwig Rajzer

Piątek, 2 marca – Dzień powszedni
9: 00 – ++ Włodzimierz, Marianna i Jan
19: 00 – + Eugeniusz Sztupecki

Sobota, 3 marca – Dzień powszedni
8: 30 – O dar Bożego błogosławieństwa dla Wandy Sujata
8:30 ++ Antoni, Helena, Andrzej i zmarli z rodziny Łukaszewicz
18:00 – O szczęśliwe rozwiązanie dla córki oraz o zdrowie dla matki i dziecka
18:00 – ++ Matthew i Natalie (3 rocz)

Niedziela, 4 marca – III Niedziela Wielkiego Postu
8: 30 – ++ Zmarli z rodziny Meir i Miś
10: 30 – Radio Maryja i TV Rrwam
12:30 – Dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych  -SPK#18
19: 00 – + Maria Sztemberg                       – córki z rodziną

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Rdz 22, 1-2. 9-13. 15-18;Rz 8, 31b-34; Mk 9, 2-10
Ref: W krainie życia będę widział Boga
Jezus wcześnie rano oddalał się na modlitwę. Tym razem zabrał z sobą Piotra, Jana i Jakuba. Wspinają się na wysoką górę, Karmel, Hermon lub Tabor. Niedawno byli oni świadkami nakarmienia pięciu tysięcy ludzi i uzdrawiania chorych. Usłyszeli pierwszą zapowiedź śmierci Jezusa oraz zostali wezwani do naśladowania Go. Jezus pomaga swoim uczniom osiągnąć dojrzałość. Mają myśleć duchowo, lecz zbyt często myślą po ludzku. Nie polegają na Jezusie, tak jak Mu zaufali na początku.  Wkrótce będą bogatsi o nowe doświadczenie – bezpośredniej obecności Boga w materialnym świecie. Na sposób zmysłowy widzą, słyszą i odczuwają obecność Boga. To jest chwała Boża. Jezus przemienił się w świetlistą, jaśniejącą postać, która mogła być widziana przez uczniów. Jezus w chwale rozmawia z wielkimi prorokami – Mojżeszem i Eliaszem – o powstającym królestwie Bożym. Mojżesz i Eliasz reprezentują odpowiednio Prawo i Proroków. Przed wieloma wiekami oczekiwali na objawienie się Mesjasza.  O Eliaszu opowiadano, że nigdy nie umarł. „Eliasz wśród wichru wstąpił do niebios” czytamy w 2 Księdze Królewskiej. Oczekiwano powrotu Eliasza w czasach mesjańskich, by przygotować drogę dla Pana, chociaż różnie wyobrażano sobie jego misję. Niektóry nauczyciele mówili o możliwości ukazywania się i znikania Eliasza. O Mojżeszu mówi autor Listu do Hebrajczyków: „Przez wiarę Mojżesz […] uważał, bowiem za większe bogactwo znoszenie zniewag dla Chrystusa niż wszystkie skarby Egiptu.” Spotkanie i rozmowa osób, które żyły na ziemi na przestrzeni ponad tysiąca lat, odsłania rąbek Raju, cząstkę Nieba. W tym obrazie nowego znaczenia nabiera słowo zmartwychwstanie, zostaną wskrzeszeni i będą żyli.Piotr czuje się przerażony i wyróżniony obecnością chwały Boga i chce to uczcić postawieniem namiotów, podobnych do tych stawianych na Święto Namiotów. Piotr, który wcześniej wyznał – „Ty jesteś Mesjaszem, Synem żyjącego Boga”, teraz słyszy głos z nieba: „To jest mój Syn, Wybrany. Słuchajcie Go”. Czy Piotr i pozostali uczniowie słuchają wyłącznie Jezusa? A może słuchają jeszcze tradycji judaistycznej, krytycznych opinii na temat Jezusa ze strony religijnych przeciwników oraz ludzi rozczarowanych tym, że gdyby Jezus był Mesjaszem, to wyrwałby już królestwo Izraela z rąk Rzymian.   O tym, co ich spotkało, trzej uczniowie nie powiedzieli pozostałym uczniom. Przed zmartwychwstaniem Jezusa ich opowiadanie przyjęliby z niedowierzaniem. W drodze powrotnej zapytają Jezusa o Eliasza, bo nie rozumieją nauk nauczycieli religijnych na jego temat. Uczniowie nie zrozumieli, kim był Jan Chrzciciel, nie rozumieją w pełni, kim jest Jezus.

LEKTORZY – 24-25 luty
18: 00 – J. Bogusławska, S. Teresa, J. Bogusławska
8: 30 – A. Rudzińska, M. Sobczak, O. Pepłowski
10: 30 – Z. Topor, D. Topor, J. Kraska
12: 30 – E. Kiegler O.Zyro, M. Domaradzki
18: 00 – T. Kot, M. Iskra, T. Kot

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
W pierwszy piątek miesiąca 2 marca po porannej Mszy św. od godz. 9: 30 rozpocznie się całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, która będzie trwać do godziny 18:30.  Prosimy wszystkich, którzy chcą modlić się w tym dniu o zapisanie się do zeszytu, aby nieustannie były osoby czuwające w kościele. Również w pierwszy piątek z posługą sakramentalną odwiedzamy chorych i starszych parafian.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
Zapraszamy w najbliższą sobotę 3 marca na całodzienną Adoracjię Najświętszego Sakramentu. Modlitwa różańcowa o godz. 17: 15 przed wieczorną Mszą św. o 18:00.

KS. JERZY KARBOWNIK, KUSTOSZ SANKTUARIUM MB OSTROBRAMSKIEJ Z WIZYTĄ W CALGARY
W niedzielę 4 marca w naszej parafii będziemy gościć ks. prałata Jerzego Karbownika, proboszcza i kustosza sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej.

NABOŻEŃSTWA WIELKIEGO POSTU
Wielki Post ponownie daje nam sposobność do refleksji nad tym, co stanowi centrum życia chrześcijańskiego – miłością. Jest to, bowiem odpowiedni czas, abyśmy z pomocą Słowa Bożego i sakramentów odnowili naszą drogę wiary, zarówno osobistą, jak i wspólnotową. Jest to droga pod znakiem modlitwy i dzielenia się, milczenia i postu, w oczekiwaniu na radość paschalną.
„Niech Najświętsza Maryja Panna pomoże nam przeżyć ten Wielki Post z wiernością słowu Bożemu i z nieustanną modlitwą, tak jak Jezus uczynił to na pustyni”, oraz abyśmy ten czas przeżywali z „gorącym pragnieniem przyjęcia miłości pochodzącej od Boga, która chce przemienić nasze życie i cały świat”. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach Wielkiego Postu:
GORZKIE ŻALE – polskie nabożeństwo wielkopostne poświęcone rozważaniu Męki Pańskiej – w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 18:45
DROGA KRZYŻOWA – nabożeństwo powstałe w Jerozolimie, polegające na modlitewnym przejściu drogi, po której szedł Chrystus obarczony krzyżem.
– dla dzieci w środy o godzinie 18:30
– dla wszystkich wiernych w piątki o godzinie 18:30

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH
Od 25 lutego do 4 marca rodzina Jolanty Kułakowskiej będzie się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA
Zapraszam na spotkanie rodziców Ministrantów, które odbędzie się w poniedziałek 5 marca w sali parafialnej. ks. Marcin.

KANDYDACI NA MINISTRANTÓW
W naszej parafii rozpoczynamy nowy nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza. Rodzice, chłopców pragnący zostać ministrantami proszeni są o kontaktowanie się z ks. Marcinem.

SAKRAMENT BIERZMOWANIA
Spotkanie dla rodziców Kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w środę 7 marca po Mszy św wieczornej o 19:30.

TOGETHER IN ACTION – 2018
Od I Niedzieli Wielkiego Postu w całej Diecezji Calgary rozpoczęła się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Tegoroczna kolekta TOGETHER IN ACTION odbywa się pod hasłem, „Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze. (Łk 12:34). Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $29,258.00. W ub. niedzielę 18 lutego zostały złożone ofiary na sumę $ 250.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać!  Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty w ramach jałmużny postnej. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

SPOTKANIE MODLITEWNE GRUPY ŚW. OJCA PIO
Zapraszamy grupę modlitewną na Mszę św. i nabożeństwo w poniedziałek 26 lutego na godz. 19:00.

SPOTKANIE RADY PARAFIALNEJ
Zapraszamy wszystkich członków Rady Parafialnej na spotkanie we wtorek 27 lutego bezpośrednio po Mszy św wieczornej.

SPOWIEDŹ W CZASIE WIELKIEGO POSTU
W każdą środę Wielkiego Postu okazja do spowiedzi św. we wszystkich kościołach Diecezji Calgary od 19:30 – 20:30. W naszym kościele spowiedź codziennie przed każdą Mszą świętą, w razie potrzeby także po skończonej Eucharystii. Można też umówić się ze spowiednikiem na dogodną godzinę. Korzystajmy z sakramentu Pojednania, w którym Bóg okazuje miłosierdzie grzesznikowi.

40 DAYS FOR LIFE, CALGARY 2018
Począwszy od 14 lutego (Środa Popielcowa) do 25 marca (Niedziela Palmowa) katolicy diecezji będą się modlić przed kliniką aborcyjną 2431 – 5th Ave N.W. (Blisko naszego kościoła). Zapraszamy Polonię Calgary o czynny udział w obronie dziecka nienarodzonego o każdej porze dnia przez te 40 dni. Dodatkowo dla naszej parafii jest wyznaczony dzień 1 marca (od 7:00 AM – 7:00 PM). Rejestracje chętnych przyjmuje E. Gawor, tel. Tel. (403) 251 5545 lub e-mail; eugeniuszgawor@gmail.com. Można też skorzystać ze strony internetowej; www.40daysforlife.com/calgary lub na facebook, aby sie więcej na ten temat dowiedziec.

BIBLIOTEKA- WYPRZEDAŻ KSIĄŻEK
Przez cały miesiąc luty, i do końca marca biblioteka prowadzi wyprzedaż książek w cenie $1.00. Pieniądze ze sprzedaży będą przeznaczone na zakup nowych książek do naszej biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

CZASOPISMO RELIGIJNE „MIŁUJCIE SIĘ”
Przy biuletynach znajduje się czasopismo o tematyce religijnej dwumiesięcznik „ Miłujcie się”, które można nabywać za dobrowolną ofiarę.

ZŁOTY JUBILEUSZ SIÓSTR DOMINIKANEK: 1968 – 2018
50 LAT posługi w polskiej Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju i Polonii w Calgary oraz 25 lat I Profesji Zakonnej Siostry Przełożonej Salome, OP
Rok 2018 – to Rok Złotego Jubileuszu Sióstr Dominikanek: 50 – lecia posługi w Parafii i Polonii w Calgary. Wdzięczne Panu Bogu i Matce Najświętszej za ten wzruszający Jubileusz oraz ludziom za życzliwość i dobroć serc, Siostry Dominikanki serdecznie zapraszają Polaków, zwłaszcza wiernych z Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju w Calgary na uroczystą, dziękczynną Mszę św. Jubileuszową z okazji 50-lecia posługi Sióstr Dominikanek oraz 25-lecia Pierwszej Profesji zakonnej Siostry Przełożonej Salome Kociuby. Msza św. Jubileuszowa, której przewodniczył będzie Jego Ekscelencja William McGrattan, Biskup Diecezji Calgary, sprawowana będzie w sobotę, 17 marca 2018 roku o godzinie 18: 00 w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju. Po Mszy św. odbędzie się uroczyste spotkanie ( m. in. power- point z pobytu i działalności sióstr w Calgary, wspólny śpiew) oraz obiad w Sali Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

KAWIARENKA Z KRAKUSAMI
W miesiącu lutym, zespól „Krakusy” będzie miał przyjemność prowadzić dla Państwa Kawiarenkę na Sali Parafialnej.  Zapraszamy na pyszne wypieki oraz domowej roboty obiady! Obiady będą sprzedawane w każdą niedziele lutego. Na ciastko i herbatę zapraszamy również po wieczornych, sobotnich i niedzielnych, Mszach św. Sprzedajemy również mrożone, domowej roboty, pierogi (ruskie i z mięsem).

JASEŁKA 2018 – przepiękne stroje, muzyka i energiczne tańce, całość filmowego nagrania już jest dostępna w sprzedaży na naszej stronie internetowej: www.mobiusphotography.ca lub poprzez kontakt mailowy: darek@mobiusphotography.ca

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „POLANIE” Zaprasza wszystkich serdecznie na „Wieczór przy kawie z okazji dnia Kobiet”, w stylu – lat 20, lata 30, który odbędzie się w Sali parafialnej, w dniu 10 marca, o godzinie 18:30. W programie: muzyka, wspólny śpiew, występ zespołu, oraz występ gościnny 19-to letniego, utalentowanego pianisty Daniela Szefera. Wstęp $10.00. Menu kawiarni (kawa, herbata, soki, sałatki, desery) płatne. Do wygrania door price. Zebrane pieniądze z wieczoru przy kawie przeznaczone będą na Festiwal „Taste of Polonia” z udziałem zespołu Polanie, który odbędzie się w Chicago. Bilety dostępne będą w niedzielę 11 lutego w Sali parafialnej po Mszy św. o godz. 8: 30, 10: 30 i 12:30. Będzie również możliwość kupienia biletów przy wejściu przed występem u tańcerzy. Daniel Szefer zaprasza 13 marca o 8: 00pm na darmowy koncert do Concert Hall do University of Calgary.

PODZIĘKOWANIE PO POGRZEBIE
Rodzina śp. Jana Kułacha pragnie podziękować ks. Jackowi Walkiewiczowi za wsparcie duchowe, pomoc w organizowaniu pogrzebu i mszy pogrzebowej. Serdecznie dziękujemy księżom: W. Karciarzowi za przyjazd z Edmonton i wygłoszenie homilii, Ojcu Jackowi Cydzikowi za przylot z Toronto i wspomnienie o zmarłym Janie. Dziękujemy księżom M. Binkowskiemu, S Ganowiczowi, J Walkiewiczowi, W. Karciarzowi i Ojcu Cydzikowi za celebracje mszy pogrzebowej i odprowadzenie Jana na cmentarz. Szczególne podziękowania kierujemy do pań, które przygotowały posiłek (dla tak licznej grupy gości); wszystkim przyjaciołom i znajomym, którzy wspierają nas ciepłymi słowami, pamięcią i modlitwą, a pani Marzenie za śpiew na mszy pogrzebowej. Dziękujemy za wieńce i kwiaty oraz donacje na Radio Maryja i TV Trwam. Bóg Zapłać – Anna Kułach z Rodziną.

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

DOMOWE PRZEDSZKOLE!!! Domowe przedszkole zaprasza najmłodszych do wspólnej zabawy! Profesjonalna opieka z możliwością polskich, organicznych posiłków. Wieloletnie doświadczenie, dostępne referencje oraz Early Childhood Education Certificate, First Aide Certificate i Criminal Record Check. Lokalizacja na NW. Więcej informacji pod numerem telefonu 587-892-6370 (7x)

PRACA
Zatrudnię do pracy szpachlarza płyt gipsowych. Mile widziane doświadczenie w tym zawodzie. Posiadam pozwolenie na zatrudnienie pracownika z zagranicy (LIMA) Im looking to employ a drywall taper. Preferably with experience but it’s not required. I also have the approval to employee immigrants (LIMA) you can contact me through my work email; paweldrywall@gmail.com (1x)

PRACA
Zatrudnię Panie na długi okres do sprzątania domków rodzinnych. Wymagania: Prawo jazdy Class 5, dyspozycyjność, dokładność i rzetelność, zaangażowanie. CV prosimy wysyłać na adres: pracacalgary@gmail.com (1x)

ZATRUDNIMY PANIE DO SPRZĄTANIA DOMÓW
Praca na pełny etat na stanowisko: Team Leader – wymagany samochód Praca od poniedziałku do piątku (Southwest Calgary). Wolne wieczory i weekendy Pełnopłatne przejazdy między serwisami. Zapewniamy płatne szkolenie (doświadczenie niewymagane). Praca w przyjaznym, 2-osobowym zespole i miłej atmosferze Oferujemy świadczenia zdrowotne (dentysta, okulista) Zadzwoń po więcej informacji: 403-829-0687 (3x)

PRACA
Starsza osoba potrzebuje pomocy przy odśnieżaniu śniegu. Dzilnica Cedarbrae. Tel: 403-251-1508

PRACA
Przyjmę panią do sprzątania budynków mieszkalnych. Po więcej informacji proszę dzwonić 403-478-6073 (4x)

PUBLIC NOTICE / OGŁOSZENIE
Oficjalna informacja dla Polaków mieszkających w Calgary. Posiadamy bogatą ofertę domów wolno stojących oraz bliźniaków na terenie miasta i jego okolic.Zostały one odebrane właścicielom przez kanadyjskie Instytucje finansowe. Domy te dostępne są do zakupu w trybie natychmiastowym. Aby otrzymać DARMOWĄ Liste z Bank Foreclosures lub Distress Sale – Zadzwoń pod numer: 403.680.3090  Grzegorz Szafraniec www.CalgaryHouseHunters.com

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO

CUSTOM PILGRIMAGE & CULTURAL TOUR OF CENTRAL & EASTERN EUROPE JUNE 2 – JUNE 19, 2018 FROM CALGARY
You are invited to join Fr. Jim Gardiner, S.A. and follow in the Footsteps of Pope John Paul II, experience the spirituality of the “Infant Jesus of Prague,” the Shrine of Divine Mercy, and also The Monastery of Jasnagora with the miraculous image of “The Black Madonna.” From the Czech Republic, to Poland, Slovakia, Hungary, Bulgaria, and Romania, we will explore beautiful cities and country roads. This all-inclusive first-class pilgrimage of 18 days for $5,388 CAD promises to be an unforgettable journey. For more information or a brochure, call Liz Shachtay at 1-888-565-9922.

SPECIAL NEEDS MINISTRY AND MASS at St. Patrick’s Parish
A message from St. Patrick’s Parish, Calgary: We are forming a new ministry whose mission is: “To create a loving, supportive and compassionate church community that renews and restores faith and hope to families and children living with special needs.” We recognize that for families who have children who live with special needs: physical, cognitive or emotional, bringing them to Mass may be a challenge. Our Special Needs Mass will be a place of understanding, acceptance and welcome for those who live with special needs as well as those who care for them. This Mass will give families the opportunity to celebrate God’s presence in their lives together. Children and adults with special needs will be filling as many liturgy positions as possible.
Next Special Needs Ministry Mass on Sunday 5 PM: February 25, March 25, April 22, May 27 and June 24, 2018. For more information, please contact Brenda-Lee-Kearney at 403-835-2749 or email specialneedsministry@stpatrickscalgary.com

LENTEN REFLECTION – REDUCE FOOD WASTE
Laudato Si’ is a call to conversion and action, an invitation to change direction by taking on the task of caring for our common home. Did you know that most households throw away 50% of the food that is purchased? This week as a Lenten „Fast for Creation” commitment, make a list before you go shopping, look in your fridge and cupboards, and make a list of only those items you need. Not only will you save money on your grocery bill, but you will also reduce the amount of food that you throw out that ends up at the landfill.

FAITH ENRICHMENT FOR SENIORS
The Diocesan Religious Education Office will resume the Faith Enrichment for Senior’s group on Mondays, March
5, 12, 19, and 26 at St. Joseph’s Parish from 1 pm to 3 pm. No registration is necessary and all are welcome. For
further information contact Norline at 403-218-5503 or e-mail norline.johnson@calgarydiocese.ca