6 maja, 2018

6 maja, 2018

INTENCJE MSZALNE

Sobota, 5 maja – Dzień powszedni
18:00 – + Maria Jung (19 rocz) – siostrzenica
18: 00 – Dziękczynna za udaną operację

Niedziela, 6 maja – VI Niedziela Wielkanocna
8:30 – + Piotr Nowak – córka z rodziną
10: 30 – ++ Helena i Lucjan Sienkiewicz i zmarli z rodziny
12: 30 – Za Ojczyznę, Radio Maryja i TV Trwam
12: 30 – Uroczystość Konstytucji 3 Maja – SPK #18 i Stowarzyszenie Polsko- Kanadyjskie
19: 00 – + Andrzej Cieślak

Poniedziałek, 7 maja – Dzień powszedni
19: 00 – ++ Sonia i Zdzisław
19: 00 – O łaski zdrowia dla Anny Pawlickiej – rodzina
19: 00 – ++ Teresa Cisek, Wiesława i Krzysztof – rodz. Pieczara

Wtorek, 8 maja – Uroczystość św. Stanisława, Bp m, głównego patrona Polski
19:00 – ++ Marta Turska i zmarli z rodziny – dzieci
19: 00 – + Danuta Szala
19: 00 – O zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla rodziny Kułaga

Środa, 9 maja – Dzień powszedni
19: 00 – ++ Za zmarłych z rodziny Lisińskich i Jankowskich
19: 00 – O Boże błogosławieństwo dla Patryka Błach z okazji 18 Urodzin

Czwartek, 10 maja – Dzień powszedni
19:00 – + Świętosław Rudy – rodzina
19: 00 – ++ Henryk i zmarli z rodziny

Piątek, 11 maja – Dzień powszedni
9: 00 – O Boże błogosławieństwo dla Przemka i Aleksandra Machula
19: 00 – Za Polonię i w intencji Ojczyzny

Sobota, 12 maja – Dzień powszedni
8: 30 – ++ Jan Rotko i zmarli z rodziny Rotko, Smutek i Świderski
18: 00 – + Jerzy Socha (26 rocz)
18: 00 – O Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej oraz łaski Ducha św. dla Ks. Jacka z okazji 25 rocz. Kapłaństwa

Niedziela, 13 maja – Wniebowstąpienie Pańskie
8:30 – + Adela Przeginiak (4 rocz) – mąż Józef z rodziną
10: 30 – ++ Stanisław i Janina oraz zmarli z rodziny
12:30 – Rocznica bitwy pod Monte Cassino – SPK #18
12: 30 – O Boże błogosławieństwo z okazji Urodzin dla Zofii, Giany, Mary, Izabeli i Michała
19: 00 – ++ Bronisław, Antoni i za zmarłych z rodziny Pasternak i Tałałaj

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
Dz 10, 25-26. 34-35. 44-48; 1 J 4, 7-10; J 15, 9-17
Ref: Pan Bóg okazał ludom swe zbawienie

Wielu ludzi nie uznaje istnienia żadnych form życia po śmierci człowieka. Dla nich rozpad ciała jest tak przejmująco jasnym dowodem kresu dziejów człowieka na ziemi, że snucie refleksji nad możliwością jego życia w nowym świecie wydaje się być pozbawione sensu. Inni dostrzegając duchowe wartości w życiu człowieka, podchodzą do zjawiska śmierci inaczej. Ten, kto prawdziwie kocha, nie wierzy, by miłość, która czyniła jego życie bogatym i pięknym, kończyła się z chwilą śmierci osoby kochanej. Gdyby tak było, życie człowieka nie różniłoby się w niczym od innych form życia, które obserwujemy w przyrodzie. Śmierć jest kresem sprawności narzędzia, ale nie człowieka. Sęk jednak w tym, że wyczuwając intuicyjnie istnienie innego świata, nie są w stanie dostarczyć przekonujących dowodów na jego istnienie. Z pomocą przychodzi wiara w Chrystusa. On należał do naszego świata i dobrowolnie wszedł w bramy śmierci, czyli przeszedł do innego życia. Po trzech dniach wrócił i przez kilka tygodni pozostawał w kontakcie z wybranymi uprzednio Apostołami, dowodząc istnienia życia poza grobem. On też przekazał nam garść wiadomości na temat tego życia. Jest ich stosunkowo niewiele, ale chcąc doskonalić wiarę warto do nich wracać. Niebo, w którym przebywa zmartwychwstały Chrystus jest, bowiem punktem docelowym ziemskiej wędrówki wszystkich chrześcijan. Chrystus mówi o niebie, jako o rodzinnym domu, w którym panuje atmosfera miłości. Jest to dom kochającego Ojca. Niebo, zatem to przede wszystkim możliwość obcowania z Bogiem twarzą w twarz, to spotkanie z naszym Ojcem, który jest samą mądrością, pięknem, dobrem, sprawiedliwością, prawdą, miłością. Do domu Ojca zaprasza nas Jego Jednorodzony Syn, jako swoich przyjaciół. „Już nie nazywam was sługami, ale przyjaciółmi”. Podstawowym zaś prawem przyjaźni jest miłość wzajemna. „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak ja was umiłowałem”. Wezwanie jest odważne. Chodzi o wprowadzenie w życie takich wzajemnych odniesień, jakich przykład dał nam Chrystus, aż do ofiary z siebie: „Nikt nie ma większej miłości nad tę, gdy kto życie oddaje za przyjaciół swoich”. Oto najwyższa miara miłości, którą objawia sam Chrystus. Ponieważ Syn Boży przyniósł na ziemię miłość Boga, pragnie, byśmy tą Jego miłością darzyli się wzajemnie. Kto odkrył prawdę, że Bóg go kocha, ten potrafi podobną miłością objąć swoich bliskich. Niebo to przede wszystkim stan serca umiejącego prawdziwie kochać. Ci, którzy kochają Boga z całego serca, z całej duszy, ze wszystkich sił, a bliźniego jak siebie, noszą niebo w sobie. Są to najszczęśliwsi ludzie na ziemi.

LEKTORZY – 6 maja
18: 00 – M. Edgar, M. Iskra, M. Edgar
8: 30 – Z. Topor, D. Topor, M. Sobczak
10: 30 – A. Kamieniak, S. Salome, K. Kamieniak
12: 30 – V. Kanaszyc, S. Teresa, M. Domaradzki
19: 00 – T. Kot, A. Wojciechowska, T. Kot

W NASZEJ WSPÓLNOCIE

NOWENNA JUBILEUSZOWA.
Msza św. w intencji Ojczyzny, piątek, 11 maja. Temat: Praca i odpoczynek.
Błogosławiona SALOMEA (2011 – 1268) – pochodziła z królewskiego rodu piastowskiego, była córką księcia Leszka Białego i Grzymisławy. Ochrzczona została przez Bł. Biskupa Wincentego Kadłubka, słynnego kronikarza dziejów Polski. W wieku 13 lat poślubiła księcia Kolomana, który był bratem św. Elżbiety Węgierskiej. Razem z mężem zadecydowali, że będzie to „białe małżeństwo”. Kiedy w roku 1241 Koloman zmarł z powodu ciężkich ran w walce z Tatarami, niedoszła królowa Węgier, powróciła do Polski, pragnąc swe życie oddać Bogu w posłudze ubogim, opuszczonym i chorym. Salomea sprowadziła do Polski siostry klaryski i założyła dla nich klasztor w Zawichoście k. Sandomierza. Salomea założyła miasto Skałę (koło Ojcowa) i ufundowała kilka szpitali. Księżna zawsze z wielką starannością dbała o wystrój kościoła, sprowadzała księgi liturgiczne, kielichy i szaty liturgiczne. Zakupiła też wiele ksiąg do biblioteki klasztornej. Zmarła w 1268 roku, pozostawiając po sobie przykład wielkiej cierpliwości, pokory, umartwienia i żarliwej modlitwy. Jej grób znajduje się w Krakowie, w Bazylice Franciszkanów. Papież Klemens X w 1672 roku ogłosił Salomeę blogosławioną. Obecnie trwa Rok Jubileuszowy: 19.11.2017 – 19.11. 2018, 750 lat od Jej śmierci.
Modlitwa w intencji Ojczyzny:
Panie, któryś w Bł. Salomei, pochodzącej z królewskiego rodu Piastów, dał nam wzór miłości kraju ojczystego, udziel za Jej wstawiennictwem naszej Ojczyźnie łaski pokoju i zgody wewnętrznej, wierności Bogu, Ewangelii i Kościołowi Świętemu, a nas umocnij na drodze zdobywania koniecznych nam wartości moralnych – wierności w małżeństwach, poszanowania życia dzieci, trzeźwości i pracowitości, abyśmy przez to zapewnili sobie Twoje błogosławieństwo na życie doczesne i wieczne. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

ZEBRANIE RYCERSTWA NIEPOKALANEJ
W niedzielę, 13 maja po Mszy św. o godzinie 10: 30 odbedzie się w kościele zebranie dzieci, młodzieży i dorosłych należących do Rycerstwa Niepokalanej. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to zebranie w rocznicę Objawień Fatimskich.

WIZYTA O. ADAMA SZUSTAKA OP
Serdecznie witamy w naszej parafii o. Adama Szustaka, który będzie gościem w naszej parafii w dniach 6 – 8 maja (niedziela – wtorek).

NABOŻEŃSTWA MAJOWE
Zapraszamy na nabożeństwo majowe po każdej Mszy św. wieczornej, podczas którego śpiewamy Litanię Loretańską przed Najświętszym Sakramentem.
NABOŻEŃSTWO MAJOWE DLA DZIECI w każdą środę maja zapraszamy wszystkie dzieci na godz.19:00.

TOGETHER IN ACTION – 2018
W całej Diecezji Calgary odbywa się akcja zbierania ofiar we wszystkich parafiach na wspieranie działalności charytatywnej i administracyjnej diecezji. Kwota wyznaczona dla naszej parafii wynosi $29,233.00. Dotychczas zostały złożone ofiary na sumę $ 12,220.00. – Serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać! Czeki prosimy wystawiać na Our Lady Queen of Peace Church/TOGETHER IN ACTION. Zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich Parafian o wsparcie tegorocznej kolekty. Koperty na ten cel wyłożone są przy biuletynach.

25. ROCZNICA ŚWIĘCEŃ KAPŁAŃSKICH KŚ. JACKA WALKIEWICZA Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą, która będzie celebrowana 12 maja o godz. 18: 00. Po Mszy św. , zapraszamy do Sali Parafialnej im. Jana Pawła II na Uroczysty Bankiet. Bilety w cenie 35.00 dol. od osoby można nabywać w każdą niedzielę po Mszach Świętych. Zachęcamy do licznego udziału w tych uroczystościach i Szczęść Boże. Rada Parafialna.

PEREGRYNACJA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ W RODZINACH Na
Od 6 do 13 maja rodzina J.Z. Majchrzak będzie się modlić przed obrazem Matki Bożej wypraszając obfitość łask Bożych dla swej rodziny, przyjaciół i znajomych. Rodziny chętne przyjąć obraz Matki Bożej proszone są o kontakt z biurem lub po Mszy św. z Księdzem.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE (I)
Do zawarcia sakramentalnego związku małażeńskiego w Polsce przygotowują się:
Sebastian Leszczyński, Calgary oraz Marta Tomaszewska, Wejherowo, Polska. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy w/w jest proszony o kontakt z księdzem proboszczem.

RÓŻE DO ŻYCIA – AKCJA RYCERZY KOLUMBA
Po wszystkich Mszach św. w czasie weekendu Dnia Matki( sobota 12 i 13 maja) Rycerze Kolumba będą prosili o poparcie ich programu pomocy „PRAWO DO ŻYCIA” Każda donacja będzie uhonorowana specjalnym znaczkiem z wyszytą różą. Bardzo prosimy o hojne poparcie.

ZAPRASZAMY KAŻDEGO 13 DNIA MIESIĄCA
Zapraszamy grupę TOTUS TUUS oraz wszystkich chętnych na poranną Mszę św. o godzinie 8: 30 oraz modlitwę różańcową po Mszy św. Bezpośrednio po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do Sali parafialnej.

ZAWIERZENIE JEZUSOWI PRZEZ MARYJĘ
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy naszych Parafian do osobistego oddania się Jezusowi przez Maryję. Osoby zainteresowane mogą uzyskać więcej informacji oraz zgłosić swój akces po każdej Mszy Św. w niedzielę 13 maja. Uroczyste Zawierzenie odbędzie się podczas Mszy św. w niedzielę 10 czerwca. Również na ten dzień zapraszamy osoby, które już się zawierzyły dla odnowienia swego zawierzenia.
Informacje mogą być również udzielone telefonicznie: 403-475-8994 Jerzy”

KAWIARENKA
W tym miesiącu zespół „Polanie” zaprasza do kawiarenki parafialnej. Gwarantujemy świetną kawę, pyszne ciasta.

KOMUNIKAT SPK KOŁA NR 18 W CALGARY.
Zarząd SPK Koła nr 18 w Calgary zaprasza wszystkich zrzeszonych w Kole oraz harcerzy i Polonię na Mszę św. która, odbędzie sie w Kościele MBKP w dniu 13 maja br. o godz. 12.30 w południe w „Rocznicę Bitwy pod Monte Cassino”. Jednocześnie zapraszamy na miesięczne zebranie członków, Koła, które odbędzie się w dniu 13 maja o godz. 14.30 – ostatnie przed wakacjami Prosimy o liczny udział.

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA POLANIE zaprasza wszystkich serdecznie na Obiad z okazji Dnia Matki
“ Kraj Rodzinny Matki Mej “
Który odbędzie się w sali Parafialnej, w dniu 26 Maja o godzinie 16:30. Cena biletu $ 35.00 od osoby. W cenie biletu – wstęp, kolacja, występ Zespołu.Do wygrania Door Price.Zebrane pieniądze przeznaczone będą na Festiwal „Taste of Polonia” z udziałem zespołu Polanie, który odbędzie się w Chicago.Bilety dostępne będą w każdą niedzielę w maju w sali Parafialnej w godzinach od 9: 00 do 14: 00. Serdecznie wszystkich zapraszamy i jesteśmy wdzięczni za wsparcie.

KONSULAT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ W CALGARY Uprzejmie informuje, że w dniu 6-7 czerwca 2018 r. od godz: 9: 00-17: 00 odbędzie się dyżur konsularny, podczas którego przyjmowane będą wnioski paszportowe. Konsulat RP w Calgary uprzejmie informuje, że wnioski paszportowe będą przyjmowane w Domu Polskim adres: 3015-15 Str NE. W sprawach konsularnych prosimy kontaktować się z Konsulatem Generalnym RP w Vancouver 604 688-3530. Dane personalne prosimy przesyłać drogą elektroniczną na nastepujacy adres: Rejestracja paszportowa on-line pod adresem :https://secure.e-konsulat.gov.pl ( Kraj: Kanada; Placówka Vancouver; Sprawy paszportowe; Prosimy wybrać lokalizacje: Calgary – dyżur konsularny Zygmunt Potocki Konsul Honorowy RP w Calgary.

DOM POLSKI
Zapraszamy do Domu Polskiego w piątek 11 maja o godzinie 20: 00 na koncert jazzowy „Piotr Lemańczyk Trio” organizowany przez JazzYYC. Zakończy on kolejną serię koncertów z cyklu „ILLUMIN8”w których występują znakomici muzycy z wielu krajów. „Piotr Lemańczyk Trio” to znakomici muzycy: Piotr Lemańczyk – kontrabas, Walter Smith III (USA) – saksofon i Tyler Hornby (Kanada) – perkusja. Bilety w cenie $30 normalne i $20 ulgowe dla studentów dostępne są na stronie internetowej www.JazzYYC.com

BIAŁE ORŁY DLA NAJMŁODSZYCH Zapraszamy wszystkie dzieci (chłopcy i dziewczynki) w wieku od 6-12 lat! Prawie dwie godziny aktywnego ruchu z naszymi wykwalifikowanymi trenerami, specjalistami od pracy z dziećmi i młodzieżą. Trening, wspaniała zabawa, ruch na dworze, zdrowie i dyscyplina. Zapisy na letni season piłkarski: Daty: Od kwietnia do lipca (daty bedą uzależnione od grafiku ułożonego przez CMSA). Koszt za jednego zawodnika na sezon: $360 (drugie dziecko $180, a trzecie gratis). W cenę wliczone są mecze ligowe oraz 2 treningi w tygodniu. Lokacja: 1/ Vista Heights soccer field 2616 – 16 St. N.E. 2/ Lokalizacja na SW będzie podana w poźniejszym terminie Kierownik drużyny skontaktuje się ze wszystkimi zarejestrowanymi zawodnikami odnośnie grafiku treningów i meczy. Po informacje odnośnie grafiku treningów i meczy prosimy udać się na naszą stronę internetową youth.whiteeaglescalgary.net lub dzwonić pod telefon 587-998-7077.

Z KARTY ŻAŁOBNEJ – śp. Roazlia Hadała
Modlitwy pogrzebowe odbędą się 7 maja o godzinie 20: 00 w Heritage Funeral Home 1708 – 16 Ave NW,
Uroczystości pogrzebowe ś.p. Rozalii Hadała odbędą się w naszym Kościele 8 maja o godzinie 11:00.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie!
Rodzinie zmarłej składamy wyrazy współczucia.

PILGRIMAGE ANNOUNCEMENT: Please join recently ordained Fr. Krzysztof Sanetra, FSSP (St. Anthony’s, Calgary) for an unforgettable summertime pilgrimage to his homeland, TRADITIONAL PILGRIMAGE TO POLAND AND THE CZECH REPUBLIC, August 13-27, 2018. Reaffirm and celebrate your faith while exploring some of the most cherished shrines, including the Infant of Prague, the Divine Mercy of St. Faustina, the birthplace of Pope St. John Paul II, and Our Lady of Częstochowa. The tour includes 3 great feasts: St. Maximilian Kolbe (August 14), the Assumption (August 15), and Our Lady of Częstochowa (August 26). In addition we visit Auschwitz Concentration Camp to see the room where St. Maximilian Kolbe was martyred. For more info, contact John or Natalie: info@oc-travel.com / 1-800-675-9088 / http://oc-travel.com/poland-august/. Small group. Register now to avoid disappointment!

OGŁOSZENIA KOMERCYJNE

OPIEKA NAD OSOBAMI STARSZYMI I CHORYMI W DOMU.
Wykwalifikowana osoba (ponad 10 lat) oferuje swoje usługi dla potrzebujących. Posiada samochód, operuje biegle językiem angielskim i polskim. Może pracować w każdej dzielnicy Calgary i Airdrie.
Kontakt: Asia 403-863-8620 (8x)

PRACA
Potrzebne panie do sprzątania biur i domków. Po więcej informacji proszę dzwonić po godzinie 8: 00 wieczorem.Kontakt: 403-663-9886 (10x)

WAKACJE W BC
W okolicy Creston, blisko jeziora Kootenay Lake. Można wynająć pół domu na dwie lub trzy noce albo na więcej nocy. Za jedną noc $80.00. Można ze sobą zabrać pieska. Więcej informacji można uzyskać na telefon 403-540-7736 (7x)

USŁUGI KOSMETYCZNE Z dojazdem do domu klienta. Wykfalifikowana kosmetyczka z wieloletnim stażem. (MAKIJAŻ PERMANENTNY). Przekłuwanie uszu. Kontakt Aleksandra 587-968-4951 (4x)

MIESZKANIE DO WYNAJĘCIA Do wynajęcia dla jednej osoby mieszkanie z osobnym wejściem z osobną kuchnią i łazienką. Dzielnica NE. Tel: 403-499-9139 (2x)

SUITE DO WYNAJECIA W WEST KELOWNA, BC
2 sypialnie, kuchnia, łazienka z osobnym wejściem, blisko jeziora. Wynajmę od maja do sierpnia na pojedyncze dni lub na dłuższy okres. Opłata $70.00 od jednej sypialni. Kontakt Elżbieta 1-778-755-1320 (13x)

PRACA Zatrudnie Panie do sprzatania domków. Praca wymagająca fizycznie, w szybkim tempie. Stawka za godzinę $15- $17. Wymagane pozwolenie na pracę. CV prosze przeslac na adres pracacalgary@gmail.com (2x)

SZUKAM UŻYWANEJ PRALKI DO PRANIA
Szukam używanej, ale w dobrym stanie pralki do prania z bębnem z przodu. Osoba, która chciałaby się pozbyć lub sprzedać po niskiej cenie proszona jest o kontakt z Jolantą 403-547-0686

OFERTA
Jestem zainteresowana poświęcić czas dla towarzystwa i opieki nad starszą osobą. Tel: 403-547-0686

Z BIULETYNU DIECEZJALNEGO
THE HIKE FOR LIFE financially supports our “Respect
Life” programs. Enjoy a 10K walk while taking in the beautiful scenery at Prince’s Island Park. Join us after the HIKE for a complimentary lunch, music and prizes! WHY WALK? Walking is a healthy part of the physical aspect that we promote in our Respect You: You Matter self-esteem presentation. We walk because life is a gift to Cherish from conception until natural death, as we highlight in the Respect Life: Fetal Development presentation! EVERYONE CAN ATTEND! Bring your family and friends! PLEASE REGISTER at www.calgaryprolife.com to let us know that you are coming. Print and fill in the pledge form and we’ll see you at the registration area on Hike Day, May 12, 2018 at 8:30 a.m. Call (403) 243-0691 for more information.
Needed: Volunteers for the Hike for Life! Calgary Pro-Life Association offers two educational programs to students in grades 5 – 12 over the course of the year FREE of charge to the schools. Our main fundraiser is the annual Hike for Life which will be on May 12 (next Saturday) this year at 8:30 a.m. at Prince’s Island Park. We are in need of volunteers and thank you for your support by sponsoring someone (your priest?) and members of your family, parish, school, or community. Please visit www.calgaryprolife.com to sign up or call 403.243.0691.

CALGARY CATHOLIC EDUCATION FOUNDATION
We are exited to inform you that the Catholic Education Foundation is sponsoring a CAR Raffle in support of Calgary students and schools in need, running April 11, 2018-June 6, 2018. Tickets are $10 each or 3 for $25.00. Parishoners and interested community members can order tickets at www.theccer.ca or buy from their local Catholic school. Draw date: Wednesday, June 6, 2018.
Grand Prize- 2018 Toyota Rav4 – valued at $30.240.00
Sundance Hot Air Balloon Ride for two – valued at $650.00
Calgary Stampede Gift Package – valued at $512.00
Mens and Ladies Jacket
Original art print by Paou Van Ginkel
2 tickets to the evening grandstand show Calgary Pro Sports Game package – valued at $450.00
Calgary Stampeders – 3 tickets for 1 game and parking pass
Calgary Roughnecks – 4 tickets voucher for 1 game Calgary Pro Sports Gift package valued at $ 410. 00
Calgary Flames hockey stick signd by Goug Hamilton
Calgary Hitmen Jersey signd by Jake Kryski
Delta Kananskis/Nakiska Ski and stay package valued at $380.00
1 night in the Delta Lodge at Kananaskis
1 adult ski lift passes for Nakiska
Alpine Helicopter Tour for 2 valued at $ 270.00
Fairmont Palliser Afternoon Tea for 2 valued at $115.00
Chinook Centre Gift Card valued at $100.00
Cash Prizes – 4 prizes of $500.00 each.
We thank you for your support! Calgary Catholic Education Foundation.

EMPLOYMENT OPPORTUNITIES
For the past 6 months, the Catholic Pastoral Centre has been engaged in planning and re-organizing to better serve the Diocese of Calgary. We are excited to invite applications for the following positions:
Director of Pastoral Ministries
Director of Social Justice and Outreach Ministries
Director of Communications
Human Resources Manager
Your Application package must include a completed Application of Employment Form, a resume and a cover letter describing suitability for the position.