29 kwietnia, 2018

29 kwietnia, 2018

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 28 kwietnia – Dzień powszedni
18:00 – + Teresa Wawrzyniak
18:00 – ++ Maria i Bronisław Lange i Wanda Adamska- Bronowicz – rodzina

Niedziela, 29 kwietnia – V Niedziela Wielkanocna
8:30 – ++ Agnieszka, Franciszek, Alina i Józef – dzieci
10:30 – O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Anny Kułach – R. Piekut
12:30 – ++ Stanisława, Mateusz, Kazimierz, Wacław i zmarli z rodziny Czeczko
19:00 – + Wiesław Trajński – rodz. Wardzała

Poniedziałek, 30 kwietnia – Dzień powszedni
19:00 – O szczęśliwy poród dla Marii, oraz Boże błogosławieństwo, opiekę, zdrowie duszy i ciała i dary Ducha św. dla Pawła Chwiecko
19:00 – + Zenon Bożek

Wtorek, 1 maja – Dzień powszedni
19:00 – + Alina Połujan (11 rocz) – dzieci
19:00 – + Helena Chyc-Cieś

Środa, 2 maja – Wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła
19:00 – + Teresa Skóra (5 rocz), oraz o powrót do wiary i wydostanie się z nałogu pewnej osoby
19:00 – + Maria Jung (19 rocz) – siostrzenica

Czwartek, 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski
19:00 – ++ Jacek i Bartek Machula i zmarli z rodziny oraz Dusze w czyśćcu cierpiące
19:00 – ++ Stefania, Michał, Jadwiga, Zygmunt, Leon i Krystyna – rodzina

Piątek, 4 maja – Wspomnienie św. Floriana, męczennika
9:00 – O Boże błogosławieństwo dla Silvana i Valentino
19:00 – + Helena Chyc-Cieś – brat z rodziną

Sobota, 5 maja – Dzień powszedni
8:30 – ++ Stefania i Andrzej oraz zmarli z ich rodzin
18:00 – + Maria Jung (19 rocz) – siostrzenica

Niedziela, 6 maja – VI Niedziela Wielkanocna
8:30 – + Piotr Nowak – córka z rodziną
10:30 – ++ Helena i Lucjan Sienkiewicz i zmarli z rodziny
12:30 – Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam
12:30 – Uroczystość Konstytucji 3 Maja – SPK #18 i Stowarzyszenie Polsko- Kanadyjskie
19:00 – + Andrzej Cieślak

V NIEDZIELA WIELKANOCNA
Dz 9, 26-31; 1 J 3, 18-24; J 15, 1-8
Ref: Będę Cię chwalił w wielkim zgromadzeniu
Chrystus chcąc nas pouczyć o niedostępnej dla nas tajemnicy życia Kościoła, posłużył się obrazem winnego krzewu i latorośli. Krzewem jest On sam. W nim, organicznie związane, tkwią latorośle obsypane liśćmi i wydające owoc. Krzew żyje, latorośle zmieniają się z roku na rok, jak pokolenia. Podobnie jest z Kościołem. Chrystus trwa wiecznie, pokolenia ludzi należących do Kościoła ustawicznie się wymieniają. Na wzór latorośli mają wydać owoce dobrych czynów. Tymi owocami Bóg pragnie ubogacać ludzkość. Aby latorośle mogły wydawać owoce, muszą czerpać życiodajne soki z ziemi przez korzeń i krzew. Gdy ich łączność z krzewem zostaje zerwana, nie tylko nie są w stanie przynosić owoców, ale same schną i nie nadają się do niczego tylko na spalenie. Winny krzew, latorośle i ich owoce są doskonałym obrazem Kościoła. Chrystus chciał w nim ukazać potrzebę życia eucharystycznego. Według Jana Ewangelisty Jezus posłużył się tym obrazem w Wieczerniku, gdzie ustanowił Najświętszy Sakrament. Chciał ukazać rolę, jaką w życiu Kościoła i poszczególnych jego członków spełnia Eucharystia.Współczesna biologia może nam pomóc w odkrywaniu bogactwa obrazu, jakim posłużył się Chrystus. Jakże precyzyjnie można dziś śledzić ów zdumiewający proces przemiany materii w winnym krzewie. Jak przy pomocy korzeni czerpie on odpowiednie składniki z ziemi, by pod wpływem słońca i różnych reakcji w komórkach tworzących liście zamieniać te składniki w dorodny owoc. Oto tajemnica życia Kościoła. Z Chrystusa, przez sakramenty, dociera do naszych serc Boże życie, a łaska uczynkowa, jak dobroczynne promienie słońca, przemienia to, co doczesne w to, co wieczne i dziełom czysto ludzkim nadaje Boski wymiar.Trzeba dobrze przemyśleć ewangeliczny obraz o winnym krzewie, aby odkryć siebie, jako latorośl przeznaczoną do wydawania owoców. Należy odkryć własne miejsce w Kościele i dostrzec zadania, jakie w nim wyznaczył nam Bóg. Dostrzeżenie owych wielkich możliwości, jakie się kryją w bliskim kontakcie z Jezusem, otwiera przed człowiekiem wspaniałe horyzonty nowego bardzo twórczego życia. Bóg nas potrzebuje do czynienia dobra, do wydawania owoców. On przez nas chce zadziwić świat. Nasze życie można mierzyć koszami wspaniałych owoców, które trwać będą wiecznie. To w tym obrazie każdy może odnaleźć siebie ze swoim powołaniem, bo jakiekolwiek by ono było, zawsze jest powołaniem do czynienia dobra, do wydawania owoców sprawiedliwości. Ludzkość nigdy nie odrzuci winnego krzewu, gdy będzie on obfitował w dobre owoce. Wprawdzie sam krzew jest już niezniszczalny, należy, bowiem, po zmartwychwstaniu, do innego świata, ale i latorośle, o ile tkwią w nim, nie mogą ulec zniszczeniu.

LEKTORZY – 29 kwietnia
18: 00 – J. Bogusławski, M. Kulaga, J. Bogusławski
8: 30 – O. Pepłowski, M. Sobczak, P. Adamski
10: 30 – T. Nowak, S. Salome, J. Miazga
12: 30 – P. Wieleżyński, O. Zyro, W. Potocka
19: 00 – U. Lul, S. Teresa, W. Grabowski

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI – 3 MAJA Naród polski słynie i od zawsze słynął ze szczególnego przywiązania do osoby Matki Zbawiciela. Już u początków polskiej państwowości Bolesław Chrobry miał wystawić kościół pod wezwaniem Matki Bożej w Sandomierzu. Z kolei Władysław Herman (ok. 1043-1102) twierdził, że dzięki wstawiennictwu Maryi został cudownie uzdrowiony. Jako podziękowanie wystawił Maryi okazałą świątynię w Krakowie. Pierwsza ważna pieśń śpiewana w języku polskim Bogurodzica została ułożona na część Maryi. Utwór ten przez wieki był traktowany, jako polski hymn narodowy. Z kultu maryjnego słynęli liczni święci pochodzący z naszego kraju (m.in. św. Stanisław Kostka, św. Jacek, bł. Władysław z Gielniowa, św. Andrzej Bobola czy św. Maksymilian Kolbe). Na terenie Polski znajduje się kilkadziesiąt dużych sanktuariów maryjnych, a wiele większych miast ma kościoły mariackie, w szczególny sposób poświęcone Maryi. Przez wieki mieszczanie chętnie zdobili swoje kamienice płaskorzeźbami Matki Pana, czego świadectwa zachowały się szczególnie w zabytkowych częściach miast. Przy domach oraz przy drogach stoją niezliczone ilości kapliczek poświęconych Maryi. Do szczególnych nabożeństw w naszym kraju należą Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny czy nabożeństwa majowe, podczas których uroczyście odśpiewywana jest Litania Loretańska, a Różaniec jest chyba najchętniej odmawianą przez Polaków modlitwą.

ZMIANA KSIĘDZA WIKARIUSZA
Nagłą decyzją wyższych przełożonych zakonnych naszego zakonu nasz dotyczczasowy wikariusz Fr. Marcin Binkowski SChr, został skierowany do pracy w innej prowincji. Pod koniec wakacji do naszej parafii zostanie skierowany inny kapłan. Ks. Marcinowi została wyrażona wdzięczność i podziękowanie za 8 miesięcy bardzo dobrej atmosfery i współpracy w naszej parafii.

WIZYTA O. ADAMA SZUSTAKA OP
W naszej parafii w dniach 6 – 8 maja (niedziela – wtorek) będziemy gościć o. Adama Szustaka. Serdecznie zapraszamy. Po bliższe informacje prosimy o kontakt z biurem parafialnym.

NABOŻEŃSTWA MAJOWE
Zapraszamy na nabożeństwo majowe po każdej Mszy św. wieczornej, podczas którego śpiewamy Litanię Loretańską przed Najświętszym Sakramentem.
NABOŻEŃSTWO MAJOWE DLA DZIECI w każdą środę począwszy od 2 maja zapraszamy wszystkie dzieci na godz.19:00.

PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA
W pierwszy piątek miesiąca 4 maja po porannej Mszy św. od godz. 9: 30 am rozpocznie się całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w naszym kościele, która będzie trwać do godziny 18:30. Prosimy wszystkich, którzy chcą modlić się w tym dniu o zapisanie się do zeszytu, aby nieustannie były osoby czuwające w kościele. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na spotkanie po Mszy św. wieczornej do salki przy Zakrystii.

PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA
Zapraszamy w najbliższą sobotę 5 maja na nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu z rozważaniami tajemnic różańcowych o godz. 17: 15 przed wieczorną Mszą św. o 18:00. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy różańcowej.

GRUPA MODLITEWNA „TOTUS TUUS”
W pierwszą sobotę miesiąca grupa modlitewna Totus Tuus zaprasza osoby zawierzone i wszystkich chętnych w miarę możliwości na Mszę św. poranną na godzinę 8:30. Po Mszy św. będzie godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której modlimy się w intencji Kapłanów i za cały Kościół św. Serdecznie zapraszamy.

TOGETHER IN ACTION – 2018
W całej Diecezji Calgary odbywa się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Tegoroczna kolekta TOGETHER IN ACTION odbywa się pod hasłem, „Bo gdzie jest skarb wasz, tam będzie i serce wasze. (Łk 12:34). Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $29,233.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 11,460.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

25. ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KŚ. JACKA WALKIEWICZA
Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, która będzie celebrowana 12 maja o godz. 18: 00. Po Mszy św. , zapraszamy do Sali Parafialnej im. Jana Pawła II na Uroczysty Bankiet. Bilety w cenie 35.00 dol. od osoby można nabywać w każdą niedzielę po Mszach Świętych.
Zachęcamy do licznego udziału w tych uroczystościach i Szczęść Boże. Rada Parafialna.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH Na najbliższy tydzień nie ma rodziny zapisanej, która mogłaby się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

Z KARTY ŻAŁOBNEJ
W środę 25 kwietnia odeszła do wieczności ś.p. Rozalia Hadała w wieku 96 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w naszym Kościele 8 maja o godzinie 11:00.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!
Rodzinie zmarłej składamy wyrazy współczucia.

ZAWIERZENIE JEZUSOWI PRZEZ MARYJĘ
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy naszych Parafian do osobistego oddania się Jezusowi przez Maryję. Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji oraz zgłosić swój akces po każdej Mszy Św. w niedzielę 13 maja. Uroczyste Zawierzenie odbędzie się podczas Mszy św. w niedzielę 10 czerwca. Również na ten dzień zapraszamy osoby, które już się zawierzyły dla odnowienia swego zawierzenia.
Informacje mogą być również udzielone telefonicznie: 403-475-8994 Jerzy”

KONSULAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W CALGARY
Uprzejmie informuje, że w dniu 6-7 czerwca 2018 r. od godz: 9: 00-17: 00 odbędzie się dyżur konsularny, podczas którego przyjmowane będą wnioski paszportowe. Konsulat RP w Calgary uprzejmie informuje, że wnioski paszportowe będą przyjmowane w Domu Polskim adres: 3015-15 Str NE. W sprawach konsularnych prosimy kontaktować się z Konsulatem Generalnym RP w Vancouver 604 688-3530. Dane personalne prosimy przesyłać drogą elektroniczną na nastepujacy adres: Rejestracja paszportowa on-line pod adresem :https://secure.e-konsulat.gov.pl ( Kraj: Kanada; Placówka Vancouver; Sprawy paszportowe; Prosimy wybrać lokalizacje: Calgary – dyżur konsularny
Zygmunt Potocki Konsul Honorowy RP w Calgary

STOWARZYSZENIE POLSKO-KANADYJSKIE I STOWARZYSZENIE POLSKICH KOMBATANTÓW, KOŁO #18 zapraszają na Akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-Maja w niedzielę, 6 maja o godz.14.30 w Domu Polskim. W akademii weźmie udział chór „Polonia” z Edmonton, który odbywa tournee po zachodniej Kanadzie. Oczywiście, w programie jest również udział naszych zespołów tanecznych oraz uczniów Szkoły Polskiej im. św.Jana Pawła II. Akademia będzie kolejnym wydarzeniem, wpisującym się w obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 w naszym środowisku polonijnym i zawierać będzie elementy nawiązujące do tej rocznicy, jak również do święta
Matki Bożej Królowej Polski, Patronki Emigracji.

KOMUNIKAT SPK KOŁA NR 18. W CALGARY.
Stowarzyszenie Polskich Kombatantów Koło nr 18 w Calgary informuje, że miesięczne zebranie członków Koła odbędzie się dzisiaj w niedzielę 29 kwietnia, o godz. 14.30 (2: 30 pm) w Domu Polskim.

ZABAWA WIOSENNA KLUBU PIŁKARSKIEGO
Klub piłkarski „White Eagles” oraz Dom Polski zapraszają na ZABAWĘ WIOSENNĄ w sobotę 5 maja, 2018 r. Muzyka DJ DUDI. Wstęp $50 od osoby. Bilety rozprowadzają: Franek Wójcik 403.888.0384
Dom Polski 403.291.3757 info@dompolski.ca

BIAŁE ORŁY DLA NAJMŁODSZYCH Zapraszamy wszystkie dzieci (chłopcy i dziewczynki) w wieku od 6-12 lat! Prawie dwie godziny aktywnego ruchu z naszymi wykwalifikowanymi trenerami, specjalistami od pracy z dziećmi i młodzieżą. Trening, wspaniała zabawa, ruch na dworze, zdrowie i dyscyplina. Zapisy na letni season piłkarski: Daty: Od kwietnia do lipca (daty bedą uzależnione od grafiku ułożonego przez CMSA). Koszt za jednego zawodnika na sezon: $360 (drugie dziecko $180, a trzecie gratis). W cenę wliczone są mecze ligowe oraz 2 treningi w tygodniu. Lokacja: 1/ Vista Heights soccer field 2616 – 16 St. N.E. 2/ Lokalizacja na SW będzie podana w poźniejszym terminie Kierownik drużyny skontaktuje się ze wszystkimi zarejestrowanymi zawodnikami odnośnie grafiku treningów i meczy. Po informacje odnośnie grafiku treningów i meczy prosimy udać się na naszą stronę internetową youth.whiteeaglescalgary.net lub dzwonić pod telefon 587-998-7077.

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA POLANIE zaprasza wszystkich serdecznie na Obiad z okazji Dnia Matki
“ Kraj Rodzinny Matki Mej “
Który odbędzie się w sali Parafialnej, w dniu 26 Maja o godzinie 16:30. Cena biletu $ 35.00 od osoby. W cenie biletu – wstęp, kolacja, występ Zespołu.Do wygrania Door Price.Zebrane pieniądze przeznaczone będą na Festiwal „Taste of Polonia” z udziałem zespołu Polanie, który odbędzie się w Chicago.Bilety dostępne będą w każdą niedzielę w maju w sali Parafialnej w godzinach od 9: 00 do 14: 00. Serdecznie wszystkich zapraszamy i jesteśmy wdzięczni za wsparcie.

PIELGRZYMKA DO WłOCH śladami św. Ojca Pio w Roku Jubileuszowym 100-lecia stygmatów i 50-tej rocznicy jego śmierci połączona ze zwiedzaniem Sanktuariów ziemi włoskiej: Watykan, Asyż, Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte Sant Angelo z rekolekcjami u księży Michalitów, Neapol z grobem Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo, Cascia. Inne miejsca, które zobaczymy to Castel Gandolfo, Monte Cassino, Pompeje, wybrzeże Amalfi z Sorrento, Positano, Ravello, Wyspa Capri, Matera, Alberobello, Lecce, Bari i dodatkowo Rzym z jego największymi bazylikami i atrakcjami (dla chętnych na zakończenie). Wylot 16 Września do 1 Października + 3 dni Rzym (dla chętnych) – możliwość skoordynowania podróży z wyjazdem do Polski lub innych części Europy. Duchowe przewodnictwo księdza Proboszcza Jacka Walkiewicza i opieka nad grupą Urszula Gut. Polski przewodnik, hotele 4*, komfortowy autokar, codzienne śniadanie i 8 kolacji. Prezentacja, zapisy i więcej informacji będzie można zasięgnąć 29 kwietnia w sali parafialnej po Mszach świętych u Pani Urszuli Gut z biura The Travel Agent Next Door, lub dodatkowo pod numerem 403-407-0177 lub wysyłając email na ugut@ttand.com. Zapraszamy!

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE
WAKACJE W BC
W okolicy Creston, blisko jeziora Kootenay Lake. Można wynająć pół domu na dwie lub trzy noce albo na więcej nocy. Za jedną noc $80.00. Można ze sobą zabrać pieska. Więcej informacji można uzyskać na telefon 403-540-7736 (8x)

USŁUGI KOSMETYCZNE Z dojazdem do domu klienta. Wykfalifikowana kosmetyczka z wieloletnim stażem.

(MAKIJAŻ PERMANENTNY). Przekłuwanie uszu. Kontakt Aleksandra 587-968-4951 (5x)

SUITE DO WYNAJECIA W WEST KELOWNA, BC
2 sypialnie, kuchnia, łazienka z osobnym wejściem, blisko jeziora. Wynajmę od maja do sierpnia na pojedyncze dni lub na dłuższy okres. Opłata $70.00 od jednej sypialni. Kontakt Elżbieta 1-778-755-1320 (14x)

PRACA Zatrudnie Panie do sprzatania domków. Praca wymagająca fizycznie, w szybkim tempie. Stawka za godzinę $15- $17. Wymagane pozwolenie na pracę. CV prosze przeslac na adres pracacalgary@gmail.com (3x)

PRACA Firma Novel Cleaning zatrudni Panie do szprzątania domków. Poszukujemy Team Leader’a (wymagany własny samochód). Praca w północno – zachodniej części miasta. Przejazdy miedzy domami płatne. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt: office@novelcleaning.ca / 587-432-6363 (1x)
PRACA D & M Cleaning Services zatrudni kobiety do sprzątania domów. Wymagany samochód. Bardzo dobre warunki. Płatny czas na przejazdy. Wynagrodzenie do $ 24/h. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt – 403-797-1878, lub 403-278-7740.

SZUKAM UŻYWANEJ PRALKI DO PRANIA
Szukam używanej, ale w dobrym stanie pralki do prania z bębnem z przodu. Osoba, która chciałaby się pozbyć lub sprzedać po niskiej cenie proszona jest o kontakt z Jolantą 403-547-0686

OFERTA
Jestem zainteresowana poświęcić czas dla towarzystwa i opieki nad starszą osobą. Tel: 403-547-0686

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO
YOUTH RALLY 2018 – CANCELLED
The Youth Office, in consultation with Bishop McGrattan and his Presbyteral Council, has made the difficult decision to cancel this year’s Youth Rally due to the low number of registrations. Under the guidance of our new Bishop, all of the Offices of the Pastoral Centre are under review and striving to renew themselves. Please be assured that our office seeks to develop and execute strong youth programs. The Diocese firmly believes in the youth and remains committed to help the youth grow in their faith. We thank you for your interest in participating/volunteering or chaperoning at the Youth Rally. For more information contact 403-218-55

HIKE FOR LIFE

THE HIKE FOR LIFE financially supports our “Respect
Life” programs. Enjoy a 10K walk while taking in the beautiful scenery at Prince’s Island Park. Join us after the HIKE for a complimentary lunch, music and prizes! WHY WALK? Walking is a healthy part of the physical aspect that we promote in our Respect You: You Matter self-esteem presentation. We walk because life is a gift to Cherish from conception until natural death, as we highlight in the Respect Life: Fetal Development presentation! EVERYONE CAN ATTEND! Bring your family and friends! PLEASE REGISTER at www.calgaryprolife.com to let us know that you are coming. Print and fill in the pledge form and we’ll see you at the registration area on Hike Day, May 12, 2018 at 8:30 a.m. Call (403) 243-0691 for more information.

CALGARY CATHOLIC EDUCATION FOUNDATION
We are exited to inform you that the Catholic Education Foundation is sponsoring a CAR Raffle in support of Calgary students and schools in need, running April 11, 2018-June 6, 2018. Tickets are $10 each or 3 for $25.00. Parishoners and interested community members can order tickets at www.theccer.ca or buy from their local Catholic school. Draw date: Wednesday, June 6, 2018.
Grand Prize- 2018 Toyota Rav4 – valued at $30.240.00
Sundance Hot Air Balloon Ride for two – valued at $650.00
Calgary Stampede Gift Package – valued at $512.00
Mens and Ladies Jacket
Original art print by Paou Van Ginkel
2 tickets to the evening grandstand show Calgary Pro Sports Game package – valued at $450.00
Calgary Stampeders – 3 tickets for 1 game and parking pass
Calgary Roughnecks – 4 tickets voucher for 1 game Calgary Pro Sports Gift package valued at $ 410. 00
Calgary Flames hockey stick signd by Goug Hamilton
Calgary Hitmen Jersey signd by Jake Kryski
Delta Kananskis/Nakiska Ski and stay package valued at $380.00
1 night in the Delta Lodge at Kananaskis
1 adult ski lift passes for Nakiska
Alpine Helicopter Tour for 2 valued at $ 270.00
Fairmont Palliser Afternoon Tea for 2 valued at $115.00
Chinook Centre Gift Card valued at $100.00
Cash Prizes – 4 prizes of $500.00 each.
We thank you for your support! Calgary Catholic Education Foundation.